Beşiktaş Futbol Takımı 2016/17 Sezonu
Beşiktaş Futbol Takımı 2016/17 Sezonu

Beşiktaş Forum|Beşiktaş Futbol Takımı 2016/17 Sezonu 2016/17 Sezonunu bu başlıkta konuşacağız.

0 Üye ve 522 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Beşiktaş Futbol Takımı 2016/17 Sezonu  [Okunma sayısı 8432231 defa] Beşiktaş Futbol Takımı 2016/17 Sezonu

Çevrimiçi Necmi

Arkadaşlar burası transfer başlığı değil transfer başlığı lig ve şampiyonluk yarışı devam ettiği için
kapalı ve lig bitmeden açılmayacak veya şampiyonluk garantilenmeden açılmayacak burdada
kesinlikle transfer konuşmak yasak bu nedenle bazı arkadaşlar moderasyon alıyor fakat genede ısrar ediyor
bundan sonra transferle ilgili hiç bir mesaj burda durmayacak ve yazmakta ısrar eden no post alacak.

Çevrimdışı ozankarakoc

Anderson Talisca

2016-2017 Beşiktaş (Bitime 6 maç kala)
29 maç, 14 gol, 6 asist
( 20 gole direkt katkı / Maç başına 0.68 )

Jose Sosa

2015-2016 Beşiktaş
41 maç, 9 gol, 13 asist
( 22 gole direkt katkı / Maç başına 0.53 )
"Ben; sporcunun, zeki, çevik ve ahlaklısını severim." - Mustafa Kemal Atatürk

Çevrimiçi Necmi

Anderson Talisca

2016-2017 Beşiktaş (Bitime 6 maç kala)
29 maç, 14 gol, 6 asist
( 20 gole direkt katkı / Maç başına 0.68 )

Jose Sosa

2015-2016 Beşiktaş
41 maç, 9 gol, 13 asist
( 22 gole direkt katkı / Maç başına 0.53 )
maç sayısıda ölçü değil bazı maçlarda çok kısa süre yer aldı
arada uzun sakatlığı oldu kırık buda zaten form kaybına sebep oldu
buna ramen müthiş istatistik
seneye kalırsa ve sakatlıkta yaşamazsa yapacağı istatistiği düşünemiyorum.
birde attığı goller çok değerli zor anlarda sahne alıyor.

Çevrimiçi Savaş

maç sayısıda ölçü değil bazı maçlarda çok kısa süre yer aldı
arada uzun sakatlığı oldu kırık buda zaten form kaybına sebep oldu
buna ramen müthiş istatistik
seneye kalırsa ve sakatlıkta yaşamazsa yapacağı istatistiği düşünemiyorum.
birde attığı goller çok değerli zor anlarda sahne alıyor.
Seneye kalırsa totalde 25+ gol ve 10+ asist görücektir abi.

Bu adam değişik bir adam. Ilk zamanından beri takip ederim. Her sene koyarak ilerliyor. Özellikle 2-3 sene sonra canavar olup hem devlerin kadrosuna hem de brezilya milli takımının kadrosuna girecektir.

SM-A720F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı ozankarakoc

Bu adam değişik bir adam. Ilk zamanından beri takip ederim. Her sene koyarak ilerliyor. Özellikle 2-3 sene sonra canavar olup hem devlerin kadrosuna hem de brezilya milli takımının kadrosuna girecektir.

Ne ilginç, değil mi, adamın gelişimini böyle yakından izlemek... Birkaç sene sonra 'vay be, bu adam bir ara bizde oynamıştı' deyip iç çekeceğiz... Bir de hem profesyonel ruhlu, hem de zeki bir oyuncu... Abuk sabuk açıklamalarla gündeme gelmiyor, olay çıkarmıyor, bencillik yapmıyor... Bruma'nın da ciddi potansiyeli var, ama kafası pek çalışmadığı için futbol hayatını Dinamo Zagreb, Lokomotiv Moskova, Al Ahli gibi takımlarda geçirip silinip gideceğini görebiliyorum. Talisca ise fena yürüyecek gibime geliyor...

Çevrimiçi Necmi

ben daha yüksek bir istatistik bekliyorum
ligide tanıdı artık

Çevrimdışı ozankarakoc

Soğukkanlılıkla maçı bekleyecek sabrım olmadığı için, gereksiz yere Başakşehir'in savunmasının Pazar günkü durumunu düşünüyorum  :ebebe: Bizdeki karşılığı şöyle olurdu:

Epureanu cezalı (Marcelo)
Yalçın cezalı (Tosic)
Mahmut sakat (Mitrovic)
Egemen sakat (Atınç)
Bekir sakat (Ersan)

Geriye, Abdullah Avcı'ya, stoperde görev vermek için:

Sol bekler Eren (Adriano), Ferhat (Caner) ve Alparslan (?),
Sağ bekler Uğur (Gökhan Gönül) ve Caiçara (Beck) ile
Defansif orta saha Attamah (Necip) kalıyor.

Biz, Başakşehir karşısına, stoperde Necip-Atiba ikilisiyle çıksak ne kadar anlamsız olurdu... Onlar da öyle bir garabeti yaşayacaklar... Bir de skandal Volkan Babacan kararı olmasaydı, izlemesi çok zevkli bir maç olabilirdi...

Nasıl bir savunma ikilisi yapacaklar merak ediyorum. Herhalde Attamah ile Eren'i ya da Uğur'u oynatırlar...

Çevrimiçi Savaş

Ne ilginç, değil mi, adamın gelişimini böyle yakından izlemek... Birkaç sene sonra 'vay be, bu adam bir ara bizde oynamıştı' deyip iç çekeceğiz... Bir de hem profesyonel ruhlu, hem de zeki bir oyuncu... Abuk sabuk açıklamalarla gündeme gelmiyor, olay çıkarmıyor, bencillik yapmıyor... Bruma'nın da ciddi potansiyeli var, ama kafası pek çalışmadığı için futbol hayatını Dinamo Zagreb, Lokomotiv Moskova, Al Ahli gibi takımlarda geçirip silinip gideceğini görebiliyorum. Talisca ise fena yürüyecek gibime geliyor...
Aslında heyecan verici. Sanırım Beşiktaş tarihinde bu bir ilk. Bu derece potansiyelli genç bir adamın bizde oynaması ve 2 3 sene sonra real'in barca'nın manu'nun kadrosunda olma ihtimalinin epey yüksek olması.

Beşiktaş gerçekten vitrin takımı olma yolunda ilerliyor. Dortmund Porto Benfica Lizbon gibi.. Tek farkımız altyapıdan adam çıkartamıyoruz.

Bir de şu altyapıyı halletsek en azindan iki senede bir,  üç senede bir, bir tane adam gibi futbolcu çıkartsak bir de onu güzel bir pazarlayıp devlere gönderebilsek herşey daha güzel olacak ama oradan hiç umudum yok..

Çevrimiçi Necmi

taliscayı almak için her şart zorlanır gibime geliyor. çok özel bir oyuncu.
brumadan bir şey olmaz koşmaktan başka bir şey bilmiyor. Birde onun ilkeleri para üzerine kurulu
Talisca öyle değil ev düzenini kurmuş aile babası kendini evine ve futbola vermiş
23 yaşında futbol dışı en büyük aksiyonu araba yıkamak
Bu sene Beşiktaşda en çok sevdiğim özellik oyuncular ailelerini çocuklarını ön plana
çıkardı. Takım büyük bir aile oldu. camia ilede bütünleşdi Bunda atibanın eşinin büyük
rolü var. Abou biraz mesafeli duruyor. Takımın onu kucaklaması lazım biraz dışarda kaldı.
Böyle bir kadro kolay kolay bir araya gelmez. oyun yeteneği bir kenara bu aile ortamı
bütün oyuncuların kapasitesini bir kaç tık yukarı taşıyor.

Çevrimdışı ozankarakoc

Aslında heyecan verici. Sanırım Beşiktaş tarihinde bu bir ilk. Bu derece potansiyelli genç bir adamın bizde oynaması ve 2 3 sene sonra real'in barca'nın manu'nun kadrosunda olma ihtimalinin epey yüksek olması.

Beşiktaş gerçekten vitrin takımı olma yolunda ilerliyor. Dortmund Porto Benfica Lizbon gibi.. Tek farkımız altyapıdan adam çıkartamıyoruz.

Bir de şu altyapıyı halletsek en azindan iki senede bir,  üç senede bir, bir tane adam gibi futbolcu çıkartsak bir de onu güzel bir pazarlayıp devlere gönderebilsek herşey daha güzel olacak ama oradan hiç umudum yok..

Evet... Biraz Les Ferdinand vardı o potansiyeli gördüğümüz... Tam olamadı. Garip bir şekilde Ronny Johnssen vardı, bizde hiçbir işe yaramayıp sonra Manchester United'a giden :) O da olmadı... Talisca o boşluğu (!) dolduracak gibi...

Altyapı da maalesef umutsuz, dediğin gibi... Her geçen gün daha kötüye gidiyor ülke futbolu o konuda...

Çevrimiçi Savaş

brumadan bir şey olmaz koşmaktan başka bir şey bilmiyor. Birde onun ilkeleri para üzerine kurulu
Talisca öyle değil ev düzenini kurmuş aile babası kendini evine ve futbola vermiş
Bu sene Beşiktaşda en çok sevdiğim özellik oyuncular ailelerini çocuklarını ön plana
çıkardı. Takım büyük bir aile oldu. camia ilede bütünleşdi Bunda atibanın eşinin büyük
rolü var. Abou biraz mesafeli duruyor. Takımın onu kucaklaması lazım biraz dışarda kaldı.
Böyle bir kadro kolay kolay bir araya gelmez. oyun yeteneği bir kenara bu aile ortamı
Katılıyorum. Mesela bugün Atiba Noah ve Oğuzhan beraber Dacka maçını izlemeye gitmişler. Oyuncular dışarıda da aile gibi zaman geçiriyorlar ve bunun da yapı taşı Atiba oldu gibi görünüyor.

Aboubakar konusunda da mental olarak bir sıkıntısı var gibi. Fakat kalırsa ondan da umutluyum. Bu genç yaşında Afrika kupasını kaldırmış bir forvetten bahsediyoruz. Biraz mental acıdan kendini geliştirirse bu hız ve fizik ve bu teknikle 2 3 sene sonra ondan da bir Lukaku çıkabilir.

Abartıyorum gini görünse de potansiyeli var ve 2 3 sene sonra ingilterenin kalburüstü takımlarında yer bulma ihtimali çok yüksek çünkü tam premier ligi forveti yapısı var adamda.

Fakat bunda Talisca kadar emin değilim. Aboubakar her an herşeyi yapabilir :) Fransa'da Lorient'te de oynayabilir Ingiltere'de Chelsea'de de oynayabilir.

Çevrimiçi Necmi

Ferdinant derim başka bir şey demem elimizde opsiyonu bile yoktu.
sadece hatır için bir sene gönderdiler.
dortmunt porto ve Benfica gibi takımlarında alt yapısı yok burda yanılıyorsunuz
porto benfica dünyadan topluyor muazam bir scouting ile bulduklarını alıyorlar ve çokda fireleri var
bakmayın biz parlamışları görüyoruz 1 tane parlıyorsa 10 tane yitip giden var.
dortmunt almanya alt yapısını kullanıyor 16-17 yaşlarında yetenekleri avlıyor
iyide paralar ödüyor. orda paranın gücü var. bunların aslında hiç biri yetiştirici değil
zaten olanı alıp parlatıp satıyorlar bizde onu yapıyoruz artık ama onlardan farkı biz yaşlı olanı alıyoruz
tahminim bu seneden sonra yaş olayını geriye çekeceğiz aslında geçen sene yaptık bunu
genç ama sorunlu olanları alıp parlatma yoluna gidiyoruz artık Abou talisca bu politikanın ürünü
bu nitelikte en az iki oyuncu daha bekliyorum bu sene
Dikkat ederseniz ne abou nede talisca takımlarına dönmek istemiyor işte böyle oyuncuları bulmak gerekiyor
dudu üzerindede bu nedenle duruyorlar sanırım bir ışık gördüler ama kabuğunu kıramamış bir oyuncu
alınırda beklenen olursa genç bir quaresma kazanırız şenol hocayla çok başka bir seviyeye gelebilir.

Çevrimiçi Savaş

Ferdinant derim başka bir şey demem elimizde opsiyonu bile yoktu.
sadece hatır için bir sene gönderdiler.
dortmunt porto ve Benfica gibi takımlarında alt yapısı yok burda yanılıyorsunuz
porto benfica dünyadan topluyor muazam bir scouting ile bulduklarını alıyorlar ve çokda fireleri var
bakmayın biz parlamışları görüyoruz 1 tane parlıyorsa 10 tane yitip giden var.
dortmunt almanya alt yapısını kullanıyor 16-17 yaşlarında yetenekleri avlıyor
iyide paralar ödüyor. orda paranın gücü var. bunların aslında hiç biri yetiştirici değil
zaten olanı alıp parlatıp satıyorlar bizde onu yapıyoruz artık ama onlardan farkı biz yaşlı olanı alıyoruz
tahminim bu seneden sonra yaş olayını geriye çekeceğiz aslında geçen sene yaptık bunu
genç ama sorunlu olanları alıp parlatma yoluna gidiyoruz artık Abou talisca bu politikanın ürünü
bu nitelikte en az iki oyuncu daha bekliyorum bu sene
Dikkat ederseniz ne abou nede talisca takımlarına dönmek istemiyor işte böyle oyuncuları bulmak gerekiyor
dudu üzerindede bu nedenle duruyorlar sanırım bir ışık gördüler ama kabuğunu kıramamış bir oyuncu
alınırda beklenen olursa genç bir quaresma kazanırız şenol hocayla çok başka bir seviyeye gelebilir.
Brezilya'da Thiago Maia diye bir adam var abi. Ön libero oynuyor 97'li daha ve inanılmaz bir potansiyel. Tam bir Atiba veliahtı. Bu adam da ileride çok iyi yerlere gelecek. Bize yar olmazsa ki olmaz çok zor, adını önümüzdeki yıllarda büyük takımlarda duyacağız.

Brezilyaya o kadar gidiyoruz oyuncu bakıyoruz muhtemelen bu adamı da izlemişizdir ki zaten Santos'da oynuyor. Herkesin gözünün önünde.

Biraz paramız olsa elimiz rahat olsa nasıl isterdim bu adamı belli değil çünkü adamın ne olacağı şimdiden belli.

Demem o ki; Brezilya, Portekiz, Almanya ve özellikle Belçika altyapısını iyi izlemek gerek. Buralardan yabani ot çıkar gibi futbolcu çıkıyor. U-15 / U-19 turnuvalarına gitmek gerek. As takımlar izlemek yerine bu genç çocukları izlemek gerek. Eğer ki hedefimiz gençleşmekse buralara dikkatli bakacağız. Madem kendi altyapımızdan bir fayda yok bunlara dikkat etmeliyiz.

Çevrimdışı Kuntz

Brezilya'da Thiago Maia diye bir adam var abi. Ön libero oynuyor 97'li daha ve inanılmaz bir potansiyel. Tam bir Atiba veliahtı. Bu adam da ileride çok iyi yerlere gelecek. Bize yar olmazsa ki olmaz çok zor, adını önümüzdeki yıllarda büyük takımlarda duyacağız.

Brezilyaya o kadar gidiyoruz oyuncu bakıyoruz muhtemelen bu adamı da izlemişizdir ki zaten Santos'da oynuyor. Herkesin gözünün önünde.

Biraz paramız olsa elimiz rahat olsa nasıl isterdim bu adamı belli değil çünkü adamın ne olacağı şimdiden belli.

Demem o ki; Brezilya, Portekiz, Almanya ve özellikle Belçika altyapısını iyi izlemek gerek. Buralardan yabani ot çıkar gibi futbolcu çıkıyor. U-15 / U-19 turnuvalarına gitmek gerek. As takımlar izlemek yerine bu genç çocukları izlemek gerek. Eğer ki hedefimiz gençleşmekse buralara dikkatli bakacağız. Madem kendi altyapımızdan bir fayda yok bunlara dikkat etmeliyiz.

Biraz önce Paysandu maçında izledim kendisini. Cidden alınmasını isterim. Atiba'dan biraz daha sert gibi duruyor. Bir kaç maçını izledim hepsinde sarardı ama yaşta önemli faktör. Zamanla kendini korumasını da öğrenecektir. Fakat büyük yetenek olacak keşke getirebilsek.

Çevrimiçi Necmi

Beşiktaşın daha uzun yıllar U lardan oyuncu alma ihtimali yok. Henüz taraftar buna hazır değil
görmüyormusun 22 yaşında oyuncu alıyorsun 3 gün sonra çöp ilan ediyorlar 19 yaşında oyuncu alıyorsun
neden kadroya giremedi olmuyorsa gönderelim diyorlar.
Beşiktaş her sene şampiyonluk kovalamak zorunda artık. Buda yetmeyecek bir iki sene sonra avrupa istenecek
şimdi taraftar feda yıllarından çıkmış şampiyonluğun ve burdan gelen paranın kıymetini görmüş ama kazandıkça ve
ekonomik olarak düzelmeye başlayınca bu değişecek şimdi bile transfer isteyenlerin kafasındaki tek şey şl de oynamak
sanki bir iki kaliteli transfer yaparak şlde başarılı olacağız. biz daha şl de yarıştığımız takımların kulübesindeki
oyuncuyu bile alamayız ne yarışından bahsediliyor. Gerçekci hedef ligde şampiyonluk kovalamak şl den paraları kapmak ordan
kendimizi uefaya atıp her sene minimum 20 puanı ceba koymak olmalı.  En fazla 3 sene sonra adımız şl takımı olarak yerleşir
sonra 2. 3. torba arasında kendimize yer buluruz gelir olarakta borçları aşağıya çekmeye başlarız artık belli seviyedeki oyuncuların tercih
edeceği takım haline geliriz. işde bir seville bir napoli Benfica oluruz o zaman zaten ülkede rakipsiz olursun avrupadada
kaldığında uefa kupasının direk favorisi olursun. bunlar avrupadaki 3. grup takımlar sonraki hedef 2. gruba dahil olabilmek
bunu seville nin yapması zor bizde o potansiyel var sevilleden artımız biz amiral gemisiyiz ülkemizde seville kendi liginde bile iki
tık aşağıda o nedenle biz sponsor kaymağını yiyoruz. tabi bu önümüzdeki 5 sene bunları yaparken sürekli ligin kalitesinide
üste çekmek gerekiyor.

Çevrimdışı taner37

TALİSCA nın videosunu yapmış yabancılar.

Video önceden paylaşıldı mı bilmiyorum.

Ama talisca maalesef gidecek gibi..

[ Son Düzenleme: 27 Nisan 2017, 06:58:38 taner37 ]
Şampiyon Beşiktaş

Çevrimdışı taner37

Talisca bir sene daha bizde kalırsa. Ve ondan sonra Benfica ya geri dönerse bir sene sözleşmesi kalıyor. Yeni sezon başlar ve 6 ay sonra Talisca ile anlaşma yaparsak bedava gelir..

Tabiki bu düşünce çok basit ve talisca inşallah Avrupa da çok büyük bir futbolcu olur ama adam evli çocuğu var işini seviyor sanmıyorum derdi para pul olsun. Bu tip adamlar ailesi mutlu ise mutlu olur. Benfica zorla satamaz sonuçta. Dediğim gibi olursa 1 sene üst seviye de top oynamaz en kötü..

Ama inşallah Barcelona Real Bayern gibi takımlara gider giderse de.
Şampiyon Beşiktaş

Çevrimdışı Librarius

Bu ligde Talisca'si olan takim fark yaratir. Futbol'da ugruna caba harcanan taktiksel urun goldur. Talisca bu acidan buyuk bir taktiksel silahdir. Futbol'un stratejik urunu ise sampiyonluktur ve bunun yolu da golden gecer. Dolayisiyla sampiyonlugun kestirme yolu Talisca'dan gecer. Seneye insallah hic sahit olmadigimiz bir futbolcu performansina sahit olabilirz. Insallah en azindan bir yil daha kalir.
Beşiktaş Senol Gunesle güzel...

Çevrimdışı abdusta

Günaydın

Şampiyonluk matematik hesabıyla henüz cebimizde değil
Bu sene şekil olarak kara geçsek bile UEFA bonservise ancak sattığınız kadar alabilirsiniz limitini devam ettiriyor.
nedeni ise hala eski borçların duruyor onları makul bir seviyeye çekmemizi istiyor,yani kazandığınla borçlarını azalt diyor.

Beşiktaş için mantıklı olanda eldeki kadroyu koruyarak önümüzdeki yılda CL katılmak ve Lig şampiyonluğu
bu durumda 1 yıl daha ne satarız ne alırız.

saygılar

Çevrimdışı taner37

Günaydın

Bu sene şekil olarak kara geçsek bile UEFA bonservise ancak sattığınız kadar alabilirsiniz limitini devam ettiriyor.
nedeni ise hala eski borçların duruyor onları makul bir seviyeye çekmemizi istiyor,yani kazandığınla borçlarını azalt diyor.

Beşiktaş için mantıklı olanda eldeki kadroyu koruyarak önümüzdeki yılda CL katılmak ve Lig şampiyonluğu

saygılar
Bu kadroyu korusak bile takviye şart oğlu şart. Bonservis işi zor olursa kulübe sözleşmesi bitenlere çökmekten başka şans yok. Bende böyle düşünüyorum kadroyu fazla bozmadan

Sol stoper ( Marcelo nun yanına tecrübeli)
Orta saha ( Atiba yedekleyecek)
Kanat (Quaresma giderse) töre kalır
Forvet

Alıp bitirmeli işi. Ffp bitecek sanıyorduk maalesef bu senede devam ediyormuş.

[ Son Düzenleme: 27 Nisan 2017, 08:20:55 taner37 ]
Şampiyon Beşiktaş

Çevrimdışı taner37

Arkadaşlar birşey sormak istiyorum

Şimdi Lig Şampiyonluğu aldık diyelim bir sene. O sene Türkiye kupası ve süper kupa da kaybetmek sizi üzer mi?

1)Lig + Avrupa'da gidebildiğin yere kadar gitmek mi?

2)Lig + Türkiye kupası + süper kupa + Avrupa ....

1 ve 2 arasında sizin için fark var mı?

Yani diyelim süper kupa maçında fenere kaybettik sezon başı. Üzülür müsünüz?

___

Fenerbahçe ile oynadığımız ve 1-0 kaybettiğimiz maçta zerre üzülmedim mesela. Ama şimdi düşünüyorum sene başında fenerle süper kupa maçı yaparsak ve ya kaybedersek diye düşünüyorum. Malum Okb hastalığı da var. İnsan yakıyor.

Halbuki Lyon maçında elensek de elesekte hiç heyecan yapmadım. 😇

Hayret ya😂
[ Son Düzenleme: 27 Nisan 2017, 08:26:06 taner37 ]
Şampiyon Beşiktaş

Çevrimdışı Mehmet Ali C.

ben daha yüksek bir istatistik bekliyorum
ligide tanıdı artık
takımdaki forvetten daha fazla gol atma ihtimali epey yüksek  :evillol:

Çevrimdışı Mehmet Ali C.

Günaydın

saygılar
aynen abi bonsevisle iyi bir oyuncu alamayız gibi görünüyor, fazlalıklardan kurtulmakta mali olarak epey rahatlatır, bonservissiz'de olsa boyko, milosevic, pedro, rholdofo , veli,pektemek gibi oyunculardan kurtulmamız gerekiyor. bu sene Avrupa gelirimiz 39.5 m euroymuş yaklaşık 150 m lira bu senede şampiyon olup gelirlerimizi artırmamız gerekiyor.

Çevrimdışı Serhat Akkaya

Gurbetçi değilde Musa olabilir. Hem Türkiyede yetişmiş oyuncu kontenjanı içinde iyi olur. İzliyormuşuz bakalım nasıl bir karar vereceğiz.
Mitrovic gibi adamlara 4,5 vereceğimize Cengiz Ünder gibi adamları alabilirdik hem yerli hem gelişime açık, kendini kanıtlamamış bi defans oyuncusuna 4,5 milyon euro bağlamak bu FFP şartlarında acemice oldu kabul edelim..
Korku akıl katilidir.

Çevrimdışı Mehmet Ali C.

Mitrovic gibi adamlara 4,5 vereceğimize Cengiz Ünder gibi adamları alabilirdik hem yerli hem gelişime açık, kendini kanıtlamamış bi defans oyuncusuna 4,5 milyon euro bağlamak bu FFP şartlarında acemice oldu kabul edelim..
  Cengiz biz de olsaydı bu kadar şans bulamazdı.

Etiketler: