İletileri Göster - AmaralGürses

İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz


Konular - AmaralGürses

Sayfa: [1]
1
Selamlar dostlar,

Bir süredir merak ettiğim başlıktaki konu hakkında anket yapmak suretiyle fikirlerinizi almak istedim.

Ayrıca Egos arkadaşımızın da tavsiyesi üzerine iç saha maçlarımızın ardından tribün performansımızı da yine bu başlık altında değerlendirebiliriz:

anketi değerlendirmenin yanında, buraya iç saha maçlarımızın ardından tribün performanslarımız hakkında değerlendirmeleri de yazabiliriz. güzel bir başlık olmuş.

Sevgiler, saygılar.

2
Evet arkadaşlar.. zor bir derbiydi..
Karşımızda hem hakem destekli işgalci kuvvetler hem de onun yerli medya lobisi vardı.
Amaçları akılları sıra kendi stadımızdaki ilk derbide bizi hayal kırıklığına uğratmak, taraftarı "böyle gelmiş, böyle gidecek" havasına sokmaktı.

Zira ilk yarı planladıkları gibi de oldu.

Ama 12 yıldır tribünlerde yer alan birisi olarak benim dahi şaşırdığım bir durum oldu.

TRİBÜNLER ŞAHLANDI.

maçı gurbette gs lilerle izlememe rağmen onların hatta benim benim bile şaşırdığım bir tablo karşımıza çıktı. Melankolik, deyim yerindeyse müslüm babacı tarftar kitlesi gitmiş, 46.dk yla birlikte tribünleri inim inim inleten bir BEŞİKTAŞ taraftarı geri gelmişti. "Beşiktaşım oleey olee lee" ile başlayan tezahüratı bir kenara yazın. Bu tezahüratla yandı tribünlerdeki şampiyonluk meşalesi, bu tezahüratla atıldı ölü toprağı üzerimizden ve bu tezahürat başlattı güzel bir yolculuğa olan ilk adımlarımızı.

Size güveniyoruz ve inanıyoruz BÜYÜK BEŞİKTAŞ'ın oyuncu ve teknik heyeti. Ne olursa olsun arkanızda olacak 40,000 taraftarla bu stadda sırtınız asla yere gelmeyecek.

2016-2017 SEZONU ŞAMPİYONU BEŞİKTAŞ JİMNASTİK KULÜBÜ

3
Oyun Dünyası / Knight Online
« : 20 Ağustos 2016, 13:54:36 »
Bu efsaneyi tatmış, tatmakta olan kınaytçı kardeşlerimizi buraya alalım.

2004 veya 2005 senesı olması lazım bir arkadaş vasıtasıyla tanışmıştım bu oyunla.

Çok geçmeden her Türk gencinin bir gün tadacağı birşey olduğunu öğrendim  :evillol:  ara versemde uzun yıllar parçalı bulutlu oynamışlığım vardır.

Oyundan inciler

-Aga parti piliz
-Koxperler
-pşşst o elindekinden iki tane yapalım mı?
-pedalla basılan minör
-vsler için atarlar karşılıklı adres verişmeler
-knight online hayat offline
-çar (Rus olanı değil)
-yatan adama 4 taş basma
-exp başında sabahlama
-exp kasan slota quest çekme

vs. vs. vs. daha niceleri.. evet gençler sizleri de alalım sahneye itiraflar başlasın  :lol:

4
Evet arkadaslar an itibariyla takimimizin en zayif halkasi, sinif atlamamizin onundeki en buyuk engel, ofansi sishane defansi memishane goruntumuzun en buyuk musebbibi olan Ismail Koybasi'na veda etmis bulunuyoruz.

Basta @mylife1903 ve @Mehmet Ali C. abilerim olmak uzere bu baglamda sahsimla beraber aktif sekilde lobicilik yuruten tum yoldaslarima selam olsun, BU ZAFER HEPIMIZINDIR.

Aydinlik gunler yakindir, zaferimiz kutlu olsun.

5
Takım Kadromuz / Gökhan Gönül
« : 01 Temmuz 2016, 20:10:46 »
Yaptiklarina ve yetenegine baktigimizda yillardir tutturdugumuz bek kalitesinin bariz sekilde uzerine bir oyuncu Gokhan...

Sakatlik yasamadigi taktirde ilk 11 in onemli isimlerinden biri olacagini dusunuyorum.

Bu transfer futbol disi nedenlerle de cok onemlidir. Besiktas, onemli rakiplerinden birinin kaptanini istedigi vakit alabilecek bir kulup oldugu gostermistir. Artik Besiktas icin yeni bir sayfa acildi son sampiyonlukla, insallah bu sayfa basarilarla uzar gider, ve sen de onun bir parcasi olursun Gokhan Gonul..

Bu sefer vefanin, sadakatin, karakterin en temel degerler oldugu bir kulupte oynayacaksin, bunu unutma ve ona layik ol.

BUYUK BESIKTAS CAMIASI'na hosgeldin.

6
Bir ulkede sampiyon takim kupasini kaldiriyor, ulkenin tartismasiz en onemli spor olayi herkes bizi yaziyor ciziyor, fanatik.com'un websitesine bakin migdem bulandi resmen bu kadar da olmaz artik be artik azicik mesleginize sayginiz olsun !!

Besiktas'in esamesi okunmuyor, verilen haberlerin tamami da olumsuz haberler kutlamayla ilgili haberler bile negatif haber..

BU GECE SAAT 11:47 DE FANATIK!
7
Merhaba arkadaşlar,

Aslına bakarsanız bir süredir kafamda bu konuda veri tabanlı bir başlık açmak vardı ama yoğun iş temposundan dolayı bugüne kısmet oldu eldeki veriyi finalize etmek. Malumunuz transfer dönemi başlıyor ve yönetim olumlu, olumsuz, yerli, yersiz pek çok eleştiri alıyor transfer politikası konusunda. Ben de Fikret Orman yönetimi işbaşı yaptıktan bu yana 3 büyüklerin transfer performansı nasıl olmuş, ne kadar harcayıp ne kadar verim almışlar, bu konuda en başarılı yönetim hangisi adam akıllı araştırmak istedim. En azından olumlu veya olumsuz eleştirirken elimizden nesnel bir dayanak noktası olmuş olur.

Tek öznel veri girişi aşağıda görebileceğiniz gibi "Verim" başlığı altında oldu. Analizi kolaylaştırmak adına transferleri başarılarına göre 3'e ayırdım. Eğer katılmadığınız birşey varsa lütfen belirtiniz memnuniyetle tartışırız, düzeltirim. Atladığım bir transfer varsa da aynı şekilde.
Bonservis ödenerek yapılan transferleri değerlendirmeye aldım sadece işin doğası gereği. Her türlü olumlu/olumsuz yorumunuz değerli olacaktır.

Öncelikle yıllardır saadeti parayla arayan, transfer obezi rakibimiz Fenerbahçe'ye bakalım...Son 3.5 yılda transfere 106 milyon euro'ya yakın para harcayan AY, bunlardan 16.75m euro gelir elde etmeyi başardı. Bizde yönetim değiştiğinden bu yana Fener'in transferdeki net zararı 89 milyon euro oldu. Bu transfer harcamalarının karşılığında ise 3.5 sezonda 249 puan topladılar.

Yine bu araştırmanın doğası gereği ellerinde evvelden olan ve sattıkları oyuncuları, hiç bir takım için, değerlendirmeye almadım. (bkz: Issiar Dia, Atınç Nukan vs.)  Eğer ileride vaktim olursa veya sizler destek atarsanız onları da memnuniyetle değerlendirmeye alırız ancak büyük resimde çok büyük etki yapacaklarını düşünmüyorum.

Vahap Beyaz-Ahmet Çakar'ın kulaklarını çınlatıp
Gelelim son yıllarda kupaları toplayan, bir batan bir çıkan rakibimiz Galatasaray'a:3.5 yılda transfere 92 milyon euro harcayan gs, bunlardan 12 milyon euro kazanç sağlayarak net 79 milyon euro zararla, ikiz kardeşi fb'nin 10 milyon euro gerisinde yer alıyor. Gs'nin 3.5 yılda topladığı puan ise 243.

Vee.. gelelim Beşiktaş'a.. bakalım bizim yönetim neler yapmış...3.5 yılda transfere 40 milyon euro harcayarak rakiplerinin yarısından bile az kaynak ayırmış Beşiktaş'ımız transfere. Demba Ba'yı 13 milyona satan kulübümüz net 27 milyon euro açıkla rakiplerinin yaklaşık 3'te 1'i kadar zarar etmiş bu periyotta.

Şimdi gelelim fasulyenin faydalarına....

Yani takımların mukayeseli transfer performansı durumuna...

Fenerbahçe:


Galatasaray:


Beşiktaş:


Dediğim gibi kategorik (iyi, orta, düşük verim) itirazlarınıza her zaman açığım ancak pek çoğunda mutabık kalacağımızı düşünüyorum şahsen. Bu bağlamda yukarıdaki veriler bize Beşiktaş'ın transfer bütçesinin %24.1'ile düşük verimli transfer yaptığını, bu rakamın gs için %49.0, fb için ise %29.3 olduğunu söylüyor. Yani kötü transfere en az kaynak ayıran takım Beşiktaş. Başarılı transfere ayrılan yüzdesel kaynakta ise Beşiktaş ve fb %35, gs ise rakiplerinin gerisinde %25 mertebesinde kalıyor..

Yüzdesel değil de rakamsal bakacak olursak ise aşağıdaki tablolar ortaya çıkıyor:

Fenerbahçe:


Galatasaray:


Beşiktaş:


Bu şekilde bakınca tablo daha da dramatikleşiyor. Düşük veya 0 verim alınan transferlere fener 31 milyon euro, gs ise 45 milyon euro gibi bir rakam ayırmış durumda. Beşiktaş ise bu transferlere 9.8 milyon euro harcamış.

Ve.. şimdi gelelim esas performans mukayese metriğine. Ben bunu şu şekilde tanımladım. Tabi ki, bazı varsayımlar içermekle beraber: "3 büyükler topladıkları puan başına ne kadar transfer masrafı ve zararı yapmışlar?"

Aslında aşağıdaki tablolar Aziz'in bu sezon çıldırma nedenini de çok güzel açıklıyor. Ve tabi ki gs'nin iflas noktasına gelmesini de...

Belki de en kayda değer olan tablo ise aşağıdaki:

Son 3.5 yılda fenerbahçe topladığı her bir puan için en çok masrafı ve zararı yapan kulüp olmuş. Yani bu zaviyeden bakıldığında son dönemin transferdeki en başarısız kulübu fenerbahçe. Gs'de fb'yi aratmayan bir başarısızlık göstermiş. Fener topladığı 1 puan başına 420bin euro masraf yaparken, gs 380bin euro, Beşiktaş'ımız ise 180bin eruo masraf yapmış. Bu rakam renklilerin yarısından az.

Sizlerin yorumlarını merakla beklerken ben naçizhane çıkarımlarımı sizlerle paylaşayım:

1) Türkiye'de büyük takımlar transfer yapmak konusunda gerçekten kötü durumdalar. Toplanılan her bir Süper Lig puanı için, 3 takımında yüzbinlerce euro zarar etmiş olması bunu açıklar nitelikte.. Bu, Türkiye'de ne kadar çarpık bir futbol/transfer düzeninin olduğuna da işaret ediyor.

2) 3 takım içinde kötünün fazlaca iyisi konumunda olan takım Beşiktaş olarak görünüyor. Puan başına rakiplerinin harcadığının yalnızca %40'ını harcaması tabi ki bir başarı göstergesi fakat kıt kaynaklardan dolayı bir hayli az harcama yapıldığı da bir gerçek. Kaynaklarını en akıllı kullanan takım Beşiktaş fakat o da ne yazık ki kaynak sıkıntısı çekiyor. İleride mali durumumuz düzeldiğinde, stad tamamlandığında güzel günler görme ihtimalimizin bir hayli yüksek olduğunu gösteriyor aynı zamanda bu rakamlar..

3) Beşiktaş başarılı transfer yapma noktasında her sezon üzerine koymuş ve kendini geliştirmiş. Renkliler ise bir iyi bir kötü performans göstermişler..Benden şimdilik bu kadar, çok da fazla yazmak istemiyorum. Sizlerin görüşleri de önemli. @Çağrı 'ya bu tarz bir mesaj atma fikrimi çok önceden açmıştım ama çok zaman oldu o günden bu güne, belki transfer expertimiz @atalay da yorum yapmak ister. Umarım forum için faydalı bir referans ve tartışma noktası olur herkesin görüşlerini merakla bekliyorum.

İyi geceler lider takımın büyük taraftarı...

8
Katledilme yıldönümü dünkü gs galibiyetine rastlaması hasebiyle futbol şehidi Oktay Akdemir (namı diğer "Mühendis Oktay") hakkında bir başlık açmak, hem 24.ölüm yıldönümünde kendisine Allah'tan rahmet dilemek, kendi payıma derbi zaferini şahsına armağan etmek ve bilmeyen arkadaşlara da kendimce bilgi vermek istedim. Konuyla ilgili bilgi paylaşmak isteyen büyüklerimiz de ilavede bulunsunlar lütfen eklemek istedikleri varsa.

14 Aralık 1991 günü bir derbi çıkışı boynundaki juventus atkısı (kendisi İtalya'da çalışan bir makina mühendisidir) nedeniyle bir gs taraftar grubu tarafından linç edilerek öldürülen Beşiktaşlı gönüldaşımızdır Oktay Akdemir. Cinayeti, üç klüp taraftar grupları arasında bugün hala sürmekte olan "sulh anlaşmasının" yapılmasına önayak olmuştur.

Derbi galibiyetimiz onun katledilme yıldönümüne rastladı, bak sen şu Allah'ın işine dedirtecek bir olay.
Bu olayla ilgili son diyeceğim de şudur: İYİ Kİ BEŞİKTAŞLIYIM

Olayla ilgili iç burkan bu röportaj detayları da anlatıyor:

Alıntı
Tribün (Dergi)
Kasım 2001 Say : 3
çArşı röpartajı

o röpartajdan bi-iki bölüm..

İnci Baba'ya (Selim Abi) soruyor..

-Unutamadığın bir olay var mı o dönemlerden ?
Unutmadığım , keşke olmasaydı diyeceğim tek olay Oktay'ın öldürülmesidir herhalde. Yılını hatırlamıyorum, 1992'ydi galiba. Biz galatasaraylılarla ali sami yendeki maçtan sonra şişli camiinin karşısındaki sokakta randevulaşmıştık. Biz gittik , nereden baksanız 200-300 kişiyiz. 45 dakika falan bekledik galatasaraylıları. Polisler geldi bizi dağıtmaya çalıştı, aşağı yolladı bizi. Biz aşağıya indik ama hemen geri döndük. Bir yarım saat 45 dakika da öyle bekledik. Çünkü hesaplıyoruz, o saate kadar gelmeleri lazım. Ali sami yenin çok yakınındayız çünkü. Baktık gelen yok, ayrıldık. Meğer galatasaraylılar grup halinde stattan çıkmışlar, durakta otobüs bekleyen bir kardeşimizi boynunda kaşkol var diye dövmeye başlamışlar. Öyle bir iki kişi değil yani, 25-30 kişi girişmişler arkadaşa. Kardeşimizi orada kaybetmişiz. Yanlış yapıldı, kahpelik yapıldı. Tek başına duran adama o kadar adam girişilmez.
Tek adamı azat et , bir işin varsa gel şişliye paylaşalım kozlarımızı. O çok gücüme gitti. Keşke olmasaydı. Hala çok üzülürüm. Ama haber gelmemişti bize. Gelseydi başka olurdu.

Daha sonra konuştunuz mu galatasaraylılarla bunu ?
Özür olsa ne olur ki ? Cinayet işlenmiş. O çocuğun annesine ve ailesine yazık. Kahpece gitti. Galatasaraylılar daha sonra inönüdeki bir kaç maça korkarak geldiler. İstesek misilleme yapardık, biz de tek başına maça gelenin üzerine saldırırdık. Ama bize yakışmaz. Bizim kitabımızda yazmaz öyle şey...


Burada da olayla ilgili bazı görseller...


9
Evet arkadaşlar, öncelikle açık ve net bir şekilde yazalım:

SPOR TOTO SÜPER LİG 2015-2016 SEZONU ŞAMPİYONU BEŞİKTAŞ JİMNASTİK KULÜBÜ


Esasında futbolda veri odaklı konuşmayı sevenlerdenim. Ancak şu geldiğimiz noktada çok da fazla veriye gerek olduğunu düşünmüyorum. Sadece şunları söylüyorum:

Daha düne kadar STSL ve Avrupa Ligi H Grubu'nda 90 gündür namağlup lider olan, her maçta rakibini sürklase eden, ligin tartışmasız en iyi, Avrupa'nın en pas zengini oyununu ortaya koyan takımımız, adeta şaka gibi bir maç sonucu evinde 3 puanı ve dün itibariyle de liderliği kaybetmiştir. Bu mesaj bu koşullar altında yazılmıştır.

Kağıt üzerinde 13.haftayı bir puan üzerimizde tamamlayan takım ise, üst üste 2 haftadır kendi iç sorunlarıyla uğraşmaktan sahaya 11 kişiyi zor çıkartan, iddiasını kaybetmiş iki lig takımını ve üst düzey futbol ekolüyle dünyada en çok takip edilen ligler arasında yer alan (!) Norveç Ligi Tippeligaen'in ALTINCISI takımı futbol fakiri oyunuyla yenmesi hasebiyle spor medyası, bahis kuruluşları ve hatta bazı siyah beyaz gönüldaşlarımız tarafından şişirilmekte, neredeyse şampiypon ilan edilmektedir.

"Çok geliştirdiler, mükemmel oynuyorlar, şöyle iyiler böyle cıvıl cıvıllar" denilerek pazarlandıklarını ve palazalandıklarını her duyduğunuzda bu sezon oynadığımız EN KÖTÜ futbolu hatırlayın. Ve onun bile bu "cıvıl cıvıllardan" ötede olduğunu göreceksiniz.

Takımımızın eksiği var mı, dünya üzerindeki her futbol kulübü gibi: evet. Pek çok konuda forumda kendim de eleştirilerde bulundum. Ama hem bireysel form durumlarının düzeleceğine olan inancım, hem sakatlarımızın dönecek olması, hem devre arası yapılacak takviyeler, hem de takımımızın başındaki ADAM GİBİ ADAM ile bunların aşılacağına inancım tam. Herşeyden önce ise TARAFTAR İNANACAK!

Ben kendi payıma düşeni yapıyorum imkanı olan da kendi ölçüsünde yapmalıdır, imkanım oldukça her maç taa anasının gözünden hangi stadda oynarsak oynayalım gelmeye devam edeceğim. Takımım gol yediğinde, o suskunluk anında kapalıda "BEŞİKTAŞIIIM SEN ÇOK YAŞA, CANIM FEDA OLSUN SANAAA.." diye ilk bağıranlardan olacağım. Rakip ceza sahamıza yaklaştığında avazı çıktığı kadar ıslık + yuhalayıp ertesi iki gün gırtlak kanseriymiş gibi dolaşanlardan olacağım.

Gelin Akhisar sonrası üzerimize çöreklenen şu ölü toprağını atalım, gelin LİGİN EN İYİ FUTBOL TAKIMI VE EN BÜYÜK SPOR CAMİASININ bu sene yeni stadına şampiyon döneceğine hep beraber inanalım. Başka Beşiktaş yok!

Ben inanıyorum, görüyorum ve söylüyorum ki:

SPOR TOTO SÜPER LİG 2015-2016 SEZONU ŞAMPİYONU BEŞİKTAŞ JİMNASTİK KULÜBÜ !

Bu başlık şampiyonluk takip başlığıdır, zamanı gelecek eleştireceğiz, zamanı gelecek çıkış yolları arayacağız belki kavga da edeceğiz ama inancımızı kaybetmeden ADIM ADIM ŞAMPİYONLUĞA YÜRÜYECEĞİZ!


Sayfa: [1]