Beşiktaş Futbol Takımı 2018/19 Sezonu
Beşiktaş Futbol Takımı 2018/19 Sezonu

Beşiktaş Forum|Beşiktaş Futbol Takımı 2018/19 Sezonu 2018/19 sezon başlığında transfer konusu hariç Beşiktaş ile ilgili her konu forum kuralları çerçevesinde tartışılabilir. Başlıktaki

0 Üye ve 212 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Beşiktaş Futbol Takımı 2018/19 Sezonu  [Okunma sayısı 2732945 defa] Beşiktaş Futbol Takımı 2018/19 Sezonu

Çevrimdışı tangaz

ben konuşurken oyuncu üzerinde durmadım biliç dönemi gerçekten hırpalayan bir dönemdi stad yok gelir yok ffp yemişsin yeni bir yönetim
ne kadar olumsuzluk varsa önünde seriliydi biliçi istemeyen ilk insanlardan biriyim ama yiğidi öldür hakkını yeme iyi işler başardı şu maçta böyle yaptı bu maçta şöyle yaptıyla anlatlamaz o dönem dönemi şahiseleşmeden anlatmak lazım.
ben olaylara değil bütüne bakmaya çalışırım yönetim eleştirimdede bunu yaparım işde önümüzde bir örnek var diğer örnekde bu sene başlıyor ilk örnek geçen sene ffp yiyen fener bu sene yerle bir oldu. ikinci örnek bu sene ffp yiyen gs daha ffp etkisini görmedi öncü depremleri yaşıyor bunun ne olacağını seneye göreceğiz bak gelirleri oturmuş yönetimler ffp ile birlikte yerle bir oluyor. Biz yd nin yıpratıcı yönetiminden çıkmış bütün gelirleri ipotekli hiç geliri olmayan ama 300-350 milyon euro arası bir borcu olan bir kulübü devralan bir yönetim peşinden iki yıl avrupadan men yiyor onun peşinden ffp yiyor bu şartlar altında rakiplerin yapamadığını yapıp ffp den yüz akıyla çıkabildilermi bunun içine bir stad yapımı ve iki şampiyonluk ekleyebildilermi bu yönetim kötü değildir yaptıkları Beşiktaşı yükseltmiştir burda tartışacağımız konu daha iyisi olabilirmi konusu bunu yaptılar iyiydi ama bunu yapsalardı daha iyi olurdu görüşü doğru bakış açısı sadece bu sene memleketteki firmaların %70 ini yerle bir eden bir kriz yaşadık çıkanlar bile güçlerini yarı yarıya kaybederek çıkmışdır.
şartlar gerçekten kötü ben olumsuz bakmıyorum buna şanslıyız diyorum biz böyle bir krize 5 yıl önceki halimizle yakalansaydık ne olacaktı birde dönüp bakıyorum bu krize rakipler yerle bir oldukları anda yakalandı :D biz darbe yedikmi yemedik desek yalan söylemiş oluruz hep dediğim kelime korkulacak ölçüde değil bu tediğimiz darbe bu hayal perestlik değil real gerçeklik rakipler altı ayda borçlarını ikiye katladılarödeyemez olmayı bırakın duble yaptılar mesela koçun koyduğu para geçtiğimiz 4-5 ayda eridi gitti hiç bir faydası olmadı fenere biz maaş ödeyememişiz olabilir umarım yansıması bu kadardır. kısa vadeli ödemelerle ilgili bir tıkanıklık duymadım henüz sınır maaşla kaldıysa ben bunu kabul edebilirim o maaşlar bu gün ödenmediyse yarın ödenir.
şl ye gidemedik gelir kaybettik olayına pek inanmıyorum şl ye gidemedik elbet gitseydik gelecek gelir artı olarak harika olurdu bu dönemi hasarsız geçmemizi sağlardı bu doğru ama biz çoktan şl gelirlerini süspanse edecek geliri koyduk kasaya bu yönetimin sunacağı bir mazeret olamaz bununla önümüze gelirlerse ben bunu kabul etmem. 23 M euroya ocak ayında cenk satıldı arkadaşlar cenkin parası bu seneki mali takvime girdi yazın 17 M lukmu oyuncu sattık oda bu senenin mali takvimi içinde yani bu sene 40 M luk oyuncu satmışız nerden baksan 10 M de uefadan gelir olarak gelir etti 50 M bunlar şl gelirini süspanse eder daha öncede oyuncu satıyorduk ama al sat dengesini anca koruyorduk bu sene sat oldu sadece yani gelen para kasaya girdi o nedenle kimse bana şl gelirini kaybettik o yüzden sıkıntıdayız mazeretiyle gelemez. (yönetim bazında söylüyorum)
bir kan değişimi şart bu hocamı olur oyuncumu olur yönetimmi olur bilemem ama birşeyler tıkandı kan değişikliğini doğru şekilde yapılmalı yoksa fena çakılırız.
ben hoca değişikliğini uygun görmüyorum başkan değişikliğinide uygun görmüyorum ama yönetim değişikliği şart gibi geliyor.
birde oyuncu kadrosu değişmeli şaka değil en az 5-6 oyuncuyla vedalaşmak gerekiyor yönetim kontrat uzatırsa ciddi hata etmiş olur. minimum 5-6 yoksa maksimumda 10 u bulur bu. o zaman iki yılı feda etmeden yumuşak geçiş yapmış oluruz hoca değişikliği yönetim değişikliği iki yılı kaybettirir bize rakipler bu durumdayken bu büyük yanlış olur bence kadroyu yenileyip güçlendirip rakiplere vurmak lazım. bitik durumlarında onları yere gömeriz. bu senede kaybedilmiş değil henüz. rakiplerde az iş olsa çoktan kaybetmişdik ama rakipler dahada kötüye gidecek biz dibe vurduk zaten dibimiz bu. şimdi çıkma zamanı. Birlik olarak kolayca yaparız bu kadro bu sezon için yeterli devre arası belki bir iki takviye yapılır ama yeni yapılanma için doğru takviye olması lazım olmazsa hiç yapmasınlar daha iyi. şu güncel konjektürde hoca değiştirmek gibi ciddi yapılanmaya girersek çok fena işlerin olmasıda daha olası duruyor.

kale devre arasına kadar böyle giderse dewre arası orayı gözden geçirmemiz gerekebilir oğlan çok kötü goller yiyor yan toplarda musleradan beter şuanda santrafor da almalıyız belki kanatta almak bir seçenek olabilr adri sıkıntısıda bu dönem kötü oldu sağlam bir adriye korkunç ihtiyacımız var
Fenerbahçe ve Galatasaray'ı tutanların taraftarlık hikayeleri popülerlik, başarılar, şampiyonluklar ve egemen ideolojileriyle örtüşür. Beşiktaşlılık, anlatılması zor bir damara bağlıdır...

"Ben belli bir takıma karşı değil, yenilgiye karşı oynarım" Eric Cantona

Çevrimdışı mylife1903

hayır olmaz bu sponsorluk geliri direk gelirdir loca kombine geliri karşılığı ödenmediği için borç olarak görünür.
yani karşılığında satış yapmak zorundasın.
Sponsorlugun da karsiligini odememisin abi
Alip kullandiysak karsiliginin odendigini dusunuyorsan denizbank ile sportoto yazisini kaldiralim tribunden
Cok sacma bir muhasebe teknigi benim icin mantikli bir aciklamasini da dinleyemedik kimseden
Kongrede falan da kimse sormiyor nedense bu yonetimsel tercihleri
Belki mantikli bir aciklamasi vardir ama muhasebe teknigin buysa sponsorluklari da boyle degerlendirmen gerekir diye dusunuyorum

Çevrimdışı mylife1903

kale devre arasına kadar böyle giderse dewre arası orayı gözden geçirmemiz gerekebilir oğlan çok kötü goller yiyor yan toplarda musleradan beter şuanda santrafor da almalıyız belki kanatta almak bir seçenek olabilr adri sıkıntısıda bu dönem kötü oldu sağlam bir adriye korkunç ihtiyacımız var

Kadro cok superse neden 10 adam yaziyoz abi

Bah sindi herkes sindirsin diye tekrar yazam
Devre arasina simdiden iki bek bi kanat iki santrafor bi stoper hazirlasinlar yoksa takim ayazda orasi burasi acik kalabilir

Burak yilmaza boh atiyoz da negredoyu falan cebinden cikarir
Volkan sene kufur ediyoz lens kadar oynardi
Serdar aziz diyoz vida kadar oynardi
Bi harunda biraz boylem arada kaldik da ikarusun halini gorunce harun da ikarus kadar yerdi yani
Bi de bu dombili ozan konusu var herif 9 macta ozzi ile tolgayin 2 senede yaptigini yapmis

Boyle karsilastirinca ne aci bir tablo
E bu hoca hic yabanci oyuncu onermemis mi? Marseloyu onerdi dediler de bilemedim senol gunes polonyadan 2-3 adam cikartirdi normalde

Çevrimiçi Necmi

ben locaların da 3 yıllık satışına karşıyım abi senelik satalım
her sene şirketlerle uğraşmak zor olur. her sene ayrı pazarlayacaksın ayrı kaprislerini çekeceksin
gerek yokki talebi yoğun olan bir şey olsa eyvallah bak gs locaları satamıyor bu sene
buldumu 3-5 neyse okutacaksın. şimdi satıp seneye satacağının garantisi yokken toplu satış iyidir.

Çevrimdışı yoruk

Niye hiç uzun vadeli plan yapılmıyor şu ülkede ya.Alacaksın doğru adamları işi bileni 2-3 yıl zaman ver arkana yaslan ya..Bak rakipler de fıs..

Çevrimdışı mylife1903

Niye hiç uzun vadeli plan yapılmıyor şu ülkede ya.Alacaksın doğru adamları işi bileni 2-3 yıl zaman ver arkana yaslan ya..Bak rakipler de fıs..
Genetigimize ters

Çevrimiçi Necmi

Kadro cok superse neden 10 adam yaziyoz abi

Bah sindi herkes sindirsin diye tekrar yazam
Devre arasina simdiden iki bek bi kanat iki santrafor bi stoper hazirlasinlar yoksa takim ayazda orasi burasi acik kalabilir

Burak yilmaza boh atiyoz da negredoyu falan cebinden cikarir
Volkan sene kufur ediyoz lens kadar oynardi
Serdar aziz diyoz vida kadar oynardi
Bi harunda biraz boylem arada kaldik da ikarusun halini gorunce harun da ikarus kadar yerdi yani
Bi de bu dombili ozan konusu var herif 9 macta ozzi ile tolgayin 2 senede yaptigini yapmis

Boyle karsilastirinca ne aci bir tablo
E bu hoca hic yabanci oyuncu onermemis mi? Marseloyu onerdi dediler de bilemedim senol gunes polonyadan 2-3 adam cikartirdi normalde

on kişi yazıyoruz çünkü bu seneyi taşır ama bundan sonraki üç seneyi taşımazlar bunlarla kontrat yenilersen üç seneyi rehin etmiş olursun
kadro süper demedim bu sene rakiplere göre ipi göğüsler dedim. lensde fenerde harikalar yapmışdı ona bakıp Beşiktaşda öyle böyle diyebiliyormusun ozan
fenerde ne yaparsa yapsınki bu kadar dar kadroda ve mevkisinde adam olmadığı halde büyük ihtiyaç duyulurken kadroya giremeyen oyuncu
Beşiktaşda 18 e bile giremez serdar aziz nerde iyi bir oynar üç maç sakatlanır bumu iyi olması iyi olan oyuncu devamlılığı olan oyuncudur sallama lütfen
burak gelirse sorunlarıyla gelir adamın sahadaki oyununa bakıyorsunuz onu canerle bir araya getirirsin takımı darmadağın edeceğini düşünmüyorsun bunlar kaşar oyuncular. Caneri karakteri yüzünden hiç istemedim takımdaki birlikteliği bozar dedim takım kolej havasından uzaklaşır dedim
böyle oyuncular her takım için sorun bunları idare etmenin en iyi yolu takımından uzak tutmaktır kanatları olmayan takımda kadroya girememiş volkan şendenmi bahsediyoruz. yoksa başka bir volkan şen varda benmi bilmiyorum senin takıma giremeyen tören bile şu andaki performansıyla ondan daha fazla katkı verir en azından kulübede otururken sahadaki kanat oyuncularını iter. bu saydığın oyuncuların hepsi kanser hücresi bunların yanına birde ardayı eklemeye unutmuşsun. caner bizde işde milli takımın sol beki yok ama ismail çağrılıyor caner yinede çağrılmıyor neden acaba
ismaili canerden neden daha yeterli görüyorlar. acaba sorun sahadamı yoksa saha dışındamı :alala:
mesela bizdede hiç düşünüyormusun sol bekten çıkıp sağ tarafta korner atmaya gidiyor serbest vuruşa gidiyor topu alıyor kimse ben atayım demiyor neden acaba. o topu ondan alabilecek quaresma dışında bir oyuncu yok.

Çevrimiçi Necmi

Valla ben bisi demiyom
Necmi abi temlik yok diyo
Mali rapordan kopya pasta yapiyom
Sozun bittigi yer cunkum
ladi leynn ordan öylemi dedim.

Çevrimiçi Necmi

Lense elestiri Yapmazlar tabiii

Çünkü Lens en azından pozisyona giriyor Quaresma gibi Asist yapmıyor , cunku pozisyona girmek daha önemli Asist yapmaktan :lol: :lol: :lol:
hayır quaresma gibi pozisyonların %90 ını harcamıyor ondandır.

Çevrimdışı tangaz

on kişi yazıyoruz çünkü bu seneyi taşır ama bundan sonraki üç seneyi taşımazlar bunlarla kontrat yenilersen üç seneyi rehin etmiş olursun
kadro süper demedim bu sene rakiplere göre ipi göğüsler dedim. lensde fenerde harikalar yapmışdı ona bakıp Beşiktaşda öyle böyle diyebiliyormusun ozan
fenerde ne yaparsa yapsınki bu kadar dar kadroda ve mevkisinde adam olmadığı halde büyük ihtiyaç duyulurken kadroya giremeyen oyuncu
Beşiktaşda 18 e bile giremez serdar aziz nerde iyi bir oynar üç maç sakatlanır bumu iyi olması iyi olan oyuncu devamlılığı olan oyuncudur sallama lütfen
burak gelirse sorunlarıyla gelir adamın sahadaki oyununa bakıyorsunuz onu canerle bir araya getirirsin takımı darmadağın edeceğini düşünmüyorsun bunlar kaşar oyuncular. Caneri karakteri yüzünden hiç istemedim takımdaki birlikteliği bozar dedim takım kolej havasından uzaklaşır dedim
böyle oyuncular her takım için sorun bunları idare etmenin en iyi yolu takımından uzak tutmaktır kanatları olmayan takımda kadroya girememiş volkan şendenmi bahsediyoruz. yoksa başka bir volkan şen varda benmi bilmiyorum senin takıma giremeyen tören bile şu andaki performansıyla ondan daha fazla katkı verir en azından kulübede otururken sahadaki kanat oyuncularını iter. bu saydığın oyuncuların hepsi kanser hücresi bunların yanına birde ardayı eklemeye unutmuşsun. caner bizde işde milli takımın sol beki yok ama ismail çağrılıyor caner yinede çağrılmıyor neden acaba
ismaili canerden neden daha yeterli görüyorlar. acaba sorun sahadamı yoksa saha dışındamı :alala:
mesela bizdede hiç düşünüyormusun sol bekten çıkıp sağ tarafta korner atmaya gidiyor serbest vuruşa gidiyor topu alıyor kimse ben atayım demiyor neden acaba. o topu ondan alabilecek quaresma dışında bir oyuncu yok.

caneri milli takıma neden çağırmadığını açıkladı luce. zaten topa sahip olan bir takım değil milli takım caner uzun oynadığı için hemen topu rakibe veriyoruz zaten zor alıyoruz birde böle verdik mi hepten sıkıntı oluyor dedi. bu milli takım için doğru bizim için tam doğru değil zira bizim Aplanı adri olup caner onun yedeğidir. bu yedeklik bazı maçlarda sonradan oyuna girip hırs katıp doldur boşalta dönen maçlar için doğru plandır adrinin yoklugunda el mahkum 11de kaldı ki aşil öncesi ve sonrası die ikiye ayırırım ben caneri mevzusunu. sol ayaklı birinin sağ açıktan korner atmasını neden yadırgıyorsun ben onu hiç çözemiyorum zaten altı pasa topu indirmek için doğru seçim zaten solak birinin ordan korneri kullanmasıdır bunun nesi yanlış  :alala:
Fenerbahçe ve Galatasaray'ı tutanların taraftarlık hikayeleri popülerlik, başarılar, şampiyonluklar ve egemen ideolojileriyle örtüşür. Beşiktaşlılık, anlatılması zor bir damara bağlıdır...

Çevrimdışı kyiv

Korkuyorum arkadaş devre arası transfer yapılmasın.Devre arası alınacak kalitesiz ve yetersiz transferlerle önümüzdeki sene de heba olacak. Devre arasında hangi enayi takım kaliteli işe yarar oyuncusunu bedelsiz veya düşün bedelle bıraksın? Devre arası transferi risk transferidir. Bu kadar yanlışın içinde ben doğruyu bulurum deme cesareti olan varsa buyursun yapsın.

Çevrimdışı tangaz

hayır quaresma gibi pozisyonların %90 ını harcamıyor ondandır.

abi herif altı pastan ceza sahası içinden gol üstüne gol kaçırıyor 2 senedir ben saymaktan yoruldum kaç tane maçı darboğaza soktu  açacağımız rakibi kapattı ama yetmiyor walla size pozisyona girmek iyidir kaçıra kaçıra atacak birgün die die ömrümüz geçiyor

Çevrimiçi Necmi

Aslında beş parasız, herşey temlikli, stad geliri yokken, stad isim hakkı sponsor geliri yokken,  stadı nasıl yaptığımızı çözememiştim ben.
Yapabilenleri tebrik edip duruyordum.
Stad yapım borçlarının acısı mı çıkıyor acaba?
İki yıl üst üste şampiyon olamamış olsaydık ne olacaktı..
kimse bedavaya birşey yapmıyor o ödemelerde bir yerden karşılanacak işde
dediğin gibi gelirler temlikli birde üstüne geçmiş dönemin borçları dururken stadın yapılması ffp kriterlerinin yerine getirilmesi bir başarıdır. iki sene şl geliri nereye gitti deniyor o kadar oyuncu sattık nereye gitti deniyor oyuncu sattık ama aldıkta hep denk yürüdü ffp koşulu böyleydi iki sene şl geliri stadın borcunun üçte ikisini ödedi diyelim bu kulübün başka giderleride var yani giden paranın nereye gittiği belli aslında gelirler temlikliydi deniyor ama bunun haricinde yüklüde bir borç vardı ben 5 senedir bunu söylüyorum o temlikler borç hanesinde görünmüyordu temlik demek borç almak demek değildir geleceğin gelirini kullanmaktır sen geleceğin gelirini kullanırsan o gelirin yerini bir şekilde doldurman gerekiyor.
temliklerden kaynaklanan gelir kaybıda borçdur aslında ama mali tablolarda görünmeyen borçtur acısı sonra çıkar. sponsorluk gelirini temliklesen ben buldum ben kullandım sen bul sende kullan mantığı hakim olur nisbeten yıpratıcı değil gibi görünür ama stad gelirlerini naklen yayın gelirleri kiralar gibi sürekli gelirleri temliklediğin anda tükenirsin bütün yolları çıkmaz yola sokarsın ana sponsorluk gelirlerini temliklemekte aynı şey aslında
mesela yönetimin stadla ilgili her sponsorluğu temliklemesini belli ölçüde hoş görürüm o stadı kendileri yaptı olmayan bir geliri Beşiktaş muhasebesine ekledi ama forma bilet naklen yayın gibi gelirleri temliklemesine hiçde iyi gözle bakmam
iki sene üst üste şampiyon olduk ama olamasaydı farazi kalıyor demekki bunu planladılar ve plan tuttu.
bu başarısızlık değil başarı olarak görünür.

Çevrimiçi Necmi

abi herif altı pastan ceza sahası içinden gol üstüne gol kaçırıyor 2 senedir ben saymaktan yoruldum kaç tane maçı darboğaza soktu  açacağımız rakibi kapattı ama yetmiyor walla size pozisyona girmek iyidir kaçıra kaçıra atacak birgün die die ömrümüz geçiyor
valla sizinle anlaşamadığımız konu bu zaten benim derdim şu anda gol kaçırmak değil biz ceza sahasına oyuncu sokamıyoruz bunu önce başaralım sonra golde gelir. subjektif şartları oluşturmak için önce objektif şarları oluşturmak gerekiyor. siz objektif şartlar oluşmadan subjektif şartlarda başarısız olduk diyorsunuz. yanlış olan bu değil sizin baktığınız falanca maçta gol kaçırdı oluyor benim baktığımda hiç bir maçta pozisyona giremiyoruz doğru dürüst oluyor beni falanca maçta gol kaçması değil filanca maçlarda pozisyona dahi giremememiz daha çok ilgilendiriyor çünkü falanca maçta kaçan gol durumu çokda değiştirmiyor aslında. içerde dışarda farketmiyor rakip karşımızda bizden daha fazla pozisyona girerek tamamlıyor maçı.
altı pastan en iyi forvette gol kaçırır bu anormal bir durum değil. golü kaçırmak için pozisyona girmek lazım mesela lensin iki maçta kaçırdığı gol kadar
quaresma iki sezonda kaçırmamışdır. önemli olan pozisyona girmeyip ne şiş yansın ne kebap demekmi yada pozisyona girip kaçırsanda rakibi tedirgin etmekmi
ikisindede sonuç yok ama hangisi daha mantıklı görünüyor ve sonrasında hangisinden verim alma ihtimali var. abou da girip girip kaçırıyordu
oynamaya devam etti sonra kaçırdıklarını atmaya başladı şampiyonluk geldi lensde kaçırır ama sen onda ısrar edersen yarın kaçırdıklarını atmayacak garantisimi var ama quaresma ceza sahasına girmediği için yarında atamayacağının garantisi var. işde aradaki fark bu ha birde quaresmada atamıyor bireyseldir der geçerimde bütün yopları kendine isteyerek atamadığı gibi başkalarınında atmasına engel olmak gibi bir alışkanlığıda var o sürekli orta açsın dağa taşa vursub diye atacaklarında atmasına engel oluyoruz.
lens çok kötü quaresma kadar forma yüzü görmedi değilmi 2 gol 5 asistle oynuyor 7 gol katkısı var
quaresma çok iyi çok katkı veriyor ilk elden forma onun morali yerinde 2 gol 10 asistle oynuyor 12 gol katkısı var
babelinde forma garanti 6 gol 1 asistle oynuyor 7 gol katkısı var.
ben aralarında lensin bu kadar gömülmesine neden olacak bir katkı görmüyorum adam kaçırdığı için suçlanıyor
birde oyuncu açısından karar verin buna quaresma severlerin geldiğinden beri haksız saldırısına uğradı bir kaçırdı kıyamet koptu
bunun nedeni aslında kaçırması değil quaresmanın formasına ortak olmasın diyeydi sürekli iyi oynasada kötülendi
haksız yere oyundan alındı bir takım taraftarın sürekli saldırısı altında doğal değilmi sürekli kendini kanıtlama çabası o son vuruşlarına yansıyor olamazmı
pozisyona giren bir oyuncu doğru yerde duruyor oyunu iyi okuyor demektir atamaması ayrı durum bunun eleştirisi farklı olur bunun nedenlerine
bakmak lazım bu adam atamayan adam değildiki o psikolojiye sokuldu. quaresma geldiğinden beri bütün deplasmanlar berbat oyununa tanık oluyoruz sadece taraftara göstermek için kendini iç sahada tribünlere oynayan bir oyuncu lens kaçırdı diye giden puanlara bakıyoruz deplasmanlarda quaresma takımı on kişi bıraktığında neden bakmıyoruz.
benm kaçıran oyuncuya fazla kızmam kaçırması demek pozisyona girmesi demektir pozisyona girmeside oyunun içinde olduğunu gösterir bugün kaçırır yarında kritik bir maçta atar yeterki oyun isteğini yitirmesin ben takımdaki gol atma potansiyeli olan oyuncuların ne kadar gol atma isteğinde olduğuna bakıyorum şu anda gol atmasına değil nedenide bu takımda gol atmayı düşünen love ve babel dışında oyuncu olmaması. bunu lens düşünüyorsa bunun kaçıracağınada kabulüm hatalarınada kabulüm gol atma isteğide niyetide olmayan bir oyuncunun sahada kalmasındansa varsın gol atma isteği olan ama bolcanada kaçıran oyuncu sahada olsun bizim 3-4 tane bu niyette oyuncumuz olmazsa bir yere varamayız quaresma maç başına 30 değil 60 orta açsada farketmiyor sadece bu 60 atağın daha çöpe atılmasına neden olur 60 orta açacağımıza on tane pozisyon yaratalım bunun ikisi üçü kaleye girer 7 sini varsın kaçıralım
biz şimdi 30 orta açıyoruz ama 3 pozisyon yapamıyoruz bununda birini gole çevirince diğer ikisi kaçtı diye göze batıyor burdanda lens gibi love gibi oyuncular yanıyor ama 10 pozisyona girip 3 ünü içeri soksak kimse 7 pozisyon kaçtı diye topun ağzına gelmez.
işde gol kaçırmayla hiç girememe arasındaki fark bu benim gözümde gol kaçırmak o nedenla vahim görünmüyor her kaçan gol rakipleri biraz daha strese sokar
ama boşa giden ortalar rakibin direncini arttırır. sen kaçırıp kaçırıp bir tane soktuğunda rakip bunlar sürekli pozisyona giriyor daha atarlar deyip kendi oynamaya başlar savunmayla birşey olmayacak der açılır şimdi orta orta biz bile vursak netice alma ihtimali %10 değil rakibin tercih edeceği ve kapanacağı oyunu oynuyoruz. rakip moralli ve dirençli kalıyor bir kontra yapıp birde sıkıştırdımı onlardan iyisi yok nasılsa en kötü bir puana kitlerim mantığı hakim biraz daha iyi kadroya sahip olan hızlı forveti olanda ben bu maçı kazanırım diye geliyor artık karşımıza.
lensin oyunu işde bu nedenle önemli kaçırıyor altı pastanda kaçırıyor doğru ama görmediğiniz şey rakibi tehdit ediyor. quaresma rakibi tehdit etmiyor tam tersi ikram oyunu oynuyor sen maç başı kime 30 orta açtırsan sezon sonunda 10 asisti yapmış olur zaten bunun için quaresma olmaya gerk yok.
sen quaresmaysan daha iyisini yapmak zorundasın hepimiz biliyoruz isterse bu adam topu rakibe vurdurup içeri sokar bunu yapmıyorsa
işde o zaman kötü niyet ararım benim derdim negredonun kötü oyuncu olması değil bir sezon boyunca quaresmanın negredoya tek pas bile atmaması
birinin gol atamaması kendi yeteneksizliğidir diğerinin pas atamaması kötü niyettir Beşiktaş forması içinde hangi oyuncuyu istersin kötü niyetli olanımı yoksa yetenekleri sınırlıda olsa takım için çabalayanımı. kötü niyet varsa en kritik maçta bile yakar seni. benim quaresma töre tepkim bundan kaynaklanıyor çünkü bu oyuncularda iyi niyet görmüyorum. takım gol atsın diye değilde kendi istediği oyuncu gol atsın diye uğraşan oyuncudan bize bir fayda gelmez gelmiyorda zaten
lens kaçırsın bugün kaçırdığının iki katını daha kaçırsın farketmez yinede quaresmaya on defa tercih ederim. bana kritik maçta orta açması gerekirken kendi oyuncumuza kızıp topu tribüne diken oyuncu lazım değil yada sinirlenip gidip rakibe tekme atan oyuncu lazım değil. takımı için gol atma çabasında olan bunun için çabalayan ve kaçıran oyuncu lazım. bu ruh kazanma ruhudur diğeri bütün takımı tüketir. bizim başımıza gelende bu işde takım tükendi. tüketildi
bunlar olurkende bunu kimse görmek istemedi başta hoca. şimdi taraftar tepkilerinden dolayı harakete geçti ama gördüğü konusunda hala şüphedeyim buda daha kötü sırf taraftar tepkisiyle bir şeyleri yoluna koymaya çalışıyorsa emin ol hiç bir şeyi yoluna koyamaz.
yani bireysel oyuncu hatalarına bakmayın bu yanlış bakış açısı ve esas sorunu örter. bizim sorunlarımız daha büyük çözümü varmı var ama çözecek olan hoca ve bu sorunu görmüş dahi değil işin kötüsü bu işde yoksa lens oynamış quaresma oynamış kimin umrunda önemli olan Beşiktaşın iyi yolda olması bunu quaresma ile yapabilirse lens umrumda olmaz. Benim mukayesem lens quaresma üzerine değil. takım içindeki sorun ben oyuncu eleştirirken aslında bireysel performansları eleştirmiyorum sürekli eleştirim yanlış sistem üzerine cenk kanata kaçıyor dediğimde eleştirim aslında cenke değildi ben gerçekten takıma ihanet ettiğini düşünmüyorsam bir oyuncuyu performansından eleştirmem o nedenle quaresma ozi cenk caner töre eleştirilerim bireysel oyuncu eleştirisi değil sistemle alakalı bunlardan sadece quaresma ve töre takıma ihanet ediyor dedim nedenlerinide net şekilde söylüyorum. ama ozi caner cenk eleştirilerimde hep sistemdeki yanlışlar ön planda oldu. bazen oyuncu iyide olsa sistem onu kötü gösterir lens love negredo talisca abou gibi oyuncuların başına gelen buydu öncesinde olcayda bundan yandı. hocanın orta açma sevdasına kaybettik olcay gibi bir oyuncuyu. olcay kötü değildi hocanın sistemi onu taça attı tıpkı abouyu taliscayı attığı gibi şimdide inat ederse ljajici atacağı gibi bu arada tembelliği bir kenara oziyide yakan hocanın sistemi yoksa bu tembel haliyle bile çok daha fazla katkı verir.
bu kadar oyuncuyu taça atan bir sistem değişmeli eldeki oyuncu kalitesi düşük değil onlardan randıman alınmamasının nedeni saçma sapan tarih öncesinden kalan bir sistemle oynamamız. birde takımın boy ortalaması 1.70 ken bu sistemde ısrar etmemiz. ha hoca mutlu olsun diye ortalara cevap verecek uzun boylu oyuncularla takımı dizebiliriz ama bu dünya futbol anlayışında belki gol sayımızı arttırırız ama bizide eleğe çevirirler. rakipler artık içerde dışarda topu yere indirip pas oyunu oynarken sen hocanın tarih öncesinde kalmış sistemine gidersen dağıtılırsın artık kuzey ülkelerinde bile kalmadı bu sistem gördük işde biz havaya kaldırdıkça kuzey takımları topu yere indirmeye uğraştı bakmayın içerdeki bir maça onun dışında oynadığımız bütün maçlarda kuzey takımları bizi dağıttı.
orta oyunu oynamak için uzun boylu ve atletik bir takıma ihtiyaç var bir iki oyuncuyla olmaz bu hocanın istediği forveti alsakda işe yaramaz dememin nedeni bu işde bir forvetle iş değişmez belki biraz daha gol atarız o kadar. tek değişen bir sıfır kazanacağın maçı iki üç gol atarak kazanırsın ama kaybettiğin maçların nedeni bu olmadığı için yine kaybedersin gol katkısı verir ama puan katkısı vermez. çünkü biz maçı içeri sokamadığımız için değil sokacak pozisyonu yaratamadığımız için kaybediyoruz.

Çevrimdışı mylife1903

valla sizinle anlaşamadığımız konu bu zaten benim derdim şu anda gol kaçırmak değil biz ceza sahasına oyuncu sokamıyoruz bunu önce başaralım sonra golde gelir. subjektif şartları oluşturmak için önce objektif şarları oluşturmak gerekiyor. siz objektif şartlar oluşmadan subjektif şartlarda başarısız olduk diyorsunuz. yanlış olan bu değil sizin baktığınız falanca maçta gol kaçırdı oluyor benim baktığımda hiç bir maçta pozisyona giremiyoruz doğru dürüst oluyor beni falanca maçta gol kaçması değil filanca maçlarda pozisyona dahi giremememiz daha çok ilgilendiriyor çünkü falanca maçta kaçan gol durumu çokda değiştirmiyor aslında. içerde dışarda farketmiyor rakip karşımızda bizden daha fazla pozisyona girerek tamamlıyor maçı.
altı pastan en iyi forvette gol kaçırır bu anormal bir durum değil. golü kaçırmak için pozisyona girmek lazım mesela lensin iki maçta kaçırdığı gol kadar
quaresma iki sezonda kaçırmamışdır. önemli olan pozisyona girmeyip ne şiş yansın ne kebap demekmi yada pozisyona girip kaçırsanda rakibi tedirgin etmekmi
ikisindede sonuç yok ama hangisi daha mantıklı görünüyor ve sonrasında hangisinden verim alma ihtimali var. abou da girip girip kaçırıyordu
oynamaya devam etti sonra kaçırdıklarını atmaya başladı şampiyonluk geldi lensde kaçırır ama sen onda ısrar edersen yarın kaçırdıklarını atmayacak garantisimi var ama quaresma ceza sahasına girmediği için yarında atamayacağının garantisi var. işde aradaki fark bu ha birde quaresmada atamıyor bireyseldir der geçerimde bütün yopları kendine isteyerek atamadığı gibi başkalarınında atmasına engel olmak gibi bir alışkanlığıda var o sürekli orta açsın dağa taşa vursub diye atacaklarında atmasına engel oluyoruz.
lens çok kötü quaresma kadar forma yüzü görmedi değilmi 2 gol 5 asistle oynuyor 7 gol katkısı var
quaresma çok iyi çok katkı veriyor ilk elden forma onun morali yerinde 2 gol 10 asistle oynuyor 12 gol katkısı var
babelinde forma garanti 6 gol 1 asistle oynuyor 7 gol katkısı var.
ben aralarında lensin bu kadar gömülmesine neden olacak bir katkı görmüyorum adam kaçırdığı için suçlanıyor
birde oyuncu açısından karar verin buna quaresma severlerin geldiğinden beri haksız saldırısına uğradı bir kaçırdı kıyamet koptu
bunun nedeni aslında kaçırması değil quaresmanın formasına ortak olmasın diyeydi sürekli iyi oynasada kötülendi
haksız yere oyundan alındı bir takım taraftarın sürekli saldırısı altında doğal değilmi sürekli kendini kanıtlama çabası o son vuruşlarına yansıyor olamazmı
pozisyona giren bir oyuncu doğru yerde duruyor oyunu iyi okuyor demektir atamaması ayrı durum bunun eleştirisi farklı olur bunun nedenlerine
bakmak lazım bu adam atamayan adam değildiki o psikolojiye sokuldu. quaresma geldiğinden beri bütün deplasmanlar berbat oyununa tanık oluyoruz sadece taraftara göstermek için kendini iç sahada tribünlere oynayan bir oyuncu lens kaçırdı diye giden puanlara bakıyoruz deplasmanlarda quaresma takımı on kişi bıraktığında neden bakmıyoruz.
benm kaçıran oyuncuya fazla kızmam kaçırması demek pozisyona girmesi demektir pozisyona girmeside oyunun içinde olduğunu gösterir bugün kaçırır yarında kritik bir maçta atar yeterki oyun isteğini yitirmesin ben takımdaki gol atma potansiyeli olan oyuncuların ne kadar gol atma isteğinde olduğuna bakıyorum şu anda gol atmasına değil nedenide bu takımda gol atmayı düşünen love ve babel dışında oyuncu olmaması. bunu lens düşünüyorsa bunun kaçıracağınada kabulüm hatalarınada kabulüm gol atma isteğide niyetide olmayan bir oyuncunun sahada kalmasındansa varsın gol atma isteği olan ama bolcanada kaçıran oyuncu sahada olsun bizim 3-4 tane bu niyette oyuncumuz olmazsa bir yere varamayız quaresma maç başına 30 değil 60 orta açsada farketmiyor sadece bu 60 atağın daha çöpe atılmasına neden olur 60 orta açacağımıza on tane pozisyon yaratalım bunun ikisi üçü kaleye girer 7 sini varsın kaçıralım
biz şimdi 30 orta açıyoruz ama 3 pozisyon yapamıyoruz bununda birini gole çevirince diğer ikisi kaçtı diye göze batıyor burdanda lens gibi love gibi oyuncular yanıyor ama 10 pozisyona girip 3 ünü içeri soksak kimse 7 pozisyon kaçtı diye topun ağzına gelmez.
işde gol kaçırmayla hiç girememe arasındaki fark bu benim gözümde gol kaçırmak o nedenla vahim görünmüyor her kaçan gol rakipleri biraz daha strese sokar
ama boşa giden ortalar rakibin direncini arttırır. sen kaçırıp kaçırıp bir tane soktuğunda rakip bunlar sürekli pozisyona giriyor daha atarlar deyip kendi oynamaya başlar savunmayla birşey olmayacak der açılır şimdi orta orta biz bile vursak netice alma ihtimali %10 değil rakibin tercih edeceği ve kapanacağı oyunu oynuyoruz. rakip moralli ve dirençli kalıyor bir kontra yapıp birde sıkıştırdımı onlardan iyisi yok nasılsa en kötü bir puana kitlerim mantığı hakim biraz daha iyi kadroya sahip olan hızlı forveti olanda ben bu maçı kazanırım diye geliyor artık karşımıza.
lensin oyunu işde bu nedenle önemli kaçırıyor altı pastanda kaçırıyor doğru ama görmediğiniz şey rakibi tehdit ediyor. quaresma rakibi tehdit etmiyor tam tersi ikram oyunu oynuyor sen maç başı kime 30 orta açtırsan sezon sonunda 10 asisti yapmış olur zaten bunun için quaresma olmaya gerk yok.
sen quaresmaysan daha iyisini yapmak zorundasın hepimiz biliyoruz isterse bu adam topu rakibe vurdurup içeri sokar bunu yapmıyorsa
işde o zaman kötü niyet ararım benim derdim negredonun kötü oyuncu olması değil bir sezon boyunca quaresmanın negredoya tek pas bile atmaması
birinin gol atamaması kendi yeteneksizliğidir diğerinin pas atamaması kötü niyettir Beşiktaş forması içinde hangi oyuncuyu istersin kötü niyetli olanımı yoksa yetenekleri sınırlıda olsa takım için çabalayanımı. kötü niyet varsa en kritik maçta bile yakar seni. benim quaresma töre tepkim bundan kaynaklanıyor çünkü bu oyuncularda iyi niyet görmüyorum. takım gol atsın diye değilde kendi istediği oyuncu gol atsın diye uğraşan oyuncudan bize bir fayda gelmez gelmiyorda zaten
lens kaçırsın bugün kaçırdığının iki katını daha kaçırsın farketmez yinede quaresmaya on defa tercih ederim. bana kritik maçta orta açması gerekirken kendi oyuncumuza kızıp topu tribüne diken oyuncu lazım değil yada sinirlenip gidip rakibe tekme atan oyuncu lazım değil. takımı için gol atma çabasında olan bunun için çabalayan ve kaçıran oyuncu lazım. bu ruh kazanma ruhudur diğeri bütün takımı tüketir. bizim başımıza gelende bu işde takım tükendi. tüketildi
bunlar olurkende bunu kimse görmek istemedi başta hoca. şimdi taraftar tepkilerinden dolayı harakete geçti ama gördüğü konusunda hala şüphedeyim buda daha kötü sırf taraftar tepkisiyle bir şeyleri yoluna koymaya çalışıyorsa emin ol hiç bir şeyi yoluna koyamaz.
yani bireysel oyuncu hatalarına bakmayın bu yanlış bakış açısı ve esas sorunu örter. bizim sorunlarımız daha büyük çözümü varmı var ama çözecek olan hoca ve bu sorunu görmüş dahi değil işin kötüsü bu işde yoksa lens oynamış quaresma oynamış kimin umrunda önemli olan Beşiktaşın iyi yolda olması bunu quaresma ile yapabilirse lens umrumda olmaz. Benim mukayesem lens quaresma üzerine değil. takım içindeki sorun ben oyuncu eleştirirken aslında bireysel performansları eleştirmiyorum sürekli eleştirim yanlış sistem üzerine cenk kanata kaçıyor dediğimde eleştirim aslında cenke değildi ben gerçekten takıma ihanet ettiğini düşünmüyorsam bir oyuncuyu performansından eleştirmem o nedenle quaresma ozi cenk caner töre eleştirilerim bireysel oyuncu eleştirisi değil sistemle alakalı bunlardan sadece quaresma ve töre takıma ihanet ediyor dedim nedenlerinide net şekilde söylüyorum. ama ozi caner cenk eleştirilerimde hep sistemdeki yanlışlar ön planda oldu. bazen oyuncu iyide olsa sistem onu kötü gösterir lens love negredo talisca abou gibi oyuncuların başına gelen buydu öncesinde olcayda bundan yandı. hocanın orta açma sevdasına kaybettik olcay gibi bir oyuncuyu. olcay kötü değildi hocanın sistemi onu taça attı tıpkı abouyu taliscayı attığı gibi şimdide inat ederse ljajici atacağı gibi bu arada tembelliği bir kenara oziyide yakan hocanın sistemi yoksa bu tembel haliyle bile çok daha fazla katkı verir.
bu kadar oyuncuyu taça atan bir sistem değişmeli eldeki oyuncu kalitesi düşük değil onlardan randıman alınmamasının nedeni saçma sapan tarih öncesinden kalan bir sistemle oynamamız. birde takımın boy ortalaması 1.70 ken bu sistemde ısrar etmemiz. ha hoca mutlu olsun diye ortalara cevap verecek uzun boylu oyuncularla takımı dizebiliriz ama bu dünya futbol anlayışında belki gol sayımızı arttırırız ama bizide eleğe çevirirler. rakipler artık içerde dışarda topu yere indirip pas oyunu oynarken sen hocanın tarih öncesinde kalmış sistemine gidersen dağıtılırsın artık kuzey ülkelerinde bile kalmadı bu sistem gördük işde biz havaya kaldırdıkça kuzey takımları topu yere indirmeye uğraştı bakmayın içerdeki bir maça onun dışında oynadığımız bütün maçlarda kuzey takımları bizi dağıttı.
orta oyunu oynamak için uzun boylu ve atletik bir takıma ihtiyaç var bir iki oyuncuyla olmaz bu hocanın istediği forveti alsakda işe yaramaz dememin nedeni bu işde bir forvetle iş değişmez belki biraz daha gol atarız o kadar. tek değişen bir sıfır kazanacağın maçı iki üç gol atarak kazanırsın ama kaybettiğin maçların nedeni bu olmadığı için yine kaybedersin gol katkısı verir ama puan katkısı vermez. çünkü biz maçı içeri sokamadığımız için değil sokacak pozisyonu yaratamadığımız için kaybediyoruz.
Lig sonunda ac bak butun atilan gollere yantoptan atilan gol sayisi acik ara onde olur bu ligde yan topla oynayacaksin
Ha lens lens diyorsun da adam ilk11 falan degil sag acik oynayacak ismaeli bile kesemez, saskin saskin etrafina bakiyor, 3m yanina pas veremiyor adam buna yetenek falan mi yukledirler noldu
Fbde de ayniydi orda faulle aldigi toplara devam diyordu hakemler
Gol kacirilir bisi demiyorum gol kacirmasina bu kadar yeteneksiz bir oyuncuya 5.5 bonservis verip 2.5 yillik baglayan kafaya benim tepkim, taraftar da bu paralari verince tusubasa performansi bekliyor tabi

Çevrimiçi Necmi

Korkuyorum arkadaş devre arası transfer yapılmasın.Devre arası alınacak kalitesiz ve yetersiz transferlerle önümüzdeki sene de heba olacak. Devre arasında hangi enayi takım kaliteli işe yarar oyuncusunu bedelsiz veya düşün bedelle bıraksın? Devre arası transferi risk transferidir. Bu kadar yanlışın içinde ben doğruyu bulurum deme cesareti olan varsa buyursun yapsın.
aslında yanılıyorsun bir çok yenilemeyecek kontratının son yılında oyuncu var şimdi fifanın yeni kararlarıyla bir çok ingiliz takımında ki oyuncu boşa çıkacak. artık kiralık oyunculara kota konuyor ingiliz ve portekiz takımları çıra gibi yanıyor önümüzdeki yaz bir çok oyuncu ile kontrat bitirecekler
belkide paralarını ödeyip bedava bırakacaklar bu ocak ayı ne kopartsak kardır dönemi hakim olabilir çok iyi oyuncuları uygun fiyata kapatabilir takımlar
çok fazla kaliteli oyuncu var.

Çevrimiçi Necmi

Lig sonunda ac bak butun atilan gollere yantoptan atilan gol sayisi acik ara onde olur bu ligde yan topla oynayacaksin
Ha lens lens diyorsun da adam ilk11 falan degil sag acik oynayacak ismaeli bile kesemez, saskin saskin etrafina bakiyor, 3m yanina pas veremiyor adam buna yetenek falan mi yukledirler noldu
Fbde de ayniydi orda faulle aldigi toplara devam diyordu hakemler
Gol kacirilir bisi demiyorum gol kacirmasina bu kadar yeteneksiz bir oyuncuya 5.5 bonservis verip 2.5 yillik baglayan kafaya benim tepkim, taraftar da bu paralari verince tusubasa performansi bekliyor tabi
yan topa karşı değilimki benim burda bahsettiğim amaçsız ortalar bizim harcadığımız bu zaten yoksa quaresma bile ceza sahasına yaklaşıp yaptığı orta alda at ortası oluyor. çizgiye inip açmakta yan ortadır ama bunlar netice veren ortalar yoksa taç çizgisinden ceza sahasına yada canerin yaptığı gibi orta sahadan ceza sahasına gönderilen toplar orta falan değil orta açmayla kaliteli ortayı birbirinden ayırmak lazım.
ben lens söyle iyi böyle iyi demiyorumki şu anda quaresmadan daha verimli olur diyorum. işin diğer boyutu ayrıca tartışılır
aldığı paraya almak doğrumuydu bu başka bir konunun tartışması. ama avrupa piyasası öyle bir değiştiki bu paralar artık yabancı oyuncu için para falan değil
ben aldığını falan düşünmüyorum alınırmıydıya da gelmiyorum ortada bir gerçek var lens bizim oyuncumuz artık değerlendirmeyi bunun üzerine yapmak zorundayız. alınmış yanlışmış ne yapalım sabah akşam bunu konuşsak kime ne fayda sağlayacak realite bu değil bu yapılmış yanlışsa bunun yanlışını söyler geçeriz ama sorun sürekli bunu söyleyip sürekli oyuncuyu yönetimi yıpratmak doğru değil bunun yerine en verimli nasıl kullanılır buna bakmak lazım.
yoksa sabah akşam konuşuruz yanlışları bunları konuşmak bir çözüm değil.

Çevrimdışı tangaz

abi sen bu lensi fazla abartıyorsun bak rakamlarla gidelim

lens 15 maç 983 dk 3 gol 5 asist 6 sarı kart (1 gol 3 asist torşavn amatörlerine)

quaresma 15 maç 1028 dk 2 gol 10 asist 4 sarı

torşavnı düş 2gol 2 asist kalıyo geriye

olay disiplin ve kartsa lensin de saçma sapan kart istatistiği ortada işte biri gidip duygularına yenik düşüp kart görmüş ötekisi amatörce görmüş 2de fazla görmüş hatta

@Necmi

Çevrimdışı mylife1903

ladi leynn ordan öylemi dedim.
Dur abi dur
Piyano caliyom simdi, arsivden cikartirim resimleri

Çevrimiçi Necmi

lens 15 maç 983 dk 3 gol 5 asist 6 sarı kart (1 gol 3 asist torşavn amatörlerine)

olay disiplin ve kartsa lensin de saçma sapan kart istatistiği ortada işte biri gidip duygularına yenik düşüp kart görmüş ötekisi amatörce görmüş 2de fazla görmüş hatta

@Necmi

yok be kardeşim abarttığım falan yok bütün suş quaresmanın biraz adam olsa ben lensin adını bile almam ağzıma
ama şimdi şu duruma bakınca lens mantıklı geliyor ama diyorsan daha iyi bir kanat oyuncusu alalım buna eyvallah derim ama eldekilere bakınca quaresma yerine lens derim kendi performansı için de değil takıma vereceği performans artısı nedeniyle
düşün lens her topu almayacak diğer oyuncuların aktif olması sağlanacak takımın hücum alternatifleri çoğalacak siz direk oyuncu
performansıyla bakıyorsunuz bireysel bakış ben takımı düşünüyorum katacağı artı sadece kendi oynaması değil takımın diğer oyuncularını
oyuna katma konusundada avantaj.

Çevrimiçi sozkul

hayır olmaz bu sponsorluk geliri direk gelirdir loca kombine geliri karşılığı ödenmediği için borç olarak görünür.
yani karşılığında satış yapmak zorundasın.

Sponsora bir hizmet satıyorsun, reklamda bir hizmet ya da ürün sonuçda, mesela stad isim hakkını satıyorsun. Karşılığını henüz ödemediğin gelecek yıllarda  vereceğin hizmetin  parasını  önden alırsan borç görünür. Sonuçda bir nedenle o hizmeti  ya da ürünü veremezsen adam parasını geri ister ve icra yoluyla alır.
Ali Koç ve Aziz Yıldırım bu konuda tartıştılar ya, Adam hepsi peşin alınan 10 yıllık stad isim hakkını borç yazdırmış Ali Koç diye basın toplantısı bile yaptı..
Ne borcu bunu geri ödemeyeceğizki dedi..

Çevrimiçi Necmi

lens+mitro alacağına visca olurmuydu reis verirlermiydi 10 milyona
visca olmaz bizde insanlar başka takımdaki performansa bakıp değerlendiriyor kendi oyunumuza hiç bakmıyor
viscanın olacağı takımda lensde olur. başak kontra oynuyor visca gibi oyuncular önleri açıkken iş yapar bizde kapanan takıma karşı visca ne yapacak onu düşünmek lazım.

Çevrimiçi Necmi

sırf geçen sene 170-180 milyon yuro civarı gelirimiz var sanırım burda 800 milyon tlyi geçti milyara yaklaştı die çok konuşuldu bu tl tutarları eski kurlaydı paranın bir kısmını uefa sonradan ödediyse yeni kurla gelirin tl karşılığı çok daha büyük olmuştur. stad ise 120 milyon dolara mal oldu. öncesinde stad yapılırken vodafonedan gelenler tribün isim hakları filan vbvbbb yok abi ne olursa olsun bu kadar kötü durumda olmamak gerekiyordu sanki, açıklanabilir bulmuyorum geldiğimiz durumu.
ama yanlış bakış açısı bu stadın parasını söylemişsin bizim bir giderimiz stadmı yeni anlaşma ne zaman yapıldı naklen yayın geliriyle alakalı önceki anlaşma temlikliydi. daha ilk defa bu sene alacağız yeni anlaşmanın parasını
stad gelirleri temlikliydi iki senedir kullanıyoruz. önceki yönetimden kalan ciddi borçlar vardı ve sıfır gelir vardı.
bu yönetimin sadece kendisinden kaynaklı yükü yokki önceki yüklerde üzerinde.
burda doğruya yanlışa girmiyorum bütün borç ve ödemelere hakim değilim kimsede değil o nedenle kimse şöyle böyle diye ne olumlu nede olumsuz konuşamaz. bir gerçek var kulübün üzerindeki borç dağ gibiydi ve üstüne birde stad yaptık
aralık ayını bekliyorum ilk devraldıklarında borç 350 M euro civarındaydı bunun tesbiti yapılmışdı tekrar girmeyeyim konuya. bununla alakalı bayağı net araştırmalar var. geçen sene açıklanan net borç 370 M euroydu. bu sene ciddi bir kriz yaşadı ülke ve yaşamayada devam ediyor ve edecekte. bakalım bu aralık ayında borçlara nasıl etki etmiş açıklanan net borç 370 M euro ise geçen seneyle aynı durumdayız demektir. düşmüşse gelen paranın gittiği yer ortaya çıkar arttıysa o zaman bu seneki gelir olan 1 milyar artı paranın hesabını yönetime sormak lazım o zaman bırak borç ödemeyi mevcut borcun üstüne koymuş oluruz. açıklanan borcun 370 M euro olan kısmına kadarına kabulüm gerisi eksi yazar.
aslında geçen sene aralık ayına kadar biz borçlanmadık sadece mevcut borcu koruduk 5 yıl faize çalışmış kulüp birde stad kar kaldı ikide şampiyonluk. ama bu borcun artık inmesi lazım stad açıldıktan sonraki iki yıl bir etki yaratacağını düşünmemişdim ama bundan sonra bu artı etkiye dönüşmeli bu senede borç korunursa yine kabul edilebilir olur ama bundan sonrası için kabul edilemez bu gelirlere ulaştıysan borcu yemen gerekiyor. stad açıldıktan sonraki iki yıl stad borçları nedeniyle göz ardı edilebilir.

Çevrimdışı mylife1903

yan topa karşı değilimki benim burda bahsettiğim amaçsız ortalar bizim harcadığımız bu zaten yoksa quaresma bile ceza sahasına yaklaşıp yaptığı orta alda at ortası oluyor. çizgiye inip açmakta yan ortadır ama bunlar netice veren ortalar yoksa taç çizgisinden ceza sahasına yada canerin yaptığı gibi orta sahadan ceza sahasına gönderilen toplar orta falan değil orta açmayla kaliteli ortayı birbirinden ayırmak lazım.
ben lens söyle iyi böyle iyi demiyorumki şu anda quaresmadan daha verimli olur diyorum. işin diğer boyutu ayrıca tartışılır
aldığı paraya almak doğrumuydu bu başka bir konunun tartışması. ama avrupa piyasası öyle bir değiştiki bu paralar artık yabancı oyuncu için para falan değil
ben aldığını falan düşünmüyorum alınırmıydıya da gelmiyorum ortada bir gerçek var lens bizim oyuncumuz artık değerlendirmeyi bunun üzerine yapmak zorundayız. alınmış yanlışmış ne yapalım sabah akşam bunu konuşsak kime ne fayda sağlayacak realite bu değil bu yapılmış yanlışsa bunun yanlışını söyler geçeriz ama sorun sürekli bunu söyleyip sürekli oyuncuyu yönetimi yıpratmak doğru değil bunun yerine en verimli nasıl kullanılır buna bakmak lazım.
yoksa sabah akşam konuşuruz yanlışları bunları konuşmak bir çözüm değil.
En verimli santraforda kullanilir zAten, tek vurus yapar
Soyledik bir suru macini izledik santraforda diye
Hoca denemiyor, babeli atiyor oraya
Hoca arastirmistir lensin santrafor oynayabilecegini biliyordur ama adama guvenmiyor senol gunes
Ha bu oynAtip oynatmama konusunda da ben senol gunese guveniyorum cunku hep hakli cikiyor
Adam yatmaya gelmis sonucta ustelik aldigi parayla diger hollandaliyi da bozdu
Kanat oyuncusu falan zaten fazlada seetmemek lazim yok hukmunde oyuncular
Senin iyi santraforun olsun kanatta caneri de oynatsan yeterli katki verir
Hocayi kovup 352 oynatacak adam getirelim dedigimizde yillardan sampiyonluk yiliydi hic bu masraflara girmeyecektir quaresmayi da 2-3 okuturduk yasi 40 falandi
Ya da hocayi gondermeyip bir futbol calisma gurubu kurul ikna odasina alacaktik
Simdi fikret orman metin albayrak falan hocayi karsisina alip, senol hocam efenim biz boyle dusunduk dese
Senol gunes lutfen dusunmeyin, der
Ha cikartirsin karsisina devrelerini mustafa denizliyi falan oturup sitrTeji belirleyin dersin, senol hocam sen de bunlari cekip cevir dersin
Beyin cimnastiki yaparlar
Bisiler cikar

Çevrimdışı mylife1903

@Necmi
Abi lense de sahip cikamiyoruz cocuk normal faul yapiyor kosarak gelip sari veriyirlar. Bu hafta topa girdi tamam taban gosterdi ver endirekt gec, kosa kosa sarincikartiyor sonra tivide gerzekler kirmizi diyor, mimliyorlar cocugu