Beşiktaş Futbol Takımı 2016/17 Sezonu
Beşiktaş Futbol Takımı 2016/17 Sezonu

Beşiktaş Forum|Beşiktaş Futbol Takımı 2016/17 Sezonu 2016/17 Sezonunu bu başlıkta konuşacağız.

0 Üye ve 486 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Beşiktaş Futbol Takımı 2016/17 Sezonu  [Okunma sayısı 8470134 defa] Beşiktaş Futbol Takımı 2016/17 Sezonu

Çevrimdışı Kuntz

Daha önce konuşuldu mu bilmiyorum ama, şu '3. yıldız' söyleminden biraz uzaklaşmamız gerekiyor gibi hissediyorum. Renklilerin 11-12 sene önce aldığı bir rütbeye bu kadar anlam yükleyince komik duruma düşüyoruz gibime geliyor.

'Bu sene o sene, bundan sonra her sene' sloganı daha etkiliydi. Rakipler için de ürkütücü tabi... Şimdi bir de ikinci sene üstüste şampiyonluğa gidiyoruz. 'Bundan sonra her sene'yi, ya da '1-2-3 yıl yetmez, 4-5-6 olsun'u vurgulamak daha iyi olabilir diye düşünüyorum.

Yıldız meselesi işin hikaye kısmı. Şu an için ellerinde övünecek bir şeyleri olmayanların ağızlarına sakız ettiği bir şey. O kafa ile bakacak olsak, yıldız sistemi erken gelseydi, biz ikinci yıldızı 91-92 sezonunda takmış olacaktık, Galatasaray ise halen tek yıldızla mücadele ediyor olacaktı o dönem bazında. O yüzden de en güzeli söylediğin gibi davranmak. Bizim yıldızlarla işimiz yok, üst üste kazanabildiğimiz kadar şampiyonluk kazanmalıyız. Hem camiada, hem futbolcularda 3. yıldızı taktık görev bitti gibi bir kafa yapısının da önüne geçmek için bu elzem. Bundan sonra her sene bizim için şu anda en ideal slogan ve algı yaratma biçimi.

Çevrimiçi mellfred

Agalar, Sosa da bal gibi iş yaptı Talisca da...Kimsenin şüphesi olmasın 3. bir isim gelse seneye o da iş yapacak. Artık özne futbolcu  değil özne Beşiktaş. Bu forma, bu atmosfer, bu camia iş yaptırıyor. Şu ortamda benim zamanında tutmadığım Matias Delgado bile çok iş yapardı.
keramet şenol hocadır

Çevrimiçi Necmi

+1903

4-2-3-1 oynayacaksan adamın sosa/delgado gibi oos olacak. hızlı düşünüp bir an önce pas verecek. talisca gibi ayağında top tutarsan sopayı yersin yerden kalkamazsın. ya sistemi değiştireceksin ya da taliscayı
:nerd: taliska ayağında topmu tutuyor :alala:
talisca şu kafasını sarıya boyamış saçı takke gibi duran oyuncumuzdan
bahsediyoruz :D  maçta üst üste 3 kere topa dokunduğunu bile görmek
pek mümkün değil zaten attığı gollerde yaptığı asistlerde çok hızlı haraket
etmesinden kaynaklı oluyor genelde kalecileri avlıyor. kaleciler ne yapacağını anlamadan yapıştırıyor.
sosamı hızlı düşünüyordu bir an önce pas veriyordu. sosa topla driplingi seven bir oyuncuydu
genelde driplingle bir kaç kişiye çalım atar sonra ya pas verir yada kaleye vururdu.
siz gerçekten nasıl bir sosa hayali yaratmışsınız kafanızda. Sosa şimdiki Babelden pekde farklı oynamıyordu aslında
şut şiddetleri bile aynı kaleci nasıl yedi diyorsun ama aslında uzanamayacağı köşeye bırakıyorlar.
şu anda babel ne kadar kanatsa sosada o kadar on numaraydı :D
aslında on numara dediğiniz Talisca gibi adamlardır delici golcü kimliklerde olan oyuncular. Tarihdeki iyi on numaralara bakın bir.
aslında bir çok kişinin on numara diye düşündüğü oyuncu sekiz numara on numaraların golcü kimliği ön plandadır.
mesela tolgay adana maçında tam sekiz gibi oynadı. on numara dediğin forvet arkasıdır. Ayağına top geldiğinde yapıştırır.
talisca on numara ve on numara gibide oynuyor. Taliscanın önünde gomez gibi bir santrafor olsa gol olur yağar

Çevrimiçi Necmi

Bizim taraftarlar Başak maçı için doğu üst tarafını da dolduruyormuş.
nasıl dolduruyor bilet vermiyorki passo bjk passo kartlar misafir dışında geçmiyor.

Çevrimiçi levitate

nasıl dolduruyor bilet vermiyorki passo bjk passo kartlar misafir dışında geçmiyor.
Kart falan değiştiriyorlarmış abi :D
Morty, Morty! Hey morty!!! Morty garaj garaja gel Morty
Tezgahın üzerindeyim morty Turşuyu ters çevir Hadi turşuyu çevir morty pişman olmayacaksın çok faydasını göreceksin

Kendimi turşuya dönüştürdüm Morty, bum! Büyük sürpriz! Bir turşu oldum, buna ne diyorsun bakalım? Kendimi turşuya dönüştürdüm!

Çevrimdışı cursedofdragon

Kart falan değiştiriyorlarmış abi :D

şu profil fotondaki çocuk senmisin levitate :D

Çevrimdışı Berat

Bu ekibin yalancısıyım abi. :)

Çevrimdışı ardiles

:nerd: taliska ayağında topmu tutuyor :alala:
talisca şu kafasını sarıya boyamış saçı takke gibi duran oyuncumuzdan
bahsediyoruz :D  maçta üst üste 3 kere topa dokunduğunu bile görmek
pek mümkün değil zaten attığı gollerde yaptığı asistlerde çok hızlı haraket
etmesinden kaynaklı oluyor genelde kalecileri avlıyor. kaleciler ne yapacağını anlamadan yapıştırıyor.
sosamı hızlı düşünüyordu bir an önce pas veriyordu. sosa topla driplingi seven bir oyuncuydu
genelde driplingle bir kaç kişiye çalım atar sonra ya pas verir yada kaleye vururdu.
siz gerçekten nasıl bir sosa hayali yaratmışsınız kafanızda. Sosa şimdiki Babelden pekde farklı oynamıyordu aslında
şut şiddetleri bile aynı kaleci nasıl yedi diyorsun ama aslında uzanamayacağı köşeye bırakıyorlar.
şu anda babel ne kadar kanatsa sosada o kadar on numaraydı :D
aslında on numara dediğiniz Talisca gibi adamlardır delici golcü kimliklerde olan oyuncular. Tarihdeki iyi on numaralara bakın bir.
aslında bir çok kişinin on numara diye düşündüğü oyuncu sekiz numara on numaraların golcü kimliği ön plandadır.
mesela tolgay adana maçında tam sekiz gibi oynadı. on numara dediğin forvet arkasıdır. Ayağına top geldiğinde yapıştırır.
talisca on numara ve on numara gibide oynuyor. Taliscanın önünde gomez gibi bir santrafor olsa gol olur yağar

abi sosadan öyle bahsetmişsin ki töreden farkı kalmamış neredeyse. çalım-dribling kararında yapardı tek pas akıcı oyunun en önemli aktörüydü. geçen gün @Egos yazmıştı madem kısa paslı akıcı oyunun merkezinde oğuzhan atiba olcay vardı peki bu sezon başında neden aynı oyunu oynayamadık? cevabı bariz belli. sosa milanda regista rolünde oynamaya başladı pirlonun görevini verdiler ne kadar başarılı olur ayrı konu ama geriden oyun kurucu oynayabilmek için oyunu hızlı okumak gerekiyor sosadan ışık almasalardı en başından transfer etmezlerdi.

10 no'nun gereksinimleri zamanla değişiyor. maradona/messi kıyaslaması yapılıyordu. maradona 10 numaraydı messi kanat forvet oynuyor öyle eskisi gibi göbekte çalım atayım 5 kişiyi çalımlayım yaptırmıyorlar adama.

taliscaya yer bulmaya çalışıyoruz ve 4-2-3-1 de forvet arkasında talisca olmuyor. her maç yerlerde geziniyor kaçıncı maçında ayağını kırmışlardı? ayak kemiği yumuşak doku diz bağları vs derken böyle gider oyuncuya yazık ederiz. ayağında top tutmasına örnek ceza yayına doğru topla hareketlenmesi. rakipler taliscayı bildiğinden vurmasından korkuyorlar hakemler kaç faulü es geçti hesabı yok.

talisca varsa ona uygun sistem yapmak bizi küçültmez juve dybalayı oynatmak için forvet arkasında mandzukçle partner yaptı. dybalayla barçaya 2 tane salladı turu kaptılar. 4-2-3-1 de talisca gibi oynasaydı onuda duman ederlerdi. 3-4-2-1 güncel formasyonların en umut veren dizilimi ve talisca için birebir hatta tüm takım için en ideal sistem. yani amaç taliscaya çamur atmak değil tam aksine ona uygun şekilde evrilmek
[ Son Düzenleme: 26 Nisan 2017, 00:22:02 ardiles ]

Çevrimiçi levitate

Tezgahın üzerindeyim morty Turşuyu ters çevir Hadi turşuyu çevir morty pişman olmayacaksın çok faydasını göreceksin

Kendimi turşuya dönüştürdüm Morty, bum! Büyük sürpriz! Bir turşu oldum, buna ne diyorsun bakalım? Kendimi turşuya dönüştürdüm!

Yok abi Filthy Frank o :D

yav olm şu profil fotona adam gibi birşey koysana bi bulut koyuyon bi bu garip adamı koyuyon :D

al bunu koy bari :D  :evillol:

Çevrimdışı taner37

Fernando Torres bizde kac gol atar sizce?
Şampiyon Beşiktaş

Çevrimdışı Sir Alex Ferguson

Talisca payet gibi kendimi sakatlarım falan gibi tehdit etse bize gelse olmaz mı  :lol: :lol:

Çevrimiçi Necmi

abi sosadan öyle bahsetmişsin ki töreden farkı kalmamış neredeyse. çalım-dribling kararında yapardı tek pas akıcı oyunun en önemli aktörüydü. geçen gün @Egos yazmıştı madem kısa paslı akıcı oyunun merkezinde oğuzhan atiba olcay vardı peki bu sezon başında neden aynı oyunu oynayamadık? cevabı bariz belli. sosa milanda regista rolünde oynamaya başladı pirlonun görevini verdiler ne kadar başarılı olur ayrı konu ama geriden oyun kurucu oynayabilmek için oyunu hızlı okumak gerekiyor sosadan ışık almasalardı en başından transfer etmezlerdi.

10 no'nun gereksinimleri zamanla değişiyor. maradona/messi kıyaslaması yapılıyordu. maradona 10 numaraydı messi kanat forvet oynuyor öyle eskisi gibi göbekte çalım atayım 5 kişiyi çalımlayım yaptırmıyorlar adama.

taliscaya yer bulmaya çalışıyoruz ve 4-2-3-1 de forvet arkasında talisca olmuyor. her maç yerlerde geziniyor kaçıncı maçında ayağını kırmışlardı? ayak kemiği yumuşak doku diz bağları vs derken böyle gider oyuncuya yazık ederiz.

talisca varsa ona uygun sistem yapmak bizi küçültmez juve dybalayı oynatmak için forvet arkasında mandzukçle partner yaptı. dybalayla barçaya 2 tane salladı turu kaptılar. 4-2-3-1 de talisca gibi oynasaydı onuda duman ederlerdi. 3-4-2-1 güncel formasyonların en umut veren dizilimi ve talisca için birebir hatta tüm takım için en ideal sistem.
neden olmadığı basit sene başı ozi bir kaç maç oynadı milli takımdan dönmüştü yerlerde sürünüyordu
ondan sonrada sakatlandı. doğru dürüst bu üçlü hiç oynamadı.genede alanya ve sonrasında konya maçlarında o pas oyununu görmüştük
sonrasında ozi sakatlandı zaten bunu görmemişdim @Egos  sezon başında neden görmediğimizi merak ediyorsa açıp
o maçlardaki Beşiktaş kadrosuna baksın. ozi iyileşti takıma girdi bu seferde olcay gitti. kaldıki o pas oyununu gene oynuyoruz
sadece daha geliştirdik. şu anda hızlı hücum etmek için değil oyuna hakim olmak için oynuyoruz.
Taliscaya gelince yerlerde sürünüyorsa kurban olayım onun sürünüşüne. Bazen maçın içinde sosayı kaybederdik.
herşey çok çabuk unutuluyor.
madzukic juvede forvet arkası değil kanat oynuyor yanlız yer bulamadığı için kanata kaydırdı.
elimize alexin genci daha hızlısı top süreni daha iyi topa vuranı hava hakimiyeti olanı gelmiş
biz beğenmiyoruz. sosa küçük maçların büyük oyuncusuydu bana bir tane iyi oynadığı büyük maç söylermisin
beğenmediğin Talisca on numara oynamadığını söylediğiniz beşiktaşın oynadığı  zorluk derecesi en yüksek iki lyon
maçınada imza attı. on numara nasıl olurmuş kendinize algı yaratmadan oturun Beşiktaş maçını öyle izleyin
quaresma olmadığında nasıl sorumluluk alıyor bu maçta gördük ona uygun sistem yapmak neki zaten ona uygun sistemde
oynuyoruz.
Diyorum hep burda yorum yapanların çoğu ezbere yorum yapıyor. Hiç gözlemleyipde kendi fikrini söyleyen göremiyorum
tek tük zaten onlarda makul açıklama yapıyor. Biri ortaya bir şey atıyor sonra o yapışıyor. herkes düşünmeden incelemeden
onun üzerine konuşuyor.
Talisca 5-6 maçtır gerçek bir on numara gibi oynuyor. handikapı oziden hiç destek alamıyor. bakın ozinin istatistiklerine
hücuma dönük hiç bir hamlesi yok. ben taliscaya yer açacağıma oziyi keser oraya tolgayı yerleştirirdim daha fazla top
kaybediyor belki ama kesinlikle topu aldığında dikine oynuyor. pas oyununda çuvallamamızın en büyük nedeni
ozinin eski ozi olmaması kaçak oynaması lakayt paslar vermesi çok fazla top kaybı yapıyor hemde tehlikeli bölgede
pasıda verdikten sonra ileri gitmiyor pasları genelde yatay oynuyor.
Hem burda boşa konuşuyoruz açın geçen seneki pas oyunumuza bakın bakalım sosayı o pas oyununun neresinde bulacaksınız.
bu sene geçen seneye göre çok daha fazla pas oyunu yapabilecek seviyede oyuncumuz var aslında sorun merkezdeki
oyuncunun bunu istemiyor olması.

Çevrimiçi Necmi

Bu ekibin yalancısıyım abi. :)
passo kartını iptal ederek oluyor evet bu bilinen bir şeyde passomuz üzerinde kombine var nasıl iptal edeceğiz
o iş hiçte kolay bir şey değil.

Çevrimiçi Necmi

Fernando Torres bizde kac gol atar sizce?
sen neden moderasyondasın :alala:

Çevrimdışı Berat

passo kartını iptal ederek oluyor evet bu bilinen bir şeyde passomuz üzerinde kombine var nasıl iptal edeceğiz
o iş hiçte kolay bir şey değil.

Zaten deplasman grupları alıyormuş abi(kombinesiz olanlar), siz artık televizyondan takip edersiniz. :D

Çevrimiçi Necmi

Zaten deplasman grupları alıyormuş abi(kombinesiz olanlar), siz artık televizyondan takip edersiniz. :D
:duman:
misafir tribüne yetişemedim bugün diğer yerlerdende alamadım :bandit:

Çevrimdışı Egos

taliscaya yer bulmaya çalışıyoruz ve 4-2-3-1 de forvet arkasında talisca olmuyor. her maç yerlerde geziniyor kaçıncı maçında ayağını kırmışlardı? ayak kemiği yumuşak doku diz bağları vs derken böyle gider oyuncuya yazık ederiz. ayağında top tutmasına örnek ceza yayına doğru topla hareketlenmesi. rakipler taliscayı bildiğinden vurmasından korkuyorlar hakemler kaç faulü es geçti hesabı yok.

talisca varsa ona uygun sistem yapmak bizi küçültmez juve dybalayı oynatmak için forvet arkasında mandzukçle partner yaptı. dybalayla barçaya 2 tane salladı turu kaptılar. 4-2-3-1 de talisca gibi oynasaydı onuda duman ederlerdi. 3-4-2-1 güncel formasyonların en umut veren dizilimi ve talisca için birebir hatta tüm takım için en ideal sistem. yani amaç taliscaya çamur atmak değil tam aksine ona uygun şekilde evrilmek

ağabey seneye sosa beşiktaş'a imza atsa, talisca ayrılsa bu sefer muhabbet sosa'nın ne kadar vazgeçilmez olduğuna gelecek, hatta "derbi kazandıramıyorsa ne olmuş, bir derbiye karşılık 3 anadolu maçı var, hangisi daha çok puan getiriyor?" diye savunulacak.

sen boş ver sosa'yı, üç hafta sonra şunu yaz: "talisca kim? lionel messi varken talisca mı izlenir?" @Necmi ağabey şampiyonluk aşkıyla messi'den başlar maradona'ya kadar tüm arjantin halkını kılıçtan geçirir, ama hakkını evvelden vermek lazım sosa'yı iki kez geçirir.

ben yazdıklarınızı zevkle okuyorum, yine de boşuna birbirinizin saçlarını ağartıyorsunuz.
[ Son Düzenleme: 26 Nisan 2017, 01:08:37 Egos ]

Çevrimiçi levitate

yav olm şu profil fotona adam gibi birşey koysana bi bulut koyuyon bi bu garip adamı koyuyon :D

al bunu koy bari :D  :evillol:

Bulut deel Ay Adam'dı o galiba abi :D

Bu avatarı kullanan vardı sanki :D

Çevrimdışı tangaz

Fenerbahçe ve Galatasaray'ı tutanların taraftarlık hikayeleri popülerlik, başarılar, şampiyonluklar ve egemen ideolojileriyle örtüşür. Beşiktaşlılık, anlatılması zor bir damara bağlıdır...

"Ben belli bir takıma karşı değil, yenilgiye karşı oynarım" Eric Cantona

Çevrimdışı Egos

evet, @AmaralGürses kullanıyor.

Çevrimdışı tangaz

ay adam değildi o bildiğin sevimli hayalet casperdı. benim kızımdan iyi mi bileceksiniz   :icool:
Fenerbahçe ve Galatasaray'ı tutanların taraftarlık hikayeleri popülerlik, başarılar, şampiyonluklar ve egemen ideolojileriyle örtüşür. Beşiktaşlılık, anlatılması zor bir damara bağlıdır...

"Ben belli bir takıma karşı değil, yenilgiye karşı oynarım" Eric Cantona

Etiketler: