İletileri Göster - worns

İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz


Mesajlar - worns

Sayfa: [1] 2 3 4 5 6 7 ... 43
1
Real Madrid birakmaz sanki ama imzalatabiliyorsak direk gelsin bu adam. 19 yasinda bu kadar oynuyorsa, Senol Hoca'yla 2 sene sonra 30M euro eder.

Real sözleşme uzatmayacağını açıkladı sanırsam. Gelecek vaadeden bir oyuncu olarak görmüyorlar. Zaten kimi maçlarda da çok kötüydü bu sene. Ama buralarda parlayabilir belki.

2
Rafael, Darmian, Kaderabek...

Kadarabek ve Darmian gayet iyi olur.

Rafael bi dönem bize yazılmıştı. Alınması da kolay olur. Ama ben ona hiç sıcak bakamıyorum. Bir kere kariyeri tepe aşağı giden bir adam. Lyon'da hiç bir zaman beklentileri karşılayamadı. Çevik ve ofansif artıları var ama defansif açıdan çok sıkıntılı. Zaten fiziği yok bir de pozisyon alma konusunda da ciddi problemleri var. Manu günlerinde de Lyon'da da kanadının yol olduğu çok maç hatırlıyorum. Elimizde zaten Caner gibi bir defansif arıza manyağı varken bir de ona hiç gerek yok diyorum. Popülaritesi olduğundan yıllık ücreti de çok düşük olmaz.

Şöyle dinamik, disiplinli, mental açıdan avrupalı bir adama ihtiyacımız olduğunu düşünüyorum. Para harcanacaksa Kadarabek pırıldıyor.

Gökhan birinci tercih olacak, potansiyelli ve düşük ücretli alternatif bakalım diyorsak ise şu sloven arkadaşı öneriyorum

https://www.transfermarkt.com.tr/petar-stojanovic/profil/spieler/183841

Ben 19 yaşında Maribor'dayken izlemiştim. Kanadı boydan boya kullanabilen çok vaatkar bir görüntüsü vardı. Oradan 2 milyon gibi o yöreler için ciddi sayılacak bir bonservisle Zagreb'e gitti. Son durumunu bilmesem de orda da bol bol oynamış ve iyi istatistikleri var.

Ben mevki mevki bir yıllık ücret sınırlamasına gitmemiz gerektiğini düşündüğümden Gökhan'ın yanında yıllık 1 milyon ya da biraz üstüne oynayacak bir isim eklememiz gerektiğini düşünüyorum. 3 milyonluk adamlar hiç sempatik gelmiyor esasen, bu benzeri profilde oyunculara bakması gerekiyor futbol yönetiminin.

3
https://www.transfermarkt.com.tr/silvan-widmer/profil/spieler/168989

alabilir miyiz bunu istesek? @underworld

Bence alamayız. :) Nerden baksan 10 küsür milyon. Udinese'de öyle ucuza adam bırakmaz.

4
Takımı gençleştirme muhabbetiyle zikredilen isimlere bakıyorum ama bana göre takımı gençleştirme öyle 19-20 yaşında kadroya yakın dönemde girme ihtimali olmayan gurbetçiler almakla olmuyor.  :)

Tamam potansiyellise onları da alalım ama bizim ana plan için mevcuttan daha genç, kariyer hedefleri olan isimlere yönelmemiz gerekiyor. Sorun bu. Rotasyon oyuncularından ziyade sağ bek, forvet arkası ve santafor transferlerinin dinamik ve mental açıdan canlı isimlerden seçilmesi daha önemli yol almamız için.
Santraforda Negredo'nun yerine Burak, Demba Ba takımın ender gençlerinden Talisca'nın yerine Sosa falan gelirse takımın aklının mevzuyu çözemediği kanaatine varacağım artık.

5
Sağ bek için para harcayacaksak hala favorim,

https://www.transfermarkt.com.tr/pavel-kaderabek/profil/spieler/143798

Uzun süre içimiz rahat eder. Çok klişe olacak ama defans hattında Orta Avrupalı her zaman iyidir.


6
Bruno Peres'e daha bu sene başında 12.5 mil euro ödemiş Roma. Bu sene rotasyonda Florenzi'nin arkasında kaldı göndermeyi düşünebilirler ama bonservisi bizi biraz aşar gibi geliyor.

Bence Gökhan'ın varlığını da düşünerek daha genç, potansiyelli ve makul yıllık ücrete imza attırılabilecek birine bakılabilir. Bruno Peres ya da benzer profilde oyuncu en az 2 küsür yıllık ücrete gelir Gökhan'ın kontratı da az buz değil. Sağ beklere yılda 4 küsür milyon vermek bizim için biraz lüks bence. Üstüne üstlük sol bekte de Adriano, Caner gibi yine ücret bakımından yüksek denebilecek bir rotasyon varken.


7
Demba Ba haberine sevindim. Hatta yanında Burağı da götürürse daha çok sevinirim.

Bu sene risk almadan garanti bir golcüyle sezona başlamamız lazım. Hazır bonservis ödeme şansımız da varken bunlarla uğraşmayalım.

Eskilere gideceksek gitmemiz gereken adam Sosa, Demba Ba falan değil yaşını umursamadan alınabilecek tek adam var o da Gomez.

8
Ben Atiba ayrılsa bile önceliğimizin orta saha transferi olmadığını düşünüyorum. Bence Ozi kalacak. Üzerine Tolgay, Medel, Necip var. Zaten sezon boyu doğru ikiliyi ve organizasyonu bulmakta zorlandık. Rotasyona bir oyuncu daha eklendiğinde gözümde önümüzdeki ilk yarı boyunca her maç değişen orta saha ikililerinden başka bir şey canlanmıyor. Zorda kaldığımızda muhtemelen ofansif orta saha transferi de bu bölgede oynatılabilir.

Defansif karakteri yüksek bir orta sahaya ihtiyaç duyduğumuz bir planda Medel ve yokluğunda Necip gözüme yeterli görünüyor. Ayrıca Talisca yerine daha orta saha karakterli bir oyuncu geleceğini varsayarak defansın önünde Tolgay-Ozi ikilisinin yaratıcılığı önemli ölçüde arttıracağını düşünüyorum. Bu ikilinin bir şansa daha ihtiyacı var. Geçen sene son düzlükte de Atiba patlamıştı ve bu ikiliyle bol gollü keyifli galibiyetlerle sezonu bitirmiştik.

9
Şu Fellaini'yi almayalım ya. O da Talisca gibi mevkisiz, oyun geometrisini bozan tiplerden. Zaten yeterince göbek oyuncusu da var. Niye inatla ismi geçiyor anlamıyorum. Bir de dünya kadar maaşı vardır. Ona ayrılacak bütçeyle üst sınıf sağ bek alınır. Takımda çok daha ciddi değişiklik yaratırız.

10
Rangers'a olan ilgimden basında bizimle adı geçen Alfredo Morelos'u bu sene epey seyretmişliğim var. Çok da sevdiğim bi adam. Ciddi potansiyeli olan oyuncu. Kıvrak olmasının yanı sıra Cenk gibi kalçadan güçlü ve isabetli şutları var. Bana sık sık Cenk'in Antepteki halini hatırlatıyordu.

Ama bizim rotasyonda zaten potansiyelli kontenjanından Larin olduğu için bu tarz bir oyuncuya yer yok. Muhtemelen gerçekliği yoktur. İskoçyada epey skor yapmış olmasına karşın burada as santrafor olacak deneyimi, gücü yok. Larin olmasa çok iyi transfer olabilirdi.

11
Eskilerin peşine düşeceksek Demba Ba, Burak ya da Sosa'yla değil Gomez'le uğraşmak lazım bence. Yaş farketmez. Adam safi pozisyon alma ve bitiricilik. Kanatları ve orta sahayı da daha efektif gösteren bir adamdı. Gelsin kadronun genelinden bağımsız gelecek sezonun favorisiyiz derim.

Sosa tekrar toplar mı emin değilim. Ts'de korkunç vurdumduymaz gözüküyordu. Burak ya da Demba kötü oyuncu değiller. Ama bunların hepsi ciddi maliyetlerle geleceklerdir. Yaşlar yüksek kontratlar fazla. Bu arkadaşlara ayıracağımız bütçeyle daha garanti isimlere ya da daha genç oyunculara yönelebiliriz.

Bence kadronun net 4 takviyeye ihtiyacı var. Sağ bek, ofansif orta saha, santrafor, alternatif kanat. Doğru dokunuşlarla oldukça güçlü bir kadroya evriletebiliriz elimizdeki malzemeyi. Avrupa Liginde de iddialı oluruz.

12
Beşiktaş, Biliç den José Miguel da Rocha Font u mu istedi?

saygılar

West Ham yaşına göre epey yüksek bir bonservis ödemiş geçen sene. Sürekli de ilk 11'de şans bulmuş. Kiralık benzeri formülle bırakmaları zor göründü gözüme.

Ama olursa yaşına falan bakmadan çok iyi olur deriz. Pepe-Fonte Avrupa Şampiyonasında çok başarılı bir hat kurmuşlardı.

13
Pek bizim basında söz edilmiyor ama Rus ve İran basını bir süredir Serdar Azmoun ile ilgilendiğimizi yazıyor. Hatta Rostova Aras, Boyko ve 2.5 mil önerildiği filan çıkmış bir kaç yerde. Ciddiyeti var mı, menajeri filan mı gündeme sokmaya çalışıyor bilemedim.

Oyuncu aslında 22 yaşında epey potansiyelli bir oyuncu. Bu sene Münih ve Atletico maçlarında Rostov iyi işler yapınca gündeme gelen oyunculardandı. Epey sprinter ve topla ilişkisi iyi, parlama ihtimali olan bir oyuncuya benziyor. Ama bizim aradığımız profile uymuyor, 1. santrafor boşluğunu doldurma iddiasıyla gelebilecek cvsi yok. maç, gol sayısı düşük.

Belki oyuncunun Türkmen olmasından yola çıkarak böyle bir hikayeye girmiş de olabilirler, duyan eden var mı sorayım dedim.

14
Muhtemeln Başak alacaktır kupayı ama ben Konya'nın almasına daha pozitif bakıyorum. Başakşehir sezonu eli boş kapayıp biraz bocalama yaşasın.  :)

15
Castro falan hem yabancı, hem de bizim seviye için düşük. Geçen seneki yıldızları Scarione'nin gittiği takım belli. Gs'ye kitlenen Eren Derdiyok'un ve Donk'un hali de ortada.

Eldeki çöpleri gönderip, altyapıdan bir ya da iki çocuğu 25 kişilik kadroya almak lazım. Bu sene tam zamanı.

Lenovo A6020a46 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bence o Scarione de fena adam değildi. Sonradan girip ortalığı karıştırabilecek teknik, dar alanda seri bir oyuncuydu. Ben Sosa'ya yedek olsun diye istiyordum. Sonra hikaye çok değişti tabi. :)

Castro'da bence faydalı olabilecek bir oyuncu ama makul sözleşmelerle. İmza parası vermeden, 1 mil civarında yıllık ücret vererek bu tür fark yaratmayacak ama iş düştüğünde katkı verebilecek oyunculara sıcak bakıyorum. Takımın seviyesini yükseltmezler doğru. Ama Eren, Donk gibi saçma bonservis ya da yıllık ücretleri olmadan rotasyonu genişletebilirler.

Örneğin 2 milyon yıllık ücretle Gökhan kulübede oturacağına 1 milyona Castro otursun. Özellikleri de takımın oyununa daha uygun.   

16
https://www.transfermarkt.com.tr/thomas-vermaelen/profil/spieler/15904

Bu arkadaşı da bize yazıyorlar. Adrianovari bir transfer olur. Ama Barcelona döneminden beri çok sık sakatlık geçirdiğini hatırlıyorum ona dikkat etmek lazım.17
O da iyi futbolcu

Ama deniz 32 maçta 11 gol 11 asist yaptı emre akbaba da 6 gol 6 asistan falan..

Yaşları aynı. Deniz türüc bence daha potansiyelli..  şahsen deniz türücu isterim

Deniz Türüç'ü daha çok kenarda kullandılar. Topla ilişkisi falan iyi bir adam. Ama mental açıdan biraz dağınık göründü gözüme.

Emre daha çok orta sahada görev yaptı. Bazen ön liberonun yanında da oynadı. Benim dikkatimi daha çok pasları, oyun görüşü, pozisyon alması filan çekti. Şenol Güneş'le mesafe alabilir.

Emre'nin yerli olması avantaj Deniz Hollanda ürünü diyecektim bir de ama Emre'de Fransa doğumluymuş. Altyapısını, statüsünü tam çözemedim.

Deniz geliyorsa da kötü transfer değil tabi. Sağ tarafı hatta bazen Talisca'yı yedekler.

Bir de bedavadan Andre Castro'yu kaçırmamak lazım, Tr ligi konuşmuşken tekrarlamış olayım. Ama gözümüz hiç buralara bakmıyor gibi.

18
Ukraynaya zaten psvde yardirip gitmisti. Advokatin takiminda ileri ucta oynuyordu @Mehmet57 yazar o seneyi
Atiba ve marselo da kadrodaydi ustelik zanka ve mertenzde ordaydi.
6-7lik maclar var orda cikip 2-3gol atmisligi cok

Hollanda ligini seyredecwgime sokakta top oynayan cocuklari seyrederim o ligi ciddiye almiyorum

Hollanda denince aklıma Afonso Alvesmiydi öyle bi kel Brezilyalı geliyor. Adam 30 küsür gol atıp dünya paraya İngiltere'ye gitmişti. Sonrası yok. Ne oldu hakikaten o adam.

19
Babel sagda gumluyo yani etkili olamiyor..

Quaresma etkili oluyor. Niye Babel'i çekelim. Ben daha kafamda gönderemedim onu.  :)

20
Ben bu rotasyonda arasi da tutardim kadroda

Lens cins cins faul yapan adam karijmadan beter. Torenin ne yapacagi belli degil hasirt diye tek adama kalip cenki kanatta gorebiliriz.
Fb macinda once atinca sonra oguzhana girisini hatirla, karijma benzerlerini yapmaya calisti gomuldu

Aras moral olarak da kalabilecek gibi değil. Rotasyona Serdar Gürler gelsin dicem de o da bu sene çok gol attı. Bir sürü para ister. Aydın Karabulut olabilir.  :)

21
Hah taniyan biri geldi. hollanda liginde bizim aras bile yardiriyordu burada kadroya zor
Giriyor cocuk.

Adam Ukrayna'da da solda iş yapıyordu abi.

Aras'ın da aslında vaziyet o kadar kötü değildi de sakatlık vurdu o çocuğu, sonra dönemedi.

22
Geseyi almamışsın güzel  :D Bir Khk ile geseyi kapatmak lazım

Gs bu sene büyük iş yaptı 20 küsür puan geride tamamlıyorken farkı 10lara düşürdüler. Belki 3. bile olacaklar. Seneye bir durgunluk yaşarlar 15-20 puan bandına dönerler, bu kadar iş yapacaklarını sanmam.  :D


23
Lens alınırsa hücümda ki balans ayarı güzel olur.
         
              Gol            Asist
Babel    % 65          % 35
Lens      % 30          % 70
Talisca   % 80          % 20
Q7         % 0            % 100   :D

Lens solda oynarsa Babel'den çok gol katkısı da verebilir. Fiziği kanatta pozisyon almaya uygun olsa da ikinci forvet özellikleriyle parlamış bir oyuncu.

24
Sağı süründürür solu öldürür...
Gurbetçi
Süper Ligde oynuyor
Bu sezon büyük işler yaptı 😃
Haftaya netlesir
Deniz türuc

Ben Deniz yerine Alanya'lı Emre Akbaba'yı tercih ederdim. Daha büyük potansiyel görüyorum.

25
önümüzdeki sene şampiyonluktaki rakibimiz kim olur.

Doğru adımlarla gidersek rakibimiz olmayabilir. 2-3-4 adaylarım Başakşehir, Fb, Ts.

Sayfa: [1] 2 3 4 5 6 7 ... 43