Beşiktaş Futbol Takımı 2019/20 Sezonu
Beşiktaş Futbol Takımı 2019/20 Sezonu

Beşiktaş Forum|Beşiktaş Futbol Takımı 2019/20 Sezonu Beşiktaş'ın 2019/20 sezonuna ait lig ve kupa mücadelesi bu başlık altında konuşulacaktır. Üyeler transfer konusu hariç Beşiktaş ile

0 Üye ve 81 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Beşiktaş Futbol Takımı 2019/20 Sezonu  [Okunma sayısı 1707981 defa] Beşiktaş Futbol Takımı 2019/20 Sezonu
Anket
Beşiktaş ligi kaç puanla bitirir?
65-68
31 [%23.8]
60-64
75 [%57.7]
60'tan az
24 [%18.5]

Toplam Oy Verenler: 134

Çevrimiçi murat

24.000ton demirin 16sini ben verdim dedi sonrasi benden almadilar parayi vermisti banka bana ihtiyaclari kalmamisti diyir abi, kirginlik var. Ayrica 24 un 16siji veren 8i de verirdi.
Vermeyen anc degil almayan fikret baskan anlami daha cok cikiyo
Orada bence fikret orman yerine stada inşaata demir sağladığı için çemkirenlere sitem etsin.

Çevrimdışı tangaz

İşin açıkçası şu ki bu adayların hiçbiri 7 sene önceki orman kadar ümit vadetmiyor.çok güçlü bir kadro ile gelmemişti ama çok daha kötüsüyle noktayı koydu.seçime girseydi belki yine kazanma şansı da olurdu. Yönetimindeki isimlerde bir kısmı orada bir kısmı diğer yanda bölüşülmüş görev bekliyorlar listelerde de umut vadden isimler yok gibi.hürser tekinoktay güçlü mali yapıyla gelmez ama beşiktaşın hakkınıda yedirmez çebi belki biraz mali olarak öne çıkar ismail ünalın adaylığı bence başkan olmak için değil. Adalı ise ekonomi taraftar transfer denklemiyle işi koparmaya çalışıyor gerekli başkanlık becerisi ve yönetim zayıf kalır gibi.

ümit vaad edemez kimse çünkü orman ümitleri kurutmuştur. o zaman depoda cephane vardı: STADYUM
Fenerbahçe ve Galatasaray'ı tutanların taraftarlık hikayeleri popülerlik, başarılar, şampiyonluklar ve egemen ideolojileriyle örtüşür. Beşiktaşlılık, anlatılması zor bir damara bağlıdır...

"Ben belli bir takıma karşı değil, yenilgiye karşı oynarım" Eric Cantona

Çevrimdışı tangaz

bunu daha en başından öngörüyorduk.hatta kimin lehine çekileceğini de.1000 oy başkan yapmaz ama yönetici vs alır.çebi bu yollara girmeyeceği sinyalini verdi hatta olursa olur olmzzsa gübah benden gitti modunda.kaybederse çok üzülecekmiş gibi değil.

belki aday olmayacaktı ama gelişmeler bidaa kimsenin yüzüne bakamam durumuna düşmesi nedeni ile aday oldu.
Fenerbahçe ve Galatasaray'ı tutanların taraftarlık hikayeleri popülerlik, başarılar, şampiyonluklar ve egemen ideolojileriyle örtüşür. Beşiktaşlılık, anlatılması zor bir damara bağlıdır...

Çevrimiçi Samet Ç

Adalı-Ünal birleşmesi. Devre arası ufukta bir Quaresma transferi görüyorum.

Çevrimiçi Samet Demir

Aynen antrenör ekibi epey değişmeli.

Beşiktaş'lı olmak yolda Beşiktaş formalı birini görünce kardeşinmiş gibi gülümsemektir...

Çevrimdışı tangaz

gelmez bidaa kimse de almaz
öte yandan gelenlerin onun kadar dahi katkı veremediği de bir gerçek :ebebe:

Çevrimdışı tangaz

i.ünalın listesinden emin önalın adalı listesine gireceği söyleniyor.

Çevrimiçi sozkul

samet rıza şifo isimleri f.ormanın yanında sütten çıkmış ak kaşık

Karşılaştırmayı anlamadım, elma ile armut gibi olmuş.  Birazda yersiz bir karşılaştırma, farklı alanların insanları bunlar.
Galiba vermek istediğim mesajı veremedim, bu insanlar temiz insanlar değil demiyorum zaten.  Scout'luk için yetersiz görüyorum anlamında moralim bozuldu dedim.

Çevrimdışı yaço58

ümit vaad edemez kimse çünkü orman ümitleri kurutmuştur. o zaman depoda cephane vardı: STADYUM
Cephanede stad vardı eyvallah da herkes o stadı yapamazdı ortam güllük gülistanlık falanda değildi tam stad yıkıldı gezi olayları falan patladı ekonomik durum ortadaydı izinler zaten zar zor alındı stadın altından herkes kalkamazdı kalksa yd yapardı stad ne zorluklar ile yapıldı buda bir gerçek

Çevrimiçi sozkul

24.000ton demirin 16sini ben verdim dedi sonrasi benden almadilar parayi vermisti banka bana ihtiyaclari kalmamisti diyir abi, kirginlik var. Ayrica 24 un 16siji veren 8i de verirdi.
Vermeyen anc degil almayan fikret baskan anlami daha cok cikiyo

Ben bu bölümde kırgınlık sezmedim nedense, başka konularda kırgınlığı vardı ama.

Çevrimdışı yorgo_d(geodem)

iki yöneticiyle adalının listesine girmiş bende duydum
zaten beklenen birşeydi.
malumun ilani  olmu s sasirdik mi birimiz?? yoo  :bandit:
Yorgo

Çevrimiçi sozkul

banka kaba inşaat bitmeden kredi vermedi bina yükseldi ondan sonra verdi demedimi ben yanlışmı duydum
kaba inşaatı biten yapıda inşaat demirine neden ihtiyaç olsun

Artık para vardı bana ihtiyaç kalmadı dedi. Ben teklif edilen demir fiyatlarını kontrol ettim onay verdim dedi..
İki söylemi çelişiyor biraz haklısın.

Çevrimdışı tangaz

Cephanede stad vardı eyvallah da herkes o stadı yapamazdı ortam güllük gülistanlık falanda değildi tam stad yıkıldı gezi olayları falan patladı ekonomik durum ortadaydı izinler zaten zar zor alındı stadın altından herkes kalkamazdı kalksa yd yapardı stad ne zorluklar ile yapıldı buda bir gerçek

bu başarılarını hep takdir ettik zaten bu ifadem de anlatmak istediğim adayların yeni gelirler yaratabileceği bir enstrüman kalmamasıdır. orman göreve geldiğinde 50 olan geliri 150 yapma şansı vardı bu şansı kullandı geliri büyüttü ama gideri ve parayı yönetemedi. yeni yönetimin geliri büyütme olasılıgı çok düşük büyütse dahi belki %10 mertebeleri ile sınırlı olacaktır.

Çevrimiçi Necmi

Artık para vardı bana ihtiyaç kalmadı dedi. Ben teklif edilen demir fiyatlarını kontrol ettim onay verdim dedi..
İki söylemi çelişiyor biraz haklısın.
çelişme değil Çebi demiri verdiğinde laf ettiler Beşiktaş üzerinden menfaat sağlıyor diye
bu çok iyi hatırladığım konu. hatta duyanlar var bizzat söyledi madem menfaat sağladığımı söylüyorlar o zaman kar
koyayım para kazanayım demiş. demirin dışardan alınması nakit bulunmasıyla alakalı değildi Çebi yıpratılıyordu.
o zaman deli gibi paraya ihtiyaç vardı  burda çirkin olan para bolluğu içindeymişizde o nedenle almamışız şeklinde lanse edilmesi ne parası kuruş para falan yoktu kredi alınınca paramı olmuş oluyor hiçmi ödeme yok o yüzdenmi inşaat firması işçi maaşlarını ödeyebilmek için daire sattı. Çebinin yaptığı çirkin bel altı vurma şimdi kalkıp Ormanda bazı şeyleri kendine göre açıklamaya başlarsa ne olacak.

Çevrimiçi Necmi

malumun ilani  olmu s sasirdik mi birimiz?? yoo  :bandit:
malumun ilanından öte adalı bacağına sıktı bence getireceği oydan fazla götüreceği oy olur
daha insanlar fulyayı unutmadı.
bunların birleşmeleri bence Çebinin başkanlık şansını arttırdı.

Çevrimdışı mrred

Pahalı transfer yapmayacağım çünkü para yok demek anlamında söyledi bunu, Elazığ, Afrika ve fransaya gidip 50 bin avroya 17-19 yaşında genç bulacağım dedi.
Bunun üzerine bizim eski futbolculardan scoutluk konusunda destek alacağım deyip, Samet Rıza ve Şifo'nun adını sayınca biraz moralim bozuldu..
:D
Abi bu scoutluk mevzusunu eski futbolcuyla çözerim vizyonunun sonu pek iyi değil. Scoutluk ile futbolculuğun alakası yok. Her futbolcu scout olur diye bir şey yok bunlar başka disiplinler. Bir ara her iyi futbolcu iyi antrenör olur zannediliyordu. Neyseki bankacı sarri ve tercüman mourinho bu algı baya yıktı. Antrenör, scout ve futbolculuk başka disiplinler. Çebi bu seçim sürecinde hiç konuşmasa daha iyi. Konuştukça içim kararıyor...
Afrikadan 17 yaşında çocukları buluruz diyince bana bir gülme geldi... Yahu afrikada brezilyada bizi çırak çıkarırlar haberi yok... Bizim kültür ve dil olarak yakın coğrafyalardan oyuncu scout etmemiz lazım. Afrika güney amerika zaten ispanyol ingiliz ve fransız sömürüsü halk bu 3 dilden birini konuşuyor adamlar zaten bizden 10 0 önde başlıyor
[ Son Düzenleme: 17 Ekim 2019, 15:39:33 mrred ]
The great gig in the sky

Çevrimdışı mrred

Demir konusunda Fikret Orman'a  haksızlık ediyor olabilirsin.
Ben şöyle anladım, ihtiyaç olduğunda vermiş, yani para olmadığında inşaat durmasın diye, zararı göze almış ama para olduğunda fiyatları kontrol edip kulüp kazık yemesin diye kontrol etmiş ve oluru vermiş.
Bence bunu kendi isteğiyle yapmış, Aile işiyle kulübü karıştırmamaya çalışmış diye anladım ben.. Hiç serzenişte bulunmak anlamında söylemedi bunu..
Birde şöyle düşün eğer peşin parayla demir satsaydı, Atıf Keçeci iyce ipe dizerdi ANÇ'yi.. Bence doğrusunu yapmış.
Bunlara ek olarak ben karadenizliyim heyecanlıyım yönetim arasında çok tartışma olduğu zamanlarda bana nevzat demir tesislerinin tekrar düzenlenmesi işini verdiler iyi de oldu biraz şarj ettim kendimi dedi. Benim dün ki açıklamalardan çıkardığım sonuç, Çebi ile Fikret Orman arasında fikirsel ayrılıklar var özellikle kulübün idari ve futbol yönetimi açısından.Fikirsel kırılmalar duygusal kırılmayı getirmiş. Fakat bu fikir ayrılıklardan gelen duygusal kırılmaları (çebi, umut ve şafak arasındaki) başkan son dakikaya kadar hep alttan alıp tolere etmiş. Daha sonra işler kötü gidince başkan tek başına bırakıldığı için çebi'ye kırılmış. Çebi'nin başkana neden kırıldığını tam anlamadım. Fikirsel olarak ayrılık oldu diye kırılıyorsa çok doğru gelmedi. Arada başka bir şey olduysa onu bilemem.
[ Son Düzenleme: 17 Ekim 2019, 15:20:11 mrred ]
The great gig in the sky

Çevrimdışı sağduyu

çelişme değil Çebi demiri verdiğinde laf ettiler Beşiktaş üzerinden menfaat sağlıyor diye
bu çok iyi hatırladığım konu. hatta duyanlar var bizzat söyledi madem menfaat sağladığımı söylüyorlar o zaman kar
koyayım para kazanayım demiş. demirin dışardan alınması nakit bulunmasıyla alakalı değildi Çebi yıpratılıyordu.
o zaman deli gibi paraya ihtiyaç vardı  burda çirkin olan para bolluğu içindeymişizde o nedenle almamışız şeklinde lanse edilmesi ne parası kuruş para falan yoktu kredi alınınca paramı olmuş oluyor hiçmi ödeme yok o yüzdenmi inşaat firması işçi maaşlarını ödeyebilmek için daire sattı. Çebinin yaptığı çirkin bel altı vurma şimdi kalkıp Ormanda bazı şeyleri kendine göre açıklamaya başlarsa ne olacak.

İki cümle laftan eleştiri yapmaya, aleyhe veya lehe sonuç çıkarmaya gerek yok. Adam demirle ilgili polemiklere açıklık getirdi;1) para yoktu ben veresiye verdim dedi, 2) kredi den sonra dışarıdan alınanların da fiyatını falan kontrol ettim dedi. Hepsi bu. Nokta.
[ Son Düzenleme: 17 Ekim 2019, 15:29:30 sağduyu ]
İyi bir insan olunmadan, iyi bir Beşiktaşlı olunmaz.
.

Çevrimiçi sozkul

Sanada mylife'a söylediğimi söyleyeyim.  Orada Fikret Orman'ı eleştirmek için öyle birşey söylediği izlenimi vermedi bana, zaten bu konuda hiç konuşmak istemiyordu, ama Fatih Doğan peşini bırakmıyordu adamın. Oda kısa kesmek için böyle söylemiş olabilir bilmiyordum. Beni yıpratıyorlardı vermeyi kestim demek istememiş olabilir.
Ama mesaj vermeye çalıştığı Fikret Orman değil Atıf Keçeciydi.
Yani senin ve mylife'ın yaptığı çıkarımı yapmadım ben izleyince.

Çevrimdışı mrred

Ben konuşmanın o bölümünde Fikret Ormana bir laf ettiğini düşünmedim abi. Atıf a laf çaktı biraz he şunu dersen anlarım Atıf son 1 senedir Fikret Ormanla çok yanyana görünüyor onun bir kırgınlığı Çebi'de olmuş olabilir. Çünkü sen bana bu iftirayı atan adamı neden yanına alıyorsun diye Çebi içerlemiş olabilir.
[ Son Düzenleme: 17 Ekim 2019, 15:51:07 mrred ]
The great gig in the sky

Çevrimdışı tangaz

Ben konuşmanın o bölümünde Fikret Ormana bir laf ettiğini düşünmedim abi. Atıf a laf çaktı biraz he şunu dersen anlarım Atıf son 1 senedir Fikret Ormanla çok yanyana görünüyor onun bir kırgınlığı Çebi'de olmuş olabilir. Çünkü sen bana bu iftirayı adam adamı neden yanına alıyorsun diye Çebi içerlemiş olabilir.

eğer böyle ise çebi kırılmakda haklı die yorumlarım ama ormanın yaptıgına şaşırmam...

Çevrimdışı tangaz

bu demir mevzularından çıkan en reel sonuç:

bugün stad oradaysa aslan payı çebidedir. demir olmasa inşaat belli aşamaya gelemeyecek ve kredi çekilip yürüyemeyecekmiş.

Çevrimdışı mrred

eğer böyle ise çebi kırılmakda haklı die yorumlarım ama ormanın yaptıgına şaşırmam...
Bence kırgınlığın çıkış noktası fikirsel ayrılıktan geliyor. Geri kalanlar detay. Sonuçta hepsi işi gücü olan belli ekonomik seviyeleri aşmış her ne kadar mütevazi görünse de egolu insanlar. Çebi ve Orman aslında iyi ikiliydi fakat başarıda olduğu kadar başarısızlıkta da birlik olmayı becerememişler. Çebi'nin dün söylediği bir şey var yokluk zamanında yönetimde kavga olmuyordu fakat ne zaman başarı gelmeye başladı kavgalar olmaya başladı. Aslında Çebi bir nebze olsun bence haklı fakat nereden baktığına göre de değişir. Diğer yöneticiler de belki Çebi kadar katkı vermişlerdir kulübe bilmiyoruz. Bir de onları dinlemek lazım. Orman son dakikaya kadar seçim yapmamış hep durumu idare etmiş. Fakat durumu idare etmesi yetmez krizi yönetmesi de gerekirdi. Orman ile Çebi arasında jenerasyon farkı var sorunlar bundan da çıkmış olabilir.
The great gig in the sky

Çevrimdışı tangaz

Bence kırgınlığın çıkış noktası fikirsel ayrılıktan geliyor. Geri kalanlar detay. Sonuçta hepsi işi gücü olan belli ekonomik seviyeleri aşmış her ne kadar mütevazi görünse de egolu insanlar. Çebi ve Orman aslında iyi ikiliydi fakat başarıda olduğu kadar başarısızlıkta da birlik olmayı becerememişler. Çebi'nin dün söylediği bir şey var yokluk zamanında yönetimde kavga olmuyordu fakat ne zaman başarı gelmeye başladı kavgalar olmaya başladı. Aslında Çebi bir nebze olsun bence haklı fakat nereden baktığına göre de değişir. Diğer yöneticiler de belki Çebi kadar katkı vermişlerdir kulübe bilmiyoruz. Bir de onları dinlemek lazım. Orman son dakikaya kadar seçim yapmamış hep durumu idare etmiş. Fakat durumu idare etmesi yetmez krizi yönetmesi de gerekirdi. Orman ile Çebi arasında jenerasyon farkı var sorunlar bundan da çıkmış olabilir.

bendeki bilgi çebi ile şafak uyuşmazlığının had safhada olduğu YK toplantılarının birinde şafakın çebiye sesini çok yükselttiği saygı sınırını aştığı ve sonrasında çebinin başkana ya o ya ben dediği başkanında şafakı seçtiği şeklinde.

keçeci konusunda ise başkanın keçeci ile bir araya gelmesi hoş olmamış çebi üzerinde kırgınlık ve kızgınlığa sebebiyet vermesi çok doğal.

Çevrimiçi Necmi

Sanada mylife'a söylediğimi söyleyeyim.  Orada Fikret Orman'ı eleştirmek için öyle birşey söylediği izlenimi vermedi bana, zaten bu konuda hiç konuşmak istemiyordu, ama Fatih Doğan peşini bırakmıyordu adamın. Oda kısa kesmek için böyle söylemiş olabilir bilmiyordum. Beni yıpratıyorlardı vermeyi kestim demek istememiş olabilir.
Ama mesaj vermeye çalıştığı Fikret Orman değil Atıf Keçeciydi.
Yani senin ve mylife'ın yaptığı çıkarımı yapmadım ben izleyince.
bu niyette yapmamış olabilir beynini okuyamam ama bu noktaya yönlendiriyor insanları
yoksa senin dediğin gibi olsa bunu anlatmanın yolu basit. hakkımda laf ediyorlardı dışardan aldık der kestirir atar parayı buldu dırşardan aldı demez değilmi.burda çaktırmadan sokuşturma var bu şekilde anlatması hoş değil.
biliyorsun sana fikrimi söyledim adaylar içinde benim için bir tık önde Çebi. ama bu konulara girmeyecek
 bu süreçler sadece Firet ormanın değil kendi sorumluluğu olduğu bir dönem ve kasaya bu bakıyordu.
sen para kazanmadan demir veriyorsan Başkan daha pahalısını alma pahasına dışa yöneldiyse bu onu korumak içindir.
kaldıki demirin çebi tarafından verilme nedeni fiyatı değildi demir yoktu dünya demir krizine girmişti çin bütün dünyadaki inşaat demirlerini almıştı. hatta hep normal ölçüsünden bir kalın demir kullandık ne bulduysak onu kullandık
kaç defa demir temin edilemediği için inşaatın durduğunu kimse bilmiyor. o dönem çebinin yaptığı çok büyük bir olaydı parası bir kenara olmayan demiri temin edip inşaatın sürecini uzatmama konusunda büyük iş yaptı para kazansa bile hakkıdır. biz o dönem demiri fiyatının üç misli fiyata almışdık demir öyle artmışdı. birçok inşaat durmuştu.
bu demir konusunun sürekli konuşulması çok çirkin çebi için demiyorum ona bu soruyu soran andaval için diyorum resmen birşeyleri kaşımaya çalışmış demekki çünkü bu Çebinin hassas olduğu bir konu. demirin yokluğunda artan demir fiyatlarını kullandılar onu suçlarken. fahiş fiyata demir sattıya getirmeye çalışdılar ama taraftar yemedi bunu.
çünkü onlardan daha iyi takip ediyordu inşaatı. yarın başkan olduğunda bu tekrar önüne getirilecek.