Beşiktaş Futbol Takımı 2018/19 Sezonu
Beşiktaş Futbol Takımı 2018/19 Sezonu

Beşiktaş Forum|Beşiktaş Futbol Takımı 2018/19 Sezonu 2018/19 sezon başlığında transfer konusu hariç Beşiktaş ile ilgili her konu forum kuralları çerçevesinde tartışılabilir. Başlıktaki

0 Üye ve 124 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Beşiktaş Futbol Takımı 2018/19 Sezonu  [Okunma sayısı 2745047 defa] Beşiktaş Futbol Takımı 2018/19 Sezonu

Çevrimdışı tangaz

scouting beğenmedi koray avcı ısrar etti diye aldılar yani
hadi canım güldürdün  :kop: :kop: :kop:
işi bilen insanlar Beşiktaşın scoutlarının çok iyi olduğunu söylüyor sorun acaba onlardamı
yoksa tavsiyeleri alınmıyormu.
kaldıki transfer sadece scoutlarla yapılmazki transferlerin yüzde yetmişi dünya çapında
menejer önermesidir.  sen binlerce takımın onbinlerce oyuncusunun menejerlerini arayarak soramazsınki
sen zamanında ilgilenmişsindir oyuncu boşa çıkıyorsa menejeri kapını çalar bu bir pazar
menejerler satıcı kulüplerde alıcı. vay efendim menejere şu kadar para verilmiş bunu senin şahsına demiyorum
ljajici menejersiz nasıl alacaksın mümkünmü. hangi oyuncuya gitsen menejer çıkıyor karşına oyuncuyla bile anlaşsan
menejerlik ücretini ödemek zorundasın.
bu arada dorukhanı koray avcı tavsiye etti peki güveni kim tavsiye etti. muhariri aldık o çocuktada iş var onu kim tavsiye etti.
bilelimde kimi suçlayacağımızı yada öveceğimizi öğrenmiş olalım boşu boşuna yönetimi övüp seni kızdırmayalım. :D

gül gül kendin çalıyosun kendin oynuyorsun

adam açıklıyor önerdim bir kaç maçını izlediler begenmediler bende ne kaybedersiniz beleş oyuncu en kötü seneye kirya verirsiniz diye ikna yoluna gittim diyor bu basit bir ikna tekniğidir ve başarılı olmuş. haa diyorsan ki ben ikna tekniklerini bilmem orası ayrı elbet sonra yatıp yuvarlanıp gülmen doğal.

iş bilenler bjk scoutları çok iyi diyor demişsin bu da hurafelerinden biri kim o işi bilenler ? orası flu elbet ama o scoutlar larine rokoya falan olur verip dodoya olmaz vermişse senin o scoutlarda o scoutları öven iş bilenlerde (artık her kimseler orası halen flu) belli ki mandıra işletmecisi aslında ama iş bilen die birilerini kandırmayı başarabilen yetenekli kişiler.

sonra dünyada %70 transfer menajer önerisidir die bir istatistik paylaşmışsın bu da en güncel hurafen olarak kayıtlara girdi. nerede yazıyor o istatistik açıklarmısın? menajer transferin ayrılmaz bir parçasıdır elbette ama dünyada hiç bir ciddi kulüp menajer önerdi die gidip oyuncu almıyor uzun araştırmalar gözlemler neticesinde iç dinamikleri onay verdikten sonra menajeri ile irtibatageçip kontrt koşullarını masaya yatırıyor. haa dersenki bizim gibi plnsız programsız takımlara menajerler oyuncu kitliyor eyvallah ama  öle yok %70 filan dersin ona kargalar dahi güler.

yönetimi övmek için ekstra bir argümana ihtiyacın yok ayrıca, yöneticiler neye el atsa tuzluğu kapıp koşuyorsun zaten  :bandit:
Fenerbahçe ve Galatasaray'ı tutanların taraftarlık hikayeleri popülerlik, başarılar, şampiyonluklar ve egemen ideolojileriyle örtüşür. Beşiktaşlılık, anlatılması zor bir damara bağlıdır...

"Ben belli bir takıma karşı değil, yenilgiye karşı oynarım" Eric Cantona

Çevrimdışı tangaz

ben bir çok konuda farklımı düşünüyorum yoksa doğrumu düşünüyorum o tartışılır
ama nedense işin eninde sonunda haklı çıkıyorum. sadece olayları önceden görmek gibi bir
huyum var.
genelde birşeyde arıza oldumu ilk tepki veren ben oluyorum. :D
fener de koç habere para pompalıyor normaldir ama bunlara değil mayıs ayındaki raporlara bak bence
bakalım kim kar zarar açıklayacak. futbol mali yılı raporları kimin ne kazandığını ne kazanmadığını gösterecek
açıklanan rapor 2018 yılı raporuydu sanırım ama biz 2017-18 futbol mali yılında kar gösterdik mesela
normal mali raporlarda şişirdikleri hesapları bakalım uefaya verdikleri mali raporda şişirebileceklermi.
çok kalmadı bekleyelim görelim.

doğru filan düşünmüyorsun farklı aslında hatalı düşünüyorsun. aslında olay şöyle büyük bir hayal dünyan var kafanda bir şey kuruyorsun muhtemelen bunu kendi kendine 1500 satır yazarken 1500 seferde tekrar edip kendini ikna ediyorsun bu esnada bu hurafelerinin doğruluguna öyle kaptırıyorsun ki millet 100 defa aksini belgeli delilli vidyolu ispatlasada sen 3 ay sonra hala çıkıp aynı tezini dayatıyorsun millet pes ediyor bu kadar da olmaz diyor gülüp geçiyor sonra sen bu durumu görüp gene günün sonunda dediğim çıktı ben kazandım waay be ne öngörü var bende diyorsun. mesela hayal dünyanda türettiğin son hurafen taliscanın yendiği şeklinde, layiçi hoca yemek üzereyken taraftarın kazandıgı şeklinde. aynı traftar lensi nie hocanın gazabından çekip çıkarıp bir  overmars yaratamıyorsa  yada necipden lampard larinden van basten filan ona da bi açıklama getirmeni heyecanla bekliyoruz
Fenerbahçe ve Galatasaray'ı tutanların taraftarlık hikayeleri popülerlik, başarılar, şampiyonluklar ve egemen ideolojileriyle örtüşür. Beşiktaşlılık, anlatılması zor bir damara bağlıdır...

Çevrimdışı tangaz

Talisca'nın futbolculuğuyla alâkalı eleştirim menajerinin peşinde koşarken  orta saha ile hücum arasında yeterince bağlantı kurmaması, kendini yeterince oyuna vermeyip ayağına her geleni şut atması üzerineydi. Ne zamanki ayrılacağını açıkladı , Milli takıma seçilme mevzuları çıktı bu eleştirdiğim konularda ne hikmetse ilerleme kaydetti ve istatistikleri fırladı. Talisca, Babel ve benzerleri menajerleri ne derse onu dinleyen profesyonel futbolcu sınıfında. Bu işin bir parçası menajerler olabilir itiraz edemem ama bizim kulüple alâkalı menajerlerin herşeye bulaşması bu kadar etkin olmaları da normal değil.

taliscanın ilk devre maç başı 7-8 şutta isabeti 1 var ise ikinci devre 4-5 şuta 3 isabet gibi bir istatistiğe evrilmişti ilk devre 3 gol ikinci devre 11 gol sıralamıştı. talisca asla bir playmaker değildi asist sayılarından da bu görülebilir ama muhteşem bir ikinci forvettir herif gol için doğmuş ve bu oyun skor oyunu, ben bonservisi neyse verilsin alınsın kafasındakilerdendim ama bizden 6-7 maaş isterdi çinde 11-12 arası net maaşı var.

Çevrimiçi yaço58

doğru filan düşünmüyorsun farklı aslında hatalı düşünüyorsun. aslında olay şöyle büyük bir hayal dünyan var kafanda bir şey kuruyorsun muhtemelen bunu kendi kendine 1500 satır yazarken 1500 seferde tekrar edip kendini ikna ediyorsun bu esnada bu hurafelerinin doğruluguna öyle kaptırıyorsun ki millet 100 defa aksini belgeli delilli vidyolu ispatlasada sen 3 ay sonra hala çıkıp aynı tezini dayatıyorsun millet pes ediyor bu kadar da olmaz diyor gülüp geçiyor sonra sen bu durumu görüp gene günün sonunda dediğim çıktı ben kazandım waay be ne öngörü var bende diyorsun. mesela hayal dünyanda türettiğin son hurafen taliscanın yendiği şeklinde, layiçi hoca yemek üzereyken taraftarın kazandıgı şeklinde. aynı traftar lensi nie hocanın gazabından çekip çıkarıp bir  overmars yaratamıyorsa  yada necipden lampard larinden van basten filan ona da bi açıklama getirmeni heyecanla bekliyoruz
siz koray avcının açıklamalarına kap muamelesi yapınca problem yok ama bence siz kendinizi ikna etmişşiniz o kadar açık örneklerle ortaya koyuyoruz transferleri genede gram helal olsun diyemiyorsunuz deseniz kafanızda kurduğunuz tabu yıkılcak bu transfer komitesine karşı şimdi yazın hasicin gelceği konuşuluyor güven dorukhan hasic muhayyer 4 tane yetenekli genç adam birini önereni bulduk diğerlerini kim önermiş acaba onlarıda bulalım o korayın açıklamalar zaten kendini öne çıkarma amaçlı belli önermişdir belki ama yok ben önerdim reddettiler sonra ısrar ettim olmazsa kiralarsınız falan dedim öyle aldılar demek eğer bu adamlar güven hasic muhayyeri almayı planlamamış olmasa dediği gibi der geçerim ama bir planlama var ayrıca güven muhayyer dorukhan aynı milli takımda oynamıyorlarmıydı 3ünü izleyip almaları akla daha yatkın gelmiyormu ama siz korayın açıklamalara kap muamelesi yapmaya devam edin şansa 3 oyuncu önerdi millet 3üde aynı milli takımın yaş kategorilerinde oynamadı tesadüfmü yani işte geçen gökhan keskin çıktı yok cengizi çağları falan önermiş alın demiş olmamış acaba kaç adam önerdide 2si parlayınca onlar üzerinden kamuoyuna açıklama yapıyor anlattımı hiç başarısız olup önerdiği adamları niye önersinki amaç kendinin taraftarın önünde iyi yere koymak ayrıca siz dediniz kötüyü örnek vermeyin tutup larinle necip örneği vermişsin versene adem ljajic güven gibi örnekleri ama yok kötüleri öne çıkarıp iyi yapıılan işleri gölgelemeye çalışıyorsunz

Çevrimdışı tangaz

Evet suçun büyüğü şenol güneşte .elinde şampiyon olabilecek kalitede bir takım vardı ama beceremedi.takke düştü kel göründü diye bir söz var işte şampiyon olsaydık yönetimin başkanın eksikleri görünmeyecek veya görmezden gelinecekti.yönetim iyi bir takım kurdu ama maaş dengesizliği , ödeme güçlüğü, medya algısı, tff, , mhk ve çetesi gibi konularda yetersiz kaldı.bunlar birazda yumurtamı tavuktan tavuk mu yumurtadan paradoksu gibi başarısızlık mı bunları tetikledi yoksa bun yetersizliklermi başarısızlığı getirdi o kısımda anlaşamıyoruz.belkide ikiside doğru.

sene başında golcü die git negredo die mantarın tekini al getir hocanın önüne koy ondan sonra suçun büyüğü onda de. hı hı anlıyorum.

bin defa dedik bir santrafor bin ayıbı örter die. bknz. burak yılmaz. daha geçen maç sonu layiç bile itiraf etti sene başında burak gibi bir golcümüz olsaydı sıralamadaki yerimiz çok farklı olurdu die...

tff mhk çete medya algısı ödeme yapamamak naaş  dengesizliği vbvb die futbolda başarıyı etkileyen maddelerin hemen hepsini yazıp yanına da yönetim bu konularda yetersiz kaldı de ama suçun büyüğü hocada olsun  :alala: çelişkiler çelişkiler  :bandit:

Çevrimdışı tangaz

neyin laf kalabılğı son 3 10 numaramız ligin en iyileri sosa talisca ljajic varmı son 5-6 sezonda bundan daha iyi adamlar bu ligde son forvetlerimize bakıyon dem ba gomez cenk aboubakar negredo burak negredo hariç bu forvetlerden daha iyisi varmıydı ligde varsa söyleyin bu transferlere fblisi gslisi bile överken ben nadir gördüm transfer komitesi yönetim bu işlerde başarılı diyen ama bakıyorsun bi sistem olduğu belli bu adamların hepsi 5 sezon üst üste zar transferleri değil negredoda bu kadar kötü değildi ayrıca adam bize 2 derbi kazandırdı asistleriyle trabzon fb gibi ama bakıyorum biri diyor taa feda sezonundaki gökhan süzen enaramo transferini eleştiriyor veriler ortada son stoperlere bakalım ersan rodolfo marcelo tosic(piyango) pepe vida mitrovic mirin alexis roco hangisi kötü roco mitrovis dersin roconun bedeli makuldu getirdik olmazsa kiralarsın gönderirsin bişe yaparsın mitroyuda aldığın paraya gönderdin ama bakıyorsun 20 transferde 2 bozuk çıkınca yönetim kötü oluyor kanatlara bakalım olcay töre kerim quaresma babel lens aras  lensle aras hariç hangisi kötüydü olcayı bu taraftar ıslıkladı adamın yeteneği kısıtlı olabilir hırsı takım oyunu oynaması presi bile yeterliydi  ayrıca transferlere bakınca bile bunlar zar atıp veya öneriyle olcak transferler değil beşiktaş tarihinin en iyi 10 10 numarası içine sosa talisca adem girer forvetlerde keza öyle ama işte rakip gibi bu yönetim tak çıkarıp forvete 13 m saymadı yada iki stopere tak 13 m saymadı öyle yapsa transfer başarısı olurdu ama bizimkiler başarısız sosa talisca adem transferleri üst üste şans transferleriydi kabul etmek gerçekten zormu adamlar totalde başarılı işte kim getirdiyse bu adamları başarılı şuan top ljajice gelince  heycanlanmayan zevk almayan beşiktaşlı yoktur neden gidipde benziayı falan almadık neden adem kim önerdiyse sağolsun yoksa bu yönetim beceremezdi kendi değerlerimizi kötülemekde üstümüze yok

sen hala olayı anlamıyorsun

transferlerde plan program yok derken şu kötü bu iyi denmiyor ki (ha lens ve negredo ağır kötü oyuncular ve kötü transferler onu ayrıca belirteyim) istatistik veriliyor 80 adam gelmiş bir o kadar gitmiş deniyor oyuncu tiplemesi veriliyor gomez>abuş>negredo veya sosa>talisca beş benzemez deyiminin vücut bulmuş halleri. sirkülasyonun çokluğu ve sirkülasyondaki tiplemelerin alakasızlığı vurgulanıyor. gomezli kadrodan şuan 11de sadece 36lık atiba kaldı bu denli hızlı ve çok değişimden rahatsızız ve yanlışlığını vurguluyoruz dünyada böle değişim bir bizde var mesela geseninde başında ffp var ama sene başı tek gomis gitti onunda ffp ile alakası yoktu. sonra bugün de sıraladım son 2 sene standart gelirlere ek olarak bons+şl gelirleri nedeni ile ekstra +50 milyon yuro girdi olmuş ama en çok zarar açıklayan takım olmuşuz. mesela biz geçen sene şl sayesinde +41 milyon tl kar açıkladık bonservise çok para dökmedik pepe negredo vida gibi birkaç maaşı yüksek elemanıız vardı açıkladıgımız kar +41 di gese geçen sene bonservise 45 milyon yuro para gömdü bu biim hiç bir sene harcamadığımız bir bedel sonra bu heriflere dünyamaaşlar verdi belhanda feguli gomis muslera vbvb deli maaşlar alıyordu velhasıl çok maliyetli bir kadroları vardı şampiyon yapıldılar ittire ittire herifler 80 milyon kar açıkladı. iki takımda benzer statüde şamp oluyorlar şampiyonlar ligine katılıyorlar biri  diğerinin 3-4 katı bonservise para vermiş maaş toplamı daha yüksek  üstelik gruptan çıkamamış ama daha fazla kar açıklamış . eleştirilerimiz sorgularımız buna bunu yaparken arada negredoyu ekleyip plansızlığın sonuçlarını dile getiriyoruz o negredo yüzünden kıçımızdaki delik 40-50 milyon yuro direkt büyümüştür kötü finansal durum nedeniyle şampiyon olamadıgın için ödeme yapamayıp tefeciye gitmek durumunda kalıp bolca faiz yüküne girmiştir bu yönetim geçen sene kaçan şampiyonluğun bedeli şl gelirinin uçması gereksiz 2-3 transferin (negredo lens love) gideri ve bu kayıpları telafi edebilmek için ödemek zorunda kalınan faizler eklenince kara delik 60-70  milyon yuro daha büyümüştür.

doğru transfer die sıralamışsında gomez kiralık abuş kiralık talisca kiralık layiç kiralık  tapu sende değil tapusuna para verdiklerin lens 30 yaş negredo 33 yaş vagner 34 yaş adriano 33  gökhan 33 tapusu sendekiler hep yaşlılarmış değil mi? oku oku 3-4 defa oku ama, sonra bana plandan programdan bahset. sonraa dünyanın heryerinde bir santraforunu yüksek bedele sattıgında yerine bir yatırım yaparsın 23e cenk gittiyse yerine 10-12 milyonluk 25 yaş altı adam alırsın tutarsa 35e satarsın tutmazsa ders çıkarırsın yeniden denersin bu marsta bile böyledir gidip 33lük negredo 34lük vagner love transferlerini yaparsan plansız programsız etiketini pek ala yersin.

Çevrimdışı tangaz

siz koray avcının açıklamalarına kap muamelesi yapınca problem yok ama bence siz kendinizi ikna etmişşiniz o kadar açık örneklerle ortaya koyuyoruz transferleri genede gram helal olsun diyemiyorsunuz deseniz kafanızda kurduğunuz tabu yıkılcak bu transfer komitesine karşı şimdi yazın hasicin gelceği konuşuluyor güven dorukhan hasic muhayyer 4 tane yetenekli genç adam birini önereni bulduk diğerlerini kim önermiş acaba onlarıda bulalım o korayın açıklamalar zaten kendini öne çıkarma amaçlı belli önermişdir belki ama yok ben önerdim reddettiler sonra ısrar ettim olmazsa kiralarsınız falan dedim öyle aldılar demek eğer bu adamlar güven hasic muhayyeri almayı planlamamış olmasa dediği gibi der geçerim ama bir planlama var ayrıca güven muhayyer dorukhan aynı milli takımda oynamıyorlarmıydı 3ünü izleyip almaları akla daha yatkın gelmiyormu ama siz korayın açıklamalara kap muamelesi yapmaya devam edin şansa 3 oyuncu önerdi millet 3üde aynı milli takımın yaş kategorilerinde oynamadı tesadüfmü yani işte geçen gökhan keskin çıktı yok cengizi çağları falan önermiş alın demiş olmamış acaba kaç adam önerdide 2si parlayınca onlar üzerinden kamuoyuna açıklama yapıyor anlattımı hiç başarısız olup önerdiği adamları niye önersinki amaç kendinin taraftarın önünde iyi yere koymak ayrıca siz dediniz kötüyü örnek vermeyin tutup larinle necip örneği vermişsin versene adem ljajic güven gibi örnekleri ama yok kötüleri öne çıkarıp iyi yapıılan işleri gölgelemeye çalışıyorsunz

sana yanıt verdim planlamanın muazzamlığını gençleri kirala portekizlilerin pilot takımı gibi takıl tabulu alırken negredo love adriano gg lens gibi hep 30+ adamları doldur takıma sonra plandan programdan bahset. negredoyu vagneri lensi alan kafayamı helal olsun diyeceğim?  sonra tutturmuşsun bir layiç layiç adam 5. hafta gelmiş 10gün sonra milli takımdan sakat dönmüş takıma uyumu 12 haftadan sonra başlamış devre arası kamp sonrası formu yükselmeye başlamış eee nolmuş bunlar olurken senin yere göğe koyamadıgın yönetimin santraforsuz sezona başlamış kalecisiz 10 numarasız sezona başlamış ligde tren kaçmış şampiyonluk kaf dağının ötesinde kalmış ondan sonra layiç uçmaya kaçmaya başlamış faydası nerde bana ondan haber ver bu plansızlık programsızlığın sonunda şl direkt katılım kaçmış mı kaçmış 40-50 milyon daha kayıp yazacak mı yazacak. bunu yapanları mı alkışlayacağız.

Çevrimdışı Onur Küçük

bak örnek rize maçı atiba medel çıkıyorsun ama merkez oyunu oynayabiliyorsun geçen senede vardı atiba ve medel
sorun oyuncuda falan değildi. direk oyunun kendisindeydi. kaldıki diyelim talisca öyle bir oyuncu değil taliscadan sosa oyunu bekleyeceğine
taliscanın oynama tarzına uyum sağlayacaksın tavuk var elinde ördek gibi vak vak lamasını bekliyorsun hocanın iyi olması elindeki oyuncuların yeteneklerine
göre oyun sistemi geliştirmesinden belli olur. kadro mühendisliği diye tutturuyorsunuz bu takım geçen sene şl  grubunu na mağlup lider bitirdi
bak bakalım şl maçlarında 30 ortamı açmışız yada orta sahayı boşlamışmıyız orda bunları yapan takım neden ligde yapmadı
şl de kadro mühendisliği doğru ligdemi yanlış.
şl de gruplardan yenilmeden çıkıp ligde ilk yarı 30 puanda kalmak kadro mühendisliğiyle açıklanacak bir durum değil iki tarafta bambaşka oyun oynuyorduk
elenince lige döndük ikinci yarı aynı kadro mühendisliği ile birde üstelik cenki kaybettiğimiz halde 41 puan aldık ikinci yarı 41 puan topla
ilk yarı şl gruplarından na mağlup çık ama şampiyonluğu vermemizi kadro mühendisliğinin kötü yapıldığına yor hocanın hiç suçu yok
bunda zor geçen ikinci yarı topladığın puanı ilk yarı toplayamamışsın bu senede aynı değilmi ilk yarı aldığımız puan 26 tamam kadro mühendisliği kötü
ama takım ikinci yarı daha 7 maç var 24 puanı aldı.
sürekli mazeret uyduruyoruz yok oyuncular geç geldi yok şöyleydi yok böyleydi efendim ljajic geç gelmiş ilk yarı ikinci yarı burak geldi çıktı takır takır oynuyor
çünkü burak geldi hoca takımın şeklini buraka göre ayarlayıverdi. ilk yarı 35-40 ortayla maç bitiren takımın orta sayıları onlara düştü
acaba hoca taliscaya öğrettiği gibi burakada kafa vurmayı öğretiyormu. ilk yarı orta sahayı geçmeyen atiba şimdi ceza sahasında cirit atıyor.
doğru bunlar burak gibi bir forvet geldiği için oluyor ama burak çok iyi forvet olduğundan değil buraka gol attırmak için oyunu o şekle soktu
başardımı hala istenen verim yok yine burakı topla buluşturamıyoruz ama hücum hattı işlemeye başladı.
biz bunu iki sezondur hiç yapmıyorduk. sahada medel atiba dorukhanla pas oyunu oynadık verimsizdi ama yinede orta açma olmadı
caner bile orta açmak için çıkmadı hiç her zaman orta açmaya koşan geriye gelmeyen oyuncu ileri çıkmadı bu oyuncuyla alakalı değil hocayla alakalı
açık açık orta aömaya freni koydu ama bunu Beşiktaş için yapmıyor burak gol atsın diye yapıyor. Bak bu oyunun güven bile kaymağını yedi.
Talisca ileride statik durup ayağına topu beklememeli orta saha ile bağlantısını kurabilmeli demek Talisca , Sosa gibi oynasın demek değil. Talisca ve Sosa farklı tipte oyuncular . İkisi de birbirinin oyununu kopya edemez. Günümüz futbolunda kimse gerisindeki oyuncu ile koordine olmayarak ileride statik kalıp topu ayağına bekleyerek etkin oyun ortaya koyamaz. Savunmalar statik oyuncuya karşı kolay önlem alır. Pozisyon alır, topu statik olan oyuncunun ayağından alır, en kötüsü hücumcunun şut açısını bozarak kötü etkisiz şut atmasını sağlar. Talisca'nın son sezonunun ilk yarısında  Türkiye liginde 50'ye yakın  şut atıp sadece 2 gol bulabilmesi temel nedeni oyun içinde  statik kalmasıydı. Profesyonel kendi kariyerini geleceğini düşünen bir futbolcu. Kendine göre haklı sebepleri vardır illaki sezonun ilk yarısında öyle oynamasının.

Herşeyi Hoca orta açtırmak istiyora bağlarsak o zaman var olan tüm problemleri halı altına süpürmüş oluruz. Hocanın hataları oldu mu ? Oldu. Ama hatalarından dönmesini de bildi. Orta açtırmak gibi bir takıntısı olsa Milli takımda da bunu görürdük. Milli takımda gördüğümüz eldeki malzeme neyse ona göre  takımı oynattığı. Hatalarından dönmeyenlere bakmak lâzım artık.

Çevrimdışı Onur Küçük

taliscanın ilk devre maç başı 7-8 şutta isabeti 1 var ise ikinci devre 4-5 şuta 3 isabet gibi bir istatistiğe evrilmişti ilk devre 3 gol ikinci devre 11 gol sıralamıştı. talisca asla bir playmaker değildi asist sayılarından da bu görülebilir ama muhteşem bir ikinci forvettir herif gol için doğmuş ve bu oyun skor oyunu, ben bonservisi neyse verilsin alınsın kafasındakilerdendim ama bizden 6-7 maaş isterdi çinde 11-12 arası net maaşı var.
Aynen öyle dediğin gibi. O istatistiğin değişimi de kendisiyle alâkalı. İstediklerini verir oynatırdık ama paralar ödenmiyor iken Pepe'nin durumu bile ortadayken Talisca'yı kim nasıl oynatacaktı onu da merak ediyorum.

Çevrimdışı mylife1903

sana yanıt verdim planlamanın muazzamlığını gençleri kirala portekizlilerin pilot takımı gibi takıl tabulu alırken negredo love adriano gg lens gibi hep 30+ adamları doldur takıma sonra plandan programdan bahset. negredoyu vagneri lensi alan kafayamı helal olsun diyeceğim?  sonra tutturmuşsun bir layiç layiç adam 5. hafta gelmiş 10gün sonra milli takımdan sakat dönmüş takıma uyumu 12 haftadan sonra başlamış devre arası kamp sonrası formu yükselmeye başlamış eee nolmuş bunlar olurken senin yere göğe koyamadıgın yönetimin santraforsuz sezona başlamış kalecisiz 10 numarasız sezona başlamış ligde tren kaçmış şampiyonluk kaf dağının ötesinde kalmış ondan sonra layiç uçmaya kaçmaya başlamış faydası nerde bana ondan haber ver bu plansızlık programsızlığın sonunda şl direkt katılım kaçmış mı kaçmış 40-50 milyon daha kayıp yazacak mı yazacak. bunu yapanları mı alkışlayacağız.
Senol gunes sampiyon yapmadi, gomez yapti abi
Gomezin tilsimi bozuldu volfsburk ile sututgarti yapamadi
Sosa tsyi de sampiyon yapacakti mesela olmadi
Hoca kimseyi parlatmadi koreltti onu da unutmamak lazim
Hocanin tukaka yaptigi fabri ile cenk eplde yardiriyor babel kume dusmekten kurtardi fulhami

Onerme su aslinda, bilic yerine senol gunes olsa dembali takimi belki sampiyon yapabilirdi ama senol gunes yerine bilic olsa gomezli takim kesin sampiyon olamazdi.

Sirket yonetirken yada bi isletme sahibiyken bunca yillik tecrubeme gore herkese tavsiye edebilecegim ujlu vardir, SAM yani satinalma ambar muhasebe. Bunlardan birinde sallanma baslarsa, batarsin
Satinalma neden yapilir konularina girmeyecegim, bizde manyak bir sirkulasyon var, sorket sahibi de tartismali oldugu icin kimse satinalmaya karismiyor. Devamli alim oluyorsa az kontrol edeceksin alimlari forse eden sahislari bulacaksin, bunlarin kisisel menfaatleri olabilir.
Ambar olayini bize uyarlarsam, bir suru gereksiz adam var elde oynamayan nadasa birakilmis satinalma hatalarindan gelen bir yanlisin depoda birikip curumesi, hem huzuru bozarlar hem maddi kulfet
Muhasebe zaten bizim kulupte hepten rezalet. Belge sizmasindan yonetimsel zaaflara hersey var.

Bu yonetim sekliyle iyi bile geldik buralara, sivil toplum kurulusu olarak kabul edilmesek coktan kapanirdi kulup zaten

Medel bile gereksiz tiransferdi almasan bisi degismezdi yazdik ama alma kimseyi para akarken kova koy dedik.
Iyi oyuncuymus, yahu kicina don alamiyorsun cok mu lazim sana oyuncu.

Kaleci sitoper santrafor onnomero her sene degismez, degisirse de bu oyuncularda hata yapmayacaksin daha iyisini tak diye alacaksin zaten iyi olmasi bile yerini doldurabileceginin garantisi degil kaleciye bah, ikarus bu fabriden kotu kaleci mi degil ama eldivenini bile giydiremez fabrinin

Çevrimdışı mylife1903

Aynen öyle dediğin gibi. O istatistiğin değişimi de kendisiyle alâkalı. İstediklerini verir oynatırdık ama paralar ödenmiyor iken Pepe'nin durumu bile ortadayken Talisca'yı kim nasıl oynatacaktı onu da merak ediyorum.
Adamanin menejeri mukemmel isler yapiyor. Futbolcu olsam talinin menejeri ile calismak osterdim
Topcuyu madur etmeden kendi cebini doldurdu adam.
30 milyona almis deniyor cinliler 11 maasi var
5 senelik imza atsa menejeri bu 80 milyona yakin meblagdan 6-7 milyon komisyon almistir.
Her mac sapliyor cocuk, baglantiyi kopartmamak lazim keyfi kactiginda cinden kurtaririz
Adamin torunu bile kurtuldu artik

Çevrimiçi yaço58

sen hala olayı anlamıyorsun

transferlerde plan program yok derken şu kötü bu iyi denmiyor ki (ha lens ve negredo ağır kötü oyuncular ve kötü transferler onu ayrıca belirteyim) istatistik veriliyor 80 adam gelmiş bir o kadar gitmiş deniyor oyuncu tiplemesi veriliyor gomez>abuş>negredo veya sosa>talisca beş benzemez deyiminin vücut bulmuş halleri. sirkülasyonun çokluğu ve sirkülasyondaki tiplemelerin alakasızlığı vurgulanıyor. gomezli kadrodan şuan 11de sadece 36lık atiba kaldı bu denli hızlı ve çok değişimden rahatsızız ve yanlışlığını vurguluyoruz dünyada böle değişim bir bizde var mesela geseninde başında ffp var ama sene başı tek gomis gitti onunda ffp ile alakası yoktu. sonra bugün de sıraladım son 2 sene standart gelirlere ek olarak bons+şl gelirleri nedeni ile ekstra +50 milyon yuro girdi olmuş ama en çok zarar açıklayan takım olmuşuz. mesela biz geçen sene şl sayesinde +41 milyon tl kar açıkladık bonservise çok para dökmedik pepe negredo vida gibi birkaç maaşı yüksek elemanıız vardı açıkladıgımız kar +41 di gese geçen sene bonservise 45 milyon yuro para gömdü bu biim hiç bir sene harcamadığımız bir bedel sonra bu heriflere dünyamaaşlar verdi belhanda feguli gomis muslera vbvb deli maaşlar alıyordu velhasıl çok maliyetli bir kadroları vardı şampiyon yapıldılar ittire ittire herifler 80 milyon kar açıkladı. iki takımda benzer statüde şamp oluyorlar şampiyonlar ligine katılıyorlar biri  diğerinin 3-4 katı bonservise para vermiş maaş toplamı daha yüksek  üstelik gruptan çıkamamış ama daha fazla kar açıklamış . eleştirilerimiz sorgularımız buna bunu yaparken arada negredoyu ekleyip plansızlığın sonuçlarını dile getiriyoruz o negredo yüzünden kıçımızdaki delik 40-50 milyon yuro direkt büyümüştür kötü finansal durum nedeniyle şampiyon olamadıgın için ödeme yapamayıp tefeciye gitmek durumunda kalıp bolca faiz yüküne girmiştir bu yönetim geçen sene kaçan şampiyonluğun bedeli şl gelirinin uçması gereksiz 2-3 transferin (negredo lens love) gideri ve bu kayıpları telafi edebilmek için ödemek zorunda kalınan faizler eklenince kara delik 60-70  milyon yuro daha büyümüştür.

doğru transfer die sıralamışsında gomez kiralık abuş kiralık talisca kiralık layiç kiralık  tapu sende değil tapusuna para verdiklerin lens 30 yaş negredo 33 yaş vagner 34 yaş adriano 33  gökhan 33 tapusu sendekiler hep yaşlılarmış değil mi? oku oku 3-4 defa oku ama, sonra bana plandan programdan bahset. sonraa dünyanın heryerinde bir santraforunu yüksek bedele sattıgında yerine bir yatırım yaparsın 23e cenk gittiyse yerine 10-12 milyonluk 25 yaş altı adam alırsın tutarsa 35e satarsın tutmazsa ders çıkarırsın yeniden denersin bu marsta bile böyledir gidip 33lük negredo 34lük vagner love transferlerini yaparsan plansız programsız etiketini pek ala yersin.
fifamı oynuyoruz gomez gitti onun kalibresinde adamı getirmek kolaymıydı o sene birde ülke karışıktı ayrıca sosa gibi 10 numara bulmak kolaymıydı aynı tipte bulsan parası ne olcak al işte ljajic sisteme uymuyor diye taca çıkarmasa alamzdın birde kendi içinde transferlerin uyumuna bak o zaman talisca aboubakar ayrıca cenkde vardı abou kanatada kaydırılabiyordu kendi içinde gayet tutarlı transferler tek katıldığım nokta bu kadar sirkülasyon olmaması lazımdı ama burası türkiye ligi şartlar belli işte al fabri adam gitmek istedi ne yapcan sosa gitmek istedi ne yapabildin bu arada güzel manipülasyon yapıyorsun adriano 33 yaşındaymış biz bu adamın tapusunu 31 yaşındayken almadıkmı ayrıca barcelonanın sol beki gayet makul paraya aldın adamın bu sene hariç 2 sene verdiği katkılar muazzamdı ama size göre yaşlı bu adamı barcadan getirende bu yönetimdi ha pardon belki biri önermiştir böyle bir transferi bile gözünüzde 33 yaşında deyip küçültmeye çalışıyorsunuz ne yapsınlar gidip jordi albayımı alsalardı hep yaşlıları örnek vermişin versene kerim töre oğuzhan cenk dorukhan güven muhayyer al bunlarında tapusuyla getirdi marcelo fabri babel sosa dem ba atiba vida mirin bunlarda tapusuyla gelmedimi kendinizle çelişiyorsunuz bana neden kötüleri emsal alıyoruz da iyileri almıyoruz? kıyas yapacaksan iyilerle kıyasla ki iyiye evril. kötülerle kıyaslayıp şükredersen hikayenin sonunda bu işin fıtratında var die büyürsün... dediniz galiba siz kötüyle kıyaslaya kıyaslaya büyümüşşünüz demekki kıyaslasana iyileride bi tane iyi transferi yazdığın yok yaz kıyasla adama tutmuş gomezi getirmiş yıl sonu bombalar patlamış darbe olmuş adam gelmemiş ülkesine geçmiş ne diyebilceksin buna belki herşey normal seyrinde gitse kalcaktı size önerim lafta değil gerçekten iyileri örnek alın şu yönetime öcü gözüyle bakmayı bırakın

Çevrimdışı kartalbayt

Başakcity ilk 11'miz

Karius
Gökhan-Vida-Mirin-Caner
Atiba-Medel
Lens-Dorukhan-Ljajic
Burak Yılmaz

Sol kanadımızdan silkelemeseler bari

Çevrimdışı Yunus Emre Dökmeci

Necipi , Rocoyu falanda koysaydın keşke hocam bu kadar defansif oyuncu az olmuş :bawling: :bawling:
Kopar Kıyamet Çöker Karanlık
Allah Bizi Affetmez Çok Günah Aldık
Sevenler Ayrılmaz Biz Bir Plan Yaptık
Tüm çArşı Cehenneme Kombine Aldık

Çevrimiçi levitate

sanırım adriano ile yolları ayırma zamanı geldi :'(
Morty, Morty! Hey morty!!! Morty garaj garaja gel Morty
Tezgahın üzerindeyim morty Turşuyu ters çevir Hadi turşuyu çevir morty pişman olmayacaksın çok faydasını göreceksin

Kendimi turşuya dönüştürdüm Morty, bum! Büyük sürpriz! Bir turşu oldum, buna ne diyorsun bakalım? Kendimi turşuya dönüştürdüm!

Çevrimdışı Osvaldonun Saçı

Başakcity ilk 11'miz

Karius
Gökhan-Vida-Mirin-Caner
Atiba-Medel
Lens-Dorukhan-Ljajic
Burak Yılmaz

Sol kanadımızdan silkelemeseler bari

Demek hoca geçen haftadan hiç ders almamış. Üzücü.. Umarım şans yanımızda olur.

Çevrimdışı mylife1903

Demek hoca geçen haftadan hiç ders almamış. Üzücü.. Umarım şans yanımızda olur.
Sans ve besiktas
Ilahi adalet bile yok bize ne sansi
Ustelik bassaksitiye zaten genelde karmamizin tutmamasi var hakem de cucu

Çevrimdışı tangaz

fifamı oynuyoruz gomez gitti onun kalibresinde adamı getirmek kolaymıydı o sene birde ülke karışıktı ayrıca sosa gibi 10 numara bulmak kolaymıydı aynı tipte bulsan parası ne olcak al işte ljajic sisteme uymuyor diye taca çıkarmasa alamzdın birde kendi içinde transferlerin uyumuna bak o zaman talisca aboubakar ayrıca cenkde vardı abou kanatada kaydırılabiyordu kendi içinde gayet tutarlı transferler tek katıldığım nokta bu kadar sirkülasyon olmaması lazımdı ama burası türkiye ligi şartlar belli işte al fabri adam gitmek istedi ne yapcan sosa gitmek istedi ne yapabildin bu arada güzel manipülasyon yapıyorsun adriano 33 yaşındaymış biz bu adamın tapusunu 31 yaşındayken almadıkmı ayrıca barcelonanın sol beki gayet makul paraya aldın adamın bu sene hariç 2 sene verdiği katkılar muazzamdı ama size göre yaşlı bu adamı barcadan getirende bu yönetimdi ha pardon belki biri önermiştir böyle bir transferi bile gözünüzde 33 yaşında deyip küçültmeye çalışıyorsunuz ne yapsınlar gidip jordi albayımı alsalardı hep yaşlıları örnek vermişin versene kerim töre oğuzhan cenk dorukhan güven muhayyer al bunlarında tapusuyla getirdi marcelo fabri babel sosa dem ba atiba vida mirin bunlarda tapusuyla gelmedimi kendinizle çelişiyorsunuz bana neden kötüleri emsal alıyoruz da iyileri almıyoruz? kıyas yapacaksan iyilerle kıyasla ki iyiye evril. kötülerle kıyaslayıp şükredersen hikayenin sonunda bu işin fıtratında var die büyürsün... dediniz galiba siz kötüyle kıyaslaya kıyaslaya büyümüşşünüz demekki kıyaslasana iyileride bi tane iyi transferi yazdığın yok yaz kıyasla adama tutmuş gomezi getirmiş yıl sonu bombalar patlamış darbe olmuş adam gelmemiş ülkesine geçmiş ne diyebilceksin buna belki herşey normal seyrinde gitse kalcaktı size önerim lafta değil gerçekten iyileri örnek alın şu yönetime öcü gözüyle bakmayı bırakın

gençlerden yazdıgın isimleri okuyorum da şimdi ben berat çetintaya die yazmaya bi başlarım evin yolunu bulamazsın sonra 3 yaş üstü tapulu 4-5 eleman yazdım sadece adriyi yazmışsınoran %20 geri kalan mantarları nie yazmadın??? esas bu yaptıgına manipülasyon denir...

Çevrimiçi yaço58

gençlerden yazdıgın isimleri okuyorum da şimdi ben berat çetintaya die yazmaya bi başlarım evin yolunu bulamazsın sonra 3 yaş üstü tapulu 4-5 eleman yazdım sadece adriyi yazmışsınoran %20 geri kalan mantarları nie yazmadın??? esas bu yaptıgına manipülasyon denir...
yazın bu dünyada genç transferde yüzde 100 oranmı yakalamayı bekliyorsunuz anlamıyorum realist bakın olaylara önemli olan o gençlerden omurga oluşturmak fedadan beri yapıldı şimdide yapılıyor sizde diyonuz beratı yazarsam yazın ne yapalım tutmadıysa her genç tutsa zaten dortmund falan olurduk kötüyü göstermeye çalışıyorsunuz ısrarla bende size diyorumki kötüyü gelin beraber eleştirelim iyi işleride beraber övelim ama siz övmeye gelince yoksunuz

Çevrimiçi levitate

wuhuuu güzel maçtı yarın gs yenilirse bal dök yala

ilk yarı kötüydük ama ikinci yarı toparladık sevindirici

maçın adamı ya atiba ya da ljajic kararsız kaldım
Morty, Morty! Hey morty!!! Morty garaj garaja gel Morty
Tezgahın üzerindeyim morty Turşuyu ters çevir Hadi turşuyu çevir morty pişman olmayacaksın çok faydasını göreceksin

Kendimi turşuya dönüştürdüm Morty, bum! Büyük sürpriz! Bir turşu oldum, buna ne diyorsun bakalım? Kendimi turşuya dönüştürdüm!

Çevrimdışı AigleBordeaux

Yarın Gs alırsa onları şampiyon yaptık. Başak 3 puan farkı hayatta koruyamaz.
Durursa burada dursun kalbim Beşiktaş!

Çevrimdışı AigleBordeaux

Bu arada takımda en iyi oynayan üçlü ikisi seneye emekli olma ihtimali var, 10 milyon bütçeyle nasıl Gönül,Atiba yerine oyuncu alacağız şüpheliyim.
Durursa burada dursun kalbim Beşiktaş!

Çevrimdışı ozankarakoc

Hepsinin alnından öpüyorum... Ruh, mücadele, hırs, kondisyon, teknik, her şey vardı.

Dorukhan muhteşemdi... Kusursuz müdahaleler, bitmek bilmeyen bir enerji, oyun zekası, dinamizm... Dört dörtlüktü!
Atiba muhteşemdi! Hatasız oynadı. Yine 25 yaşında gibiydi. Yorulmak nedir bilmiyor, oyunu çok ama çok iyi okuyor. Hep doğru yerde... Gol vuruşu da harikaydı.
Gökhan Gönül çok çok iyiydi. Takımın tek aksayan oyuncusu Lens'in de açığını kapattı. Hem sağ bek, hem sağ açık gibi oynadı.
Burak da çok iyiydi. Varlığı yetiyor. Golü mükemmeldi.

Lens, Caner ve Mirin aksadı... Ama oyunun genelinde o kadar iyi bir mücadele vardı ki, onlar bile fazla sırıtmadılar...

Kim ne derse desin, sebebi ne olursa olsun, Başakşehir çok güçlü bir takım. Porto forması giydir, Porto sanırsın... İlk yarıda yer yer çaresiz bıraktılar. Ama ikinci yarıda Şenol Hoca çok doğru bir hamle yaptı, oyunu çok iyi okudu, çok iyi takip etti ve siyahla beyaz gibi değişti oyunumuz...

Helal olsun hocaya, helal olsun çocuklara...  :claps:
[ Son Düzenleme: 13 Nisan 2019, 21:07:42 ozankarakoc ]
"Ben; sporcunun, zeki, çevik ve ahlaklısını severim." - Mustafa Kemal Atatürk

Çevrimdışı caner.eryigit

Ne oldu ya taktik dehası Avcı ya 2.yarı su kaynattı...
Bu adam varya bu adam beton yetmez beton.çok büyük sporcusun be azizim...

Çevrimdışı f_madida

Yarın Gs alırsa onları şampiyon yaptık. Başak 3 puan farkı hayatta koruyamaz.

Besiktas islerine geldigi vakit kullanisli bir takim...gs macinda bicerler bizi, sampiyonluk turu atarlar bir de ustune.
The world is better in black and white, and red.