2017/18 Beşiktaş Transfer Sezonu
2017/18 Beşiktaş Transfer Sezonu

Beşiktaş Forum|2017/18 Beşiktaş Transfer Sezonu Beşiktaşın 2017-2018 yılı transferlerini bu başlıkta konuşabiliriz. Beşiktaş için hayırlı bir transfer sezonu geçirme dileğiyle.

0 Üye ve 141 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

2017/18 Beşiktaş Transfer Sezonu  [Okunma sayısı 6268450 defa] 2017/18 Beşiktaş Transfer Sezonu

Çevrimdışı cursedofdragon

FİFA18'de Pepe'nin gücü 88 den 86 ya düşmüş.

Çevrimdışı sametbagan

Vida A klas, Tosic B+ klasında ise ben hesabı kapatıyorum..
Yerine bi denetçi bulmadan ayrılma boş kalmasın yerin

Çevrimdışı onurturan

tutarlılık, ağızdan daha evvel çıkanların hepsine angaje olmakla karıştırılıyor. beşiktaş kötü giderken geçer akçe felaket tellallığıydı. bunu yapan insanlar ileri görüşlü addedildi; fakat işler iyiye gitmeye yüz tutunca söyledikleri şeyler ofsayta düşmeye başladı.

sürekli kötü taraftan bakıp en ufak pürüzde haklı olduğunu iddia etmek, denizden çıkıp onca itiraza rağmen ekipmanlarla oturan bir dalgıcın zıpkınla kuş avlamasına benziyor. sonra da dönüp "gördün mü? ya senin dediğini yapıp zıpkını bıraksaydım!" diye keyifleniyorlar. sevgili kardeşim; denizden çıkalı yıllar olmuş, ardında hâlâ tüp, ağzında hâlâ ağızlık, ayaklarında palet var, en yakın su birikintisinden şu kadar mesafe uzaktayız, ayrıca o martıyı kimse yemez, diyemiyorsun.

yine de işler kötü giderse "ben demiştim" diye ortaya çıkma haklarına saygı duyuyorum. yeteri kadar çözüm sunulmasa da, gerçekleşebilecek ve gerçekleşemeyecek her kötü ihtimali bir yerlere yazdılar, bu efor takdir edilmeli.
Bi angut forumundaki seviyeye bak bide şu bizim foruma bak arkadaş son sayfalarda öyle yazılar okudum ki bu seviye artık çok yüksek sizleri ayakta alkışlıyorum tüm forum ahalisi :claps:

Çevrimdışı atalay

Beklenmeyen işleri yapan yaratıcı oyunculara oyun özgürlüğü istiyoruz. Aslında bu oyun özgürlüğünü vermeye devam ediyor, fakat başka oyunculara. Ön alan baskılarındaki metot yetersizliği de satır arasında geçiyor.
https://www.youtube.com/embed/NLGpxeivBZ4?start=960&end=1090
[ Son Düzenleme: 06 Eylül 2017, 21:28:21 atalay ]

Çevrimdışı Yunus Emre Dökmeci

2 senedir sakat olan ve boşta olan bir adama 1 m euro vermek normal bişi tabiki ama Tosic'in 1.4 aldığı yerde buna 3 verirsen ister istemez takım içerisinde huzursuzluk olabiliyor. Senin kaptanın ve en fazla umut beslediğin adam 1.6 alıyor bu maaş olayını duyunca bana 2 verin yeter diyeceğini sanıyor musun? Veya yeni sözleşme uzatmak gereken adamlarda da aynı tür yaklaşımların olmayacağını garanti edebilir misin? Bonservisi elinde olması ok ama Marcelo gibi adamı 1.5 a oynatırken 1 sene içerisinde Vida'ya 3 e çıkmak da çok mantıklı gibi değil.
Abi Tosic 900.000 e oynuyordu daha yeni 1.2 m ye çıkarıldı diye biliyorum ben yanlismiyim :alala:
Kopar Kıyamet Çöker Karanlık
Allah Bizi Affetmez Çok Günah Aldık
Sevenler Ayrılmaz Biz Bir Plan Yaptık
Tüm çArşı Cehenneme Kombine Aldık

Çevrimdışı atalay

Oğuzhan yine üçüncü bölgede topu kazandı. Kendini boş alana attı ve ara pası ile pozisyon yarattı.

Beşiktaş'ın elinde pası verdikten sonra içeri şu basit koşuyu atabilecek kanat oyuncusu
yok. Daha hareketli ve dinamik olsalar bu aksiyonları daha sık izleyeceğiz.

[ Son Düzenleme: 06 Eylül 2017, 22:29:19 atalay ]

Çevrimdışı sozkul

Güçlenmeden kasıt motorik becerilerini geliştirmek mi? Kondisyonel özellikler var. Dayanıklılık ile ilgili aerobik, laktik ve alaktik anaerob kapasitesini bilmek lazım. İşin dayanıklılık kısmı dışında sürat, kuvvet, hareketlilik, koordinasyon kısmı var. Kuvvet kısmında lokal, fonksiyonel ve pliyometrik yöntemler var. Kas kütlesi veya hacminin artması oyununa olumsuz da yansıyabilir. Eksantrik, izometrik, izotonik ve konsantrik fazlar var. Mesela, izometrik çalışmada izotonik çalışmaya göre daha az kuvvet kazanılır fakat kas kütlesi artışı azdır. Çabuk kuvvet, pramidal ve endurans antrenmanları dışında; karın, bel, omuz ya da oblikler için farklı antrenman metotları var. Koşu veya sprint için ağırlıklı olarak Elastic Recoil ya da Lunge; omuz kasları veya dayanaklılık için Rope Wave egzersizleri yapıyorlar. Beşiktaş kulübünün oyuncuları kendilerine verilen antrenman metotları çerçevesinde gerekli çalışmaları yapıyorlardır.

Dışardan bakan bir adam olarak, yukardaki bir sürü şeyi anlamasamda, haklıymışım, bu iş insanları us deki ba'nın komanda eğitimine gönderip sorunları çözmek kadar basit olamaz diye düşünüyordum.
Öyle olsaydı, insanların geri zekalı olması lazım bu yöntemi kullanmamak için, bu kadar büyük paraların döndüğü bir sektörde üstelik.

Çevrimdışı sozkul

FİFA18'de Pepe'nin gücü 88 den 86 ya düşmüş.

Üye olup yükseltebiliyor muyuz? Transfermarkt sinerjisi boşa gitmesin  :D

Çevrimdışı Onur Küçük

Dışardan bakan bir adam olarak, yukardaki bir sürü şeyi anlamasamda, haklıymışım, bu iş insanları us deki ba'nın komanda eğitimine gönderip sorunları çözmek kadar basit olamaz diye düşünüyordum.
Öyle olsaydı, insanların geri zekalı olması lazım bu yöntemi kullanmamak için, bu kadar büyük paraların döndüğü bir sektörde üstelik.
Komando eğitimi diye anlatılan şeylerin çoğu şehir efsanesi. Bir insanın limiti bellidir. Belli amaca yönelik antrenmanlarla ne az ne de çok , optimum miktarda çalışmaktır ideal olan. Türk futbolcusunun en büyük eksiği az ya da çok antrenman yapmaktan ziyade mental eksiklikleri. 

Çevrimdışı sozkul

Komando eğitimi diye anlatılan şeylerin çoğu şehir efsanesi. Bir insanın limiti bellidir. Belli amaca yönelik antrenmanlarla ne az ne de çok , optimum miktarda çalışmaktır ideal olan. Türk futbolcusunun en büyük eksiği az ya da çok antrenman yapmaktan ziyade mental eksiklikleri.

Olur mu? Bir türk dünyaya bedeldir, limitsizdir.  :bandit:

Çevrimdışı atalay

Ozzy, sol koridordan başta Olcay ile olmak üzere yüzlerce hücum aksiyonu çıkardı. Salt ikili oyun yetenekleri ile.

Once upon a time @underworld

Çevrimdışı sozkul

:tyson:

https://www.instagram.com/speed__doctor/

:D

@underworld , profil fotona ve 2. Videodaki kadınlara bakınca şüphelendim, body ve ağırlık mı çalışıyorsun sen?

O kadınlar futbol takımından değil değil mi?  :icool:

Çevrimdışı 'TaNeR'

Oğuzhan gibi  oyna...  :evillol:

903172404679200768[/tweet]][/url]
Biz cahil dediğimiz zaman, mektepte okumamış olanları kastetmiyoruz. Kastettiğimiz ilim, hakikati bilmektir.
Yoksa okumuş olanlardan en büyük cahiller çıktığı gibi, hiç okumak bilmeyenlerden de hakikati gören gerçek alimler çıkabilir.
Mustafa Kemal Atatürk

Çevrimiçi Gökhan Kurt

Son 24 saatte Kaan icin nabız yoklıcakmışız inşallah atar o nabız

Çevrimiçi Necmi

bir insanın limiti nedir :alala:
Bellidir dediğine göre biliyorsun.
Komanda eğitimini bilmiyorum ama bazı eğitimler var şehir efsanesi falanda değil.
insan bedeninin limitleri bir çok insanın tahmininden çok öteyedir. sadece sen yeterli geliştirmeyi
yapamazsan bu limitler düşük kalır. insan bedeninin limiti ile kişinin o anki limiti birbirine
karıştırılmamalı.
sürekli rekorlar kırılıyor değişik spor dallarında ama bu bile insan bedeninin limiti değil
bazen beynimiz o limitleri geriye çeker beynin bedeni koruma içgüdüsü devreye girer.
bunun en iyi kanıtı bebeklerdeki normal ötesi kuvvet ve delilerdeki şu ünlü deli kuvveti
mesela.
spor bedeni hangi amaçla hazırladığınla ilgili bir konu insanlar güçlenmeyi kas yapma olarak sanıyor ama bu böyle değil
mesela hız kesinlikle eğitimle kazanılacak bir şey süratten bahsetmiyorum çabukluktan bahsediyorum
yavaş insan yoktur tembel insan vardır.
Ben bir şeyi anlamıyorum futbol senin mesleğin bu işden profesyonelce para kazanıyorsun nasıl oluyorda 10-15 metreden
bir topu 7 metrelik kalenin içine sokamazsın bu iş çalışmaktır. vücudunun bir şeyi ezberlemesi sürekli çalışırsan vücut bunu ezberler
bir süre sonra bunu içgüdüsel yapar.
oziye ne diyoruz kız gibi topa vuruyor bu işi profesyonel yapıyorsan o topa gerektiğinde mermi gibi vuracaksın bu iş çalışmadır
bende şimdi vurmaya kalksam vuramam ama bunu çalışsam bir süre sonra vurmaya başlarım.
vücudu geliştirmek hızını yavaşlatırmış hayır yok böyle bir şey tam tersi hızlanmak için vücudu geliştirirsin
daha öncede söyledim gidin yakınlarınızda uzak doğu sporları yapılan salon varsa seyredin biraz
spor yapmak vücudu geliştirmek bady yapmak değildir.
bu arada insan vücudu kendi ağırlığının 7 katını kaldırabilecek güce sahipmiş bilim adamları böyle söylüyor
birde insan vucudunun yaşam sınırı 900 yıl civarıymış sanırım gelecekte bir gün insan ömrü bu civarda olacak
bilim ve teknoloji geliştikce ömür uzayacak ilk insanların ömrü 30-35 yıl civarıymış bu şimdi 75-80 gibi

Çevrimdışı sozkul

Komanda eğitimini bilmiyorum ama bazı eğitimler var şehir efsanesi falanda değil.
insan bedeninin limitleri bir çok insanın tahmininden çok öteyedir. sadece sen yeterli geliştirmeyi
yapamazsan bu limitler düşük kalır. insan bedeninin limiti ile kişinin o anki limiti birbirine
karıştırılmamalı.
sürekli rekorlar kırılıyor değişik spor dallarında ama bu bile insan bedeninin limiti değil
bazen beynimiz o limitleri geriye çeker beynin bedeni koruma içgüdüsü devreye girer.
bunun en iyi kanıtı bebeklerdeki normal ötesi kuvvet ve delilerdeki şu ünlü deli kuvveti
mesela.
spor bedeni hangi amaçla hazırladığınla ilgili bir konu insanlar güçlenmeyi kas yapma olarak sanıyor ama bu böyle değil
mesela hız kesinlikle eğitimle kazanılacak bir şey süratten bahsetmiyorum çabukluktan bahsediyorum
Ben bir şeyi anlamıyorum futbol senin mesleğin bu işden profesyonelce para kazanıyorsun nasıl oluyorda 10-15 metreden
bir topu 7 metrelik kalenin içine sokamazsın bu iş çalışmaktır. vücudunun bir şeyi ezberlemesi sürekli çalışırsan vücut bunu ezberler
oziye ne diyoruz kız gibi topa vuruyor bu işi profesyonel yapıyorsan o topa gerektiğinde mermi gibi vuracaksın bu iş çalışmadır
bende şimdi vurmaya kalksam vuramam ama bunu çalışsam bir süre sonra vurmaya başlarım.
vücudu geliştirmek hızını yavaşlatırmış hayır yok böyle bir şey tam tersi hızlanmak için vücudu geliştirirsin
daha öncede söyledim gidin yakınlarınızda uzak doğu sporları yapılan salon varsa seyredin biraz
bu arada insan vücudu kendi ağırlığının 7 katını kaldırabilecek güce sahipmiş bilim adamları böyle söylüyor
birde insan vucudunun yaşam sınırı 900 yıl civarıymış sanırım gelecekte bir gün insan ömrü bu civarda olacak
bilim ve teknoloji geliştikce ömür uzayacak ilk insanların ömrü 30-35 yıl civarıymış bu şimdi 75-80 gibi

Sen çalışırsan kendini çok geliştirebilirsin @Necmi, biz burada mesleği profesyonel futbolculuk olan, yıllardır haftanın nerdeyse 6 günü antreman yapıp 1 gün maç yapan adamın daha fazla nekadar gelişebileceği üzerine konuşuyoruz, zaten gelişminin büyük bölümünü yapmış adam, boş oturtmamışlar adamı bu kadar yıldır.

Senle mylife koç olsa, futbolcuları üç ay sonra hastane koridorlarından toplarız diye korkuyorum 😀

Çevrimdışı Onur Küçük

karıştırılmamalı.
mesela.
Oğuzhan'ı bilinen en etkili yöntemlerle istediğimiz kadar çalıştıralım 100 metreyi Usain Bolt kadar hızlı koşabilir mi ? Koşamaz.
Ne kadar şut idmanı yaparsa yapsın Aboubakar gibi sert ve etkili şutlar atabilir mi? Atamaz.

Oğuzhan'ın limitleri ile Oğuzhan'ın limitlerinden uzak olması farklı kavramlar. Sürekli yeni rekorlar kırılması spora başlama yaşının düşmesi, nitelikli bireylerin büyüyen gen havuzundan daha düzgün seçilmesi,antrenman metodlarının gelişmesi , en çok da performans artırıcı ilaçlarda sağlanan gelişimin etkisiyle olmakta . Bunlar potansiyelin neyse ona yaklaşmanda etkili etmenler ama potansiyelini aşmanı sağlamaz .

Oğuzhan anatomisindeki bir insanı limiti bu değil diye komando eğitimine sokacak olursak bu intihar etmekten farksız bir seçenek olacaktır. Oğuzhan anatomisindeki bir oyuncu için en optimal olan fantazi komando eğitimi değil şiddetli ve kısa antrenmanlar. Oyuncuyu  yakından takip eden tanıyan ekip ona en uygun programı veriyor muhtemelen .Sprinterler, halterciler , yüzücüler gibi olimpik spor dallarındaki sporcuların izledikleri antrenman yöntemleri bellidir. Bunlar komando eğitimi tarzı fantazi antrenmanlardan çok bilimsel yöntemlerle antrenman yapmaktalar. Bundan sonra da benzer metodları izleyecekler. Belki gelecekte biraz daha şiddetli olacak antrenmanları ama bunun nedeni yeni bulunan daha etkili, şiddetli antrenman metodları değil performans artırıcı ilaçlarda sağlanan gelişim olacak . Doğal limitlerin ötesine geçme ise genetik mühendisliğinin konusu.

Güçlenmek kas gelişiminden daha çok nöral adaptasyon sonucunda gerçekleşir . İnsanın 7 katını kaldıracak potansiyele sahip olması da kas ile değil sinir sistemi ile alakalıdır zaten . Yalnız limiti 7 ise bu aşılıp 8 olmaz , 7 katını kaldırabilecek noktada olsa bile belli bir noktadan sonra eklemleri, kemikleri fazla yükü kaldırmasına izin vermez.

İnsan ömründe geldiğimiz nokta sporda gelinen noktaya benze. Limite gelmedik ama yaklaştık . Şu an için doğal sınır 120 sene civarında olması lazım. Günümüzde doğal limitine ulaşması nasıl sporda ilaca daha çok bağlıysa ömürde de tıpta yaşanan gelişmelere  bağlı. 120 seneyi aşması başta genetik biliminde yaşanacak gelişmelere , uzun vadede ise insanoğlunun evrim sürecine bağlı.

Çevrimiçi Necmi

Sen çalışırsan kendini çok geliştirebilirsin @Necmi, biz burada mesleği profesyonel futbolculuk olan, yıllardır haftanın nerdeyse 6 günü antreman yapıp 1 gün maç yapan adamın daha fazla nekadar gelişebileceği üzerine konuşuyoruz, zaten gelişminin büyük bölümünü yapmış adam, boş oturtmamışlar adamı bu kadar yıldır.

Senle mylife koç olsa, futbolcuları üç ay sonra hastane koridorlarından toplarız diye korkuyorum 😀

Ozan da bu dediğindenmi :D
zaten çalışsalar bu sorun olmaz sorun çalışmıyor olmaları
antrenman zaten yapıyorlar ama bunu sırf görev olarak yapmakla
gerçekten bir şeyler kazanmak için yapmak arasında dağlar kadar fark var.
ozanda antrenman yapıyor quaresmada fark quaresmada baklava ozanda şekerpare olması

Çevrimiçi Necmi

Oğuzhan'ı bilinen en etkili yöntemlerle istediğimiz kadar çalıştıralım 100 metreyi Usain Bolt kadar hızlı koşabilir mi ? Koşamaz.
Ne kadar şut idmanı yaparsa yapsın Aboubakar gibi sert ve etkili şutlar atabilir mi? Atamaz.

Oğuzhan'ın limitleri ile Oğuzhan'ın limitlerinden uzak olması farklı kavramlar. Sürekli yeni rekorlar kırılması spora başlama yaşının düşmesi, nitelikli bireylerin büyüyen gen havuzundan daha düzgün seçilmesi,antrenman metodlarının gelişmesi , en çok da performans artırıcı ilaçlarda sağlanan gelişimin etkisiyle olmakta . Bunlar potansiyelin neyse ona yaklaşmanda etkili etmenler ama potansiyelini aşmanı sağlamaz .

Oğuzhan anatomisindeki bir insanı limiti bu değil diye komando eğitimine sokacak olursak bu intihar etmekten farksız bir seçenek olacaktır. Oğuzhan anatomisindeki bir oyuncu için en optimal olan fantazi komando eğitimi değil şiddetli ve kısa antrenmanlar. Oyuncuyu  yakından takip eden tanıyan ekip ona en uygun programı veriyor muhtemelen .Sprinterler, halterciler , yüzücüler gibi olimpik spor dallarındaki sporcuların izledikleri antrenman yöntemleri bellidir. Bunlar komando eğitimi tarzı fantazi antrenmanlardan çok bilimsel yöntemlerle antrenman yapmaktalar. Bundan sonra da benzer metodları izleyecekler. Belki gelecekte biraz daha şiddetli olacak antrenmanları ama bunun nedeni yeni bulunan daha etkili, şiddetli antrenman metodları değil performans artırıcı ilaçlarda sağlanan gelişim olacak . Doğal limitlerin ötesine geçme ise genetik mühendisliğinin konusu.

Güçlenmek kas gelişiminden daha çok nöral adaptasyon sonucunda gerçekleşir . İnsanın 7 katını kaldıracak potansiyele sahip olması da kas ile değil sinir sistemi ile alakalıdır zaten . Yalnız limiti 7 ise bu aşılıp 8 olmaz , 7 katını kaldırabilecek noktada olsa bile belli bir noktadan sonra eklemleri, kemikleri fazla yükü kaldırmasına izin vermez.

İnsan ömründe geldiğimiz nokta sporda gelinen noktaya benze. Limite gelmedik ama yaklaştık . Şu an için doğal sınır 120 sene civarında olması lazım. Günümüzde doğal limitine ulaşması nasıl sporda ilaca daha çok bağlıysa ömürde de tıpta yaşanan gelişmelere  bağlı. 120 seneyi aşması başta genetik biliminde yaşanacak gelişmelere , uzun vadede ise insanoğlunun evrim sürecine bağlı.
kimse oziden usain bold olmasını istemiyor dikkatini çekiyorsa ben hiç süratten bahsetmedim
çabukluktanda bahsetmedim ozi için güçten bahsediyorum insan üstü limitlerde istemiyorum
ozi yeterince çabuk hızıda yeterli ama bunları destekleyecek kadar güçlü değil. böyle olunca çabuk olması hızlı olması
yetenekli olması çokda bir şey ifade edemiyor. 70 kiloluk bir insan ne kadar güçlü olursa olsun karşısında 120 kiloluk
bir kas kütlesi olursa uçar gider. ama ozi bir oyuncu elini koydu diye savrulmamalı
ozi güçle değil yetenekle yürüyor şu anda gücü olmadığı içinde devamlılığı yok ben an az son milli maçtaki oziyi sürekli sahada
görmek istiyorum o uğradığı haksızlığa isyan patlamasıydı 90 dakika ayakta kaldı ve belkide ilk defa zorluk derecesi
yüksek bir maçın beyni oldu işte ozi en az bu kadar olmalı böyle oynadığı zaman ozi bugün kötüydü dememiz lazım
neden eleştiriyorum bu çocuk çok daha iyi olur olacak yetenekde bu yeteneği kullanacak oyun aklıda var.
bana bu kadar yeter dememeli bir iki sene sonra zaten istesede gelişemeyecek noktaya gelecek zaman onun için geçiyor
sergende böyle değilmiydi kendini köreltti ozi bunu yapmamalı
insanların görünen şekli limiti değildir limitin çok altındadır limite yaklaşanlar iyi oyuncu oluyor limitlerini zorlayanlarda
CR oluyor. Ozinin vücuduna bakın spor yapan bir profesyonelin vücudumu aynı sorun Taliscadada var yanlız talisca oziden biraz daha güçlü
pepe de kas kütlesine sahip değil ama güçlü işte bu nedenle bunlar 34 yaşına geldiğinde futbol oynamaya devam edebiliyorlar
ama ozi 34 yaşında bunu yapabilecekmi hiç sanmıyorum

Çevrimdışı Onur Küçük

kimse oziden usain bold olmasını istemiyor dikkatini çekiyorsa ben hiç süratten bahsetmedim
çabukluktanda bahsetmedim ozi için güçten bahsediyorum insan üstü limitlerde istemiyorum
ozi yeterince çabuk hızıda yeterli ama bunları destekleyecek kadar güçlü değil. böyle olunca çabuk olması hızlı olması
yetenekli olması çokda bir şey ifade edemiyor. 70 kiloluk bir insan ne kadar güçlü olursa olsun karşısında 120 kiloluk
bir kas kütlesi olursa uçar gider. ama ozi bir oyuncu elini koydu diye savrulmamalı
ozi güçle değil yetenekle yürüyor şu anda gücü olmadığı içinde devamlılığı yok ben an az son milli maçtaki oziyi sürekli sahada
görmek istiyorum o uğradığı haksızlığa isyan patlamasıydı 90 dakika ayakta kaldı ve belkide ilk defa zorluk derecesi
yüksek bir maçın beyni oldu işte ozi en az bu kadar olmalı böyle oynadığı zaman ozi bugün kötüydü dememiz lazım
neden eleştiriyorum bu çocuk çok daha iyi olur olacak yetenekde bu yeteneği kullanacak oyun aklıda var.
bana bu kadar yeter dememeli bir iki sene sonra zaten istesede gelişemeyecek noktaya gelecek zaman onun için geçiyor
sergende böyle değilmiydi kendini köreltti ozi bunu yapmamalı
insanların görünen şekli limiti değildir limitin çok altındadır limite yaklaşanlar iyi oyuncu oluyor limitlerini zorlayanlarda
CR oluyor. Ozinin vücuduna bakın spor yapan bir profesyonelin vücudumu aynı sorun Taliscadada var yanlız talisca oziden biraz daha güçlü
pepe de kas kütlesine sahip değil ama güçlü işte bu nedenle bunlar 34 yaşına geldiğinde futbol oynamaya devam edebiliyorlar
ama ozi 34 yaşında bunu yapabilecekmi hiç sanmıyorum
Bu anlattığın şeyin özü aslında Türk futbolcusundaki mental eksikliğe geliyor @Necmi abi. 32 yaşındaki Ronaldo her gün en az 5 saat antrenman yapabilecek kapasiteye ve vücuda , potansiyeline bu kadar yaklaşmasına mantalitesi sayesinde yılların emeğiyle geldi. 17 yaşında 32 yaşında yaptığı tarzda antrenmanlar yapsaydı vücudu bu yükü kaldıramayacak , düşüşe geçecekti . Oğuzhan için birden ağır antrenmanların neden sonuç vermeyeceğinin sebebi de burada yatıyor.  Vücudun daha fazla işi  daha ağır antrenmanları kaldırabilmesi ,güçlenmesi birden olabilecek bir şey değil. Üst düzey profesyonellik, kendini işine adamak , yıllarca bunu kesintisiz sürdürmek gerektirir .  Merdivenin basamakları gibi aşama aşama gider bu süreç. Gelişim herkeste aynı derecede olmaz ama mutlaka gelişim olur.
Oyuncuya uygun ortam sağlanır ve en uygun antrenman programı verilir. Bundan sonrası oyuncuya kalır. Mental olarak güçlü oyuncu gelişim sağlar .

Çevrimdışı mylife1903

Benim takim antremanlari agir olur abi hastaneden toplamazsin ama antreman sonrasi avm avm gezecek hal de birakmam.

Eski turkiyede askerlik yapanlar zaten insan vucudunun ne kadsr dayanikli oldugunu bilir. O bildigimiz sinirlarin cok ustunde insan azmi.

Turk futbolcusu tembel, egitimsiZ, cahil ve zayif karakterli. Bunlari duzeltmek icin ilk tembellikle mucadele sart, egitim ogretim ve karakter icinde saglam kafa saglam vucutta bulunur prensibinj izleriz

Çevrimdışı mylife1903

Insan gelisiminde rakip dunku halimizdir.
Oguzhanin nekadar gelistirirsek gelistirelim icinden ronaldo cikmaz lakin dunku halinden bir adim otedebir iguzhan olur. Adim adim gelisim

Etiketler: