Beşiktaş Futbol Takımı 2018/19 Sezonu
Beşiktaş Futbol Takımı 2018/19 Sezonu

Beşiktaş Forum|Beşiktaş Futbol Takımı 2018/19 Sezonu 2018/19 sezon başlığında transfer konusu hariç Beşiktaş ile ilgili her konu forum kuralları çerçevesinde tartışılabilir. Başlıktaki

0 Üye ve 218 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Beşiktaş Futbol Takımı 2018/19 Sezonu  [Okunma sayısı 2731921 defa] Beşiktaş Futbol Takımı 2018/19 Sezonu

Çevrimdışı ozankarakoc

Valla b#kunu cikartiyoruz bazi seylerin. 

Adam sezon sonu gitmek isteyince de kufurleri dizersiniz arkasindan.

Birakin oynasin Kagawa. Bu kadar ilgi iyi degildir.

Ben de cok seviyorum Kagawa’yi ama gercekten cok abartiyoruz. Sonra hayal kirikligi yasayip, kaos ortami olusturuyoruz.

'Çok abartanlar' şunlar:

1. Aklı başında olanlar (Onlar tamamen eğlencesine abartıyorlar... Şu 'tamamen objektif olarak söylüyorum, dünyanın en iyi orta sahası' diyen grup. Onlar da biliyorlar her maçta 2 gol atmayacağını, takım doğru dürüst oynamazsa onun da faydasının olmayacağını, vb.)

2. Beşiktaş yöneticileri ve kulüp (Her şey kötü gidiyor, liderle aramızda 11 puan var, taraftar her konuda birbirine düşmüş durumda, Quaresma aşıkları-düşmanları, Burak'tan ölesiye nefret edenler-destek olunması gerektiğini düşünenler, 'Şenol istifa'cılar, 'Fikret paralar nerde'ciler... Bu ortamda Kagawa transferi kulübe nefes aldırdı, onlar da haklı olarak sonuna kadar sömürecekler bu kaynağı. İmza töreni, tişört, sosyal medya videoları, Japon medyasıyla ortaklıklar falan...)

3. 12 yaşındaki sosyal medya elçilerimiz (En kötüsü, algıyı yaratan bunlar. Çözüm, ciddiye almamak, üstteki ikisiyle yaşamak. Yoksa insan aklına mukayet olamıyor.)
"Ben; sporcunun, zeki, çevik ve ahlaklısını severim." - Mustafa Kemal Atatürk

Çevrimiçi sEuL

Yöneticimiz Hüseyin Yücel'in Hürriyet'e yaptığı açıklama, Kagawa transferinin ne kadar planlı, Beşiktaş yönetiminin de ne kadar profesyonel olduğunu bir kez daha gözler önüne seriyor sayın seyirciler :) Tabi haber metnindeki özen de Hürriyet'in ne kadar planlı ve profesyonel bir gazete olduğunu göstermesi açısından önemli.

"... transferin son günü çok tesadüf bir şekilde başkan, Şenol hoca, ve Ali Naibi bir yerde oturduk. Takımın gidişatını konuşup 2 saat baya bir muhabbet ettilk. Bir an benim aklıma Kagawa geldi. 'Hocam Kagawa nasıl bir futbolcu?' dedim. 'İyi oyuncudur' dedi. 'Bizde iş yapar mı?' dedim. 'Yapar tabii ki neden yapmasın. Kaliteli oyuncu' dedi. 'Ee niye almıyoruz hocam' dedim. 'Para yok ki Hüseyin'cim' dedi. 'Hocam ben karşılarım' dedim. 'Sen oynatır mısın, takıma alır mısın?' dedim. 'Alırım tabii ki'dedi. 'Neden almayayım' dedim. 'Ali Naibi'ye döndüm kaç para?' dedim. '1.5 milyon euro' dedi. 'Ağabey 750 bin teklif et' dedim. 'Yok edersin yok edemezsin nasıl olacak?' 'Ya et, ne olacak. Taş attık kolumuz mu yoruldu?' 'Yok onu Milan istiyor' dedi. 'Milan istiyorsa Milan'a gitsin. Bizim teklifimiz 750 bin euro' dedim. Oradan başkan lafa katıldı. Dedi ki 'Ali 250 bin de ben veriyorum. Git teklif et gel.' Ali Naibi içeri gitti geri geldi. 'Başkanım hayırlı uğurlu olsun transfer bitti' dedi. El sıkıştık öpüştük. Hayırlı uğurlu olsun dedik. Şunu söylüyorum hatta. 3 dakikada transfer bitti. 3 dakikada da gol attı."

İnsan böyle bir şeyi basına anlatır mı yahu!

Ben 16 yaşındayken bir web sitesi açmıştım Müzik Kutusu diye. Kısa sürede popüler oldu, reklam teklifleri falan gelmeye başladı. Bir gün ev telefonumuzu bulup aramışlar. Ben 'okuldayken' annem çıkmış telefona. 'Ozan Bey'le görüşebilir miyiz' demişler. Annem boş bulunup 'Ozan okulda, kim arıyordu' diye sormuş. Yıllarca onun utancını yaşadım 'insanlara amatör göründüm' diye. Bunlar 116 yıllık Beşiktaş kulübünü yönetiyorlar yahu ehuehue... Neyse, 4 aylık oyuncu transferi için cebinden 750 bin dolar verebilen adam da böyle oluyor demek ki :)

Ne kadar gereksiz ve amatorce yapilan bir aciklama. Kendi reklamini yapmaya calisan ama onu bile yapamayan “yoneticiler” yonetiyor klubu. Yazik

Çevrimiçi ergin

'Çok abartanlar' şunlar:

1. Aklı başında olanlar (Onlar tamamen eğlencesine abartıyorlar... Şu 'tamamen objektif olarak söylüyorum, dünyanın en iyi orta sahası' diyen grup. Onlar da biliyorlar her maçta 2 gol atmayacağını, takım doğru dürüst oynamazsa onun da faydasının olmayacağını, vb.)

2. Beşiktaş yöneticileri ve kulüp (Her şey kötü gidiyor, liderle aramızda 11 puan var, taraftar her konuda birbirine düşmüş durumda, Quaresma aşıkları-düşmanları, Burak'tan ölesiye nefret edenler-destek olunması gerektiğini düşünenler, 'Şenol istifa'cılar, 'Fikret paralar nerde'ciler... Bu ortamda Kagawa transferi kulübe nefes aldırdı, onlar da haklı olarak sonuna kadar sömürecekler bu kaynağı. İmza töreni, tişört, sosyal medya videoları, Japon medyasıyla ortaklıklar falan...)

3. 12 yaşındaki sosyal medya elçilerimiz (En kötüsü, algıyı yaratan bunlar. Çözüm, ciddiye almamak, üstteki ikisiyle yaşamak. Yoksa insan aklına mukayet olamıyor.)
Ben de Kagawa nın abartıldığını düşünüyorum. Futbolcu olarak ne kalitesi ne de kariyerini tartışmak tabii ki anlamsız ama hoca maç koptuktan sonra ortama alışsın diye oyuna aldı. Söz gelimi skor 1-1 olsaydı kurtarıcı olarak tercih edilirmiydi pek zannetmiyorum. Ya da bu hafta ilk 11 de tercih edeceğine de ihtimal vermiyorum.  Burada Şenol hocanın bu tavrını da olumlu buluyorum. Mario gomezi de alıştıra alıştıra  takıma monte etmişti. Ben aynısını  bursa maçında da bekliyorum. Maç ve antrenman eksiği varken sert geçeceği muhtemel bir maçta oyundan çabuk düşebilir. 2. yarı 60-70. dk aralığında oyuna alabilir diye düşünüyorum.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimiçi sozkul

Ne kadar gereksiz ve amatorce yapilan bir aciklama. Kendi reklamini yapmaya calisan ama onu bile yapamayan “yoneticiler” yonetiyor klubu. Yazik

Haber doğru mu emin misiniz? İnanmak istemiyorum da.

Çevrimiçi ergin

Ben de inanamadım kontrol ettim. hürriyetin internet sitesinde video haber var. 

Çevrimdışı tangaz

Ben de inanamadım kontrol ettim. hürriyetin internet sitesinde video haber var. 

:nerd:
Fenerbahçe ve Galatasaray'ı tutanların taraftarlık hikayeleri popülerlik, başarılar, şampiyonluklar ve egemen ideolojileriyle örtüşür. Beşiktaşlılık, anlatılması zor bir damara bağlıdır...

"Ben belli bir takıma karşı değil, yenilgiye karşı oynarım" Eric Cantona

Çevrimdışı tangaz

@sozkul @MURAT yazdım ama görmediniz sanırım pepe 1,5 yıl için 3,5 mio alıyor portoda
Fenerbahçe ve Galatasaray'ı tutanların taraftarlık hikayeleri popülerlik, başarılar, şampiyonluklar ve egemen ideolojileriyle örtüşür. Beşiktaşlılık, anlatılması zor bir damara bağlıdır...

Çevrimdışı tangaz

Yahu hakemin orda avantaja birakmasini lütuf gibi yansıtıyorsun. Orda 3'e 1 yakalamışken oynatmayan hakemin icinden gecerler. Bu lütuf degil, Besiktaslilari boyle seylerle avutmayın. Sunu yazman bile icinde bulunduğumuz acınası durumu yansitiyor. Sanki hakem lütfetmis bize. Avantaja bırakacak tabiki. Adimiz aglak taraftara cikmis diyorsun, don bak bakalım hakem diye ağlayan camia hangisi bu sezon. Ne icin peki? Aleyhlerine bir penaltı calindigi icin. Bak bakalım bu sezon hakemlerden kaç puan kaybetmişiz. Bulent icin tepki mesajlarından geçilmiyordu mac aninda. Farkli galibiyet gelince unutuyorsunuz tabi. Senin gibi olaya "Besiktas en guclu, bizim dediğimiz oluyor, TFF'de cok güçlüyüz" diyerek polyannacilik yapmıyorum. Eğer kart listesinde en basta 3 büyüklerden biri olarak sen duruyorsan oyle güçlüyüz edebiyatıyla kendini kandırmayacaksın. Ac lig tarihine bak var mi GS'nin veya FB'nin kart listesinde en tepede olduğu bir sezon? Kendini kandırıyorsun sadece.

@Librarius dostum yaşar kemal uğurlu ardaya emreye kart gösterdi die 22 haftadır başaksiti maçı alamıyor hüso göçekde 1,5 senedir galiba

Çevrimdışı Egos

Haber doğru mu emin misiniz? İnanmak istemiyorum da.

"... 3 dakikada transfer bitti, 3 dakikada da iki gol attı." dedikten sonra "trajikomik bir şey oldu, süper de oldu." diyor. cebinden verdiği miktarı bir an önce geri ödemezsek çok başımızı ağrıtır.

Çevrimdışı Osvaldonun Saçı

Bağlanan yine bağlanıyor vida'nın da alacakları var gitmicem ben sizinleyim alacaklarını planlı vadelere böldürmüş.

Marcelo gitmemek için direndi eşi ağladı para lazımdı satmak zorunda kaldık eşi ve kendisi halen Beşiktaş'ı takip ediyor.

Gelenler mutlu gidenler mutsuz Beşiktaş'ı özlüyorlar içlerinden 1-2 kişi çıktı diye.

Arkada ki yazan yazıyı tiye almak dalga geçmek nasıl bir şey ona anlam veremedim ben.

Arkada "imzalar kalplere atılır" yazıyor mu ? yazıyormuş yine "hahahaha"  yaptığınız şey tam olarak bu.

Bence de komik. Gelenler mutlu gidenler mutsuz diyorsun 1-2 kişi paramı alamadım dedi diyorsun senin verdiğin örnek de 1-2 kişi. Geçen sene Tosiç bile para muhabbeti yapıyordu. Sosa'nın gidişinde para etkili değil miydi? Talisca para için kulübü elinde oynatmadı mı? Adriano bile son anda ödemeleri yapıldı da kaldı diye haber yapıldı. Pepe'si Babel'i Vagner'i vs say say bitmez. Maaş dengesizliğiyle başladı geç ödenen maaşlarla devam etti bu süreç. Profesyonel şirketlerde imzalar kalbe atılmaz. Bunlar boş romantizm kusura bakma.

"... 3 dakikada transfer bitti, 3 dakikada da iki gol attı." dedikten sonra "trajikomik bir şey oldu, süper de oldu." diyor. cebinden verdiği miktarı bir an önce geri ödemezsek çok başımızı ağrıtır.

750 bin euro verip lafını eden adamlar yönetiyor kulübü. Demirören'i arattı bunlar valla.  :s20:

Çevrimdışı Librarius

Spor basını ligin gidisatinda oldukça etkili bir faktör. Taraftarlarin modundan/sinerjisinden hakemlere, oyuncuların psikolojilerinden futbolu yönetenlerin durumuna kadar bir cok alanda etki oluşturup şampiyonluk yarisini etkileyebiliyorlar. Antalya macindan bu yana bazı yorumları hayretle dinledim veya okudum.

Antalya'ya 6 gol atıp galip gelerek büyük bir kabahat işlemişiz. Fotomac'in muduru Zeki Uzundurukan ve Sabah'in muduru Ozbostan bugun Antalya macimizi yorumluyorlar ve özet su: Antalya galibiyeti kacirdi.

Zeki Uzundurukan Senol hocayla ligi "Senol Gunes saçmalamazsa, ki zaman zaman saçmalıyor,..." diye bir cümle kurdu. Icerigi doğru olsa da FB'nin ve GS'nin hocasına bu cümleleri kuramayan herif Beşiktaş'a karşı canavar kesiliyor.

Cem Goncu hesabi sosyal medya da hergun renkli basının GS ve FB yalakaliklarini arşivliyor. Mesela GS'nin CL sampiyonu olacagini bile yazdılar bunlara ses cikarilmadi. Fakat Mehmet Ayan bugun programında Besiktas macindan sonra  Fanatik gazetesinin "Kagawa camiaya hava katti, taraftarlarda şampiyonluk coşkusu verdi" haberini ekrana getirip "bu bir skandaldır diyerek dalga geciyor,"  boyle coşturma olmazmış çünkü Besiktas'in şampiyonluk ihtimali yokmuş. Ayni herif GS CL şampiyonluğunu hedefliyor manşetlerinde gayet mutluydu.

Kagawa meselesine gecildi, herifler hemen japonya'nin en büyük oyuncusu Kagawa degil bilmem kim yorumlarına giriştiler. Ayrica hakli olarak sununla da övündüler: "son haftalara girildikçe GS basını ve camiası baya bir sinerji oluşturuyor."  Serdar Ali Celikler "Başakşehir GS basin lobisi nedir öğrenecek önümüzdeki haftalarda" diye yorum yapıyor, GS'li Mehmet Ayan ve Ugur Karakullukcu pis pis siritiyor.
Zaten son haftalarda Basaksehir-siyaset iliskisinin yogun bir sekilde gundeme gelmesi de bu lobinin eseri. Fatih Altaylı, Emin Colasan ve diger bazı gazeteciler bile topa girdi.

Diger bir husus daha: Besiktasli ve FB'li yorumcular bile GS'yi yalıyor. Sebebi ne biliyor musunuz? Sebebi GS taraftarının asiri reaksiyon göstermesi. Bir TV kanalında calisan arkadaşımdan duymuştum, GS aleyhine en ufak bir durumda telefon santralleri kilitleniyormuş. Mesele bir test yapın, girin youtube'ta herhangi bir spor programını acin ve alttaki yorumları okuyun. Programda GS aleyhine yorum yapan biri varsa alttaki yorumlarda linç yiyordur. Bize gelince, "izlemeyin kardeşim o programları, siz izlediğiniz icin onlar orada kalıyor" kliseleriyle yıllardır kendimizi avutuyoruz. Aninda tepkiyi koyun bakin nasıl adam oluyorlar.
Beşiktaş Senol Gunesle güzel...

Çevrimdışı tangaz

konu pektemek değil onun bir yere gittiği yok ben tolgay dan bahsediyorum
fenerden daha fazla alacağı kesin neden maaşını alamadığı için sözleşmesini fesih etme yoluna gitmedi
deniyor oyuncular altı aydır para almıyormuş altı ay para almayan heleki sana bilenmiş bir oyuncu
sana 3.2 kazandırarak gitmez serbest kalmak için eline geçen her fırsatı dener gittiği takımdanda elinde sözleşmesiyle
imza parasını alır. fifa diyor 2 ay parasını alamayan bir oyuncu serbest kalır. peki neden serbest kalma yoluna gitmediler
hem tolgay hemde love heleki paracı töre ve bizden gitmek içinde can atıyor. kadro dışı neden bavurup serbest kalmadı.
kulüpte istenmiyor sezon sonu sözleşmesi bitecek büyük ihtimal birinede imza atmışdır. neden devre arası serbest kalma
yoluna gitmedi hem kalan alacaklarını alacak hemde elini kolunu sallayarak istediği takıma gidecek.
kap da açıklanıyor 105 bin Euro alacağı var onu alacak diye futbol takımından sorumlu yöneticide söylüyor bunu
ama sosyal medyadaki bir kaç kişinin lafı dinlenip yok efendim altı aydır parasını alamamış. kaynak İspanyol gazetesi
çalışanların maaşını vermiş bunuda aynı gazete söylmişdi sanırım
senin söylediğini bilmiyordum şimdi senden duydum kondisyoner açıklamasını bu zaten her zaman olur prim aldıklarında oyuncular
çalışan kendilerine hizmet edene bir şeyler ateşler ama burda bile bunu maaşları ödedi diye dile getirenler vardı.
oyuncu maaşı nasıl ödeyecek böyle bir şey mümkün değilki hangi vasıfla verecek çıkartır cebinden bütün parasını istediğine dağıtır ama
bu maaş olmaz. versede kulüpten alacağı maaş bakidir. insanlar şirketleri çırak çalıştıran
bakkal dükkanı sanıyor. biri çıkacak maaşı verecek şirket bunu nasıl muhasebeleştirecek.
şu an kulüpteki bütün oyuncular bunu yapıyordur. bu hediye olarak verilir buna kulüpte karışamaz.
bunu pepenin söylediğini sanmıyorum. burda laf çıkmışdı pepe son aldığı maç başıyı tesis çalışanlarına dağıttı diye
bunu alıp kullandılar. adı maaş oldu. ayrılma nedeninide babasının sağlık durumu nedeniyle portekizde kalmak istemesi
olarak açıkladı. gerisi basının algı kasması. bunuda iyi başardılar. Başkan net konuştu love için gitsin şikayet etsin UEFA ya
diye neden gidemedi anca menejerinin gideriz ederiz diye kuru tehditleri kaldı ortada sonra seve seve oturup masaya kulüple
anlaşma yoluna gitti.
ortalıkta çok şey dolanıyor ama yaşananlar bunlarla örtüşmüyor. love tolgay töre kadro dışı bırakılmış Babel sorunlu gitmiş
pepe gitmiş. ama bir tanesi bile parasını alamadığı için fifaya baş vurup sözleşme fesihi istememiş. Babel bonservis kazandırmış tolgay
bonservis kazandırmış love gibi paraya tapan biri içerde alacak bırakmış anlaşmak için tolga bunların dışında o nedenle ayrı tuttum.
o bunlar gibi değil bir karakter taşıyor. diğerleri maaşlarını alamamış ama fifayada başvurmamış buna hiç bir şekilde inanmam.
ellerine o fırsat geçse canımızı bile alırdı bunlar. Tolgayın böyle bir fırsatı değerlendirmeyeceğine inanan bir kişi varmı. yada love un.

pektemek ismini temsilen verdim eduok bizde olsa en az pekto katkısı verir 3de 1i hatta 4e 1i maaş alıyor 3 büyük takım deli maaş veriyor oyunculara oyuncularda kıpraşmıyor. birde 3 büyük takım arasında yazılı olmayan sanki gizli bi anlaşma (temsilen bu ifadeyi kullandım) var gibi hiç biri diğerinden sözleşmesi sürerken gidip oyuncu almıyor ya kontrat bitimi GG gibi ismayl gibi bişi oluyor yada tolgay serdar aziz gibi kadro dışı sonrası bunun dışında hiç biri gidip diğerinin oyuncusunu ayartıp maaşın ödenmemiş fifaya başvur serbest kal diyemiyor/demiyor orda değişik bişey var. ayrıca yanılmıyorsam bizde tff.ye ihtarname gönderip gelirlere temlik koydurup maaş alabilme hakkı da var oyuncuların tff naklen yayın gelirinden hak edişini oyuncuya yatırıyor ama bu durumda pek görülmüyor oyuncular menajerlerin kuklası gibidir menajerlerde kulüpleri üzmemek olası gelecek dönemlerdeki transfer komisyonlarını riske etmemek için kulüplerle  kötü olmamayı seçiyor. mesela serdar aziz  13-14 aylık alacağı birikmiş hiç başvuru yapmadı kadro dışı kaldı fato asla dönüşün yok dedi o zaman ihtarname gönderdi ancak. bir oyuncunun alacağı gecikince ihtarname filan çekmesi bence oyuncunun kötü şöhret yapmasınıda sağlar tercih edilmeme durumu oluşur yeni işyeri için, ben patron olsam şirketime maaş için sürekli işini değiştiren biri başvursa işe almam onu.

Çevrimdışı tangaz

neyse biz işimize bakalım bu haftayı üçüncü kapattık önümüzdeki hafta bursaya koyarız
tsde gs ye koyar ikinci oluruz :D büyük ihtimal, camianın üzerindeki kaos ortamıda dağılır.

maalesef mevcut tese geseyi yenemez gibi duruyor yenerse sürpriz olur zira tese de çok eksik var gese balı denen şey gene devrede şans tesenin yanında olmazsa 4lük olurlar

bizim önümüzdeki 6 maçın 4ü içeride 2 deplasmanımız malatya ve kayseri ile 6da 6  yapabiliriz havaya girersek başak ve gesenin de maçları aşırı zorlu değil gibi her ikisi de 6da 4de kalırsa ve biz devamında ikisini de yenersek bir ışık belirebilir.

Çevrimdışı tangaz

750 bin euro verip lafını eden adamlar yönetiyor kulübü. Demirören'i arattı bunlar valla.  :s20:

sanki bağ bağışlamışlar gibi hava atmaları çok trajik abdürrahim albyarak cagneye ödenen 10 milyon bonservisi tak die tek kalemde ödemiş cebinden borç morç belki ama olsun önemli katkıdır bize bu kalibrede ekonomik gücü olan yöneticiler lazım kulüp sıkıştığında finanse edecek isterse 15 gün sonraki ilk gelirden geri alsın aylarca beklemesin önemli olan o dar günde seni tefeciye düşürmeyecek yönetici krizi çözecek nakdi çıkarıp basacak mevut mali tabloda böyle yönetici şart kere şart.

Çevrimdışı tangaz

Spor basını ligin gidisatinda oldukça etkili bir faktör. Taraftarlarin modundan/sinerjisinden hakemlere, oyuncuların psikolojilerinden futbolu yönetenlerin durumuna kadar bir cok alanda etki oluşturup şampiyonluk yarisini etkileyebiliyorlar. Antalya macindan bu yana bazı yorumları hayretle dinledim veya okudum.

Antalya'ya 6 gol atıp galip gelerek büyük bir kabahat işlemişiz. Fotomac'in muduru Zeki Uzundurukan ve Sabah'in muduru Ozbostan bugun Antalya macimizi yorumluyorlar ve özet su: Antalya galibiyeti kacirdi.

Zeki Uzundurukan Senol hocayla ligi "Senol Gunes saçmalamazsa, ki zaman zaman saçmalıyor,..." diye bir cümle kurdu. Icerigi doğru olsa da FB'nin ve GS'nin hocasına bu cümleleri kuramayan herif Beşiktaş'a karşı canavar kesiliyor.

Cem Goncu hesabi sosyal medya da hergun renkli basının GS ve FB yalakaliklarini arşivliyor. Mesela GS'nin CL sampiyonu olacagini bile yazdılar bunlara ses cikarilmadi. Fakat Mehmet Ayan bugun programında Besiktas macindan sonra  Fanatik gazetesinin "Kagawa camiaya hava katti, taraftarlarda şampiyonluk coşkusu verdi" haberini ekrana getirip "bu bir skandaldır diyerek dalga geciyor,"  boyle coşturma olmazmış çünkü Besiktas'in şampiyonluk ihtimali yokmuş. Ayni herif GS CL şampiyonluğunu hedefliyor manşetlerinde gayet mutluydu.

Kagawa meselesine gecildi, herifler hemen japonya'nin en büyük oyuncusu Kagawa degil bilmem kim yorumlarına giriştiler. Ayrica hakli olarak sununla da övündüler: "son haftalara girildikçe GS basını ve camiası baya bir sinerji oluşturuyor."  Serdar Ali Celikler "Başakşehir GS basin lobisi nedir öğrenecek önümüzdeki haftalarda" diye yorum yapıyor, GS'li Mehmet Ayan ve Ugur Karakullukcu pis pis siritiyor.
Zaten son haftalarda Basaksehir-siyaset iliskisinin yogun bir sekilde gundeme gelmesi de bu lobinin eseri. Fatih Altaylı, Emin Colasan ve diger bazı gazeteciler bile topa girdi.

Diger bir husus daha: Besiktasli ve FB'li yorumcular bile GS'yi yalıyor. Sebebi ne biliyor musunuz? Sebebi GS taraftarının asiri reaksiyon göstermesi. Bir TV kanalında calisan arkadaşımdan duymuştum, GS aleyhine en ufak bir durumda telefon santralleri kilitleniyormuş. Mesele bir test yapın, girin youtube'ta herhangi bir spor programını acin ve alttaki yorumları okuyun. Programda GS aleyhine yorum yapan biri varsa alttaki yorumlarda linç yiyordur. Bize gelince, "izlemeyin kardeşim o programları, siz izlediğiniz icin onlar orada kalıyor" kliseleriyle yıllardır kendimizi avutuyoruz. Aninda tepkiyi koyun bakin nasıl adam oluyorlar.

:claps: :claps: :claps:

gese basını başladı zaten başaksitiye şu hakemler atanmıyor filan demeye hatta daha ileri gidip gese lobisi başak lobisi ile baş edemez tezini ortaya attılar. tamam başakın siyasi gücü malum ama o lobi işini filan geseden iyi yapan dünyada sayılı kulüp vardır belki de yoktur. heriflerden nefret ediyorum ama camia olabilmeyi başarıyorlar yazılı ve  görsel basın olsun iş adamları olsun hedefe kitlendiklerinde bir oluyorlar bizde bu olay yok ne fener ne de biz ali dürüstün geri dönüşündeki cümleyle ilgili tek kelime etmedik yönetim boyutunda adam direkt geseye daha iyi hizmet edebilmek için istifamı geri çektim dedi. ötesi mi var bu söylemin? arsız kelimesi az kalıyor bunları tanımlarken.

Çevrimdışı ozankarakoc

Şu videoyu izlemenizi tavsiye ederim.

Türk futbolunun içinde bulunduğu krizi anlatıyor. UEFA kriterlerine 'tümüyle uyan' tek takım olduğumuzdan, büyük kulüpler arasında borcunu en az arttıran kulüp konumuna gelişimizden, Fenerbahçe ve Galatasaray'ın nasıl karanlık bir tablo içinde olduğundan söz ediyor.

Bu şartlarda, yukarıdaki konuşmaları gerçekten yapıp, Kagawa'yı 'çok tesadüf bir şekilde', '3 dakika içinde' almış olmamız kabul edilebilir bir şey, hatta belki bir noktaya kadar başarı olarak bile değerlendirilebilir. Yalnız bunu dillendirmek, bir de üstüne basına anlatmak akıl alır gibi değil.

Kulüplerin yapması gereken ve ısrarla yapmadıkları iki şey, altyapı yatırımı ve scout ekibi... Bunun tek sebebi, bizim milletin kronik hastalığı olan 'bugüne bakalım, günü kurtaralım' mentalitesiyse söyleyecek sözüm yok. Ama başka bir sebebi varsa öğrenmeyi çok isterdim.

Mesela Mustafa Pektemek'in 7 sezonda kazandığı maaş yaklaşık 40 milyon TL. Veya sadece ona yüklenmiş gibi olmayalım, Pepe'nin maliyetini konuşalım. Bir sezonluk maaşı ve imza parası toplam 35.6 milyon TL'ye denk geliyor.

Beşiktaş'ın, altyapıdan sorumlu en üst düzey yöneticisinin emrine 20 milyon TL, scout ekibini (eğer varsa) organize eden kişi veya kişilere de yine 20 milyon TL versen, iki seneye öyle bir geri dönüş alırsın ki, 3 tane Pepe, 5 tane Pektemek gelse yarışamaz. Ama bizim milletin mantığı öyle çalışmıyor ne yazık ki...

İnşallah Fikret Başkan, görev süresi bittiğinde stadı da yanında götürmez :)
"Ben; sporcunun, zeki, çevik ve ahlaklısını severim." - Mustafa Kemal Atatürk

Çevrimdışı Librarius

@Librarius dostum yaşar kemal uğurlu ardaya emreye kart gösterdi die 22 haftadır başaksiti maçı alamıyor hüso göçekde 1,5 senedir galiba

Abi hakemler GS, FB, ve Başakşehir’e karşı çok ürkek. Hata yapanı asıyorlar çünkü. Bize gelince herifler aman Beşiktaş lehine hata yapmayayım diye tir tir titriyorlar. Çünkü Erman Toroğlu hazır bekliyor gömmek için. Yahu dünyanın hangi liginde ilgin büyük takımlarından biri kart listesinin tepesinde olur?
Beşiktaş Senol Gunesle güzel...

Çevrimiçi sozkul

@sozkul @MURAT yazdım ama görmediniz sanırım pepe 1,5 yıl için 3,5 mio alıyor portoda

Ben görmüştüm. Ama sanki duyum gibi söylemiştin. Bunu anlayabilirim. Bizdeki nin yarısı  işte. Ama bu vergisiz halidir diye düşünüyorum.

Yöneticimiz Hüseyin Yücel'in Hürriyet'e yaptığı açıklama, Kagawa transferinin ne kadar planlı, Beşiktaş yönetiminin de ne kadar profesyonel olduğunu bir kez daha gözler önüne seriyor sayın seyirciler :) Tabi haber metnindeki özen de Hürriyet'in ne kadar planlı ve profesyonel bir gazete olduğunu göstermesi açısından önemli.

"... transferin son günü çok tesadüf bir şekilde başkan, Şenol hoca, ve Ali Naibi bir yerde oturduk. Takımın gidişatını konuşup 2 saat baya bir muhabbet ettilk. Bir an benim aklıma Kagawa geldi. 'Hocam Kagawa nasıl bir futbolcu?' dedim. 'İyi oyuncudur' dedi. 'Bizde iş yapar mı?' dedim. 'Yapar tabii ki neden yapmasın. Kaliteli oyuncu' dedi. 'Ee niye almıyoruz hocam' dedim. 'Para yok ki Hüseyin'cim' dedi. 'Hocam ben karşılarım' dedim. 'Sen oynatır mısın, takıma alır mısın?' dedim. 'Alırım tabii ki'dedi. 'Neden almayayım' dedim. 'Ali Naibi'ye döndüm kaç para?' dedim. '1.5 milyon euro' dedi. 'Ağabey 750 bin teklif et' dedim. 'Yok edersin yok edemezsin nasıl olacak?' 'Ya et, ne olacak. Taş attık kolumuz mu yoruldu?' 'Yok onu Milan istiyor' dedi. 'Milan istiyorsa Milan'a gitsin. Bizim teklifimiz 750 bin euro' dedim. Oradan başkan lafa katıldı. Dedi ki 'Ali 250 bin de ben veriyorum. Git teklif et gel.' Ali Naibi içeri gitti geri geldi. 'Başkanım hayırlı uğurlu olsun transfer bitti' dedi. El sıkıştık öpüştük. Hayırlı uğurlu olsun dedik. Şunu söylüyorum hatta. 3 dakikada transfer bitti. 3 dakikada da gol attı."

Şu an taraftarda oluşan tüm pozitif havanın sebebi Kagawa ve transferin son gününde yöneticinin birinin aklına gelmese transferi gerçekleşmeyecek. Adamın işi çıksa yemeğe katılmasa Beşiktaş ilk 2'yi zorlayamayacak bile belki de. Beşiktaş yönetiminin transfer aklını bundan daha güzel gösteren bi örnek olamaz. Başkana sorsan şimdiden 19/20 sezonu transferlerini planlıyoruz der, bizde transfer bitmez der, yöneticiler Brezilya'ya Arjantin'e maç izlemeye gider falan scout yaparlar yersen. Hadi yaptınız böyle bişey niye yıllar sonra anılarınızda anlatmıyorsunuz da kamera görünce dökülüveriyorsunuz. 750bin euroyla hava atan yöneticinin ağzında bakla ıslanması da beklenmez zaten. Ne hallere düştük ya.

Şu an taraftarda oluşan tüm pozitif havanın sebebi Kagawa ve transferin son gününde yöneticinin birinin aklına gelmese transferi gerçekleşmeyecek. Adamın işi çıksa yemeğe katılmasa Beşiktaş ilk 2'yi zorlayamayacak bile belki de. Beşiktaş yönetiminin transfer aklını bundan daha güzel gösteren bi örnek olamaz. Başkana sorsan şimdiden 19/20 sezonu transferlerini planlıyoruz der, bizde transfer bitmez der, yöneticiler Brezilya'ya Arjantin'e maç izlemeye gider falan scout yaparlar yersen. Hadi yaptınız böyle bişey niye yıllar sonra anılarınızda anlatmıyorsunuz da kamera görünce dökülüveriyorsunuz. 750bin euroyla hava atan yöneticinin ağzında bakla ıslanması da beklenmez zaten. Ne hallere düştük ya.

Larin transferi kaç dakikada bitti acaba? O da 3 dakikada 2 gol atsaydı duyardık bi yöneticiden transfer başarı hikayesini.

Çevrimdışı yaço58

o kadar haklsınızki şu gslilerin yaptığını biz yapamıyoruz hemen dağılıyoruz maalesef ayrıca biz kötü giderken ben hiç şenol hoca milli takıma gidiyor haberi görmezken bi hava yakalanınca direk mantar gibi bitiyorlar ve bu haberi yapıyorlar türkiyede en iyi iş bu spor yorumcusu olmak at tut karışan yok o serdar ali çelikler falan her program beşiktaştan birini gönderiyordu yok adriano gitti yok vida interde sonra antalya maçı sonrası o beyaz tvdeki şaklabanlar beşiktaşı konuşmadı konu tolgay serdar aziz arma öpme meselesiydi ordan bize vurmaya çalıştılar tüm program bizim galibiyet işlenmedi hatta şenol hoca o serdar dikmeye bi laf çaktı tolgay sana söyler misalinden haberleri sızdıran tolgaydı diyorlar onun üzerinden bi laf çaktı hiç gündem olmadı sonra cnnde bi spor programı maçtan sonra direk açar açmaz şenol hoca bugün maçtan sonra istifa etcekti diyor hocanın duruşu bence pozitifti kenarda ayrıca bu kagawayı fb yada gs getirse ortalığı yıkarlardı biz alınca sakat muhabbetine kadar yapıldı şu veli yiğit denen eleman sakat 1 ayı bulur hazır olması dedi maça girdi 2 gol attı ama kimse hesap sormuyor kim verdi sana bu bilgiyi falan camia olarak birlik olmalıyız bursayı yenersek hemde güzel bir oyunla çok iyi olur ayrıca biz başak ile çekişirken başağı destekleyen gs taraftarları şimdi ağlıyorlar yok hükümet koruyor hakemler koruyor geçen sene alanya maçında olanlar alenen ortadayken şimdi pişkince başak kollanıyor diyorlar önce gsyi geçmeliyiz sonra başakşehirin puan kaybını isterim önce biz gsyi geçmeliyiz yoksa gs hertürlü dalavereyi yaparlar geçen seneki gibi

Çevrimdışı yaço58

Abi hakemler GS, FB, ve Başakşehir’e karşı çok ürkek. Hata yapanı asıyorlar çünkü. Bize gelince herifler aman Beşiktaş lehine hata yapmayayım diye tir tir titriyorlar. Çünkü Erman Toroğlu hazır bekliyor gömmek için. Yahu dünyanın hangi liginde ilgin büyük takımlarından biri kart listesinin tepesinde olur?
vidaya gösterdiği sarıyı hiçbir takıma gösteremezler ayrıca ikinci yarı nazım canerin ayağına bir girişi var sarı garantiydi adam oralı olmadı bunlar bir takımı germe hareketleri içerdeki malatya maçı medele verilen sarılar deplasmandaki konya maçı yönetimi gibi bir sürü hakemlerin bize karşı olan artniyetli yönetimleri var yukarda biri yazmış demiröreni arattırdılar valla diye inşallah ironidir çünkü beşiktaşı batıran kendisi bizim küçükken sınıflarda en az beşiktaşlı olurdu gsli  fbli dolu bu demirören yüzündendi ayrıca gidip alves diye bir portkizliye 4m verdi yarı bonservisine kimse ses çıkarmadı taraftar gruplarından ama fikret orman bi mitroviçe 4 verdi ortlık yıkıldı adam zararsız sattı geri birde fikret ormana yapılan paralar nerde pankartı yada tezaratı demirörene yapıldımı acaba anca yeter yd yeter diyorlardı bunuda demirörenin taraftar gruplarını yedirmesine bağlıyorum bedava bilet olaylarının deplasman masafları falan karşılanması şimdi kesilince fikret orman hırsız oldu herkesin hatası olur ama bir adama bu kadar yüklenilmez 5 sene önce bu başarılar dense kimse hayal edemezdş kötü gidince destek yerine köstekliği seçti

Çevrimdışı cursedofdragon

-Almanya Der Westen:”Çılgın bir başlangıç yaptı” Sport1 :”Turboya takarak başladı”
-İtalya Tuttomercato:”Kagawa alevler içinde”
-Rusya Sport Expres:”Kagawa’dan yıkıcı başlangıç”
-A Spor: Transfer olunca “Kagawa 1 ay sahalarda yok”
2 gol atınca
-Serkan Korkmaz:“Boffin çok kötüydü”

Çevrimdışı Yunus Emre Dökmeci

Sosyal medyada rastladığım bir istatistik: Sosa bizde ki ilk sezonunda 37 maçta 14 gole katkı vermiş. Adem Ljajic 19 maçta 9 gole katkı yapmış.
Adem Ljajic çok çok iyi oyuncu sadece Mac içinde bazen kayboluyor Ozi ve Talisca gibi

Onun haricinde takıma çok faydalı son 3-4 maçta skora direkt olarak etkisi var skor anlamında

Çevresindeki oyuncular da Pas oyununa yatkın olunca çok daha verimli oluyor
Kopar Kıyamet Çöker Karanlık
Allah Bizi Affetmez Çok Günah Aldık
Sevenler Ayrılmaz Biz Bir Plan Yaptık
Tüm çArşı Cehenneme Kombine Aldık