Beşiktaş Futbol Takımı 2017/18 Sezonu
Beşiktaş Futbol Takımı 2017/18 Sezonu

Beşiktaş Forum|Beşiktaş Futbol Takımı 2017/18 Sezonu Yeni sezon yeni bir şampiyonluk dileğiyle burdan devam edeceğiz.

0 Üye ve 127 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Beşiktaş Futbol Takımı 2017/18 Sezonu  [Okunma sayısı 5252896 defa] Beşiktaş Futbol Takımı 2017/18 Sezonu

Çevrimiçi Necmi

bak bir de bu var. esas sıkıntı portoda ama herifler 442 oynuyor çift forvet allahtan forvetlerden biri abuş o beni rahatlatıyor azcık yoksa işimiz zordu  :bandit:

ordaki diğer forvet marega mı ne o çocukda iş war yalnız ben o herifi istiyorum.
Pepe nin abuşla imtahanı bir maç olacak. ama en azından ne biliyoruz
abuşa arkada alan bırakmayacağız. adamı tahrik edip kafa atmasınıda sağlayabiliriz
bu iş için ozi biçilmiş kaftan iyi gıcık edebiliyor o.

Çevrimiçi Necmi

o kura hilesi eskide kaldı artık yapmıyorlar yakalandıktan sonra :D

Dersem inanmayın tabi :) Bi gruptan çıkalım da gerisi olur gider :D

yok eskide kaldı kura hilesi doğu avrupa takımlarının aynı gruplara toplanması tamamen
rastlantı. oda olmadı biri hasbelkeder çeyrek yaptı ordada ilk maç iyi sonuç aldı hemen devreye hakem giriyor tamamen rastlantısal olarak gariban doğranıyor.

Çevrimdışı sozkul

@sozkul abi geçmişinin şu buyenos ayres v madrid kısmını bende sevdim  :D
Benim için çok güzeldi @tangaz ama Arjantinliler için çok kötüydü, El turco 1 peso'yu 1us dolarına eşitlemişti, hiper enflasyondan kurtulmak için yapıyordu güya ama yinede battılar, emekli maaşları 60 pesoydu, şehir merkezinde kaliteli yerlerde 70cc lik bira şişesi yanında 1 iki çerez ve yeşil zeytinle 6,5 dolara(peso) servis ediliyordu..
Ama etin kilosu 3,5 pesoydu, bir tbone steak 1,5 kiloydu..  :D
[ Son Düzenleme: 02 Kasım 2017, 16:20:01 sozkul ]

Çevrimdışı tangaz

Benim için çok güzeldi @tangaz ama Arjantinliler için çok kötüydü, El turco 1 peso'yu 1us dolarına eşitlemişti, hiper enflasyondan kurtulmak için yapıyordu güya ama yinede battılar, emekli maaşları 60 pesoydu, şehir merkezinde kaliteli yerlerde 70cc lik bira şişesi yanında 1 iki çerez ve yeşil zeytinle 6,5 dolara(peso) servis ediliyordu..
Ama etin kilosu 3,5 pesoydu, bir tbone steak 1,5 kiloydu..  :D

bildiğimiz tbone mu abi bu maşallah :D

geçenlerde bir tv programında gördüm bu arjantinliler ne et yiyor öle herifler öğlen işten yemeğe geçiyorlar önlerine eşşek kadar bir servis tahtası konuyor üstünede kilolarca ızgara etler löplöp götürüyorlardı. bu nusrette stajının bir kısmını arjantinde yapmış.
Fenerbahçe ve Galatasaray'ı tutanların taraftarlık hikayeleri popülerlik, başarılar, şampiyonluklar ve egemen ideolojileriyle örtüşür. Beşiktaşlılık, anlatılması zor bir damara bağlıdır...

"Ben belli bir takıma karşı değil, yenilgiye karşı oynarım" Eric Cantona

Çevrimdışı Şükrü Yılmaz

süt müt şu türkiye kupasını kazanalım artık :evillol: :evillol:

Çevrimiçi Necmi

Necmi abi maalesef gerçekten de yanılıyorsun bence talisca konusunda. talisca olmadığı zaman defans ve forvet arasındaki mesafe daralıyor ve daha iyi ve daha seri paslaşıyoruz. talisca oynadığı zaman hücum ve defans arasında geniş boşluklar oluşuyor ve mesafe artıyor bence atiba-tolgay-ozzy gayet iyi kapattılar orta sahayı ve çok güzel seri paslaşmalar izledik. ta ki tolgay oyundan çıkana kadar . tolgay da oyundan çıktıktan sonra orta sahamız ve rakibinde orta sahası yol geçen hanına döndü. hatta şenol hoca kendsi itiraf etti maçtan önce talisca oynadığı zaman orta sahada sıkıntı yaşıyoruz diye
haticeye değil neticeye bakacaksın. sabahdan akşama kadar paslaşsak ne olur kısır
gol pozisyonu yaşadıktan sonra düşün quaresmanın boş kaleye vuramadığı pozisyonda talisca olsaydı
maç içinde bunun gibi bir sürü pozisyon sayarım. Bir sürü orta açıldı değilmi kaç kafa vuruşu var
varsın orta sahada arka arkaya 20 pas yapmayalım ama geldiğinde topu kaleye sokacak oyuncu orda bulunsun
neden forvetin pozisyonun olması gerektiği yerde babel yada quaresma oluyor neden forvet olmuyor
oziyi oynattık merkezde ne yaptı sürekli sağa kaçıp kanat gibi oynadı gene merkezi boşalttı kaç tane merkezden içeri
aksiyonu var. topu ileri taşımışık ne oldu. bir tane baskın atakla penaltı aldık öyle pas oyunuyla değil
ben maça bakıyorum almamız gereken maçı berabere bitirdiğimizi görüyorum geriye bakıyorum
taliscanın oynadığı 3 maç görüyorum hepsindede maçı kazanan atakların içinde baş rol oyuncusu.
olay bu kadar basit baş rol oyuncusu sahada olmayınca iki puanı sahamızda bırakıyoruz. Talisca oynatmıyorsan
o zaman negredo oynatacaksın kutuya adam sokamıyoruz başka türlü. sahada forvetin var
ama neden kutuya en fazla giren oyuncu babel hatta çok şaşırdım quaresma işte taliscayla bu açık kapanıyor
kutuya oyuncu sokamazsan gol atamazsın defansı rahatsız edemezsen rakibin orta sahada istediğini yapmasına
müsade etmiş olursun taliscanın becerilerinden dolayı varlığı bile stoperleri yerine mıhlıyor sizin görmek
istemediğiniz bu. En kötü oyununda 3 rakip oyuncusunu kendine bağlıyor ligdede öyle açın maçlara bakın

Çevrimdışı Erdem Ayaz

Caner’in cezası onanmış
Neye mukabil böylesine ağır bi ceza veriliyor anlayabilmiş değilim böyle Trajik zihniyetler yüzünden Türk futbolu devamlı kaybediyor
Suçlunun mükafatlandırılıp suçsuzun en ağır cezayı aldığı bir ülke olduğumuz için bu trajikomik cezalar da Avrupa basınında okunup aslında Türk futbolu TFF MHK ve PFDK nın nekadar basit bir mantalite içerisinde olduğunu gözler önüne seriyor
Bu şekilde Türk futbolunu vitrine çıkaramazsın Avrupa nın nezlinde
Ayıptır.

Çevrimiçi Necmi

Söylüyorum da dinleyen yok.

İkinciler ve liderler arasında çok fark yok.

Lenovo A6020a46 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
lider olursan baseli sevillayı cska yı çekme şansın var ikinci olunca tombala çekersin
birinci torbada bu gelsin razıyım diyebileceğin bir takım olacakmı ikinci torbada 4 takım
oluyor buda %50 şans demektir. kelde yok kura çekiminde :bandit:

Çevrimiçi Necmi

Öyle olacak zaten.Vida hemen oynamayacak.Zaten hakkı da değil.Önce bir alışması çalışması lazım.Defans ikilisi oturmuş ve başarılı ise bozulmaz.Üstelik Vida Avrupa da yok.Sadece lig de onu oynatıp Avrupa da Tosic'i oynatman zırt pırt değiştirmek olmaz.
Bizi uefaya gönderdin galiba vida avrupada yok dediğine göre :bandit:

Çevrimiçi Necmi

Gruplarda ikili averajda deplasmanda golü uygulanmıyor, genel averaja bakılıyor.

Gerçi genel averaja göre de Leipzig'e 3 fark gerekecek gibi.

uygulanıyor dünya kupası elemelerinde dediğin oluyor avrupa ikili averaja bakıyor puan eşitliğinde
deplasman golü değerli.

Çevrimiçi Necmi

Olsanda acını yalnız yaşardın zaten, maçı radyodan dinleyebiliyorduk,  bizim mahallede bir tane televiyonu olan vardı, akşamları yayın yapıyordu, bizi ayda bir çağırırlardı star-trek izlerdik. çevrede kimsenin evinde telefon bile yoktu. Acılarını sosyal medyada paylaşamadığın ya da telefonla konuşamadığın için daha  bir ağır yaşıyorduk galiba.. Ama ülkeyi eleştirmekten  yada muhalif protesto yürüyüşünde polise yakalandığında başına gelebileceklerden bugünkünden daha az korkuyorduk.. O zamanlar polise FRUKO diyorlardı, kafalarındaki çelik şapka nedeniyle, ben portakallı FRUKO gazozunu çok severdim.
vişneli çamlıca gazozuda iyiydi :D

Çevrimiçi Necmi

daha belli değil :)

Biz portoyu yenersek monaco leipzig'i yenerse.

13
6
5
4

oluyor puan durumu.

son maç Monaco porto'yu yenip üst tura çıkabilir :)
dıdının dıdısı deniyor ona :D

Çevrimiçi Necmi

Oğuzhanın yaptığını iniesta senelerdir barcelonada yapıyor ha keza fabregas benim gözümde ozinin ikisinden hiçbir farkı yok
Ama gel gör kibbizim taraftar adamdan her maç 2-3 gol 5 asist bekliyor o da yetmezmiş gibi rakibin bütün ataklarını kessin istiyorlar vallahi çok şımardık çok başımıza bişey gelmese iyi  :bandit:
yok ya 2 gol 5 asist beklemiyoruz ona doğru atılan tıngır gibi toplara kız gibi koşmasın yeter :bandit:
sahada uzaktan en iyi tanıdığım oyuncu oğuzhan koşuşundan yada koşamayışından tanıyorum :D

Çevrimiçi Necmi

birinci olalım birinci, ikinci olunca city çekmeyeceğimizin garantisi yok. biz birinci bitireli kim ikinci olursa olsun  :bandit:
Evet biz birinci bitirelimde cityi başkası elesin :bandit:

Çevrimiçi murat

1. Olalımda en zoru çıksın.varmı daha önce grup birincisi bir türk .Bütün dünya grup birincisi olarak görmeye alışsın beşiktaşı.

Çevrimiçi Necmi

şimdiki zamanla konuşmak yanlış olur, son 15 yılda değil ama daha öncesinde çoğunu okudum, bir kaç yıl önce tutunamayanları yeniden okuyayım dedim ama hemen elimden bıraktım,  sanki ozamanlar üzerimde bıraktığı izden daha farklı birşey olacakmış gibi geldi kitapla aşayacağım duygu, geçmişime müdahale etmek gibi olacaktı sanki, bıraktım kitabı.. Geçmişimi seviyorum.
çok ilginç bende artık kitap okuyamıyorum.

Çevrimiçi murat

çok ilginç bende artık kitap okuyamıyorum.
Gözlük takarsan okuyabilirsin :evillol:

Çevrimiçi Necmi

@sozkul abi geçmişinin şu buyenos ayres v madrid kısmını bende sevdim  :D
adamın öyle geçmişi olursa tabi sıkı sıkı sarılır. bizim geçmişimiz kabus gibi
birine anlatsak gece rüyasına girer :D

Çevrimiçi Necmi

Çevrimdışı tuncaboylu

lider olursan baseli sevillayı cska yı çekme şansın var ikinci olunca tombala çekersin
birinci torbada bu gelsin razıyım diyebileceğin bir takım olacakmı ikinci torbada 4 takım
oluyor buda %50 şans demektir. kelde yok kura çekiminde :bandit:
Sevilla lider, Liverpool ikinci olabilir. Ki öyle olacak bence, Liverpool Maribor maçlarını bitirdi ve sadece 1 puan önde. Önümüzdeki maç Sevilla'ya gidiyor.

CSKA ve Basel zaten aynı grupta, biri çıkacak ikinci olarak.

Onun dışındaki tüm gruplarda lider ile ikinci denk, hatta Tottenham'ın grubunda lider daha zayıf.

Çevrimiçi murat

Vay be grup sonuncusu 2 puanlı takımın grup yükselme şansı var 10 puanlı beşiktaşın 3. Olup al ye kalma şanssızlığı da var.

Çevrimdışı tangaz

vişneli çamlıca gazozuda iyiydi :D

vişneli olanı hatırlayamadım ihtiyarlar dökülüyor yavaş yavaş  :D
Fenerbahçe ve Galatasaray'ı tutanların taraftarlık hikayeleri popülerlik, başarılar, şampiyonluklar ve egemen ideolojileriyle örtüşür. Beşiktaşlılık, anlatılması zor bir damara bağlıdır...

Çevrimdışı tuncaboylu

1. Olalımda en zoru çıksın.varmı daha önce grup birincisi bir türk .Bütün dünya grup birincisi olarak görmeye alışsın beşiktaşı.
Zaten birinci olacağız, Porto'ya yenilmezsek lider bitireceğiz.

Ama gereksiz yere çok anlam yükleniyor, kura açısından çok avantajlı olmayacak. Prestij ayrı tabii ki.

Çevrimiçi Necmi

Sevilla lider, Liverpool ikinci olabilir. Ki öyle olacak bence, Liverpool Maribor maçlarını bitirdi ve sadece 1 puan önde. Önümüzdeki maç Sevilla'ya gidiyor.

CSKA ve Basel zaten aynı grupta, biri çıkacak ikinci olarak.

Onun dışındaki tüm gruplarda lider ile ikinci denk, hatta Tottenham'ın grubunda lider daha zayıf.

liverpool ikinci olursa demekki daha zayıf sevillayı göze almışım liverpool neki
sanki hiç elemediğimiz takım biz onu kalede tolga stoperde necip bekte opare ile eledik :bandit:

Çevrimdışı tangaz

Zaten birinci olacağız, Porto'ya yenilmezsek lider bitireceğiz.

Ama gereksiz yere çok anlam yükleniyor, kura açısından çok avantajlı olmayacak. Prestij ayrı tabii ki.

dostum şl grup birinciliğine müsade ette azcık anlam yükleyelim yahuu  :D

Etiketler: