2017/18 Beşiktaş Transfer Sezonu
2017/18 Beşiktaş Transfer Sezonu

Beşiktaş Forum|2017/18 Beşiktaş Transfer Sezonu Beşiktaşın 2017-2018 yılı transferlerini bu başlıkta konuşabiliriz. Beşiktaş için hayırlı bir transfer sezonu geçirme dileğiyle.

0 Üye ve 277 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

2017/18 Beşiktaş Transfer Sezonu  [Okunma sayısı 6236887 defa] 2017/18 Beşiktaş Transfer Sezonu

Çevrimdışı Zafer55

Ba nın sakatlığı çok ciddi adamın resmen bacağı kırıldı. İyileşti ama şu da var.. O kemik asla eskisi gibi olmaz ve Allah korusun tekrar sakatlanma ihtimali var. Ba birinci santrafor olarak düşünülüyorsa mutlaka ikinci santrafor da kaliteli olmalı. Yani Ba Cenk Mustafa bu üçü olmamalı.
Kırıkta öyle nüksetme gibi bi durum yok diye biliyorum ben.Kırıktan sonra hareketsiz kalan kasların zayıflaması ve sonra da tekar eski haline gelebilmesi mühim olan.

Çevrimdışı taner37

Kırıkta öyle nüksetme gibi bi durum yok diye biliyorum ben.Kırıktan sonra hareketsiz kalan kasların zayıflaması ve sonra da tekar eski haline gelebilmesi mühim olan.
Umarım eskisi gibi nolur çünkü iyi bir BA bu takımla en az 25 gol atar ligde
Şampiyon Beşiktaş

Çevrimdışı Orox

Size, bu Ferdi Kadıoğlu'nun adı iyice duyulma başlayınca sonradan ne olduğunu anladığım bir anımdan bahsedeyim  :D. 2011 yazı olması lazım, ailemizle beraber Almanya'da yaşayan akrabalarımızı ziyarete gitmişik,gitmişken fırsat bu fırsat arabayla Almanya, İsviçre, Belçika geziyoruz sınır mınır yok zaten oh kebab  :D. Neyse döndük dolandık en son sıra Hollanda'ya geldi. Amcamın Rotterdam,Schiedam'da yaşayan bir çocukluk arkadaşı var, kendisi bizi karşıladı gezdirdi derken en sonunda onun evine gittik. Kendisi dairelerin  küçük olduğu apartman bloklarından oluşan bir sitede kalıyorlar. Baktım aşağıda mahallenin bebeleri beton sahada  top oynuyorlar, ben de ev sahibinin küçük oğlanı kaptım indim aşağı. Top oynayanlar arasında bir oğlan var 10-12 yaşları arasında, beyaz tenli,sarışınımsı. Maçta deli atıyor bu oğlan, ne çalımlar ne çalımlar, arkadaşım bana dedi "bu çocukda bizim gibi Türk". Bir süre top oynadıktan sonra en son benim arkadaş bu çılgın top oynayan çocuk ve uzun siyahi bir arkadaş kaldı. Eşleştik 2v2 maç atıcaz (Benim arkadaş versus siyahi eleman ve iyi oynayan çocuk). Bunlar başladı bize döşemeye ama bu iyi oynayan gurbetçi bakın hiç abartmıyorum freestyle topcular gibi çalımlar atıyor flip floplar, rainbowlar, oram buramdan top geçirip başka bir yerimden geçmeler falan.. arada zenciye veriyo o da bam güm abanıyor derken maçı kaybettik tabi. Sonradan kendisiyle konuşurken öğrendim bu gurbetçi arkadaş Hollanda'da altyapı takımda top oynuyormuş ve  Fenerbahçe'nin bir gençlik kampına gitmiş denenmiş. Bu arkadaş kim olabilir dersiniz Ferdi Kadıoğlu.. Ben Ferdi'yi instagram da gördüm hemen kafama dank etti, dedim lan ben bunu tanıyorum bu çocuk o çocuk?! Hemen mesaj attım bro sen çocukken Rotterdam,Schiedam'da yaşadın mı diye, e cevap vermedi tabi.. o artık geleceği parlak star bir topçu ben ise halısahaların aranmayan sol beki olmuştum, yollarımız kesişmiş fakat hayat bizi çok ayrı noktalara götürmüştü artık, bana yazamazdı...   Ferdi'yi iyice inceledim, baktım yaş tutuyor,gurbetçi, deli yetenekli, tip desen o değilse kayıp ikiz kardeşi falan dersin o kadar benziyor ama ben bu çocuğu sadece o gün 2 saat falan gördüm bir daha ne gördüm ne konuştuk. Evet buraya kadar okuduk ama o çocuk Ferdi Kadıoğlu mu emin değiliz böyle anı mı olur diyorsunuz  :D Ferdi abicim o,inanıyorum ben. Şampiyon olacağımıza bu kadar inanmadım ben. O çocuk 99,8% falan Ferdi başka yolu yok. İlerde sen süperstar olup golleri döşerken benim bu anıyı anlatabilmem lazım Ferdi, o yüzden o çocuk nolur sen ol be.. :lol: Neyse arkadaşlar  okuduğunuz için teşekkürler saygılar.

Çevrimdışı Gökhan Kurt

Babel'in Şampiyonluk Videosu . Yine her zaman ki gibi Mükemmel

Çevrimdışı Savaş

Ba nın sakatlığı çok ciddi adamın resmen bacağı kırıldı. İyileşti ama şu da var.. O kemik asla eskisi gibi olmaz ve Allah korusun tekrar sakatlanma ihtimali var. Ba birinci santrafor olarak düşünülüyorsa mutlaka ikinci santrafor da kaliteli olmalı. Yani Ba Cenk Mustafa bu üçü olmamalı.
Bu şekildeki kırıklarda kaynayan kemik eskisinden daha sağlam olur diye biliyorum. Demba Ba'nın şuan ki sıkıntısı kilosu bence. Çok fazla kilo almış. Eskisi gibi fit değil ve biraz da yavaşlamış gibi.

Biraz kilo vermesi lazim. Yeni sezonda iyi bir kamp dönemi geçirirse bize çok faydası olur. Sağlam ve fit bir Demba Ba eskiden de olduğu gibi ligin tozunu attırır.

SM-A720F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı taner37

Bu şekildeki kırıklarda kaynayan kemik eskisinden daha sağlam olur diye biliyorum. Demba Ba'nın şuan ki sıkıntısı kilosu bence. Çok fazla kilo almış. Eskisi gibi fit değil ve biraz da yavaşlamış gibi.

Biraz kilo vermesi lazim. Yeni sezonda iyi bir kamp dönemi geçirirse bize çok faydası olur. Sağlam ve fit bir Demba Ba eskiden de olduğu gibi ligin tozunu attırır.

Hele ba nın olduğu sezon ile Şenol hocanın olduğu geçen sezon arasında da fark var.. ba mesela Gomez in yerine geçen sene olsaydı Gomez kadar hatta daha fazlasını atabilirdi. Umarım kalır. Ve aboubakar veya onun kadar hareketli bir santrafor daha alınır.

Bu konu bugün sessiz duyum falan yok sanırım 😀
Şampiyon Beşiktaş

Çevrimiçi Necmi

Bence o Scarione de fena adam değildi. Sonradan girip ortalığı karıştırabilecek teknik, dar alanda seri bir oyuncuydu. Ben Sosa'ya yedek olsun diye istiyordum. Sonra hikaye çok değişti tabi. :)

Castro'da bence faydalı olabilecek bir oyuncu ama makul sözleşmelerle. İmza parası vermeden, 1 mil civarında yıllık ücret vererek bu tür fark yaratmayacak ama iş düştüğünde katkı verebilecek oyunculara sıcak bakıyorum. Takımın seviyesini yükseltmezler doğru. Ama Eren, Donk gibi saçma bonservis ya da yıllık ücretleri olmadan rotasyonu genişletebilirler.

Örneğin 2 milyon yıllık ücretle Gökhan kulübede oturacağına 1 milyona Castro otursun. Özellikleri de takımın oyununa daha uygun.   
Beşiktaşın kaç tane yabancı oyuncu alabileceğini biliyormusun rotasyon için eften püften biriyle yabancı kontenjanı şişirilirmi
rudolfho falan giderse stopere anca yer açılır ötesini almak için oyuncu göndermek gerekiyor.

Çevrimiçi Necmi

Umarım eskisi gibi nolur çünkü iyi bir BA bu takımla en az 25 gol atar ligde
kırıkla ilgili bir sıkıntı olmaz kırılma esnasında bağlar zarar görmediyse yada aşil tandon
kırık kaynadığında eskisi gibi olursun sadece haraketsizlikten dolayı kaslar zayıflar bunun içinde
aylardır güçlendirme çalışması yapıyor BA da sakatlık izi kalmamış fiziksel olarak ama psikolojik
durumda önemli mesela canerde fiziksel bir şey yok aba psikolojik sıkıntılı ikili mücadelelere giremiyor
bunu kampta yenebilmeleri lazım.

Çevrimiçi Necmi

Hele ba nın olduğu sezon ile Şenol hocanın olduğu geçen sezon arasında da fark var.. ba mesela Gomez in yerine geçen sene olsaydı Gomez kadar hatta daha fazlasını atabilirdi. Umarım kalır. Ve aboubakar veya onun kadar hareketli bir santrafor daha alınır.

Bu konu bugün sessiz duyum falan yok sanırım 😀
Bence BA gomezden çok daha iyi bir golcü Ba haraketli top sürebiliyor ikili mücadele var
pres yapabiliyor. Gomez geleni atıyordu. Geçen sene Ba olsa kesinlikle daha fazla atardı. Gomezin
ayaklarına dolanırdı top kaç pozisyon vardı öyle Ba geldimi affetmiyor topu ayağına aldığında çok hızlı rakip ekarte edebiliyor
gol vuruşlarında Gomez daha temiz vuruş yapıyor ama

Çevrimdışı taner37

Bence BA gomezden çok daha iyi bir golcü Ba haraketli top sürebiliyor ikili mücadele var
pres yapabiliyor. Gomez geleni atıyordu. Geçen sene Ba olsa kesinlikle daha fazla atardı. Gomezin
ayaklarına dolanırdı top kaç pozisyon vardı öyle Ba geldimi affetmiyor topu ayağına aldığında çok hızlı rakip ekarte edebiliyor
gol vuruşlarında Gomez daha temiz vuruş yapıyor ama
Gomez in kaçırdığı gollerle ilgili video izlemiştim neler neler kaçırmış 😂 evet attı ama bir o kadar da kaçırdı Gomez..

Şampiyon Beşiktaş

Çevrimdışı tuncaboylu

Son maçta kontrada 50 metre depar atıp direği vurdu.
Kilolu falan değil, hayvan gibi kas yapmış ayağı kırıkken.
Maç ve kondisyon eksiğini gidence, seneye ligin canına okur.

Lenovo A6020a46 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı 38life

Gomez in kaçırdığı gollerle ilgili video izlemiştim neler neler kaçırmış 😂 evet attı ama bir o kadar da kaçırdı Gomez..

Muhtemelen benim videodur :) @Necmi abi gideni karalamak bizim işimiz  :icool:

Uzun versiyon için:

[ Son Düzenleme: 31 Mayıs 2017, 23:42:49 38life ]
Gençliği yetiştiriniz. Geleceğin aydınlığına onlarla kavuşacaksınız.

Çevrimdışı taner37

Uzun versiyon için:

Aynen buydu😂😂

Şampiyon Beşiktaş

Çevrimiçi Necmi

gomez girdiği 4 pozisyondan birini gole çeviriyordu o kadar çok pozisyon oluyorduki
kaçanlara ah çekmiyorduk. Birde çok kritik goller attı. Ba avrupada iş yapabilecek bir golcü
onun oynadığı dönemde hücum gücümüz bu kadar iyi değildi genede takımı sırtlamıştı bu
kadroda Demba Ba müthiş işler yapar geçen başak maçında kısa süre girdi golünü attı antep maçında
girdi direkten döndü topu bunu kısa sürelerde yaptı seneye takımla antrenman yemiş bir Ba olsun ben forvet aramam
mesela abou da ba olduğunda çok daha etkili olur  şimdi stoperler abouyu tutuyor Ba olunca hangisini tutacaklarını şaşırırlar.

Çevrimdışı 38life

Mustafa Pektemek sakatlandı. Kolu döndü.

[ Son Düzenleme: 31 Mayıs 2017, 23:59:06 38life ]

Çevrimdışı taner37

Mustafa Pektemek sakatlandı. Bileği kırılmış olabilir. (El)
Geçmiş olsun
Beşiktaş'a dönmesine az bir süre kalmıştı.
Şaşırmadım.
Şampiyon Beşiktaş

Çevrimiçi Necmi

Uzun versiyon için:

karalama değil bu gomez büyük golcü bu tartışma götürmez ama insanlar şu algıyı yaratıyor gomez her pozisyonu atıyordu
hiç kaçırmıyordu yok öyle bir şey abou kaçırdıkça burda gomez dediler gomez kaçırmadı sanki.
bu konuda Demba Ba en iyisidir. kaçırdığı pozisyon daha azdır kaçırdığındada adam gibi kaçırır ya direkten döner yada mermi gibi sıyırır
geçer yada defansa çarpar hiç ayağına top dolandırarak kaçırmamışdır. Şimdi ikiside alınacak olsa bir tercih yap deseler ben Ba derim
şu anki oyun tarzımıza Ba cuk oturur. Yanlız Gomez büyük profesyoneldi acımasız bir golcüydü.

Çevrimdışı 38life

gomez girdiği 4 pozisyondan birini gole çeviriyordu o kadar çok pozisyon oluyorduki
kaçanlara ah çekmiyorduk. Birde çok kritik goller attı. Ba avrupada iş yapabilecek bir golcü
onun oynadığı dönemde hücum gücümüz bu kadar iyi değildi genede takımı sırtlamıştı bu
kadroda Demba Ba müthiş işler yapar geçen başak maçında kısa süre girdi golünü attı antep maçında
girdi direkten döndü topu bunu kısa sürelerde yaptı seneye takımla antrenman yemiş bir Ba olsun ben forvet aramam
mesela abou da ba olduğunda çok daha etkili olur  şimdi stoperler abouyu tutuyor Ba olunca hangisini tutacaklarını şaşırırlar.

Ba, Abou ve Cenk fazla olur bence. Zaten Ba olursa tek forvet oynadığımız sürece başkası forma bulamaz. Hangisi formayı alacak ondan? Bu durumda Abou ve Cenkten ya biri hiç süre almayacak ya da ikisi bölüşecek ve çok çok az süre alacaklar. Bence Cenk'e avrupadan teklif gelirse satılmalı. Başkan Çin'e satmayacağını defalarca söyledi. Oyüzden Avrupadan talip beklemek gerek. Aslında takımdaki arkadaşlık ortamı açısından Cenk'in kalması iyi olur ama bir yandan da bu bahsettiğim gerçekler var. Cenk'in satılıp gelen paranın stopere harcanması bence mantıklı bir hamle olur. Takımın geri kalanını da korudun mu transfer bitti demektir. Genç oyunculara yatırım yapsınlar, kadroyu gereksiz şişirmektense.

Çevrimdışı 38life

karalama değil bu gomez büyük golcü bu tartışma götürmez ama insanlar şu algıyı yaratıyor gomez her pozisyonu atıyordu
hiç kaçırmıyordu yok öyle bir şey abou kaçırdıkça burda gomez dediler gomez kaçırmadı sanki.
bu konuda Demba Ba en iyisidir. kaçırdığı pozisyon daha azdır kaçırdığındada adam gibi kaçırır ya direkten döner yada mermi gibi sıyırır
geçer yada defansa çarpar hiç ayağına top dolandırarak kaçırmamışdır. Şimdi ikiside alınacak olsa bir tercih yap deseler ben Ba derim
şu anki oyun tarzımıza Ba cuk oturur. Yanlız Gomez büyük profesyoneldi acımasız bir golcüydü.

Şaka yapıyorum zaten karalama derken :)

Ve evet Gomez Beşiktaş'a aşık olamayacak kadar profesyoneldi.

Çevrimiçi Necmi

Ba, Abou ve Cenk fazla olur bence. Zaten Ba olursa tek forvet oynadığımız sürece başkası forma bulamaz. Hangisi formayı alacak ondan? Bu durumda Abou ve Cenkten ya biri hiç süre almayacak ya da ikisi bölüşecek ve çok çok az süre alacaklar. Bence Cenk'e avrupadan teklif gelirse satılmalı. Başkan Çin'e satmayacağını defalarca söyledi. Oyüzden Avrupadan talip beklemek gerek. Aslında takımdaki arkadaşlık ortamı açısından Cenk'in kalması iyi olur ama bir yandan da bu bahsettiğim gerçekler var. Cenk'in satılıp gelen paranın stopere harcanması bence mantıklı bir hamle olur. Takımın geri kalanını da korudun mu transfer bitti demektir. Genç oyunculara yatırım yapsınlar, kadroyu gereksiz şişirmektense.
cenk gram gözümde yok avrupayada zor satarız iyice hımbıllaştı leblebi gibi
gol attığımız maçta forvet olarak pozisyona giremeyen adamdan bize hayır gelmez.
anca kendini yere atsın. Başka bir şey bilmiyor top süremez ikili mücadele yapamaz
birde orta sahada durur ne bekliyorsun orda sanki top gelse alıp götürebileceksin.
avrupada yerli kontenjanda değil işte Türkiyede yerli kontenjanı dolduruyor. Ba abou olduğu
yerde forma yüzü göremez. ama Beşiktaşın üçüncü forvetide en az onun kalitede olmalı

Çevrimdışı tuncaboylu

Evet Gomez çok ayağına top dolaştırıyordu.

Ama pozisyon alması, savunmacıyı ekarte etme yeteneği ve golü koklaması Demba Ba'dan daha iyi.

Çevrimdışı 38life

cenk gram gözümde yok avrupayada zor satarız iyice hımbıllaştı leblebi gibi
gol attığımız maçta forvet olarak pozisyona giremeyen adamdan bize hayır gelmez.
anca kendini yere atsın. Başka bir şey bilmiyor top süremez ikili mücadele yapamaz
birde orta sahada durur ne bekliyorsun orda sanki top gelse alıp götürebileceksin.
avrupada yerli kontenjanda değil işte Türkiyede yerli kontenjanı dolduruyor. Ba abou olduğu
yerde forma yüzü göremez. ama Beşiktaşın üçüncü forvetide en az onun kalitede olmalı

Bugün Ntvsporda Cenk'i dinledim. Kesinlikle 3.cü forvet olmayı kabul etmeyeceğini düşünüyorum. Cenk'in konuşmasına göre Cenk harika oynuyor. Keşke Başkan Çin'e satmam gibi bir söz etmemiş olsa idi.

Çevrimiçi Necmi

Evet Gomez çok ayağına top dolaştırıyordu.

Ama pozisyon alması, savunmacıyı ekarte etme yeteneği ve golü koklaması Demba Ba'dan daha iyi.
evet pozisyon alması daha iyiydi ama oyuncuyu ekarte Ba nın daha iyi ikili mücadelede ba çok iyi top sürmede
çok iyi kanatta oynayabiliyor. Bence ikiside aynı golleri atar ama oyun katkısı ba da daha iyi olur.
Ama bize geldiğinde formu kötüydü daha iyi olmak zorunda bir an önce transferi çözülmeli ve iyi kamp yemeli
bize diri bir ba lazım. oynamadı uzun zaman futboluda özlemiştir.

Çevrimiçi Necmi

Bugün Ntvsporda Cenk'i dinledim. Kesinlikle 3.cü forvet olmayı kabul etmeyeceğini düşünüyorum. Cenk'in konuşmasına göre Cenk harika oynuyor. Keşke Başkan Çin'e satmam gibi bir söz etmemiş olsa idi.
birinci forvette olamıyor. Yapacak bir şey yok 3. olamazsa yolu açık olur.
biz bir sene daha onun hımbıllığına tahammül edemeyiz. Ligin ikinci yarısı Abou
performansı olmasa ne yapardık uzun zamandır bırak gol atmayı pozisyon bile alamıyor
eli belinde dolanıyor.

Çevrimdışı taner37

Fırat güneyar a göre

MANGALA ve VİDA ikisini de almak istiyormuşuz
Şampiyon Beşiktaş

Etiketler: