Beşiktaş Futbol Takımı 2019/20 Sezonu
Beşiktaş Futbol Takımı 2019/20 Sezonu

Beşiktaş Forum|Beşiktaş Futbol Takımı 2019/20 Sezonu Beşiktaş'ın 2019/20 sezonuna ait lig ve kupa mücadelesi bu başlık altında konuşulacaktır. Üyeler transfer konusu hariç Beşiktaş ile

0 Üye ve 34 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Beşiktaş Futbol Takımı 2019/20 Sezonu  [Okunma sayısı 1692434 defa] Beşiktaş Futbol Takımı 2019/20 Sezonu
Anket
Beşiktaş ligi kaç puanla bitirir?
65-68
31 [%23.8]
60-64
75 [%57.7]
60'tan az
24 [%18.5]

Toplam Oy Verenler: 134

Çevrimiçi Necmi

Çevrimiçi tolga1903

diaby neden oynamıyor acaba :alala:

Diaby neden oynamıyordan ziyade yıl olmuş 2019 hala Beşiktaş'ın bir hazirlik maçı nasil canlı verilmez? Gerçekten anlam veremiyorum şu dsmart sözleşmesi ne zaman bitecek nefret ettirdi bunlar artık. Diaby 2 gün önce milli takımda maça çıktı 90 dakika bu arada.

Çevrimdışı cursedofdragon

onlar bahane değil gerçekler di yalnız.

o zaman bankalar birliği ile anlaşmamız yoktu para da yoktu.

Başkanın verdiği röportaj da quaresmanın defalarca ihtar çektiğinden bahsettiğini zaten görebiliyoruz vida'da çekti hemen hemen bütün oyuncular çekti.Burak 6 ay filan alamadı alacaklarını bunlar gerçekler yani.

Çevrimdışı Egos

avcının posteri asılmışdır zaten kulüp binasına Beşiktaşa emek veren herkesin asılıyor
Şenol güneşinde asılmışdır bu onları en büyük Beşiktaşlı yapmaz.
Beşiktaşa emek veren kim olursa yad edilir. Ama Beşiktaşlı olmak başka birşeydir
heleki en büyük Beşiktaşlı diye anılmak başka birşey. Bu kulüpde bir emeği olupda ismi dışlanan tek kişi zaladdır.
ben başka hatırlamıyorum.
Beşiktaşa fayda vermiş birini ödüllendirmekle onu en büyük Beşiktaşlı ilan etmek aynı şey değil.

teferruata girmeden belirteyim: kulüp binası ile kulüp binasının girişi aynı şey değil. kulüp binasının girişine ancak "en büyük beşiktaşlı"nın posteri asılır. atfı biriniz doğrudan, diğeriniz dolaylı yoldan yapmışsınız; hatta arthur'unki daha bilinçli addedilebilir. abdullah avcı'nın elinde avrupa kupasıyla orayı bir süreliğine en büyük beşiktaşlı'dan ödünç almasını garipsemem, ama diğeri ya da diğerleri bana göre zalad'tan bile sonra geliyor.

Çevrimiçi Necmi

Diaby neden oynamıyordan ziyade yıl olmuş 2019 hala Beşiktaş'ın bir hazirlik maçı nasil canlı verilmez? Gerçekten anlam veremiyorum şu dsmart sözleşmesi ne zaman bitecek nefret ettirdi bunlar artık. Diaby 2 gün önce milli takımda maça çıktı 90 dakika bu arada.
yd ömürlük yapmış herhalde :alala:

Çevrimiçi Necmi

teferruata girmeden belirteyim: kulüp binası ile kulüp binasının girişi aynı şey değil. kulüp binasının girişine ancak "en büyük beşiktaşlı"nın posteri asılır. atfı biriniz doğrudan, diğeriniz dolaylı yoldan yapmışsınız; hatta arthur'unki daha bilinçli addedilebilir. abdullah avcı'nın elinde avrupa kupasıyla orayı bir süreliğine en büyük beşiktaşlı'dan ödünç almasını garipsemem, ama diğeri ya da diğerleri bana göre zalad'tan bile sonra geliyor.
en büyük Beşiktaşlının resmi girişe değil baş köşeye asılır.
ben girişi ayak altı olarak yorumladım.

Çevrimiçi tolga1903

yd ömürlük yapmış herhalde :alala:

Valla abi herhalde öyle ya. Bir de nasıl bir anlaşma imzaladıysa kafasına göre yayınlıyor adamlar sanırım senelik maç kotaları var. Youtube'dan falan biz versek ona da itiraz ederler muhtemelen. Kaç yıl kaldı acaba şunlardan kurtulmaya?

Çevrimdışı worns

(Tweet silinmiş ya da erişime kapatılmış)?s=19

Alındığında da doğru oyuncu olduğunu ve Vitor'dan iyi olacağını söylemiştim ama bu denli kolay adapte olup, sorumluluk alacağını ve parlayacağını tahmin etmiyordum.

Şu an ki performansının bir parçası taktiğe uyumu, tekniği ve pozisyon bilgisiyse diğer parçası da olgun ve kararlı kişiliği bence. Adam daha ilk günden inanılmaz sorumluluk alarak ve öz güvenli oynuyor. Bu Doğu Avrupa'ya transfer yapmış orta düzey İspanyollardan pek beklediğim bir özellik değil. Adamda büyük oyuncu kafası var. Sahiplenme ve konsantrasyon çok iyi gözüküyor.

Çok genç yaşta Napoli yapmışlığı var. Potansiyeli hep yüksek bi adamdı. Hem de 2011'de Napoli için gayet yüksek sayılabilecek bir bedelle (8 milyon) gitmiş. Olmamış. Dönüp La Liga'da tekrar yükseldiği dönemde büyüklerin gündemine de girdi. Madrid için konuşulduğunu falan hatırlıyorum. Yüksek atletik meziyetlere sahip olmaması level atlamada onun engeli oldu sanki.

Şu an bizim için çok ideal yaşta ve olgunlukta. Dahası profesyonel ve konsantre görüntüsü daha uzun yıllar performans alabileceğimizi gösteriyor. Marcelo'yu da çok beğenirdim ama daha şimdiden onun üzerinde bir performans verebileceğinin izlerini verdi. Umarım uzun yıllar savunma tandeminin baş köşesinde oturur. Bu yıl ya da önümüzdeki sene Avrupa'da performans yaparsak muhtemelen Marcelo gibi baş altı Avrupa kulüplerinin gündemine girer. Bu sefer satmayacağımızı ümit ediyorum. :)

Çevrimiçi Necmi

onlar bahane değil gerçekler di yalnız.

o zaman bankalar birliği ile anlaşmamız yoktu para da yoktu.

Başkanın verdiği röportaj da quaresmanın defalarca ihtar çektiğinden bahsettiğini zaten görebiliyoruz vida'da çekti hemen hemen bütün oyuncular çekti.Burak 6 ay filan alamadı alacaklarını bunlar gerçekler yani.
gerçekler basın toplantısında gazetecilere söylenmez.
Beşiktaşın özeli Beşiktaşda kalır oyuncunun maaşını gazeteci ödemiyor.
bunlar sadece kendini haklı gösterme mazereti.
olayın gerçek yada değil olduğunu tartışmıyorum Beşiktaşı koruyup korumamaktan bahsediyorum
sen birşey söylüyorsun Beşiktaşda kaos yaratıyorsun bunuda puan kaybettiğin maçı ört bas etmek için yapıyorsun
mesela yıllarca hocanın istediği oyuncular alınmadı diye konuşup durdunuz ben tersini duyuyordum ama neyse
yönetim aynı yönetim ruisi avcı istemiş aldırmış elneny i avcı tercih etmiş büyük ihtimal diğerleride öyle
demek neymiş yönetim hocanın istediği oyuncuyu alıyormuş tabi isteyen varsa.
kimse söylemiyor bunu ama benim duyduğum hocaya transfer dediğinde ben oyuncu istemiyorum diyormuş
ne oyuncuları geri çevirmiş. yönetimde mecbur kalıp eksikleri bildiği ölçüde kapattı ama hoca alınana düşman kesildi
bunları daha öncede konuşmuşdum ben. Gelen oyuncuyu önce tüketiyor sonra sahaya sürüyordu millete bak bu yüzden oynatmıyorum diyordu.
hep bir mazereti vardı. maç sonu çıkıp herhangi bir oyuncuyu taraftara yem edebiliyordu.
oziyede yaptı mesela kızarım ama yem etti taraftara hoca çıkart oyundan diyorduk tribünde yuhalatma çocuğu
çıkartmadı yuhalatıp öyle çıkardı sonrada yuhalatmak için arka arkaya içerde oynattı.
o kadar çok şey yaptıki görmemek için kör olmak lazım. Yönetimi hedef gösterir oyuncuyu hedef gösterir
herkes hatalı ama bir kendisi hatasız. maçın sonunda kötü oyunu soruyorlar yoo yeterince orta açtık forvetler atamadı diyor
kendi sisteminin işlemediğini değilde forvetleri yem ediyor.
neyse konuşmaya gerek yok artık. kaybettiğimiz şeylerle kaldık o gitti iyi maaşla milli takıma kazanan oldu.

Çevrimiçi Necmi

Valla abi herhalde öyle ya. Bir de nasıl bir anlaşma imzaladıysa kafasına göre yayınlıyor adamlar sanırım senelik maç kotaları var. Youtube'dan falan biz versek ona da itiraz ederler muhtemelen. Kaç yıl kaldı acaba şunlardan kurtulmaya?
valla ne kadar yapmış bilmiyorum ama kendi yayınlamadığı gibi bjk tv nin yayınlamasınada
izin vermiyordu.

Çevrimdışı tangaz

ülkede hukuk sistemi neden yerle bir olmuş anlaşılıyor işleri güçleri çarpıtmak   :bandit:
Fenerbahçe ve Galatasaray'ı tutanların taraftarlık hikayeleri popülerlik, başarılar, şampiyonluklar ve egemen ideolojileriyle örtüşür. Beşiktaşlılık, anlatılması zor bir damara bağlıdır...

"Ben belli bir takıma karşı değil, yenilgiye karşı oynarım" Eric Cantona

Çevrimiçi Necmi

bak oyuncuna böyle davranırsın işde çıkıp basının karşısında taraftara yem etmezsin
dorukhanı attı taraftarın önüne unutamıyorum.

Çevrimdışı tangaz

Fenerbahçe ve Galatasaray'ı tutanların taraftarlık hikayeleri popülerlik, başarılar, şampiyonluklar ve egemen ideolojileriyle örtüşür. Beşiktaşlılık, anlatılması zor bir damara bağlıdır...

Çevrimdışı worns

mesela yıllarca hocanın istediği oyuncular alınmadı diye konuşup durdunuz ben tersini duyuyordum ama neyse
yönetim aynı yönetim ruisi avcı istemiş aldırmış elneny i avcı tercih etmiş büyük ihtimal diğerleride öyle
demek neymiş yönetim hocanın istediği oyuncuyu alıyormuş tabi isteyen varsa.
kimse söylemiyor bunu ama benim duyduğum hocaya transfer dediğinde ben oyuncu istemiyorum diyormuş
ne oyuncuları geri çevirmiş. yönetimde mecbur kalıp eksikleri bildiği ölçüde kapattı ama hoca alınana düşman kesildi
bunları daha öncede konuşmuşdum ben. Gelen oyuncuyu önce tüketiyor sonra sahaya sürüyordu millete bak bu yüzden oynatmıyorum diyordu.
hep bir mazereti vardı. maç sonu çıkıp herhangi bir oyuncuyu taraftara yem edebiliyordu.
oziyede yaptı mesela kızarım ama yem etti taraftara hoca çıkart oyundan diyorduk tribünde yuhalatma çocuğu
çıkartmadı yuhalatıp öyle çıkardı sonrada yuhalatmak için arka arkaya içerde oynattı.
o kadar çok şey yaptıki görmemek için kör olmak lazım. Yönetimi hedef gösterir oyuncuyu hedef gösterir
herkes hatalı ama bir kendisi hatasız. maçın sonunda kötü oyunu soruyorlar yoo yeterince orta açtık forvetler atamadı diyor
kendi sisteminin işlemediğini değilde forvetleri yem ediyor.
neyse konuşmaya gerek yok artık. kaybettiğimiz şeylerle kaldık o gitti iyi maaşla milli takıma kazanan oldu.

Transfer konusunda söylediklerine tamamen katılıyorum. Yönetim hocanın istediği oyuncuları almadı mevzusu çok dönüyordu fakat ortada olan Şenol hocanın bir oyuncu havuzu olmadığı ve aslında doğru düzgün oyuncu filan önermediği idi. Kaldı ki Ts'lilere sorsan da hoca hakkında hemen hemen aynı şeyi söyler. Oyuncu bilmez. Transferde sorumluluk almaz vs. Bir ara Trabzondayken nasıl olduysa Polonya Ligi takip etmişliği var onu biliyorum o da 10 küsür sene öncenin Polonya Ligi. Ts'ye epey oyuncu getirmişti bir kısmı tutmuş bir kısmı tutmamıştı. Bizde yabancı olarak Marcelo'yu istediğini biliyoruz bir tek. O da ta Wisla zamanından bildiği oyuncuydu işte.

Ben teknik kadronun transferde sorumluluk alması gerektiğini savunanlardanım. Burası PL top 6 takımları ya da La Liga'nın kafa takımları gibi oturmuş oyuncu izleme ağları ve havuzları olan bir kulüp değil. Bunun olup olmaması ayrı bir tartışma konusu. Hoca sorumluluk almazsa yönetimdeki futbol bilgisi düzeyine göre son derece tesadüfi bir takım adımlar atılıyor. Genellikle de en ortada olan bir biçimde pazarlanmaya çalışılan oyunculara gidiliyor. Bizim 15-16'da 16-17'de iyi kanallara denk gelerek aldığımız oyuncuların bir çoğu iyiydi. Sonrasındaysa genellikle kötü ya da harcanan paraya göre verimsiz tercihler yapıldı.

Bu sene kağıt üzerinde çok daha doğru transferler yapıldığını görüyoruz. Hem maliyetine göre iyi oyuncular hem de teknik ekibin oyun planına son derece uygunlar. Bu sonucun oluşmasında doğrudan hocanın bir oyuncu takip sistemine ve havuzuna sahip olmasının, sorumluluk alıp istediği oyuncuları getirtmesinin büyük payı olduğunu söyleyebiliriz. En azından sorumluluktan kaçmadı. Yönetim de hoca böyle pozisyon alınca gördük ki hiç kafasına göre davranmadı. Doğrudan hocanın istediği hedeflere gitti.

bak oyuncuna böyle davranırsın işde çıkıp basının karşısında taraftara yem etmezsin

rize maçında niye lensi çıkardı madem ıslıklanacağını biliyordu :)

niye taraftarın önüne attı madem abi çok dar bir pencereden bakıyorsun olaylara :)

Çevrimdışı tangaz

"...Şenol Güneş bir profesör
kazandığımız 2 şampiyonlukda hocanın payı çok büyüktür. güneş harika bir teknik adam, benim için bir profesör gibiydi. sakin ve zekiydi. takımı nasıl bir arada tutacağını çok iyi biliyordu. belki onunla çok fazla iletişimde olmadık ama birbirimize çok büyük saygı duyuyorduk. bazen  çok konuşmaktansa bakışarak anlaşabiliyorduk. gelişimime çok büyük katkısı oldu" demiş marcelo reis

karyus  mızmızlanıyordu benle konuşmuyor die o dönem kurt hoca gereksiz polemiğe girmez oyuncuyla yüzgöz olmaz böle tecrübeli tipler  demiştim marcelo reyis de teyid etmiş sağ olsun  :bandit:

Çevrimdışı Arthur Dayne

Şenol'a hak verdiğim tek konu,dorukhan hakkındaki fikirleri.Adam gerçekten de düz oyuncu.Tabi bunu taraftarın önüne atarak söylememesi gerekiyordu,o ayrı mesele.Bu arada hasic gerçekten de on numara bölgesinde oynayabilir mi?Öyleyse çok iyi olur,adem'e bir şey olsa oynatacak oyuncumuz yok.

Çevrimiçi tolga1903

Gol atmışız muhabirler yalan söylemiyorsa:)

Çevrimdışı Arthur Dayne

"...Şenol Güneş bir profesör
kazandığımız 2 şampiyonlukda hocanın payı çok büyüktür. güneş harika bir teknik adam, benim için bir profesör gibiydi. sakin ve zekiydi. takımı nasıl bir arada tutacağını çok iyi biliyordu. belki onunla çok fazla iletişimde olmadık ama birbirimize çok büyük saygı duyuyorduk. bazen  çok konuşmaktansa bakışarak anlaşabiliyorduk. gelişimime çok büyük katkısı oldu" demiş marcelo reis

karyus  mızmızlanıyordu benle konuşmuyor die o dönem kurt hoca gereksiz polemiğe girmez oyuncuyla yüzgöz olmaz böle tecrübeli tipler  demiştim marcelo reyis de teyid etmiş sağ olsun  :bandit:
Hmm...Peki abi şenol'la anlaşamayan ama bize pek katkı verememiş tecrübeli yıldız oyuncularımız da tam tersi şenol'u eleştirse ona göre mi çıkarım yapacağız?Renklendirdiğim yere göre konuşursak;dünyada oyuncularla iletişime bu kadar önem veren top class kurt hocalar işi bilmiyorlar demek ki bu bakış açısına göre.

Çevrimdışı tangaz

Transfer konusunda söylediklerine tamamen katılıyorum. Yönetim hocanın istediği oyuncuları almadı mevzusu çok dönüyordu fakat ortada olan Şenol hocanın bir oyuncu havuzu olmadığı ve aslında doğru düzgün oyuncu filan önermediği idi. Kaldı ki Ts'lilere sorsan da hoca hakkında hemen hemen aynı şeyi söyler. Oyuncu bilmez. Transferde sorumluluk almaz vs. Bir ara Trabzondayken nasıl olduysa Polonya Ligi takip etmişliği var onu biliyorum o da 10 küsür sene öncenin Polonya Ligi. Ts'ye epey oyuncu getirmişti bir kısmı tutmuş bir kısmı tutmamıştı. Bizde yabancı olarak Marcelo'yu istediğini biliyoruz bir tek. O da ta Wisla zamanından bildiği oyuncuydu işte.

Ben teknik kadronun transferde sorumluluk alması gerektiğini savunanlardanım. Burası PL top 6 takımları ya da La Liga'nın kafa takımları gibi oturmuş oyuncu izleme ağları ve havuzları olan bir kulüp değil. Bunun olup olmaması ayrı bir tartışma konusu. Hoca sorumluluk almazsa yönetimdeki futbol bilgisi düzeyine göre son derece tesadüfi bir takım adımlar atılıyor. Genellikle de en ortada olan bir biçimde pazarlanmaya çalışılan oyunculara gidiliyor. Bizim 15-16'da 16-17'de iyi kanallara denk gelerek aldığımız oyuncuların bir çoğu iyiydi. Sonrasındaysa genellikle kötü ya da harcanan paraya göre verimsiz tercihler yapıldı.

Bu sene kağıt üzerinde çok daha doğru transferler yapıldığını görüyoruz. Hem maliyetine göre iyi oyuncular hem de teknik ekibin oyun planına son derece uygunlar. Bu sonucun oluşmasında doğrudan hocanın bir oyuncu takip sistemine ve havuzuna sahip olmasının, sorumluluk alıp istediği oyuncuları getirtmesinin büyük payı olduğunu söyleyebiliriz. En azından sorumluluktan kaçmadı. Yönetim de hoca böyle pozisyon alınca gördük ki hiç kafasına göre davranmadı. Doğrudan hocanın istediği hedeflere gitti.

katılmıyorum buna hocanın eminim sağlam bir havuzu vardır ancak tr.de kişilere komisyoncu vb gibi sıfatlar kolayca yapıştırıldığı ve 50 yıllık deneyimle kim bilir nelere şahit olduğu için o toplara girmeyip mevki verip seçimi yönetime bırakıyordu. bu tarz bence de doğru değil ama acaba neler insanı bu noktalara getiriyor bilmeden bir şey diyemem. örneğin hoca arjantinli bi pivot santrafor ismi sölemişti 3 sene evvel şimdi de hatırlamıyorum adını pahalı biri onu alamayız elbet ama öle biri olsa keşke minvalinde bi konuşmaydı söylediği ismi forumda bilen yoktu herkes ilk defa duymuştu. havuzu olmayan hoca dünyada yoktur.

Şenol'a hak verdiğim tek konu,dorukhan hakkındaki fikirleri.Adam gerçekten de düz oyuncu.Tabi bunu taraftarın önüne atarak söylememesi gerekiyordu,o ayrı mesele.Bu arada hasic gerçekten de on numara bölgesinde oynayabilir mi?Öyleyse çok iyi olur,adem'e bir şey olsa oynatacak oyuncumuz yok.

çıkıp doğruları söylediği için sevilmiyordu zaten bu devirde doğruları kimse sevmiyor yalan konuşacaksın bol bol beyaz yalanlar söyleyeceksin o zaman yaranırsın insanlara.

Çevrimiçi Necmi