Beşiktaş Futbol Takımı 2016/17 Sezonu
Beşiktaş Futbol Takımı 2016/17 Sezonu

Beşiktaş Forum|Beşiktaş Futbol Takımı 2016/17 Sezonu 2016/17 Sezonunu bu başlıkta konuşacağız.

0 Üye ve 360 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Beşiktaş Futbol Takımı 2016/17 Sezonu  [Okunma sayısı 8422867 defa] Beşiktaş Futbol Takımı 2016/17 Sezonu

Çevrimdışı Yunus Emre Dökmeci

Cenk Tosun Beşiktaş'ın 15 Yıl Sonra Gol Kralı Olan İlk Türk Futbolcusu Olacak

Beşiktaş'ta 17 golü bulunan Cenk Tosun, sezon sonunda gol kralı olması halinde 15 yıl sonra kulüpte gol kralı olan ilk Türk futbolcu olacak.

Siyah-Beyazlılar'a 2014-15 sezonunun başında Gaziantepspor'dan transfer olan Cenk Tosun, Kara Kartal'daki 3. yılında krallık yarışında Süper Lig'in 1 numaralı favorisi konumunda bulunuyor. Slaven Bilic yönetimindeki takımda ilk sezonunu 5 golle tamamlayan Cenk, 2015-16 döneminde Şenol Güneş'in gelmesiyle birlikte uçuşa geçti.
Kopar Kıyamet Çöker Karanlık
Allah Bizi Affetmez Çok Günah Aldık
Sevenler Ayrılmaz Biz Bir Plan Yaptık
Tüm çArşı Cehenneme Kombine Aldık

Çevrimdışı tuncaboylu

Hayır tabiki Ben Başak'a gitmeden önce almalıydık diyorum şu vakitten sonra Cengiz'in peşinde koşup bu paraları vermek hele şu FFP durumunda mantıksız,  1 milyon tl vermiş Başak biz 2 milyon tl verebilirdik onu demek istiyorum. Miloseviclere, Francolara bu paraların verildiği ortamda o dönem 500 bin euroya bu adamı almak çok da mantıksız olmazdı ama bu tabi bu konuşulanlar hep varsayım üzerine, sadece genç ve gelecek vaad eder diye aldığımız oyuncular yerine bunlara yönelebilirdik diyorum daha Aras'ı var bunun.
1 milyon TL değil, 700 bin Euro verdiler. Ve sanırım bonservisinin bir kısmı hala Altınordu'da.

Lenovo A6020a46 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hocaya suç bulmak lazım.

22 yaşında Hırvat milli takımının ilk 11'inde oynayan stoperi 3 maçta çöp ilan eden sabırsız bir taraftar kitlesi var.

Cengiz iki maçta top kaptırıp gol yedirse, kürekler bilenir bizde.

Başakşehir'de oynamak kolay: Taraftar baskısı yok, sosyal medya baskısı hiç yok, takımdan beklenti düşük olduğu için ligi 4. bitirse kızan yok.

Orada Uğur Uçar, Yalçın Ayhan, Mehmet Batdal ve Pektemek gibi büyük takımlarda istenmeyen adamlar da performans veriyor. Öyle düşünmek lazım.

Mitrovic icin ilk izlenimlerim Olumsuz gözüksede dediklerine katiliyorum , Beşiktaş ta oynamak ile Basaksehirde oynamak arasinda cok buyuk fark var her açıdan :tabe:

Fbye yaranmaya calisiyor suan, yoksa pro adam boyle abuk sabuk seyler soylemez. 4-5 yillik sozlesmeyi kapip dalgasina bakacak. Ismael neler demisti yahu "istemedigi tasvip etmedigi bazi tezahuratlar icinde ismi gecmis"
Abi 3 yil icin 6.7 milyon € alacakmış yani yillik 2.2 milyon € iyi para bunlar boyle para saçmaya devam etsinler :bandit:

Çevrimdışı taner37

Almanyadan aldığımız genç Oğuzhan vardı bu çocuğun durumu nedir? İstenileni veremeyeceği yönünde karar mı aldık yoksa altyapıya transfer yapmış olduğumuz için yıl doldurup bizim altyapımızdan çıkmış statüsüne mi uydurmaya çalışıyoruz?
Alt yapıda oynuyor..

6 Mayısta da inşallah Kocaeli Birlik spor u satın alıyoruz. 2. Ligde oynayacak takım ismi falan değişecek diyorlar Beşiktaş B gibi. Alt yapı oyuncuları orada şans bulacak... bu yönde haberler var. Kocaeli Birlik spor PTT için playofflara kaldı belki PTT ye De çıkabilir..
Şampiyon Beşiktaş

Çevrimdışı Gökhan Kurt

[KONU DIŞI ]

Almeida kaleye geçti, AEK finale kaldı

Yunanistan Kupası’nda AEK, eski Beşiktaşlı Hugo Almeida’nın kırmızı kart gören Giannis Anestis’in yerine kaleye geçmek zorunda kaldığı maçta Olympiakos’a 1-0 yenilmesine rağmen finale yükseldi  :lol:

Çevrimdışı tuncaboylu

Abi Kerimden belli oranda Faydalandik cok zarar da etmedik Bonservis ile sattik

Milosevicte ayni sekilde zaten cok az maliyetli bir oyuncuydu kiralaya kiralaya bonservisine verdiğimiz paranın yarisini çıkarttık Potansiyeli var dedik proje transferi dedik olmadi tutmadi ne yapalim zar her zaman düşes gelmez

Sirf Mehmet ekici Fb ye gitmesin diye Yok pahasına Olcayi verdik , Ha Olcayi çok mu beğeniyorum ? Hayır !! Ama Olcay gibi adami 200.000 € ya satacagima kulübede oturturum :bandit:
Olcay'ı kulübede oturtmanın maliyeti senelik 1.5 milyon euro.

Çevrimdışı Gökhan Kurt

1 milyon TL değil, 700 bin Euro verdiler. Ve sanırım bonservisinin bir kısmı hala Altınordu'da.

Evet  doğru abi, Altınordu Baskanı 3*4 ay önce açıklama yaptı: Cengiz'in bonservisini üç büyüklere vermicez diye.
Hedefleri Dortmund ve EPL ymiş.

Mario Gomez bombası! Gizli sözleşme...

Beşiktaş, Mario Gomez konusunda bir yandan Fiorentina ile Wolfsburg arasındaki gizli sözleşmeye ulaşmaya çalışırken, diğer taraftan Alman golcüyü bedelsiz olarak yeniden kadrosuna katmanın hesaplarını yapıyor. - Beşiktaş

Mario Gomez bombası! Gizli sözleşme...
Fiorentina’dan kiralık olarak geldiği Beşiktaş’ta geçtiğimiz sezon hem şampiyonluk hem de gol krallığı yaşayan Mario Gomez yeniden siyah-beyazlıların gündemine girdi.

Beşiktaş Kulübü dün KAP’a yaptığı açıklamada, Alman golcünün Fiorentina’dan 1 milyon 50 bin euro karşılığında Wolfsburg’a transfer olduğu ve 525 bin euro tutarındaki payın siyah-beyazlılara ödeneceğini bildirirken, hukuki inceleme ve takibin devam ettiğini duyurdu.

Bir yıl sonra

Mario Gomez’le ilgili belge toplamaya devam eden Beşiktaş Yönetimi’nin, Fiorentina ile Wolfsburg arasındaki özel bir maçın bedelinin, gizli bonservis olduğu üzerinde durduğu aktarıldı. Konunun hukuki sürecini bu madde üzerinden takip eden siyah-beyazlıların her iki taraftan kulüpler arasındaki resmi sözleşmeye ise henüz ulaşamadığı ifade edildi.
İlişkili Haber Metin Albayrak'tan Talisca açıklaması: Rakam çok büyükMetin Albayrak'tan Talisca açıklaması: Rakam çok büyük
Hukuki süreci sonuna kadar kovalayacak olan Beşiktaş’ın, Mario Gomez’in sezon sonunda bedava gelmek istemesi halinde bu oyuncuyla masaya oturmaya sıcak baktığı belirlendi. Wolfsburg ile imzaladığı sözleşmedeki özel maddeler gereğince sezon sonunda serbest kalma ihtimali bulunan Gomez’in bedelsiz olarak bir yıl sonra Beşiktaş’a gelebileceği ifade edildi. Siyah-beyazlıların bu ihtimalin gerçekleşmesi halinde bile hukuki takibi bırakmayacağı da vurgulandı.

Gizli sözleşme

Beşiktaş’ın yaptığı araştırmalar neticesinde, bir menajer organizasyonunun, Mario Gomez’i Fiorentina’dan Wolfsburg’a götürdüğü ve sözleşmede yer almayan gizli bonservisin de yine bu menajerler tarafından hazırlandığı da iddia edildi.

Mario Gomez’in, Wolfsburg ile yaptığı sözleşmedeki özel maddelere göre Beşiktaş’a bedelsiz gelebileceği ifade edildi.

Kaynak: Skorer

Çevrimdışı tuncaboylu

Abi 3 yil icin 6.7 milyon € alacakmış yani yillik 2.2 milyon € iyi para bunlar boyle para saçmaya devam etsinler :bandit:
İmza parası da vardır en az 1 - 1.5.

Çevrimdışı tuncaboylu

Evet  doğru abi, Altınordu Baskanı 3*4 ay önce açıklama yaptı: Cengiz'in bonservisini üç büyüklere vermicez diye.
Hedefleri Dortmund ve EPL ymiş.
O herifte futbolcu yetiştirme işine girmiş müteahhit tipi ve zihniyeti var.

Beşiktaş, Şenol Güneş'e Yeni Teklif Yaptı

Beşiktaş, daha önce sözleşme teklifi bulunduğu Şenol Güneş'e tekrar teklif yaptı. Tecrübeli hoca, 'Bir yere gitmeye niyetim yok. Sezon sonunda görüşelim.' dedi.

Teknik Direktör Şenol Güneş'in 1 yıllık opsiyonlu sözleşmesini 2+1 yıla çıkarmak isteyen Beşiktaş yönetimi, bir süre önce tecrübeli hocaya yeni imza teklifinde bulunmuştu. Yönetimin bu isteğine, siyah-beyazlılarla özdeşleşen, "Burası Beşiktaş, imzalar kalplere atılır" sözleriyle karşılık verip sezon sonunu işaret eden Güneş, kendisine yapılan ikinci teklifi de benzer bir şekilde yanıtladı.

"BİR YERE GİTMEYE NİYETİM YOK"

Bu konuda ikinci başkan Ahmet Nur Çebi ile görüşen Şenol Güneş'in, "Şu anda benim için en önemli şey şampiyonluk. Önce şampiyonluğu garantileyelim, sonra oturur konuşuruz. Acelesi yok, çünkü Beşiktaş'ta mutluyum, bir yere gitmek gibi bir düşünce içerisinde değilim" dediği öğrenildi.

Sabah'ın haberine göre; Fenerbahçe maçında şampiyonluk turu atmayı planlayan yönetimin, bu karşılaşmanın ardından Güneş'le masaya oturması bekleniyor.

Çevrimdışı taner37

O herifte futbolcu yetiştirme işine girmiş müteahhit tipi ve zihniyeti var.

Adam haklı değil mi?

Cağlar söyüncü bize gelseydi mesela hali ne olurdu? Çocuk 19 yaşında Bundesliga'da oynuyor.. Cengiz de gelse o da muhtemelen yedek olurdu. Böyle oyuncular rahat oynayabileceği üst lig takımlarına gitmeli. En güzel örnek Başakşehir. Bizim taraftar 2-3 maçta oyuncu gömmeye meraklı. Bknz mitrovic
Şampiyon Beşiktaş

Çevrimdışı Mehmet Ali C.

Hocaya suç bulmamak lazım.

22 yaşında Hırvat milli takımının ilk 11'inde oynayan stoperi 3 maçta çöp ilan eden sabırsız bir taraftar kitlesi var.

Cengiz iki maçta top kaptırıp gol yedirse, kürekler bilenir bizde.

Başakşehir'de oynamak kolay: Taraftar baskısı yok, sosyal medya baskısı hiç yok, takımdan beklenti düşük olduğu için ligi 4. bitirse kızan yok.

Orada Uğur Uçar, Yalçın Ayhan, Mehmet Batdal ve Pektemek gibi büyük takımlarda istenmeyen adamlar da performans veriyor. Öyle düşünmek lazım.

aynen öyle valla pektemek'in bonservisini alırlar umarım.

Çevrimdışı tuncaboylu

Mitrovic icin ilk izlenimlerim Olumsuz gözüksede dediklerine katiliyorum , Beşiktaş ta oynamak ile Basaksehirde oynamak arasinda cok buyuk fark var her açıdan :tabe:
Adamların lig maçında 1.000 kişi oluyor ve sesleri bile çıkmıyor.

Bizim hazırlık maçında 10.000 kişi oluyor ve kötü oynayan adamı ıslıklıyorlar.

Çevrimdışı tuncaboylu

aynen öyle valla pektemek'in bonservisini alırlar umarım.
Ellerinde çok fazla ofansif oyuncu oldu, ve bazıları gelişmeye açık: İrfan Can, Adebayor, Mehmet Baysal, Cengiz Ünder, Edin Visca, Mossoro ve kiradaki Cikaleshi.

Bu tarz bir takım için fazla kalabalık. O yüzden bonservisini almak bir yana, tekrar kiralarlarsa bile sevinirim.

Çevrimdışı Serhat Akkaya

Adamların lig maçında 1.000 kişi oluyor ve sesleri bile çıkmıyor.

Bizim hazırlık maçında 10.000 kişi oluyor ve kötü oynayan adamı ıslıklıyorlar.

Olcay kötü oynadığı için ıslıklanmadı bunu elli kere söylicem ama şu ayrımı iyi yapalım Olcay oynamadığı için ıslıklandı, doğru yanlış o apayrı bir şey, kalsaydı Babel kadar katkı sağlar mıydı? Taraftara suçu atmak en güzeli :) Futbolcunun hiç suçu yok. Neden herşeyi genelleme huyunuz bu kadar üst düzeyde anlayamıyorum.
Korku akıl katilidir.

Çevrimdışı Serhat Akkaya

Olcay kötü oynadığı için ıslıklanmadı bunu elli kere söylicem ama şu ayrımı iyi yapalım Olcay oynamadığı için ıslıklandı, doğru yanlış o apayrı bir şey, kalsaydı Babel kadar katkı sağlar mıydı? Taraftara suçu atmak en güzeli :) Futbolcunun hiç suçu yok. Neden herşeyi genelleme huyunuz bu kadar üst düzeyde anlayamıyorum.
Bu tarz uyarılar diğer futbolcular, yönetim ve teknik heyet içinde önemlidir, olcay formsuzluğunu geçtim tamamen salmıştı herşeyi, takımın neşesi olması vs gibi şeyleri geçelim zaten sıkıntılı bir kanat rotasyonunda skora oyuna katkısı olmayan bir adamdan kurtulmuş olduk bu sayede onun yerine skora ve oyuna daha çok katkı yapan bir adam kazandık. Olayın iyi tarafından baktım.. Benzer şekilde Tolga'nın durumu da var. Kimse tepki göstermese şu an hala kalede Tolga'yı izliyor olabilirdik..
[ Son Düzenleme: 27 Nisan 2017, 12:04:26 Serhat Akkaya ]
Korku akıl katilidir.

Çevrimiçi underworld

Ellerinde çok fazla ofansif oyuncu oldu, ve bazıları gelişmeye açık: İrfan Can, Adebayor, Mehmet Baysal, Cengiz Ünder, Edin Visca, Mossoro ve kiradaki Cikaleshi.

Bu tarz bir takım için fazla kalabalık. O yüzden bonservisini almak bir yana, tekrar kiralarlarsa bile sevinirim.

pektemek tipinde yerli golcüsü yok o yüzden kiralık kesin bonservis bi ihtimal gözüyle bakıyorum.

Çevrimdışı tuncaboylu

Tolga neden Astra maçında ıslıklandı peki?

Senin hazırlık maçların bile adamların lig maçlarından daha stresli, buna bir itirazın var mı?

Çevrimdışı Serhat Akkaya

Tolga neden Astra maçında ıslıklandı peki?

Senin hazırlık maçların bile adamların lig maçlarından daha stresli, buna bir itirazın var mı?

Yok ama kimse çıkıp 19 yaşında adamı ıslıklamaz ki ben Beşiktaş tarihinde böyle bir şey hatırlamıyorum, varsayımlar üzerine konuşmak yanlış..
Korku akıl katilidir.

Çevrimdışı cagdas44

Almanyadan aldığımız genç Oğuzhan vardı bu çocuğun durumu nedir? İstenileni veremeyeceği yönünde karar mı aldık yoksa altyapıya transfer yapmış olduğumuz için yıl doldurup bizim altyapımızdan çıkmış statüsüne mi uydurmaya çalışıyoruz?

Muhtemelen altyapı için bekletiliyor bir ara A takım hevesini dillendiriyordu ama sanırım konu açıklandı sustu son U-21 maşında golü var

Çevrimdışı Egos

Bu tarz uyarılar diğer futbolcular, yönetim ve teknik heyet içinde önemlidir, olcay formsuzluğunu geçtim tamamen salmıştı herşeyi, takımın neşesi olması vs gibi şeyleri geçelim zaten sıkıntılı bir kanat rotasyonunda skora oyuna katkısı olmayan bir adamdan kurtulmuş olduk bu sayede onun yerine skora ve oyuna daha çok katkı yapan bir adam kazandık. Olayın iyi tarafından baktım.. Benzer şekilde Tolga'nın durumu da var. Kimse tepki göstermese şu an hala kalede Tolga'yı izliyor olabilirdik..

olcay ıslıklanmadan da gönderilebilirdi, ıslıklamanın hiçbir anlamı yoktu. tolga'ya tepki gösterilmese de kalede fabri olurdu.

Çevrimiçi Necmi

Hayır tabiki Ben Başak'a gitmeden önce almalıydık diyorum şu vakitten sonra Cengiz'in peşinde koşup bu paraları vermek hele şu FFP durumunda mantıksız,  1 milyon tl vermiş Başak biz 2 milyon tl verebilirdik onu demek istiyorum. Miloseviclere, Francolara bu paraların verildiği ortamda o dönem 500 bin euroya bu adamı almak çok da mantıksız olmazdı ama bu tabi bu konuşulanlar hep varsayım üzerine, sadece genç ve gelecek vaad eder diye aldığımız oyuncular yerine bunlara yönelebilirdik diyorum daha Aras'ı var bunun.
Cengiz başakta tutunca şimdi konuşması kolay oluyor değilmi
bizde başakda bulduğu şansı bulamazdı. şimdi 2M yi sokağa attık diye
gömenlerin listesini yapsak seni listenin başına yazardık. Nasıl şans bulamayıp
Beşiktaş formasını en kritik maçlarda giymek zorunda kalan mitrovici
gömdüğünüz gibi. Unutuyorsunuz geçen sene devre arasında alındığında
marcelonun nasıl gömüldüğünü. Onun için neler dendiğini
al oğuzhan dortmunt alt yapısından geldi. gönderdik U21 e 19 yaşında bir
çocuğun a kadroda şans bulması mümkün değildi. Vay efendim niye aldık
kadroya giremiyor satılsın bu kelimeler oğuzhan için söyleniyor tıpkı Cengizi alsak onun için
söyleneceği gibi

Çevrimdışı arda

Muhtemelen altyapı için bekletiliyor bir ara A takım hevesini dillendiriyordu ama sanırım konu açıklandı sustu son U-21 maşında golü var

Ona bende bakmıştım ama UEFA'nın şöyle bir kuralı var;

• UEFA defines locally-trained or 'homegrown' players as those who, regardless of their nationality, have been trained by their club or by another club in the same national association for at least three years between the age of 15 and 21. Up to half of the locally-trained players must be from the club itself, with the others being either from the club itself or from other clubs in the same association.

Oğuzhan Aydoğan
Born/age: Feb 4, 1997 (20)

16/17   Aug 5, 2016   Borussia Dortmund U19   Germany   B. Dortmund U19    Besiktas JK II   Turkey   Besiktas II   

3 sene sonunda 18/19 sezon sonu, 22 yaşında olacak  :alala:

[ Son Düzenleme: 27 Nisan 2017, 12:28:20 arda ]
Ama allahtan Beşiktaş’a olan bağım başarıya bağlı değil. Bunu her zaman söylüyorum, ben en çok Beşiktaş yenildiği zaman Beşiktaşlı olduğumu hissediyorum. Bu en başında da böyleydi hâlâ da böyle. Siyah Ulan

Etiketler: