İletileri Göster - 38life

İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz


Mesajlar - 38life

Sayfa: [1] 2 3 4 5 6 7 ... 410
1
OFK Titograd

Karadağ 3.cüsü

2
Tosun Paşa Beşiktaşlılığını gösterdi   :)

3
Mitrovic'in kalması güzel haber.

4
Yönetim Atiba konusunda en doğru olanı yaptı.

5
Kurdaki aşırı yükseliş sebebiyle Başkan sat-al yapacaktır diye düşünüyorum. Bu transfer döneminde harcanan euro ile kazanılan euro birbirine yakın rakamlar olacaktır. Takımın ihtiyaç duyduğu bölgelere iyi transferler yapabilmek için bonservis geliri sağlamamız gerekiyor. Sonuç olarak kur sebebiyle edilebilecek zarar böylece minimum'a çekilmiş olacak. Bu işin bonservis boyutu.
Kur yükselişi sebebiyle maaşlar konusunda da hiç yoktan bir zarara uğradı klüp. Bunu da minimum'a çekmek için eldeki yüksek maaşlı oyuncuları satıp yerine daha uygun maaşlı genç oyuncular alınacak. Ayrıca başkanın seçimden sonra kur'un durumuna göre yıldız transfer yapıp yapmamaya karar vereceğini düşünüyorum. Yine bazı transferler transfer sezonunun sonuna doğru yapılacaktır.

Tosic ile açılış yapıldı. 4.5 milyon euro çok iyi rakam Tosic için. Yüksek kurdan satış yapıldı. Seçimden sonra kur düşerse ödeyeceğimiz bonservislerde elimiz rahatlar.

6
Bu sezon ilk kez Beşiktaş maçı seyrettim baskette. Son oldu aynı zamanda. Takım geçen sene kötüydü. Bu sene daha da kötü olmuş. Hala maç kazanmayı zerre umursamayan oyuncularla devam ediliyor.

7
Tosic'i en çok ve en sert gömen kişi bendim belki de vakti zamanında. Fakat hem saha içi karakteri hem saha dışı karakteri ile Beşiktaş tarihinde güzel ve temiz bir yer edinmiştir kendine. Karakter olarak en sevdiğim bir iki futbolcudan biriydi. Muhakkak özleyeceğim.

8
şenol hocanın hocalığını beğenmekle transferlerini beğenmek aynı şeymi.
birde gerçekten bu sene burağı istediğini kim biliyor. şenol hocanın istemediği oyuncular transfer olmuş nerden
biliyoruz bizemi tekmil veriyor. birde elbette fırsat olarak görünürse hoca istemesede bazı oyuncular alınır. eline çok ucuz fiyata medel düşmüş almayacakmısın. öyle bir şart yok transfer politikasını yönetim belirler hoca bu takımın çalışanıdır
nasıl yanlış yapılan transferde hoca değilde yönetim suçlanıyor. kötü çıkınca yönetim almış oluyor. kimse hoca hava hakimiyeti olan sırtı dönük oynayabilen bir forvet istedi demiyor yönetim negredoyu aldı diyor ama negredo hocanın profiline uyan bir forvetti.

Hocalığının iyi olması şampiyon yapmaya yetmez. Uyumlu bir kadro planlaması gerek.

9
Şenol hoca kalsın diye yırtınanlar, hocanın transfer etmek istediği oyuncuların transfer edilmemesi için yırtınıyor...

Bazı insanlar neyi istediğinin bile farkında değiller. Sadece duyguları nereye yön veriyorsa oraya koşuyorlar.

10
Net golcümüz olsaydi kritik maclarda sadece iki gol fazla atsaydi simdi sampiyonduk.

İşte bu bakış açısı problemi basite indirgemek oluyor. Ben bu mantıkla 35-40 tane bizi şampiyon yapabilecek faktör sıralayabilirim. Sonuçta şampiyonluğu 4 puanla kaçırıyoruz. Hatta belki 2 puanla kaçıracağız. Bu durumda dediğim gibi 40 tane senaryo yazılabilir. Örneğin Oğuzhanın yerine ortasahada azıcık, minnacık skora katkı yapan bir oyuncumuz olsa ve o skorları o kritik maçlarda kaydetse şampiyonduk. Savunmadan ileri etkili uzun top atabilen bir stoperimiz olsa ve bu şekilde 2 gol bulsak bu gollerde o kritik maçlarda gelse şampiyonduk. Kasıtlı yapılan hakem hataları olmasa şampiyonduk. Quaresma'nın bencilliği olmasa şampiyonduk. Cenk Tosun'u satmasak şampiyonduk. Babel-Negredo gs maçında kaleciyle karşı karşıya atsalar şampiyonduk. O golleri atmak için "çok iyi santrafor" olmaya gerek yok. Tosic atardı onları. Böyle mi bakacağız problemlere? Bu şekilde mi çözeceğiz? Bu bakış açısı bizi problemleri çözmeye değil, problemleri görmemeye sevk ediyor. Bu saydığım şeylerin hiçbiri problemi açıklamaya yetmez. Şampiyonluğun neden kaçtığını açıklamaya yetmez. Böyle istatiksel bir bakış açısıyla yaklaşamayız. Forvet 1 gol fazla atsa bu Talisca'nın 1 gol daha az atmasına sebep olabilirdi.Bunu asla bilemeyiz. Talisca ve Babel bu sezon biraz daha az gol atsa, o gollerin yerine asist yapsalar ve bu asistlerle Negredo 15+ atmış olsa, Ne Negredoya kızabilecektik, ne Taliscaya ne Babel'e. Çünkü Babel ve Talisca dengeli bir gol-asist sayısına ulaşmış olacaklardı, Negredo da aldığı süreye nisbetle yeterli bir gol sayısına ulaşmış olacaktı. Ama yine şampiyon olamayacaktık. Bakın bu örnekleri problem çözmek için değil bu bakış açısının hiçbirşeyi açıklamadığını göstermek için yazıyorum. 20 tane daha böyle örnek verebilirim.

Bunları bırakıp kadro planlamasına ve bu kadro planlamasına uygun oyun anlayışının yaratılmasına odaklanılması gerek. Bu transfer döneminde Şenol Güneş ile yönetim birlikte yoğun mesai harcamalı ve Şenol Güneşin oynatmayı hedeflediği oyun anlayışına uygun oyuncular alınmalı, mazeret üretilmemeli. "İyi oyuncular aldık, al bunları oynat şampiyon yap bizi." diye bir bakış açısı olmaz.

11
gomisin geriden uzun oynanan toplarla buluşup ceza sahasına girerken yapıştırdığı 150 km.yi bulan hızları olan şutları/golleri de vardı, varsın derbilerde kaybolsun biz zaten şampiyonluğu anadolu maçlarında kaybetmedik mi o maçlarda ekstra 3 galibiyet getirseydi şuan tekneden yazıyorduk...

Tam tersi Gomis bizde derbilerde gol atardı o puan kaybettiğimiz anadolu maçlarında yine eldekilerle aynı duruma düşerdi. :) Gomis bizde uzun toplarla buluşup ceza sahasına falan giremezdi, çünkü bizde ileriye uzun top atacak 1 tane adam yok! olsa bile bizim oynadığımız oyun ve karşılaştığımız problemler buna el vermez.

12
gomis olsa idi 20+ kesin atardı negredo kaleye vurmaya imtina etmeyen bir adam vurdukları da epey kötüydü. gomis olsaydı şenol hoca cenke de o denli süre vermezdi gomis atacağı gollerle söker alırdı formayı hoca gol atan adamı sever ve gomis bizi bunca yanlış oyuna rağmen şampiyon yapmaya yeterdi. o ilk devredeki akhisar olsun kayseri olsun malatya olsun sivas olsun gençler olsun kaç tane abuk maçta puan bıraktık o maçları gomis tek başına alırdı biz de göbeğimizi kaşıyarak şampiyon olurduk lig bu sene ilk devre uçup kaçacağımız bir kıvamdaydı.

Ben gs maçlarını mütemadiyen olmasa da ara ara seyrettim. Gomis hiç de öyle tek başına bize maç aldırabilecek bir forvet değil. Bizim 617 tane orta yapıp(veya yapmak zorunda kalıp) maçı şut pozisyonu bulamadan bitirdiğimiz maçlarda emin ol ki Cenk Tosundan daha faydasız kalırdı. Ben bu sene Gomis'in maçı 0 katkı ile tamamladığı maçlar seyrettim. Ki gs sezonun büyük bölümünde gerek Rodrigues ile gerek diğerleri ile 3.cü bölgeye top taşıma konusunda daha hızlı ve etkiliydiler.

Kilitlenmiş bir takıma tek başına maç aldırabilecek futbolcu dünyada sayılıdır zaten ve bunlardan biri de Talisca'dır. Ki Talisca aynı zamanda oyunun kilitlenmesinin de müsebbiplerindendir. Bu da böyle bir dilemma.

13
20 gol atan bir forvetimiz olsaydı şuan şampiyonduk herşeye rağmen


Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

"20 gol atan forvet" diye paket bir düşünce olamaz. 30 gol atan Gomis bu takımda olsa 15 gol atardı. Neden? İşte problem o neden sorusunun cevabında...

5 forvetimizin toplam tam 20 golü var. Sezon başından tartışmasız tek bir isim sezon sonuna kadar sabit oynasaydı ve 20 gol atsaydı ne değişecekti? toplam 25 gol atan Talisca ve Babel katkısı var ona bakarsak. Şu şunu atsa bu bunu atsa şeklindeki yorumlar problemi basite indirgemek oluyor.

14
2 resim herşeyi anlatıyor


Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Problem golcü problemi falan değil. Herkes problemi yanlış yerde arıyor, buyüzden çok rahat domine edebileceğimiz 18/19 sezonu da heba olabilir... Umarım teşhis doğru konur.

Takımda golcü problemi yok demiyorum bu arada. Kesinlikle golcü problemi var. Ve seneye kesinlikle iyi bir forvet alınmalı, eldekiler gönderilmeli. Ama şampiyonluğun kaçma sebebi kesinlikle bu değil.

15
Okan Buruk güzel dom.lıyor...

Penaltının başına neden Seleznyov geçmedi?


16
Yahu kalsada faydası olmaz yazıp duruyorsun??? Bize verilerle gel. Son 3 sezonda 2 şampiyonluk kazanmış, bir Avrupa çeyrek finali oynatmış, CL’de gruptan çıkarmış bir hoca. Kalsa faydası olmaz derken tam olarak neyi kastediyorsun? Sabahtan beri aynı şeyi yazıp duruyorsun.

Eğer kalacağım derse demekki motivasyonu var. Boş boş yorumlardan kaçının biraz. Lucescu’da yaptığımız hatayı yapmayacağız.

Boş boş yorum yapan sensin. Sabahtan(?) beri yazdığım şeyleri takip ediyorsan iyi takip et. Neden Son 3 sezonda şunu şunu yapmış demek veri sunmak değil. Herşey veri, istatistik değildir. Psikoloji bu oyunun en önemli ayağıdır. Bunu her fırsatta söylüyorum. Hoca genç bir hoca olsa bu sezon yaşadıklarından sonra tekrar ayağa kalkabilirdi. Ama hocanın yaşında ve karakterinde birisi için artık zor. Hoca kırgın, keyifsiz. Bunu kendisi söylüyor. Hoca kalacağım demeyecek. Yönetim ikna ederse de yanlış yapar. Hoca'nın bırakmak istemesinin haklı bir sebebi var. Hoca psikolojik olarak yıpranmış durumda. Kendini kanıtlamış, Türk futbolunun marka değerini 2.ci kez yukarı taşımız ama karşısında rezilliklerle muhatap olmuş durumda. Kafasındaki yaranın bile samimi olmadığı iftirası atılmış durumda, böyle dürüst karakterdeki bir insana tiyatrocu, oyuncu, sahtekar muamelesi yapılmakta. Hoca bunları kaldıramaz. Artık gereğinden fazla yıprandı.

Bak bu yukarıda yazdığım herşeyi daha önce yazdım. "Neyi kastediyorsun" diyerek boş boş yorum yazan sensin kısacası. Neyi kastettiğim çok açık ortada. Katılmıyorsan katılma. Ama bana saldırma!

17
bu doğru mu ?Doğru olma ihtimali yok. Maça çıkmamızı sandığınız kadar çok istemiyorlar. Ölüm kalım meselesi değil yani. Bir iki hafta sonra Beşiktaşlılar dışında kimse hatırlamayacak bile zaten. fener kupayı gs ligi kutlayacak. Herkes mutlu mesut. Neden olayların büyümesini istesinler. Zaten belli bir kitleyi kaybettiler, daha da kaybetmek, daha da antipati çekmek istemezler.

18
"Benim keyfim kaçtı, yaşım geldi, ayrılabilirim."

Şenol Güneş'in Malatya maçı sonrası açıklaması. Çok hızlı konuştuğu için arada kaynıyor bazı cümleleri.

"Şenol Güneş kalsın" demenizi anlıyorum fakat bu saatten sonra ne Şenol hoca kalır, ne de kalsa bir faydası olur.

https://twitter.com/muharrem_acar/status/990693160216158210

19
Mantıklı düşününce Avcı tabi ki en uygun yerli. Ve bu tıpkı fener maçına çıkıp fbyi eleme ve kupayı alma ihtimalinin olması gibi.

Her şey mantık değil maalesef. Camiaları oluşturan en büyük yapı taraftarlardır ve bizim taraftarlarımızın da bir duruşu vardır.
Bu taraftarın - en azından çoğunun diyelim - Avcı'yı sevmediğini ve tribünlerde besteler yaptığını biliyoruz.

Soruma bir cevap vermemişsin. Taraftarın sevmediği bir kere senin fikrin. Ben böyle birşeye inanmıyorum. Sevmeyenlerin de bu antipatisinin arkası tamamen boş. Sadece bir tezahürata dayanıyor bu antipati. Çok boş bir antipati bu. Altı dolu birşey değil. Hatta açık söyliyeyim onca tezahürata rağmen Avcı Beşiktaşa karşı saygısını korumuştur. Bu ligde takımların yarısının teknik direktörleri kulübümüz hakkında neler neler söyledi, söylüyor. Abdullah Avcı'dan duyduk mu böyle birşey?

Bunlar boş düşmanlıklar. Sıyrılalım artık bu kafadan.

20
Türkiyede Abdullah Avcı'nın takımlarından daha çok bize karşı vakit geçiren 10'dan fazla takım sayabiliriz. Ki zaten saymaya gerek yok, Türkiyedeki neredeyse tüm takımlar bu konuda başa baş yarışır. Taraftar yine karşıdaki takımın vakit geçirdiği binlerce maçtan birinde sinirli, ve yere yatsana, yere yatsana tezahüratı doğuyor birden. Ve o andan itibaren Abdullah Avcıyı isteyen Beşiktaşlılar artık "midesiz" oluyor.   :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

21
O kadar midesiz olsak fener maçına da çıkardık.

Mideyle ne alakası var bunun?

22
Ooo Avcı'yı isteyen linç yemiyormuş. ozaman ben de açıklıyorum; Avcı bence de en iyi karar olur.

23
Yönetim acilen kendine gelmeli. Kontrat saçmalıklarına bir son verip adam gibi bir kadro kurmalı.

Kaleci
Sağ bek
Stoper
10 numara
Kanat
Forvet

İlk 11'e minimum 6 takviye yapılmak zorunda.

Kaleci alacaklarını sanmıyorum. Fabriyle sözleşme uzatacaklar muhtemelen.
Stoper alacaklarını sanmıyorum. Vida'ya güvenerek büyük hata yapacaklar.
Quaresma'yı gönderemezlerse kanat da almazlar muhtemelen.

Umarım beni yanıltırlar ve gerekli takviyeleri yaparlar. Yönetim taraftarın saçma sapan popülist isteklerine kulak asmaz umarım.

24
Hoca kalırsa gittiğinde ne kadar faydası olacaksa okadar faydası olur. Hoca'dan bu saatten sonra bize fayda gelmez arkadaşlar yapmayın Allah aşkına. Neyi ikna ediyoruz? Hocayı ikna etmek Beşiktaşa kötülük yapmak olur. Şenol hocadan bu saatten sonra bize hayır gelmez. Artık odaklanamaz lige. Genç birisi değil ki yaşadıklarından dolayı hırs yapsın vs. Adamın başarıları ortada. Vereceği maksimumu verdi ve artık çok yıprandı. Kalsa da katkı veremez. Ne kendisi katkı verebilir ne de medya ve camia rahat edebilir. Yaşanan kayıplarda hemen "geçen sene de böyleydi, hoca artık bitti, zorlamanın ne manası vardı" psikolojisi hakim olacaktır camiaya.

Beşiktaş artık yenilenmeye mecburdur. Hem teknik ekip olarak, hem kadro olarak.

25
Abi Fikret Orman istifa ederse ethem sancak sulanır. Yalnız ne dağıldık ha hocayı gönderdik yönetimi istifa ettiriyoruz topçuları gönderiyoruz yapacakları tek şey boş kaleye topu sokmaktı kahroluyorum ya

Yönetimin istifa ettiğini anca rüyanızda görürsünüz. Hatalar bi yana, daha çok gömeceğim ben yönetimi sonbahara kadar. Ama devam edecek yönetim. yok öyle iki sallantıda herşeyi yıkmak.

Sayfa: [1] 2 3 4 5 6 7 ... 410