2021/22 Beşiktaş Transfer Sezonu
2021/22 Beşiktaş Transfer Sezonu

Beşiktaş Forum|2021/22 Beşiktaş Transfer Sezonu Beşiktaş'ın 2021/22 sezonuna ait transferleri bu başlık altında konuşulacaktır. Üyeler transferlerle ilgili önerini, düşüncelerini ve

0 Üye ve 44 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

2021/22 Beşiktaş Transfer Sezonu  [Okunma sayısı 1841436 defa] 2021/22 Beşiktaş Transfer Sezonu

Çevrimdışı worns

başakşehir'in durumuna ve elbette maliyetine göre enzo crivelli'nin de larin rolünde kullanılabilecek bir opsiyon olarak değerlendirilebileceğini düşünüyorum. berbat bir sezon geçiriyor gerçi ama takım halinde çöktüler.

Çevrimdışı Erman1903

sözleşmesi bitiyor, ekonomik bir transfer olarak bakılıyor olabilir.  ismi daha önce de geçti, sanırım ciddi ciddi ilgileniliyor. takımdaki fransızca konuşan oyuncu yoğunluğu, fransa ve ex sömürgeleri üzerinden oluşan takım kimyası vs korunacaksa belki ekibe uyacak bir oyuncu da olabilir. oyuncu hakkında pek bir şey bilmiyorum genel görünümü bunları çağrıştırdı. izlediğim videolardan teknik bir oyuncu olduğu izlenimine kapıldım, hücuma iyi pas çıkarabiliyordu, yaratıcı 8e dönüşebilir bir potansiyeli olabilir ama defansif katkısı, oyun bilgisi vs anlaşılmıyor.

daha net oyunculara gitmemiz gerektiği konusunda hemfikirim. yarım yamalak merkez oyuncularından bıkkınlık geldi.

Seviyesi düşük bir futbolcu değil, kazma da denmez top tekniği iyi. Topla çıkma işlerini falan seviyor ama destekleyici rolde oynasa pek skora katkı yapmaz. Faydalı özellikleri var, dediğin gibi Fransız, kontratı bitiyormus, takım oyuncusu izlenimi veriyor ve yaşı da iyi. O güzel pasları atabiliyor ama işte ben 8 olarak baktığımda atabiliyorla pek tatmin olamıyorum 🙂

Genelde bölgesinin net oyuncusu tarzında adamları sevdiğim için bu tarz ortaya karışık futbolculara pek ısınamıyorum.

Muhtemelen gelse bizim takımda çalışır, Sergen hoca iyi bir çarka çevirebilir lakin ne bileyim, ben gider Martin Tavara falan bakarım uygun 6-8 arıyorsam. Bu sezon 6 olarak kullandılar yine hacmi çok yüksek çıkıyor. Bir ara oturup bir liste yapacağım iki bölgeyi de oynayabilecek tarz adamlardan. Sakatlık yaşayıp yeni toparlamaya başlayan Misic, CSKA yapan Emil Bohinen, bugün koyduğumuz Norveçten Patrick Berg vb aklıma gelen değişik oyuncular.
[ Son Düzenleme: 28 Mart 2021, 05:39:51 Erman1903 ]

Çevrimdışı Erman1903

başakşehir'in durumuna ve elbette maliyetine göre enzo crivelli'nin de larin rolünde kullanılabilecek bir opsiyon olarak değerlendirilebileceğini düşünüyorum. berbat bir sezon geçiriyor gerçi ama takım halinde çöktüler.

Crivelli değişik bir futbolcu, ben hep Şenol Güneş kesin çok beğeniyordur diye düşünmüşümdür.

Çevrimiçi MUSTAFA_

Crivelli değişik bir futbolcu, ben hep Şenol Güneş kesin çok beğeniyordur diye düşünmüşümdür.
Bana da sezon sonunda kanata Kenan Karaman gelecekmiş gibi geliyor. Gelirse onu da Larin gibi kullanabiliriz.

Beşiktaş Tarihi
Asıl aşık biziz mecnunun sadece adı var...
★★★

Çevrimiçi MUSTAFA_

Şimdiden yerli stoperle adımız anılmaya başladı  :tabe:

Beşiktaş Tarihi
★★★

Çevrimdışı Erman1903

Bana da sezon sonunda kanata Kenan Karaman gelecekmiş gibi geliyor. Gelirse onu da Larin gibi kullanabiliriz.

Asıl pozisyonu santraforluk olduğu için bu açıdan değerlendirince çok beğenmiyorum ben Kenan'ı lakin bir takım oyuncusu kendisi. Gezgin oynasın, arada santraforada atayım diyorsak fena bir seçenek olmayabilir. Zaten bu şekilde versatil hem kenar hem forvette kullanılabilecek opsiyon sayısı çok da fazla değil.

Güçlü kuvvetli, ağır değil. İkili mücadele ve tackle olayında başarılı, hava topu çok iyi olmasa da yeterli-yani Montero gibi yok değil. Ayakları yeterli, önde oynamaya uygun. Lakin oyuncunun interception değerleri bizim Montero'nun bile altında, ki ben Montero'yu bu konuda beğenmeyen biriyim.
[ Son Düzenleme: 28 Mart 2021, 18:39:10 Erman1903 ]

Çevrimiçi levitate

takas için kimi vereceğiz?
Morty, Morty! Hey morty!!! Morty garaj garaja gel Morty
Tezgahın üzerindeyim morty Turşuyu ters çevir Hadi turşuyu çevir morty pişman olmayacaksın çok faydasını göreceksin

Kendimi turşuya dönüştürdüm Morty, bum! Büyük sürpriz! Bir turşu oldum, buna ne diyorsun bakalım? Kendimi turşuya dönüştürdüm!

Çevrimdışı worns

Asıl pozisyonu santraforluk olduğu için bu açıdan değerlendirince çok beğenmiyorum ben Kenan'ı lakin bir takım oyuncusu kendisi. Gezgin oynasın, arada santraforada atayım diyorsak fena bir seçenek olmayabilir. Zaten bu şekilde versatil hem kenar hem forvette kullanılabilecek opsiyon sayısı çok da fazla değil.

böyle gücü kuvveti yerinde, önde prese, takım oyununa yatkın hücumcuları seviyor sergen hoca. bedavaya sıcak bakarım ben. hatta bağlantı oyunu olduğu için iyi bir 9 yedeği olarak daha önce de konuştuğumuz serdar dursun'u da bağlayalım, ikisi hücum rotasyonu için gayet iş görür oyuncular olurlar. cenk ya da o maaş skalasından birini kiralamakla uğraşmaya da gerek kalmaz.

Çevrimiçi MUSTAFA_

takas için kimi vereceğiz?
Veririz altyapıdan, kullanmadığımız yabancılardan bir kaç tane  :D

Beşiktaş Tarihi
★★★

Çevrimdışı worns

Veririz altyapıdan, kullanmadığımız yabancılardan bir kaç tane  :D

valla potansiyeli olan tiplerden vermeyeceksek ki istemem bizde takas değeri olan bi boyd var. gerisine free bile kulüp bulmakta zorlanırız.

Çevrimiçi MUSTAFA_

valla potansiyeli olan tiplerden vermeyeceksek ki istemem bizde takas değeri olan bi boyd var. gerisine free bile kulüp bulmakta zorlanırız.
Maaşının bir kısmını karşılayıp falan göndermemiz lazım artık. Arka planda takımı bozma ihtimalleri mevcut. Şimdi işler iyi gittiği için fazla konuşulmuyor ama yarın işler kötü gidince haberlerden başımızı kaldıramayız. Altyapı konusunda ben de istemem kimsenin gitmesini ama işte yönetim farklı düşünüyor. Aslında bunu eleştiri amaçlı yazdım.

Beşiktaş Tarihi
★★★

Çevrimdışı Erman1903

böyle gücü kuvveti yerinde, önde prese, takım oyununa yatkın hücumcuları seviyor sergen hoca. bedavaya sıcak bakarım ben. hatta bağlantı oyunu olduğu için iyi bir 9 yedeği olarak daha önce de konuştuğumuz serdar dursun'u da bağlayalım, ikisi hücum rotasyonu için gayet iş görür oyuncular olurlar. cenk ya da o maaş skalasından birini kiralamakla uğraşmaya da gerek kalmaz.

İşte bedavaya zor biraz. Ben ligden istediğimiz oyuncu için Boyd / N'Sakala / %40 Hasiç + x gibi bir opsiyon kullanmaya çalışacağımızı tahmin ediyorum. Anladığım kadarıyla N'Sakala as oyuncu olarak pek uygun görülmedi - yabancı Rosier tarzı birilerine baktığımıza dair haberler var. Yedek olarak yüksek bir bonservis gelmediği sürece Rıdvan tutacak gibiyiz.

Bardakçı'nın takım pozisyonuna göre ayarlanmış Interception değeri sıkıntılı gözüküyor, bana göre Montero'nun 6,62 değeri bile asgariyi ancak kurtarırken Bardakçı'da bu değer 5,81. Vida:7, Welinton 8,81 gibi iyi bir değer. Oyuncu bizim maçlarda, yendikleri Fb karşılaşmasında falan bu alanda düzgün iş çıkarmış (zaten bu maçlar kendisine Milli takım yolunu açtı) fakat baya rakip oyuncuyu boş bırakıp doğru pozisyonu almadığı maçlar da var.  Dezavantajı bu, haricinde iyi duruyor-konuştuğumuz gibi hocanın seveceği özellikleri var.

Benim anladığım kadarıyla Serdar Dursun'u hoca istemiyor, sebebini bilemiyorum daha önce PTT'de oynamasından sebep falan olabilir-sanırım profili düşük bulunuyor. Bir ara haberleri çıkmış fakat hoca tarafından veto edildi vb denmişti sonra da adını duymadık. Eğer yerli santrafor yedeği düşünüyorsak bana göre Kenan'dan daha doğru bir seçenek -tecrübeli bir bitirici.

Çevrimiçi levitate

eray cömert, levin öztunalı ve jean lucas ile ilgileniyormuşuz
Morty, Morty! Hey morty!!! Morty garaj garaja gel Morty
Tezgahın üzerindeyim morty Turşuyu ters çevir Hadi turşuyu çevir morty pişman olmayacaksın çok faydasını göreceksin

Kendimi turşuya dönüştürdüm Morty, bum! Büyük sürpriz! Bir turşu oldum, buna ne diyorsun bakalım? Kendimi turşuya dönüştürdüm!

Çevrimiçi MUSTAFA_

Levin ve Eray çok iyi topçular. Keşke alabilsek ama sanmıyorum alabileceğimizi  :tabe: Jean Lucas'ı 8 numara gibi kullanabiliriz. Ama onun da bize yar olacağını düşünmüyorum. Bu biraz boşa çıkan oyuncuları Beşiktaş'a yazalım gibi olmuş. İlgimiz vardır ama bu oyuncuların taliplileri çok olur. Ama Şampiyonlar Ligine gidiyorsak böyle hamleler de şart  :tabe:

Beşiktaş Tarihi
★★★

Çevrimdışı Erman1903

Eray Cömert pasör stoper. Hava topu harici pek eksiği olmayan bir oyuncu, hava toplarında Montero'dan 1 çıt daha iyi fakat bu bile bana göre ortalamayı tutturmasını sağlamıyor. İkil mücadele, kabiliyet, serilik, pozisyon alma gibi birçok konuda iyi.

Levin Öztunalı defansif sağ kanat oyuncusu, oyun hacmi iyi fakat mevki dolayısıyla kadrolarda yer bulması pek kolay olmuyor. Eğer bir sağ bek ya da ofansif sağ kenar oyuncusu olsaydı muhtemelen adını daha fazla duyuyor olurduk.

Jean Lucas potansiyeli olan fakat orta saha kültürü henüz tam oturmamış bir oyuncu. Destek 8 numarası, güçlü kuvvetli ve kabiliyetli fakat oyun istikrarı bulunmuyor. Önceki sezonlarına göre pas kalitesi yükselmiş, ofansa daha fazla çıkar olmuş fakat defansif hacim düşmüş.

Üçünün ortak özelliği FM profillerinin iyi olması, şu anda taraftarlar takımlarına hasret kaldığı için medyacıların masa başından yaptığı haberler bunlar lakin yerli oyuncuları zaten takip ediyoruzdur.

Çevrimiçi MUSTAFA_

Beşiktaş Tarihi
★★★

Çevrimdışı Erman1903

Bana göre Salih Özcan'dan daha iyi futbolcu. Geçen sezon defansif katkısı şaşırtıcı derecede yüksek çıkıyor, daha 6 gibi oynatılmış ve tekrar kendini kanıtlama adına biraz azmetmiş gibi. Bu sezon biraz daha serbest kullanılmış, defansif katkıda ciddi bir azalma var fakat hücum, skor ve pas değerleri yükselmiş. Yine de toplam aksiyon olarak geçen sezondan düşük, son maçlarda her sözleşmesi biten yerli oyuncu gibi paşa modunu açmış ve kendine oynamış gözüküyor. Her şeye rağmen çoğu yerliden daha iyi bir seçenek olacaktır ama fazla yüksek maaşlara, imza paralarına da gerek yok. Benim görüşüm Ts-Gs'den daha düşük bir ücret teklif edip kararı kendisine bırakmak. Topçulara bulunmaz hint kumaşı muamelesi yapıp haddinden fazla paralar verince ne olduğunu hepimiz biliyoruz.

Çevrimiçi MUSTAFA_

Bu sefer Marcelo masalı dinlemeyeceğiz  :tabe:

Beşiktaş Tarihi
★★★

Çevrimiçi Samet Demir

Bu sefer Marcelo masalı dinlemeyeceğiz  :tabe:

Fotomaç bu haberi beğenmedi.
Beşiktaş'lı olmak yolda Beşiktaş formalı birini görünce kardeşinmiş gibi gülümsemektir...

Çevrimdışı worns

İşte bedavaya zor biraz. Ben ligden istediğimiz oyuncu için Boyd / N'Sakala / %40 Hasiç + x gibi bir opsiyon kullanmaya çalışacağımızı tahmin ediyorum. Anladığım kadarıyla N'Sakala as oyuncu olarak pek uygun görülmedi - yabancı Rosier tarzı birilerine baktığımıza dair haberler var. Yedek olarak yüksek bir bonservis gelmediği sürece Rıdvan tutacak gibiyiz.

Bardakçı'nın takım pozisyonuna göre ayarlanmış Interception değeri sıkıntılı gözüküyor, bana göre Montero'nun 6,62 değeri bile asgariyi ancak kurtarırken Bardakçı'da bu değer 5,81. Vida:7, Welinton 8,81 gibi iyi bir değer. Oyuncu bizim maçlarda, yendikleri Fb karşılaşmasında falan bu alanda düzgün iş çıkarmış (zaten bu maçlar kendisine Milli takım yolunu açtı) fakat baya rakip oyuncuyu boş bırakıp doğru pozisyonu almadığı maçlar da var.  Dezavantajı bu, haricinde iyi duruyor-konuştuğumuz gibi hocanın seveceği özellikleri var.

Benim anladığım kadarıyla Serdar Dursun'u hoca istemiyor, sebebini bilemiyorum daha önce PTT'de oynamasından sebep falan olabilir-sanırım profili düşük bulunuyor. Bir ara haberleri çıkmış fakat hoca tarafından veto edildi vb denmişti sonra da adını duymadık. Eğer yerli santrafor yedeği düşünüyorsak bana göre Kenan'dan daha doğru bir seçenek -tecrübeli bir bitirici.

bedavaya serdar'la birlikte alalım, hoca böyle oyuncuları seviyor dediğim kenan. kontratı bitiyor yanılmıyorsam. serdar abouyu, kenan forvet karakterli kanatı yedekler, aynı zamanda 3. opsiyon olur, güven yine kiraya gönderilir. bonservis ödemeden ve maaş bütçesini yormadan (ikisi cenk'in tek başına aldığı paranın azına alınır) hücum hattını zenginleştirebilecek yerli seçenekler bence. ama tabi şimdiden bu arkadaşlar için çalışma yapmalılar, yabancı sınırı tartışmaları, boşa çıkacak olmaları vs derken ilgi vardır süper ligden diye tahmin ediyorum.

bardakçı'ya ben pek sıcak değilim açıkçası. çok çalışkan bir oyuncu esasen ben bu arkadaşı yıllar önce 1.ligde izliyordum. giresunda oynamıştı. sol ayağı, temposu falan dikkat çekici olmasına karşın oyun bilgisi hiç iç açıcı görünmüyordu. bu seviyeye çıkmasına epey şaşırdım. bu sene izlediğim maçlarda ise santraforu birebir marke etme konusunda iyi, yine temposunu öne çıkarmış bir oyuncu gördüm. ama bence hala pozisyon almada sorunlar yaşıyor. derinde işi kolay, açık alanda iyi olmak fiziksel yeterlilikten fazlasını da ister. ha yine iyi yedek olur ama yedek stoper için daha farklı profillere bakalım derdim. vida-welinton açık alanda özgüvenli oyuncular, şaşırtıcı ama vida filan inanılmaz konsantre oynuyor bu sene. bardakçı verdiğin istatistiklerin de desteklediği üzere açık alanda istikrarlı performans verecek mental olgunlukta gözükmüyor. as stoper olamaz kısacası ve as stoper olmayacak biri için konya'yla bitmez bonservis pazarlıklarıyla uğraşmaya değmez gibime geliyor.

Çevrimdışı worns

Çevrimiçi MUSTAFA_

Bu haberlerin doğru olduğunu düşünmüyorum  :tabe:

Beşiktaş Tarihi
★★★

Çevrimdışı mrred

Kenan Karamanı mutlaka almalıyız. Tam bir takım oyuncusu
The great gig in the sky

Çevrimiçi MUSTAFA_

Kenan Karamanı mutlaka almalıyız. Tam bir takım oyuncusu
Ben gelirse yeni Olcay Şahan olur diyorum  :tabe:

Beşiktaş Tarihi
★★★

Çevrimiçi MUSTAFA_

Bir Larin geldi ve tuttu ya artık tüm Kanadalı oyuncuları Atiba önerdi deyip bize yazarlar...

Beşiktaş Tarihi
★★★