Beşiktaş Futbol Takımı 2016/17 Sezonu
Beşiktaş Futbol Takımı 2016/17 Sezonu

Beşiktaş Forum|Beşiktaş Futbol Takımı 2016/17 Sezonu 2016/17 Sezonunu bu başlıkta konuşacağız.

0 Üye ve 283 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Beşiktaş Futbol Takımı 2016/17 Sezonu  [Okunma sayısı 8507735 defa] Beşiktaş Futbol Takımı 2016/17 Sezonu

Çevrimdışı abdusta

Yedege bu kadar para veriyorsak as oyuncu almak için niye daha çok para vermedik o zaman.
Yedek değil 18 dışındaki adam bile 10 milyonluk olsun ona takılıyorum ben.mitro transferinden sonra seneye bir stoper daha almayiz.
Konunun başı bu

Hırvatistan milli takımında stoper oynayan biri Beşiktaş'da yedek değildir
Şenol hoca konuşurken asla 11 demiyor 18i asıl oyuncular teşkil edilmiş olarak sayıyor.

Mitro ,Marcelo ve Atiba nın boşluğunu dolduracak kadar yetenekli birisi.

Bu arada Beşiktaş'da oynayan Milli futbolcuların bir listesini yapalım
bu kadar çok yetenekli ve üst düzey oyuncuların bizde olduğunu göreceğiz.

Eğer  yabancı sınırlamasında Milli olma kriterini getirilse dahi şu anki kadrodan fire vermeyiz

Saygılar

Çevrimdışı tangaz

taliscayı ingilizler alamıyorlar. diğer ülkelerden 25 milyona çıkabilecek kulüp sayısı bir elin parmakları kadardır belki birkaç fazladır. 25 olmasa bile pazarlıklarla 13-15 aralığına indirip alabiliriz.
Fenerbahçe ve Galatasaray'ı tutanların taraftarlık hikayeleri popülerlik, başarılar, şampiyonluklar ve egemen ideolojileriyle örtüşür. Beşiktaşlılık, anlatılması zor bir damara bağlıdır...

"Ben belli bir takıma karşı değil, yenilgiye karşı oynarım" Eric Cantona

Çevrimdışı panic13

aslında göremediğin kısım burda işte bizim seneye stopere ihtiyacımız yok neye göre kıstas koyuyorsun.
ligin en az yiyen takımısın savunmanın iyi olduğunu gösteriyor yok takım çıtası yükseltmekse sadece stoper değil
bütün takım oyuncularını daha iyileriyle değiştirmek hedeftir.
Bunun adına büyüme deniyor lig için yeterliyiz hedef şl ise hiç bir noktada yeterli değiliz. bu bir çıkmaz yol bunu
başarmak çok para ve zaman demektir. işte burda transfer doğru yol alıyor 25 M luk oyuncu alamazsın ama 4 M lik alır onu
15 M lik oyuncu yapabilirsin. büyük ödemelerle oyuncu alan takım sayısı az genelde yaptıkları bizim yaptığımız
shaktar raketskyi 25 M yemi aldı zamanında ucuza alıp olmasını bekledi. bizde mitrovic alır olmasını bekleriz.
marcelo kaça aldık onu şu anda değeri 5.5 M

Bir stoper transferi olsa iyi olur ama elzem değil, katılıyorum. Ozzy ve atiba'nın kendini bulması ile takım savunmamız yine yüksek bir seviyeye geldi.

Ya ne bileyim işte herkes her pozisyona adam arıyor. Kalecimiz iyi olsun yeter, geri kalan pozisyonlarda ortalama üzeriyiz zaten.
Bizler, ne olursa olsun Beşiktaşlıyız.

https://medium.com/@kasimpasacanavari

Çevrimdışı tardu

Bir daha düşün derim. Real Madrid'in, Barcelona'nın, Manchester United'ın, Bayern Münih'in güç seviyelerini değil de mesela Porto'nun, Atletico Madrid'in güç seviyelerini düşün. Porto, 2004 yılında Şampiyonlar Ligi'ni kazandı; Atletico Madrid ise 2014 ve 2016 yıllarında Şampiyonlar Ligi'nde final oynadı. Beşiktaş futbol takımımız 2-3 çok kaliteli transferle Şampiyonlar Ligi şampiyonluğunu kazanabilecek futbol gücüne ulaşabilir diye düşünüyorum.

geçen gün de yazdım biz sadece kendi ligimizde sürekli şampiyon olarak şampiyonlar ligi seviyesine çıkamayız sebebi de; misal bizim şampiyon olduğumuzda +şampiyonlar ligine katıldığımızda elde ettiğimiz gelir belli öte yandan man.united şampiyon olamadığı ve şampiyonlar ligine katılamadığı halde kazandığı para 100 milyon paund un üzerinde bizim bunlarla boy ölçüşebilmemiz aynı şartlarda yarışabilmemiz için her yıl şampiyon olmamızı bırakın sende üç kere şampiyon olmamız lazım.

porto misal bana göre hala şampiyonlar liginin gediklisi bir takım değildir ki hepimizin malumu kupa biri almışlığı vardır.başkan portodan abubakarı getirdiğinde bir demeç vermişti basına porto başkanı ile konuşmuşlar.bizim başkan duyduklarına inanamamış şampiyon olduklarında aldıkları para ödülü + yayın geliri bizim çok altımızdaymış.başkana biz bu seviyelerde tutuna bilmek için oyuncu satmamız şart yoksa şampiyon olsak da elimize birşey geçmiyor demişler.açıkçası biz portodan daha avanlajlıyız ligimizdeki futbol kalitesine göre iyi para alıyor şampiyon olan takım ama manu örneğinde olduğu gibi bu yetmiyor @Necmi abinin dediklerine ek olarak genç oyuncular bulup en az 20m€ a

Çevrimiçi underworld

basit bir örnek vereyim o zaman oğuzhan mesela sonra cenk
bunlar as kadroya alınmadı zamanında

hücüm oyuncuları ile defansif oyuncuları karıştırmayacağını düşünüp dalgınlığına veriyorum necmi abi.
özellikle ozi'nin necip,hasan türk,m.akgün,fernandes dönemi yedek oyuncu denklemini hiç saymıyorum.

bir takımın kalecisi, stoperi,bekleri ve orta sahası bellidir geriye kalan oyuncular sürekli değişim içine girebilir.
bir stoper alırsın iyise direk oynar öteki türlü yedek stoper yarın öbür gün oynar hesabı olmaz.hele de önünde sürekli aynı çizgide oynayan oyuncu varken işi çok zor olur.

Çevrimiçi underworld

aslında göremediğin kısım burda işte bizim seneye stopere ihtiyacımız yok neye göre kıstas koyuyorsun.
ligin en az yiyen takımısın savunmanın iyi olduğunu gösteriyor yok takım çıtası yükseltmekse sadece stoper değil
bütün takım oyuncularını daha iyileriyle değiştirmek hedeftir.
Bunun adına büyüme deniyor lig için yeterliyiz hedef şl ise hiç bir noktada yeterli değiliz. bu bir çıkmaz yol bunu
başarmak çok para ve zaman demektir. işte burda transfer doğru yol alıyor 25 M luk oyuncu alamazsın ama 4 M lik alır onu
15 M lik oyuncu yapabilirsin. büyük ödemelerle oyuncu alan takım sayısı az genelde yaptıkları bizim yaptığımız
shaktar raketskyi 25 M yemi aldı zamanında ucuza alıp olmasını bekledi. bizde mitrovic alır olmasını bekleriz.
marcelo kaça aldık onu şu anda değeri 5.5 M

ben de zaten seney stoper alınmaz diyorum @38life alınır dediği için konu buralara geldi  :busted_cop:

Çevrimiçi underworld

Talisca'ya Çin dışında kimse bu paraları vermez.

Çevrimdışı 38life

Ben seneye Tosic vs. Messi seyretmek istemiyorum. Herşey lig değil.
Gençliği yetiştiriniz. Geleceğin aydınlığına onlarla kavuşacaksınız.

Çevrimdışı ardiles

Elinde maç istatistiği olan varsa paylaşsın lütfen

goal.com istatistikte fena değil. gençler maçı için: http://www.goal.com/tr/match/be%C5%9Fikta%C5%9F-vs-gen%C3%A7lerbirli%C4%9Fi/2291375/stats?ICID=MP_MS_4

örnek görseller

Çevrimdışı tardu

Bir daha düşün derim. Real Madrid'in, Barcelona'nın, Manchester United'ın, Bayern Münih'in güç seviyelerini değil de mesela Porto'nun, Atletico Madrid'in güç seviyelerini düşün. Porto, 2004 yılında Şampiyonlar Ligi'ni kazandı; Atletico Madrid ise 2014 ve 2016 yıllarında Şampiyonlar Ligi'nde final oynadı. Beşiktaş futbol takımımız 2-3 çok kaliteli transferle Şampiyonlar Ligi şampiyonluğunu kazanabilecek futbol gücüne ulaşabilir diye düşünüyorum.

geçen gün de yazdım biz sadece kendi ligimizde sürekli şampiyon olarak şampiyonlar ligi seviyesine çıkamayız sebebi de; misal bizim şampiyon olduğumuzda +şampiyonlar ligine katıldığımızda elde ettiğimiz gelir belli öte yandan man.united şampiyon olamadığı ve şampiyonlar ligine katılamadığı halde kazandığı para 100 milyon paund un üzerinde bizim bunlarla boy ölçüşebilmemiz aynı şartlarda yarışabilmemiz için her yıl şampiyon olmamızı bırakın senede üç kere şampiyon olmamız lazım.

porto misal bana göre hala şampiyonlar liginin gediklisi bir takım değildir ki hepimizin malumu kupa biri almışlığı vardır.başkan portodan abubakarı getirdiğinde bir demeç vermişti basına porto başkanı ile konuşmuşlar.bizim başkan duyduklarına inanamamış şampiyon olduklarında aldıkları para ödülü + yayın geliri bizim çok altımızdaymış.başkana bizim bu seviyelerde tutunabilmemiz için oyuncu satmamız şart yoksa şampiyon olsak da elimize bir şey geçmiyor demişler.açıkçası biz portodan daha avanlajlıyız ligimizdeki futbol kalitesine göre iyi para alıyor şampiyon olan takım ama manu örneğinde olduğu gibi bu yetmiyor @Necmi abinin dediklerine ek olarak genç oyuncular bulup en az 20m€ a satmamız lazım ki bu adamlarla eşit şartlarda yarışalım bundan sonraki süreçte feda sezonundaki gibi doğru yapılanma ile olur bu genç oyuncuları satabilmemiz içinde avrupa ligi veya cl de her yıl en az çeyrek final oynamamız şart uzun lafın kısası sadece lig şampiyonu olalım şampiyonluk sayılarımızı eşitleyelim demek bana göre en büyük ihanettir bu takıma.

Çevrimdışı Özgür Yılmaz

şu anda kadromuz avrupa ligini almak için bile yeterli değil aslında
şl hayali kurmak sadece hayal olarak kalır önümüzde 5 sene var daha bu şekilde doğru
bir yapılanmayla üstüne koyarak ancak şl de saygı duyulan bir takıma dönüşebiliriz.
ülkede şampiyon olmak şart başka yolu yok bunun şampiyon ol madi kazanca ulaş şl ye git sürekli tecrübe
kazan ve üstüne koyarak yürü adım adım. rakiplerin onlarca yıldır bunu yapıyor ve nirvanaya ulaşmışlar
senin onların karşısında rakip olman her şeyden önce ayıptır. her şeyin bir zamanı var.

Merdivenin basamaklarını tek tek çıkmazsak erken yoruluruz. Yol uzun...

portonun şampiyon olduğu takımlarda en az 5-6tane 40 milyon ve üzeri rakama satılan oyuncuları olduğunu görebiliriz keza atleticonunda öyle. 2-3 transferle bu mümkün olmaz. şimdi messi ronaldo ve de bruyne üçlüsünü alalım gene şl.yi kazanamayız.

Ben de adım adım gidilmesinden ve kalitenin gittikçe yükseltilerek zamanla Şampiyonlar Ligi'nde olsun Avrupa Ligi'nde olsun çeyrek finaller, yarı finaller, finaller oynayabilecek ve kupalar kazanabilecek bir seviyeye ulaşmamızdan yanayım.

Fakat şunu da söylemeliyim: 2000 yılında en üst klasman İspanya Ligi olan La Liga'dan düşmüş olan Atletico Madrid, 2010 ve 2012 yıllarında Avrupa Ligi şampiyonu olduysa -ki oldu- ve 2014 ve 2016 yıllarında Şampiyonlar Ligi'nde final oynadıysa -ki oynadı- Beşiktaş da benzer başarıları ve daha üstün başarıları elde edebilir. Atletico Madrid'in güç seviyesindeki bir takım bu başarıları nasıl kazanmışsa, bizim güç seviyemiz de benzer başarıları ve daha üstün başarıları kazanmaya elverişlidir.
Şeref'inle oyna Hakkı'nla kazan.

Çevrimdışı mylife1903

taliscayı ingilizler alamıyorlar. diğer ülkelerden 25 milyona çıkabilecek kulüp sayısı bir elin parmakları kadardır belki birkaç fazladır. 25 olmasa bile pazarlıklarla 13-15 aralığına indirip alabiliriz.
Abi ingiltereden de kimse vermez o parayi. 20 ustlimit onu da verse verse livirpul verir. Ingilereye zaten gidemiyor.
Porto para verip almaz.
Real ile barselona almaz. Ispanyada para verip boyle 20 falan alacak tek kulup atletiko.
Almanlar almaz o paralara.
Italyadan 3-4 kulup bu paralari verebilir ama tercih ederler mi bilmem.

Taliskanin yapacagi en dogru sey besiktasta kalmaktir.

Çevrimiçi Gökhan Kurt

İngilizler vatandaşlık konusundan mı alamıyorlar @tangaz abicim? 
Bürokratik bir neden vardı sanırım.  :alala:

Çevrimdışı ardiles

Opta verilerine göre Avrupa'nın beş büyük ligi ve Spor Toto Süper Lig'de en az 900 dakika süre alan orta saha oyuncuları arasında en iyi isabetli pas yüzdesine sahip 20 oyuncuyu sıralıyoruz

20) ARNOLD MVUEMBA | Lorient
Pas İsabeti: %90.39

19) MAXIME GONALONS | Lyon
Pas İsabeti: %90.48

18) MICHAEL CARRICK | Manchester United
Pas İsabeti: %90.50

17) RAFINHA | Barcelona
Pas İsabeti: %90.54

16) ANDRE GOMES | Barcelona
Pas İsabeti: %90.71

15) MATEO KOVACIC | Real Madrid
Pas İsabeti: %90.72

14) JULIAN WEIGL | Borussia Dortmund
Pas İsabeti: %90.75

13) MOUSA DEMBELE | Tottenham
Pas İsabeti: %90.86

12) BLAISE MATUIDI | Paris Saint-Germain
Pas İsabeti: %90.94

11) THIAGO ALCANTARA | Bayern Münih
Pas İsabeti: %90.98

10) MATIAS KRANEVITTER | Bayern Münih
Pas İsabeti: %90.99

9) İLKAY GÜNDOĞAN | Manchester City
Pas İsabeti: %91.43

8) KEVIN VOGT | Hoffenheim
Pas İsabeti: %91.59

7) JAVI MARTINEZ | Bayern Münih
Pas İsabeti: %91.74

6) TONI KROOS | Real Madrid
Pas İsabeti: %91.82

5) ROQUE MESA | Las Palmas
Pas İsabeti: %91.94

4) WILLIAM VAINQUEUR | Marsilya
Pas İsabeti: %91.97

3) SCOTT BROWN | Celtic
Pas İsabeti: %92.11

2) THIAGO MOTTA | Paris Saint-Germain
Pas İsabeti: %92.22

1) ATIBA HUTCHINSON |
Pas İsabeti: %94.95

kaynak:http://www.goal.com/tr/news/7251/opta-analiz/2017/03/23/33877102/avrupan%C4%B1n-5-b%C3%BCy%C3%BCk-ligi-ve-s%C3%BCper-ligde-en-y%C3%BCksek-pas-isabeti/atiba-hutchinson-besiktas#photo

Çevrimdışı İhsan

Ne teklif gelirse gelsin Oğuzhan bu sene satılmamalı.

Doğru yaklaşım bu. Olduda çok çok yüksek bir teklif gelirse satarız.
10-20 milyon fiyat belirleyerek satılıkmış gibi ortam oluşturmayalım
Come to Beşiktaş

Çevrimiçi Necmi

ben de zaten seney stoper alınmaz diyorum @38life alınır dediği için konu buralara geldi  :busted_cop:
şu anda kadronu boşaltamazsan seneye kimseyi alamazsın 14 yabancın var
Ba ile sözleşme yapılacağını öne sürersek rudolfho gidebilir alınacak tek oyuncu var
böyle şeyleri ezbere konuşmak çok gereksiz bakalım kimlerle yollar ayrılacak stoper
alınır demekte alınmaz demekte boş konuşma ersanın durumuna göre sol stoper alınırda alınmazda
rudolfho of oldu mitrovic transferi kaçınılmaz zorunluluktu. hatırlarsan herkes sol stoper derken ben
hayır sağ stoper olarak alındı demişdim Marcelo varkende daha üst seviye sağ stoper alınmaz
mitroviç bakıldığında alınabilecek en uygun oyuncuydu marceloyu yokluğunda aratmaz gittiğindede
onun ayarında stoperin var elinde. Tosiç iyi bir yedek sol stoper yerine genç iyi seviyede bir stoper
bulunursa alınmalı beklerde sorunumuz yok kalede sorunumuz yok savunma hattımız avrupa ligi
ölçeğinde bile oldukça tatminkar sol stoper alınsa iyi olur alınmazsa orda bir eksik var denebilir.
ama idarede ediyor sonuçta. şu an en eksik yanımız aslında kanatlar  babel ve quaresmayı yedeklemek
mümkünse daha iyileriyle yedeklemek şart ve kesinlikle bir forvete ihtiyaç var takım gol atamıyor malesef.
kazanıyoruz göze batmıyor ama forvet hattı sürekli alarm halinde transferde önceliğimiz hücum hattı olmalı

Çevrimiçi Necmi

ingilterede oynayabilmenin şartı milli oyuncu olmak ve belli bir süre milli takımda yer almak
alemi cihan olsan milli değilsen eplde oynayamazsın

Çevrimdışı tangaz

@gokhan_kurt onlarda bu milli olma kriteri varya. sanırım son 1 yıl içindeki milli maçların en az %30-50 aralığında oynama zorunluluğu var.
Fenerbahçe ve Galatasaray'ı tutanların taraftarlık hikayeleri popülerlik, başarılar, şampiyonluklar ve egemen ideolojileriyle örtüşür. Beşiktaşlılık, anlatılması zor bir damara bağlıdır...

"Ben belli bir takıma karşı değil, yenilgiye karşı oynarım" Eric Cantona

Çevrimdışı İhsan

Ekrana 10 saniye bakınca topu kaybediyosun.

Rakipler fazla korkmasın diye elleriyle saklamışlar   :biggrinking:
Come to Beşiktaş

Çevrimdışı mylife1903

ingilterede oynayabilmenin şartı milli oyuncu olmak ve belli bir süre milli takımda yer almak
alemi cihan olsan milli değilsen eplde oynayamazsın
Bi khk cikartalim abi alsinlar cocugu

Çevrimiçi Necmi

Bi khk cikartalim abi alsinlar cocugu
taliscayı önce satın alalım sonrada türk milli yapalım

Çevrimiçi sozkul

Bence en iyisi şu: Bu sene Avrupa Ligi'ni ve Avrupa Süper Kupası'nı kazanalım, seneye ise Şampiyonlar Ligi'ni ve Dünya Kulüpler Kupası'nı kazanalım.:D

Belkide finali Şikago ile oynarız..  :icool:

Çevrimiçi Necmi

Ekrana 10 saniye bakınca topu kaybediyosun.

bu foto orman ürünleri fuarında falanmı çekilmiş

Çevrimdışı Mehmet Ali C.

Önümüzdeki sene ilk 11'den 3 değişiklik yeterli olur, 1 stoper, 1 btb  ve 1 forvet gelince uçar bu takım.

Çevrimiçi Necmi

Belkide finali Şikago ile oynarız..  :icool:
özgürün hızına yetişemeyeceğiz acilen yeni yaşam olan gezegenler bulmamız lazım
gezegenler arası final için lazım :D

Etiketler: