2020/21 Beşiktaş Transfer Sezonu
2020/21 Beşiktaş Transfer Sezonu

Beşiktaş Forum|2020/21 Beşiktaş Transfer Sezonu Beşiktaş'ın 2020/21 sezonuna ait transferleri bu başlık altında konuşulacaktır. Üyeler transferlerle ilgili önerini, düşüncelerini ve

0 Üye ve 344 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

2020/21 Beşiktaş Transfer Sezonu  [Okunma sayısı 2040675 defa] 2020/21 Beşiktaş Transfer Sezonu
Anket
Beşiktaş hangi bölgeye transfer yapmalı?
Kaleci
10 [%9.8]
Stoper
2 [%2]
Sağ Bek
4 [%3.9]
Ofansif Orta Saha
46 [%45.1]
Sağ Kanat / Sol Kanat
2 [%2]
Forvet
38 [%37.3]

Toplam Oy Verenler: 102

Oylama kapandı: 26 Ocak 2021, 14:35:56

Çevrimiçi celiker1

İlk geldiğinde Orman yönetimi de aynı şeyleri söyleyip, yapıyordu. Daha sonra elimiz başarılardan kaynaklı para görünce popülist hamlelere yöneldi. Mevcut yönetim şimdi sadece planlama ver söyleme aşamasında. Bu planlamaları hayata geçirdiklerinde konuşmak daha doğru olur. Bir anda şampiyonluğa oynayacağız deyip aynı hamleleri yapabilirler. Şu anda bu durum biraz da kaynak olmamasından kaynaklanıyor.
Yeni banka anlaşmaları ve yeni çıkarılacak "yòneticiler klüp borçlarından sorumludur" yasaları ile mecburlar alt yapıdan oyuncu çıkarmaya.Yani şampiyon olunsa bile artık kafalarına göre harcayamazlar.Tahminen 2-3 ay içinde yeni banka kredi yapılandırmasına paralel yeni spor.yasasıda meclisten geçirilecek
Hayatta Beşiktaş

Çevrimiçi MUSTAFA_

Elbette direkt bu sezon için değil lakin pozitif bir hamle. Bu tip scout transferi sayımızın üst yapıda da artması gerekiyor. Geçen yaz döneminde ciddi planlama hataları yaptık fakat hocamızın oyunculardan performans almayı iyi bilmesi sayesinde minimum düzeyde sıkıntı yaşandı. Örneğin bizim gibi Lig oyuncuları transfer eden, çok fazla araştırmadan yurt dışı transferler yapan, bizim de ilgilendiğimiz bazı isimleri kadrosuna katan Fb'nin ciddi ağzı yanmış durumda. Tek doğru transferleri Pelkas'dı, şu an F/P oyunculara yöneldiler. Bizim de tarzımızı biraz değiştirmemiz, yatırımı performansa yapmayı öğrenmemiz lazım. Hatta bu konuda öncü olmalıyız, ligde bu işte usta bir kulüp yok ama zamanla öğrenecekler. Başlamazsak uzun dönemde geride kalırız.
Ligler için yeterli yerli oyuncu havuzumuz yok. Var olan oyuncular da fahiş fiyatlara yükselecekler. Eğer yabancı oyuncuların fark yaratacak düzeyde olmasını istiyorsak yerli oyuncuları iyi seçmeliyiz. Daha doğru bir ifadeyle ucuz ve yetenekli genç oyucuları kimse keşfetmeden almamız lazım. Bu konuda sadece Türkiye değil Avrupa liglerindeki gurbetçi gençleri de taramamız gerekli. İşimiz şu an bir nebze daha kolay ama ileride işler yavaş yavaş zorlaşacak. Seneye 3 Türk oynatma zorunluluğumuz var. Buna göre bir planımız olmalı. Yoksa her oyuncu değişikliğinde saha içi simetrimiz bozulur. Ayrıca beklenmeyen sakatlıkla karşılaştığımızda oynatamadığımız yabancılar olmaya başlar. Çok iyi planlama yapmamız lazım.

Beşiktaş Tarihi
Asıl aşık biziz mecnunun sadece adı var...
★★★

Çevrimiçi levitate

tin jedvaj haberleri çıkmış

3 yabancı stoperimiz varken niye hala adam bakıyoruz? vida gidiyor mu acaba
Morty, Morty! Hey morty!!! Morty garaj garaja gel Morty
Tezgahın üzerindeyim morty Turşuyu ters çevir Hadi turşuyu çevir morty pişman olmayacaksın çok faydasını göreceksin

Kendimi turşuya dönüştürdüm Morty, bum! Büyük sürpriz! Bir turşu oldum, buna ne diyorsun bakalım? Kendimi turşuya dönüştürdüm!

Çevrimiçi MUSTAFA_

Yeni banka anlaşmaları ve yeni çıkarılacak "yòneticiler klüp borçlarından sorumludur" yasaları ile mecburlar alt yapıdan oyuncu çıkarmaya.Yani şampiyon olunsa bile artık kafalarına göre harcayamazlar.Tahminen 2-3 ay içinde yeni banka kredi yapılandırmasına paralel yeni spor.yasasıda meclisten geçirilecek
Son gelen haberlere göre bir aksilik çıkmazsa 1-2 hafta içerisinde yeni banka anlaşmasını açıklayacağımız söyleniyor. Spor yasasını çıkarabileceklerini düşünmüyorum. Yeni anlaşma da sadece var olan borçları 1-2 sene ötelememizi ve daha geniş aralığa yaymamızı (10 sene) sağlayacak. Yönetimin borçların artışını durdurması gerekli. Çünkü sadece borçlarımız bankalarla sınırlı değil. Bu ötelediğimiz dönemde diğer borçlarımızı da kapatmamız ve takımları belli bir düzene sokmamız lazım. Bunu şimdi en iyi basketbolda yapıyoruz gibi görünüyor fakat orada da işler istenildiği gibi gitmiyor. MEvcut yönetim bu planlamaların altından kalkabilecek yeterliliğe sahip mi? Asıl sormamız gereken soru bu. Bence şu ana kadar bu konuda yeterli olmadıklarını gösterdiler. Onun için fazla ümitlenmemek ve icraatleri gördükçe yorum yapmak daha sağlıklı olacaktır.

Beşiktaş Tarihi
★★★

Çevrimiçi MUSTAFA_

tin jedvaj haberleri çıkmış

3 yabancı stoperimiz varken niye hala adam bakıyoruz? vida gidiyor mu acaba
Onu da her transfer döneminde bize yazıyorlar. Vida'nın gitmesi isteniyor ama ben gideceğini düşünmüyorum. Masa başı haber gibi geldi bu haber  :tabe:

Beşiktaş Tarihi
★★★

Çevrimdışı Erman1903

Ligler için yeterli yerli oyuncu havuzumuz yok. Var olan oyuncular da fahiş fiyatlara yükselecekler. Eğer yabancı oyuncuların fark yaratacak düzeyde olmasını istiyorsak yerli oyuncuları iyi seçmeliyiz. Daha doğru bir ifadeyle ucuz ve yetenekli genç oyucuları kimse keşfetmeden almamız lazım. Bu konuda sadece Türkiye değil Avrupa liglerindeki gurbetçi gençleri de taramamız gerekli. İşimiz şu an bir nebze daha kolay ama ileride işler yavaş yavaş zorlaşacak. Seneye 3 Türk oynatma zorunluluğumuz var. Buna göre bir planımız olmalı. Yoksa her oyuncu değişikliğinde saha içi simetrimiz bozulur. Ayrıca beklenmeyen sakatlıkla karşılaştığımızda oynatamadığımız yabancılar olmaya başlar. Çok iyi planlama yapmamız lazım.

Bu işin yerlisi yabancısı çok yok, kimin ne verdiği belli yerli-yabancı genç-tecrubeli performansa bakacaksın. Altyapılarda istatistik tutulmuyor orası ayrı ama örneğin Bilal oynamış, yanıma iki tane adam alsam onun gibi tüm oyuncuları tararım öyle 1000 kişiye falan ihtiyaç olmaz. Altyapılar için de emekli profesyonellerden bir izleme ekibi kurar yoluna bakarsın.

Çevrimdışı Sir Alex Ferguson

Genç oyuncu alıyorsun iyi hoşta nskalaya weliltona verdiğin önemi vermiyorsun adama ne fark edicek ???
Rotasyona girdiğinde ilk isim genç isim oluyor, şapkadan tavşan çıkartabilecek tek meziyette olan (yeterli,yetersiz bunları konuşuruz ama o anki şartlar altında daha iyi seçenek yok) adamı oynatmıyorsun. Yada dakika 89da falan alıyorsun.

Adamda kendini göstermek için bencilce gidip şut falan çekiyor(kayseri maçında) olduğu gibi. Ya gerçekte bu adam bencil bir adam yada bu adam golle kendini gösterebileceğine inanmış. Her halükarda güven gibi toto büyütmüyor, hırslı maça girer girmez o hırsını hissediyorsun. Hasicin ortası olmayacak, ya hasicten mükkemel bir oyuncu yaratacağız ya da şanlıurfasporda falan oynayacak.

Çevrimiçi MUSTAFA_

Genç oyuncu alıyorsun iyi hoşta nskalaya weliltona verdiğin önemi vermiyorsun adama ne fark edicek ???
Rotasyona girdiğinde ilk isim genç isim oluyor, şapkadan tavşan çıkartabilecek tek meziyette olan (yeterli,yetersiz bunları konuşuruz ama o anki şartlar altında daha iyi seçenek yok) adamı oynatmıyorsun. Yada dakika 89da falan alıyorsun.

Adamda kendini göstermek için bencilce gidip şut falan çekiyor(kayseri maçında) olduğu gibi. Ya gerçekte bu adam bencil bir adam yada bu adam golle kendini gösterebileceğine inanmış. Her halükarda güven gibi toto büyütmüyor, hırslı maça girer girmez o hırsını hissediyorsun. Hasicin ortası olmayacak, ya hasicten mükkemel bir oyuncu yaratacağız ya da şanlıurfasporda falan oynayacak.
Bunun için Rıdvan gibi yetenekleri kimse keşfetmeden bulman veya altyapıdan çıkarman lazım. Sonra arttırdığın parayla takıma seviye atlatacak yabancılar alman lazım. Bu da iyi bir planlama ile mümkün olur.

Beşiktaş Tarihi
★★★

Çevrimdışı Erman1903

Hasiç kenarlarda oynadığında merkezdeki gibi rahat değil. Topu alıp döndüğünde kaleyi görmesi lazım ekstra bir hızı ve yeterli gücü yok henüz fiziği oturunca kenarda daha iyi olur. İki defansif oyuncuyla Mensah/Ozzy oynattığımız gibi kullanırsak rahat eder, güzel skor katkısı yapabilir. Bu çocuğa ikinci yarılarda böyle şans vermekten korkulmasın fazla.

Çevrimdışı Çağrı Öz

Gerçekten bazen bu kadar mantık dayanaklarından yoksun şeyleri nasıl yazabiliyorsunuz aklım almıyor.

Sergen senin yaşın kadar bu futbol dünyasında bulunmuş birisi. Futbolu okuma kabiliyetinin senden fersah fersah yüksek olmasını geçtim, kariyerinin teknik direktörlük safhasını ait olduğu kulüpte daha yeni yeni başlatıyor. Şurada alacağı en ufak başarı bundan sonraki hayatını tümden değiştirecek. Ya dolu dolu bir hayat ve bununla birlikte maddi olarak ihya olacağı bir gelecek, ya da Anadolu kulüplerinde kadrolu memur gibi dolaşacağı bir son.

Sence bu adam en ufak bir başarı ihtimali bile gördüğü bir şeyi yapmaktan geri durur mu? Sence bu adamın kadro tercihlerinde ne ağır basıyordur?

Onun prensi, bunun menajeri, şunun bilmem nesi. 4 aydır aynı şeyleri yazıyorsunuz, şunları yazmadan önce biraz olsun mantık süzgecinden geçirmek aklınıza gelmiyor mu?

Bu adam fm mi oynuyorda da aklına koyduğu her oyuncuyu sahaya sürsün?? (...)

Çevrimdışı worns

Bilal iyi oyuncu. 1.ligi bu sezon çok izledim. Yaşını da dikkate alırsak ligin en dikkat çekici oyuncularından biriydi. Eksikleri çok ama henüz Rıdvan ve Kerem'den 2 yaş küçük olduğunu dikkate alırsak önemli bir potansiyel olduğunu söyleyebiliriz. Eskişehir'den ortalama bir süper lig takımına geçseydi bir kaç sene sonra almak zor olabilirdi, sevindim.

Bilal'in iyi yanı fiziksel kalitesinin yaşına göre çok iyi olması. Bu Rıdvan'da da önceki yıllarda dikkat çeken bir özellikti, böyle bek oyuncuları şanssızlık yaşamazlarsa yollarını bulurlar.

Bizim diğer genç Kerem Kalafat'ta da pozitif bakıyordum ama bu sene biraz hayal kırıklığı oldu o bende açıkçası. Hayrullah Bilazer gibi 1.lig için bile vasat sayılabilecek bir beki bir türlü kesemedi. Şans bulmadı desek buldu ama Giresun için bile fark yaratan oyuncu değildi, bizim seviyelere sandığımdan daha uzakmış. Bu bakımdan da genç bir sağ beki daha kadroya katmak iyi oldu.

Çevrimdışı worns

Salih Özcan olursa bizim hocanın seveceği tarz bir orta saha.

Çevrimiçi MUSTAFA_

Adem Ljajic de yeni sevgili yapmış. Yeni transfer etkisi yapar mı acaba  :ebebe: En azından satacak kadar oynasa bari  :tabe:

(Tweet silinmiş ya da erişime kapatılmış)

Beşiktaş Tarihi
★★★

Çevrimdışı GreenBook

Adem Ljajic de yeni sevgili yapmış. Yeni transfer etkisi yapar mı acaba  :ebebe: En azından satacak kadar oynasa bari  :tabe:

Durduğu her saniye zarar.

Çevrimdışı GreenBook

Ghezzal e opsiyon da yok böyle bi oyuncuya opsiyon koydurulmalıydı Fikret orman gibi kirala sonra elden kaçır modeli ise sayın başkanın stratejisi yine taraftar kanser olacak demektir
Ghezzal Rosier montero bonservisleri alınmalı

Çevrimiçi MUSTAFA_

Ghezzal e opsiyon da yok böyle bi oyuncuya opsiyon koydurulmalıydı Fikret orman gibi kirala sonra elden kaçır modeli ise sayın başkanın stratejisi yine taraftar kanser olacak demektir
Ghezzal Rosier montero bonservisleri alınmalı
Ghezzal'a alabileceğimiz bir opsiyon koydurabilsek koydururduk zaten. Onu geldiğinde rehabilite eder yollarız diyordum. Öyle de olacak. Rosier'i normalde 2 sene kiralayacakmışız ama oyuncu istememiş. Büyük ihtimalle onu opsiyonlu kiralamaya çalışacağız. Montero en rahat alınabilecek oyuncu. Ona son dakikaya kadar hamle yapmayız.

Beşiktaş Tarihi
★★★

Çevrimdışı AvrupaKartalı

Salih Özcan olursa bizim hocanın seveceği tarz bir orta saha.
Kesin, oda welinton ve nsakala gibi canli bomba. Sirf gurbetci diye alinmasi lazim diye bir kayde mi var cok merak ediyorum. Neye göre salih alinmak isteniyor? Hicmi izlememisler, bu cocuk her mac fahiş hatalar yapiyor, en son freiburg macindada onun hatasindan iki gol yediler, ve cogu zaman oldugu gibi yine kaleci ile birlikde macin en kötü adami secildi, ve bu istisna da degil, bildigimiz salih iste, vasatin da vasati, kötü 1.fc köln takiminin en kötü topcularindan biri. top ayağina gelince ne yapacağini şaşiran bir adam.
Hiç biri yokken BİZ vardık ! ! !

Çevrimiçi levitate

2 senelik sevgilisiymiş

depresyon falan yok alemci işte :D
Morty, Morty! Hey morty!!! Morty garaj garaja gel Morty
Tezgahın üzerindeyim morty Turşuyu ters çevir Hadi turşuyu çevir morty pişman olmayacaksın çok faydasını göreceksin

Kendimi turşuya dönüştürdüm Morty, bum! Büyük sürpriz! Bir turşu oldum, buna ne diyorsun bakalım? Kendimi turşuya dönüştürdüm!

Çevrimiçi MUSTAFA_

2 senelik sevgilisiymiş

depresyon falan yok alemci işte :D
Oynasın satalım da ne yaptığı umurumda değil.

Beşiktaş Tarihi
★★★

Çevrimdışı Erman1903

Kesin, oda welinton ve nsakala gibi canli bomba. Sirf gurbetci diye alinmasi lazim diye bir kayde mi var cok merak ediyorum. Neye göre salih alinmak isteniyor? Hicmi izlememisler, bu cocuk her mac fahiş hatalar yapiyor, en son freiburg macindada onun hatasindan iki gol yediler, ve cogu zaman oldugu gibi yine kaleci ile birlikde macin en kötü adami secildi, ve bu istisna da degil, bildigimiz salih iste, vasatin da vasati, kötü 1.fc köln takiminin en kötü topcularindan biri. top ayağina gelince ne yapacağini şaşiran bir adam.

Salih Özcan'ın skor katkısı hariç rakamlarını ben de pek tutmuyorum. Orta saha kültürü yok gibi. Ben ofansif 8 numaranın yabancı ve net olması gerektiğini düşünüyorum. Destek 8 numarası , rotasyon 6'sı gibi oyuncular yerli olabilir.

Çevrimdışı AvrupaKartalı

Salih Özcan'ın skor katkısı hariç rakamlarını ben de pek tutmuyorum. Orta saha kültürü yok gibi. Ben ofansif 8 numaranın yabancı ve net olması gerektiğini düşünüyorum. Destek 8 numarası , rotasyon 6'sı gibi oyuncular yerli olabilir.
, skor katkisi da yok be kardesim, gecen sezon 2. Ligde bir kac asisti var iste. Ama ben her hafta tüm bundesliga maclarini izliyorum, gercekden kötü, hatta baya baya kötü. salihi almak isteyeni karşima alip bir kac soru sormak isterim, ilk önce neye göre nesini begendiniz kac macini izledinizde illa almak istiyorsunuz diye sorarim, inan bana kendileride bilmiyorlardir, sirf gurbetci ve sezon sonu sözlesmesi bitiyor diye, ve bu kötü köln takimi bu adam sözlesmesini uzatmak istemiyor.
Hiç biri yokken BİZ vardık ! ! !

Çevrimdışı Çağrı Öz

Fenerbahçe Mesut'u sonunda alıyormuş. Bir an çok korkmuştum bu iş olmayacak diye neyse ki tamamlanıyor.

G.saray sandığımdan daha sıkıntılı durumda. Kılını bile kıpırdatamazlar.

Bu şartlar altında forvet transfer edilip transfer dönemi kapatılsın.

Çevrimdışı Erman1903

, skor katkisi da yok be kardesim, gecen sezon 2. Ligde bir kac asisti var iste. Ama ben her hafta tüm bundesliga maclarini izliyorum, gercekden kötü, hatta baya baya kötü. salihi almak isteyeni karşima alip bir kac soru sormak isterim, ilk önce neye göre nesini begendiniz kac macini izledinizde illa almak istiyorsunuz diye sorarim, inan bana kendileride bilmiyorlardir, sirf gurbetci ve sezon sonu sözlesmesi bitiyor diye, ve bu kötü köln takimi bu adam sözlesmesini uzatmak istemiyor.

5 Gol 7 asist geçen sezon fena değil o bölgeyi kotarır rakamlar mesela Mensah bu civarlarda bir oran yakalayabilseydi iyi olurdu. Katılım olarak katkısı var ceza sahasına girip bir şekilde bunu yapıyor ama oyun kurulumu olarak kendisinde orta saha kültürü ben göremiyorum. Hani hiç yoktur alacağın bir adam, işin yerliye kalmıştır bir o eksiktir parça olarak alınır ama bizde orada baskın bir adam olması gerektiğini düşünüyorum as 6 numara ve ofansif 8 yerlide biraz zor, pahalı olur iyisi. Bak iki tane pasör 6 yerli var mesela: Onur Ergün ve Hasan Kılıç ben olsam Dorukhan'a falan para düşürmem şunlardan birini alır koyarım ucuza rotasyona. Bizim 4-1-4-1'de yedek 6 veya destek 8 numarası olarak iş görürler iki sezon.

Çevrimiçi Samet Ç

Bilal iyi transfer doğruysa inşallah Salih Özcan transferide gerçekleşir.

Çevrimiçi MUSTAFA_

Anlaşılan Hasic gidici...

Hasic'e haksızlık yapıldığını düşünüyorum. Umarım oynayacağı bir takıma kiralanır. (via. Murat Özen)

Beşiktaş Tarihi
★★★