2020/21 Beşiktaş Transfer Sezonu
2020/21 Beşiktaş Transfer Sezonu

Beşiktaş Forum|2020/21 Beşiktaş Transfer Sezonu Beşiktaş'ın 2020/21 sezonuna ait transferleri bu başlık altında konuşulacaktır. Üyeler transferlerle ilgili önerini, düşüncelerini ve

0 Üye ve 161 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

2020/21 Beşiktaş Transfer Sezonu  [Okunma sayısı 2026167 defa] 2020/21 Beşiktaş Transfer Sezonu
Anket
Beşiktaş hangi bölgeye transfer yapmalı?
Kaleci
10 [%9.8]
Stoper
2 [%2]
Sağ Bek
4 [%3.9]
Ofansif Orta Saha
46 [%45.1]
Sağ Kanat / Sol Kanat
2 [%2]
Forvet
38 [%37.3]

Toplam Oy Verenler: 102

Oylama kapandı: 26 Ocak 2021, 14:35:56

Çevrimdışı cursedofdragon

2+2 ne ya

2 sene kiraladık çok beğendik 2 sene daha kiralıyoruz demek mi bu?

yoksa bir oyuncu için bir oyuncu verdik ama taraftar kızar diye kiralamış gibi mi gösteriyoruz :D

2+2

2 yıl kiraladık oyuncu kendini geliştirirse 2 yıl sonra geri çağırıyoruz demek daha geliştiremediyse 2 sene daha orda demek daha da geliştiremezse gelme artık bu saaten sonra demek.

Her alt yapıdan çıkan oyuncu yıldız olacak futbol olacak diye bir kural yok olmuyorsa zorlamanın anlamı yok ben olacağını zannetmiyorum oğuzhan akgünün olacak olan futbolcu 19 yaşında şuanda bizde oynuyor olması lazımdı çoktan ersin gibi vs. Muhammed demirci içinde messi dediler olduk bak messi.

Çok sallamamak lazım o yüzden...

Çevrimiçi tolga1903

Ahmet Gülay'da olduğu gibi %40'ını da vermiş olabilirler.

Dünya futbol literatürüne yeni bir terim getirdik, kiraladığımız adamdan yüzde de veriyoruz.

Yeni transfere daha ortada olmayan gerçekleşmemiş transferlere öncelik verdiğimiz için lisans çıkartmamak da dünyada ilk bence. Herif geleli 1 ay olacak ortada lisansı yok:) bu hafta yine oynamayacak yazık şu montero'ya.

Çevrimdışı tuncaboylu

Yeni transfere daha ortada olmayan gerçekleşmemiş transferlere öncelik verdiğimiz için lisans çıkartmamak da dünyada ilk bence. Herif geleli 1 ay olacak ortada lisansı yok:) bu hafta yine oynamayacak yazık şu montero'ya.
İyi hatırlattın, üstelik oynama garantisi verdiğimiz adam.

Bu arada Montero'nun %40'ını neden bize vermedi Atletico?

Alıp oynatıp geliştireceğiz ve parlatacağız, hiç bir şey vermeyecekler. İyi valla.

Çevrimdışı Bilal Bahadır

Ahmet Gülay'da olduğu gibi %40'ını da vermiş olabilirler.

Dünya futbol literatürüne yeni bir terim getirdik, kiraladığımız adamdan yüzde de veriyoruz.

Yüzde veriyoruz bari oynatma zorunluluğu koyalım o da yok.

Çevrimiçi MUSTAFA_

2+2 ne ya

2 sene kiraladık çok beğendik 2 sene daha kiralıyoruz demek mi bu?

yoksa bir oyuncu için bir oyuncu verdik ama taraftar kızar diye kiralamış gibi mi gösteriyoruz :D
Oyuncunun yaşından dolayı en fazla 3 yıllık sözleşme imzalayabiliyoruz. 2+2 bunun için yapılmış. Arada sözleşme yenileyeceğiz oyuncuyla.

Beşiktaş Tarihi
Asıl aşık biziz mecnunun sadece adı var...
★★★

Çevrimdışı tuncaboylu

Yüzde veriyoruz bari oynatma zorunluluğu koyalım o da yok.
Bu Ajax modeli, bunda böyle oluyor.

Çevrimiçi levitate

2+2

2 yıl kiraladık oyuncu kendini geliştirirse 2 yıl sonra geri çağırıyoruz demek daha geliştiremediyse 2 sene daha orda demek daha da geliştiremezse gelme artık bu saaten sonra demek.

Her alt yapıdan çıkan oyuncu yıldız olacak futbol olacak diye bir kural yok olmuyorsa zorlamanın anlamı yok ben olacağını zannetmiyorum oğuzhan akgünün olacak olan futbolcu 19 yaşında şuanda bizde oynuyor olması lazımdı çoktan ersin gibi vs. Muhammed demirci içinde messi dediler olduk bak messi.

Çok sallamamak lazım o yüzden...

19 yaş hala erken

bozukluk gibi dağıtıyoruz altyapı oyuncularını, eninde sonunda kafamızı taşlara vurmamıza sebep olacak bir oyuncuyu vereceğiz

belki vermişizdir kim bilir???
Morty, Morty! Hey morty!!! Morty garaj garaja gel Morty
Tezgahın üzerindeyim morty Turşuyu ters çevir Hadi turşuyu çevir morty pişman olmayacaksın çok faydasını göreceksin

Kendimi turşuya dönüştürdüm Morty, bum! Büyük sürpriz! Bir turşu oldum, buna ne diyorsun bakalım? Kendimi turşuya dönüştürdüm!

Çevrimiçi levitate

Oyuncunun yaşından dolayı en fazla 3 yıllık sözleşme imzalayabiliyoruz. 2+2 bunun için yapılmış. Arada sözleşme yenileyeceğiz oyuncuyla.
yenileyince bir daha mı kiraya vereceğiz

eğer öyle bonservisiyle vermişiz gibi olmuş işte
Tezgahın üzerindeyim morty Turşuyu ters çevir Hadi turşuyu çevir morty pişman olmayacaksın çok faydasını göreceksin

Kendimi turşuya dönüştürdüm Morty, bum! Büyük sürpriz! Bir turşu oldum, buna ne diyorsun bakalım? Kendimi turşuya dönüştürdüm!

Çevrimiçi MUSTAFA_

yenileyince bir daha mı kiraya vereceğiz

eğer öyle bonservisiyle vermişiz gibi olmuş işte
Bonservisi ile değil işte Alanyaspor'a verdiğimiz Ahmet Gülay gibi yaptık büyük ihtimalle. Geliştirsinler, iyi çıkarsa oynatacağız. Çıkmazsa da satıp para kazanacağız.

Beşiktaş Tarihi
★★★

19 yaş hala erken

bozukluk gibi dağıtıyoruz altyapı oyuncularını, eninde sonunda kafamızı taşlara vurmamıza sebep olacak bir oyuncuyu vereceğiz

belki vermişizdir kim bilir???

19 yaş bizde erken avrupada adamlar 19 yaşında ki çocuklarla şampiyonlar ligi maçlarına çıkıyorlar. 2 sene sonra gelişirse 21 yaşında olacak.

19 yaş erken filan değil iyi olan oyuncu 19-20 yaşında oynaması gerekiyor bizde zaten ersin örneği var önümüzde.

Demek ki yeterli seviye de değil.Alt yapı oyuncuları çok büyütülüyor alt yapıdan çıkan her oyuncuyu taraftar futbolcu veya yıldız olacağını düşünüyor keşke o kadar kolay olsa çok fazla anlam yükleniyor alt yapı oyuncularına barça,real madrid dünya devleri hiç transfer yapmasınlar o zaman onlarda ki tesis alt yapı kimsede yok kaçtane alt yapıdan oyuncu çıkartıyor barça,real,city ?

Çok büyütülecek bir şey değil o yüzden..

Herkeste bu sene alt yapı fetişizimi başladı..

Çevrimdışı Nartallo

Aboubakar'ı alabilsek keşke. İşin sonu 1. tercih Koita'ya doğru gidiyor.

Çevrimiçi levitate

Bonservisi ile değil işte Alanyaspor'a verdiğimiz Ahmet Gülay gibi yaptık büyük ihtimalle. Geliştirsinler, iyi çıkarsa oynatacağız. Çıkmazsa da satıp para kazanacağız.

biz satarsak pay verme işi çok saçma

şu ana kadar öyle bişey duymadım görmedim

örneğin talisca'yı adam ettik, sözde benfica satınca bize kira ücretini geri verecekti ama ortada bişey yok :D

Çevrimdışı tuncaboylu

19 yaş bizde erken avrupada adamlar 19 yaşında ki çocuklarla şampiyonlar ligi maçlarına çıkıyorlar. 2 sene sonra gelişirse 21 yaşında olacak.

19 yaş erken filan değil iyi olan oyuncu 19-20 yaşında oynaması gerekiyor bizde zaten ersin örneği var önümüzde.

Demek ki yeterli seviye de değil.Alt yapı oyuncuları çok büyütülüyor alt yapıdan çıkan her oyuncuyu taraftar futbolcu veya yıldız olacağını düşünüyor keşke o kadar kolay olsa çok fazla anlam yükleniyor alt yapı oyuncularına barça,real madrid dünya devleri hiç transfer yapmasınlar o zaman onlarda ki tesis alt yapı kimsede yok kaçtane alt yapıdan oyuncu çıkartıyor barça,real,city ?

Sapla samanı karşılaştırmışsın.

Senin de elinde istediğin adama 70-80 milyon Euro bonservis verecek olanakların olsa, senin de altyapıya yönelmene gerek kalmaz.

Ama "500 bin Euro denkleştireyim de sağ bek alayım, ama onu da 3 taksitte ödeyebilirim" diye çırpınıyorsan, yöneleceğin tek yer altyapı olmalı.

Avrupa da orta sıra takımlarında hatta son sırda ki takımlarda 30 milyon € değerli takımlarda da alt yapıdan çıkmıyor max 2-3 geri kalan satın alınıyor.

Tesisleri süper olmasına rağmen onlar niye çıkartmıyorlar.Hadi barca,real büyük klüp paraları var diğerlerinin bütçeleri de o kadar yüksek değil neden satın alıyorlar.Dönsünler alt yapıya kurtuluş reçetesi!

Alt yapıdan oyuncu çıkartıp parlatan kaç klüp ve lig var sayıları belli diğerleri ordan satın alıyor.

Her alt yapıdan çıkan oyuncu kesin futbolcu veya yıldız olacak zannetmeyin o yüzden.

Çevrimiçi levitate

ersin veya rıdvan mecburiyetten 11'e alınmasa ve başka bir takıma verilse bu yazdıklarını onlara uyarlayacaktın abi yapma allah aşkına

sonra diyorsun ki çok büyütülecek bir şey değil

şöyle bir şey düşün: hepimizin sevdiği takdir ettiği ersin geçen sezon 11'e alınmıyor, sıradan bir stoper için birilerine veriliyor, sende diyorsun ki "demek yeterli seviyede değil hmm"

oysaki gördün şans gelince ne güzel değerlendirdi. adama ilk şans ver tutmuyorsa istersen amatöre yolla

Çevrimiçi levitate

(Tweet silinmiş ya da erişime kapatılmış)

ersin veya rıdvan mecburiyetten 11'e alınmasa ve başka bir takıma verilse bu yazdıklarını onlara uyarlayacaktın abi yapma allah aşkına

sonra diyorsun ki çok büyütülecek bir şey değil

şöyle bir şey düşün: hepimizin sevdiği takdir ettiği ersin geçen sezon 11'e alınmıyor, sıradan bir stoper için birilerine veriliyor, sende diyorsun ki "demek yeterli seviyede değil hmm"

oysaki gördün şans gelince ne güzel değerlendirdi. adama ilk şans ver tutmuyorsa istersen amatöre yolla

Güzel kardeşim benim bu oyuncular ne zamandan beri bizde ? Oğuzhan akgün,Kartal,Erdoğan,Alpay,Ersin,Rıdvan,Ahmet vs. Geçen senelerde hiç oynamadı mı bu oğuzhan akgün,Erdoğan,alpay ziraat kupası hatta erdoğan avrupada bile oynadı..

İyiyse takımda kalıcı olur siz neden her alt yapıdan çıkan her oyuncuya kesin futbolcu veya yıldız gözüyle bakıyorsunuz öyle bir dünya mı var ? Bundan bahsediyorum alt yapıdan çıkan her oyuncu olmuş oslaydı transfere gerek kalmazdı dünyada :) Avrupa da hiç bir takım oyuncu almaz o zaman herkes alt yapıdan yetiştirsin çıkarsın  en iyi tesis onlarda scout ekipleri onlarda ?

Sergen hoca ile cevap vereyim ; "Altyapıdan 20-30 oyuncu alırız, oyuncu olduktan sonra sıkıntı yok. Ancak başkana da söyledim, genç diye Beşiktaş'ta kimseyi oynatamayız. Yeteneği olmalı, geri kalanını biz hallederiz."

Oğuzhana vs şans verildi zaten ziraat kupası maçlarında alt yapı maçları izleniyordur.Gelişmesi için kiralanıyor ümit kesilmemiş ki zaten bu oyunculardan kiralık gönderiliyor geliştirsinler kendilerini bizim seviyemiz de olurlarsa oynarlar.
[ Son Düzenleme: 16 Eylül 2020, 15:42:08 cursedofdragon ]

Çevrimdışı worns

kalinic konusunda forumun geneli gibi kötümser değilim. netleşsin santrafor meselesi de daha net değerlendirmeler yaparız.

oyuncu kiralanacaksa altınordu gibi potansiyelini açığa çıkarabileceği bir yere kiralanması iyidir. çoğu 1. lig takımı kadro, yapı olarak kaotik, tesis, ortam açısından standartların altında oluyor ve buralarda oyuncular pek fazla gelişim gösteremiyor. altınordu bu açıdan tercih edilebilecek bir kulüp. oğuzhan akgün'ü altyapıyı takip edip çok potansiyelli bulan arkadaşlar vardı ama istanbul deneyimi pek parlak değildi. altınordu'da bir şansı daha olacak.

Çevrimdışı bjk4ever

Genclere sans vermek oyle Cemisgezekspor'a karsi patates tarlasinda diger altyapi oyunculari veya A takimin yedek oyunculariyla birlikte sahaya surmekle olmuyor maalesef.
Sans vereceksen, oyuncunun potansiyeline guveniyorsan lig macinda ilk 11'de baslatirsin veya sonradan oyuna sokarsan. Onu da 88. dakikada degil, 60'ta yapip kendini gosterme sansi verirsin. Turk antrenorleri, Sergen dahil, genclere gercek anlamda sans vermiyor. Sadece kendini avutuyor. Ridvan ve Ersin de nasil oynatildi biliyoruz sonucta.
Karius kacip gitmese ve Caner'in sakatligi+sozlesme mevzusu ve Rebocho'nun kontratindaki 20 maclik madde olmasa su an hala as kaleci ve yedek solbek bakiyor olurduk, Ersin ve Ridvan da su anda Oguzhan Akgun, Kerem Kalafat'tan farksiz olurdu.
Turk antrenorleri gencleri oynatiyorum diye kendini kandiriyor, insanlari da kandirmaya calisiyor.

Çevrimiçi MUSTAFA_

Santon ve Rosier'den sonra Moussa Wagué ismi de ciddi ilgilendiğimiz oyuncular arasına girmiş. Hadi doğru yolu bulmuşuz. Alıp getirelim  :tabe:

Beşiktaş Tarihi
★★★

Çevrimiçi MUSTAFA_

Beşiktaş Tarihi
★★★

Çevrimdışı bjk4ever

Yonetimimiz o kadar vizyonlu ki bu listeden Ljajic ve Vida'yi gondermeye calisiyoruz. Gonderelim ki bir Welinton daha ekleyelim.

Çevrimdışı tuncaboylu

Avrupa da orta sıra takımlarında hatta son sırda ki takımlarda 30 milyon € değerli takımlarda da alt yapıdan çıkmıyor max 2-3 geri kalan satın alınıyor.

Tesisleri süper olmasına rağmen onlar niye çıkartmıyorlar.Hadi barca,real büyük klüp paraları var diğerlerinin bütçeleri de o kadar yüksek değil neden satın alıyorlar.Dönsünler alt yapıya kurtuluş reçetesi!

Alt yapıdan oyuncu çıkartıp parlatan kaç klüp ve lig var sayıları belli diğerleri ordan satın alıyor.

Her alt yapıdan çıkan oyuncu kesin futbolcu veya yıldız olacak zannetmeyin o yüzden.

Biz neden onlardan biri olmaya başlamıyoruz?

Çok mu paramız var?

Çok iyi olacak gençleri daha kariyerlerinin başında bulan geniş bir scout ağımız mı var?

Sonsuz yabancı bulundurma hakkımız mı var?

Avrupa'daki takımların önemli bir kısmının yedek sağ beki kendi altyapısından çıkmıştır.

Yedek sağ bek diyorum, hani kimse alınmazsa Necip'le bile idare edilebilecek bir mevkii.