2018/19 Beşiktaş Transfer Sezonu
2018/19 Beşiktaş Transfer Sezonu

Beşiktaş Forum|2018/19 Beşiktaş Transfer Sezonu Yeni sezon yeni transferler gelenler gidenler burdan devam edeceğiz.

0 Üye ve 111 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

2018/19 Beşiktaş Transfer Sezonu  [Okunma sayısı 3578728 defa] 2018/19 Beşiktaş Transfer Sezonu

Çevrimiçi Necmi

Kaç yıl oldu necmi abi bi formaya kötü olmuş diyosa onu gidip beğenip alıyorum kesin  Forma konusunda zevklerimiz hiç uyuşmuyor beyaz formayı beğenmemiş bi heyecanlandım bu sene  beyaz forma zamanı gelmiş.
hahaha kırmızıyı bir görde derim sonra karar ver siyahda çok iyi

Çevrimiçi Necmi

Abi geçen seneki formaları bende çok beğendim özellikle gri ve beyaz ama bu senekiler benim açımdan Vasat tasarım olarak
halt etmişsin vasat sensin :D

Çevrimiçi Mehmet57

Caner su takimin en gereksiz oyuncularindan biri. Seviye icin yetersiz olmasina ragmen oynadigindan dolayi hem sahada, hem finans acisindan zararini goruyoruz. Keske Trabzon, Basaksehir veya herhangi bir Arap takimina yollayabilsek.

Çevrimdışı Karabay

Adamlar gram futbol oynamadan 4'ledi bizi. Yıllardır başağın yaptığını yapıyorlar. Sahadaki birçok oyuncumuzun vücut dili ben bittim diye bağırıyor. Buna gençler de dahil.

Çevrimiçi levitate

vagner love çok çalışıyormuş yok çok istekliymiş seneye bomba gibi girecekmiş diyen kesinlikle fetöcüdür

adamın tek faydası faul alması başka numarası yok

bize larinin upgrade yemiş versiyonu lazım (bkz. abou)
Morty, Morty! Hey morty!!! Morty garaj garaja gel Morty
Tezgahın üzerindeyim morty Turşuyu ters çevir Hadi turşuyu çevir morty pişman olmayacaksın çok faydasını göreceksin

Kendimi turşuya dönüştürdüm Morty, bum! Büyük sürpriz! Bir turşu oldum, buna ne diyorsun bakalım? Kendimi turşuya dönüştürdüm!

Çevrimiçi Ahmet Kömürcüler

Dorukhan ilhanin numarasini almis..
2015-2016 ve 2016- 2017 sezonları Şampiyonu BEŞİKTAŞ!

Eğer bir gün benim sözlerim bilimle ters düşerse bilimi seçin..

-Mustafa Kemal Atatürk

Çevrimdışı mylife1903

Caner su takimin en gereksiz oyuncularindan biri. Seviye icin yetersiz olmasina ragmen oynadigindan dolayi hem sahada, hem finans acisindan zararini goruyoruz. Keske Trabzon, Basaksehir veya herhangi bir Arap takimina yollayabilsek.
Top kontrolunden belli zaten oyuncular

Nejipjan>tolgay>Love>Caner=lens
Tosic bile daha iyi top istop ediyordu adam
Gs macindaki golle hatirlayacam hep tosici

Çevrimdışı savaş altay

Takimin oyunundan bagimsiz olarak yaziyorum. Iyi isler yapan oyuncular da var zira.

Fakat su an icin asil sorunumuz transferde. Daha dogrusu gonderilmesi gerektigini bildigimiz oyuncularin hala kadroda devam etmesinde. Hazirlik macinda hala Love'dan ne olur, Lens ne oynar diye bakiyoruz. Bu bizim icin zaman kaybi.

Hala Lens, Love hatta belki Negredo'dan verim alinir mi sorusu var? Bu sorularin yaniti vermis olmamiz lazimdi gecen sene sonu itibariyle. Sezon oncesi hazirligin bir amaci da yeni oyunculari entegre etmek. Bunun yerine verim alamadigimiz eskilerden birsey olur mu diye bakiyoruz.
Görüşüm sabit benim. Love ve Lens bir sezonu daha hak ediyorlar. Herkesin gönderilecek listesi farklı, Tolgay ışık yakarsa tavrım değişiyor işte.
Fw ve Kanat çok seçenekli hale geldiğinde sırıtmayacaklar ayrıca. Love'ın ya da Lens'in üzerine takım kurmayız diye ümit ediyorum  :bandit:

Çevrimiçi Mehmet57

Gokhan Gonul’un kaptirip, geri kosmaya bile tenezul etmedigi bir kontra atak.

Alindigin da okadar karsi cikmistim ki, forum da bana “renkli” diyenler oldu. Gram katkisi olmadi Besiktas’a. Yedirttigi goller yaptigi ofans islerinden (malum, bu yuzden isteyeni var di) kat kat fazla.

Baskanin sirf “Fenerin as oyuncusunu aldim” deme istegi ile aldigi Caner ve GG’nin Besiktas’a zarari cok fazla oldu. Bu iki oyuncunun da sahada ki en kotu oyuncularin basinda gelmesi kesinlikle de tesaduf degil.

Çevrimdışı atalay

Maçın sadece ikinci devresini izliyorum. Beşiktaş bu sahadaki personeli ile önümüzdeki sezon minumum 40 maksimum 50-60 maçta oynamayacak. Özelikle tek topla 7-8 oyuncunun eksildiği bir saha içi düzeninde hiç oynamayacak. Zaten Güneş'in bu düzenle oynayabilecek bir saha içi geometrisi yok. Bu bi' şeyleri deneyeceğiniz maçlar skorların bir önemi yok. Fakat üç sezonda ligde sadece 160 dakika verdiğiniz bir forvet oyuncusunu merkez orta sahada doksan dakika boyunca kullanmanın bir espirisi yok. Aynısını Bayern maçında da yaptı. Buradan bir pratik çıkmaz. Orkan'ı kullan ki sezon öncesi kafanda soru işareti kalmasın. 

Çevrimdışı mylife1903

Adamlar gram futbol oynamadan 4'ledi bizi. Yıllardır başağın yaptığını yapıyorlar. Sahadaki birçok oyuncumuzun vücut dili ben bittim diye bağırıyor. Buna gençler de dahil.
Iyi iynuyoruz diyodunuz
Basimiza bi is gelecegi tolgayin gol atmasindan belliydi

Çevrimdışı ekrembaser

Bir 10 numara ve gol atabilen forvetle inanılmaz seviye atlayacağımızı düşünüyorum

Çevrimdışı savaş altay

Iyi iynuyoruz diyodunuz
Basimiza bi is gelecegi tolgayin gol atmasindan belliydi
Skora ve verdiğimiz açıklara çok takılıyorlar  :D

Çevrimdışı atalay

Maçın sadece ikinci devresini izliyorum. Beşiktaş bu sahadaki personeli ile önümüzdeki sezon minumum 40 maksimum 50-60 maçta oynamayacak. Özelikle tek topla 7-8 oyuncunun eksildiği bir saha içi düzeninde hiç oynamayacak. Zaten Güneş'in bu düzenle oynayabilecek bir saha içi geometrisi yok. Bu bi' şeyleri deneyeceğiniz maçlar skorların bir önemi yok. Fakat üç sezonda ligde sadece 160 dakika verdiğiniz bir forvet oyuncusunu merkez orta sahada doksan dakika boyunca kullanmanın bir espirisi yok. Aynısını Bayern maçında da yaptı. Buradan bir pratik çıkmaz. Orkan'ı kullan ki sezon öncesi kafanda soru işareti kalmasın.

Kısıtlı bir bölüm lakin o tembel oyunu görmedim. Bekin savunma arkasına sızma koşusu, aksiyon bölgesine geçen maçtaki gibi bir-iki gördüğüm doğru koşu olumlu.

Çevrimdışı Yunus Emre Dökmeci

halt etmişsin vasat sensin :D
Yahu şu Vasat kelimesi kötü anlamında demek değildir niye öyle algılıyorsunuz

Türkçe de VASAT = ORTALAMA

Kopar Kıyamet Çöker Karanlık
Allah Bizi Affetmez Çok Günah Aldık
Sevenler Ayrılmaz Biz Bir Plan Yaptık
Tüm çArşı Cehenneme Kombine Aldık

Çevrimdışı ekrembaser

Kısıtlı bir bölüm lakin o tembel oyunu görmedim. Bekin savunma arkasına sızma koşusu, aksiyon bölgesine geçen maçtaki gibi bir-iki gördüğüm doğru koşu olumlu.

İlk 15-20 dk herşey mükemmeldi herkes hareketliydi takım o oyunu yakında 60 dakikaya çıkarır umarım

Çevrimiçi doganay

Bir 10 numara şart , Oğuzhan la olmayacak bu , 2. Yarı oyundan çıktı sanıyordum takı 80. Dk civarı korner atmaya gittiğini gorene Kadar. Eldeki tüm parayı gerekirse 10 numaraya basalim ama alalım

Çevrimdışı atalay

70 metrede oynayıp-her kaptırılan topta önde 6-7 oyuncu oyundan düşüyor. Orta alanda 6x2 oynuyorsunuz. Bunun orta alandaki oyuncular ile alakası yok. Bir şey denedi. O denediği şeyi sezon boyunca oynamayacak. 

Çevrimdışı f_madida

Bir 10 numara şart , Oğuzhan la olmayacak bu , 2. Yarı oyundan çıktı sanıyordum takı 80. Dk civarı korner atmaya gittiğini gorene Kadar. Eldeki tüm parayı gerekirse 10 numaraya basalim ama alalım

Ofansif orta saha oynayacak bir oyuncu gerekli fakat bu Oguzhan'in yerine oynayacak anlamina gelmemeli. Oguzhan'in en faydali yaptigi is hucumda baski altinda top alip dagitmaktan ziyade cikarken organize etmek, oyunu tasidigimizda pas trafigini ayarlamak.

Bence ideali:

Oguzhan + Medel

Ofansif Ortasaha

The world is better in black and white, and red.

Çevrimdışı f_madida

Görüşüm sabit benim. Love ve Lens bir sezonu daha hak ediyorlar. Herkesin gönderilecek listesi farklı, Tolgay ışık yakarsa tavrım değişiyor işte.
Fw ve Kanat çok seçenekli hale geldiğinde sırıtmayacaklar ayrıca. Love'ın ya da Lens'in üzerine takım kurmayız diye ümit ediyorum  :bandit:

Bu oyunculari yedek bekletmek Besiktas icin luks. Oynatsak verim alamiyoruz, alternatifler dizilislerin, yeni oyuncularin onunu tikiyoruz.
The world is better in black and white, and red.

Çevrimdışı atalay

Merkez ikili ve forvet arkası mı yoksa anchor önlerinde çift sekiz ile mi -sağ/sol iç gibi- oynanacak? Elde anchor oynayacak orta saha var. Stoperde de kullanabilirsin. Forvetler ile yüzü dönük oynamayı seven sol içi ve koridoru iyi kullanan bir merkez orta saha var. Çoğunluğun gözden çıkardığı ama bir sezon daha götürebilecek cebinde 8 numara kırıntıları taşıyan merkez ikiliden biri var. Regista rolü de alabilecek yine merkez ikiliden biri gibi oynayan oyuncu da var. İlaveten demirbaş Mr. Wolf var. Eğer alışılmış ve pek değişmeyen saha içi düzeni ile devam edilecekse burası şişkin. Merkez ikilinin önüne hem yüzü hem de sırtı dönük oyunu iyi, pas trafiğini akıcı hale getirebilecek bir bağlantı oyuncusu alınır. Eğer buradan bir ayrılık olursa o halde oyuna uygun bir tipleme düşünülür.

Anlaşılması güç değil ama isimlendirelim. Tolgay topla vedalaşma problemleri olsa da net regista rolünde oynar. Medel temiz anchor. Gelmeden önce dediğim gibi mesafeleri kısaltacağı için saha boşaltarak oynanan oyunun stoperi. Derin savunma yaparken kullanmazsın. Yüzü dönük oynamayı seven ve iç-koridoru iyi kullanan Oğuzhan. Sadece merkez ikilide ya da sekiz denilen yerde değil önde de oynar ama ona yüzü dönük ya da yarım tur dönebileceği pozisyonlar yaratmak lazım. Kendini de marke vaziyete çıkarabiliyor. Takım pas açıları ile alakalı. Atiba sekiz kırıntıları taşıyan artık temposu belli seviyesinin altına düşmüş ekonomik kullanılması gereken bir isim. Alan oyunu ve topun kıymetini bilmek adına değerli. Buraya yüzü ve sırtı dönük, derinlik vermesini bilen bir oyuncu gerek. Bu pozisyonlarda kim olacaksa teknik direktörün daha fazla merkez üzeri savunma arkası koşular istemesi ve aksiyon bölgesinde koşu kanalarını kullanması için oyunlar çizmesi lazım. Bunun için önce pas metrajlarını kısaltıp sahayı enine kullanmamak lazım.
[ Son Düzenleme: 15 Temmuz 2018, 17:14:02 atalay ]

Çevrimiçi Necmi

Gokhan Gonul’un kaptirip, geri kosmaya bile tenezul etmedigi bir kontra atak.

Alindigin da okadar karsi cikmistim ki, forum da bana “renkli” diyenler oldu. Gram katkisi olmadi Besiktas’a. Yedirttigi goller yaptigi ofans islerinden (malum, bu yuzden isteyeni var di) kat kat fazla.

Baskanin sirf “Fenerin as oyuncusunu aldim” deme istegi ile aldigi Caner ve GG’nin Besiktas’a zarari cok fazla oldu. Bu iki oyuncunun da sahada ki en kotu oyuncularin basinda gelmesi kesinlikle de tesaduf degil.
GG transferi feneri bitirdi bunun için bile alınması çok doğruydu bazen iyi cevap vermek için böyle şeyler yapacaksın
bu işler kağıt gösterip quaresma yı alıp kulübede oturturum demeye benzemiyor bağırta bağırta bizimle şampiyonluk yarışındayken devre arası oyuncularına imza attırdık tüm camialarını yıktı güvensiz yaptı bu. Doğru transferdi. adamların 3 tane iyi oyuncusu vardı üçünede imza attırdın
kulübede oturuyorlar bu ezilme onlara uzun süre yeter. Başkanın onlar için harcadığı paraya helali hoş olsun canı sağ olsun
bunu birde ffp deyken yapabilmek önemli şimdi bir dedikodu çıkart kontratı bitecek oyuncu için fener kaptırmamak için
astronomik bedel öder alamazlar diyemez kimse yürekleri pır pır eder civcivlerin

Çevrimdışı Erdem Ayaz

Negredo Love Pektemek in işgal etmiş olduğu forvet hattına transfer yapılamıyor
forvet ve on numara ikisinden biri eksik olursa bu sene de olmaz malesef 10 numara çok önemli.

Çevrimdışı atalay

+Beşiktaş sürekli yerleşerek oynamak zorunda değil. Yerleşerek oynayacaksa da daha iyi hücum setleri yaratmak ve daha dinamik oyuncular kullanmak zorunda. Alan bulmak istiyorsanız oyun merkezinizi planlı bir şekilde geriye çekip daha direkt oynayabilirsiniz. Ya da press kalitesi daha yüksek oyunlar ile transition oyunları üzerinden oynanabilir. 15/16'daki gibi.

Çevrimiçi Necmi

Yahu şu Vasat kelimesi kötü anlamında demek değildir niye öyle algılıyorsunuz

Türkçe de VASAT = ORTALAMA

bende sana kötü anlamda demedim zaten :D

Etiketler: