Beşiktaş Futbol Takımı 2018/19 Sezonu
Beşiktaş Futbol Takımı 2018/19 Sezonu

Beşiktaş Forum|Beşiktaş Futbol Takımı 2018/19 Sezonu 2018/19 sezon başlığında transfer konusu hariç Beşiktaş ile ilgili her konu forum kuralları çerçevesinde tartışılabilir. Başlıktaki

0 Üye ve 143 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Beşiktaş Futbol Takımı 2018/19 Sezonu  [Okunma sayısı 2739690 defa] Beşiktaş Futbol Takımı 2018/19 Sezonu

Çevrimdışı mylife1903

Boyle baskanin olursa herkes cakar lafi tabi. Besiktas'in hakkini savunma, takimin hakkini savunan tek adam olan kendi teknik direktorune laf sok. Berbat bir yonetim var an itibariyle. Dun de yazdim, fikstur konusundaki aciklamasiyla Fatih Terim'i koruma refleksi gosterdigi an benim gozumde bitmistir baskan, su an Besiktas baskanlik koltugu bostur. Besiktas'in hakkini savunacak biri gelinceye kadar da bos kalacaktir.
Her taraf baskana yonetime giydiriyor, biz elestirirken elestiremez duruma geldik, simdi savunma moduna gececez mecbur.
Ftyi korumak icin degil de sanki rol calmak icin bir manevra yapti baskan orda. Cok yanlis bir sekilde kullandi barutunu gelismis bir ulkede takdir edilirdi arkadan da destekleyeci sekilde sureci yonetsen. Bizim ulke gibi ortadogu batagindaki medeniyetlerde ise bu dusman yahut muhalif kesimde zayiflik kokusu verir etrafa.

Baskanlik koltugu bos degil ama yonetim kurulu masasi bos. Baskan biraz kendi firankestaynini yaratti, cok hatalari var onun da silkinmesi kendine gelmesi lazim.

Çevrimdışı mylife1903

Negredo oynayınca bunun oynadığını larinde oynar diyorum.Sonra larin oynuyor, daha ptt topçusu,çok eksiği var,negredo oynasın diyorum.Sonra negredo oynuyor,ya acaba love toparlamamışmıdır biraz diyorum.Ertesi maç loveı oynuyor kendimi kesesim geliyor.Nası bi çıkmaza girdik biz arkadaş.
Aynen bu moddaydım bende.

Pekto oynasin iste. Yahu pektodan kotu santrafor tiransfer edip 4 milyon maas odedik, solak ve ispanyol santrafor ustelik. Su tiransferi yd yapmazdi diyorum sonra aklima almeyda geliyor bu negrodan iyiydi valla, negro disinda herkes suclu oldu, diger futbolcular, hoca, yonetim.
Mobink yapilmis negroya hoca bitirmismis
Adam zaten olmus gommeden once getirip gosterdiler

Çevrimdışı mylife1903

(Tweet silinmiş ya da erişime kapatılmış)
Helal olsun adamlara tezgahi kurmuslar. Tffde oturup biz taraftasiziz demek icin besiktadi kesip bicenlere selam olsun. Bu herifler bu isleri fetodan ogrenmistir iliskilere bah sanki amerigan derin devleti
Bunlarin sampiyonluk posteri vardi bi fetobasi yok fotoda, mehmet agar falan var

Foto koyak sonra sole bole demesin renkliler.

Çevrimdışı mylife1903

Kadro oluşturan tüm katılımcı forumdaşlara saygı duyuyorum.burası fikirlerin tartışıldığı açık bir platform
Ancak bizim listelerimiz bir arzu ve temenniden öte degil.
Nihayetinde kadro Şenol hoca tarafından oluşturulacak.
Benimde listeme göre Q7 ve Caner aynı anda sahada bulunmamalı mumkunse 2side hamle oyuncusu olarak klubede beklemesi daha hayırlı olacaktır.ancak ben genede G.Torenin alternatif olamacagını bir sure lens uzerinde ısrar edilmesinin daha dogru olacagını Canerinde
Oynayacaksa solbekde ısrar edilmesi Tolgayın yerinede Adriano tercihi daha isabetli olacaktır.

Saygılar
Abi herkes yerinde oynasin. Adri ortaya geciyor sonra ilk oyuncu degisikliginde 28 kisinin pzoisyonu degisiyor, corbaya donuyor saha tam degisiklik sonrasi da gol yiyoz. Cok yer degisikligi istiyorlarsa kulubede degistirsinler yerleri totem olur. Eski fblilerden birini de kaptan cikartmak lazim nobreyi mi ne cikartmistik zamaninda galiba kadikoye bu sefer lens olsun kaptan

Çevrimdışı mylife1903

aslında hata şenol hoca da  niye konuşuyorsun  sen işine bak  bırak  yöneticiler  konuşsun  kendini  neden  bu duruma  düşürüyorsun ki, şampiyon olunca  kanal kanal  dolaşan   her gördüğü  mikrofona  konuşan, futbolcu  alınınca  fotograf karesine girmek için  birbirleriyle  yarışan  yöneticiler  konuşsun  Beşiktaşın hakkını  savunmak  sanamı kalmış hocam , geçen  sezon sahada oynanmadı futbol  masa başında belirlendi  ilk  4  sıra  ama yönecilerimiz  korkudan  artık neyin korkusuysa   agızlarını açamadılar bu senede  aynı senaryo  sahnelenmeye başlandı, sagolsun başkanımız çıkıp  müsade  ederlerse  şampiyon olacaz  diyor  koskoca  Beşiktaş başkanı  müsade istiyor  şampiyon olmak için, yazık gerçekten  düştügümüz duruma bakın
Lucescunun 2004 yilindaki halini hatirlatiyor hoca. Dagilmis yonetim, her tarafa yetismeye calisan bir hoca, maas alamayan futbolculara cep harcligi verdigi iddia ediliyordu lucescunun kendi servetinden.
Sampiyon oldugumuz 2003 yilinin son macinda rekor puan icin yonetimden pirim falan istemis adam, yoneticiler maca bile gitmek istemiyormus kendi cebinden gazlamis futbolculari lucescu da 85 puan aldik.
Yonetici bu iste bazen bizi bazen rakibi seediyo sonra sirtini donuyor uyuyor, umrunda degil.
Simdi senol gunesin de yarim milyon yuro atesledigi soyleniyor personele

Adamlar nelerle ugrasiyor yabanci teknik direktor falan gelse adam cildirir

Çevrimdışı mylife1903

Fenerin macinda hakeme VAR a bakip kartini gostermedi mi ne demek kartla VAR in ne alakasi var, o macta niye vardi alakasi
Fb macinda direkt kirmizi diye ispiyonladi varci ona mahsuben gidip bakti. Pozisyon karman corman guzel bir cimbizla cektiler kirmiziyi. Once fbli basiyir adama adam kontrolsuz mucadele ederken fbliye basiyir. Hasirt kirmizi
Bizim macta yapilan gibi kirmizi verirsen var mar hikaye. Kaydin sari bi daha kaydin kirmizi hop hop

Benim hakemim isini bilir

Fazla bi degisiklik olmamis 30 senedir.

Çevrimdışı mylife1903

cüneyt çakır şampiyonlar liginde zorlu liverpol  psg  maçını yönetecek   hafta sonu maçımıza atanmaz tahminimce  , fırat  geçen hafta  maç yönetmedi  büyük  ihtimale   maçın hakemi olacak fenerin kadrolu hakemi ,bülent yıldırım süprizi de olabilir çokta iyi olur
Firati dinlendirdiler verirler gibi duruyor bir sefer daha buna benzer bir durum olmustu hepimiz firati beklerken clde mac yonetmis yorgun cucuyu salmislardi ustumuze.

Firatin emekliligi geliyor bizi diri diri yakar o
Emekliligi gelen hakemlerden cok cektik derbilerde

Çevrimdışı mylife1903

Şimdi futbolcularımız insan evladı değil mi? Merak ediyorum Hocalarının maskaraya çevrildiği politik çevreler dahil çok önemli bir kesim tarafından zor durumda bırakıldığı yalancılık sahtekarlık gibi suçlamalara maruz kaldığı sahaya yine gidecekler. Gerçekten acaba Hocaları için farklı oynamak gibi bir gayeleri olacak mı? Eğer Hoca bunu sağlayamamışsa biz hiçbir şekilde takım olamamışızdır zaten. Belki doğru bir kıyaslama olmayacak fakat aynı şeyler Fatih Terimin başına gelse Galatasaraylı futbolcuların nasıl hırslı oynayacaklarını tahmin bile edemeyiz sanırım. O yüzden pazartesini iple çekeceğim. Hoş takım olup olamadığımızın cevabını biliyoruz ama yine oynayacağımız oyun ve mücadele bunu tasdik edecek. Özellikle Oğuzhan ve Quaresma nasıl mücadele edecekler. Hocanın her zaman iltimas geçtiği 2 oyuncu hocaları için nasıl bir futbol reaksiyonu verecekler.
Aman abi asiri gaz bize yaramiyor kendi topumuzu da oynayamiyoz sonra. Ozzi de fb maclarinda daliyor quaresma malum pepe de var. hic gazlamadam sakin sakin oynamak lazim.
Quaresma ya ayeve ya valbuyenaya dalar zaten, saldado oynarsa ona da pepe dalar.
Biraz gerginlik olur belki cok gergin gecmesi beklenirken sakin sakin yumusak yumusak karsilikli atilan gollerle 1-1 de bitebilir

Derbidir supriz yapmak lazim kokuya, yonetimin de baya baya basmasi lazim tffye mhkye adam gibi yonetilsin mac

Çevrimdışı mylife1903

Bu arada Ridvan Dilmen beyimiz üfürmüş: Adem Ljajic Oğuzhan'ın bir tik alti. Bu kaniya sadece 1 macla veriyor beyimiz. Ama ismini bilmediğim FB'li 10 numaraya ovuyor "FB'ye kalite katacak diyor."  :D
Okudum o demecini cifte bomba yapiyor herif. Hem ozziyi sisirip yem ediyor hem layici degersizlestiriyor, seytan

bir suru kuzey afrikali topladi fb ile gs bi yerde patlar o oyuncular

Çevrimdışı mylife1903

Pekto 1.7 almış olur abi ama biz 1.7 den fazla vermiş oluruz. Daha fazlasını alırsa kalbim kaldırmaz artık

SM-G930F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Hah bize maliyeti 1.7den cok oluyor onu anlatmak istiyorum sen anladin kofteyi.

Maas
Maliyet
Toplam maliyet
Toplam taahhut
Farkli kavramlar hatta gonderdigimiz negrodan kar etmek falan diye de bisi soz konusu degil butcede ayrilan bir odeme varsa ki var onda genisleme olur, maas butcesinde tasarruf gibi de degerlendirebilir ama kulup kar falan etmemistir bu isten, girdigi taahhutten kurtulmustur.
Rakamlar bile belli degil

Futbolcudan kar etmek fabri gibi atinc gibi demba gibi transferler ile olur
Fabri belese alip 1 milyona oynatim 6 milyona cakarsin eplye
Atinc gibi yetistirirsin boyuna posuna bakip sokarsin birine 5 milyona
Demba gibi 6 milyona alirsin oynatirsin 2 milyona 13 milyona satarsin

Negroyu satip kar falan edilmez.

Çevrimdışı mylife1903

oyunda bile love alıyorum orda da sırtın da buzdolabı varmış gibi koşuyor oyunda bile olmuyor :D
:evillol:
Guzel tespih

Çevrimdışı atalay

Alıntı yapılan: atalay
Hareket. Zira alan boşaltmak ve yaratmak zorundasınız. Fakat mesele kendini değil, rakibi hareket ettirmek. Oyuncular arasında gezinmek. Bek-stoper arası başta olmak üzere hatlar arasında koşular atmak. Toplu-topsuz penetre edip-sprint atmak. Bunlar yok ise topa sahip olmak, topu koşturmak hatta topun kıymetini bilmek yetmiyor. O yüzden ivedilikle topsuz oyun becerisi yüksek top takım arkadaşının ayağındayken doğru işler yapan oyuncu arıyorum.

Kendini değil, rakibi hareket ettirmek. Sampdoria'dan bir örnek. İlk reaksiyonda topu kazanırken ki yoğunlaşma, bölgesel-sayısal üstünlük ve planlı yüksek orta ile finalize edilmiş bir atak. Rakibin reaksiyonunu düşük bulabilirsiniz ama cepheden hücumu getiren vertical pas öncesi dışında topa ikiden fazla dokunan oyuncu yok.

Çevrimdışı atalay

Build-up konusunda first ve second line ile yazdıklarıma bir örnek Milan'dan. Özellikle ilk bölümde first line'da stoperleri tanımladığım pozisyona konumlandırarak kaleciye de dahil olmak üzere pas açısı yaratabiliyorlar. Çıkış zamanlamasını doğru ayarlasa rakibi çok iyi yönlendirmelerle alt ettikleri bir pozisyon olabilirmiş. Bunu seçmemin sebebi sürekli üçgenler kurup-özellikle her oyuncunun topa ikiden fazla dokunmamasını istemesi.
[ Son Düzenleme: 18 Eylül 2018, 08:16:09 atalay ]

Çevrimdışı atalay

Adını burada geçen sezon ki başarısından önce de pek zikrettiğim Quique Setién'in Betis'i. Rakibi sağ kanatlarında planlı olarak üzerilerine çekip rakip yarı sahada 5x5 akabinde 6x6 oyun ve sol kanatta büyük bir boşluk kurguluyorlar. Merkezdeki oyuncu topu fazladan iki kez dürtmese bu hücum yerleşik savunmaya karşı bitmemiş olurdu.

Çevrimdışı atalay

Bonucci'nin yüksek açılı pasları ile ilgili pek iletim var. Derin ve kalabalık savunma yapan ekiplere karşı bu sezondan bir-iki örnek. Merkezden savunma arkası koşular.

Çevrimdışı atalay

Bonucci demişken bir kez daha. İşleri kolaylaştırıyor.

Çevrimdışı atalay

Şutunu saklama becerisi dediğim şey. Ne yapacağını biliyorsunuz ama ne zaman? Topu dürtebilir, bir daha bir daha tokatlayabilir.

Çevrimdışı atalay

+Şutunu saklama konusunda TR'de bu seviye olmasa da iki tane iyi kanat oyuncusu var.

Çevrimdışı balkan-kartal

Bonucci demişken bir kez daha. İşleri kolaylaştırıyor.
bizdede pepe cok uzun top atiyor
ayni dusunceyle mi atiyor bilemem
besiktastan baskasini bilmeyiz

Çevrimdışı atalay

Şutunu saklama becerisi dediğim şey. Ne yapacağını biliyorsunuz ama ne zaman? Topu dürtebilir, bir daha bir daha tokatlayabilir.

Ve finalde bildiğin şeyi yapmıyor da olabilir. Zira geriden gelen bekin önüne bırakabilir veya şut pozisyonu yaratmak için önünde atılan bir diagonal koşu sonrası pas opsiyonu bulabilir. Bizle oynadıkları maçta epey yakından gördük. Zaten bu sebeple savunması zor.

Çevrimdışı kyiv

Fb macinda direkt kirmizi diye ispiyonladi varci ona mahsuben gidip bakti. Pozisyon karman corman guzel bir cimbizla cektiler kirmiziyi. Once fbli basiyir adama adam kontrolsuz mucadele ederken fbliye basiyir. Hasirt kirmizi
Bizim macta yapilan gibi kirmizi verirsen var mar hikaye. Kaydin sari bi daha kaydin kirmizi hop hop

Şimdi iş yerinde bunu konuşuyorduk. Fenerbahçe için kırmızı fısıldanırken Beşiktaş için VAR sus pus... Ayıp yahu bu kadar göz göre adaletsiz olunmaz. Ya kartlara karışmayacaksan hiç karışma ya da karışacaksan adam gibi karış...

Çevrimdışı tugozcan

Pepe uzun top atmak zorunda kaliyor bence bu kisisel tercihi degil. Top savunmadayken bizim takimin dizilisine bakmak lazim, ozellikle tribunde izlerken net anlasiliyor.

Pepe Medel Vida üçlüsu geride. Oguzhan surekli gel git yapiyor orta saha ve savunmamiz arasinda ve her daim markaj altinda kaliyor kalabalik rakip orta sahasi yuzunden. Gokhan ve Caner orta saha çizgisine basacak sekilde kanatta. Quaresma tipik yerinde. Forvet kim olursa olsun hareketsiz ve stoperlerin kucaginda. Babel'de forvete yakin duruyor. Hal boyleyken stoperlerin yapabilecegi tek sey ya kanatlara atmak, yada forvete (veya Babele) uzun oynamak oluyor.

Asil yapmamiz gereken Vida Medel Pepe uclusu onunde, Caner ve Gokhan kanatta iken ve kanatlarin actigi alana dogru hareketlenirken, hareket halinde 5 oyuncu saglamak. Bunu sadece Oguzhan ve Ljajic yaparsa markaji kolay oluyor. Ama ileri uclude buna dahil olursa bizim ligte kimse buna onlem alamaz. (Bknz Vodafone Arena acilis Bursa maci gomez golü)

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı atalay

1-0'da bulabileceğiniz oyunun kendisinden doğan boşluklar gibi 0-0'ı da baskı merkezleri ile topu planlı rakibe bırakacağınız-ya da topa sahip olup rakibi planlı bir şekilde üzerine çekip yönlendirerek oynasanız? Hatta böylelikle o plansız uzun vurduğunuz topları bu sefer rakibi önde basmaya teşvik edip rakibin yarı sahasında 4x4, 5x5 eşleşmeler kurgulayarak planlı uzun vurarak hücum etmeye çalışsanız? Bunun için sadece geçiş hücumlarına kafa yorup-topu koşturacaksınız.
Adını burada geçen sezon ki başarısından önce de pek zikrettiğim Quique Setién'in Betis'i. Rakibi sağ kanatlarında planlı olarak üzerilerine çekip rakip yarı sahada 5x5 akabinde 6x6 oyun ve sol kanatta büyük bir boşluk kurguluyorlar. Merkezdeki oyuncu topu fazladan iki kez dürtmese bu hücum yerleşik savunmaya karşı bitmemiş olurdu.

Örnekleri City'den Barça'dan vermiyorum. Betis'den veriyorum. Bunu çok iyi yaptıkları maçlardan biri bu sezon ki Sevilla mücadelesi. Tamamını bulup izleyebilirsiniz.

Çevrimdışı mrred

Atmak elbette mesele fakat pozisyon almak daha önemli. Attığın oyuncular kim negredo babel q7. Bunlarda sadece babelin koşu yoluna atabilirsin diğerlerinin ağzının içine atmak zorundasın ki onlarda öncelik alabiliyorlar ise
The great gig in the sky

Çevrimdışı KAP

Abi bu sari kart işinin istisnasi da bizim maca gelecek kural degisti diyecekler kesin, hissediyorum
hala haber bekliyorum senden
yazık bir şey gelmiyor elden