Süper Lig ve Diğer Organizasyonlar
Süper Lig ve Diğer Organizasyonlar

Beşiktaş Forum|Süper Lig ve Diğer Organizasyonlar 2018 DK’nda Avrupa elemeleri kura çekimi bu akşam 18:00′de TRT Spor’da yayınlanacak. Türkiye 4. torbada yer alıyor.

0 Üye ve 180 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Süper Lig ve Diğer Organizasyonlar  [Okunma sayısı 1803851 defa] Süper Lig ve Diğer Organizasyonlar

Çevrimiçi MUSTAFA_

Sayıyı arttırmışlar ama içerisi boşaldıktan sonra hiç bir işe yaramaz.

Beşiktaş Tarihi
Asıl aşık biziz mecnunun sadece adı var...
★★★

Çevrimdışı Şükrü Yılmaz

Sayıyı arttırmışlar ama içerisi boşaldıktan sonra hiç bir işe yaramaz.

Bizim ülkeden daha çok takım katılır. Gelirleri artırırlarsa sorun yok :)

Çevrimiçi underworld

Gelmez keşke gelse yemişim süper ligi
Fındık, fıstık, kaju paketiyle bastırmak lazım.
Bekleyerek bir cacık çıkmaz

Çevrimiçi underworld

Avrupa Süper Ligi Başkanı Florentino Perez: “70'i aşkın kulüple ön anlaşma sağladık. UEFA'yı defalarca kez uyardık ama artık ortak noktada buluşma imkanımız yok. Organizasyonların dağılması planımız 4 senedir işliyordu. Artık duyurma zamanı.” (Mundo) https://t.co/yu2z4AqWgj

İşte ordu işte komutan

Çevrimiçi MUSTAFA_

Beşiktaş Tarihi
★★★

Çevrimiçi Samet Ç

Çevrimdışı Şükrü Yılmaz

Bunlar da cozuttular. Şimdiki hali çok iyi işte neden değiştirirler ki..

Çevrimiçi MUSTAFA_

Beşiktaş Tarihi
★★★

Çevrimiçi kahyaoglueren

Avrupada bir çok takım taraftarı eleştiriyor. En sert tepkiyi Liverpool taraftarı vermiş. Bu arada Sampiyonlar Ligi gelirleri ne kadar azalacak acaba ? Azalmazsa ya da biraz azalırsa  bundan karli çıkabiliriz gibi. En azindan katılım daha rahat olur. Euro kuru da malum.

Çevrimiçi levitate

fifa 22'den bile çıkmışlar

bu nasıl bir açgözlülük yuh yani
Morty, Morty! Hey morty!!! Morty garaj garaja gel Morty
Tezgahın üzerindeyim morty Turşuyu ters çevir Hadi turşuyu çevir morty pişman olmayacaksın çok faydasını göreceksin

Kendimi turşuya dönüştürdüm Morty, bum! Büyük sürpriz! Bir turşu oldum, buna ne diyorsun bakalım? Kendimi turşuya dönüştürdüm!

Çevrimiçi Samet Ç

Avrupada bir çok takım taraftarı eleştiriyor. En sert tepkiyi Liverpool taraftarı vermiş. Bu arada Sampiyonlar Ligi gelirleri ne kadar azalacak acaba ? Azalmazsa ya da biraz azalırsa  bundan karli çıkabiliriz gibi. En azindan katılım daha rahat olur. Euro kuru da malum.
Bizim katılımımız aynı bu şekil devam eder 2 takım ön eleme usulü bize bir faydası olacağını düşünmüyorum. Almanya ve Fransa gibi liglerin ilk 6'sını direk alırlar turnuvaya.

Çevrimiçi kahyaoglueren

Bizim katılımımız aynı bu şekil devam eder 2 takım ön eleme usulü bize bir faydası olacağını düşünmüyorum. Almanya ve Fransa gibi liglerin ilk 6'sını direk alırlar turnuvaya.
Almanyanin zaten 4'ü gidiyor. 6 ya çıkarmazlar diye düşünüyorum ama çıkarsalar bile oradan 2 takım ekstra olur. Fransadan 3 takım daha gelir. 15 takımlık daha ekstra olacak. Digerine gidenlerden bazıları kendi liglerinde CL'ye katılamayabilir. Ama iyi kötü 10 takımlık kontenjan boşa kalacak. Bence biraz daha yaymaya çalışırlar bu takımları.

Zaten sampiyonlar ligi de farklı bir formata geçiyor 36 takimli lig usulü. Her yer toz duman. Bakalım bir sakinlessin de ortalık.

Çevrimiçi MUSTAFA_

fifa 22'den bile çıkmışlar

bu nasıl bir açgözlülük yuh yani
İşin içine Amerikalılar girdiyse o işten istedikleri kadar kar etmeden çıkmazlar. Zaten bu sistemde kulüplerin borçlarını üstlenecekmiş yatırımcılar. Daha sonra para kazanmaya başlayacaklar. Bahsedilen rakam 20 yıl için 7.5 milyar euro  :tabe:

Beşiktaş Tarihi
★★★

Çevrimiçi levitate

İşin içine Amerikalılar girdiyse o işten istedikleri kadar kar etmeden çıkmazlar. Zaten bu sistemde kulüplerin borçlarını üstlenecekmiş yatırımcılar. Daha sonra para kazanmaya başlayacaklar. Bahsedilen rakam 20 yıl için 7.5 milyar euro  :tabe:
kulüp mü yönetiyorlar şirket mi belli değil

en son devletler el atacak galiba işler kızışıyor
Tezgahın üzerindeyim morty Turşuyu ters çevir Hadi turşuyu çevir morty pişman olmayacaksın çok faydasını göreceksin

Kendimi turşuya dönüştürdüm Morty, bum! Büyük sürpriz! Bir turşu oldum, buna ne diyorsun bakalım? Kendimi turşuya dönüştürdüm!

Çevrimiçi levitate

xDDD

Çevrimiçi underworld

J. P. Morgan işin içindeyse geri dönüş artık zor.

Çevrimiçi MUSTAFA_

Önüne gelen lig kuruyor  :)

Beşiktaş Tarihi
★★★

Çevrimiçi MUSTAFA_

Beşiktaş Tarihi
★★★

Çevrimdışı Alper1903

Tr liginde gelir eşitsizliğinden ötürü hiçbir takımın bu lige girebileceğini sanmıyorum. Belki özel davet alırlar belki ligin şampiyonuna davet gönderirler orasını bilemem ama gelir eşitsizliğinden ötürü müdahale ederler burada, izin verilmez. Deli para 340 milyon euro. Ha 1 sezon full o ligde takılırlar yerel lige gelmezler onu da kotarabileceklerini sanmıyorum malum ülkemizin sarı renkli takımlarının ana besin kaynağı çingene gibi birbirleriyle kavga etmektir. Gelenden geçenden 5-6 yediklerinde taraftarlarına anlatamazlar bunu. Bu Beşiktaş için de geçerli. Diğer bazı liglerde gelir konusu o giden takımlar için pek önemli değil ama onlara da başka yaptırımlar uygularlar. Yerel liglerinden atarlar, futbolcularının lisanslarını iptal ederler, uefa fifa organizasyonlarından süresiz men ederler (ki bu konuşuluyor) Transfer olayı var mesela bu "kurucu" takımların hiçbiri yetiştirici takım değil, olmuş veya gelecek vaad eden topçuları astronomik paralara topluyorlar. Ne yani atıyorum premier ligde alt sıralardaki takımın yıldız oyuncusunu o takım bedavaya mı yollayacak? Hadi oyuncu diyelim katakulli yaptı serbest kaldı gitti bütün oyunculara aynısını yapamazsın. Altyapıdan çıkan topçuya boru gibi sözleşme dayar al alabiliyorsan hadi. Milli takım mevzusu var o ligde oynayan oyuncuları süresiz banlayacakları konuşuluyor oradan da elde kaldı. Birileri bu kulüp başkanlarını iyi kafalamış ama Nba örneği gibi bir şey yapmaya kalksan orada okul sistemi var oyuncu sirkülasyonunun neredeyse %90'ı organizasyonun kendi içinde dönüyor. Euroleague gibi yapsan yerel liglerinden atarlar, diğer takımlar istemez. Bana en fazla pandemi bitene kadar yalandan oyalanmalık bir iş gibi geliyor. Taraftar yok biz bu maçları pandemi bitene kadar satalım pandemiden sonra döneriz annemizin ligine şimdi lokavt gibi takılalım hesabı olabilir. Çünkü çok mantıksız. Futbola atom bombası atmak gibi bir şey bu. Futbolla Basketbol birbirinden çok farklı sporlar aynı seviyeye getiremezsin kısa vadede.

Dünden beri Sivas maçına odaklanamadım bu mevzu yüzünden.

Çevrimiçi MUSTAFA_

Tr liginde gelir eşitsizliğinden ötürü hiçbir takımın bu lige girebileceğini sanmıyorum. Belki özel davet alırlar belki ligin şampiyonuna davet gönderirler orasını bilemem ama gelir eşitsizliğinden ötürü müdahale ederler burada, izin verilmez. Deli para 340 milyon euro. Ha 1 sezon full o ligde takılırlar yerel lige gelmezler onu da kotarabileceklerini sanmıyorum malum ülkemizin sarı renkli takımlarının ana besin kaynağı çingene gibi birbirleriyle kavga etmektir. Gelenden geçenden 5-6 yediklerinde taraftarlarına anlatamazlar bunu. Bu Beşiktaş için de geçerli. Diğer bazı liglerde gelir konusu o giden takımlar için pek önemli değil ama onlara da başka yaptırımlar uygularlar. Yerel liglerinden atarlar, futbolcularının lisanslarını iptal ederler, uefa fifa organizasyonlarından süresiz men ederler (ki bu konuşuluyor) Transfer olayı var mesela bu "kurucu" takımların hiçbiri yetiştirici takım değil, olmuş veya gelecek vaad eden topçuları astronomik paralara topluyorlar. Ne yani atıyorum premier ligde alt sıralardaki takımın yıldız oyuncusunu o takım bedavaya mı yollayacak? Hadi oyuncu diyelim katakulli yaptı serbest kaldı gitti bütün oyunculara aynısını yapamazsın. Altyapıdan çıkan topçuya boru gibi sözleşme dayar al alabiliyorsan hadi. Milli takım mevzusu var o ligde oynayan oyuncuları süresiz banlayacakları konuşuluyor oradan da elde kaldı. Birileri bu kulüp başkanlarını iyi kafalamış ama Nba örneği gibi bir şey yapmaya kalksan orada okul sistemi var oyuncu sirkülasyonunun neredeyse %90'ı organizasyonun kendi içinde dönüyor. Euroleague gibi yapsan yerel liglerinden atarlar, diğer takımlar istemez. Bana en fazla pandemi bitene kadar yalandan oyalanmalık bir iş gibi geliyor. Taraftar yok biz bu maçları pandemi bitene kadar satalım pandemiden sonra döneriz annemizin ligine şimdi lokavt gibi takılalım hesabı olabilir. Çünkü çok mantıksız. Futbola atom bombası atmak gibi bir şey bu. Futbolla Basketbol birbirinden çok farklı sporlar aynı seviyeye getiremezsin kısa vadede.

Dünden beri Sivas maçına odaklanamadım bu mevzu yüzünden.
Sana kimsenin konuşamadığı gerçeklerden bahsedeyim. 2000 ve sonrası doğumlu gençlerin büyük kısmının basketbola ilgi duyduğu ortaya çıkmış ABD'de yapılan bir araştırmada. Onun için NBA yayın ihalesinde şu anda 2 milyar dolar kazanırken yeni anlaşmada 8 milyar dolarlık bir anlaşma yapmaya hazırlanıyor. Bunun dünyadaki en popüler spora etkileri de olacak. Şu an onu yaşıyoruz. Bugün kurulan ligin başkanı Perez gençleri dinleyeceklerini, onlar isterlerse maçların süresini bile azlatacaklarını söyledi. Maçların önemsiz görülüp çoğu maçın izlenmediğini söyledi. Bunu değiştirmeye çalışıyorlar. Ayrıca bu şekilde devam ederlerse 2024'de bu kulüplerin iflas edeceğini bunu denemekten başka çarelerinin olmadığını ekledi. Genç nesilin ayak sesleri geliyor. Değişim artık kaçınılmaz...

Süper Lig'de bunu yaşıyor. Kimse gürültü kavga izlemek istemiyor. Onun için sürekli kan kaybediyoruz. Çözüm de yok. Basını takip eden de yok. Yakında seyirci bulamayacaklar. Devam etsinler...

Beşiktaş Tarihi
★★★

Çevrimdışı Alper1903

Sana kimsenin konuşamadığı gerçeklerden bahsedeyim. 2000 ve sonrası doğumlu gençlerin büyük kısmının basketbola ilgi duyduğu ortaya çıkmış ABD'de yapılan bir araştırmada. Onun için NBA yayın ihalesinde şu anda 2 milyar dolar kazanırken yeni anlaşmada 8 milyar dolarlık bir anlaşma yapmaya hazırlanıyor. Bunun dünyadaki en popüler spora etkileri de olacak. Şu an onu yaşıyoruz. Bugün kurulan ligin başkanı Perez gençleri dinleyeceklerini, onlar isterlerse maçların süresini bile azlatacaklarını söyledi. Maçların önemsiz görülüp çoğu maçın izlenmediğini söyledi. Bunu değiştirmeye çalışıyorlar. Ayrıca bu şekilde devam ederlerse 2024'de bu kulüplerin iflas edeceğini bunu denemekten başka çarelerinin olmadığını ekledi. Genç nesilin ayak sesleri geliyor. Değişim artık kaçınılmaz...

Süper Lig'de bunu yaşıyor. Kimse gürültü kavga izlemek istemiyor. Onun için sürekli kan kaybediyoruz. Çözüm de yok. Basını takip eden de yok. Yakında seyirci bulamayacaklar. Devam etsinler...

Doğru şeyler söylemiş, futboldan çıkarılması gereken bir çok şey var bunlardan biri de uzun süreler. Senede tek tük birkaç maç dışında basketbolun, özellikle NBA'in heyecanının çeyreğini yakalayamıyor futbol. Mesela VAR diye bir sistem çıkardılar -ki doğru kullanılırsa çok yararlı- daha doğru dürüst 1 tane lig, organizasyon kullanmayı beceremedi. Hadi kafamıza göre bir şeyler yapalım diye bir anda bütün sistemin altını üstüne getirmek saçmalık. Blöf yapıyorlarsa eyvallah, uefa'yı güzel köşeye sıkıştırdılar artık mecbur aksiyon alması lazım ama sistem değiştiriyorum diyorsa saçmalıyor derim. Son postumda yazdım zaten hangi konuyu ele alsan elinde kalıyor. Küçük takımlara resmen sen git kumda oyna diyorlar ama iş transfere geldiğinde kapılarında yatacaklar. Yatacaklar çünkü yeterli altyapı seviyesi yok. Ha nasıl sistemi sil baştan kurabilirler mesela bugünden topçu yetiştirecek sistemi kurarlar ama atıyorum 5-10 yıl sonra seyir zevkinin veya "yıldız oyuncu" sayısının düşmesini göze alırlar. Futbol izleyicisinin büyük kısmı yıldızlarla ilgileniyor, e bu beyefendinin iki lafından biri para bu sonuçlara baktığımda böyle bir şeyin pek mümkün olmadığını görüyorum. Dolayısıyla NBA'deki gibi bir sistem futbola entegre edilebilir fakat zaman, sabır hatta bu uğurda gelirleri kaybetmek gerekir. Romantik tayfadan falan da değilim yanlış anlaşılmasın. Top seviye takımların haftada 5 defa maçını izlemek benim de işime gelir o kadar zaman harcıyoruz tatmin olmak isterim. O zaman geriye bir tek Euroleague gibi bir sistem kalıyor -böyle düşündüklerini demeçlerinden tahmin ediyorum- onu da "küçük" olarak adlandırılan takımlara futbolda yediremezsin. 12 tane takım kafasına göre sistem kursun, orada takılsınlar atıyorum haftaiçi, haftasonu geldiğinde de e hadi biz hoşgeldik anamızın ligine takım başı 300-400 milyon euro'yla. O zaman da yerel liglerin oynanmasının bir anlamı kalmıyor bizimki gibi liglerde. Kendi aralarındaki Manchester City'e bir baksınlar derim çünkü "eski" sistemin dibine dinamit koyan temel faktörlerden biri. Futbolun seyrini 10 yıl önce değiştirdiler ona 100 vereyim buna 200 vereyim diyerek. Sıradan avrupa basketbol taraftarıyla da futbol taraftarı arasında ciddi sayı farkı var. Ha "onlar kim ya dış kapının mandalı" dersen de bu ligdeki takımlara yine son postumda attığım sebeplerle zorluk çıkarırlar, anlaşamazsın çünkü eski sistem kalıplaşmış durumda. Uefa ve Fifa şu şartları kesinlikle onaylamaz, küçük takımlar da onların yanında kalır. Bu durumda algoritmada yine başa dönüyorsun. Kendi oyuncunu üretmek zorundasın. İki lafından birinin para olduğu bir şahıs ve onun destekçilerinin bazı şeyleri göze alacağını yine hiç sanmıyorum. Daha devletlerin olaya el atma ihtimalinden de bahsetmedim, o konu da çok dallanıp budaklanacak başka yerlerden çıkabilirim, gereği yok.

Çevrimiçi MUSTAFA_

Avrupa Süper Ligi işi hala çok karışık. Kimin ne yaptığı belli değil  :alala:

Beşiktaş Tarihi
★★★

Çevrimiçi levitate

Avrupa Süper Ligi işi hala çok karışık. Kimin ne yaptığı belli değil  :alala:

bu daha fena

Çevrimiçi MUSTAFA_

Beşiktaş Tarihi
★★★

Çevrimiçi MUSTAFA_

Çekilen çekilene...

Beşiktaş Tarihi
★★★