Beşiktaş Futbol Takımı 2017/18 Sezonu
Beşiktaş Futbol Takımı 2017/18 Sezonu

Beşiktaş Forum|Beşiktaş Futbol Takımı 2017/18 Sezonu Yeni sezon yeni bir şampiyonluk dileğiyle burdan devam edeceğiz.

0 Üye ve 11 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Beşiktaş Futbol Takımı 2017/18 Sezonu  [Okunma sayısı 5379197 defa] Beşiktaş Futbol Takımı 2017/18 Sezonu

Çevrimdışı tangaz

tamam tokalaşsın makas alsın eyvallah da arada da önlerine 2 yem atıversin çocukların işte :D

sonra negredo gibi oyuna girip ipini koparmışcasına saldırıp dalıyorlar rakibe  :D
Fenerbahçe ve Galatasaray'ı tutanların taraftarlık hikayeleri popülerlik, başarılar, şampiyonluklar ve egemen ideolojileriyle örtüşür. Beşiktaşlılık, anlatılması zor bir damara bağlıdır...

"Ben belli bir takıma karşı değil, yenilgiye karşı oynarım" Eric Cantona

Çevrimdışı Necmi

hahaha iki sene ben burda derbilerin hiç bir öneminin olmadığı diğer 3 puanlık maçlarla
aynı olduğunu savundum herkes karşı geliyordu derbi kazanmak önemli 6 puanlık maç diye
bende değil diyordum :D
şimdi artık insanlar bu söylemi nihayet bıraktı. şimdi rahatlıkla söyleyebilirim o zaman insanları
bozmamak için söylemiyordum. Derbi kazanma hırsı tamamen eziklikti. uzun yıllar başarısız
olmanın sonucu kişisel tatmin. yoksa sıradan lig maçı onlarda ne zaman camia olarak bunu böyle
görürüz işte o zaman çıkar sıradan lig maçı oynar vurur geçeriz kendimizide sıtrese sokmayız
gereksiz yere diye düşünüyordum artık şimdi o duruma geldi işte bu hafta oynayacağımız fener
maçı dün oynadığımız konya maçından daha önemli değil. çıkıp o an bizim için önemli olan seçeneklere göre maç yapacağız
leipzig maçı önemli fener maçı tali planda olacak hoca için. Benim için her lig maçı cl maçlarından önemli.
zaten bu renklilerin çok ağırına gidiyor geçen sene bizi yenmek onlar için çok önemliydi bizim içinde
cl öncesi rotasyonla çıktığımız sıradan bir maçtı öylede davrandık onlarıda resmen aşağıladık.

Onur Küçük

• Ziyaretçi

hahaha iki sene ben burda derbilerin hiç bir öneminin olmadığı diğer 3 puanlık maçlarla
aynı olduğunu savundum herkes karşı geliyordu derbi kazanmak önemli 6 puanlık maç diye
şimdi artık insanlar bu söylemi nihayet bıraktı. şimdi rahatlıkla söyleyebilirim o zaman insanları
bozmamak için söylemiyordum. Derbi kazanma hırsı tamamen eziklikti. uzun yıllar başarısız
olmanın sonucu kişisel tatmin. yoksa sıradan lig maçı onlarda ne zaman camia olarak bunu böyle
görürüz işte o zaman çıkar sıradan lig maçı oynar vurur geçeriz kendimizide sıtrese sokmayız
gereksiz yere diye düşünüyordum artık şimdi o duruma geldi işte bu hafta oynayacağımız fener
maçı dün oynadığımız konya maçından daha önemli değil. çıkıp o an bizim için önemli olan seçeneklere göre maç yapacağız
leipzig maçı önemli fener maçı tali planda olacak hoca için. Benim için her lig maçı cl maçlarından önemli.
zaten bu renklilerin çok ağırına gidiyor geçen sene bizi yenmek onlar için çok önemliydi bizim içinde
cl öncesi rotasyonla çıktığımız sıradan bir maçtı öylede davrandık onlarıda resmen aşağıladık.
Şenol Hoca ile şampiyon olduğumuz ilk sezonda Fener ile yapıp kazandığımız maç 3 değil 6 puan değerindeydi . Bu sezon Fener ile yapacağımız maçlar ise 6 değil 3 puan değerinde çünkü Fener rakibimiz değil.  Sonunda 3 puan alsan da şartlara göre kazandığın maçtan aldığın puanın değeri değişir.
Bu hafta oynayacağımız Fener maçında radikal değişikliklere gitmemeliyiz. Bu konuda katılıyorum. Tali maç olarak görülmesine katılmıyorum. Belli bir planımız var ve ciddiyetle bu plana sadık kalmalıyız. Plana sadık kalıp doğru tercihler yaparsak hem Fener hem de Leipzig maçlarını kazanacak gücümüz var.
[ Son Düzenleme: 19 Eylül 2017, 15:58:58 Onur Küçük ]

Çevrimdışı Osvaldonun Saçı

Kısmen katılıyorum. Ancak şampiyonluk yarışı içindeki takımların birbirleri ile maçları çok önemli. 6 puanlık maçla kastedilen o aslında. Ayrıca puan eşitliği durumunda avantaj da galip gelende. Son 2 yıldır FB ve GS'nin yarıştan kopması derbileri önemsizleştirdi evet.

Çevrimdışı Serhat Akkaya

Kısmen katılıyorum. Ancak şampiyonluk yarışı içindeki takımların birbirleri ile maçları çok önemli. 6 puanlık maçla kastedilen o aslında. Ayrıca puan eşitliği durumunda avantaj da galip gelende. Son 2 yıldır FB ve GS'nin yarıştan kopması derbileri önemsizleştirdi evet.
2015 2016 sezonu Fenere ilk maçıda kaybetseydik fener 1 puanla şampiyon olurdu.
2014 2015 sezonunda Gs fenere ilk maçı kaybetseydi fener üç puanla şampiyon olurdu beraber bitseydi ilk maç puanlar eşit olur fb ikili averajla şampiyon olurdu.
2010 2011 sezonunda Fb 2 li averajla tb u geçip şampiyon oldu.
2009 2010 sezonunda Bursa 2.devredeki maçı kaybetse veya berabere bitse Fb şampiyon olurdu.

son 6-7 sezona baktım sadece geriye gitsem daha onlarca örnek çıkar. şampiyonlukta yarıştığın rakibinle yaptığın maçlar öyle veya böyle çok önemlidir.
Korku akıl katilidir.

Çevrimdışı MUSTAFA_

Beşiktaş'ın Brezilyalı yıldızı Anderson Talisca eşinin hamile olduğunu açıkladı  :)

Beşiktaş Tarihi
Asıl aşık biziz mecnunun sadece adı var...
★★★

Çevrimdışı Berat

Beşiktaş'ın Brezilyalı yıldızı Anderson Talisca eşinin hamile olduğunu açıkladı  :)

Bu gelişme UEFA kupasına gebe heralde  :evillol:

Çevrimdışı MUSTAFA_

Bu gelişme UEFA kupasına gebe heralde  :evillol:
İnşallah Sosa gibi hamile sancısı çektirmez bize  :ebebe:

Beşiktaş Tarihi
Asıl aşık biziz mecnunun sadece adı var...
★★★

Çevrimdışı Berat

Çevrimiçi Kapkarakartal

Talisca'nın bebek yoldaymış Şampiyonluk + UEFA hayırlı olsun diyebilirmiyiz.  :bandit:

Çevrimdışı mylife1903

5 nisan 1996 tarihli beşiktaş- gaziantep maçıydı.hakem murat ılgaz.maçı 5-3 kazanıyoruz.sarı kartın hikayesi şöyle:20 dakkada skor 4-0olmuş.40. dakkada,sergen taç ataışını yaparken sonanda vazgeçiyor.hakem vakit geçiriyorsun diye sarı kart gösteriyor. sergen bir sonraki maçta cezalı duruma düşüyor.ama sonraki maç,bursa deplasmanı ve maçı 2-1 kazanıyoruz.benimde aklımda bir derbi maçı kalmış ama doğrusu bu!
Ohhh simdi birlesmeye basladi anilar.
Bu murat ilgazdi galiba mhk baskani beni cagirdi mac soyle boyle olsun, dedi diye aciklama yapan

Çevrimdışı Necmi

Şenol Hoca ile şampiyon olduğumuz ilk sezonda Fener ile yapıp kazandığımız maç 3 değil 6 puan değerindeydi . Bu sezon Fener ile yapacağımız maçlar ise 6 değil 3 puan değerinde çünkü Fener rakibimiz değil.  Sonunda 3 puan alsan da şartlara göre kazandığın maçtan aldığın puanın değeri değişir.
Gelecek hafta oynayacağımız Fener maçında radikal değişikliklere gitmemeliyiz. Bu konuda katılıyorum. Tali maç olarak görülmesine katılmıyorum. Belli bir planımız var ve ciddiyetle bu plana sadık kalmalıyız. Plana sadık kalıp doğru tercihler yaparsak hem Fener hem de Leipzig maçlarını kazanacak gücümüz var.
geçen sene yarıştığımız takım başaktı ve onlara 4 puan verdik
hala anlamsız konuşuluyor. önemli olan anadolu takımlarıyla oynadığın maçlarda
gereksiz puan kayıpları yapmamak şampiyonluk ordan geçiyor evet anadolu takımlarına saçma puanlar
kaybedersen o zaman yarıştığın takımdan alacağın puan çok değerli oluyor.
alınacak  102 puan var iki derbiden alacağın 12 puan var. alma 90 puanda seni şampiyon yapar.
alman gereken puanları al gidip kasımpaşayla lakayt oynayıp berabere kalma.
geçen sene fener çok kötüydü değilmi şampiyonluğu bu nedenlemi kaybetti bakın puanlara ve
küme düşme potasında olan takımlara verdikleri puanı vermeseler ne olurdu.
derbi kavramı tamamen pazarlama taktiğidir. gereksiz anlam yüklenir ve seni algıyla kaybettirirler bize
yıllarca bunu yaptılar derbi öncesi eksik bırak derbide eksik bırak kaybettir havlu attır bu kadar basit hiç kimse
bunun sadece 3 puanlık bir maç olduğunu söylemedi.
Derbi kazanmanın psikolojik değeri var. onun dışında iki tane ligi domine eden takım olur tek çareleri şampiyon olmak için birbirlerini
yenmek olur şampiyonluk puanı 90 üstüne çıkar o zaman derbi önemli olur.

Çevrimdışı Necmi

2015 2016 sezonu Fenere ilk maçıda kaybetseydik fener 1 puanla şampiyon olurdu.
2014 2015 sezonunda Gs fenere ilk maçı kaybetseydi fener üç puanla şampiyon olurdu beraber bitseydi ilk maç puanlar eşit olur fb ikili averajla şampiyon olurdu.
2010 2011 sezonunda Fb 2 li averajla tb u geçip şampiyon oldu.
2009 2010 sezonunda Bursa 2.devredeki maçı kaybetse veya berabere bitse Fb şampiyon olurdu.

son 6-7 sezona baktım sadece geriye gitsem daha onlarca örnek çıkar. şampiyonlukta yarıştığın rakibinle yaptığın maçlar öyle veya böyle çok önemlidir.
peki o sezonlar gidip anadolu takımlarına verilen saçma sapan puanları hesapladınmı o verilen puandan ne kadar değerli
rakibinden aldığın biz o sezon çok saçma puanlar verdik olmadık takımlara 80 puanla şampiyon olduk kayıp olan 22 puan
varken bunu gelip fenerle oynadığımız maça bağlaman ironi bildiğim kadarıyla maçın birinide kaybetmişdik bir maç kazandık fenerden şampiyon olduk
ama aynı şeyler onun için geçerli değilmiydi onlarda bizden bir maç kazandı neden şampiyon olamadı.
yenmek çok önemliyse onlarda bizi yendi bildiğim kadarıyla ikili averajda onlardaydı.

Çevrimdışı Necmi

geçen senede başakla yarıştık unuttunuz onlara 4 puan verdik ve gene biz şampiyon olduk neymiş rakibine yenilip şampiyonluğu vermiyormuşsun  rakibine yenilmek hiçde o kadar önemli değilmiş. Fener kim gs kimki onlarla oynadığım maçlar diğer takımlarla oynadığımdan değerli olsun.
kimseye hakettiğinden fazla değer vermeyin biz rakiplerimizle cl de oynuyoruz. Rakip dediğin sana denk olandır onlar bizim denkimiz olmadı hiç bir zaman  şampiyonluklarını şaibeyle himmetle alanlar benim rakibim olmaz beni sahada yenen benim rakibimdir. unutuyorsunuz Beşiktaşı yenmek için türlü hakem oyunları oynandığını hiç bir derbi maçını 11 kişi tamamlayamadığımızı öncesi maçlarda en iyi oyuncularımızın devre dışı bırakıldığını işte buna başvuran adil ortamda beni yenemeyeceğini düşünen hiç bir takım benim rakibim değildir. onlarla oynadığım maçlarda diğer takımlarla oynadığımdan değerli değildir.
Herkese hak ettiğini verin. Derbi havalarına girip zaten bir köşeye itilmiş takımların bir tarafını kaldırmayın derim.

Çevrimdışı Şükrü Yılmaz

Derbileri kazanmak psikolojik olarak onemlidir. Mesela bu hafta fenere yenilsekte şampiyon olacağız. Ama yenersek fb nin parçalanması, içlerinde kaos çıkması anlamina gelir.yani derbileri kazanmak psikolojik olarak önemlidir.

Onur Küçük

• Ziyaretçi

geçen sene yarıştığımız takım başaktı ve onlara 4 puan verdik
hala anlamsız konuşuluyor. önemli olan anadolu takımlarıyla oynadığın maçlarda
gereksiz puan kayıpları yapmamak şampiyonluk ordan geçiyor evet anadolu takımlarına saçma puanlar
kaybedersen o zaman yarıştığın takımdan alacağın puan çok değerli oluyor.
alınacak  102 puan var iki derbiden alacağın 12 puan var. alma 90 puanda seni şampiyon yapar.
alman gereken puanları al gidip kasımpaşayla lakayt oynayıp berabere kalma.
geçen sene fener çok kötüydü değilmi şampiyonluğu bu nedenlemi kaybetti bakın puanlara ve
küme düşme potasında olan takımlara verdikleri puanı vermeseler ne olurdu.
derbi kavramı tamamen pazarlama taktiğidir. gereksiz anlam yüklenir ve seni algıyla kaybettirirler bize
yıllarca bunu yaptılar derbi öncesi eksik bırak derbide eksik bırak kaybettir havlu attır bu kadar basit hiç kimse
bunun sadece 3 puanlık bir maç olduğunu söylemedi.
Derbi kazanmanın psikolojik değeri var. onun dışında iki tane ligi domine eden takım olur tek çareleri şampiyon olmak için birbirlerini
yenmek olur şampiyonluk puanı 90 üstüne çıkar o zaman derbi önemli olur.
Anadolu takımlarına karşı puan kaybedilmez diye bir kaide yok . Sen de rakibin de puan kaybedebilirsiniz Anadolu takımlarına karşı. Benzer puan kayıplarını yaşadığında rakibinle yapacağın maç 3 değil 6 puan değerinde olacak. Gözden kaçırılan husus hem rakibinin hem de senin Anadolu takımlarına karşı puan kaybetme olasılığın. Şenol Hoca'nın  şampiyon olduğu ilk senede hem Fener hem de Beşiktaş için bu oran düşüktü çünkü karşındaki takımlar organizasyon olarak zayıftı . Bu yüzden ikisinin arasında yaptığı maç 3 puandan fazlasıydı. Anadolu takımları güçlenip büyük takımların bunlara puan kaybetme olasılığı arttıkça büyük takımların aralarında yaptığı maç 6 puandan çok 3 puan maçına dönüşecek. Böyle oldukça derbilere yüklenen mana ve önem eskisine oranla değişecek.

Çevrimdışı Necmi

Ben de işte buna karşıyım. Fener maçına aşırı anlam yüklememek lazım derken bunu kastediyorum . Aşırı anlam yüklemeye kalktığımızda yoldan çıkıp yanlış seçenekleri tercih edebiliyoruz. Büyük takım gibi planımız neyse buna göre hareket edeceğiz.
Bizim için uzun lig maratonunda oynamamız ve 3 puan almamız gereken bir rakip işte
bunun için çıkar elimizden geleni yaparız konyayla olduğu gibi karabükle olduğu gibi bu yolda alınacak
her 3 puan değerlidir kimdern alınırsa alınsın alınamazsada telafisi var nasılsa feneri yendik diye
konyayı yendiğimizden daha fazla mutlu olmam yada puan kaybında kasımpaşaya kaybettiğim puandan daha fazla hayıflanmam

Onur Küçük

• Ziyaretçi

Derbileri kazanmak psikolojik olarak onemlidir. Mesela bu hafta fenere yenilsekte şampiyon olacağız. Ama yenersek fb nin parçalanması, içlerinde kaos çıkması anlamina gelir.yani derbileri kazanmak psikolojik olarak önemlidir.
Olması gereken kadar ne az ne de çok önem vermek lazım Fener maçına . Fazla mana bağlayıp kendini strese sokmak yanlış kararlar alıp yoldan çıkmana yol açar sadece. Olayın psikolojik yönü iyi düşünülmeli. Yapmamız gereken ciddi ele alıp  oyun planına sadık kalmak doğru işleri yapmak . Porto maçı böyle kazanıldı.

Çevrimdışı Necmi

Anadolu takımlarına karşı puan kaybedilmez diye bir kaide yok . Sen de rakibin de puan kaybedebilirsiniz Anadolu takımlarına karşı. Benzer puan kayıplarını yaşadığında rakibinle yapacağın maç 3 değil 6 puan değerinde olacak. Gözden kaçırılan husus hem rakibinin hem de senin Anadolu takımlarına karşı puan kaybetme olasılığın. Şenol Hoca'nın  şampiyon olduğu ilk senede hem Fener hem de Beşiktaş için bu oran düşüktü çünkü karşındaki takımlar organizasyon olarak zayıftı . Bu yüzden ikisinin arasında yaptığı maç 3 puandan fazlasıydı. Anadolu takımları güçlenip büyük takımların bunlara puan kaybetme olasılığı arttıkça büyük takımların aralarında yaptığı maç 6 puandan çok 3 puan maçına dönüşecek. Böyle oldukça derbilere yüklenen mana ve önem eskisine oranla değişecek.
bu hafta sen yenildin rakibin yendi yada rakibinle oynadın yenildin bana ikisinin arasındaki
farkı söylermisin. her iki durumdada sen yerinde duruyorsun rakibin 3 puan alıyor yani
altı puanlık bir maç değil hayali puanlar üretmeyin bence.
Anadolu takımlarına puan kaybedilmez diye kaide yok elbet ama şampiyon olacaksan en azını
kaybetmek zorundasın. Fener derbi maçı şimdi bunlarla oynadığımız maçı ts ile başakla oynadığımızdan daha değerli kılan ne.
bakın anlatamıyorum ben önceki tartışmamızda bu yöndeydi. Benim söylemek istediğim derbi maçlarının bir önemi
olmadığı 6 puanlık maç falan olmadığı ama şampiyonluk yolunda kiminle yarışıyorsan onu yenmek
elbette avantajdır. bu başak olur ts olur artık kiminle yarışıyorsan yoksa bir maç sırf derbi dendiği için değerli olmuyor.
eskidende olurdu bir pazarlama gırla giderdi derbi diye bakardın takımın biri lider diğeri 7-8 sıralarda ama neymiş derbi.

Çevrimdışı Necmi

Olması gereken kadar ne az ne de çok önem vermek lazım Fener maçına . Fazla mana bağlayıp kendini strese sokmak yanlış kararlar alıp yoldan çıkmana yol açar sadece. Olayın psikolojik yönü iyi düşünülmeli. Yapmamız gereken ciddi ele alıp  oyun planına sadık kalmak doğru işleri yapmak . Porto maçı böyle kazanıldı.
işte geçen sene deplasmanda oynadığımız fener maçı gibi düşünmek lazım ne çok önemli nede çok önemsiz ama öncelik cl maçı.
hiç bir şekilde renklilerin ortalığı germesine maçın anlam ve önemini şişirmesine müsade etmemek lazım bizim için sıradan bir lig maçı 3 puan değerli

Çevrimdışı Necmi

derbi kazanmanın bizim için hiç bir psikolojik önemi kalmadı artık bu onlar için önemli olabilir bunun
sıtresini bırakın onlar yaşasın. ne kadar önemsersen karşındakinide o kadar değerli yaparsın fenerin bizim için bir
değeri varmı yok. onlar için değerli büyük takım yenmek için çıkacaklar tıpkı diğer küçük takımların yaptığı gibi
bu onlar için başarı olacak bizim için başarının anlamı başka mecralarda artık.

Çevrimdışı Necmi

Ben bu ülkenin tek büyüğüyüm benim için ben varım birde diğerleri o nedenle benim için
diğer 17 takımın değeri ayni ne az nede çok. Hepsini yeneceğim şampiyon olacağım
konu bu kadar basit. bazı maçlara anlam yüklemek sadece o takımı değerli kılar.

Çevrimdışı Yunus Emre Dökmeci

öne geçmekle alakalı değil rekabet çok büyüdü takımda kulübede kalan şans bulunca
kendini göstermeye çabalıyor. 22 tane 11 oyuncun varsa birbirlerini yerler al işte negredo sahaya girdiğinde
çimleri yiyordu lens panikledi ilk kez Beşiktaş taraftarının önüne çıktı bir şeyler yapmaya çabaladı savunmaya bile geldi
hoca cenki çıkartmak istiyor cenk çıkmak istemiyor quaresma daha kutuya yakın gole dönük oynuyor şaçma sapan ortaları azaldı
bunların hepsi formaya sahip olma giydimi çıkartmama isteği buda geçecek yavaş yavaş kadro şekillendiğinde herkes iyiyse şans bulacağına inandığında düzelir. birde ligin başı daha şampiyonluk hedefide kişisel öne çıkmaları önler.
Abi Negredo Gladyatörler gibi daldı sahaya :D

Yada Kirmizi bayrak ve matador görmüş Boga gibi de diyebiliriz :lol:
Kopar Kıyamet Çöker Karanlık
Allah Bizi Affetmez Çok Günah Aldık
Sevenler Ayrılmaz Biz Bir Plan Yaptık
Tüm çArşı Cehenneme Kombine Aldık

Çevrimdışı Necmi

işte anlatmaya çalıştığım bu. Derbi diye bir şey yok sadece yarışta rakibin var o nedenle fenerle oynadığın maçın
6 puanlık değeri falan yok senin için fenere bakış açın antalyaya falan baktığın gibi olmalı hiç kimseyede seni bir sidik yarışı içine
sokmasına müsade etmemelisin basının yaptığı derbi şişirmesiyle seni sıtrese sokma çabası neden böyle oyuna geleyim diğer maçlardan
artısı neki iyice ezikleşmiş kendinin büyük olduğunu anlaması için bu maçlara ihtiyacı olan aslında orta seviye bir takımın
bir tarafınımı kaldırayım başak maçı bu maçtan daha önemli bizim için.

Çevrimiçi murat

derbi kazanmanın bizim için hiç bir psikolojik önemi kalmadı artık bu onlar için önemli olabilir bunun
sıtresini bırakın onlar yaşasın. ne kadar önemsersen karşındakinide o kadar değerli yaparsın fenerin bizim için bir
değeri varmı yok. onlar için değerli büyük takım yenmek için çıkacaklar tıpkı diğer küçük takımların yaptığı gibi
bu onlar için başarı olacak bizim için başarının anlamı başka mecralarda artık.
yapma necmi abi nasıl önemsemezsin bizim altyapı takımımızı...

Etiketler: