İletileri Göster - Özgür Yılmaz

İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz


Mesajlar - Özgür Yılmaz

Sayfa: [1]
1
Sonuçta ortada matematiksel bir sonuç yok. Belki bizde 2 maçı kaybedicez Kayseri kazanacak 1. olacak.  :D

Kayserispor da Kayserisporlu futbolcular da bu hesapları yapıyorlardır ve onlar Türkiye Kupası 2. turunda Fenerbahçe'nin rakibi olmamak için uğraşacaklardır. Kanımca bizim yapmamız gereken şey, Türkiye Kupası grup elemelerinde kalan iki maçımıza B takımımızla (hemen hemen tamamı U21 takımımızın futbolcularından oluşan takım) çıkmamız ve Türkiye Kupası 2. turunda büyük ihtimalle rakibimiz olacak olan Fenerbahçe'ye karşı oynayacağımız maçlara ise A takımımızla çıkarak kupanın âdeta erken finali olacak olan Beşiktaş - Fenerbahçe kupa maçlarında elimizden geleni yaparak Fenerbahçe'yi eleyip kupadaki en güçlü rakiplerimizden birini devre dışı bırakmaktır. 

Türkiye Kupası'nda gruptan çıkmayı garantilemiş durumdayız. Gruptaki kalan iki maçımıza B takımımızla çıkalım ki A takımımızın futbolcuları yıpranmayıp dinç kalarak muhtemelen Fenerbahçe ile oynayacağımız 'erken final' kupa maçlarımıza zihnen ve bedenen hazır durumda olsunlar.

2
Hırvatistan milli takiminda oynayan her oyuncu bu Ülkenin her takiminda oynayabilecek seviye ve kapasitededir :)

Hırvatistan millî takımının futbolcusu olmak önemli bir referans elbette; ama Mitrovic, Hırvatistan'ın ilk 11'inde direkt oynayan bir futbolcu değil henüz.

Beşiktaş; ruhuyla, geleneğiyle, geçmişiyle, camiasıyla, taraftarlarıyla büyük bir kulüptür. Beşiktaş'ın yarıştığı her kulvarda şampiyonluk hedefleyen ve şampiyon olabilecek seviyede olmasını istiyor ve bekliyorum. Beşiktaş gibi üst seviye bir kulübün Beşiktaş futbol takımı gibi üst seviye bir takımında oynayacak futbolcuların kaliteli futbolcu olmasını yeterli görmüyorum, kalitelinin de kalitelisi futbolcu olmasını bekliyorum. :ok:

3
Mitrovic izledim kadariyla teknik bir stopere benziyor hizli gibide snce hizlimi veya kimlerden hizli.

Mitrovic'i henüz seyretmedim, hızı konusunda net bir şey söyleyemem. Spor programlarında yapılan yorumları takip ediyorum, hızlı olduğunu söyleyen de var hızlı değil diyen de var. Fakat oyun bilgisi, oyun zekâsı iyi diyorlar. Dediğim gibi Matej Mitrovic'in kaliteli bir stoper olduğu belli ama Beşiktaş seviyesi üst seviyedir. Mitrovic, Beşiktaş seviyesinin futbolcusu mudur değil midir oynayınca göreceğiz.

4
Beni hücum hattımızdan ziyade savunma hattımız düşündürüyor. Matej Mitrovic belli ki kaliteli bir stoper ama Beşiktaş seviyesinde midir bilemiyorum, göreceğiz. Bazıları yönetimimize niye daha kaliteli bir stoper almadın da Mitrovic'i aldın diyor. Beşiktaş yönetimi Yaroslav Rakitskiy'i almağa çalıştı; fakat Shakhtar Donetsk'le maddi şartlarda anlaşamadık.

Beşiktaş futbol takımımız gibi hücum futbolu oynayan takımlarda hızlı bir stopere sahip olmak mutlaka gereklidir. Şöyle düşünelim: Savunma ağırlıklı oynayan bir rakibimizle maç yapıyoruz ve maçın 80'li dakikalarına gelmişiz. Maçta durum 0-0. Beşiktaş devamlı olarak rakibine saldırıyor ve savunma hattını da orta sahaya kadar çekmiş. Savunma yapan rakibimiz hızlı santraforuna defansından uzun toplar atıyor. İşte böyle durumlarda kaleci hariç son adam olan stoperimiz, rakip takımın hızlı santraforundan arkada kalmayıp geriye koşup rakip santraforun golünü önleyebilecek kalitede olmalı ve golü önleyebilmeli. Eğer stoperimiz yeteri kadar hızlı ve iyi değilse yukarıda anlattığım pozisyon gibi pozisyonlarda kalemizde golü görerek maçın 80'li dakikalarında geriye düşebilir ve sonra da yediğimiz o golü telafi edemeyerek maçtan mağlubiyetle ayrılabiliriz.

Matej Mitrovic, stoper sorunumuza çare olur mu olmaz mı bilmiyorum; ama şunu biliyorum ki Beşiktaş gibi hücum futbolu oynayan futbol takımlarının son adam stoperi mutlaka ama mutlaka hızlı ve kaliteli olmalıdır.

5
Samuel Eto'o transferinin gerçekleşmemesine üzüldüm; ama başka alternatiflerimiz vardır. Aslında acilen santrafor ihtiyacımız yok diye düşünüyorum. Vincent Aboubakar, Afrika Uluslar Kupası sonrasında futbol takımımıza geri dönecek. Aboubakar sezonun ilk yarısında gösterdiği performansla bizleri memnun etmedi; ama sezonun ikinci yarısında daha yüksek performans gösterir diye umut ediyorum. Eğer ara transfer döneminde santrafor almazsak Vincent Aboubakar dönene kadar Ryan Babel'i ya da Anderson Talisca'yı santrafor olarak oynatabiliriz. Futbol takımımızın kadro derinliği ve kadro genişliği kanımca yeterli.

6
Şeref Bey Stadyumumuz beyazlara bürünmüş. Allah'tan ki bugünlerde orada maçımız yok. Bu hava koşullarında maç yapmak hakikaten zor.

7
Nur içinde yatın Ahmed Şerafeddin Bey. Beşiktaşlılar olarak Beşiktaşımızın yeni stadyumuna sizin adını verdik. Yeni stadyumumuzun resmî adı bugünlerde Vodafone Arena yarınlarda ise belki başka bir sponsorun adı olacak; ama orası biz Beşiktaşlılar için daima Şeref Bey Stadyumu olacak ve böyle kalacak inşaallah. Allah size rahmet eylesin Şeref Bey. Sizi daima minnet, hürmet ve rahmetle hatırlayacağız.

Sayfa: [1]