Beşiktaş Futbol Takımı 2017/18 Sezonu
Beşiktaş Futbol Takımı 2017/18 Sezonu

Beşiktaş Forum|Beşiktaş Futbol Takımı 2017/18 Sezonu Yeni sezon yeni bir şampiyonluk dileğiyle burdan devam edeceğiz.

0 Üye ve 122 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Beşiktaş Futbol Takımı 2017/18 Sezonu  [Okunma sayısı 5250761 defa] Beşiktaş Futbol Takımı 2017/18 Sezonu

Çevrimdışı tangaz

Yedinci hafta karşılaşmaları geride kalırken, İddaa şampiyonluk oranları şöyle açıklandı:

Oranlar şöyle:

Galatasaray: 2,20
BEŞİKTAŞ:
2,30
Fenerbahçe: 4,50
Başakşehir: 8.00

fener 3 puan kaybetti makas 3 puan daha açıldı (sadece liderle) ama oranı değişmemiş  :alala:
Fenerbahçe ve Galatasaray'ı tutanların taraftarlık hikayeleri popülerlik, başarılar, şampiyonluklar ve egemen ideolojileriyle örtüşür. Beşiktaşlılık, anlatılması zor bir damara bağlıdır...

"Ben belli bir takıma karşı değil, yenilgiye karşı oynarım" Eric Cantona

Çevrimiçi Gökhan Kurt

• Kara Kartal
  • *
  • 03 Ekim 2017, 10:01:15
  • Beylikdüzü-İstanbul
  • En güzel Beşiktaş'ın çocukları sever !!!
fener 3 puan kaybetti makas 3 puan daha açıldı (sadece liderle) ama oranı değişmemiş  :alala:

Sacmalıyorlar işte abi. Madrid 5.sırada ama oranı suanda en düşük  :biggrinking:
İlk devre bir kapansın o zaman netleşir artık durumlar.

Çevrimiçi Necmi

lensin kaçırdıgı golde cenk okayın gerisinden fırlayıp ekarte edip doğru yere sızıp kutuya giriyor ama lens pası vermiyor bu dediğin işi yapmış cenk. bu maç 11 çıksaydı +2 golü daha olurdu. takımda 9 numaraları besleyen bir sistem yok babel çok asistçi biri değil daha çok kendi atayım adam eksilterek oynayım staylında biri ama öle ortacı sıfıra inen yada istasyon olan biri değil topu alır çalım atar defans yerleşir 9 numara markajda kalır talisca öle denebilir verdiği ara topların çoğu rakibe gidiyor birtek q7 var 9 numara besleyen. q7 demişken orta yüzdesi %15 die herkes gömüyordu ben ve ekürim daha ne olsun derdik bu maç q7 olmadan orta yüzdesinin %4-5de kaldığını izledik...
evet lensin ikinci pozisyonunda cenk destek koşusunu iyi yaptı.
girmiyor dediysek hiç girmiyor demedik dediğin ön direk koşularını görmedim bu sene
girdiğinde genelde penaltı civarında olup top istiyor. kutuda yeterli değil cenk haraketlide değil
topa haraketlenmiyor topun ona gelmesini bekliyor. mesela son taliscanın leipzige attığı kafa golü
orda talisca topa haraketleniyor cenk olsa bekler top kendisine gelsin
yanlış hatırlamıyorsam benficaya burda atılan son golde abounun topa hamlesi var geriden pozisyonun
içinde cenkde var ve topa hamle yapmıyor topun ona gelmesini bekliyor. Negrdoda topa hamle özelliği var
patlama yapıyor dediğim o quaresma ortayı havadan kafaya yapıyor lens genelde yerden koşu yapan stoperle kalecinin
arasına atar. Cenkin o tip toplara vuruşu yok abou iyi yapardı talisca vurur negredoda vurur o toplara
cenk koşmaz bile geride kalır geçen sene quaresmanın o şekilde abouya attırdığı bir kaç gol vardı
napoli maçı ilk gol adrianoya attırdı cenk öyle koşu yapmıyor. lens o pasları çok fazla veriyor.
o nedenle cenkin oyun tarzına lens uymaz.

Çevrimdışı tangaz

girmiyor dediysek hiç girmiyor demedik dediğin ön direk koşularını görmedim bu sene
girdiğinde genelde penaltı civarında olup top istiyor. kutuda yeterli değil cenk haraketlide değil
topa haraketlenmiyor topun ona gelmesini bekliyor. mesela son taliscanın leipzige attığı kafa golü
yanlış hatırlamıyorsam benficaya burda atılan son golde abounun topa hamlesi var geriden pozisyonun
içinde cenkde var ve topa hamle yapmıyor topun ona gelmesini bekliyor. Negrdoda topa hamle özelliği var
patlama yapıyor dediğim o quaresma ortayı havadan kafaya yapıyor lens genelde yerden koşu yapan stoperle kalecinin
arasına atar. Cenkin o tip toplara vuruşu yok abou iyi yapardı talisca vurur negredoda vurur o toplara
cenk koşmaz bile geride kalır geçen sene quaresmanın o şekilde abouya attırdığı bir kaç gol vardı
napoli maçı ilk gol adrianoya attırdı cenk öyle koşu yapmıyor. lens o pasları çok fazla veriyor.

yazının tek kelimesine dahi katılmıyorum bizim takımda ön direğe atılacak yerden ortalara en iyi hareketlenen ve en iyi vuran oyuncu cenk sen ise aksini iddia ediyorsun. stoperle kaleci arasına atılan low rise ortaşayet çok geriden yapılmışsa ve penaltı noktasının az önüne gidiyorsa oraya girmesi gereken zaten 9 numara değil 11 numara yani babeldir 9 numara o toplarda öndireğe hareketlenmeli ve cenk bu konuda iyi birde altıpas civarına yerden ön direğe kesilen toplarda cenkden iyisi yok bizim takımda negredo zaten sol ayaklı oldugu için sıkıntı orda bence. benim gördüğüm iyi 9 numaralar hep sağlak. solaklar ise çift forvetli sistemde muazzam tamamlayıcı oluyorlar.
Fenerbahçe ve Galatasaray'ı tutanların taraftarlık hikayeleri popülerlik, başarılar, şampiyonluklar ve egemen ideolojileriyle örtüşür. Beşiktaşlılık, anlatılması zor bir damara bağlıdır...

Çevrimdışı tangaz

o göremedim dediğin ön direk koşularını çoğu maç yapıyor ama q7 ön direğe değil arka direğe ortalıyor 2 maçta ortaladı cenkde çok iyi vuruşlar yaptı kaleciler çıkarmıştı sonra araya yakın direğe doğru derin paslarda da birkaç defa cenkin hareketlenip içeri sızmaları var ve hep netice verdi babele attırdığı gol böyle bir toptu paşa maçıydı sonra netoyu attırdığı top benzer bir örnek. daha evvelde yazdım mevcut ileri uç oyuncularımız asistten ziyade gole odaklı profiller asiste yönelik q7 ve lens var bu profillerden 9 numarayı uçurmasını beklemek doğru değil.

Çevrimiçi terapati

Geçen sene başında aynı orta saha (sadece Babel yoktu) farklı bir hücum kurgumuz vardı. Aboubakar kendisine anlamsızca atılan uzun topların peşinden koşmaktan helak olmuştu çok net hatırlıyorum. Şimdiki hücum kurugusu yine de Sosa'lı dönemin çok uzağında olsa da yine de özellikle Babel'in etkisiyle daha çok çeşitlendi. Fakat gelin görün ki, istenilen seviyenin çok uzağındayız. İşi sanki tamamen bireysel yeteneklere bırakmışız da planlı bir hücum oyunumuz yok gibi duruyor ve tüm hücum planımız bu ayaklara bakıyor. Gol atabilmemizin tek sebebi bu ayaklardan birinin mutlaka bir şeyler yapabilmesi. Ama problem; ortada kurgusal bir durum yok, halı sahada oynar gibi hücum yapmamalı takımımız diye düşünüyorum. Zira işte biri sakat olur, biri formsuz olur, biri cezalı olursa yerlerine oynayacak adamlar onlar kadar şanslı olmayabilir (bkz Trabzon maçı). Halbuki belli bir hücum planımız olsa onu oynayabilecek kadar geniş bir kadromuz olduğu çok açık belli. Bu konuda Şenol Hoca'yı formsuz görüyorum.

Nedir bu bahsettiğim bireysel hareketler;

A) Quaresma adam eksiltir, orta açar
B) Babel adam eksiltir, çerçeveyi görür görmez vurur
C) Talisca çerçeveyi görse de vurur, görmese de vurur (zira kendisinin bir B planı çoğu zaman yoktur, topu bilmem kaç metre sürüp ondan sonra ilk olarak kaleye vurmaya çalışmayı bilgisayar oyunu dışında yapan başka kimler var? Gayet de diagonal ters ve/veya dikine ara paslar atabiliyor, yetenek var ama kullanmayı genelde tercih etmiyor)
D) Cenk sürekli yer değiştirir, ceza sahasına koşar ve gelecek ortaya vurur (duvar olayım, ver kaç yapayım, savunma arkasına sarkayım, stoperleri sürekli rahatsız edeyim yok; zaten doğru hareketleri yaptığında farklı sonuçlar ortaya çıkarıyor bkz. Leipzig maçında attırdığı gol. Potansiyeli var ama kullanmaktan yana karar nadir alıyor)
E) Caner orta açar (zira savunma dahil başka bir şey yapmaz)

Diyeceksiniz ki "daha ne olsun bir sürü plan var?". Bunlar plan değil ki, bu adamların yeteneklerini doğaçlama kullanmasıdır bence. Orta saha oyuncuları arasında yapılan küçük üçgenler, savunma arkasına yapılan yanıltıcı koşular, ver kaçlar vs gibi planlı uygulamalar çoğunlukla görmüyorum ben hücum bölgemizde. İşin mutfağında olmadığım için daha fazla örnek veremiyorum kusura bakmayın ama demek istediğimi anlatabilmişimdir umarım.

Şenol Hoca, Negredo gibi takım oyununu oynamayı bilen bir forvetin nimetlerinden yararlanmaya çalışmak yerine Cenk'e daha fazla şans vererek yukarıdaki planların dışına çıkmayacağının sinyallerini verip duruyor. Söylenenlere katılıyorum, hocamız malesef oyuncu seçimi konusunda aşırı muhafazakar. Eğer biraz daha geç kalırsa Negredo'nun form tutması sene sonunu bulur. Benim gözlemlediğim; eğer Gomez varken ki oyunumuzu oynarsak, belki Negredo o kadar gol atamayabilir ama, takım o dönemkinden daha fazla gol atma potansiyeline sahip olur. Burada ikinci en önemli aktör Talisca; artık takım için de bir şeyler yapma gayretine girmeli. Vallahi kim ne derse desin, şapkadan tavşan çıkaran futbolculara ısınamıyorum bir türlü. Çünkü o tavşan çıkacak mı diye beklemek bazen takım için can sıkıcı olabiliyor. Müthiş yetenekli ama daha çok öğrenmeye ihtiyacı var bence.

Yazdıklarımdan Hoca'mızı ya da oyuncularımızı gömüyorum gibi bir sonuç çıkmasın, yanlış anlaşılmak da istemem. Kadromuz ligin çok üstünde. Mevcudumuzdan çok daha iyisini yapabiliriz, sadece gayret göstermemiz gerekli, anlatmak istediğim bu.

Sonuçta kadro kalitemiz ile yürüyoruz ama bu takım daha fazlasını hak ediyor. Daha da fazlası takım gibi oynadığımız süreyi arttırmamız gerekli. Ne taktisyenim, ne analistim, bambaşka bir mesleğim var ama futbol izlemeyi seviyorum; sürçü lisan ettiysek affola.

Çevrimdışı Mahmut

Zaten Taliscanin attigi kafa gollerinin hepsinde Cenk on direk kosusunu yapiyor hatirliyorum, simdi goruntu bulmakla da ugrasmak istemiyorum zamanim yok. Su kutuyu girmiyor neye dayanarak deniyor ben anlamadim. Zaten oyun tarzimizda degisti bu sene, cok uzun atiyoruz ozellikle Pepe. O uzunun attiklarina cikanlar da genelde Cenkle Babel oldugu icin bazi pozisyonlarda geride kalmalari anormal degil. Ya zaten takimimda Talisca Babel gibi gol yukunu ceken adam varsa ve sen onlarin gollerine katki yapiyorsan o yaptigin katki gol kadar onemli, hatta daha da onemli cunku o gol olusumundaki katki ortaya konulmazsa belki Taliscanin Babelin attigi golleri de bulamayacagiz. Maalesef Anadolu maclarinda takimi ben genel olarak pek begenmiyorum, cok uzun atiyoruz, ileride de baskiyi iyi yapamiyoruz. Biraz daha yerlesip oynamamiz lazim gibi geliyor.

Çevrimdışı tangaz

Zaten Taliscanin attigi kafa gollerinin hepsinde Cenk on direk kosusunu yapiyor hatirliyorum, simdi goruntu bulmakla da ugrasmak istemiyorum zamanim yok. Su kutuyu girmiyor neye dayanarak deniyor ben anlamadim. Zaten oyun tarzimizda degisti bu sene, cok uzun atiyoruz ozellikle Pepe. O uzunun attiklarina cikanlar da genelde Cenkle Babel oldugu icin bazi pozisyonlarda geride kalmalari anormal degil. Ya zaten takimimda Talisca Babel gibi gol yukunu ceken adam varsa ve sen onlarin gollerine katki yapiyorsan o yaptigin katki gol kadar onemli, hatta daha da onemli cunku o gol olusumundaki katki ortaya konulmazsa belki Taliscanin Babelin attigi golleri de bulamayacagiz. Maalesef Anadolu maclarinda takimi ben genel olarak pek begenmiyorum, cok uzun atiyoruz, ileride de baskiyi iyi yapamiyoruz. Biraz daha yerlesip oynamamiz lazim gibi geliyor.

aynen öyle bu kadar uzun top oynayarak pozisyon zenginliği üretemeyiz. fabri, pepe caner üçlüsü hep bunu yapıyor. gg ve adriano sahaya girmeli fabride uzun oynamak yerine topları bunlara servis etmeli gg önünde lensde oyuna dahil olursa bu anlamsız uzun top hastalıgından kurtulabiliriz.

Çevrimdışı Mahmut

aynen öyle bu kadar uzun top oynayarak pozisyon zenginliği üretemeyiz. fabri, pepe caner üçlüsü hep bunu yapıyor. gg ve adriano sahaya girmeli fabride uzun oynamak yerine topları bunlara servis etmeli gg önünde lensde oyuna dahil olursa bu anlamsız uzun top hastalıgından kurtulabiliriz.
Ya aslinda cok kullanisli oluyor Avrupa maclarinda, baski yemeden direk gole gidebiliyoruz bu sayede. Ama Anadolu maclarinda yemiyor, Adriano ve GGnin katilimiyla daha set oynarsak Negredoya uygun pozisyonlar da olusabilir, adamin gol ve asist sayilari baya artacaktir.

Çevrimdışı Osvaldonun Saçı

Bence sorun Şampiyonlar Ligi (ŞL) ve Türkiye Süper Ligi (TSL) ayırımı yapmamaktan kaynaklanıyor.
Oynadığımız oyun ŞL için ideal. Babel, Talisca gizli forvet.. Cenk hareketli vuruş tekniği iyi.. Q7 çok iyi adam eksiltip top tutuyor. Bu taktik ŞL için çok iyi şekilde işliyor. Çünkü oradaki takımlar deplasman ayırımı yapmadan kazanmak için kendini göstermek için oynuyor. TSL'ye baktığımızda kapanan, kontra atak yapan, sürekli faul yapıp maçı kilitleyen, 1 puan çıkarsam yeter zihniyetiyle sahaya çıkan takımlar var. Burada futbol modern futbol değil.

ŞL de 2 maçta 5 gol attık.. TSL'de 7 maçta 12 gol.. TSL'de gol sıkıntısı çekiyoruz. 2 forvetimiz Cenk ve Negredo.. Negredo'nun golü yok, Cenk'in 1 i penaltıdan olmak üzere 2 golü var. Forvetlerimizin benim hatırladığım bu da kaçar mı be dediğim pozisyon yok yahu. GS'ye bakarsak adamlar lige uygun oynuyor. Burda GS güzellemesi yapmıyorum toslayacaklar biyerde onu da hep söylüyorum. Ama bizim TSL için ŞL kadrosundan ve taktiğinden ayrı bişeyler yapmamız gerektiği de ortada. Bu nedir nasıl yapılır konunun uzmanları aydınlatsın.

Talisca pas veren gol attıran bi oyuncu değil. Ama oynamasa yerinde kim olacak? Bilemiyorum. Negredo sabaha kadar maç yapılsa ancak bireysel yetenekleriyle gol atar adama bir tane net pozisyon yaratılabildi mi? Aslında aynısı Cenk için de geçerli. Nasıl düzeltilir bu bilmiyorum. TSL için bişeyler yapmak lazım bu ortada. İnsanların içinin rahat etmeme nedeni bu bence. Diğer bi konu da bir şekilde öne geçip skoru nasıl oluyorsa koruyamamamız.. Bu başka bir yazıda incelenecek konu..

Çevrimdışı mylife1903

Kendi evinde oynarken kalecisi degaj yapan buyuk takim olmaz.
Fabri cok fazla uzun oynamaya basladi bu sene. Ayagi da kotu degil oynasin ama az oynasin, her topa vurulmaz, pozitif oynamak lazim su oyunu

Çevrimdışı mylife1903

Bence sorun Şampiyonlar Ligi (ŞL) ve Türkiye Süper Ligi (TSL) ayırımı yapmamaktan kaynaklanıyor.
Oynadığımız oyun ŞL için ideal. Babel, Talisca gizli forvet.. Cenk hareketli vuruş tekniği iyi.. Q7 çok iyi adam eksiltip top tutuyor. Bu taktik ŞL için çok iyi şekilde işliyor. Çünkü oradaki takımlar deplasman ayırımı yapmadan kazanmak için kendini göstermek için oynuyor. TSL'ye baktığımızda kapanan, kontra atak yapan, sürekli faul yapıp maçı kilitleyen, 1 puan çıkarsam yeter zihniyetiyle sahaya çıkan takımlar var. Burada futbol modern futbol değil.

ŞL de 2 maçta 5 gol attık.. TSL'de 7 maçta 12 gol.. TSL'de gol sıkıntısı çekiyoruz. 2 forvetimiz Cenk ve Negredo.. Negredo'nun golü yok, Cenk'in 1 i penaltıdan olmak üzere 2 golü var. Forvetlerimizin benim hatırladığım bu da kaçar mı be dediğim pozisyon yok yahu. GS'ye bakarsak adamlar lige uygun oynuyor. Burda GS güzellemesi yapmıyorum toslayacaklar biyerde onu da hep söylüyorum. Ama bizim TSL için ŞL kadrosundan ve taktiğinden ayrı bişeyler yapmamız gerektiği de ortada. Bu nedir nasıl yapılır konunun uzmanları aydınlatsın.

Talisca pas veren gol attıran bi oyuncu değil. Ama oynamasa yerinde kim olacak? Bilemiyorum. Negredo sabaha kadar maç yapılsa ancak bireysel yetenekleriyle gol atar adama bir tane net pozisyon yaratılabildi mi? Aslında aynısı Cenk için de geçerli. Nasıl düzeltilir bu bilmiyorum. TSL için bişeyler yapmak lazım bu ortada. İnsanların içinin rahat etmeme nedeni bu bence. Diğer bi konu da bir şekilde öne geçip skoru nasıl oluyorsa koruyamamamız.. Bu başka bir yazıda incelenecek konu..
Gol yemesek, tamam diyecegim ama one gectigimiz maclari bitiremiyoruz. Ts macinda iki sefer kasimpasa macinda iki sefer one gectik.
Atmissin golu yere yat kavga cikart ne bilem bitir o maci koy uj puani cebine

Çevrimiçi emre_1978

Fabri cok fazla uzun oynamaya basladi bu sene. Ayagi da kotu degil oynasin ama az oynasin, her topa vurulmaz, pozitif oynamak lazim su oyunu

Ayakları kötü değil de degajların büyük kısmı rakipte kalıyor.

Çevrimiçi underworld

fabri laypzig maçı pasları

ikinci devre her topu degajla oyuna soktuk ve duvara çarpmış gibi geri geldi.
Ve işin kötüsü deli gibi baskı yememize rahmen bir sefer bile pasla çıkmayı denemedik.
(lipeyzing maçı )

Çevrimdışı tangaz

Ayakları kötü değil de degajların büyük kısmı rakipte kalıyor.

bölesi daha kötü ya, ayaklar iyi ama tercihler kötü...

Çevrimdışı tangaz

ayağı istediği kadar düzgün olsun abi orda dünyanın en iyi pivot santraforu da olsa o kadar topu kime indirecek?

Çevrimdışı Yunus Emre Dökmeci

Cimbizla kare seciyonuz ayar ediyonuz beni.

Cok bekledim lensin pozisyonunu da biri cimbizlasin, cenke vermedi yazsin diye

Quaresma kacirsa 10 sayfa fazla ileti olurdu sikrinsatli falan

Akan oyunda oluyor boyle pozisyonlar fazla ustelememek lazim. Gsnin onumuzdeki maclarindan sonra azicik sakinlesir ve keyifleniriz
Abi aynı pozisyon geçen sene oldu zaten , GS maçında son dakika da Quaresma topu Abouya atmadigi için yerden yere vurulup Hain ilan edilmişti burada , Lensin pozisyonu ile 1 e 1 aynısı şimdi niye çıkıp konuşmuyor bu insanlar ?

Ben o gün Quaresma nin tercihini yadirngamadim normal kaleye vurması O kadar depar atmış maçın son dakikası dedim

Bugün de Lens için aynı şeyi söylüyorum Lense çok kızmadım orada herşey tamamen futbolcunun insiyatifinde , tercih meselesi vurmayi tercih etti , vurduğu için kizmam

Özellikle bekledim Geçen sene Aynı pozisyonda Q7 pas vermedi diye ortalığı yıkanlar şimdi ne yazacak diye ama hiç bir şey yazmamislar :D

Quaresma'yı yüceltmek ve savunmak için yazmıyorum sadece bunun tercih meselesi olduğunun altını çiziyorum

Ben ne lanse ne de Q7 ye kızmadım.
Kopar Kıyamet Çöker Karanlık
Allah Bizi Affetmez Çok Günah Aldık
Sevenler Ayrılmaz Biz Bir Plan Yaptık
Tüm çArşı Cehenneme Kombine Aldık

Çevrimdışı mylife1903

ayağı istediği kadar düzgün olsun abi orda dünyanın en iyi pivot santraforu da olsa o kadar topu kime indirecek?
Kordoba kadar iyi degil ayagi ama tolgadan sonra pele gibi geliyor tabi. Onemli husus tercihler yanlis, hocanin el atmasi lazim. Topu topun kiymetini bilenlere atacan atiba gibi oguzhan gibi, canere atarsan 40m top o istop edene kadar mevsim degisiyor sonra once topla kavgaya basliyor caner, rakip basarsa onla da kavga ediyor ve tac kazandiriyir takima. Burasi fb degil, tac isimize yaramiyir

Çevrimdışı mylife1903

Abi aynı pozisyon geçen sene oldu zaten , GS maçında son dakika da Quaresma topu Abouya atmadigi için yerden yere vurulup Hain ilan edilmişti burada , Lensin pozisyonu ile 1 e 1 aynısı şimdi niye çıkıp konuşmuyor bu insanlar ?

Ben o gün Quaresma nin tercihini yadirngamadim normal kaleye vurması O kadar depar atmış maçın son dakikası dedim

Bugün de Lens için aynı şeyi söylüyorum Lense çok kızmadım orada herşey tamamen futbolcunun insiyatifinde , tercih meselesi vurmayi tercih etti , vurduğu için kizmam

Özellikle bekledim Geçen sene Aynı pozisyonda Q7 pas vermedi diye ortalığı yıkanlar şimdi ne yazacak diye ama hiç bir şey yazmamislar :D

Quaresma'yı yüceltmek ve savunmak için yazmıyorum sadece bunun tercih meselesi olduğunun altını çiziyorum

Ben ne lanse ne de Q7 ye kızmadım.
Lensin pozisyonu quaresma vermedi diye elestirildigi pozisyinlardan daha rahat pozisyon. Gene de futbolcunun sut tercihinin elestirilmesine ben sicak bakmiyorum kimseyi de elestirmedim simdiye kadar. Elestiri baslarsa taliskadan baslamali zaten mesela ts macinda babel de tercih yapti vurdu, ustten gitti top.
Sut atmadan gol atilmaz
Gol atilmadan galibiyet gelmez.

Daha cok pozisyona girsem bu tercihler daha az goze batar

Çevrimdışı Ömer Kaan

Milli maç arasında hazırlık karşılaşması olacak mı acaba?

Lensin pozisyonu quaresma vermedi diye elestirildigi pozisyinlardan daha rahat pozisyon. Gene de futbolcunun sut tercihinin elestirilmesine ben sicak bakmiyorum kimseyi de elestirmedim simdiye kadar. Elestiri baslarsa taliskadan baslamali zaten mesela ts macinda babel de tercih yapti vurdu, ustten gitti top.
Sut atmadan gol atilmaz
Gol atilmadan galibiyet gelmez.

Daha cok pozisyona girsem bu tercihler daha az goze batar
Aynı şeyi söylüyorum abi orada artık iş tamamen oyuncunun tercihine kalmış vursa da pas versede kızılmaz ama konu Quaresma olunca iş değişiyor bazı kişiler için

Pas verse belki şiddetini ayarlayamayacak veya pası verdigi oyuncu boş kaleye kaçıracak ozaman da keşke vursaydı diyecegiz futbol bu ya illaki Birileri Gol kaçıracak illaki birileri hata yapacak futbol zaten bunun için var bunun için güzel futbol hatalar oyunudur

Adam orada o dakika da O depari atmış o adrenalinle yanındaki arkadaşını görmemesi normal , Golu atıp kahraman olmak veya kendini ödüllendirmek istemesi de çok normal

Ben Gayet tutarlıyım geçen sene Q7 nin pozisyonu için ne yazdıysam bugün Lensin pozisyonu içinde aynı şeyi yazıyorum

Aynı pozisyonda pas vermeyen Quaresma Bencil - Egoist - Sovmen - Hain oluyor Lens veya başka bir futbolcu kaçırınca NORMAL oluyor işte sıkıntı burada biraz daha tutarlı olmak gerekiyor

Velhasıl kelam hepsı bizim oyuncumuz canları sağolsun
[ Son Düzenleme: 03 Ekim 2017, 14:38:46 Yunus Emre Dökmeci ]

Kordoba kadar iyi degil ayagi ama tolgadan sonra pele gibi geliyor tabi. Onemli husus tercihler yanlis, hocanin el atmasi lazim. Topu topun kiymetini bilenlere atacan atiba gibi oguzhan gibi, canere atarsan 40m top o istop edene kadar mevsim degisiyor sonra once topla kavgaya basliyor caner, rakip basarsa onla da kavga ediyor ve tac kazandiriyir takima. Burasi fb degil, tac isimize yaramiyir
Tolga değil TolGEA lütfen yani :bandit:

Çevrimiçi Necmi

Aynı şeyi söylüyorum abi orada artık iş tamamen oyuncunun tercihine kalmış vursa da pas versede kızılmaz ama konu Quaresma olunca iş değişiyor bazı kişiler için

Pas verse belki şiddetini ayarlayamayacak veya pası verdigi oyuncu boş kaleye kaçıracak ozaman da keşke vursaydı diyecegiz futbol bu ya illaki Birileri Gol kaçıracak illaki birileri hata yapacak futbol zaten bunun için var bunun için güzel futbol hatalar oyunudur

Adam orada o dakika da O depari atmış o adrenalinle yanındaki arkadaşını görmemesi normal , Golu atıp kahraman olmak veya kendini ödüllendirmek istemesi de çok normal

Ben Gayet tutarlıyım geçen sene Q7 nin pozisyonu için ne yazdıysam bugün Lensin pozisyonu içinde aynı şeyi yazıyorum

Aynı pozisyonda pas vermeyen Quaresma Bencil - Egoist - Sovmen - Hain oluyor Lens veya başka bir futbolcu kaçırınca NORMAL oluyor işte sıkıntı burada biraz daha tutarlı olmak gerekiyor

Velhasıl kelam hepsı bizim oyuncumuz canları sağolsun
bir şeyi unutuyorsun ama quaresma öyle bir pozisyonda vurduğunda
gol olma ihtimali sıfır hani bir atar bir kaçırır dersinki denedi ama atamayacağı
belliyken vurması sinir kat sayısını zirveye taşıyor şimdi quaresma öyle 100 şut atsa
birini gol yapabilir diyebilirmisin bak yüzde bir. ama lens atar ikisinin arasındaki fark bu işte
atabilecek adam denediğinde kızmak gibi bir tepkin olmaz. denesinler zaten şut önemli
ama quaresma için böyle bir opsiyon yok

Çevrimdışı sametbagan

Bu sene kalecinin hep uzun atıp şişirmesi tamami ile hocanın tercihi.

Geri dörtlüde ayağı iyi olan sadece pepe var.Ne tosiç ne caner ne de necip topla çıkamaz dikkat ederseniz pepe bile uzun atıyor topları.

GG ve adri katılınca eski pas oyununa döneriz merak etmeyin.Önümüzde gs maçına kadar zor olarak görece başakcity maçı var.

Oraya kadar takım puan kaybetmezse devre arasına 3-4 puan farkla lider gireriz.Yeter ki sakatlık olmasın

Ha bide oyuncular maç seçmezse şl konsantrasyonunu lige de yansıtırsak yine şampiyonuz.

Çevrimdışı Onur Küçük

Türkiye Ligi ile Şampiyonlar Ligi arasında en büyük farkımız Türkiye Ligi'nde Caner'e aşırı bağımlı oynayan bir takımımız var. Caner'in tercihleri, ortalara aşırı dayalı oyun tarzı takımın oyununu da bozuyor. Yaptığı ortalar genelde ceza sahası içinde kaybolan Cenk üzerine yapılan ortalar. Bunlar genelde geri sekiyor ve sekip rakip takım atak başlattığında ortaya bir de Caner'in savunmaya geri dönüp pozisyon alma sorunsalı ortaya çıkıyor. Topların Caner'de toplanması başta Babel olmak üzere takımda diğer futbolcuların verimini de düşürüyor. Adriano geri döndüğünde çoğumuz tamamı değil ama sahadaki birçok problemin çözüldüğünü görecek. Hoca yine de Caner'e asli görevlerini hatırlatmalı. Caner hücuma çıkarken bile savunmayı boşlamaması, tercihlerini daha düzgün yapması gerektiğini bilmeli.
Özellikle son Fener ve Trabzon maçlarında yaşanan puan kayıplarının temel nedeni buydu.

Etiketler: