İletileri Göster - Orhan_

İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz


Mesajlar - Orhan_

Sayfa: [1] 2 3 4 5 6 7 ... 63
1
Ahahahahahahahahahahahahah bunlarda bitti artık... Akhisar'ı yenip Gs maçında rahat rahat takılalım

2
Düşme hattındaki Rize şampiyonluk adayı! rakibine karşı baskıyı kurdu top göstermiyor. Sneijder ve Bruma olmasa bunların hali bu işte. 2 futbolcu ile bu kadar puan toplamaları da değişik bir olay.

3
Ahahahahhaha gole gel be :D

5
Podolski'nin yaptığı hareketin karşılığı da kırmızı bence. Biz yapsak şak diye kartla koşar gelir hakem...

6
Rize 0-0 bitirsin maçı yeterli.

7
Antep B.şehir maçı nasıl ?

Antep başağın fişini çekti :D.. 0-0

8
Sıra antep'te haydi antep sıra sende :D

Zorlanıyor Antep şu dakikalarda ama belli olmaz. Bi tane sallarlar Başakşehir dağılır gider. Bunların Adebayor'a noldu yahu?

9
Forum çok mu yavaş ben mi sıkıntı çekiyorum?

10
Benim güzel Barcelona'ma neler yapmışlar öyle :D.

11
Riekerink yollanmış. Bakalım derbide karşımıza kim olacak  :)

Riekerink Bey diyecektik daha (:

12
Caner Erkin'in savunma açısından eksikleri var. O bazen hamle zamanlamasını yerinde yapamayıp direkt olarak rakibe müdahalede bulunuyor. Caner'in bu eksikliğini düzeltmesi için çalışması gerekiyor. Fakat şunu da hatırımızda tutmalıyızki Caner Erkin kaliteli bir hücumcu bektir ve biz Beşiktaş gibi hücum futbolu oynayan takımların bekleri de hücumcu bek olmalıdır. Futbol takımımızın beklerinin hücumcu olması kara kartallar gibi saldırmamızı yani kendi oyunumuzu kendi futbolumuzu oynamamızda bize büyük katkı sağlar.

İkisinin de birbilerine göre avantajları var tabi. Caner kaliteli bir oyuncu ama bizim oyuna daha uygun olan Adriano gibi geliyor bana. Özellikle oyun okuma konusunda daha iyi. Büyük tecrübe. İnşallah tercih konusunda her mevki için böyle oyuncular üzerinden konuşuruz. Caner mi Adriano mu diye konuşuyoruz =).

13
Yerli olarak caner'in yerine daha iyi bir bek varmı :alala:

900 bin € 4 yıllığına aldık diye bir dedikodu dolanıyor ortalıkta.

Yerli olarak Caner'den iyi bir sol bek yok. Ama ben yine de Adriano'yu oynatırdım =). Daha çok beğeniyorum oyununu.

14
Sol beke Caner Erkin'i sol kanada ise Ryan Babel'i koydum. Adriano'yu yedekte bırakmazsan bunlardan hangisinin yerine oynatacaksınki? :eyes

Caner'in yerine. Bence daha iyi bir bek.

15
@underworld, Badou Ndiaye'nin transfer edilmesi önerine katılıyorum; fakat oyun dizilimimizin 4-2-3-1'den 4-3-3'e dönüştürülmesi önerine katılmıyorum. 4-2-3-1 sistemiyle devam etmemizin ve gerektiğinde bazen 4-4-2 sistemiyle çift santraforla oynamamızın daha iyi ve daha doğru olacağı kanaatindeyim.

Demba Ba, Shanghai Shenhua (Shanghai Greenland) kulübünün bir futbolcusu. Eğer Demba Ba, sakatlığını tamamen atlatarak tam fit şekilde yeşil sahalara dönerse onun bonservisinin alınmasından yanayım. Eğer Demba Ba'yı almazsak veya alamazsak ve Abobubakar'dan daha iyi bir santrafor bulamazsak, Vincent Aboubakar'ın bonservisini alarak yolumuza onunla devam etmemiz doğrusu olur diye değerlendiriyorum.

Gelecek sezon sağ kanadımızın esas oyuncusu Gökhan Töre olabilir. West Ham United bildiğim kadarıyla Töre'nin satın alma opsiyonunu kullanmayacakmış ve Töre, sezon sonunda Beşiktaş'a geri dönecekmiş.

Gelecek sezonki kadromuz için ben de tahmin ve beklentimi yazayım:

İlk 11'imiz

Kaleci: Fabricio Ramirez

Defans: (4) Gökhan Gönül, Marcelo Guedes, Matej Mitrovic, Caner Erkin

Ön libero ve merkez orta saha: (2) Atiba Hutchinson, Oğuzhan Özyakup

Orta saha ve kanatlar: (3) Gökhan Töre, Badou Ndiaye, Ryan Babel

Santrafor: (1) Demba Ba veya Vincent Aboubakar

Maç yedeklerimiz: Tolga Zengin, Andreas Beck, Adriano Correia, Gökhan İnler, Ricardo Quaresma, Tolgay Arslan, Cenk Tosun

Diğer yedeklerimiz: Utku Yuvakuran, Dusko Tosic, Necip Uysal, Veli Kavlak, Aras Özbiliz, Ömer Şişmanoğlu, Mustafa Pektemek.

Adriano'yu kesinlikle yedek bırakmam (:

16
iyide söylediğinin saçmalığının farkındamısın hangi köşeyi verirsen ver ses de değişmez küfürde ne sanıyorsun başka yere geçince küfür etmeyeceklermi dahamı az bağıracaklar. Hep aklınızda eski stad varda bu stadın eski açığı eski stad gibi değil. hep mantık olarak küçük düşünüyorsunuz yok sayalım diyorsunuzda eski açıkta şu ana yeni açık kadar taraftar var numaralıdanda kapalıdanda daha büyük yeni açığı nasıl bölme k yanlış diyorsan eski açığı bölmekte o kadar yanlış hemde daha büyük bir yanlış. dediğin aynen şu yeni açıkta olursa tribün değerlerimize küfrü kabul etmiş olacağız eski açıkta konuşlandırdığında tribün yarıyı geçiyorüst alçak olduğu için kamera açısına sokuyorsun daha geniş bir alanda stada hakim olmalarını sağlıyorsun birde böyle yayıldıklarında resmen tibün yaparlar orda sesin yanında görsel şovlarda gelir kameralarda maç boyu onları gösterir. yanında kalan az sayıda taraftarda onları bastıramaz çok daha gür çıkacaktır sesleri. staddaki yerleri en doğru yer sesin bunla alakası yok her yerde aynı ses çıkacak yeterki antipati biraz dikkat etsin keser seslerini ama onların umursadığı yok. sıkıntı orda iki bağırıyorlar sonra kendi lay lay lomlarına dönüyorlar.

Deplasman tribünü olabilecek en iyi yerde. Bunun tartışılması bile abes.

17
İndirim öğrenci ve dar gelirli kesim için isteniyor, neden çarpıtıyorsunuz ki.
Bunu söyleyen Alen stada bile gelmiyor şu an da, adamlar Beşiktaş için bir şeyler yapmaya kalkışıyor ama birileri rahatımız bozulmasın diye istemezük diyorlar.
Şu taraftarın namı dünya'ya yayıldıysa bu sizin laylaylom diye tabir ettiğiniz sistemle yayıldı.
Liverpool maçında ki ismini hatırlayamadığım futbolcu"yanımda ki arkadaşımı duymuyorum" derken o zaman ıslık çalınmıyordu, telefonla oynayan tipler azınlıkta olduğu için, stadda wi-fi olmadığı için, bağıran adamlar olduğu için yoğun sesten duymuyordu, bu yüzden söyledi.
Mesela Fb taraftarı bizden daha iyi ıslık öttürür ama onlarına stadına gelen yabancı takımların, hocaların veya futbolcuların hiç onları övdüğünü veya çok zorlu atmosfer var dediğini işitmedim.
Her neyse su akar yolunu bulur, uzatmanın anlamı yok.
Herkese hayırlı geceler.


Yani sadece ıslıklayarak değil bağırarakta baskı oluşturabilirmişiz sonucu çıkarabiliyoruz buradan.

Sana da hayırlı geceler.

*İnönü'de oynanan maçları ve taraftarın etkisini görmesem acaba derim... Ama demiyorum çünkü ne olduğunu biliyorum..
Çarpıttığım bir şey yok. Dar gelirliler ve öğrenciler için kendi ceplerinden harcasınlar. Aralarında bunu yapabilecek çok adam var! Yönetim kuruş hesabı yaparken bunu önermek hiç masum değil. Dar gelirlilerin-öğrencilerin eksik paralarını kendileri tamamlasın herkes kazansın. Zaten boşta yer olmadığı için boşuna tartışıyoruz konuyu ama nüansları kaçırmamak lazım!

*Ben zaten bahsi geçen tribünlerde değilim. Ama orada bulunan insanlar rahatlarını satın aldılar! Parasını kulübe nakit ödeyip katkı da bulundular. Boykot moykot bahane etmeden stat inşaat halindeyken aldı bir çoğu o kombineleri. Ne hakla gelip yerlerinden etmeyi talep ediyorlar ki?

*Biz de biliyoruz İnönü'nün halini, iç sahada yaşadığımız zorlukları. Bunlar olurken bahsettiğiniz adamlar vardı tribünlerde ve ortamı az çok herkes biliyor. Liverpool maçından başka yüzlerce maç oynandı orada.

18
Gemiş olsun hem ön koltuk hem pencere kenarı.

Az daha zorlasalar direk otobüsü isteyecekler. Neyse ki Fikret Orman direk kapıyı gösterir bu talepte bulunanlara...

19
Abi rakip oyuncu , hakem vs eskiden iyi bastırıyorduk bence bu sene bunun olmamasının nedeni halk takımı görünümden uzaklaşmamız zenginlere hitap eder olduk artık ve yönetimin cıkardığı efendi beşiktaş rakibimizi saygıyla karşılamalıyız hakkımızı hukukla aramalıyız gibi vb gibi cıkarılan projeler

"Halk takımı görünümünden zenginlere hitap eder olduk" kısmı bir tercih değil bir zorunluluk hali. Bunu üst başlık olarak akılda tutup konuşmak lazım. Artık halk takımı-saray takımı gibi şeyler gerçekliğini yitiriyor. Mazini anlatır güzel sıfatlar bunlar. Endüstriyel futbol ve kapital kulüpler var artık.

20
Kimsenin kimseye karışmaması için yapıldı bu toplantı zaten.
Adamlar blok belirleyelim gruplar veya bağıracak kesim orada toplanalım diyor.
Bilmem kaç bin lira veren adamın, keyfini bozmadığını, bağırmadığını veya bağıracak adamın zaten o tribünlerden kombine alamayacağının herkes farkında.Bu insanların bir araya gelip, güzel güzel besteler söyleyecek olması neden garipseniyor ki? Sonuçta verecekler parasını alacaklar kombinelerini.
Kendisine karışılmasını istemeyenlerde bunlardan uzak durabilecek ve telefonla ilişkisini daha üst seviyelere çıkaracaktır.

Sizin istediğiniz profil sadece ıslık konusunda senkron tutturabilir bir de Dj'in çaldığı şarkı da türkü'de onun dışında bir etkisi olmaz.

Öncelikle bu toplantıyı yapan adamların kendilerini ve kendi bildikleri tribün kültürlerini değiştirmeleri lazım ki, imkansız. Şarkı türkü söylenir. Ama şu an bahsedilen gruplar maç başlıyor laylaylom, maç bitiyor goygoygoy. Eskiyi çağırmanın anlamı yok.

https://twitter.com/ibrahim_keten/status/830893805171793921

İndirim talep etmişler! Bu hem kazanılmış hakları es geçin hem de bi önceki sezon daha fazla para vereni keriz yerine koyun demek. Kusura bakmayın ama cidden gelmesinler stada falan. Biz böyle çok daha iyiyiz.

21
Yukarıda bir arkadaşın bahsettiği gibi bizim tribünde şarkı türkü de olmalı ıslık ta olmalı ama sıfır motivasyon ve yaratıcılık ile bol küfür içeren saçmalıklar olmamalı artık.Kimsenin özgürlüğünü kısıtlama hakkkmız tabi ki yok ancak elinde telefon olan adam tiplemesi de gerçekten çok can sıkıcı bir durum bence de bu konuda haklılar.Kapalı göbekte Japon turist gibi maç boyunca yüzlerce resim çekip maçı bırakıp instagramda yayınlayan mı ararsın yoksa periskopta yayınlayan mı....Sanırım sponsor biletlerin çoğu kapalı için verilmiş ve her maça farklı ve neredeyse tribün kültürünü bırak oyuncuların isimlerini bilmeyecek kadar alakasız tipler geliyor ve haliyle 90 dakika telefonla boğuşuyorlar.

Şarkı türkü ıslık her şey olacak tabi. Buna karşı değilim. Ama maçtan kopmayacaksın, hak gasp etmeyeceksin. Bazı taraftar modelleriyle karşılaşıyoruz maç sonrası ve emin ol öyle goygoycu adamlar yerine telefonlu adamlar daha evla. Ha benim istediğim taraftar modeli kesinlikle bu da değil ama aradaki farkı iyi belirlemek lazım.

22
Kombinem kapalı üst göbekte.Çok net söylüyorum,setteki arkadaşların tek amacı eski goygoycu sistemi "tribünün sahaya etki derecesini gözetmeksizin"devam ettirmek.Herkesin ister sevsin ister sevmesin rakip takım ve hakem üstündeki Lehimize etkisi üstünde birleştiği ıslık,protesto ve anlık yüksek tepki sisteminine kesinlikle karşılar ve bunu tahminimce aralarında daha önce konuşmuş olacaklar ki top rakipteyken malum inşallah tezahüratından başka hiçbirşey yapmıyorlar,kritik pozisyonlardaki sahaya etkileride anlık yüksek tepki yerine sadece küfürle gerçekleşiyor.En iyisini kendimin bildigini iddia edemeyeceğim için kşmseyi birşey ile suçlamak istemiyorum ama Çarşı'nın bu mantıkla bir yere varması çok zor gözüküyor.Bu sene Bursa maçını yeni açıkta izlediğimde de gördüm ki oradaki bağıran topluluk yaş ortalamaları 17-24 olan ve maça sadece küfür etmeye gelen bir grup ki sahaya etkileri hak getire...Bu gün alınan kararlar umarım tribünlerimizi toparlar ama okuduğum kadarıyla alınan kararlar fiziki olarak Yeni açık ve kapalıdaki bağıran grupları fiziki olarak birleştirse bile sahaya etki ve efektiftik  açısından alınması gereken başka kararlar var diye düşünüyorum.

Bu birleşimin sonucu bizi lay lay loma sürükleyecekse hiç birleşme olmaması daha iyi. Yahu takım baskı yerken şarkı-türkü söylemenin mantığı mı var? Maçla hiç ilgileri olmuyor bazı grupların. Sonra elinde telefon olan adama laf atıyorlar.

23
Ben bu sene bizim taraftarın kötü olduğu düşüncesinde de değilim. Ülkenin en iyi işini yine bizim taraftarlar çıkartıyor. Ne zaman bozuluyor bu biliyor musunuz? Goy goy lay lay lom başlayınca. Antipati ya da Kapalı tarafı maç içinde değiller. Biz baskı yiyoruz tribünlerden "sevemez kimse seni" sesleri geliyor. İyi de sen maç içinde kalmazsan birazdan sevmeye gelecekler görmüyor musun? Eski tribün kafasından ve romantikliğinden uzaklaştık, geriye dönmenin hiçbir anlamı yok. Ha bir de stadın akustiği cidden çok iyi. Onların da ara sıra seslerinin duyulması stadın kalitesinden ve mikrofon yerleşiminden.

Ben diyorum ki deplasman tribününe 3 5 tane kolon koyup bizim taraflara da mikrofon koyalım. Adamların üstlerine üstlerine çökelim. Eziyet olsun :D.

24
Yok ya, mevzu aslında grupların çok dağınık olmasından kaynaklanıyor zaten şu an da kombinesi olan gruplar sene'ye birbirine yakın yerlerde toplansa sorun çözülüyor zaten.
Mesela Antipati yeni açıkta, Asya Kartalları ve Karagümrüklüler Eski Açıkta, Çarşı Kapalı'da.
Gelecek sene yönetim Kapalı'nın sağ tarafından 2 blok ve Yeni Açık tribününün Kapalı ile birleştiği yerden 2 blok ayırsa bütün stada hükmetmek ve ayakta tutmak için yeterli olur.

Yani çoğunun kombinesi var yine bu adamların ama dağınık yerlerdeyiz malesef.

Kombineliler yapıyorsa bu işi tamamdır. Takıma yararı olsun yeter ki. Goygoydan uzak, maçın içinde.. Yazının içinde Alen dönüyor diye bir şey okuyunca, bugüne kadar gelmeyenlerin bugün talepleri var gibi algıladım, sinirlendim.

25
Verilmiş hak dediğin kombinesi olana seneye öncülük tanınması ise ben bunda bir sıkıntı göremiyorum, hatta aynı zaman da çıkması daha hakkaniyetli olur düşüncesindeyim.Beşiktaş taraftarı o stad kapasitenin çok çok üzerindedir, öncülük muhabbeti bence gereksiz.

Toplanılacak tribün daha önceden belirlenecek ve tribün yapmak isteyen taraftarlarımız aynı blokta toplanacak.Ben deplasman tribünlerinin gelip Süleyman Seba'ya sövmesini, Beşiktaş'a sövmesini duymak zorunda değilim.Şahsen utanıyor ve sinirden deliriyorum.
Bağırmayacak olanlarda diğer uzak bloklardan alabilir buna saygı duyarım.

Fb maçında, Gs maçında çok eksi de kaldık, Numaralı ile tezahurat bile yapamadık adamlar araya girdi ti'ye aldı.Bu zamana kadar bu adamları ezip geçiyorduk biz tribünde şimdi düştüğümüz hale bak.

Kapalı üstte bir blokta toplanalım diyenler şu an kombinesi olanlar ise belki dediğin için düşünebilirim ama seneler önce bugün için değil, o gün takımına yardımcı olmak için kombine alan herhangi birinin hakkının yenmesi hiç doğru olmaz. Sen önemsiz görebilirsin ama nihayetinde verilmiş bir hak var. Konuya çok hakim değilim. Kimler neyi talep ediyorlar, neyi tartıştılar, bu toplantı nereden çıktı çok bilgim yok. Olimpiyatta-Başakşehir'de olmayıp da "tribünler çok kötü yea" diye çıkıp gelenlerin işiyse bu, boşuna kalabalık yaratmasınlar isterim. Bakalım, belki konuşulduğuyla kalacak.

Sayfa: [1] 2 3 4 5 6 7 ... 63