2018/19 Beşiktaş Transfer Sezonu
2018/19 Beşiktaş Transfer Sezonu

Beşiktaş Forum|2018/19 Beşiktaş Transfer Sezonu Yeni sezon yeni transferler gelenler gidenler burdan devam edeceğiz.

0 Üye ve 44 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

2018/19 Beşiktaş Transfer Sezonu  [Okunma sayısı 3554446 defa] 2018/19 Beşiktaş Transfer Sezonu

Çevrimdışı Jimexi

gelsin fernandes gelsin, koray da boştaymış, ali eren haber bekliyormuş. dünya futbolunda hiç adam yok zaten. bizi satıp giden fernandesin işi yok bu takımda. şahsen gelirse ne yönetimi nede fernandesi desteklerim(sanki çok önemli değil mi?). istemiyorum arkadaş. yiyip içip mıçıp yatacak adam istemiyorum. adam burdan koşa koşa gitti. genç, futbola aç, formasına aşık, işine ve taraftara saygısı olan adam getirin şu takıma. umarım bunlar bizim balon basının uydurmalarıdır.

Çevrimdışı tuncaboylu

Negredo ayrılırsa, Aboubakar kiralanacakmış

Kaynak güvenilir bir site.

Lenovo A6020a46 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı tuncaboylu

gelsin fernandes gelsin, koray da boştaymış, ali eren haber bekliyormuş. dünya futbolunda hiç adam yok zaten. bizi satıp giden fernandesin işi yok bu takımda. şahsen gelirse ne yönetimi nede fernandesi desteklerim(sanki çok önemli değil mi?). istemiyorum arkadaş. yiyip içip mıçıp yatacak adam istemiyorum. adam burdan koşa koşa gitti. genç, futbola aç, formasına aşık, işine ve taraftara saygısı olan adam getirin şu takıma. umarım bunlar bizim balon basının uydurmalarıdır.
Fernandes icin olumlu yorum yazanlari cidden anlamiyorum. Ya bu adam oynadigi donemde gece kuluplerinden cikmaz, sahada surekli olay cikarmaya musait, kendi istedigi olmadigi zaman kulupteki gencleri gece kulubune goturmeye calismis bi adam. Bunlar teknik taktik kismi degil. 32-33 yasinda, en son rusya liginde oynamis, 7 gol 6 asist ile 13 gole anca katki saglamis bir oyuncu. 3 yillik sozlesme istiyor bir de. Oyuncu mu yok baska anlamiyorum cidden. Ya medyanin trende ayak uydurma cabalari bu haberler ya da cidden cok saglam, kotu bir transfer sezonu bizi bekliyor.
Mario Gomez de bu dediklerinizin tamamını yaptı, ama geri geliyor dense çocuklarını keser millet.

Biraz tutarlı olmak lazım.

Fernandes o sene o vasat kadroyla çok iyi performans gösterdi(Ligde 7 gol 12 asist). Taraftar refleks yapıp "Fernandes'i satan şampiyonluğu satar" tribine girmese, en az 7-8 milyon Euro da para kazandıracaktı.

Geçen sezon Oğuzhan +Tolgay + Atiba + Medel kadar skora katkı yapmış adamı beğenmiyoruz, 7 gol 6 asist diye küçümsüyoruz. O beğenmediğiniz Rusya ligi, CL'ye direkt 2 takım gönderiyor.

[ Son Düzenleme: 11 Haziran 2018, 14:59:15 tuncaboylu ]

Çevrimdışı mylife1903

Negredo ayrılırsa, Aboubakar kiralanacakmış

Kaynak güvenilir bir site.

Sitavruma kadar geri gidecez bu gidisle
Elestirince kiziyirlar sonra

Yahu ayrilmisin gitmis bitmis unut o kariyi yeni kari al kendine
Ayrilan erkeklere kadinlar bitiyor sanki
Git baska kadinla tanis ne bilem ekip gonder hamamda baksin bacaklari yamuk mu yara izi falan var mi diye

Çevrimdışı tangaz

Fenerbahçe ve Galatasaray'ı tutanların taraftarlık hikayeleri popülerlik, başarılar, şampiyonluklar ve egemen ideolojileriyle örtüşür. Beşiktaşlılık, anlatılması zor bir damara bağlıdır...

"Ben belli bir takıma karşı değil, yenilgiye karşı oynarım" Eric Cantona

Çevrimdışı mylife1903

Paskal numan gelsin baslasin ustelik yerli sitatusunde ayrica mert dombira var 39luk

Çevrimdışı tangaz

Paskal numan gelsin baslasin ustelik yerli sitatusunde ayrica mert dombira var 39luk

en az negredo kadar oynarlar reyis
Fenerbahçe ve Galatasaray'ı tutanların taraftarlık hikayeleri popülerlik, başarılar, şampiyonluklar ve egemen ideolojileriyle örtüşür. Beşiktaşlılık, anlatılması zor bir damara bağlıdır...

Çevrimdışı mylife1903

Mario Gomez de bu dediklerinizin tamamını yaptı, ama geri geliyor dense çocuklarını keser millet.

Fernandes o sene o vasat kadroyla çok iyi performans gösterdi(Ligde 7 gol 12 asist). Taraftar refleks yapıp "Fernandes'i satan şampiyonluğu satar" tribine girmese, en az 7-8 milyon Euro da para kazandıracaktı.

Geçen sezon Oğuzhan +Tolgay + Atiba + Medel kadar skora katkı yapmış adamı beğenmiyoruz, 7 gol 6 asist diye küçümsüyoruz. O beğenmediğiniz Rusya ligi, CL'ye direkt 2 takım gönderiyor.

Futbol ruslarda birinci sipor degil onu hic unutmamak lazim.
Rus liginde ayhan akmana yapilan efsane amerikan guresi hareketi normal mudahele kabul edilir hatta hakem yere dusen abartirsa kendini attin diye kart da verir. Duzgun kavga cikarsa yumruk yumrugu da girerler oyle karijma az itti diye kendini atan souzayi rusyada linc ederler etek giydirirler
Rus liginde 7 gol 6 asist bizim ligde 12 gol 10 asist gucundedir

Ama durup durup bu fernandesin gundeme gelmesi de insanlari sinirlendiriyir
Simdi bu transfer sezonunun baslayacagi gecen sene yaz transfer donemi biterken belli degil miydi, belliydi. Nerede hazirlik nerede izlenen oyuncular
Yahu plan yok diyorum, kiziyorsunuz
Lig bitti sampiyonsuz hugo a yoluna
Lig bitti sampiyon olanadin hugo b yoluna

Ha biz tolga abiye anaavrat giriyoz sadece

Çevrimdışı tuncaboylu

Sitavruma kadar geri gidecez bu gidisle
Elestirince kiziyirlar sonra

Yahu ayrilmisin gitmis bitmis unut o kariyi yeni kari al kendine
Ayrilan erkeklere kadinlar bitiyor sanki
Git baska kadinla tanis ne bilem ekip gonder hamamda baksin bacaklari yamuk mu yara izi falan var mi diye
1 sene boyunca Aboubakar tutulsaydı diye kafamızı ütüledin abi, sevinirsin diye ilettim bu duyumu.

Çevrimiçi Necmi

aslında töreye değil de stratejiye vurgu vardı, transfer olabilitesi mümkün olmayan rakamlarla kiralama yapıyoruz abuş talişka şimdi klaassen karsdrop jesus vbvb ismi geçen oyuncuları bahsi geçen bedellerle almak olanak dışı sonra parlatıp avuç yalanıyor bence biz almazsak sonraki satıştan en az kira bedelimizi iade alabilecek bir madde ekletilebilir.
20 M bonservisi olan oyuncunun nesini parlatıyorsun zaten uluslar arası borsada
bu tip oyuncuların değeri belli artışlarıda belli sende değil başka takımdada aynı
yükseliş çizgisini gösterecek. Talisca futbol piyasasına girdiğinde tahmin edilen bonservis bedeli 50 M ye kadar
yükselir diye değer biçilmiş bu klasda oyuncuyu kimse sana 5-10 M ye kiralamaz
futbolcunun opsiyou sende göstereceğinden çok olası değeri gösteriyor
yüksek opsiyona yüksek kalite oyuncu kiralarsın kimse sana bu değerde oyuncuyu
ucuza kiralamaz. Talisca  bie geldiğinde değeri 9 M di yaşı 22 bunun 50 m ye kadar
çıkabileceği kütüğünde yazılı zaten bırakırmı sana Abounun fiyatı makuldü porto
zaten çok uygun bir opsiyon yapmışdı fransız takımına ödemesi gereken 7 M
var birde ödediği para var 10 M opsiyon konmuş daha ne kadar düşük olabilirdi
ffp uzamasaydı alırdık o paraya uzayınca oynayacak yerimiz kalmadı. alınan oyuncular
değerinden yüksek opsiyonla alınmıyor ödeyebilirsin ödeyemezsin o ayrı sorun
başkasının oyuncusunu parlatmayım diyorsan o zaman almazsın gider 2-3 M opsiyonlu
oyuncu alırsın oyuncunun ederi bu olacağı için kaliteside ona göre olur. senin takım kalitende
o oranda olur. iki yıllık kiralık bence bonservisini almaktan daha karlı şu anda bizim için
3 yıl kontrat verdiğin oyuncuya bonservis versen ne olur 3 yıl sonra gitmeyeceği garantimi
hiç olmazsa iki yıl kaliteli oyuncuyu bedel ödemeden kadronda tutmuş oluyorsun.
kaliteli oyuncuyu yüksek opsiyondan kiralasan bile o oyuncudan randıman alabiliyorsun
geleceği olduğu için kiralık oyuncuyum yatayım demiyor. kaliteli oyuncunun durağı azdır
bu duraklardan birinde durabilmek için hep iyi olmak zorunda

Çevrimdışı f_madida

Fernandes Alman olsa belki fikrim biraz degisirdi. Gerci Alman olsa oyle mac secip, gece klubu islerine girmez once profesyonellik derdi. Ama adamin geldigi yer Portekiz, yani bu adamin futboluna pek bir laf edilmez zira kaliteli eleman ama mental yani zayif, oynar mi, keyfine gore mi takilr, mac mi secer bunlari hep dusunmek lazim. Sonra 3 senelik sozlesme diyorlar, 3 senelik sozlesmeye bir de yorgan ve battaniye eklesinler zira ihtiyac olur. En fazla 1+1 opsiyon verilebilir, iyi oynarsa devam etsin diye bu da onu kabul etmez. Hem bu eleman minimum 2.5 milyon Euro ister, onu da bizim verecek halimiz yok. Hadi diyelim herseye eyvallah dedi, ki demez ama varsayalim ki dedi ve geldi, oyuna tempo katan bir oyuncu degil, baska isleri cok iyi yaptigi dogru ama istedigimiz isleri yapar mi yoksa yine farkli bir sistem mi gerekir bunlari da dusunmek gerek.
The world is better in black and white, and red.

Çevrimdışı mylife1903

en az negredo kadar oynarlar reyis
Abi oynamasini gectim bu negredo boyle yumos gibi yumusacik
Karijma souza kavgasinda numanin sahada oldugunu dusunsene
Takim arkadasini hirpaliyor diye ayi yarmasi milse hasirt diye gecirmisti liids macinda
Negredoya kalsa onu bunu sakinlestirmekle ugrasir.
Tirsak adam isi aman basimiz agrimasin bilmem ne

Kavga ciksa sahada iki takimdan da 1-2 kisi atilir kalanlar sari oynarsin macini
Daha da lolo yapamazlar

Çevrimdışı tangaz

1 sene boyunca Aboubakar tutulsaydı diye kafamızı ütüledin abi, sevinirsin diye ilettim bu duyumu.

negredoya vagnere para verileceğine lense para verileceğine diyordu ama kiralık demiyordu. negredo+vagner+lens üçlüsüne ödenen bonservis 11 küsür abuş opsiyon ise 10 du.

plansızlık dersi örnek çalışma no.1

Çevrimdışı mylife1903

Abubakar degil alfonzo olaydi gene tutulsun diyecektim
Anlamiyonuz beni ya da ben anlatamiyom
Abu zaten abduraman celebi oldu golcu yokken.
Ben taliska da tutulsun diyorum hic begenmedigim oyuncu olmasina ragmen
Kadroyu korumak da bir transferdir

Çevrimdışı tangaz

20 M bonservisi olan oyuncunun nesini parlatıyorsun zaten uluslar arası borsada
bu tip oyuncuların değeri belli artışlarıda belli sende değil başka takımdada aynı
yükseliş çizgisini gösterecek. Talisca futbol piyasasına girdiğinde tahmin edilen bonservis bedeli 50 M ye kadar
yükselir diye değer biçilmiş bu klasda oyuncuyu kimse sana 5-10 M ye kiralamaz
futbolcunun opsiyou sende göstereceğinden çok olası değeri gösteriyor
yüksek opsiyona yüksek kalite oyuncu kiralarsın kimse sana bu değerde oyuncuyu
ucuza kiralamaz. Talisca  bie geldiğinde değeri 9 M di yaşı 22 bunun 50 m ye kadar
çıkabileceği kütüğünde yazılı zaten bırakırmı sana Abounun fiyatı makuldü porto
zaten çok uygun bir opsiyon yapmışdı fransız takımına ödemesi gereken 7 M
var birde ödediği para var 10 M opsiyon konmuş daha ne kadar düşük olabilirdi
ffp uzamasaydı alırdık o paraya uzayınca oynayacak yerimiz kalmadı. alınan oyuncular
değerinden yüksek opsiyonla alınmıyor ödeyebilirsin ödeyemezsin o ayrı sorun
başkasının oyuncusunu parlatmayım diyorsan o zaman almazsın gider 2-3 M opsiyonlu
oyuncu alırsın oyuncunun ederi bu olacağı için kaliteside ona göre olur. senin takım kalitende
o oranda olur. iki yıllık kiralık bence bonservisini almaktan daha karlı şu anda bizim için
3 yıl kontrat verdiğin oyuncuya bonservis versen ne olur 3 yıl sonra gitmeyeceği garantimi
hiç olmazsa iki yıl kaliteli oyuncuyu bedel ödemeden kadronda tutmuş oluyorsun.
kaliteli oyuncuyu yüksek opsiyondan kiralasan bile o oyuncudan randıman alabiliyorsun
geleceği olduğu için kiralık oyuncuyum yatayım demiyor. kaliteli oyuncunun durağı azdır
bu duraklardan birinde durabilmek için hep iyi olmak zorunda

talişka bize gelirken piyasası 7,5 du dentinhoya da 9 milyon opsiyon koydurmuştuk abubakara da o 10 milyon yazdırılırken başkan 5e bitiririm die düşünüyordu birtek kendisi akıllıymış gibi.

Çevrimdışı f_madida

negredoya vagnere para verileceğine lense para verileceğine diyordu ama kiralık demiyordu. negredo+vagner+lens üçlüsüne ödenen bonservis 11 küsür abuş opsiyon ise 10 du.

Abou isi ters zamana denk geldi, yoksa hem Abou'yu alirdik hem Marcelo devam ederdi. Negredo+Vagner+Lens konusuna katilmakla birlikte Vagner kismi icin birsey diyemiyorum zira alinsin diye en fazla yazanlardan biriyim, gerci Vagner gonderilmesi nispeten kolay bir adam Brezilya'da vs pazari var, taniyani seveni cok.
The world is better in black and white, and red.

Çevrimdışı tuncaboylu

Fernandes Alman olsa belki fikrim biraz degisirdi. Gerci Alman olsa oyle mac secip, gece klubu islerine girmez once profesyonellik derdi. Ama adamin geldigi yer Portekiz, yani bu adamin futboluna pek bir laf edilmez zira kaliteli eleman ama mental yani zayif, oynar mi, keyfine gore mi takilr, mac mi secer bunlari hep dusunmek lazim. Sonra 3 senelik sozlesme diyorlar, 3 senelik sozlesmeye bir de yorgan ve battaniye eklesinler zira ihtiyac olur. En fazla 1+1 opsiyon verilebilir, iyi oynarsa devam etsin diye bu da onu kabul etmez. Hem bu eleman minimum 2.5 milyon Euro ister, onu da bizim verecek halimiz yok. Hadi diyelim herseye eyvallah dedi, ki demez ama varsayalim ki dedi ve geldi, oyuna tempo katan bir oyuncu degil, baska isleri cok iyi yaptigi dogru ama istedigimiz isleri yapar mi yoksa yine farkli bir sistem mi gerekir bunlari da dusunmek gerek.
3 sene sözleşme verileceğini sanmıyorum, 2+1 olur belki.

Alman diyoruz da, Gomez'i gördük. 6 ay oyaladı bizi, sonra da katekulli olduğu belli bir transferle bastı gitti.

Fernandes akıllandıysa çok faydalı olur, bu transfer dönemi her transfer riskli olacak. Ya geçen seneyi sakat/boş geçirmiş adam alacağız ya da geçmişte sorunları olan birini.

Çevrimdışı mylife1903

Abi cenki sene basi 13e satmadilar
Simdi soyle dusun cenki 13e satio abuyu aliyon
Cenkden 10 milyon zarar ediyon gibi gozukuyor degil mi
Ama negredoyu lensi live vida falab almiyon
Mitrovice 4.2 verildiginde kulubun ffpde harcayabilecegi kac para vardi

Madem planlilar futboldan cok anliyorlar o parayi portoya verselerdi diyorum
Anlatamiyorum benim kafa degisik yandan carkli

Bu yoneyim zat atiyor transferde baska bisi degil.

Çevrimdışı tuncaboylu

Abubakar degil alfonzo olaydi gene tutulsun diyecektim
Anlamiyonuz beni ya da ben anlatamiyom
Abu zaten abduraman celebi oldu golcu yokken.
Ben taliska da tutulsun diyorum hic begenmedigim oyuncu olmasina ragmen
Kadroyu korumak da bir transferdir
Negredo tutulsun o zaman.

Seni sen bile anlıyor musun, çok emin değilim abi.

Çevrimdışı tangaz

Abou isi ters zamana denk geldi, yoksa hem Abou'yu alirdik hem Marcelo devam ederdi. Negredo+Vagner+Lens konusuna katilmakla birlikte Vagner kismi icin birsey diyemiyorum zira alinsin diye en fazla yazanlardan biriyim, gerci Vagner gonderilmesi nispeten kolay bir adam Brezilya'da vs pazari var, taniyani seveni cok.

vagner ismine ben de eleştiri getiremiyorum zira dewre arası en makul seçenek oydu, tutmadı. olabilir. her transfer bir risktir ama negredo risk değildir bile bile ladestir.

abuş beğenmediğim bir oyuncu ama şayet yönetim alacaksa gelsinler 50 tane formül üretirdim onlara alış için.

Çevrimdışı mylife1903

Negredo tutulsun o zaman.

Seni sen bile anlıyor musun, çok emin değilim abi.

Negredo sampiyon mu oldu tutulsun

Çevrimdışı tuncaboylu

Abi cenki sene basi 13e satmadilar
Simdi soyle dusun cenki 13e satio abuyu aliyon
Cenkden 10 milyon zarar ediyon gibi gozukuyor degil mi
Ama negredoyu lensi live vida falab almiyon
Mitrovice 4.2 verildiginde kulubun ffpde harcayabilecegi kac para vardi

Madem planlilar futboldan cok anliyorlar o parayi portoya verselerdi diyorum
Anlatamiyorum benim kafa degisik yandan carkli

Bu yoneyim zat atiyor transferde baska bisi degil.
Bu da kronolojik olarak hatalı.

Aboubakar'ın opsiyonu Mayıs sonu bitti, Cenk'e 13'lük teklif Eylül başı geldi.

Çevrimdışı atalay

İstatistik kağıdı üzeriden oyuncu anlatılması, oyuncunun yaşı-ödenen bonservis bedeli üzerinden scouting yapmak, geçmiş kariyeri üzerinden oyuncu kalitesi değerlendirmesi yanlış. Bir de tribünden maç izlemek var. Saha içi geometrisinden anlamadıktan veya oyuncunun primary yapısını hayal edemedikten sonra istersen oyuncunun gözünden POV izle. Birincil kriter nerede izlediğin değil, ne izlediğin. Bu, en sağlıklı yöntemin çıplak gözle izlemek olduğu gerçeğini de değiştirmez. İzlediğini anlatmak da yetmez. İzlemediğini anlat. Bunu izliyoruz ama diğerini izleyemiyoruz neden? Olcay, Gomez, Oğuzhan, Talisca, Sosa, Atiba, Medel, Babel, Quaresma'yı anlatın. Bakalım, kaç farklı oyun ve oyuncu göreceğiz. Aynı perspektiften bakıp siyah ile beyaz kadar keskin farklılıklar nasıl çıkar? Demek ki perspektif aynı değil. İlaveten bir oyuncunun başka bir yerde gösterdiği niteliksel veya niceliksel performans, burada da göstereceği anlamı taşımaz. Kendi takımınızda bile oyun farklılıkları bu kadar yoğun değişebiliyor iken performansı da bir tarafa koyuyorum salt istatistik üzerinden al-koy yapabilmek büyük başarı. Olcay, kariyeri boyunca hiçbir takımda 12-16 arası sunduğu katkıyı ve tabelayı yapamaz. Çünkü o oyunda değerli. O yüzden ıslıkladınız-üstü çizildi. Ya da 14-15 sezonu sonunda gözden çıkardığınız Atiba'nın ardından gelen iki şampiyonlukta en değerli oyunculardan biri olması. Bunlar aynı takımda olup-bitiyor. Henüz 5 bin kilometre ötede scouting yapmıyoruz.
[ Son Düzenleme: 11 Haziran 2018, 17:07:04 atalay ]

Çevrimdışı tuncaboylu

Negredo sampiyon mu oldu tutulsun
Babel Galatasaray maçında o golü atsaydı veya hakemler bu kadar eyyam yapmasaydı, sezonu şampiyon bitirebilirdik.

O zaman Negredo tutulsun mu diyecektin?

Çevrimdışı mylife1903

Bu da kronolojik olarak hatalı.

Aboubakar'ın opsiyonu Mayıs sonu bitti, Cenk'e 13'lük teklif Eylül başı geldi.

Yahu 10 milyonu anlatiyorum ben
Anlamamakta israr ediyorsun.
2.5 sattim 2 milyon harcadim gibi bisi yok
Abuyu aldin
Cenki ocakta sattin
Fark yok

Eksiye dustin ocakta iki satis yaptin kardasin
Eksiye dusunce zaten gavur salak degil sana cok para vermez ihtiyacini verir

Lensi nasil aldin, para geldigi an sozunu tuttun adami aldin

Etiketler: