İletileri Göster - 38life

İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz


Mesajlar - 38life

Sayfa: [1] 2 3 4 5 6 7 ... 405
1
"Seni bir kez kandırırsam bu benim suçum, ikinci kez kandırırsam bu senin suçun. "
Via SAW Hoffman

Kandıran ve kandırılan aynı kişiyse suçlu her defasında aynı kişidir.

Kandırılmaların en kötüsü; insanın kendisi tarafından kandırılmasıdır.

2
Çok üzgünüm lan
Sanmıyorum oyunculardan biri benim kadar üzgün olsun
Osura osura uyumuşlardır çoktan


Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Neden üzgün olsunlar ki? 2 senedir şampiyon olan bir takımdalar ve ŞL'de kulübün tarihini yeniden yazdılar. Onlar bizim gibi bakmıyorlar olaya, onlar birer profesyonel... İşte buyüzden bu profesyonelleri ateşleyecek, birer amatöre dönüştürecek birine, birşeye ihtiyaç vardı bu sezon. Ama olmadı öyle bir motive edici...

3
Lens Negredo Love tam bir fiyasko yönetim demek ki o kadar planlı gitmiyor biraz el yordamı biraz şansa gidiyor/gitmiş. Negredo yine bir derece kabul edilebilir de Lens ve Love gerçekten bile bile lades bir kere Lens bizim oyun kurgumuza hiç uygun değil Love ın ise son halini kimse seyretmemiş sanırım adam hem mental hem fizik olarak çok kötü. Buradan çıkan sonuç yönetim taraftara şirin görünmek ve ismi olduğu için transferleri çok düşünmeden yapıyor mevcut oyunumuzu geliştirecek transfer stratejisi falan da yok. Gerçekten elimize geçen tarihi bir dönemi bu şekilde heba edeceksek çok üzülürüm.

Çoğunluğun istediği isimler üzerinde durmak gibi bir anlayış nasıl doğru olabilir ki zaten? Lens, Vida, Love hep taraftarın gaz vermesiyle ciddiyet kazanan transferler. Alınan genç oyuncu Atiba önerisi falan...

Şimdi şu 2 şeyi ayırmak gerek; Yönetim transfer konusunda işi bitirmek ve işi mâkul bitirmek konularında oldukça başarılı. Bunu zaten inkar eden taş olur. Ama planlama konusunda, Scouting konusunda başarılı mı? Bu fazlasıyla tartışılması gereken bir konu. Taraftar Pepe'yi Medel'i de ister, Lens'i Love'ı Vida'yı da ister. Pepe ve Medel zaten kalitesi tartışılmaz oyuncular. Çoğunluğun değil "bütün"ün istediği futbolcular. Ama diğerleri öyle değil. İşte buyüzden yönetim taraftar gazına kesinlikle gelmemesi gerekiyor. İsim transferinden vazgeçilsin artık. "İsim futbolcu alınmasın" demiyorum bak, "isim transferi" yapılmasın diyorum. Düzgün bir planlama yapılması ve buna uygun oyuncu taraması yapılması gerekiyor. Yönetimin sözde "scout ekibi" bunları ne derecede yapıyor bilmiyorum. En son yazın Metin Albayrak yapıyordu scout işini... Allaha emanetiz yani. Fikret Orman akıllı adam. Bu işlere biraz daha ciddiyetli bakması gerekiyor. Beşiktaş bir yükseliş dönemi yaşadı ve transferler buna uygundu. Artık farklı bir döneme girdik, ama ilerleyemiyoruz, yeni dönemlere doğru ilerleme gerçekleşmiyor. Çok kritik bir süreç yaşayacağız yazın. Transfer hiç bukadar önemli olmamıştıı bu yaz olacağı kadar.

4
Takım sezon sonuna kadar asla mücadeleyi bırakmamalı. Haftaya içeride Alanyaya kaybetsek bile mücadeleyi bırakmamak ve ciddiyetle devam etmek gerek. Şampiyon olamasak bile hatta 2.ci olamasak bile salmamalı takım. 2.ci olup ŞL'ye gitme ihtimali çok çok önemli. olası bir gs'nin men yeme durumunda 3.cülük bile ŞL'ye götürebilir bizi. İlk 4 takım içinde en kötü futbolu oynayan fb olsa bile fikstürü en rahat olan takım da yine onlar. Oyüzden Önümüzdeki haftalarda alınabilecek kötü sonuçlarda iyice moral olarak düşüp salmamalı takım. Puanlar birbirine çok yakın. Takımı sezon sonu 4.cü sırada görmeyi istemiyorum.

Benim için bu saatten sonra şampiyonluk: Olağanüstü tarihi bir başarı, İkincilik: "başarı", 3.cülük: olması gereken en kötü ihtimaldir.

5
Negredo şu anda ameliyatta..
Haftaya özel maskeyle antrenmana çıkacak..
Milli maç arası var..
Maç kaçırmadan sahada olacak..

Fırat

6
O şekilde değil de belki şu şekilde oluyordur , hoca özellikle top bizdeyken rakip sahaya yakınken topla ilişkisi iyi olan oyunculara insiyatif veriyor dilediğinizi yapın diyor ya da oyuncunun özelliğine göre en iyi yaptığı şeyi mutlaka yapması gerektiğini söylüyor. Senin dediğin gibi olsaydı q7 devamlı orta açardı çünkü en iyi yaptığı şey o hiç içeriye girmeye çalışmazdı hatırlarsan özellikle GS maçında ve Fener maçında hep içeriye girdi.  Ama bu oyunda Talisca çok top kaybediyor ona 10 numara pozisyonunda giden toplar geri gelmiyor. Hele Love bildiğin kara delik.

Quaresma bunu okadar geç yaptı ki artık ben kendi kendine olayı çözüp yapmış olabileceğini bile düşünmeye başlamıştım o maçlarda. Takdir edersiniz ki artık iş işten geçtikten sonra yapmaya başladı bunu. Ligin "kötü" takımlarına karşı 90 dakika tek kale oynayıp kazanamadığımız, İçeriye 6732 orta açtığımız maçlarda hocanın ağzında bant yoktu herhalde değil mi? O maçlarda şampiyonluğu bıraktık biz. Neden içeriye girmedi Quaresma?

7
Bu sezonki tablo bu. Henüz 4 maç üstüste kazanamadık.


8
Ayrıca elimizde Lens gibi bir oyuncu varken biz neden kontra atak organizasyonlarına hiç çalışmıyoruz. Gerçekten entresan adam deli gibi koşuyor ama daha kontra atak yaptığımızı görmedim. Belli ki çalışılmıyor.

Ben takımın herhangi bir hücum varyasyonuna çalıştığına inanmıyorum. "Yan pas yapın, boşluk olursa araya gönderin, olmazsa kenara gönderip orta açın." Her antrenman başında bunu söyleyip kenara çekilip seyrettiğini düşünüyorum hocanın. Çünkü sahadaki görüntü bana bunu anlatıyor.

9
3. olmak şampiyonlar ligi ön elemesi demek.

zira UEFA Gs'ye 3 yıl meni yapıştıracak. Rahat olun ve izleyin.  :evillol:

Ben de umutluyum bu durumdan. Medya 3 maymunu oynuyor hala ama bu tehlike güneş gibi ortada gs için. Bizim için çok iyi olur. Riva'yı satıp gaza geldiler, geçmişin hataları yüzlerine tokat gibi vurulunca çaresiz kalacaklar. Umarım UEFA adaletli olur ve ayrımcılık yapmaz. Bize verildiyse onlara da verilmek zorunda şu tabloda.

10
Vodafone'da alkışlasınlar futbolcuları. Hiç tepki göstermesinler kuzu kuzu her maçı kaybetsinler. Hiç bir çaba göstermesinler. Hocayı tribünler çağırsın, hiç eleştiri olmasın. Onlar paralarını tıkır tıkır alıyorlar. Karşılığını da böyle veriyorlar işte.

Sezon başlamadan önce birçoğumuzun "doymuşluk olur mu?" korkusu vardı. Ne kadar haklı bir korku olduğunu bugün görüyoruz. "2 sezon üstüste şampiyon olan takım 3.cü sene olmasa başarısızlık sayılmaz." hissiyatı mutlaka var oyuncuların içinde. Böyle bir düşünce olmasa bile kafalarında böyle bir "his" var. Böyle bir durumda takımı ateşleyecek bir hoca lazım. Futbolcuların "baba gibi" diye tarif edeceği türde bir hoca değil, motivasyonu sürekli yükseltebilen bir hoca lazım.

İşin garibi Şenol hoca önceki 2 sezondan daha da babacan hale geldi bu sezon. En çok olmaması gereken dönemde... İlk 2 sezon takım kazansın, kaybetsin sürekli özeleştiri yapardı. Bu sezon ise bu yok. Bu sezon bir rahatlık var. "Biz doğru yaptık ama olmadı, napalım" kafası var. He çıkıp "hatalıyız" demekle olmuyor bu iş. Sana kim hatanı söylese reddediyorsun. E hatan ne ozaman senin? Sırf imajını korumak için, sempati toplamak için "hatalıyız, hatalıyım" demek beni kandırmıyor... Hocada da takımda da bi doymuşluk var. Eh ne de olsa "şampiyon olmasak da bizim belli bi başarımız var." değil mi? ne de olsa "2 sene üstüste şampiyon olup ŞL'de tarih yazdık, kimse bize bişey diyemez" dimi? İşte bu hissiyat bizi bitiren unsurlardan biriydi bu sezon. Böyle bir doymuşluğun öngörülüp bir şekilde önlemi alınmalıydı.

11
alanya 3
göztepe 3
akhisar 1 (belalı deplasmanımız)
malatya 3
gs ( 0 ya da 1)
kayseri 3
osmanlı 3
sivas 3

tahminim bu yönde.69 yada 70 puanla bitirecegimizi düsünüyorum ligi.

Bu tablo gayet başarılı bir tablo. Ama şampiyonluğa yetmez. Yani: biz şampiyonluğu bugün değil çok daha önce verdik rakiplere.

12
O oyun sadece Sosanın yokluğu ile açıklanamaz. Bu arada Talisca topsuz oyunda gerçekten çok kötü adam bildiğin yok

Bana kalsa sadece Sosa'nın (Sosa tarzı bir oyuncunun) yokluğuyla bile açıklanır ama Sadece Sosa mı eksik o senenin kadrosundan? Olcay Şahanı beğenmem, O zamanlar da beğenmezdim. Ama oyundan bahsediyorsak, oyuncu tiplemesinden bahsediyoruzdur. Olcay, Sosa ve Oğuzhan o sezonki oyunun yaratıcılarıydı. Bugün bu 3 futbolcudan hiçbiri yok. Ek olarak Bir çok maçta Töre de görev almıştı. O da o sezonki oyunun karakterine uyan bir tipti.

13
Biz neden ilk sene oynadığımız oyundan vazgeçtik onu da anlamıyorum. Bu arada bu oyunla gerçekten Başak şampiyonluğu hak ediyor. Tebrik etmekten başka yapacak bişey yok.

O oyunu oynayacak oyuncularımız yok çünkü. Şenol hocanın da o yönde bir ısrarı olmayınca durum böyle...

14
Adebayor kadar bir golcu daha onemlisi oyuncu alamayan yonetime de ayrica selamlar. Tek basina basti bizim defansa top cikarttirmadi, Negredo+Talisca'nin yapamadigi presi adam tek basina yapiyor.

Bari ikinci yari baslarken Demba Ba'yi alsaydik, resmen forvetsiz oynuyoruz. Vagner kardesim seni de golcu sandik kusura bakma.
 

"Adebayor kadar"ını almalarına gerek yok, zşra direkt Adebayor'un kendisini elinin tersiyle reddetti yönetim. Oyuncu gelmek istedi, yönetim reddetti.

15
Sampiyonluk sansini sadece matematiksel olarak degerlendirirsek evet, hala sansimiz var. Lakin olaylara sadece matematiksel yönden bakmak anlamsiz. Elestirmeye nerden baslayacagimi bilmiyorum. O yüzden kisa kesiyorum cünkü bazen gercekleri kabul etmek en sagliklisi; Sampiyonluk bu gece kacmistir.

Matematiksel bakmıyorsan şampiyonluk şansımız zaten çoktan bitmişti. Bi derbi kazandık, farkı 3'e çektik hop hemen "herşey mümkün" durumuna geldi iş. "Başajşehiri, gs'yi evinde yen şampiyon ol!" Doğru, yenersen olursun. Ama nasıl yeneceksin? Bunu konuşmak lazım. Beşiktaşın bu maçları kazanacak bir görüntüsü yok, hiç de olmadı sezon başından beri. Oyüzden söylüyorum. Başakşehire deplasmanda kaybedince, gs'ye deplasmanda kaybedince bukadar üzülüp helak olmanın bir anlamı yok. Bunlar zaten normal sonuçlar. Normal olmayan sonuçları biz ufak takımlara karşı aldık. Nereden baksan en az bi 10 puan çöpe gitmiştir bizim. Baya bildiğin pisipisine, saçma sapan, alakasız, komik, absürd, akıl dışı, izahsız, maçlarımız var küçük takımlarla. Şuan 2.ciye 5-6 puan fark atmamız gerekirdi. Çünkü rakipler iyi değil! Ama sen daha kümedeki takımlardan 3 puan alamıyorsan yarıştığın takımların iyi olmasına gerek kalmıyor. Onlar eğer o küçük maçları kazandıysa zaten seni geçmiş oluyorlar. Çok iyi futbol oynamalarına falan gerek yok.

16
Beşiktaş'ın çok büyük sıkıntıları var. son 2 sezonun başarısı ve ŞL başarısı'nın yarattığı atmosfer bizi kötü bi noktaya doğru götürüyor. Yazın takımda çok büyük bir reformasyon yapılması lazım. Lakin bu ekonomik durumda bu nasıl yapılacak onu hiç bilmiyorum. Son 2 sezondur bize 3-4 transfer yeter diyen ve bu transferlerin hepsini 30 yaş üstü seçen yönetim umarım bunları düşünmüştür. Aksi taktirde önümüzdeki sezon da böyle "ölü" gibi bir takım seyrederiz. Bukadar yaşlanan bir takım tek bir transfer sezonunda gençleşemez. Elinde büyük bir bütçe yoksa...

17
Durarak futbol oynatmakta Senol Gunes tavan yapti.

O kadar duruyoruz ki 90 dk rakip bir kez bile defansif acik vermiyor. Cunku biz topu oynayana kadar adamlar acigini kapatiyor.

Şampiyonluk isteyen bir görüntü yok bu sene takımda. Ne hocasında, ne yönetiminde, ne de oyuncuların çoğunda.

18
Başakşehir kırmızı gördüğünde ben maçı kafamda bitirdim. Puan çıkarma ihtimalimiz o dakika itibariyle bitti. 10 kişi takıma karşı maç kazanamayız biz. Tıpkı göbeği kapatan takımlara karşı maç kazanamadığımız gibi.

19
Biz şampiyonluğu ufak maçlarda kaybettik. Bu maçta puan kaybetmek beklenmedik bir sonuç değil.

20
Bos mukaveleye imza atsin  :D

Bi 5 sene sonra neden olmasın bi Pepe tarifesi  :busted_cop:

21
Seneye bu arenada olmazsak çok yazık olur.

22
Muller tribünleri çok sevdi.

23
Ne isigi gordun Allah askina, su macta Necip oynasa son 15 dakika bundan az faydali olmazdi.

tamam.

25
Vida yedek kulübesinde ısınabilir, Tosic bugün iki kez çıldırttı ama onun klasiği bombalamak alıştık.

Ben Vida'yı da Tosic'ten çok farklı görmüyorum. Vida bir adım öndedir aslında ama Tosic de oynaya oynaya gelişme kaydetti. Vida ile arasında çok fark olduğunu düşünmüyorum. Takım kimyası da devreye girince Tosic bir adım öne çıkıyor. Oyüzden doğru buluyorum Tosic'in oynamasını.

Sayfa: [1] 2 3 4 5 6 7 ... 405