Beşiktaş Futbol Takımı 2018/19 Sezonu
Beşiktaş Futbol Takımı 2018/19 Sezonu

Beşiktaş Forum|Beşiktaş Futbol Takımı 2018/19 Sezonu 2018/19 sezon başlığında transfer konusu hariç Beşiktaş ile ilgili her konu forum kuralları çerçevesinde tartışılabilir. Başlıktaki

0 Üye ve 214 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Beşiktaş Futbol Takımı 2018/19 Sezonu  [Okunma sayısı 2732716 defa] Beşiktaş Futbol Takımı 2018/19 Sezonu

Çevrimiçi 38life

Fikrimin arkasındayım.

Bunun bu yaz yapılması lazımdı. Geniş çağlı bir rejenerasyona ihtiyacı vardı. Teklif gelen herkes satılmalıydı, Babel, Vida vs. "Takım çok değişiyor" diyenlere katılmıyorum. Bu takım şampiyon olurken de takım hep değişti. Şenol Güneş gibi sistemsiz futbol oynatan bir hocayla çalışıyorsan sürekli kadroyu yenilemek zorundasın. Şimdi Şenol Hoca gidecek ama onun bıraktığı lekeler bütün oyunculara yapıştı. Oyüzden yeni hocayla birlikte geniş bir kadro yenilenmesi de gerekiyor. Tabii ki elde tutulmaıs gereken futbolcular da var. Ben takım tamamen satılsın fikrine elbette katılmıyorum. Ki böyle birşeyin zaten olasılığı yok.
Gençliği yetiştiriniz. Geleceğin aydınlığına onlarla kavuşacaksınız.

Çevrimdışı caner.eryigit

fikret orman enkazını naapacaz peki? maaşını ödeyemeyeceği veteran oyuncuları sen mi aldın ben mi hoca mı?
Necip vida ile de nasıl ayağa pas oynanırmış onu da bir açıklasalar

Çevrimiçi Kartal Ç

Tek yapman gereken kendi sahanda yenilmemek. Ondan bile acizsin. Topu cizgiye ittir topu defansa geri yolla topu iskandinav adamlarin arasinda kalmis kisa forvete dogru ileri sisir. Bu nedir ya. Bunun icin milyon eurolar harcayip borcu arttirmaya gerek yok ki u21 le de yaparsin aynisini.

Çevrimdışı tugozcan

:ok: Bravo mevzuyu çözmüşsün.

Pepe'yle ben anlaşmıştım gizlice orta sahayı boşver her topu uzun at diye. Şenol hoca defanstan pasla çıkmak istemesine rağmen sağolsun anlaşmaya uydu. Hoca bir ara mevzuya uyandı Pepe'yi kesti Necip'i koydu ama Necip zaten bizim mahallenin çocuğu. Beni asla kırmaz. Bugün maç boyunca istediğim gibiydi.

Boşu boşuna hocayı suçlamayın. Onun yapacak birşeyi yoktu.
Caner oynasa uzun vuruyor. Necip oynasa uzun vuruyor. Pepe uzun vuruyor. Vida uzun vuruyor. Top orta sahaya gecse Ljajic Oguzhan Tolgay artik kim varsa sag kanada uzun oynuyor.

Evet hoca pasla cikmak istiyor. Oyuncular sabote ediyor. Masallah.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı tugozcan

Necip vida ile de nasıl ayağa pas oynanırmış onu da bir açıklasalar

Pepe Vida oynadi yine oynayamadi bu takim. Acin bu oyuncularin daha once nerede nasil oynadigini izleyin. Cevabinizi kendiniz alirsiniz.

Çevrimdışı tangaz

Bugün pepe Babel Tolgay gibi 3 kilit oyuncunun olmaması bir sağ bekin alternatifsizliği gibi
yönetimin plan-bütçe ayarsızlığıdır

sağbek 2 senedir yok santrafor yok kadroda fark yaratan gol atan bi babel vardı onu da bi güzel bitirdi yönetim.
Fenerbahçe ve Galatasaray'ı tutanların taraftarlık hikayeleri popülerlik, başarılar, şampiyonluklar ve egemen ideolojileriyle örtüşür. Beşiktaşlılık, anlatılması zor bir damara bağlıdır...

"Ben belli bir takıma karşı değil, yenilgiye karşı oynarım" Eric Cantona

Çevrimdışı ozankarakoc

Kimsenin ayakta duracak hali yoksa sorumlu benim zaten. Yada sensin. Ne bileyim bufedeki amcada olabilir.

Quaresma denen musvetteye bu kadar sorumluluk.veren her hatasini yok sayan ugruna tum oyun planindan vazgecende baska biri.

Kimse bosa kacmiyor cunku o topun uzun vurulacagini herkes biliyor. Herkes suc Canerde Pepede saniyordu bi ara. Muhtesem sistemimiz 0 kafa topu hakimiyeti olan forvetlere (!) Uzun top sisirmek. Bunu da ben istiyorum sende haklisin.

Hoca pirlanta

Tebrikler çok güzel laf soktun. Kazanan Beşiktaşımız oldu.

'Kimse boşa kaçmıyor, çünkü o topun uzun vurulacağını herkes biliyor' ne demek yahu? 90 dakika boyunca sürekli, her futbolcunun suratında, 'ulan topu bana verdiniz de, ben şimdi bunu ne yapacağım' bakışı yok muydu? İstisnasız, herkeste! Taç atarken bile!

Ljajic topu birine veriyor, sonra öyle bir yere gidiyor ki, tam arada, pas yolunun üzerinde rakip oyuncu var. 'Pas almamak' için çabalasan bu kadar saçma pozisyon alamazsın. Diğer oyuncular hiç hareketlenmiyorlar bile.

Bazı şeylerin sorumlusu hoca olabilir, ama bunun da mı hoca? 'Kimse boşa kaçmasın, aldığınızı ileri vurun' diyor olabilir mi forvetimiz 1.50 boyundaki vatandaşken...
"Ben; sporcunun, zeki, çevik ve ahlaklısını severim." - Mustafa Kemal Atatürk

Çevrimiçi 38life

Açık ve net söylüyorum bu yıl yine şampiyon olamıcaz. Onu geçtim su oyun yapısı ile ilk 5'de olamayız. Hala kendimizi kandıryoruz. Cidden yazık...

3.cü hafta bu sene şampiyon olmamızın "imkansız" olduğunu söyledim. Kendini kandıran kandırmaya devam edecektir. Vaziyet ortada. Uçuruma doğru tam gaz giden bir araba var. Yorumlamak zor değil.

Çevrimdışı EMİR EMRE

abi anlamiyorum totomu yirttim devre arasi burada BERABERLIK amac olmali diye hala ikinci yarida topu rakibe veriyoruz malmo degil siirt jetpa da golu atar bu oyunla

ulan golu yiyince geri donecek kadro yok bunu ben goruyorum Senol Gunes gormuyor mu. oynat beraberlige be adam. oyunu yavaslat yerde yat tekme at pis oyna. sanki sahada ronaldo messi hazard salah var. cok zayifsin hocam cok

Çevrimiçi 38life

Şenol Güneş daha lige havlu attıracak, Genk maçında vedalaşılmalıydı, uzatın bakalım uzattıkça.

Bu takımın yönetim sorunu var ama daha ivedi çözülmesi gereken hoca sorunu var.

Şenol Güneş’i, manevi evladını, paragözleri göndermen lazım.

Haftaya Trabzonu yeneriz, Başakşehir puan kaybeder. Ortalık festival alanına döner. Bak gör sen :)

Çevrimdışı Osvaldonun Saçı

Doğru. Peki bugünkü kadro yerine gol yemeyecek alternatif bir kadro çıkarır mısın? Pepe, Roco, Gökhan Gönül ve Atiba'nın yokluğunda, gol yemeyecek kadroda başka kim olabilirdi ki? Fatih'i de ilk onbirde başlatıp 5'li defans oluşturmaktan başka bir çare, başka bir alternatif adım var mıydı? Bu adım atılsaydı, 'kendi sahanda, Malmö denen kıytırık takıma 5 defans oyuncusuyla çıkıyorsun' diye yerin dibine vurmayacak mıydınız/vurmayacaklar mıydı?

Fatih var stoper, Erdem var orta saha.. Oğuzhan ve Love'ı oynatma onları oynat.. Bundan iyi görüntü çizerdik. Top tutamadık ki orta saha diye bişey yoktu.

Çevrimdışı tugozcan

'Kimse boşa kaçmıyor, çünkü o topun uzun vurulacağını herkes biliyor' ne demek yahu? 90 dakika boyunca sürekli, her futbolcunun suratında, 'ulan topu bana verdiniz de, ben şimdi bunu ne yapacağım' bakışı yok muydu? İstisnasız, herkeste! Taç atarken bile!

Ljajic topu birine veriyor, sonra öyle bir yere gidiyor ki, tam arada, pas yolunun üzerinde rakip oyuncu var. 'Pas almamak' için çabalasan bu kadar saçma pozisyon alamazsın. Diğer oyuncular hiç hareketlenmiyorlar bile.

Bazı şeylerin sorumlusu hoca olabilir, ama bunun da mı hoca? 'Kimse boşa kaçmasın, aldığınızı ileri vurun' diyor olabilir mi forvetimiz 1.50 boyundaki vatandaşken...
Dogru evet haklisiniz, 20 den fazla.mac oynadik onlarca farkli 11 ile oynadik dogru durust pas yaptigimiz 1 mac yok. Cunku oyuncular cok kotu.

Çevrimdışı yoruk

Öyle kötü hucum hattı var kı bıraz pozısyon kaçırana oo bu daha ıyı yaw dıyoruz artık.2 gol atan hareket yapan rotasyonda öne gecıyor yaw böyle komedı olur mu ? Ben yarın cıksam 2 gol atsam benı bıle as forvet yapar hoca !
Senın golcün olacak kı senın as bır tehdıtın olacak kı Ljajıc daha rahat oynasın Adrıano Medel daha ıyı oynasın bunlar olmazsa sen ıyı oynarken golu atamazsın ve oyundan dusersın,kaliteli oyuncular sınırlı olursa da golleri yersın ! Çunku belki bır yere kadar gidersin sonra direncin düşer.

İşte bunlar hep yönetıme yazar ! Takımın omurgası bozuk ,çökmüş durumda ! Kaçıncı kere yazdık bunu .

Son 20 dk oyuncuların performansını beğendim ıyı dırendık ama bu sefer kenarda sınıfta kaldık.Orada Şenol hocanın farklı şeyler yapması lazımdı .Aslında çok beklemedım yapar dıye ,yapmayacagını bılıyordum cunku.Şaşırtmadı da.Bu yönden eksi puan yıne.Takımın savunması çökmüş durumda.Tamam kadro düzenı yok ama hocanın bunları su ana kadar çözmesı lazımdı.

Kısacası bu kadro iyi oynadığı oyunu aldığı anlarda gol atamazsa ( golcü ,kalıte eksıklığı -yönetıme yazar ) kesınlıkle sıkıntı yaşar.Bu anlarda da sakın ve rahat oymamazsa aradaki mesafeyi açarsa uzun top oynarsa iyice dağılır gider ( burası da hocaya yazar , bıraz duzelır gibi olduyduk ama son 3 maç yıne hortladı bu sorun)  son 10 dk falan orta alan bomboş ! Uzun top atıyoruz alamıyoruz ileride 6 dağınık adamımız bır anda oyundan dusuyor geride Necıp Vida Fatih orta alanda ise sadece Adrıano .Bu sekılde oynadık son dakikaları.

Çevrimdışı mrred

Sene başından beri hoca scout edilmesi gerekiyor diyoruz. Umarım yönetim hoca scout ediyordur. Kafalarında illa Türk olsun düşüncesi varsa Avcı ile anlaşsınlar. Fatih Terim'le Gs uzattı Ersun'da Fenerle anlaştı geriye bir tek bizim şansımız var. Umarım o iş olur.
The great gig in the sky

Çevrimiçi 38life

Beşiktaşın içine düştüğü durumdan en zararlı çıkacak olan yönetimdir. Daha fatura önlerine gelmedi. Yapmadıkları yarın önlerine gelecek. Ve bir çırpıda yapılması gereken tonla iş ile karşılaşacaklar. Ozaman tatile vakit olmayacak. Şimdi iyi dinlensinler.

Çevrimdışı AigleBordeaux

Haftaya Trabzonu yeneriz, Başakşehir puan kaybeder. Ortalık festival alanına döner. Bak gör sen :)
Biz ligde havlu attalı çok oldu.
Durursa burada dursun kalbim Beşiktaş!

Çevrimdışı worns

Bahsettiğin sahaya yayılma problemi. Bir ya da bir kaç oyuncuyla ilgili bir meseleden bahsetmiyorsun ki. Kendin diyorsun istisnasız herkeste diye. O halde en basit mantıkla bile bunun takım bütünlüğüyle, geometrisiyle ilgili bir sorun olduğu sonucuna varamaz mıyız?

Bu durumun teknik ekipten başka sorumlusu olabilir mi? Kadro kalitesiz olsa bile sahaya kötü yayılmak zorunda değil. Sarpsborg, Malmö bizden epey iyi mesela bu konuda. Viktoria Plzen vs Bu takımlarda pekala önümüzdeki sene iyi bir 1.lig takımının alabileceği oyuncular oynuyor.

Çevrimdışı tugozcan

Beraberligin yettigi macta kendi evinde koy takimina yenildin. En sevdigin guvendigin oyuncu yine seni satti.

Malmoden bir oyuncu begenip su anki takima bile koymazsin. Neyse uzatmaya gerek yok.

Hoca cok iyi devam.. iyi geceler herkese :)

Çevrimdışı AigleBordeaux

Beşiktaşın içine düştüğü durumdan en zararlı çıkacak olan yönetimdir. Daha fatura önlerine gelmedi. Yapmadıkları yarın önlerine gelecek. Ve bir çırpıda yapılması gereken tonla iş ile karşılaşacaklar. Ozaman tatile vakit olmayacak. Şimdi iyi dinlensinler.
2014-2015 sezonunda kaçtığı gibi kaçar yatına.
Durursa burada dursun kalbim Beşiktaş!

Çevrimdışı mrred

Yönetim kendince bir strateji uyguluyor . Hocanın bırakıp gitmesini istiyor yoksa taraftar tepkisinden çekiniyorlar. Hoca kovulursa taraftar tepki verebilir diye korkuyor olabilirler. Umarım bu sene biz şampiyon olamaz isek Başakşehir şampiyon olur ve hocası bize geldiğinde şampiyon olmuş hoca olarak gelir.
The great gig in the sky

Çevrimdışı AvrupaKartalı

Sene başından beri hoca scout edilmesi gerekiyor diyoruz. Umarım yönetim hoca scout ediyordur. Kafalarında illa Türk olsun düşüncesi varsa Avcı ile anlaşsınlar. Fatih Terim'le Gs uzattı Ersun'da Fenerle anlaştı geriye bir tek bizim şansımız var. Umarım o iş olur.
InsAllah
Hiç biri yokken BİZ vardık ! ! !

Çevrimiçi 38life

Hala oyuncu tercihlerinden bahsediliyor.  :) Keşke öyle basit olsa...

Çevrimdışı cursedofdragon

Kimsenin ayakta duracak hali yoksa sorumlu benim zaten. Yada sensin. Ne bileyim bufedeki amcada olabilir.

Quaresma denen musvetteye bu kadar sorumluluk.veren her hatasini yok sayan ugruna tum oyun planindan vazgecende baska biri.

Kimse bosa kacmiyor cunku o topun uzun vurulacagini herkes biliyor. Herkes suc Canerde Pepede saniyordu bi ara. Muhtesem sistemimiz 0 kafa topu hakimiyeti olan forvetlere (!) Uzun top sisirmek. Bunu da ben istiyorum sende haklisin.

Hoca pirlanta

Kimsenin ayakta duracak hali yoksa suçlu yönetim.Kadro 30+ yaş üzeri kurulmuş durumda bir çoğunun kronik sakatlığı var.(Gökhan,Adriano vs.) Takım tempo yapamıyor.Hafta da 2 maç kaldıracak seviyede değiller 1 seviyeyi bile kaldıramıyorlar.Adriano ileri gitse geri dönemiyor sakat çünkü gökhan gönül 1 maç varsa 3 maç yok.

Quaresma o sorumluluğu veren hoca değil yönetim neden yedek adam almadın kimi oynatsın hoca kenarda başka biri varda hoca mı oynatmıyor ?!  Babel diye bir adam var negredo,pepe ile maaş dengesini bozduğu için yönetim o da tutturdu ben 4 milyon € isterim diye sol kanadın yok elinde pektemeği oraya koyuyorsun mecbur ? Babel de yok yedeği de yok ? Hoca Ljajic'i oraya çekince ya hocam ljajic orda harcanıyor oraya çekilir mi ne yapsın adam sen söyle o zaman ?

Kimse boşa kaçmadığı için uzun vuruluyor maçları biraz düzgün izleyin stoperler topu alıyor uzun vurmuyorlar bekliyorlar ellerini yana açıyorlar ama ne gelen var ne giden oğuzhan saklanmış ljajic topu geride alsa ne olur bi medel var.Hoş geri gelsede oğuzhan beyefendi filan sürekli geri oynadığı için stoperler verecek adam bulamadıkları için mecbur uzun atıyorlar.Ya geri kaleciye atıcaklar ya ileri atıcaklar maçı bırakıp oynamaıyoruz biz demiyeceklerine göre.

Hoca pırlanta diyen yokta hoca'ya ne kadrosu verdinde başarı istiyorsun diye sorarlar adama ? Ne santraforun var ne sol kanadın ne sağ kanadın ne 8 numaran ne  sağ bek'in ne stoper'in.

Biraz iyi kadro verdiğin zaman neler yapabileceğini gördün ? Marcelo,Atiba,Sosa,Olcay,Gomez,Talisca,Aboubakar,Cenk.
UCL'de nağmalup lider UEL'de çeyrek final şansa olmuştur gerçi size göre.

Çevrimdışı caner.eryigit

Pepe Vida oynadi yine oynayamadi bu takim. Acin bu oyuncularin daha once nerede nasil oynadigini izleyin. Cevabinizi kendiniz alirsiniz.

Zaten pepe ile de hiç olmuyor onu diyorum bende.vida milli takımda önünde Rakitic Modric ile oynuyor keza pepe de senelerce Modric krossla fln oynadı.zaten senin Marcelo dan snr orada öyle bir oyuncun kalmadı.başka defalarına rağmen en sağlıklısı medel in orada oynamasıydı tercih etmiyor.kadro kalitesi şöyle böyle yazılıp çiziliyor bugün tamam mı devam mı maçında çıkan 11 e bak birde kulübeye bak.
Eksik bölgeler belliydi.bir sağbek pasör bir stoper yaşlanmış bir atiba yerine genç muadili talisca yı kaybettikten snr da bir 10 ve leblebici bir forvet artı son olarak modern futbola uygun atletik bir kanat oyuncusu.biz naptık popülizm peşinde koşup kamyonla para verip aldığımız oyuncular ver kontratlar.hadi aldın adamların paralarını da ödeyemiyorsun.bugün sakat olan oyuncuların parasal nedenlerle oynamadıkları apaçık.sakatlım bahane.
Devre arası bir gelsin bakalım kaldı 2 hafta göreceğiz daha ne sürprizler olacak

Çevrimdışı Librarius

Senol Gunes hocam ve manevi evladı Queresma Avrupa'dan sonra gözlerini lige cevirdi. Haftasonu lige de nokta koymak icin sabirsizlikla Trabzon macını bekliyorlar.
Beşiktaş Senol Gunesle güzel...