İletileri Göster - worns

İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz


Mesajlar - worns

Sayfa: [1] 2 3 4 5 6 7 ... 41
1
Bence de Talisca yedek soyunacak. Sorun Gökhan İnler'in de pek parlak görünmemesi. Necip iyi durumdaysa ilk 11 çıkar. Stoperde Mitrovic'in oynayacağını düşünüyorum. Maçı rakip yarı alana yıkacağımız dakikalar taktik gereği daha sınırlı olacağından Aboubakar'la başlamak da mantıklı olabilir.

2
Zor bir maç olacak. Eksikler var, Oly maçına bağlı yorgunluk da olabilir diğer hafta içi rövanşı oynayacağız. Ayrıca rakipte boşluk bırakılırsa etkili oynayabilecek oyuncular var.

Dikkatli bir oyunla 3 puanı almalıyız. Ligin boyu kısaldıkça rakiplerin hata yapma olasılığı artacak. Başakşehir'in olası puan kaybında sonraki haftalar daha da stressiz geçecek.

3
Aboubakar'a +10 milyon vermektense üzerine bir miktar daha koyup Mandzukic'i zorlarım.

Juve 17 milyona almıştı. 13-14 bandına bırakır.

SM-A720F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Mandzukic 30 yaşında. Juventus oyuncudan vazgeçer, oyuncu da gelmeye ikna edilebilirse o kadar bonservis ödenmez. 5-6 milyon bandında bile alınabilir.

Orada asıl bütçenin sözleşme için ayrılması gerekir. Gomez gibi 4-5 civarı garanti artı bonuslar olmadan buralara gelmez. Ama değer tabi bence. Aboubakar'a 3 küsür verilene kadar elit bir oyuncuya 4-5 üzeri bir kontrat verilebilir zaten bu bantta bir oyuncumuz olur.

4
Önemli maç. Rahat bir galibiyet üstünlüğümüz pekiştirir, takipçilerin hata yapma olasılığı daha da artar. İlk bizim oynayacak olmamız pozitif bu hafta.

5
Bu sezon deplasmandaki Osmanlıspor maçımızda Talisca'nın attığı muhteşem golün pasını Oğuzhan verdi. Kendi sahamızda oynadığımız Akhisar Belediyespor maçımızda Talisca'nın attığı harika golün pası da Oğuzhan'ın Cenk'e attığı topun Talisca'nın önüne doğru gitmesi sonrasında gerçekleşti.

Bir de yukarıda verdiğim örneklerin tersi bir örnek vereyim. Bu sezon deplasmanda 9 kişi kalıp farklı yenildiğimiz Dinamo Kiev maçımızda yediğimiz gollerden biri Oğuzhan'ın hatası sonucunda gerçekleşmişti. Oğuzhan'ın kendi ceza sahamız içinde rakip futbolcuya çalım atmaya çalışırken topu kaptırması sonucunda gol yemiştik. Kendi ceza sahamız içinde niye rakip futbolcuya çalım atmaya çalışırsınki?! Topu taca at, taca atamıyorsan kornere at ve tehlikeyi uzaklaştır.
 
Beşiktaş'a Atiba'yı ve Oğuzhan'ı güçlüce destekleyebilecek çok kaliteli bir 10 numaranın transfer edilmesi gerekiyor. Jose Sosa'nın daha kalitelisi bir 10 numara... Sezon sonunda şampiyon olursak, eğer gerekiyorsa 10-20 milyon euro bonservis bedeli ödeyerek çok kaliteli bir 10 numara almalıyız. Çünkü transfer edeceğimiz çok kaliteli 10 numaranın da katkısıyla hem Süper Lig'de şampiyonluğun en güçlü adayı oluruz hem de eğer iyi bir kura çekersek Şampiyonlar Ligi'nde gruptan çıkabiliriz.

Oğuzhan Özyakup'un Beşiktaş'a olan katkısı yadsınamaz; fakat biz Beşiktaşlılar olarak ondan çok daha fazlasını bekliyoruz; Oğuzhan'ın daha çok çalışıp kendisini geliştirerek Beşiktaş'ın efsaneleri arasına girmesini umuyor ve bekliyoruz.


Katılıyorum. Hatta devre arası transfer döneminde de benim gözümde birinci ihtiyaç orta saha transferiydi.

Ozi kolay kolay vazgeçilebilecek bir adam değil. Genel olarak istediklerini yapamadığı bu sezonda bile pas kanallarının işlemesinde rolü büyük.

Bu sene Sosa'sız iki ayrı orta saha formatı denedik. İlki Tolgay'la olandı. Ozi ileri kaydırıldığında etkisini yitirdi. Tolgay bu sene neredeyse hiç bir rolü tam manasıyla yerine getiremiyor derken takım akışkanlığını bu orta sahayla epey kaybetti. Talisca ilk 11'e girince ise çok ekstra işleri olan bir şutör kazandık ama zorlasak 2,5 aslında 2 orta sahalı bir yapıya döndük. Yine de Atiba-Ozi'nin oyun alışkanlıkları ve Talisca'nın ekstraları derken ilk biçimden daha fazla verim verdi bu dizilim. Yine de dezavantajları ciddi boyutta. Atiba kadar büyük bir oyuncumuz olmasa bu yapı kolay kırılabilirdi.

Uzun vadeli planda orta saha özellikli, gerektiğinde fiziksel mücadeleye de girebilecek ancak yaratıcılığıyla öne çıkacak bir orta sahaya ihtiyaç var. Uzun lafın kısası Sosa'nın boşluğunun dolması gerekiyor. Başka bir hocamız olsa başka şeylerle bu eksiği gidermeyi denemesini bekleyebilirdik ama Şenol Hoca'nın ideal planında takımın temposunu ayarlayacak bir 3'lü orta saha olduğu açık. Sezon sonuna kadar Talisca bol bol kenara alınacak. Faydasına rağmen top kayıpları, pozisyon kayıpları bir yere kadar tolere edilebiliyor.

Bu eksik dolarsa Ozi'nin oyun karakteri daha da görünür hale gelecek önümüzdeki senelerde. Bu sene bahsettiğimiz faktörlerden dolayı sivrilemedi ama halen büyük bir transfer yapma olasılığını yüksek görüyorum 1-2 seneye.

6
tudor deplasmanda 4 puanda kalmış vasat bir profil büyütmeye gerek yok  :bandit:

barış başdaşa yaptığını gs.de yapsın bakalım da görelim. yaptırdığı ağır idmanları gs.de yaptırsında takımın kalanı da sakatlansın  :evillol:

Gs'ye uymayacağını ben de düşünüyorum ama Karabük'te 11 iç saha maçında 23 puan da epey ekstra iş. Fb'den iyi iç saha karneleri. Bir de Karabük yönetiminin ücret marjını az çok biliyorum. Çok az paraya, Karabük yönetiminin hayatta bulamayacağı adamlar buldu getirdi. Fayda/maliyet oranını yüksek tutmak isteyen takımlar için iyi hoca olacaktır ilerde de. Bir aralar Serie A'ya uzar.

Gs her şeyden önce çok dağınık bir kadro yapısı var. Aklındaki futbolu o takıma oynatması çok çok zor. Kısa sürede yeni krizler çıkar.

7
Genel olarak söylediklerine katılıyorum fakat Karabük 1 senelik anlaşma yapmış yani 4 ay sonra sözleşmesi bitiyor zaten adamın, sözleşmede de serbest kalma maddesi var. Üslup yanlış fakat Karabük'te çok sütten çıkmış ak kaşık değil, madem bu kadar değerliydi neden uzatmadın sözleşmesini veya serbest kalma maddesini neden arttırmadın, aslında bu ikisi birbiriyle bağıntılı ama neyse.

Karabük yönetimi de adamı gerektiğinde rahatça sepetleyebilmek için 150 bin euroyu sözleşmeye yazmış. Bekledikleri sonucu alamasalar ve Tudor kovulsa, kimse Karabük'ün sözleşme feshine etik problem falan demeyecekti. Ben Tudor'un gözünden bakınca, yaptığını anlaşılır buluyorum. Adam Hajduk, PAOK'da çalışmış, oradan seviyeyi daha da düşürüp Karabük'e gelmiş. Bir daha ne zaman Gs seviyesinde bir takımı ya da önerilen ücretleri bulur belli değil. Kendi için sıçrama şansı olarak görmüştür.

Karabük yönetimi istikrar peşindeyse, takımı hocaya teslim edecekse neden 150 bin euroyu sözleşmeye yazmış? Bence bu maddeyi hoca değil yönetim yazdırmıştır sözleşmeye. Şimdi ki hikayelerinin hiç bir hükmü yok.

8
tudor'un futbola dair sistematiği ve oyun aklı olduğu yadsınazmz bir gerçek... tudor'un gs'ye transferini sağlayan karabuk'te oynattığı futbol ise bunun gs'de ki izdüşümü şampiyonluğa götürmez çünkü lig ona uygun değil... yok eğer iki hafta sonra oynanacak beşiktaş maçı için yapılmış bir hamle ise durum daha vahim, o kadro ile savunma yapamazz... sonuç olarak gs'nin tudor hamlesinin sahada herhangi bir sonuç vermeyeceğini yalnız yonetimin kendisine zaman kazandırdığı bir operasyon olarak goruyorummm... tudor'un da dediği gibi : "Sezon başından beri söylüyorum; Beşiktaş şampiyon olacak. Çok iyi oyunculardan kurulu bir takım."

Bizim maça da 5-3-2 çıkabilir, şaşırmam. Beğendiğim bir hoca, Karabük'te hem kadroyu kurarken hem de saha içinde pozitif işler yaptı. Ama şampiyonluk mücadelesi ve Gs'deki dağınık oyuncu yapısıyla baş etme işi boyunu aşar gibi geliyor.

9
aslında avrupa ligi önemli değil önemli olan lig ama bu maçı kaybedersek moral açısından çökebiliriz. o yüzden kazanalım en azından 1 tur ilerleyelim. kura şansıyla belkide çeyrek final olabilir. ama önemli olan lig. bu maçta gökhan inler falan oynasın atibanın yerine.

Kura şansı yanımızda olursa yarı final de görülebilir. Orta seviyeli hatta formsuz, dağınık takımlarla eşleşmek mümkün son 4'e kadar. Takımın odağı Avrupa Ligi olmayacaktır ama zaten Avrupa'da da temel hedefi Avrupa Ligi olan pek takım olmayacağı için yol almak mümkün.

10
Bu kadro yapısı için sene başında bakıldığında 3-5-2 ve varyasyonları da, kenar forvetsiz baklava 4-4-2'de iş görecek dizilimler gibi gözüküyordu. Ancak teknik kulübe dizilim konusunda ufak tefek bir kaç bölüm dışında tutucu davrandı. Bu senenin geçen seneye göre daha zor işliyor olmasının başlıca nedeni de bence bu dizilim, kadro mühendisliği uyumsuzluğu. Doğru santrafor ve doğru yaratıcı orta saha takviyeleri yapılamadı kayıpların yerine. Aboubakar, Talisca gibi aslında oldukça değerli ama bizim dizilim ve kurgumuza yeterince uyamayan oyuncular istenen düzeye çıkamadı.

Bunlar bir tarafa yine de bu sezonu kafada bitirmeye yakınız. Kaybetmemizin kolay olmadığı başka üstün özelliklerimiz belli bir düzeyde takımı tutuyor.

Ama seneye bu gerçek masaya yatırılmalı. Şenol Hoca kulübede oldukça (bence yıllarca olsun) geçen seneki kadro ve oyuncu modellerinin üzerinden planlama yapmak ve seviyeyi arttırmaya çalışmak gerekiyor.

11
70'in üzerine sadece bir takımın çıkabileceği, oldukça düşük puanla şampiyonluğun geleceği (71-73) bir sezon sonu tablosu bekliyorum. Biz hem puan avantajı hem de fikstürün pozitif olması nedeniyle bu bareme yakın görünüyoruz. Büyük hatalar yapmadığımız sürece bu seneyi kazanırız.  Ama kazanırken çok fazla da ders çıkarmamız gereken bir sene olacak.

12
Tam Aboubakar'lık maç diyordum, sonradan cezalı olduğunu farkettim.

Umarım kazanarak döneriz. Takvime bakınca esas rotasyona bu maçın rövanşında ihtiyaç duyacağımız anlaşılıyor. Bence tam konstantrasyonla, net bir galibiyet hedefiyle çıkalım.

13
Alanya'nın maçını izledim. Sezon başında da orta üstü transferler yapmışlardı ama devre arası kendi seviyelerinin çok üstünde takviyeler gelmiş. Biraz da Antalya'yla birlikte coğrafi avantajlarını kullanıyorlar. Junior Fernandes çok etkili olabilecek oyuncu. Bir ara bizim gündemimize gelmişti iyi transfer olur gözüyle bakıyordum. Gelir gelmez de golünü attı. Sol bek Tzavellas PAOK'da uzun süre ilk 11 oynamış bir oyuncu. Gençlerbirliği maçında da çok etkiliydi. Tosic'den kat kat iyi sol bektir. Bunların dışında kadrolarında Fransa ligi deneyimlisi Gassama, fiziksel olarak kötü durumda da olsa tecrübesiyle katkı veren Vagner Love, TSL'de işe yarayacağı belli olan Omeruo gibi oyuncular var. Love dışında bu oyuncular yaşlı da değil. Bir de her zaman iyi bir hoca olduğuna inandığım Saffet Susic gelmiş. 

Bu yolda giderlerse seneye Antalya gibi Alanya da üst sıraları zorlamaya başlar.


14
Geçen sene eksik maçlarımızın olduğu dönemde önemli bir Karadeniz turu yapmış, hasarsız atlatıp önümüzü açmıştık. Benzer bir dönemdeyiz.

Takım geçen sene ekstra gerilim yaşadığı dönemlerden başı dik ayrılmasını bildi. Bu sene de güvenli bir takımız. Kiev sonrası reaksiyonumuz da olumluydu.

Karabük, Akhisar, Gs dönemeci o zamanları hatırlatıyor. 7-9 puanla devam edersek çok bir yol kalmayacak 3. yıldıza.

15
Bu maçın psikolojisinden bir an önce çıkmak gerek önümüze de çok daha önemli bir karşılaşma var. Bir an önce onun havasına girmemiz gerekiyor ve gündeme bunu almalıyız ama bu böyle giderse Karabük maçının havasına gitmeden maç günü gelecek. Fener maçı bir süreliğine rafa kalkmalı, biz acilen kendi işimizi konstre olalım, renkliler ve medyanın ekmeğine yağ sürmeye gerek yok.

Galaxy Note 3 N9005 LTE cihazımdan Tapatalk Pro ile gönderildi.

Yönetimin ve sosyal medyada organize olan taraftarın meseleyi gündemde tutması olumlu. Daha önce fotomaç meselesinde de doğru tepkiler verildi. Eski zamanlara göre saha dışında da daha güçlüyüz.

Ama teknik kadro ve takım konusunda haklısın. Burada da eskiden örneklerini gördüğümüz tecrübesizlikleri yaşamayacağımızı düşünüyorum. Müthiş stresli geçen maçtan sonra bile oyuncular Karabük maçını önemli gördüklerinden bahsettiler. Teknik kulübe önem sırası olarak Karabük, Akhisar maçlarını kupa maçından önce bile öne çıkarıyordu. Sonucu bilemem ama takımın konsantrasyon sorunu yaşayacağına inanmıyorum.

16
Çok önemli bir maç sallanmadan kazanıp yolumuza devam etmek lazım. Takım hırslı olacaktır ama bu ekstra bir gerginlik yaratmamalı. Açıkçası bu süreçlerde Şenol Hoca'ya ve kadroya güveniyorum. Geçen sene de ilk devrede de bu tür süreçlerden rahat çıkmasını bildiler.

Tudor rakibi iyi analiz eden, doğru kurguyla takımını hazırlayan bir hoca. Ama elindeki malzeme Konya'dan fazla sorun çıkarabilecek düzeyde değil. Mitrovic için de önemli bir sınav olacak.

17
Takım Kadromuz / Ynt: Matej Mitrovic
« : 06 Şubat 2017, 14:23:43 »
Haydi Matej sıra sende.

18
Fb'li oyuncuların yaptığı provokasyonu meşrulaştıracak hiç bir gerekçe yok. Kazansınlar buradan bakıp kendimize acemi vs demeyi de haklı bulmuyorum. Biz çok daha iyi olduğumuzu maçın her anında gösterdik. Türkiye Kupası'nda bu sene kupa istememe karşın böyle bir maçın ardından elenmeyi de eleştiri konusu yapmak istemiyorum.

Acemi denilen takım geçen sene 4 derbinin 3'ünü kazandı. Ligde Şükrü Saracoğlu'ndan çok kötü bir form durumunda olmasına rağmen gerekli puanı aldı geldi. Gs derbisinde de 2-0 geride, kendi sahamızda kopmaya müsaitken geri döndük, puanı aldık. Çok farklı bir dönemdeyiz, Bilic dönemine benzeterek yorumlamamak lazım. Şenol Güneş yönetiminde Türkiye sınırları içerisindeki ilk sarsıcı büyük maç yenilgisini yaşadık.

Kaybedeceksek de böyle kaybedelim. Biraz futbolu seven herkes Fb'nin ne kadar kötü ve rahatsız edici bir takım olduğunu görmüştür.

Son yorumlarımda hep Tosic'in ilk 11'den artık kesilmesi gerektiğini yazıyordum. Derdim agresifliği değil, çıkarken yaptığı top kayıpları, pozisyon alma sorunu ve defansın dengesini bozmasıydı. Benim için iyi bir yedek ama yetersiz bir stoperdir kendisi. Ama dün büyük bir komplonun içerisinde buldu kendini. Bunun için çok da eleştiresim yok. Elbette yapmamalıydı ama yerinde ben olsam kendimi tutabilirmiydim bilmiyorum. Biraz empati yapmak lazım.

Mitrovic'den beklentim vardı. Dün de gayet iyiydi. Biz iyi takımız, bu hikayeden de Mitrovic'i kazanarak çıkarız.

Sezonun ilk devresi oyunumuz oturmamıştı. Hücum sürekliliği, pas kanalları işlemiyordu. 4 maçtır takımı beğeniyorum. Dünde tüm dezavantajlara rağmen sahanın kötü yüzü biz değildik. Daha da iyi olacağımızı düşünüyorum.

19
Fb'li oyuncuların yaptığı provokasyonu meşrulaştıracak hiç bir gerekçe yok. Kazansınlar buradan bakıp kendimize acemi vs demeyi de haklı bulmuyorum. Biz çok daha iyi olduğumuzu maçın her anında gösterdik. Türkiye Kupası'nda bu sene kupa istememe karşın böyle bir maçın ardından elenmeyi de eleştiri konusu yapmak istemiyorum.

Acemi denilen takım geçen sene 4 derbinin 3'ünü kazandı. Ligde Şükrü Saracoğlu'ndan çok kötü bir form durumunda olmasına rağmen gerekli puanı aldı geldi. Gs derbisinde de 2-0 geride, kendi sahamızda kopmaya müsaitken geri döndük, puanı aldık. Çok farklı bir dönemdeyiz, Bilic dönemine benzeterek yorumlamamak lazım. Şenol Güneş yönetiminde Türkiye sınırları içerisindeki ilk sarsıcı büyük maç yenilgisini yaşadık.

Kaybedeceksek de böyle kaybedelim. Biraz futbolu seven herkes Fb'nin ne kadar kötü ve rahatsız edici bir takım olduğunu görmüştür.

Son yorumlarımda hep Tosic'in ilk 11'den artık kesilmesi gerektiğini yazıyordum. Derdim agresifliği değil, çıkarken yaptığı top kayıpları, pozisyon alma sorunu ve defansın dengesini bozmasıydı. Benim için iyi bir yedek ama yetersiz bir stoperdir kendisi. Ama dün büyük bir komplonun içerisinde buldu kendini. Bunun için çok da eleştiresim yok. Elbette yapmamalıydı ama yerinde ben olsam kendimi tutabilirmiydim bilmiyorum. Biraz empati yapmak lazım.

Mitrovic'den beklentim vardı. Dün de gayet iyiydi. Biz iyi takımız, bu hikayeden de Mitrovic'i kazanarak çıkarız.

Sezonun ilk devresi oyunumuz oturmamıştı. Hücum sürekliliği, pas kanalları işlemiyordu. 4 maçtır takımı beğeniyorum. Dünde tüm dezavantajlara rağmen sahanın kötü yüzü biz değildik. Daha da iyi olacağımızı düşünüyorum.


20
Drole transfermarkt'ta kiralık gözüküyor. Kendini gösterirse Antalya'ya yar olmaz muhtemelen.

21
2. kaleci olursa bütün kupa maçlarında oynar form tutar mesela :bandit:

Yada tamam 3.cu kaleci olsun ama butun kupa maclarinda o oynasin o bile gelisimine katki saglar sonra yavas yavas 2.ci kaleciye evrilir..

Utku konusunda ben de epey umutluyum. Yavaş yavaş mesafe alacağını umduğumuz kalecinin 3. kaleci olması daha mantıklı bir planlama olur. Zaten Türkiye Kupası maçlarında Tolga'ya rağmen Utku'ya şans vermeye başladı hoca. 3. kaleciye teknik kulübenin insiyatifinde gerekirse 2. kaleciden de fazla süre verilebilir ama insiyatif sende olur.

2. kaleci zaman zaman çok kritik olabilen bir pozisyon. Deneyimli bir kaleci kullanmak daha iyidir bence. Tak diye yüksek zorlukta bir derbide kaleye geçmesi gerekebilir. Yeri gelir 2-3 ay Fabri'nin yerini alması gerekebilir. Böyle durumlarda Utku büyük bir stres yaşayıp gereksiz bir yükü sırtına alacak. Tolga lig tecrübesiyle daha işe yarar bir oyuncuya dönüşür böyle durumlarda.

Fabri-Tolga- Utku iyi bir kaleci rotasyonu. Epey bir böyle gideriz tahminimce. Eğer Utku beklenen gelişimi gösterirse direk 1. kaleci olur bir süre sonra.

22
Tosic'in sözleşmesinin uzatılmasıyla bir problemim yok. Geçen sene yaşadığımız sıkıntıda stopere yerleşerek önemli katkı verdi. Bu sene de TSL için ortalama bir verim verebileceğini gösterdi. Ama ilk 11'deki yeriyle ilgili problemim var bu aralar kendi ortalamasının da üstünde basit hatayla oynuyor. Mitrovic'le daha dengeli bir tandemin oluşacağını umuyorum. Tosic sözleşmesi boyunca sol stoper pozisyonunu yedekleyebilir.

Quaresma meselesinde rakam önemli. Umarım ekstrem bir rakam yazılmamıştır. 35'ine merdiven dayamış bir adam. Takımda kalacağını zaten biliyorduk.

Ozi ile yeni sözleşme haberi okudum. Quaresma'dan daha önemli. Ozi'nin sürekli uzun kontratlarla oynaması gerekiyor. Ciddi bir değer sıçraması olasılığı hep var. Pozisyonuna döndükten sonraki performansıyla geçen seneyi aratmadığını görüyoruz,

23
+kazanırsak dikkate değer bir hava yakalamış olacağız. Bu sezonu yerel düzeydeki iki kupayı da kazanarak bitirme olasılığımız epey artacak. Hep erkenden elenelim derdim ama bu sene Türkiye Kupasını da istiyorum.  :)

24
Fb önde oynamamızı isteyecek. Bizi alt edebilmeleri için tek opsiyonları defansta yapacağımız bireysel hatalar ve eksik yakalanacağımızı pozisyonlar. Set oyununda, topu tamamen bıraktığımızda bile bir şey üretemediklerini Kadıköy'de gördük.

Şenol Hocanın deplasman maçında vurguladığı tuzağa düşmeme hususuna yine dikkat edeceğimizi düşünüyorum. O maça göre farkımız takımın hücum organizasyonlarında gözle görünür bir iyileşme olması, takımın genel formundaki artış. Dikkatli bir oyunla üretmekte zorlanmayız. Bizi zora düşürecek tek şey defansif dikkatsizlikler olur.

25
Takım Kadromuz / Ynt: Marcelo Antônio Guedes Filho
« : 02 Şubat 2017, 14:00:11 »
Atiba gibi en az 4-5 sene formamızı giyecek bir adam bu Marcelo. 34 yaşını filan görürüz. Fizik ve öne çıkan özellikler olarak da kolay düşecek bir adama benzemiyor.

Sayfa: [1] 2 3 4 5 6 7 ... 41