Beşiktaş Futbol Takımı 2016/17 Sezonu
Beşiktaş Futbol Takımı 2016/17 Sezonu

Beşiktaş Forum|Beşiktaş Futbol Takımı 2016/17 Sezonu 2016/17 Sezonunu bu başlıkta konuşacağız.

0 Üye ve 10 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Beşiktaş Futbol Takımı 2016/17 Sezonu  [Okunma sayısı 8536251 defa] Beşiktaş Futbol Takımı 2016/17 Sezonu

Çevrimdışı ekrembaser

Tribün falan yeni stadla yalan oldu gibi. Geçmişler olsun. Bilet fiyatları böyle gittikçe yakında tezahürat yapan ıslık çalan ayağa kalkan ayıplanacak sanki.
Bence Yen'i stadla falan alakası yok tribün lideriyle de alakalı değil ilk gole kadar müthiş bi ıslık vardı adamlar şapşala dönmüştü lay lay lom inönüden gelme bi alışkanlık bence eğer o ilk gol olmasaydı o baskı devam edecekti. Adamlar golü 8. Dk da attılar 4 dk zaman geçirdiler seyircinin siniriyle oynadılar taraftar bir haftadır olay çıkmasın küfür olmasın diye kendini sıktı. Stresi bizzat yönetim yarattı bu konuda hatalılar. Benim dinlediğim yorumlarda 60 tan sonra taraftar aldı maçı. Taraftarı oyuna sokmayı başarırsan her türlü bağırır parası olan bağırmaz bilet alamayan bağırır diye bi mantık olur mu adamlar 75 ten sonra altlarına doldurdular ben bile tv Den içeri girecektim takım çoşkulu oynarsa tribün her türlü oyuna girer taraftar dünyada 1 kere maç almıştır o da 2 1 lik Liverpool maçıdır o da bir daha tekrarlanmayacaktır

Çevrimdışı Çağatay

Yalnız ben bir şeye çok takıldım. 2-2 olmuşken rakibin çökmüşken yüklenip üçü bulacağın dakikalarda Cenk' i çıkartıp Adriano' yu sokmak neden?

2-2 den sonra hoca tekrar 4-2-3-1 e dönmek istedi biraz garantici oldu açıkçası
4-4-2 yi bozmadan yüklenilmesi gerekirdi çünkü oyun artık elimizdeydi
sistem eskiye dönünce cesaretlenip üstümüze geldiler
he ama adriano yu illa ki almak istiyorsan da sistemi değiştirmeden
kanada q7 nin yerine alabilirdin yada ortada inlerin yerine alabilirdin
hoca yenik duruma düştüğü sisteme dönmeyi tercih etti
Hope for the Best, Plan for the Worst

Çevrimdışı mylife1903

Geçen sezon birbirlerine daha yakın oynayan ve kısa paslar, üçgenler, verkaçlar yapan bir grup vardı
Bu sezon daha direkt pas oynayan dediğin gibi boyu uzun bir takım var.
Haliyle o eski sisteme bu yeni dişliler oturmadı
Hoca hala deneme yanılma ile gidiyor.
Büyük ihtimal 4-5 hafta içinde sistem oturacaktır
ama hangi adamlarla hangi sistem orasını bilemiyorum
Hala inler-atiba ile orta ikili dewam mı edecek
yoksa birisinin yerine ozi mi geçecek
yada atiba-tolgay önlerinde talisca nasıl olur mesela ?
yada kanatlar bu kadar formsuz iken
ki dediğin gibi sistem oyuncuları değişince o eski kanat aktivitesi de kalmadı
geçen sene bekler yokken kanatlar daha verimli olurken
bu sene bekler kanatta daha aktif roldeler q7 ve olcay yokları oynuyor

ne dersin, elinde bu un süt şeker varken nasıl bir helva yapılır ?
Benim fikrime gore bekler kanat oyuncularini bypass ediyorlar. Kanat oyuncularindan olcay haric yapi olarak kutuya giren zaten yok boyle olunca ileride cogalamiyoruz. Sucu yanlis yerde ariyoruz. Olcay ve oguzhan cok formsuz. Hoca karijmayi da kesemiyor, kesse kerim oynayacak, kafasi onde kosan ayri bir tavuk daha sahada.
Oyunculara cok takilmamak lazim bence problem hocada zaten bu takim boyle oynamaya devam ederse ilk giden hoca olur koca takimi degistirecek degiliz. Bu kadroyu oynatamazsan, oynatacak olan gelir

Çevrimdışı onder23

İmkanınız varsa kayserispor'un attığı 2. golü izleyin
Birde dünkü quaresma'nın pozisyonuna bakın.

Edit : Link de eklendi.
http://www.ligtv.com.tr/lig/spor-toto-super-lig/goller/2016-2017/5/kayserispor/welliton-soares-18289

Çevrimdışı Bishamon

Yalnız ben bir şeye çok takıldım. 2-2 olmuşken rakibin çökmüşken yüklenip üçü bulacağın dakikalarda Cenk' i çıkartıp Adriano' yu sokmak neden?

Cenk çok yoruldu değişiklik istedi

Çevrimdışı atalay

Sneijder'in sol koridordan şut üzerine oyununa odaklanmış bir Marcelo, onun duraksamasıyla Eren'in koşusuna karşılık veren ve Josue'ye alan bırakan Tosic yenilen son pozisyonda yine başrol oyuncuları oldular. Fabri, öne doğru çıkıp açıyı iyi kapatmış fakat Josue'nin top kontrolü ve karar verme mekanizması olası bir golü engellemiş.

Çevrimdışı brkntcnr

Cenk çok yoruldu değişiklik istedi
Öyleyse eyvallah ama ben görmedim istediğini çıkarken de mutsuzdu zaten

Çevrimdışı brkntcnr

2-2 den sonra hoca tekrar 4-2-3-1 e dönmek istedi biraz garantici oldu açıkçası
4-4-2 yi bozmadan yüklenilmesi gerekirdi çünkü oyun artık elimizdeydi
sistem eskiye dönünce cesaretlenip üstümüze geldiler
he ama adriano yu illa ki almak istiyorsan da sistemi değiştirmeden
kanada q7 nin yerine alabilirdin yada ortada inlerin yerine alabilirdin
hoca yenik duruma düştüğü sisteme dönmeyi tercih etti
Kesinlikle öyle. Hoca önce maçı rakibe ikram etti biraz da şansla ilk yarı 2-0 geri düştük, sonra yaptığı hamlelerle ve galatasarayın pilinin bitmesiyle tam çevirecekken yeter bu kadar diyip beraberliğe razı oldu bence. Böyle olmamalı. Toplantıda da gazetecileri tersledi zaten var birşeyler ama Allah sonumuzu hayır etsin.

Çevrimdışı Berat

Her şey kendi elimizde, Şenol Hoca'nın elinde. Ligin kaderini de o belirleyecek, transferlerin geç gelmesinden dolayı halen takımı oturtma sürecindeyiz ve boş yere puanlar kaybediyoruz. Biraz rahat maç izlerim bu sene diyordum ama zor. Rakiplerimizi sürekli canlandırıp duruyoruz bu arada.

Çevrimdışı Çağatay

Benim fikrime gore bekler kanat oyuncularini bypass ediyorlar. Kanat oyuncularindan olcay haric yapi olarak kutuya giren zaten yok boyle olunca ileride cogalamiyoruz. Sucu yanlis yerde ariyoruz. Olcay ve oguzhan cok formsuz. Hoca karijmayi da kesemiyor, kesse kerim oynayacak, kafasi onde kosan ayri bir tavuk daha sahada.
Oyunculara cok takilmamak lazim bence problem hocada zaten bu takim boyle oynamaya devam ederse ilk giden hoca olur koca takimi degistirecek degiliz. Bu kadroyu oynatamazsan, oynatacak olan gelir

aslında hoca bu kadroyu bal gibi oynatır ama belli başlı tabularını yıkması lazım
q7 nin sadece hamle oyuncusu olarak gireceği gibi mesela
sağ açıkta da adriano mis gibi oynayabilir o yokken de düzeldiğinde aras girebilir
olcay ve ozi nin formsuzluğu aslında yeni oyuncu grubu ile kan uyuşmazlığı
yani eski sistemden kalan kısa paslara alışık bir ozi-olcay-atiba ile
bunları yapmayan inler-caner-gg-talisca
haliyle yeni oyuncu grubu yeni sistem ile eski oyuncu grubu eski sistem arasında kısa devre var
orta yolu hoca bulacaktır ama bunlar deneme yanılma ile oluyor
oyuncularının neler yapabildiğini nelere hakim olduklarını en iyi hoca görür
ki illa bu 4-2-3-1 olması gerekmez. oyuncu grubuna göre sistem oluşturulmalı
Hope for the Best, Plan for the Worst

Çevrimdışı atalay

Ayrıca bir takımın duran toplardaki savunma organizasyonu bu kadar kötü olmamalı. Zone + marking veya zone + man marking de uygulasak kenardan gelen tüm yüksek ve ilk toplara rakip oyuncular vuruyor. Bu seviyede bu kadar kolay goller yerseniz, sürekli telafi etmek için çabalarsınız.   

Çevrimdışı panic13

Ayrıca bir takımın duran toplardaki savunma organizasyonu bu kadar kötü olmamalı. Zone + marking veya zone + man marking de uygulasak kenardan gelen tüm yüksek ve ilk toplara rakip oyuncular vuruyor. Bu seviyede bu kadar kolay goller yerseniz, sürekli telafi etmek için çabalarsınız.   

burada bile Gomez'in eksikliği, aslında pozisyon alma ustalığını arıyoruz. Geçen sene bizzat rhodolfo, Marcelo ve Ersan'a alan paylaşımı yaptırıyordu. Bize lider bir oyuncu şart. ŞArt oğlu şart.
Bizler, ne olursa olsun Beşiktaşlıyız.

https://medium.com/@kasimpasacanavari

Çevrimdışı Bishamon

Bu arada Çarşamba günü U-21'ler Sariyer'de D. Kiev ile oynayacaklar.Giriş ücretsiz.Güzel bir boğaz havası alıp börek yiyip gelebilirsiniz işiniz yoksa  :D

Çevrimdışı kartal190321

hafta içi şampiyonlar ligi maçımız olmasaydı, dün gece aynı 11 le mi başlardık maça, eger talisca ve abubakar kiev maçından dolayı yedek bekletilmişse, hocanın kafasında öncelik şuan şampiyonlar ligi grubtan çıkmak, şayet böyle birşey yoksa , herkesin gördüğü şeyleri hoca ve yardımcıları nasıl görmezler, hiç biri çıkıpta hoca oguzhan 10 numara oynayamaz diyecek yürek yokmu yardımcılarda, yorumlara bakınca taraftarlarımız bile farkında, kulübede yönetenler nasıl farkında değil :alala:
“Ne yani, üstümde Beşiktaş forması varken yalan mı söyleyecektim!”

Çevrimdışı atalay

Bu arada senin istediğin 4-4-2 formasyonunu Galatasaray'ın Emre/Engin - Hamit ile oynadığı gibi oynayabiliriz sanki. @Çağatay Geçen sezon Rhodolfo, Ersan, Atiba ve Gomez ile sezonun ilk yarısında duran toptan gol yememiştik galiba. Yalnız oyuncular kadar organizasyonda da sıkıntı var. @panic13
[ Son Düzenleme: 26 Eylül 2016, 15:55:32 atalay ]

Çevrimdışı sallapati

Kaleci dedigin her yan topu yumruklamaya calismaz.. Volkan babacan da benim gozumde iyi kaleci degil... Fabride de bu hastalik var... Diger yaptigi isleri ortalama ustu yapiyor.. Yumrukladigi toplar disinda tolgadan daha guvenilir bir kaleci fabri.. Bizim oyun sisteminde ayagini kullanabilmesi de buyuk arti kendisi icin

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı sallapati

Dun benim zoruma giden quaresmanin 2. Golu attigimizda sanki galibiyet golu atmis gibi sevinmesiydi... Dusundum de gomez olsaydi aboubakar in yerinde cenk golu attiktan sonra kaleden topu alip santraya kosardi... Bu hareket zaten morali bozulmus rakibi de bitirirdi... Gomez ve sosa takimin zekasi ve sogukkanliligiydi.. Simdi takimin iq su daha dusuk daha az takim oyunu oynayan daha savruk bir takim...

Çevrimdışı 38life

Dünkü maçta yenilen ikinci golden sonra Atiba'nın "ayağa oynayalım, top yapalım" minvalinde bir çıkışı var. Bu teknik adamın planı dışında bir oyunun göstergesi olabilir. Fakat teknik adamın verdiği 'oyun özgürlüğü' sonrası bunun dışında bir planın oluşması mümkün değil.
Şenol hoca gidince muhtemelen Atibadan jübile yapıyor olacak. Jubilesini yapıp teknik direktörlük görevini Şenol hocadan devralsin.

Şaka bir yana yardımcı hocalik teklif edilebilir. Atiba'nin zekasına ve oyun gorusune guveniyorum
Gençliği yetiştiriniz. Geleceğin aydınlığına onlarla kavuşacaksınız.

Çevrimdışı sallapati

Hucum planimiz canerin doldur bosaltlarina... Quaresmanin birebirlerine kaldi malesef.... Ozluyorum gecen seneki tiki taka futbolunu

Çevrimdışı brkntcnr

Doğru transfer yapamıyoruz. Elimizde oturmuş bir sistem var ve sistemden memnunsun. Madem oyuncu kaybettin kaybettiğin türde oyuncular alman gerek. Başka bir oyun sistemine geçeceksen de transferleri erken yapman gerek ki hoca oyuncuları hazırlık maçlarında, antrenmanlarda deneye deneye göre göre lig başlayana kadar veya en geç 1-2 hafta geçince sistemini oturtsun. Ama son gününde 4 tane oyuncu getirirsen hocanın sistem oluşturması 10. haftayı bile bulur.

Çevrimdışı atalay

Chedjou konusunda görüşlerimi daha önce defalarca yazmıştım. Sözde futbol otoritelerine göre ligin en iyi savunmacısı. Aynı yanılsamayı Tosic ve Marcelo için de yaşayanlar var ki onlar için de fikrim gayet net. Savunmacı bireysel hataya müsait, temel görevlerini yerine getirmekte problemli ve sürekli gol yediriyor ise istediği kadar ekstra parametresi olsun; anlamsız!
[ Son Düzenleme: 25 Eylül 2016, 18:32:56 atalay ]

Çevrimdışı Berat

Dun benim zoruma giden quaresmanin 2. Golu attigimizda sanki galibiyet golu atmis gibi sevinmesiydi... Dusundum de gomez olsaydi aboubakar in yerinde cenk golu attiktan sonra kaleden topu alip santraya kosardi... Bu hareket zaten morali bozulmus rakibi de bitirirdi... Gomez ve sosa takimin zekasi ve sogukkanliligiydi.. Simdi takimin iq su daha dusuk daha az takim oyunu oynayan daha savruk bir takim...

Sosa gram umrumda değil de, 33 yaktı gitti. Geçen sene Olimpiyattaki Gs maçında çıldırıp kendi sürüp atmıştı golü.

Çevrimdışı ekrembaser

Sosa gram umrumda değil de, 33 yaktı gitti. Geçen sene Olimpiyattaki Gs maçında çıldırıp kendi sürüp atmıştı golü.
Bende tam tersini düşünüyorum 33 burda olup sosa olmasaydı 33 e sağlam küfür ediyo olurduk

Çevrimdışı Berat

Bende tam tersini düşünüyorum 33 burda olup sosa olmasaydı 33 e sağlam küfür ediyo olurduk

Neden anlayamadım?

Çevrimdışı LuceGel

Doğru transfer yapamıyoruz. Elimizde oturmuş bir sistem var ve sistemden memnunsun. Madem oyuncu kaybettin kaybettiğin türde oyuncular alman gerek. Başka bir oyun sistemine geçeceksen de transferleri erken yapman gerek ki hoca oyuncuları hazırlık maçlarında, antrenmanlarda deneye deneye göre göre lig başlayana kadar veya en geç 1-2 hafta geçince sistemini oturtsun. Ama son gününde 4 tane oyuncu getirirsen hocanın sistem oluşturması 10. haftayı bile bulur.
Tamamda bu durum Talisca Abubakarı yedek bırakmanı kanatlarda Q7 Olcay ısrarını Oğuzhan 10 numara ısrarını gerektirmiyor.
Birgün değil hergün BEŞİKTAŞ...

Etiketler: