Beşiktaş Futbol Takımı 2019/20 Sezonu
Beşiktaş Futbol Takımı 2019/20 Sezonu

Beşiktaş Forum|Beşiktaş Futbol Takımı 2019/20 Sezonu Beşiktaş'ın 2019/20 sezonuna ait lig ve kupa mücadelesi bu başlık altında konuşulacaktır. Üyeler transfer konusu hariç Beşiktaş ile

0 Üye ve 32 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Beşiktaş Futbol Takımı 2019/20 Sezonu  [Okunma sayısı 1680341 defa] Beşiktaş Futbol Takımı 2019/20 Sezonu
Anket
Beşiktaş ligi kaç puanla bitirir?
65-68
31 [%23.8]
60-64
75 [%57.7]
60'tan az
24 [%18.5]

Toplam Oy Verenler: 134

Çevrimdışı Erman1903

Oynanan oyundan ve başarısız sonuçlardan içimize fenalık geldiğinde ikiye bölünüyorduk. Bir kısmımız Abdullah Avcı'yı istifaya çağırıyordu, diğer kısım 'şu kadroya Abdullah Avcı ne yapsın, Klopp gelse top oynatamaz bunlara' diyordu. İki taraf da haklı görünüyordu, bir türlü işin içinden çıkamıyorduk.

Sergen Yalçın geldi, işler siyahla beyaz gibi değişti. Kadro aynı kadro, bireysel yetenek eksikliği aynı, hücumdaki sıkıntı aynı, ligdeki konumda bir değişiklik yok, ama ortada bambaşka bir futbol, bambaşka bir ruh var. Daha geleli 5 maç oldu, şu tabloya bak... 90 dakika sıkıntıdan midemizi bulandıran, karnımızı ağrıtan takım, şimdi tıkır tıkır işleyen bir makine gibi... Bazı parçaları eski ya da kalitesiz olabilir, ama çalışan bir 'makine' bu gerçekten...

Abdullah Avcı yönetiminde üstüste üç pas yapamayan, ortadan gidecek boşluğu bulamayan, maç başına 2-3'ten fazla net gol pozisyonu görmeyen takım, şimdi Başakşehir'e, Trabzon'a, Alanya'ya karşı tarihi farkı kaçıracak kadar fazla üretiyor. Bunu yaratmak çok ama çok büyük bir iş bana göre...

'Sergen' haliyle bende sonsuz kredisi vardı, şimdi 'Sergen Hoca' sıfatıyla da aynı noktaya doğru ilerliyor. Şapkamı çıkarıp saygıyla selamlıyorum. İyi ki varsın güzel adam.  :claps:

Eline sağlık çok güzel yazmışsın. Birçok kişinin kafasında soru işaretleri vardı ama doğanın kanunları çok fazla değişmez. Her hastalık zıttı ile tedavi edilir. Abdullah Avcı ile girdiğimiz tükenmişlik sendromundan bizi çıkarabilecek en uygun profil Sergendi. Ben Şenol hocadan sonra direk kendisiyle çalışılması gerektiğini düşünüyordum lakin şimdi baktığımda hayırlısı böyleymiş diyorum.

Avcı olmasaydı belki Sergen ile bu şekilde bir sinerji oluşmayacaktı.

Çevrimdışı Sir Alex Ferguson

Sergen hocaya katılıyorum herkes karius demiş ama
İki kişi içerisinden fernandese kafa vurduruyorsan
6 pas içerisinden kafa vurduruyorsan
Suç kalecide değildir.
Kaleci kurtarabilir mi evet kurtarırsa ekstra olur
kurtaramazsa kaleci yüzünden denmez.
Geçen hafta dediğim gibi iki haftadır yediğimiz goller kariusun suçu değil defansın suçu
Bugün karius gider başkası gelir
Ama bu defansı düzeltmemiz lazım.

Galibiyetteki bu sefer öne çıkan adamlardan biri elnenydi.
İlk defa ulan elneny iyiki varsın dedin bu maç.
Atiba bugün kötüydü ki kötü olmak hakkı adamdan 8 olmasını bekliyoruz
Fakat elneny reiz bugün 8 ben olurum dedi.
Defanstan topu çıkarıp birde asist yaptı.
Fazla ekstra şeyler bekliyoruz bu hoş değil.

Boydda mükkemel bir performans göstermedi ama....
Dikkat edilmesi gereken şey, ljajicten mesela fener maçında bekledik ya
Ofansif orta saha olarak oynasın, hızlıca topu çıkarsın kıvrak hareketlerle araya bıraksın falan.
Bugün az çok onu yapabildi Boyd.
gs deplasmanında sanki iş yapabilirtresi var.
Sergen hoca boyduda futbolcu yapabilirse bütün saygımı kazanır  :lol: :lol:

Çevrimdışı f_madida

Bence bugun Tyler Boyd da iyi is yapti.. Ortasahada ilk kez en az mucadele anlaminda 3 kisilik bir guc vardi.

Tyler cok yetenekli degil belki ama caliskan bir eleman, rakibin 3e 2 geldigi (genelde Ljajic sebebiyle) pozisyonlar yoktu. Tabi formda bir Boateng her zaman daha etkili olur orasi ayri.
The world is better in black and white, and red.

Bence bugun Tyler Boyd da iyi is yapti.. Ortasahada ilk kez en az mucadele anlaminda 3 kisilik bir guc vardi.

Tyler cok yetenekli degil belki ama caliskan bir eleman, rakibin 3e 2 geldigi (genelde Ljajic sebebiyle) pozisyonlar yoktu. Tabi formda bir Boateng her zaman daha etkili olur orasi ayri.

Katılıyorum

Boateng>Boyd>Ljajic gibi bir denklem olabilir

Yani boyd kadar güçlü değil ljajic kadar güçsüz değil.
Fakat çeşitli oyunlarda katkısı olabilir
Gökhana alda at dedi elnenye asistin asistini yaptı
Bilmiyorum belki övmek için abartıyorda olabilirim
Sergen hoca maç sonu toplantılarında bu maç ve bir kaç maç öncesinde boyddan olumlu anlamda konuştu
Umarım kazığı çevirebiliriz.

Çevrimdışı f_madida

Katılıyorum

Boateng>Boyd>Ljajic gibi bir denklem olabilir

Yani boyd kadar güçlü değil ljajic kadar güçsüz değil.
Fakat çeşitli oyunlarda katkısı olabilir
Gökhana alda at dedi elnenye asistin asistini yaptı
Bilmiyorum belki övmek için abartıyorda olabilirim
Sergen hoca maç sonu toplantılarında bu maç ve bir kaç maç öncesinde boyddan olumlu anlamda konuştu
Umarım kazığı çevirebiliriz.

Boyd gomulecek kadar kotu oyuncu degil. Is ahlaki var adamda, pek ahim sahim yetenekli degil orasini zaten biliyoruz ama eksiklerini kosarak, cabalayarak kapatiyor cogu zaman. Birebirde cok buyuk isler beklememek lazim sadece. Ben Boyd'dan zarar edecegimizi sanmiyorum, hatta dunya kupasi sonrasi 3-4 milyona bile satabiliriz belki.

Çevrimdışı Erman1903

Sadece bu maç özelinde değil. El-Neny Sergen hoca geldiğinden beri son derece düzgün bir 6 numara performansı ortaya koyuyor, tebrik etmek lazım. Fakat burada kendisini Avcı gibi direkt regista oynatmaktansa defanslarla paylaşımlı şekilde kullanan Sergen'e de ayrı bir parantez açmalı. Oyuncuya kendisine daha uygun bir rol vererek onu çok iyi çalışan bir çark haline getirdi. Avcı döneminde orta sahada ne defansif ne ofansif doru düzgün hiçbir inisiyatif almadan oynuyor, takımın zayıf halkalarından biri olarak gözüküyordu.

Sadece bu maç özelinde değil. El-Neny Sergen hoca geldiğinden beri son derece düzgün bir 6 numara performansı ortaya koyuyor, tebrik etmek lazım. Fakat burada kendisini Avcı gibi direkt regista oynatmaktansa defanslarla paylaşımlı şekilde kullanan Sergen'e de ayrı bir parantez açmalı. Oyuncuya kendisine daha uygun bir rol vererek onu çok iyi çalışan bir çark haline getirdi. Avcı döneminde orta sahada ne defansif ne ofansif doru düzgün hiçbir inisiyatif almadan oynuyor, takımın zayıf halkalarından biri olarak gözüküyordu.

regista oynatmasının sebebi takımdaki yaratıcı oyuncu eksikliğinden kaynaklanıyordu. Hiç birisinden 8 olamayacağından ne kadar yaratıcı olursa yarım yarım yeter gibi bir şey düşünüyordu atibayla kendisinden. Fakat tek farkın bu olmadığını düşünmüyorum mental anlamdada elnenyde bir kabulleniş bir düzeliş var. Ofansif anlamda bile bugün ileri çıkıp bir şeyler yaptı.

Çevrimdışı f_madida

kilit nokta burasi, Avci Dorukhan'i bile ne hale getirmisti, yok Kevin De Bruyne olacakmis bilmemne. Hocanin takimdaki oyunculara kafasindaki fantaziye gore degil, oyuncunun dogal yeteneklerine ve yapabileceklerine gore bakmasi lazim.

Ha bir gun gider Man City'yi calistirir istedigi oyuncular her daim alinir, o zaman ona gore oynatsin. Ama diger takimlarda boyle icatlar yaparsan hem maclari hem oyunculari kaybedersin.

Çevrimdışı ozankarakoc

Bu arada Gökhan Gönül'ün ceza sahası içinde düşürülmesi net penaltıydı. Hakemin vermemesi, sonra VAR'a gitmesi, VAR'ın da devam ettirmesi akıl alır gibi değildi.

Gökhan gibi, faul yaptığını hakem görmese bile gidip 'faul yaptım' diyerek dile getiren bir oyuncunun, top ayağındayken, arkadan yapılan bir hareketten sonra yerde kalması hiç mi dikkatini çekmiyor hakemin? Hiç mi demiyor 'ben şunu bir izleyeyim' diye... Allahtan kazandık da, içimizde kalmadı. Yoksa bence dünyanın her yerinde penaltı o pozisyon...
"Ben; sporcunun, zeki, çevik ve ahlaklısını severim." - Mustafa Kemal Atatürk

Çevrimdışı mylife1903

Bu arada Gökhan Gönül'ün ceza sahası içinde düşürülmesi net penaltıydı. Hakemin vermemesi, sonra VAR'a gitmesi, VAR'ın da devam ettirmesi akıl alır gibi değildi.

Gökhan gibi, faul yaptığını hakem görmese bile gidip 'faul yaptım' diyerek dile getiren bir oyuncunun, top ayağındayken, arkadan yapılan bir hareketten sonra yerde kalması hiç mi dikkatini çekmiyor hakemin? Hiç mi demiyor 'ben şunu bir izleyeyim' diye... Allahtan kazandık da, içimizde kalmadı. Yoksa bence dünyanın her yerinde penaltı o pozisyon...
Penalti olayi tamam zaten hakem belli halis muhlis bi arkadas
Ustelik sergen hocaya kil olan buyuk ihtimal sergen atti sampiyonluk geldi golunde ziril ziril aglamis bir gsli
Ofsayt bayraklari beni daha cok rahatsiz etti
Bu kadar yanlis ofsayt uzun zamandir gormemistik. Yan hakemler elf gozluydu herif ofsayt olsa da tak bayragi cekti olmasa da
Ustune diger yardimcinin onunde de ayni muamele

Penalti tartisilir hakem takdiri var. mesela kaleci ike burak pozisyonu var, renkli penaltisi o. Gsye cat diye verirler

Çevrimiçi MUSTAFA_

Ustelik sergen hocaya kil olan buyuk ihtimal sergen atti sampiyonluk geldi golunde ziril ziril aglamis bir gsli
Bu kadar yanlis ofsayt uzun zamandir gormemistik. Yan hakemler elf gozluydu herif ofsayt olsa da tak bayragi cekti olmasa da

Penalti tartisilir hakem takdiri var. mesela kaleci ike burak pozisyonu var, renkli penaltisi o. Gsye cat diye verirler
Bu saçma ofsayt pozisyonları doğru veya yanlış olabilir. Benim takıldığım mevzu rakibin atağı bitene kadar beklenirken niye bize çat diye bayrak kaldırılıyor? Önce buna cevap versinler. VAR a gidince ofsayt olmadığı görülüp gol atacağımız için mi?

Beşiktaş Tarihi
Asıl aşık biziz mecnunun sadece adı var...
★★★

Çevrimdışı ozankarakoc

Evet, beni de delirtti o ofsaytlar. Ama bence penaltı için 'hakem takdiri' olayı geçildi. VAR'a gidiyorsun, adamlar elli kere oynatıp karar veriyorlar. Gökhan'ın pozisyonunu değerlendirmeleri için VAR hakemleri olarak Mustafa Cengiz'i, Ali Koç'u ve Ahmet Ağaoğlu'nu görevlendirsen, onlar bile 'en azından' "hocam karar vermek zor, gel kendin izle, kendin karar ver" derlerdi. Şu pozisyonu izleyip de 'hocam hiçbir şey yok, tertemiz, devam' diyen bir hakem varsa kendine başka meslek arasın, ayıptır.

Çevrimdışı ozankarakoc

Bu saçma ofsayt pozisyonları doğru veya yanlış olabilir. Benim takıldığım mevzu rakibin atağı bitene kadar beklenirken niye bize çat diye bayrak kaldırılıyor? Önce buna cevap versinler. VAR a gidince ofsayt olmadığı görülüp gol atacağımız için mi?

Ben de çok takıldım ona, dedim 'herhalde o kadar net ofsayttı ki, oynatmaya gerek bile duymadı'. Baktım, ofsayt değilmiş! Bitmek bilmeyen bir komedi filmi gibi Türkiye'de futbol...

Çevrimdışı mylife1903

Sifir risk uyguluyorlar yahu
Gol olsa ayak buyutur falan fotosokla herifler

Attigimiz gole cizgi cekti herifler yahu cek cizgini neyin ofsayt suphesi neden ekrana verip milleti killandiriyon topun 4-5m gerisinde burak zaten mahmut uslu deyimiyle

Ayrica penalti pozisyonda da iki penalti var gibi ayagina bastilar elemanin top buraga gitti gibi mesela direkt gol olsa golu iptal edip penalti attirirlardi aaaa bakiyorsun yapilmisi var bu uygulamanin

Çevrimdışı mylife1903

Evet, beni de delirtti o ofsaytlar. Ama bence penaltı için 'hakem takdiri' olayı geçildi. VAR'a gidiyorsun, adamlar elli kere oynatıp karar veriyorlar. Gökhan'ın pozisyonunu değerlendirmeleri için VAR hakemleri olarak Mustafa Cengiz'i, Ali Koç'u ve Ahmet Ağaoğlu'nu görevlendirsen, onlar bile 'en azından' "hocam karar vermek zor, gel kendin izle, kendin karar ver" derlerdi. Şu pozisyonu izleyip de 'hocam hiçbir şey yok, tertemiz, devam' diyen bir hakem varsa kendine başka meslek arasın, ayıptır.
Var sormustur kendini riske atmaz onlar
Halis bisi yok pozisyon bende net gordum oyna devam demistir
Renkliye olsa verir sonra gider izler gene verir
Sonra insanlar cildiriyor
Herifi neden atarsin o konu daha onemli sergenle birbirine girmisler bunlar
Yiyorsa icsahaya ver
Bu atamalari zekeriya degerimiz falan yapmiyordur
Kim yapiyorsa senelerdir degismiyor herhalde onu yakalamak lazim

Çevrimdışı mylife1903

Ben de çok takıldım ona, dedim 'herhalde o kadar net ofsayttı ki, oynatmaya gerek bile duymadı'. Baktım, ofsayt değilmiş! Bitmek bilmeyen bir komedi filmi gibi Türkiye'de futbol...
Koydukca cikip konusacaksin
Kuskuyu yiyince bagirirsan dinlemez kimse
Ilk maci oynamisin
Cikip gsliler gibi bagiracan

Çevrimdışı mrred

Oynanan oyundan ve başarısız sonuçlardan içimize fenalık geldiğinde ikiye bölünüyorduk. Bir kısmımız Abdullah Avcı'yı istifaya çağırıyordu, diğer kısım 'şu kadroya Abdullah Avcı ne yapsın, Klopp gelse top oynatamaz bunlara' diyordu. İki taraf da haklı görünüyordu, bir türlü işin içinden çıkamıyorduk.

Sergen Yalçın geldi, işler siyahla beyaz gibi değişti. Kadro aynı kadro, bireysel yetenek eksikliği aynı, hücumdaki sıkıntı aynı, ligdeki konumda bir değişiklik yok, ama ortada bambaşka bir futbol, bambaşka bir ruh var. Daha geleli 5 maç oldu, şu tabloya bak... 90 dakika sıkıntıdan midemizi bulandıran, karnımızı ağrıtan takım, şimdi tıkır tıkır işleyen bir makine gibi... Bazı parçaları eski ya da kalitesiz olabilir, ama çalışan bir 'makine' bu gerçekten...

Abdullah Avcı yönetiminde üstüste üç pas yapamayan, ortadan gidecek boşluğu bulamayan, maç başına 2-3'ten fazla net gol pozisyonu görmeyen takım, şimdi Başakşehir'e, Trabzon'a, Alanya'ya karşı tarihi farkı kaçıracak kadar fazla üretiyor. Bunu yaratmak çok ama çok büyük bir iş bana göre...

'Sergen' haliyle bende sonsuz kredisi vardı, şimdi 'Sergen Hoca' sıfatıyla da aynı noktaya doğru ilerliyor. Şapkamı çıkarıp saygıyla selamlıyorum. İyi ki varsın güzel adam.  :claps:
.
[ Son Düzenleme: 29 Şubat 2020, 09:17:42 mrred ]
The great gig in the sky

Çevrimdışı mrred

Kadro aynı değil insanların hakkını yemeyelim.
Bir kere Ljajicin yerine Boateng var. Maç başı en fazla 1 tane olumlu hareketi olan ve hiç mücadele edemeyen 10 numara yerine her maç 5 6 olumlu hareketi olan ve en az atiba kadar mücadele eden bir 10 numaramız var .
Ruiz ve Gökhan ve Burak sakat değil.

Ayrıca Burak eskiye göre daha çok "mücadele" ediyor ki istatistiklerle de bunu göstermiştim fark bunlardan geliyor.
Bunun sebebi de bence "oklar futbolcuların üzerinde" mücadele etmek koşmak zorundalar .Hoca her maç gelecek sezon için değerlendirmeyi şimdi oynadığımız maçlara göre yapıcaz diyor. Yani futbolculara iyi oynamazsanız kontrat ve forma yok diyor. O yüzden bu sezon değerlendirme dışı asıl sınavı seneye. 3 kulvarda yarışırken oyunculardan aynı performans alınacak mı ? Benim kafamdaki soru işareti bu
[ Son Düzenleme: 29 Şubat 2020, 09:23:05 mrred ]
The great gig in the sky

Çevrimdışı mrred

regista oynatmasının sebebi takımdaki yaratıcı oyuncu eksikliğinden kaynaklanıyordu. Hiç birisinden 8 olamayacağından ne kadar yaratıcı olursa yarım yarım yeter gibi bir şey düşünüyordu atibayla kendisinden. Fakat tek farkın bu olmadığını düşünmüyorum mental anlamdada elnenyde bir kabulleniş bir düzeliş var. Ofansif anlamda bile bugün ileri çıkıp bir şeyler yaptı.
Fark konumlandırmadan geliyor aslında. Stoperlerin arasına girip topu alıyor. Kaleci ile toplam 4 oyuncu oyun kuruyor rakipler bu durumda en fazla 3 kişi ile basabiliyorlar. 3 kişi ile basabildikleri için de bir oyuncumuz daima boş kalıyor ve oyun kurabiliyoruz fakat bunların bir gelişme sayılabilmesi için daha iyi hücum press yapan takımlara karşı uyguluyor olabilmemiz lazım. Stoperlerin arasına girip top alma işini Atiba yerine artık Elnenyi yapıyor . Topu aldıktan sonra devamlı hareket eden bir oyuncu en büyük özelliği de bu. Topu alıyor veriyor ve hareket ediyor boş alana kaçıyor. Bir de kimse Boatengi yazmıyor ama baya fark yaratıyor. Bir kere rakip Boatenge en az 2 kişi ile basmak zorunda çünkü rakip ceza sahasına yakın yerde 1 kişi ile basarlarsa mutlaka topu hem havadan hem yerden çok rahat şekilde alıyor. Vücudunu ve kalçasını çok iyi kullanıyor boğa gücü var . Ona 2 kişi basınca 8 numaramız boş kalıyor yani Atiba için daha rahat hareket etme alanı oluyor. Atiba da topun kıymetini bilen bir oyuncu top ona gelince genelde iyi tercihler yapıyor ve hücumda çoğalabiliyoruz. O bölgeye Atiba yerine Dorukhan gelse hücumdaki şutlar anlamında bir fark yaratabilirsek tadından yenmez.
The great gig in the sky

Çevrimdışı yaço58

(Tweet silinmiş ya da erişime kapatılmış)?s=19
Savunma vurduruyorda top zor yere gitmiyor ki karius uçsa topu rahatlıkla çıkarır suçu savunmaya atarak da geçiştiremryis 3 maç oynadık kalemizde verdiğimiz pozisyon az ama illaki gol yiyoruz şu pozisyonda kalede fabri olsaydı hadi onuda geçtim tolga zengin olsa yine yemezdi çıkarırdı çok rahat çıkarılacak bir pozisyon kaleci için bu gitsim mankenlik yapsın Twitterda elini bilerek çekti diyenler dahi var

Çevrimiçi MUSTAFA_

(Tweet silinmiş ya da erişime kapatılmış)?s=19
Savunma vurduruyorda top zor yere gitmiyor ki karius uçsa topu rahatlıkla çıkarır suçu savunmaya atarak da geçiştiremryis 3 maç oynadık kalemizde verdiğimiz pozisyon az ama illaki gol yiyoruz şu pozisyonda kalede fabri olsaydı hadi onuda geçtim tolga zengin olsa yine yemezdi çıkarırdı çok rahat çıkarılacak bir pozisyon kaleci için bu gitsim mankenlik yapsın Twitterda elini bilerek çekti diyenler dahi var
Kaleciliğini bir kenara bırakıyorum. Bizde taraftara kendini kabul ettiremeyen kaleci başarılı olamıyor. Fabri de saçma goller yiyordu ama taraftara kendini kabul ettirmişti. Ben de Karius'un iyi bir kaleci olduğunu düşünmüyorum. Umarım iyi bir kaleci bulabiliriz.

Beşiktaş Tarihi
Asıl aşık biziz mecnunun sadece adı var...
★★★

Çevrimdışı Onur Küçük

Kaleciliğini bir kenara bırakıyorum. Bizde taraftara kendini kabul ettiremeyen kaleci başarılı olamıyor. Fabri de saçma goller yiyordu ama taraftara kendini kabul ettirmişti. Ben de Karius'un iyi bir kaleci olduğunu düşünmüyorum. Umarım iyi bir kaleci bulabiliriz.

Çok bariz kalede doğru pozisyonu alamama sorunu var. Düzgün pozisyon alan bir kaleci şu golü kesinlikle  yemezdi. Yanılgıya düşenler var. Misal o pozisyonu top Alanyalı futbolcunun kafasına geldikten sonra o an için değerlendirip Karius ne yapabilirdi o pozisyonu nasıl çıkarabilirdi deniyor. Sorun zaten Alanyalı topa kafayı vurmadan önce Karius'un olacağı görmeyerek kalede doğru pozisyonu almaması. İnsanlar örneğin Başak'ta Mert'i izlerken " Çok şanslı. Toplar önüne geliyor" diyebiliyor. Şans değil kalecinin kalede doğru pozisyonu alması sayesinde o toplar önüne düşüyor. Karius'un son Ts ve Alanya maçlarında yediği 3 golü  Mert yer miydi? Büyük olasılıkla yemezdi. Yedi diyelim en fazla 1 tanesini yerdi.
[ Son Düzenleme: 29 Şubat 2020, 10:49:47 Onur Küçük ]

Çevrimdışı mylife1903

Çok bariz kalede doğru pozisyonu alamama sorunu var. Düzgün pozisyon alan bir kaleci şu golü kesinlikle  yemezdi. Yanılgıya düşenler var. Misal o pozisyonu top Alanyalı futbolcunun kafasına geldikten sonra o an için değerlendirip Karius ne yapabilirdi o pozisyonu nasıl çıkarabilirdi deniyor. Sorun zaten Alanyalı topa kafayı vurmadan önce Karius'un olacağı görmeyerek kalede doğru pozisyonu almaması. İnsanlar örneğin Başak'ta Mert'i izlerken " Çok şanslı. Toplar önüne geliyor" diyebiliyor. Şans değil kalecinin kalede doğru pozisyonu alması sayesinde o toplar önüne düşüyor. Karius'un son Ts ve Alanya maçlarında yediği 3 golü  Mert yer miydi? Büyük olasılıkla yemezdi. Yedi diyelim en fazla 1 tanesini yerdi.
Abi ne merti alani seven
Bunlari serkan kirintili yemez
Adamin lafa macta degil, dagilmis
Bunu oynattiklarina gore arkasindakilerin durumu daha vahimdir
Seneye 1 degil iki kaleci lazim

Bu tolgae mesela neden kadro disi kaldi
Senol bunu kesecek tolgayi atalim kadrodan diye dusunmus yonetici falan mi vardi acaba livirpula 8i vermek isteyen