İletileri Göster - 1903 ismail

İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz


Mesajlar - 1903 ismail

Sayfa: [1]
1
Merhaba arkadaşlar. Beşiktaş'ı büyük yapan, ilk kurulan kulüp olması değildir yalnızca. Tıpkı renklerimizin bize verdiği özel anlam gibi, siyah ve beyaz gibi, duruşumuz, yaşama bakış açımızla biz diğer tüm kulüplerden farklıyız. Siyah-beyaza gönül veren herkesin stadın bir an önce bitmesini istemesi son derece doğaldır. Ancak kulübümüze, renklerimize, taraftarımıza olan sevgimiz bazı gerçekleri gözardı ederek bizi sabırsızlığa itmemelidir. Kulübün içinde bulunduğu ağır ekonomik şartlar karşısında stadımızın bu kadar sürede bitirilme aşamasına getirilmesi bir başarı olarak görülmelidir. Verilen tarihlerde yaşanan sapmalar, kendi ekonomik gücümüzle böylesi büyük bir yatırımı yapmayı başardığımız sonucunu gölgelememeli. Ekonomik, siyasal, sosyal bir çok faktörün zorluklarına karşın stadımızın bitme aşamasına geldiğini kabul edip şimdiden keyfini çıkarmaya çalışalım. Bu bakış açısıyla yanlış tarih vermeler karşısında polyanacılık oynamış olmayacağız. Beşiktaşlı her bireyin toplumun aydın üyelerinden olduğunu kabul ederim. Ancak belirttiğim gibi, yaşanan gecikmeleri maksatlı saymak, emekçilerin çabalarını eleştirmek, biz Beşiktaş ailesinin erdemine aykırı olacaktır. Yarın stadımızın çatısının kaldırılma işlemi tekrar devam edecek haberleri yapıldı. Bunun güzelliğini yaşıyorum kendi adıma. Biraz uzun, biraz optimist bir yazı oldu kusura bakmayın. Hepinize selamlar.

2
Teşekkürler çok yararlı bir bilgi oldu. Pegasus'da da aynı durum mu geçerli? Ondan da 4 milyon euro gözüküyordu çünkü.

Gerçi bu anlaşmalar sanırım bitti artık.

Pegasus anlaşmasıyla ilgili araştırma yaptım ancak sadece tek satır üzerinden 4 m değerinde anlaşma olduğu yazılı. Kaç yıllık ve yıllık değeri nedir bulamadım şu ana kadar. Her iki anlaşma yaklaşık aynı dönemde imzalandı. Pegasus anlaşmasının Opel anlaşmasından bu kadar farklı bir değere sahip olma olasılığı yok. Yani birinin yıllık 1.625.000 olup da diğerinin yıllık 4.000.000 olması mümkün değil. Bu arada her iki anlaşma da sona ermiş durumda.

3
Merhaba arkadaşlar. Bir süredir forumu takip etme ve bu sayede bilgilenme şansı bulan pek çok insandan biriyim. Emeği geçen herkese teşekkür ederim. Tribün isim hakkı geliri konusunda bilgi eksiklik olduğu için araştırma yapıp öğrendiğim bilgileri paylaşmak istedim. Galatasaray ile Opel arasındaki anlaşma tek yıl için 4 m değildir. Aşağıya yaptığım ekte görüleceği üzere 2,5 yıllık üzerinden toplam 4 m rakamıdır.Yıllık 1.625.000 m değerinde bir anlaşmadır. Bu nedenle son olarak yapılan Spor Toto anlaşması günümüz ekonomik koşulları nedeniyle bence iyi bir rakamdır. Bu konuda bilgi paylaşım yapmak istedim. Herkesin bayramını kutlarım.

"Lutfi Arıboğan, sponsorluk anlaşmasına kapsamında Türk Telekom Arena Güney Tribünü'ne 'Opel' ismi verileceğini, sarı-kırmızılı kulübün tüm sporcuları, idari ve teknik heyeti ile kulüp çalışanlarının Opel marka araba kullanacağını dile getirdi. Arıboğan 2,5+1 yıllığına imzalanan anlaşmanın her sene için 1 milyon 625 bin avro karşılığında yapıldığı bilgisini verdi." 19.12.2012

Sayfa: [1]