Beşiktaş Futbol Takımı 2016/17 Sezonu
Beşiktaş Futbol Takımı 2016/17 Sezonu

Beşiktaş Forum|Beşiktaş Futbol Takımı 2016/17 Sezonu 2016/17 Sezonunu bu başlıkta konuşacağız.

0 Üye ve 458 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Beşiktaş Futbol Takımı 2016/17 Sezonu  [Okunma sayısı 8465401 defa] Beşiktaş Futbol Takımı 2016/17 Sezonu

Çevrimdışı TURKahvesi

abou ilerdeyken stoperler hiç huzurlu değildi nasıl ileri çıksınlar adam onlara iki tane yapıştırdı. :D
bizim birinci forvetimiz Abou bu kesinleşti artık ama abouyu ligdede avrupa maçlarındaki performansla görmek istiyorum
ligde biraz daha pasif kalıyor. Birde oziye alışması gerekiyor dün gece ozinin çok pası boşa gitti.
Ama inanın kötü Beşiktaş bu işte ve bu takım çok daha iyi olacak. Artık kim cezalı olmuş kim sakatlanmış bir önemi yok
ligde çıkarttığımız her kadro bu ligin çok üstünde
Biz beğenmiyoruz ama ts taraftarı akşamki oyundan sonra resmen hezimet bekliyor kendi takımlarından. Biz gs ye yaptığımız gibi
savunma yapamayız bunlara karşı diyorlar. bunlara karşı hücumda yapamayız diyorlar. :D
ama bir şeyin unutulmaması gerekiyor ts ile aramızdaki fark napoliyle aramızdaki fark gibi ve biz o napoliden 4 puan aldık.
rahatlama yok futbolda rahat olursan biri gelip cezayı keser
@Necmi abi devre arası transfer döneminde Eto'o gelir mi?
keşke sezon başı alınsaydı (içimde büyük bir üzüntü var) şu an takım bambaşka bir haldeydi
işte o zaman Aboubakar'ı ve özellikle hücum veryasyonları daha iyi olurdu
umarım devre arası takıma katarız Eto'o'yu 1,5 senelik imzalarız.

Çevrimdışı Yunus Emre Dökmeci

Kopar Kıyamet Çöker Karanlık
Allah Bizi Affetmez Çok Günah Aldık
Sevenler Ayrılmaz Biz Bir Plan Yaptık
Tüm çArşı Cehenneme Kombine Aldık

Çevrimiçi ONUR KOLCU

Dun Penaltida Topun basina Q7 geldiğinde Cok korktum abi ben atacagini biliyordum ama Olasi bir şekilde kacirsaydi , Tepkiyi ve buradaki arkadaslarin yapacaklari yorumlari az cok tahmin ediyordum :bandit:

O penaltıyı zaten herkes atamazdı biraz büzük isteyen bi penaltıydı. o yüzden q7 nin atması isabet oldu.

Çevrimiçi Necmi

İşte bende oyuzden Ömeri oynatalim diyorum abi :icool:

Geleni sokuyor adam :bandit:
mesela ts maçı ömerin maçıdır oynasın golü var.

hadi leynn yüreğim ağzıma geldi az daha kaçırıyordu topu kaleciye çok yakın attı
kaleci topa parmak uçlarıyla dokunabildi iyi bakarsan topun yön değiştirdiğini görürsün.
sadece çok sert vurdu kaleci çelemedi gol oldu. ama böyle penaltılarda kendine güvenen oyuncunun atması önemli
bu konudada en iyisi oydu. Atması normaldi. sorumluluk aldı. Buda kolay bir şey değil.
Ben bakamadim zaten abi arkami döndüm Yuzumu kapattim ellerimle :tabe:

Bide Hatim indirdim Gol olsun diye.
[ Son Düzenleme: 02 Kasım 2016, 14:09:56 Yunus Emre Dökmeci ]

Çevrimiçi Necmi

@Necmi abi devre arası transfer döneminde Eto'o gelir mi?
keşke sezon başı alınsaydı (içimde büyük bir üzüntü var) şu an takım bambaşka bir haldeydi
işte o zaman Aboubakar'ı ve özellikle hücum veryasyonları daha iyi olurdu
umarım devre arası takıma katarız Eto'o'yu 1,5 senelik imzalarız.
valla Antalya maçında @ahmet türken  onu fena kalayladı. Bildiğim bir şey varsa
Ahmetin kalayladığı adamdan bir daha hayır gelmiyor. O nedenle gelmesin derim :evillol:

Çevrimdışı tangaz

bence bizim devre arası birinci önceliğimiz santrafor sol bek vs transferi değil kanat forvet transferi olmalıdır.
Fenerbahçe ve Galatasaray'ı tutanların taraftarlık hikayeleri popülerlik, başarılar, şampiyonluklar ve egemen ideolojileriyle örtüşür. Beşiktaşlılık, anlatılması zor bir damara bağlıdır...

"Ben belli bir takıma karşı değil, yenilgiye karşı oynarım" Eric Cantona

Çevrimiçi ONUR KOLCU

Ben bakamadim zaten abi arkami döndüm Yuzumu kapattim ellerimle :tabe:

Bide Hatim indirdim Gol olsun diye.

Bu maçkolik uygulaması 1 sn. önce gooooollll diye bağırdı  heyecan yapmama izin vermedi :)

Çevrimdışı cursedofdragon

O penaltıyı zaten herkes atamazdı biraz büzük isteyen bi penaltıydı. o yüzden q7 nin atması isabet oldu.

Dün burda konusu geçti penaltı olsa kim atsın isterseniz diye :D

Quaresma demiştim en tecrübeli sakin kalabilen o takımda :)

Hatta mylife1903 abimiz o atmasın trivela rubona atar kaçırır dedi onada selam olsun burdan :D

Çevrimiçi ONUR KOLCU

bence bizim devre arası birinci önceliğimiz santrafor sol bek vs transferi değil kanat forvet transferi olmalıdır.

Aynen öyle abi , dribbling özelliği olan adam eksilten ve skor yapabilen bi kanat ihtiyacımız çok bariz belli.

Çevrimdışı cursedofdragon

Evet Dun Gol yollarinda cok etkili olamadik bunda rakibin Gücü ve oyun anlayisi da etkendi

Buna ragmen Maci ilk yarida bitirebilirdik , 2 tane cok net Pozisyonumuz vardi

Biri , Aboubakarin bombos pozisyonda Bombos olan Q7 ye attigi ama kisa dusen pas

Digeri de Atibanin direge nisanladigi Sut..
[ Son Düzenleme: 02 Kasım 2016, 14:17:20 Yunus Emre Dökmeci ]

Dün burda konusu geçti penaltı olsa kim atsın isterseniz diye :D

Quaresma demiştim en tecrübeli sakin kalabilen o takımda :)

Hatta mylife1903 abimiz o atmasın trivela rubona atar kaçırır dedi onada selam olsun burdan :D
Mac esnasinda da zaten Q7 topu aldığı an , Atamaz yazdi :D

Çevrimdışı Bishamon

Devre arası Mkhitaryan'ı kiralayalım Manudan nasıl olsa orada oynayamıyor  :D Aras'a arkadaş gelir en azından

Çevrimdışı tuncaboylu

Günaydın :)

Biz akşam yemeğinde ne yesek diye düşünüyoruz, adam günaydın diyor.  :lol: :lol:

Çevrimiçi panic13

Devam edelim:

Meseleyi basite indirgemeye çalıştığın için bütün yazdıkların anlamını yitiriyor.

Futbol bu kadar basit bir oyun değil ve her maçın kendi dinamikleri ve taktikleri var.

Öyle maçlar oluyor ki, stoperi santrafora çekip gol araman gerekiyor. Takım o dizilimde gol yese, "stoperin öncelikli amacı gol yedirmemektir" demek anlamını yitirir.

Dünkü maç santraforlardan öncelikli olarak gol beklenen bir maç değildi. Bir tanesi ileride oyun kurucu stopere baskı yapacak, öteki de kanat bindirmelerine karşı arkasında beke yardım edecekti.

Dün Aboubakar ilkini iyi yaptı, Cenk'te ikincisini.

İkinci yarı başında görev dağılımı ters yapılmıştı(Cenk ileride, Aboubakar kanatta) ve 2-3 pozisyon verdik o sırada.

Sonra görev değişimi olunca oyunda dengeyi de yakaladık.

Açıklamalarında şu ayrımı yapmıyorsun; her maçın kendine özgü dinamikleri vardır, bundan zaten şüphe yok. Senin örneğine ek olarak yeri geldi mi kaleci bile forvete gidip gol arayabiliyor. Buna itiraz yok.

Nüans şu; en azından ben yazdıklarından öyle anlıyorum, dünkü maçta Cenk'e ve Ebubekir'e verilen ekstra sorumluluklar, forvette etkin olmayacakları anlamına gelmiyor. maça özgü özel hamleler, futbolcuların asıl işlerini yapmaktan alıkoymuyor. Burada "Cenk'in ve Ebubekir'in görevi savunmaya yardım etmekti" doğru cümle değil. doğru cümle "Cenk ve Ebubekir'den beklenen ekstra işler savunmaya yardım etmeleriydi" olmalı. Şöyle bir örnek vereyim, madem bu maç özelinde Cenk ve Ebu'nun görevi aslen savunma, o zaman Şenol Hoca doğrudan maça Atınç ve Gökhan Gönül ile neden çıkmadı? Bahsettiğin savunma işlerini sanırım onlardan daha iyi yapacaklardı. Madem ilk önceliğimiz savunma, o zaman forvetle çıkmaya da ihtiyaç yoktu?

Bakış açısı yanlış, bir oyuncunun asıl görevi ne ise karşılaması gereken de odur. Bu maça özgü ekstra işleri olması onu gol atmaktan azade hale getirmiyor. Kaldı ki hiçbirimiz dün akşam Ebubekir'i eleştirmiyoruz, dediğin oyunu tam istendiği gibi oynadı, ofsayttan da olsa bir gol attı, devamlı rakip ceza sahasına deplase oldu, penaltıyı da yarattı. Demek ki oyuncunun ek görevi savunma iken gol de atılabilirmiş :)

Stoperin asıl görevi gol yedirmemek, kalecinin gol yememek, forvetin ise atmaktır. Temel işlerini yapamayan oyuncular asla başarılı sayılmazlar. Mesele bu kadar basit :)
Bizler, ne olursa olsun Beşiktaşlıyız.

https://medium.com/@kasimpasacanavari

Çevrimdışı Yusuf Tekeli

[ Son Düzenleme: 02 Kasım 2016, 14:40:46 Yusuf Tekeli ]
Vakit varken tomurcukları topla. Zaman hala uçup gidiyor. Ve bugün gülümseyen bu çiçek, yarın ölüyor olabilir.

"I don't know if we each have a destiny, or if we're all just floatin' around accidental-like on a breeze. But I, I think maybe it's both."

Ahmet Çakar: "Bizim hakemler, sanırım dün akşamki İngilizi ağızlarının suyu akarak izlemişlerdir. Adamın her kararı doğru."

Çevrimdışı tuncaboylu

esas o dakikada yorgun morgunda olsa abuya ihtiyaç olurdu geriden şişirilecek topları alsın götürsün köşe gönderinde saklasın die. geriden olcaya uzun şişirilecek her top 3 saniye sonra ceza sahana geri döner. olcay napoli gibi rakibe karşı hiç bir direnç veremez.

İşte onu diyorum, götürecek takati yoktu çocuğun.

Koşu istatistiklerine bakmadım, ama en çok koşan oyuncularımızdan biriydi muhtemelen.

Çok yorucu ve yıpratıcı bir maç oldu, Napoli tam bir Premier League takımı gibi olmuş.

Çevrimdışı Bishamon

Devre arası Mkhitaryan'ı kiralayalım Manudan nasıl olsa orada oynayamıyor  :D Aras'a arkadaş gelir en azından

+ Memphis Depay.Bana Töre'yi andırıyor bu adam

Çevrimdışı tuncaboylu

Heriflerdeki lükse bak, 35 milyon euro'ya adam alıp doğru düzgün sahaya sürmüyorlar.

Çevrimdışı tangaz

Aynen öyle abi , dribbling özelliği olan adam eksilten ve skor yapabilen bi kanat ihtiyacımız çok bariz belli.

nokta atışı bir tarif verdin Onur, ikinci yarı bize 5 gol 7-8 asist katkı verecek biri süper olur. fenerdeki lens gibi biri lazım hollanda ya da belçika liginden şimdiden rezervasyon yapmamız sağlıklı olacaktır. devre arası kampına gelmesi açısından.
Fenerbahçe ve Galatasaray'ı tutanların taraftarlık hikayeleri popülerlik, başarılar, şampiyonluklar ve egemen ideolojileriyle örtüşür. Beşiktaşlılık, anlatılması zor bir damara bağlıdır...

nokta atışı bir tarif verdin Onur, ikinci yarı bize 5 gol 7-8 asist katkı verecek biri süper olur. fenerdeki lens gibi biri lazım hollanda ya da belçika liginden şimdiden rezervasyon yapmamız sağlıklı olacaktır. devre arası kampına gelmesi açısından.
Edin Visca :bandit:

Çevrimdışı tangaz

Açıklamalarında şu ayrımı yapmıyorsun; her maçın kendine özgü dinamikleri vardır, bundan zaten şüphe yok. Senin örneğine ek olarak yeri geldi mi kaleci bile forvete gidip gol arayabiliyor. Buna itiraz yok.

Nüans şu; en azından ben yazdıklarından öyle anlıyorum, dünkü maçta Cenk'e ve Ebubekir'e verilen ekstra sorumluluklar, forvette etkin olmayacakları anlamına gelmiyor. maça özgü özel hamleler, futbolcuların asıl işlerini yapmaktan alıkoymuyor. Burada "Cenk'in ve Ebubekir'in görevi savunmaya yardım etmekti" doğru cümle değil. doğru cümle "Cenk ve Ebubekir'den beklenen ekstra işler savunmaya yardım etmeleriydi" olmalı. Şöyle bir örnek vereyim, madem bu maç özelinde Cenk ve Ebu'nun görevi aslen savunma, o zaman Şenol Hoca doğrudan maça Atınç ve Gökhan Gönül ile neden çıkmadı? Bahsettiğin savunma işlerini sanırım onlardan daha iyi yapacaklardı. Madem ilk önceliğimiz savunma, o zaman forvetle çıkmaya da ihtiyaç yoktu?

Bakış açısı yanlış, bir oyuncunun asıl görevi ne ise karşılaması gereken de odur. Bu maça özgü ekstra işleri olması onu gol atmaktan azade hale getirmiyor. Kaldı ki hiçbirimiz dün akşam Ebubekir'i eleştirmiyoruz, dediğin oyunu tam istendiği gibi oynadı, ofsayttan da olsa bir gol attı, devamlı rakip ceza sahasına deplase oldu, penaltıyı da yarattı. Demek ki oyuncunun ek görevi savunma iken gol de atılabilirmiş :)

Stoperin asıl görevi gol yedirmemek, kalecinin gol yememek, forvetin ise atmaktır. Temel işlerini yapamayan oyuncular asla başarılı sayılmazlar. Mesele bu kadar basit :)

+1
şiir gibi yazmışsın oğuz abi  :D

Çevrimdışı Anıl1903

Evet Dun Gol yollarinda cok etkili olamadik bunda rakibin Gücü ve oyun anlayisi da etkendi

Buna ragmen Maci ilk yarida bitirebilirdik , 2 tane cok net Pozisyonumuz vardi

Biri , Aboubakarin bombos pozisyonda Bombos olan Q7 ye attigi ama kisa dusen pas

Digeri de Atibanin direge nisanladigi Sut..
Atiba'nın pozisyonu gol olsa,ilk yarı skor farkını arttırabilirdik az gelip ama öz geliyorduk ama rakip Napoli bu yadsınamaz maç yine gollü geçerdi.Neyse herşeyde vardır bir hayır diyelim.

Etiketler: