İletileri Göster - Tolga

İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz


Mesajlar - Tolga

Sayfa: [1] 2 3 4 5 6 7 ... 973
1
Gençlerbirliği maçından sonra burada birkaç şey karalamıştım da tekrardan alıntılamak istemiyorum. Aslında o günden bu yana da pek birşey değişmedi ve görüyorum ki değişmeyecek. Aynı oyuncular ve aynı kurgu ile aynı şeyi denemekten vazgeçmeyen muhafazakar bir hocamız var. Acı ama gerçek bu maalesef. Ligin en büyük favorisi olup 17 hafta da 30 puan almamız kesinlikle en başta hocaya yazar.

Bir de hocanın bazı oyunculara ön yargısı olduğu fikrindeyim. Lens'e şans verdi diyebilirsiniz ama bu şans Quaresma'ya verdiği şansa oranla çok çok az. Oyuna 5 dakika kala ya da 1 dakika kala girerek bir oyuncuyu kazanamazsın. Negredo'yu oynatmaya başladı demiştik dün penaltıdan gol dahi atmasına rağmen kenara aldı ve statik olduğu için kenara aldım dedi. Cenk girdikten sonra ne kadar hareketliydi peki. Girdi de ne yatpı koca yarı boyunca. Medel'i son haftalarda keşfetti ve takım orta saha da daha dirençli hale geldi keşke daha önceki haftalarda daha fazla şans verseydi. Yukarı da bazı futbolculara karşı ön yargısı var dedim. Mesela bugün Burak ile Volkan Şen kadroda olsaydı ilk haftadan itibaren hocanın en baştaki tercihleri arasına girmişlerdi. Şenol Hoca hayatı boyunca dar kadrolarla ve bildiği adamlarla oynamış biri. Bu yüzden de yine bildiği adamları istedi. Şimdi diyorum ki keşke hocanın istedikleri alınsaydı da en azından bu konuda mutlu olsaydı.

Quaresma konusunda geçen sezon bittiğinde buradaki misyonunu tamamladı artık yollamamız gerekiyor diye yazdığımda çoğu kişiden eleştiri almıştım. Hatta bu konu niye sürekli forumda konuşuluyor diye kızanlar olmuştu. Şimdi geldiğimiz durumda çoğu kişi söylediğime gelmiş. Fakat iş işten geçti işte. Sezon sonu yollamış olsaydık bu takımın oyun kurgusunda çok büyük farklılıklar olacaktı ama Quaresma varken onu oynatmadığın da hoca da problem çıkartacağının farkında. Bu yüzden de her hafta anlamsız bir şekilde oynatıp iyi birşeyler beklemeye çalışıyor da kusura bakmasın daha çok bekler. Quaresma bugün sahada kafasına göre oynuyorsa onu geldiği bugünden bu yana koşulsuz bir şekilde destekleyen taraftarın bir bölümüdür. Quaresma'yı en baştan almamak lazımdı çok yazdık burada ama yönetim taraftar baskısından almak zorunda kaldı işte bugün en çok tartışılan oyuncu durumunda.

Sonuç olarak kimsenin hevesini kırmak istemem fakat şampiyonluk sınırı 70 puanın altında kalmaz ve bizim de 2. yarı 40 puan toplamamız çok zor. Hele hele Şubat sonu-Mart Sonu arasındaki o yoğun ve zorlu fikstürde çok puan kaybı olacak gibi.(B.Munich maçları da var.) Bu deplasman performansıyla seri yapmamız da mümkün gözükmüyor. Bu sezon her ne kadar rakipler de puan kaybediyor gibi gözükse de takım gelecek adına ışık vermediği için bu sezon şampiyonluğun çok zor olduğunu düşünüyorum. Devre arası kimi alırsan al bundan sonra hiç de kolay değil.

En azından 2. olmak için mücadele etmek lazım hemen kopmamak lazım. Sonuçta yeni statü gereği 2. olarak Ş.Ligi ön elemesine kalmak ve daha sonra da oradan gruplara kalmak daha kolay bir hale geldi. Ş.Ligi gelirleri bizim için çok önemli. Şayet bu da olmazsa kadroda daralmaya gitmemiz gerekecek. Bu geniş ve maliyeti artan takımın, gelirler azaldığında yönetilmesi daha zor bir hale gelebilir.

Bu arada Arda konusuna zaten hiç değinmek bile istemiyorum.

2
Namağlup ve 14 puanla lider bitirrerek gruptan çıkarak tarih yazdık. Emeği geçen herkese teşekkürler. :)

3
Çok rahat bir şekilde 7-0 8-0 bitebilecek bir maçtı ama olsun 3-0 da olumlu :D

Bugün şu Gs'yi eze eze yendik ya o kadar mutluyum ki anlatamam :bandit:

4
Takım da gördüğüm en büyük sıkıntı doymuşluk durumu. Yani takım 2 sezon şampiyon olunca sıramızı savdık bu sezon da şampiyon olmasak birşey kaybetmeyiz kafasında. Maalesef Gençlerbirliği maçı bunun en büyük örneği ve bizim için en büyük sıkıntı bu. Bunu sadece Şenol Hoca çözebilir ama onun da kafasının başka yerlerde olduğunu düşünüyorum da neyse bu konuya çok girmeyeceğim şimdi.

Yeni transferlerin de hala istenilen seviyeye gelmemesi önümüzdeki süreçte hocanın şampiyon kadroyu bozmamasına neden olacağını düşünüyorum ama takımın özellikle ligde ki istek ve iştahını arttıramazsa işimiz gerçekten zor. Yani beni 8 puandan ziyade takımın lige motive olamayışı korkutuyor.

Lens eline gelen fırsatları değerlendiremedi bir süre Quaresma oynar. Negredo içinse hala eleştirmenin yersiz olduğunu düşünüyorum zira forvetleri topla buluşturamıyoruz. Geçen sezon benzer sebeplerden dolayı Aboubakar da çok eleştirildiğinde burada aynılarını yazmıştım. Ligin 2. Yarısı'nda kalitesini ortaya koydu zaten ve gollerine de Porto da devam ediyor.

Onun haricinde 1.5 yıldır Quaresma'ya bağlı bir hücum anlayışımız var ve maalesef bu hata da hocanın. Takımın hücum da bir oyuncuya bu kadar bağımlı olması gelecek açısından ciddi problemler oluşturuyor. Halbu ki ilk şampiyonlukta takımın çok iyi bir hücüm planı vardı ve bu da çoğu maçta işliyordu. Sosa ve Gomez'in gidişi, Talisca ve Abubakar(Cenk) gelişi ile geçen seneden beri bambaşka bir oyun oynuyoruz. Gerçi geçen sezonun ilk yarısı da oyun olarak bundan çok farklı değildi ama en azından takım ortaya mücadele koyarak kısır skorlarla ligin 16 haftasında 35 puan toplamıştı. 2. Yarı Talisca'nın dönüşü, Babel'in transfer oluşu ve Abubakar'ın da kendini bulmasıyla takım Quaresma üzerinden başlayan ama ligin ilk yarısına oranla daha etkili bir hücum anlayışına sahip olmuştu. Tabi Aboubakar'la oynamayı da öğrenmiştik ki Porto'ya döndü.

Bu sezon geçen sezonun da gerisinde bir mücadele ve istek var. Bunu halledemezsek şampiyon olmamız zor. Bunu kazanırsak 8 puan da 10 puan da kapanır. Gs'li futbolcular kadar iştah ortaya koyması lazım bu takımın. Gs de illa ki takılacak her zaman kazanacak halleri yok ama iş yine biz de bitiyor. Hoca ve oyuncuların Ş.Ligi'ni merkeze alarak ligi umursamama gibi bir lüksleri olamaz.

Gelecek maçlar için önerim bir süre sonuç almak için orta sahayı sertleştirmemiz lazım. Bu da Atiba-Medel ile olur diye düşünüyorum. Özellikle Oğuzhan bu sezon çok kötü ve fizik olarak da iyi durumda değil. Biraz sertlik gördüğünde siniyor. Onun yerine Medel bence doğru tercih olur. Zaten çok iyi bir hücum anlayışımız yok en azından takım savunmasını ön plana çıkartarak 1-0 2-1 gibi skorlarla sonuçları almamız lazım. Özellikle Gs maçına kadar bu böyle olmalı.

Henüz biten birşey yok ama Gs'nin avantaj yakaladığı gerçeğini de görmezden gelemeyiz. Zor bir fisktüre giriyorlar diye de beklentiye girmemek lazım. Gençlerbirliği maçında olduğu gibi takılırsak Gs'nin takılmasının da bir espirisi olmayacak. Bu yüzden Monaco maçından çok Başakşehir maçını bekliyorum. O maçı mutlaka almamız lazım.
Gençlerbirliği maçından sonra bunları yazmıştım. O tarihten bu yana da değişen pek birşey yok. Hoca ve takımda lige konsantre olma bakımından sıkıntı var. Motive olmakta ciddi anlamda zorlanıyorlar. Bugün Akhisar maçındaki kadar bile mücadele etseydik 1 tane sıkıştırıp kazanabilirdik. Tabi kazanmış olsaydık da herşey yoluna mı girecekti hayır ama devre arasına kadar puan kaybetmeden devam edebileceğimizi gösterebilirdik.

Bugün takımla alakalı detaylı analizlere gerek olmadığını düşünüyorum. Kısacası sorun sistemsizlik ve isteksizlik.

5
@Tolga foruma daha çok gir senin yokluğun fazlasıyla hissediliyor :)
Sağolasın :D Fırsat buldukça giriyorum işte :)

6
Pepe'yi yeni mi fark ettiniz adamin kotu oynadigi bir mac yok. Gercek bir KING.
Foruma sezon başladığından beri fazla giremedim o yüzden de Pepe ya da takımla alakalı çok fazla yorumda bulunmadığım için Pepe'yi şimdi övebildim yoksa haklısınız :)

Zaten Pepe transfer olduğu gün yazmıştım ne kadar büyük bir transfer yaptığımızı maçlar başladığı zaman herkes görecek diye çok büyük bir tecrübeye ve kaliteye sahip. Açıkçası Pepe ve Adriano olmasaydı gruptan lider çıkabilir miydik emin değilim o yüzden de ikisini ön plana çıkartıyorum.

Adriano'yu da zaten geçen seneden beri ne kadar övdüğümü ve değer verdiğimi yorumlarımı takip edenler bilir :icool:

7
Pepe ile Adriano'yu bu takıma kim ya da kimler transfer ettiyse helal olsun. Tebrik ve teşekkür ediyorum kendilerine  :bandit:

8
o maça yedeklerle çıkarız yav :D

                     Fabri

Gökhan     Mitrovic    Tosic       Caner

               Medel       Necip

Lens                Oğuzhan           Babel

                      Negredo

Olsun yedeklerle de işi görürüz :D

9
Bir ilki gerçekleştirerek Ş.Ligi gruplarından lider olarak çıktık. Gerçekten büyük bir iş başardık emeği geçen herkese teşekkür etmek lazım. :icool:

Şimdi Leipzig maçından da en kötü 1 puan daha alarak hem en çok puan toplayan takım hem de namağlup grupları bitiren ilk takım da olmalıyız  :halay:

10
Gruptan çıktık. Liderlik için de içeride oynayacağımız Porto ve Monaco maçlarından 4 puan çıkartmamız yetecektir.

11
Beşiktaşlı olmaktan gurur duyduğum bir gece daha. Tebrikler çocuklar...

3'te 3 ile tarih yazdık....

12
Takım da gördüğüm en büyük sıkıntı doymuşluk durumu. Yani takım 2 sezon şampiyon olunca sıramızı savdık bu sezon da şampiyon olmasak birşey kaybetmeyiz kafasında. Maalesef Gençlerbirliği maçı bunun en büyük örneği ve bizim için en büyük sıkıntı bu. Bunu sadece Şenol Hoca çözebilir ama onun da kafasının başka yerlerde olduğunu düşünüyorum da neyse bu konuya çok girmeyeceğim şimdi.

Yeni transferlerin de hala istenilen seviyeye gelmemesi önümüzdeki süreçte hocanın şampiyon kadroyu bozmamasına neden olacağını düşünüyorum ama takımın özellikle ligde ki istek ve iştahını arttıramazsa işimiz gerçekten zor. Yani beni 8 puandan ziyade takımın lige motive olamayışı korkutuyor.

Lens eline gelen fırsatları değerlendiremedi bir süre Quaresma oynar. Negredo içinse hala eleştirmenin yersiz olduğunu düşünüyorum zira forvetleri topla buluşturamıyoruz. Geçen sezon benzer sebeplerden dolayı Aboubakar da çok eleştirildiğinde burada aynılarını yazmıştım. Ligin 2. Yarısı'nda kalitesini ortaya koydu zaten ve gollerine de Porto da devam ediyor.

Onun haricinde 1.5 yıldır Quaresma'ya bağlı bir hücum anlayışımız var ve maalesef bu hata da hocanın. Takımın hücum da bir oyuncuya bu kadar bağımlı olması gelecek açısından ciddi problemler oluşturuyor. Halbu ki ilk şampiyonlukta takımın çok iyi bir hücüm planı vardı ve bu da çoğu maçta işliyordu. Sosa ve Gomez'in gidişi, Talisca ve Abubakar(Cenk) gelişi ile geçen seneden beri bambaşka bir oyun oynuyoruz. Gerçi geçen sezonun ilk yarısı da oyun olarak bundan çok farklı değildi ama en azından takım ortaya mücadele koyarak kısır skorlarla ligin 16 haftasında 35 puan toplamıştı. 2. Yarı Talisca'nın dönüşü, Babel'in transfer oluşu ve Abubakar'ın da kendini bulmasıyla takım Quaresma üzerinden başlayan ama ligin ilk yarısına oranla daha etkili bir hücum anlayışına sahip olmuştu. Tabi Aboubakar'la oynamayı da öğrenmiştik ki Porto'ya döndü.

Bu sezon geçen sezonun da gerisinde bir mücadele ve istek var. Bunu halledemezsek şampiyon olmamız zor. Bunu kazanırsak 8 puan da 10 puan da kapanır. Gs'li futbolcular kadar iştah ortaya koyması lazım bu takımın. Gs de illa ki takılacak her zaman kazanacak halleri yok ama iş yine biz de bitiyor. Hoca ve oyuncuların Ş.Ligi'ni merkeze alarak ligi umursamama gibi bir lüksleri olamaz.

Gelecek maçlar için önerim bir süre sonuç almak için orta sahayı sertleştirmemiz lazım. Bu da Atiba-Medel ile olur diye düşünüyorum. Özellikle Oğuzhan bu sezon çok kötü ve fizik olarak da iyi durumda değil. Biraz sertlik gördüğünde siniyor. Onun yerine Medel bence doğru tercih olur. Zaten çok iyi bir hücum anlayışımız yok en azından takım savunmasını ön plana çıkartarak 1-0 2-1 gibi skorlarla sonuçları almamız lazım. Özellikle Gs maçına kadar bu böyle olmalı.

Henüz biten birşey yok ama Gs'nin avantaj yakaladığı gerçeğini de görmezden gelemeyiz. Zor bir fisktüre giriyorlar diye de beklentiye girmemek lazım. Gençlerbirliği maçında olduğu gibi takılırsak Gs'nin takılmasının da bir espirisi olmayacak. Bu yüzden Monaco maçından çok Başakşehir maçını bekliyorum. O maçı mutlaka almamız lazım.

13
05 Haziran 2017, 17:36:17 »
Sezon devam ederken çok fazla dillendirmedim ama artık söyleyebilirim. Quaresma'ya teklif varsa rakama bakmadan satılmalı artık.

Bu yıl kaç sefer atılmanın eşiğine geldi ama hakemler atmadı. Mesela en kritik maçlardan biri olan Bursa maçında atılsaydı belki de şampiyonluk kaçacaktı. (Zaman zaman verimli de oldu.)

Şenol Hoca da elinde başka bir kanat oyuncusu olmadığı için sezon sonuna kadar idare etti ama artık onun da canına tak etmiştir eminim bundan. 2 tane şampiyonluk gördü ve buradaki misyonunu tamamladı.

Sezon bittiğinde bunu yazmıştım ve birçok kişiden tepki görmüştüm. Dün yazdıklarım da ne kadar haklı olduğumu maalesef bir kez daha gördüm.

Maçla alakalı konuşulacak fazla birşey yok. Verilmeyen penaltı, buz gibi golümüzün iptal edilmesi falan rezalet ötesi bir yönetim vardı sahada.

Şu da bir gerçek ki kötü halimizle bile Fb'den iyi olduğumuzu gösterdik. Fb'den çekinilecek bir durum yok bu sezon gerçekten rezil durumdalar.

Sonuç olarak bu sezon tek rakibimizin Gs olduğunu düşünüyorum. Bu sonuçta bugün Gs kazanırsa onlara çok yarayacağı da bir gerçek. Tabi hala bu ligin en büyük favorisi biziz.

Bu maça da çok takılmadan Leipzig ve Trabzon maçlarına odaklanıp 2 maçtan da istediğimiz sonuçları alıp milli araya moralli girmemiz lazım.


15
Sen nerdesin ya hayırsız :D
Sessizce takipteyim ama ansızın çıkageldim :icool: :bandit:

16
Nerelerdesin oğlum hoşgeldin boşver Pepe'yi :D
Takipteyim :bandit:

17
Çok büyük bir transfer yaptık çok. Pepe hayırlı olsun :icool: :icool: :D

18
Neyse daha fazla bu konuda yazmayacağım buyrun istediğinizi yazın...

19
Taliska atilsaydi fb macinda da sampiyonluk gitseydi

Iki tane sarikartlik harekete 4-5 tane kirmizi cikartan besiktaslilar var ayni adamlar taliskanin orta parmagina tek kelime etti mi?
Taliska macta kirmiziyi gormedi ama ceza aldi ve bursaspor macinda oynamadi, ya maci kazanamasaydik quaresmanin atilmamasina ragmen

Kisisel nefreti olanlar var o anlasilabilir.

Ismail quaresma kadar gomulmedi burda. Ismail futbolculugu tartismali ismail gomulmedi.

Sahaya cikip elinden geleni yapan futbolcuya her zaman saygi gostermek gerekir, tosice, necibe, omere iyi calisan oyuncuya da azicik saygi

Sanki her oyuncumuz 4x4 land cruiser
Talisca'nın yaptığı harekette çok yanlıştı ve yapmaması gerekirdi. Fakat Talisca'nın bir sezon da kaç tane böyle hareketi var Quaresma'nın bu tarz kaç tane hareketi var.

Ayrıca ben hiçbir futbolcuya karşı düşman değilim her futbolcunun artısını eksisini ortaya koyarım. Quaresma'nın faydaları da oldu, olmadı demiyorum.

İsmail konusuna gelirsek forum açıldığından beri herhalde en çok İsmail'e sallayanlardan biri benimdir. Bu konuyu yazmama bile gerek yoktu aslında.

20
Öncelikle mrb arkadaşlar bir kaç nokta hakkında fikrimi belirteceğim

1-öncelikle hiç kimse Q7 yi gömmeye kalkışmasın ha eksikleri vardır sıkıntıları vardır amenna ama kimse Q7 yi gömmeye de kalkmasın iki sene şampiyonluğumuzda büyük katkısı vardır yok Q7 ye rağmen vs şampiyon olduk da denmesin yok şöle de tok böle de yok bursa da kart görse şampiyonluk giderdi de bu ligde melo kart görmeden ligi tamamladı neden bahsediyorsunuz. Sahada bazı asi ruhlar vardır işte tam da bunlar Beşiktaş'ın ruhunu ortaya koyan ender futbolculardır. Ha bana kalsa bende Q7 beşiktaşımızdaki misyonunu tamamladığını düşünüyorum.  Eğer para kazandırabilecek bi teklif gelirse de tşk edilmeli. Q7 iki sene şampiyonluğumuzda emeği teri olan futbolucumuzdur vefasızlık Beşiktaş taraftarına yakışmaz

2- nedir bu telaş arkadaş yok o gitsin yok bu gitsin para gerek transfer gerek olma arkadaş şu başkaları ffp 1 yıl kaldı bir yıl daha sabret avrupada başarılı olmayı 1 yıl daha ertele sadece yine lig Şampiyonluğuna odaklan.ki mevcut kadromuza 2 nokta transfer ile yine ligin en büyük favorisiyiz

Genel olarak düşüncelerim bu yönde geçen sene transfer döneminde bir çok transfer hakkında gerçekçi bilgileri sizinle paylaştım bu sene yine edindiğim bilgileri sizlerle paylaşacağım. Kalın sağlıcakla şampiyonluğun tadını çıkarın ve Başkanımıza güvenin...

3-


Bursa maçında atılsaydı ve şampiyonluk gitseydi o zaman da Quaresma nasıl böyle bir hareket yapıp da en kritik hafta da atılır diyecektiniz. Tabi şampiyon olunca bunlar unutuluyor da gelecek sezon kalır benzer hareketlerinden ötürü çok önemli bir maçta kırmızı kart görüp takımı 10 kişi bırakır ve bunun bize faturası çok ağır olursa o zaman da böyle savunmaya devam edecek misiniz ? (Bu eleştiriyi Aboubakar'a da yapıyorum. Benzer problemler onda da var çünkü.)

Bu yıl atılmamış olması gelecek sezon da atılmayacağı anlamına gelmez. Testi kırıldıktan sonra yol gösteren çok olur önemli olan testi kırılmadan evvel bazı şeyleri görüp önlemini alabilmektir.

21
Basketbol / Ynt: Beşiktaş Sompo Japan Erkek Basketbol Takımı
« : 05 Haziran 2017, 17:39:03 »
Roll Euroeuge e sorusunu sormuş. Her alandan sıkıştırıyoruz  :ebebe: Neresinden tutsan elinde kalıyor organizasyon  :money:

Michael Roll: "Kızılyıldız nasıl oluyor da oyuncu maaşlarının yarısından fazlasını ödemeden Euroleague'e katılabiliyor?"
Başkanın haklı olduğu kısımlardan biri de bu. Eurolig'e çağırılan kulüplerin neye göre çağırıldığı belli değil yani bir kıstas yok.

En büyük sponsorları Türkiye'den olan bir organizasyonda İspanya'dan 5 kulüp olacak gelecek sezon. Büyük saçmalık.

22
Sezon devam ederken çok fazla dillendirmedim ama artık söyleyebilirim. Quaresma'ya teklif varsa rakama bakmadan satılmalı artık.

Bu yıl kaç sefer atılmanın eşiğine geldi ama hakemler atmadı. Mesela en kritik maçlardan biri olan Bursa maçında atılsaydı belki de şampiyonluk kaçacaktı. (Zaman zaman verimli de oldu.)

Şenol Hoca da elinde başka bir kanat oyuncusu olmadığı için sezon sonuna kadar idare etti ama artık onun da canına tak etmiştir eminim bundan. 2 tane şampiyonluk gördü ve buradaki misyonunu tamamladı.


23
göztepe-Beşiktaş maçında deplasman tribünündeyim :D
:icool: :icool:

24
Bir İzmir takımının gelmesini yıllardır istiyordum demek ki o gün bugünmüş :icool:

Tebrikler Göztepe...

25
Bu başlık artık kilitenmiştir. Bundan sonra aşağıdaki başlıkta devam edeceğiz.

http://besiktasarena.com/besiktas-futbol-takimi-2017-18-sezonu/201718-besiktas-transfer-sezonu/

Sayfa: [1] 2 3 4 5 6 7 ... 973