İletileri Göster - Orhan_

İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz


Mesajlar - Orhan_

Sayfa: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 ... 105
126
Şu gol yenir mi be... Sağlık olsun

127
Helal be Orkan... Olmayan yerden pozisyon çıkardı.

128
İzlediğim yerde kırmızı çıktı yeni :D. Geriden geliyor olabilirim

129
Tolga'ya da maşallah diyelim. O kadar çok gömüldü ki burada. Üstüne Ali Şaşallar falan yazıldı.

130
Acayip pozisyon veriyoruz yahu. İzlemesi keyifli ama :D.

131
BjkTv'de SenBenYok diye bi program var. İzleyen var mı bilemiyorum ama yeni stüdyoyu gördüm de kim yaptıysa istifa etsin istedim. O stada yakışmamış.

132
Tövbe bismillah abi naaptın..
İstersen tırnak makasıynan etlerini yavaş yavaş çentelim çok kanarsa iyileştirelim merhemler antibiyotiklerle sonra tam yaralar kabuk bağlarken bidaha girişelim ne dersin ? Nerden geliyo aklınıza böyle psikopatlıklar anlamadım gitti..

Dün maçta ağzının içindeki pozisyona penaltı vermedi. Bilerek isteyerek. Öyle böyle değildi netlik. Ötesinde uzakta olduğu için anlamadım tam ama Feghouli'nin hareketini de net görüyor. Gomis'in gözlerini aça aça Tolgay'a attığı kafaya kırmızıyı çıkartmadı. Bu adam insanı psikopat da yapar insanlıktan da çıkarır.

133
Tosic'in golü öncesi Feghouli'nin yaptığı harekete kart vermeyen, Gomis'i atmayan (Küfür Yasak) hakemi de anca güzel bi dayak paklar. Kafasını yere yapıştırıp bi iki kilometre sürüyeceksin, suratını gram gram asfalta bırakacaksın. Normal dayak yetmez. Canını acıtacak ve psikolojisini de öyle bozacak ki sonunda kendini sürüngen bi hayvan zannedecek. Sonra stadın önünde bi kafeste sergileriz. Parayla :D.

134
Bugün bir kez daha gördük ki oğuzhan beşiktaşın hem pas temposunu arttıran kilit bir oyuncu hem de savunmada ki doğru duruşuyla ikinci topların kazanılmasında taliscaya göre fersah fersah önde oyuncu ben bu oyunu çok beğendim. Yine aynı şekilde her ne kadar ceza sahası içinde eli ayağı birbirine dolanıp son vuruşlarda çok acemi olsa da q7 nin oyununda da gelişme görüyorum çünkü artık sadece çizgi oyunu oynamıyor bu durumda kafama takılan bir şey var madem q7 çizgi oyunu oynamayacak neden lens düşünülmüyor ?

Bir sonraki depar atamadığı pozisyona kadar Oğuzhan konuşulmaz. Yaptığı alan savunması ve hemen hemen her preste görünmesi çok iyiydi. 2 pozisyon kaçırdı, 1 penaltısını yediler.

Bugün Fabri ayağına gelen her topu dan dun vurmadan oynadı. Kaleci vuruşlarında da baskıya kadar yerden oyun tercih etti. Belli ki düşünülmüş bir şey bu. Top yere indiğinde ne oynadığımız ve bu oyunu kimlerin oynadığı çok daha belli oluyor.

135
Koreografi falan bi triple geldiler, tribün görüp gittiler. İçleri gitmiştir.

136
Maçla ilgili söyleyecek tek şeyim var, feci soktuk.

137
okuduğunu anlamıyorsun dedim doğru anlamıyorsun anlasan bunları yazmazdın birde saygısızlaşmazdın.

Nasıl davranıyorsan karşılığını alıyorsun sadece, şikayetlik bir durum yok.

evet nerenizle izliyorsunuz derim herkes şeyederken ben şeyetmiyorum derim çünkü bunları diyecek kadar haklı çıktım
sen benim yaptığım bir eleştiriyi önce yanlış olduğunu kanıtla ondan sonra otur  dalga geç benim iki senedir takımla oyuncularla ilgili yaptığım her eleştiri doğru çıktı buyur bir eleştirimi çıkart ve yanıldın de.

Sanki şu ana kadar başka bir şey konuşuyorduk.
138
sen okuduğunuda anlamıyorsun ne diyeyim

bu arada problem verkaç yapamamak değil problem gol atamamak. verkaç istenmesinin nedeni bilinç altında
topun merkezde tutulup içeri dikine girişler yapılmasını istenmesi takımın burda eksik görünmesi bu eksikliğide talisca oynamıyor diye
mazeret üreterek tanımlama
yoksa orta yapılsın gelen yapıştırsın kimse verkaç yapmıyor takım diye konuşmaz merkez pasifize oluyor diyede konuşmaz. bunları konuşmamızın nedeni bir şeylerin aksadığı ve sonuca gidemiyor olmamız.

*Talisca bahsettiğin kadar büyük bir oyun aklına sahip değil. İyi bir oyuncu, gole yakın bir oyuncu. Ancak Sosa'nın, iyi oynadığı dönemlerde verdiği katkının yanına yaklaşamadı henüz. Bu sadece skor ve asistle ölçülebilir bir şey değil. Ne alan yaratmada ne de opsiyon olmada henüz onun kıvamında değil. Bunun da sebebi hocanın takım boyunu, taktik dehasından dolayı, devasa açıp orta saha ile arasına koyduğu 4 rakibe bağlamamız gerekir. Merkez orta sahaların dikine oynayıp oynamaması Talisca'nın nerede durduğu ile ilgili, ona karşı alınmış tavırla ilgili değil. Bu da Şenol Güneş'le ilgili bir durum.

Uzun yazının özeti şöyle olabilir; Diyorsun ki senin merkez orta sahan dikine oynamazsa Talisca nasıl verkaça girsin? Bu mudur yani problem? Merkez orta saha dikine oynamadığı için mi? Ne hocanın taktik anlayışı ne de doğru düzgün belirlenmemiş görevlerin hiçbir alakası yok yani?


Seninle yaptığımız konuşmanın özeti. Ne diyeyim.

139
sen okuduğunuda anlamıyorsun ne diyeyim

Senden beklediğim ilk cümle aslında "maçı nerenizle izliyorsunuz" ya da "herkes şeyi şeyederken bir ben şeyetmiyordum" minvalindeydi ama bu da olur. Standardın oldu bu.

....ama mağlupsak hemen doğru oyuna dönülüyor herkes hücum ediyor mağlupken oynadığımız oyunu hiç berabere giderken falan oynadığımızı gördünmü.
Elbette geçen seneden beri bu sitemde oynuyoruz....

Hocanın başlangıç sisteminden kimse memnun değil. Bunda sanırım herkes hem fikir. Mağlupken oynadığımız oyunda, defans hattı ileri çıkınca mesafeler daralıyor. Bu bir şey ifade ediyor mu? Şenol Güneş bostan korkuluğu değil. Görecek ve kararı verecek. Biz doğru oyuna döneceğiz ve sistemi bozan oyuncuları konuşmaya başlayacağız. Siz bir halta yaramayan bir anlayışın sonuçlarına dayalı bir şekilde oyuncu gömmeyi sistem eleştirisi zannediyorsunuz.

....cenkin bile kanata kayma eğilimi hocanın mutlu olduğu bir şey çünkü cenk hocanın istediği şekilde oynuyor. istemese
bütün herkesin gördüğünü hoca görmeyecekmi cenke ceza sahasına gir stoperlerle boğuş demeyecekmi sahada oyuncular hocanın istediğini yapıyor....


Şu yazdıklarının sonucunda Cenk'i nasıl eleştireceğiz? Kutuya girmiyor diye eleştiriyorsun ama öte yandan hocanın istediği gibi oynuyor diyorsun :alala:

Ben oyuncu yeteneklerini eleştirmiyorum doğru oyunu oynamadığımızı söylüyorum al taliscayı koy sosayı o top gene gelmeyecek oraya
gelmediğinde sosa ne yapacak babel sosadan daha az yetenekde değil işde sosada babelin yaptığı kadar oynayacak biraz kanat biraz orta saha sosada sürekli kanatlara kayarak oynardı. farkımız ozi ön bölgeye daha fazla girerdi şimdi hiç gelmeden bitirdiği maçlar var.

Hala hocanın anlayışının yarattığı problemleri oyuncunun inisiyatifindeymiş gibi anlatıyorsun.

bizim savunma hattımızda sorun yok takım ne kadar ileri çıkarsa savunmada o kadar çıkabiliyor. sorun işde merkez orta sahanın ileri çıkmaması cenkin merkezde olmaması quaresmanın çizgiye yapışması kısır bir maç olmasına neden oluyor topa sahip olma sorunu yok.

Bizim savunma oyuncularımız kaliteli isimlerden oluşuyor. O kadar. Özellikle pres kalitemiz 2. ligden hallice. Merkez orta sahanın ileri çıkamamasının ya da hücumda verimsiz kalmasının sebebi oyun anlayışı, oyuncuların o maçlık inisiyatifleri değil. Koca 2 yıldan bahsediyoruz, 1 maçtan değil.

140
Talisca über oyuncu demiyorum müthiş yetenekli doğru kullanırsan ölümcül bir silaha dönüşür. ama unutmayalım silah dediğin onu iyi kullanan birinin elinde olmadığı sürece demir parçasıdır.
on dakikada bir topa vuruyor diyorsun neden sürekli merkezden delmeye uğraşıyoruzda adam toptanmı kaçıyor ver kaça girmiyor diyorsun kiminle girecek senin merkez orta sahan dikine oynamadığı sürece talisca değil orda messi olsa hiç birşey yapamaz sen şartları sun
yapamazsa birlikte eleştirelim geçen sene sadece abou bile taliscanın mükemmel iş çıkartmasına neden oldu. Bu sene yapamıyorsa
sebep ortada.
istediğiniz kadar konuşun bu takımın sorunu talisca değil tersine çözümü talisca yeterki rakipten kaçan değil rakiple boğuşan ileri uç oyuncularıyla oynasın stoperlerin kucağına tek başına bırakılmasın sahadaki en akıllı oyunculardan biri bu kadar çok yanlız bırakırsan çok az buluştuğu toplarda hata yapması kaçınılmaz şut atmadı diyorsun kardeşim adam tek başına ve karşısında bütün savunma var bak bakalım şut attırıyorlarmı. şut opsiyonu bulabilmesi için önce diğer oyuncularında merkeze gelmesi ve rakip defansın dağıtılması lazım yoksa tek oyuncudan beklediğiniz şey sadece hayal kırıklığı olur.
Ben söylüyorum bu takımın bir şeyler yapabilmesi için önce takımdan cenk ve quaresmayı keseceksin yeterince şans buldular forvetin sıfır pozisyonla maç bitiriyor. sadece sıfır pozisyonla bitirdiği yetmiyor kendini kanata atarak topunda oraya gitmesine neden olduğu için iki türlü zarar veriyor. quaresma diğer kanada topu çekerek 90 dakika boyunca topu merkezden uzaklaştırıyorlar ceza sahasında kimse yok kanatta oynasan ne olur. boş kutuya orta açarsın işte quaresma için zaten amaç orta açmak bunun diğer kısmıyla ilgilenmiyor bile ilgilense boş sahaya orta açmaz. 10 dakikada bir dedin ya seyret maçları bakalım 90 dakikada 9 defa merkezden atak yapmışmıyız topu oraya getirmezsen nasıl topla buluşacak ne yapsın orta sahaya gelip diğerlerinin yaptığı gibi al gülüp ver gülüm pas alışverişimi yapsın bumu istediğiniz adam yapması gerekeni yapıyor rakip ceza sahası önüne konuşlanıyor. esas yapması gerekeni yapmayıp topu oraya getirmeyeni sorgulayın bu şekilde taliscanın katkı vermesi mümkün değil sahada tutulmasına bile gerek yok ama yerine koyacağın hiç bir oyuncu olmayacakki hepsinin başına aynı şey gelecek biz iki senedir aynı durumdayız geçen sene bu nedenle olcay yendi.düşün merkeze gelen tek topu babel sürerek getiriyor oda getirip şut atıyor. sen kupa maçında lens orkan negredonun oynadığı oyun tarzının hiç ligde oynandığını gördünmü sen ligde bu sistemi yaparsın ondan sonra talisca iş görüyormu görmüyormu konuşuruz. ligde forvetin stoperin kadar gol atmış bu bile bir çok şeyi açıklıyor.
Bak renkli basın en fazla kimi övüyor kimi kötülüyor bilki övdükleri Beşiktaşa zarar veren ses çıkartmadıkları yerdikleride Beşiktaşa katkı verecek oyunculardır. kimse salak değil herkes futbolu gayet iyi biliyor sadece renklerine göre manuple ediyorlar. Şenol hocanın inadından şu ara gayet memnunlar. daha ne istesinler ligin 13. haftası stoperlerinden 3 gol gelmiş senin forvetinde akan oyunda o kadar atmış takım gram gol atmayı düşünmüyor aç olanlar kulübede oturuyor bütün maçları bir farkla kazanıyoruz çünkü bir fark olunca kafi görüp geri çekiliyorlar aman yorulmasınlar gol kovalarsalar yorulurlar. siz talisca demeye devam edin hoca onu çıkarır sonunda dayanamaz baskıya yerine birini koyar sistem aynen devam eder şampiyonluğada el sallarız. Çünkü sorun talisca değil. geçenlerde önderin bir konuşmasını izlemişdim kendisini pek sevmem ama tahlili bayağı doğru koymuş açık açık söylüyor işde ensesinde stoper görmek istemeyen cenkle oynarken taliscadan verim alamazsın. bunu bütün renkli basın görüyor kıs kısda gülüyor. Bizim hoca hala cenkden gol kralı yaratmaya uğraşıyor.
yapacak birşeyde yok canı sağ olsun.

Merkez orta sahaların göbeğe destek verememe sebepleri senin yazdıklarınla açıklanamaz. Hocanın anlayışının ürünlerini oyuncu tercihi gibi algılıyorsun sürekli. Oyuncunun kendine ait tercihleri de var elbette doğru-yanlış olan, onları eleştir. Ama sen var olan bütün problemleri özellikle 1 senedir gömdüğün Oğuzhan ve 2 hafta öncesine kadar beğendiğin ama 2 haftadır da kötü dediğin Tolgay'a yazıyorsun. Bu düşünceyle 2şer haftalık periyotlarla bir Oğuzhan'ı bir de Tolgay'ı gömmeye devam edeceksin.
*Oğuzhan geçen sene kötü olsaydı şampiyonluk çok zor olurdu bizim için. Sürekli 3 maç 5 maç diye soruyorsun ama salla ligin önceki haftalarını son 5 maçlık performansı bile söylediğin her şeyi geçersiz kılıyor.
*Biz Şenol Güneş'in bu über taktiğine bu sene değil geçen seneden beri maruz kalıyoruz. Orta saha oyuncularının bütün işlerliği taktiksel anlayış gereği tek düzeleştirildi. Oğuzhan hücum yönü, oyun kurma yönü daha zengin bir oyuncuyken şu an o özelliklerini bir kenara atan ama ondan daha fiziki karşılıklar bekleyen bir anlayışın içinde oynamaya çalışıyor. Siz de gelişmiş olmasına rağmen güçsüz, fiziksiz diye olur olmadık yerlerden tartışıp formayı haketmediğini söylüyorsunuz.
*Talisca bahsettiğin kadar büyük bir oyun aklına sahip değil. İyi bir oyuncu, gole yakın bir oyuncu. Ancak Sosa'nın, iyi oynadığı dönemlerde verdiği katkının yanına yaklaşamadı henüz. Bu sadece skor ve asistle ölçülebilir bir şey değil. Ne alan yaratmada ne de opsiyon olmada henüz onun kıvamında değil. Bunun da sebebi hocanın takım boyunu, taktik dehasından dolayı, devasa açıp orta saha ile arasına koyduğu 4 rakibe bağlamamız gerekir. Merkez orta sahaların dikine oynayıp oynamaması Talisca'nın nerede durduğu ile ilgili, ona karşı alınmış tavırla ilgili değil. Bu da Şenol Güneş'le ilgili bir durum.

Uzun yazının özeti şöyle olabilir; Diyorsun ki senin merkez orta sahan dikine oynamazsa Talisca nasıl verkaça girsin? Bu mudur yani problem? Merkez orta saha dikine oynamadığı için mi? Ne hocanın taktik anlayışı ne de doğru düzgün belirlenmiş görevlerin hiçbir alakası yok yani?

141
Şenol Güneş: "Rakibin defans yapması işime gelir..."  :alala:

142
O güzel oynadı şu güzel oynadı vs hevesleniyoruz ama hafta sonu forma kimin hepimiz biliyoruz :D.

143
Senin dediğini okudum da, Demirören döneminde sampiyonluk dışında doğru olarak nitelendirilebilecek bir şey göremediğim için onu kastettiğini düşündüm.

Lenovo A6020a46 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sanırım Del Bosque'de kötü bir iş değildi. Ama onca yanlış içinde doğru bir hamle gibi de durmadı? Demek istediğim de tam olarak bu. O kadar sıralı yanlışlar var ki. O dönemden örneklemeler yapmak doğru değil. O dönemi karıştırmayalım hiç :D. Bitti gitti. Hatırlamaya gerek yok.

144
napoli ikinci yarı beraberlik bana yeter kendi evimde vurur geçerim dediği için bizde yeni malatya ya oynar gibi oynadık.ve bir uzakatan şut hariç aslında birşey yapamadık.golü ise porto oynamaya çalışırken topu kapıp hızlı atak yaparak bulduk.celtik barca maçını hatırlarsınız hepiniz celtik galiba topla yüzde 10 mu ne oynamıştı.barca yüzde 90 ama maçı celtik kazandı.biz rakibin oynamasına izin vermiyoruz ama rakipte bizi oynatmıyor o zaman.rakibe oynadığı izlenimini vermek lazım biraz.tbi bizim istediğimiz kadar oynayacaklar.

2 hafta galip geliriz sonra biz topu verdikçe rakipte topu ileri dikmeye başlar ve yine aynı duruma düşeriz belki abi o zamanda. Biz önce doğru oyunu oynayalım. Dün Babel City maçını örnek gösterdi. City'nin rakibi nasıl kapanıyorsa Malatya vs gibi takımlarda bize öyle kapanıyor gibi şeyler söyledi. 2. yarı başladığında 15 dakika City'nin kurduğu baskı adamları tüketti. Sonuç önemli değil. Oyun doğru. Düşünce doğru. Biz Malatya Akhisar gibi takımlara doğru baskıyı kuramıyoruz. Ancak defansımız geride, orta alanımız boşlukta, habire orta ile gol aramayı ana metot olarak kabullenirsek bu tip fikirlere muhtaç kalabiliriz.

145
Neymiş mesela o doğru yöntem? Ertuğrul'u gönderip Denizli'yi getirmek mı? Sivasspor'u geçerek sampiyon olmamızı sağlaması, o yöntemin doğru olduğunu göstermez.

Kabul etmek lazım ki o sene hiç bir şeye ölçü olmaz, Denizli ile de tonla puan kaybettik ve Galatasaray'dan 4 yedik, içeride Fenerbahçe'ye yenildik vs. O sampiyonluk körün attığı taş misali yerini buldu, eğri gemi doğru sefer oldu. Birebir aynı hamleyi iki sene önce Galatasaray da yaptı, 25 puan fark yedi.


Ben tam olarak ne demişim sen tam olarak ne sormuşsun? Biraz bi karışıklık olmuş galiba. Neredeyse söylediklerimi tekrar etmişsin çünkü.

146
Demirören dönemini örnek göstermem, senin çözüm önerilerinin o dönemin çözümleri olması. Demek ki başkan olsan, kulübü Yıldırım Demirören gibi yönetirdin.

Bu sene şampiyon olamasak da, hocayı desteğe devam etmeliyiz. Bunun sebebi 2 senedir sampiyon yapması ve Avrupa'da zaferler kazandırması değil sadece. Böyle değerli bir adamı kolay bulamayız.

Bu adamla Avrupa Kupalarında 12'si CL maçı olmak üzere 23 maça çıktık ve sadece 3 kere yenildik. 2'si çok şanssız kaleci hatası ve biri de hakem katliamı.

Avrupa Kupaları tarihinde başarıya ulaşamayan bir camia için muazzam bir şey bu. 2 senedir "hoca Türkiye Ligi'nde yeterli, ama Avrupa için yetersiz" diyen adamlar, şimdi CL liderliğine rağmen ligdeki 6-7 maç yüzünden hoca göndermeye kalkıyor.

Demek dertleri üzüm değil, bağcı.

Lenovo A6020a46 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Demirören döneminde uygulanmış ama başarıya ulaşmış sonuçlar da var. Başarılıysa doğru, değilse yanlış gibi düşünmek işin hatalı olan yanı. Her sürecin kendine ait bir çözümü olabilir. Demirören dönemi hiçbir şeye referans olamayacak, yapılan onbinlerce hatanın yapılan doğruları kapattığı kapkaranlık bir dönem. Orayı bence hiç bulaştırmamalıydın.

147
Herif City'i sittin sene sonra sampiyon yaparken, o sene United'a deplasmanda 6 tane attı. Bunu da Balotelli, Agüero, Yay Toure gibi egolu adamlarla yaptı. Daha kariyerli bir hoca getirmen zor, kaldı ki ne hocalar geldi de başaramadı.

Lenovo A6020a46 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

O zaman ölene kadar Şenol Güneş :D

148
Orta saha sayısal ve pozisyon yeterliliği olarak çok eksik kaldığı için Atiba-Tolgay-Talisca ya da Atiba-Oğuzhan-Talisca gibi seçenekler yerine Medel-Atiba-Oğuzhan-Tolgay-Talisca 5lisinden 4ünü seçip 4lü bir sisteme dönmemiz gerekiyor orta sahada. Talisca'nın da daha fazla oyun içinde kalması için biraz daha orta sahaya yakınlaştırılması ve defansif görevlerinin net bir şekilde belirlenmesi gerekiyor. Talisca'nın 5-10 adım geride olması gol atmasına engel bir durum değil. Dünyadaki 10 numaralar rakip kale çizgisine yapışık oynamıyor. Biraz izleyin görürsünüz. Sktir edin dünyayı Bursadaki Batalla bile o yaşında ileri geri katederek yeterli seviyede skor katkısı veriyor. Böyle olduğu zaman Talisca'da yeterli katkıyı alır ve oyunumuz çeşitlenebilir. Bu şekilde defansif etkileşimimiz de daha ileri gider. Bu şekilde pres kalitemizi de sürekliliğimizi de arttırabiliriz. Bu denli kanatlara bağımlı oyundan vazgeçmemiz lazım. Gerekli olduğu zaman elinde oyuna sokup oynayabileceğin alternatif oyuncuların da olur. Ortasahanın etkinliğini bu derece azaltıldığında kulübe de yetersiz kalıyor. Diğer türlü gerçekten ve verimli bir rotasyon yapabilecek bir olanağa da sahip olabilirsin.

149
Bu kafayla gidersek 2 hafta Oğuzhan'ı 2 hafta Tolgay'ı kötüleyerek sezonu bitiririz. Cem Göncü'de bi kilo baklava ile liderlik sorununu halledip takımı düzlüğe çıkarmanın hayalini kursun.
İş hocanın seçimleriyle başlıyor ve bitiyor. Takımda neredeyse hiçbir oyuncu verimli oynayamıyor haftalardır. 2 hafta önce Tolgay kraldı ve Oğuzhan ondan formayı alamazdı, 2 haftadır Tolgay kötü ve Oğuzhan girsin oyuna deniliyor. Bu böyle 2'şer hafta aralıklarla sürer gider.


150

Atiba - tolgayi Çıkart xavi - iniesta yi koy birşey değişmez.

Kesinlikle haklısın. Şu rezilliğin içine ne koyarsan koy bir halt değişmez. Ancak oyuncu 5 kişiyi aynı anda çalımlayabilir bir yetenekte olursa, boşluğu katederek doldurur.

Sayfa: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 ... 105