2016/17 Transfer Sezonu
2016/17 Transfer Sezonu

Beşiktaş Forum|2016/17 Transfer Sezonu Sadece Beşiktaş'ımızın 2016/17 sezonu için transfer sezonu hamlelerini bu başlıkta konuşacağız. Rakiplerin transferlerini bu başlıkta

0 Üye ve 250 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

2016/17 Transfer Sezonu  [Okunma sayısı 11461021 defa] 2016/17 Transfer Sezonu

Çevrimdışı atalay

Zaten verilen yüksek kontratlardaki en büyük problem bu. @tuncaboylu TL'nin yaşadığı değer kaybı malum ve kaybetmeye de devam edecek. Ödemelerini avro cinsinden yapar, maaş skalanı yükseltirsen oyuncu satışında da problem yaşarsın. O yüzden bu yaş aralığındaki oyuncular arasında asset kaç isim var? Bir sonraki müşterisi hazır mı? vs. diye sürekli soruyorum.
[ Son Düzenleme: 02 Ocak 2017, 18:01:27 atalay ]

Çevrimdışı Yunus Emre Dökmeci

İçimden bi his Babel fena estiricek diyor 2. Yarı. Hayırlara vesile olsun :)

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
İsmi geçtiği gun yazdım cok faydali olacak bu kesin
Kopar Kıyamet Çöker Karanlık
Allah Bizi Affetmez Çok Günah Aldık
Sevenler Ayrılmaz Biz Bir Plan Yaptık
Tüm çArşı Cehenneme Kombine Aldık

Çevrimiçi Necmi

35 yaşında olacak kontratın son senesinde :bandit: bildiğin emeklilik ikramiyesi ama gönülün gelmesini sırf azize gıcıklık için istiyordum orası ayrı :D
gönül fazlasıyla aldığını haketti :evillol:
o yara fenerden 20 yıl çıkmaz üstüne caner son kurşunuda
sıktı sırf unutturmak için alelacela yaptıkları transferin bedeli daha çıkmadı.her performans sahada olmaz
biz gg ve caner transferiyle tabu yıktık çok ezildiler bu önemliydi. istersem oğuzhanı alır kulübede oturturum
diyen adamın iki bekini söktük aldık öyle değil böyle alınır dedik en acısı onların verdiğinden daha aza geldilerki
bu bizi tercih ettiler demek oluyor bu çok daha acı.
Babel transferine gelince bence çok verilmiş inşallah aldığını hakedecek performans gösterir. fiyat çıtamızın
bu sene yükseleceğini tahmin etmiştim ama bu kadar yükseleceğini tahmin etmemiştim
esas merak ettiğim rakitsiky transferi olursa kaça olur. başkan ipini koparttı gidiyor işin fena yanı rakitskiyi
çok istiyor. çok ciddi rakamlara çıkabilir o transfer olursa
gelir gider hesaplarını onlar yapıyor planlama onlarda bizim burda dış kapının mandalı olarak söyleyebileceğimiz
çok bir şey yok bizim tepkimiz yıl sonu hedefe ulaşılmadığında olur. hedefe ulaşıldığında bu paraların bir önemi kalmaz.

Çevrimiçi Necmi

İsmi geçtiği gun yazdım cok faydali olacak bu kesin
zaten sen yazdın diye herkesi bir korku aldı. Yoksa gayet relaksdık.

Çevrimdışı Barış1903

Super mutus bir sef skatimiz var, metin albayrak

Abi fena sinirliyim ama kendimi zor tutuyorum. Hadi diyelim ki ülke de terör var futbolcu gelmiyor vs vs ama bu para çok çok çok fazla para. Dünya üzerinde az çok yetenekli ve genç olan bu paraya oynayacak ve terörü bahane etmeyecek oyuncu mu kalmadı yav ayıptır.

Çevrimiçi Necmi

Yasinin mental sikintilari var Yoksa yetenekli ve iyi oyuncu K.Erciyes döneminden beri beğenirdim

Son vuruş yetenegini biraz daha gelistirse daha iyi olacak

Sahsen Kenarda alternatif oyuncu olarak görmek isterim Yasini , Yusuf Erdoğan da olabilir
ne kadar yetenekli olursa olsun birazda zeka olacak gs gibi zihniyette bir takımda bile
yaptıkları kabul görmüyorsa hiç konuşmaya değmez

Çevrimdışı tuncaboylu

Abi fena sinirliyim ama kendimi zor tutuyorum. Hadi diyelim ki ülke de terör var futbolcu gelmiyor vs vs ama bu para çok çok çok fazla para. Dünya üzerinde az çok yetenekli ve genç olan bu paraya oynayacak ve terörü bahane etmeyecek oyuncu mu kalmadı yav ayıptır.
Var elbette, Karavaev'i kiralayabilirdik mesela.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

zaten sen yazdın diye herkesi bir korku aldı. Yoksa gayet relaksdık.
:evillol: :evillol:

Çevrimdışı Barış1903

Var elbette, Karavaev'i kiralayabilirdik mesela.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Mesela feda dönemi dahil gurbetçi oyuncu alıyorduk sürekli. Yani böyle bir kültürümüz olmuştu ve bir "kültür" edinmiştik. Genç ve az çok yetenekli oyuncuları bünyemize katmıştık bir nevi "projemiz" vardı. En azından ilerde yurt dışında yetişen önemli gurbetçi yetenekler için Türkiye topraklarında iyi bir imaj çiziyorduk ama ne hikmetse son 2 yıldır takım veteran takımı oldu. Benim merak ettiğim acaba Fikret Orman bu oyuncuları çin'e pazarlamak amacıyla yatırım amaçlı mı alıyor ?

ne kadar yetenekli olursa olsun birazda zeka olacak gs gibi zihniyette bir takımda bile
yaptıkları kabul görmüyorsa hiç konuşmaya değmez
Buna katiliyorum

Oyun zekasi ve Mental sikintilari var zaten yoksa Bu hali ile bile 7 Gol atti Gs de

Kutuya giren ve zorlayan bir oyuncu , ayagi iyi değil ama Yetenegi iyi vs vs bu böyle uzar gider

Neyse bizim olmayan bir oyuncuyu konuşmaya gerek yok zaten :ok:

GÜNTEKİN ONAY :

Quaresma çok yetenekli büyük tecrübe bir oyuncu ama skora etki eden bir kanat değil Babel öyle değil içeri katheden şutları mükemmel olan çok gol atan bir kanat oyuncusu Beşiktaş ilk devre Quaresma'nın yetenekleri sayesinde ilerledi artık ona yardımcı olacak bir arkadaş geldi..

Caner Erkin & Sukran Ovali cifti Roma da evlendi

Kendilerine mutluluklar dileriz :claps:

Çevrimiçi sozkul

İmza paralarını dış transferlerde maaş çizgisine refer gösteriyorsunuz. Fakat yarın iç transferde de oyuncuların benzer talebi olacak. En nihayetinde total maaş ödemeleriniz ve maaş skalanız artmış olacak. Sonraki transfer hamleleri için makul bir durum değil.

Bence her türlü durumda iç transferde bir imza parası talebi olacaktı @atalay, Gökhan Gönül'de Fenerden imza parası istemişti ipler orada kopmuştu. Ama bu kontratın yeni sözleşmelerde yukarı yönde bir etki yapacağı kesin. Aboubakar'a insanlar bir hata yapılmış gözüyle bakabilirdi. Ama üzerine Babel gelince savunacak yerin kalmıyor.

Çevrimdışı Onur Küçük

Babel transferinde oyuncuya verilen parayı geçtim artık transfer yapılırken toplama-çıkarma işlemine göre transfer yapılmaya başlandı. Babel bu kadar gol şu kadar asist yapar diye transfer edilen bir futbolcu . Böyle olunca takımda sistem , düzen denilen kavramlar topluca dışarıya atılmış göz ardı edilmiş olunuyor. Sistemin , düzenin olmadığı bir takımda oyuncuların verimliği düşer o hesap edilen gol, asist rakamlarına da ulaşılamaz.
Benim ciddi anlamda endişelerim var yönetimin, teknik ekibin konulara tamamiyle hakim olduğundan ve sorunların üstesinden geleceklerine , hele hele sadece basit bir toplama-çıkarma(Babel'in yapacağı gol ve asistler) işlemiyle Babel'in vereceği katkı  hesaplanmışsa .
[ Son Düzenleme: 02 Ocak 2017, 18:40:29 Onur Küçük ]

Çevrimdışı canU

Sözleşmesi devam eden bir futbolcu x bir futbolcuyu işaret ederek, onu örneklendirerek performansını düşürüyorsa, isteksiz oynuyorsa eğer ben o topçunun karakterine tükürürüm.
Sözleşmesi bitip yeni sözleşme teklif edildiğinde istediği rakamı söyleyebilir, işine gelmesse ayrılabilir o zaman da saygı duyarım.
Hepsinin yeni sözleşme zamanı gelecek işte o zaman, ben şu x kişiden daha verimli oldum ve önümüzde ki dönem daha verimli olacağım diyecek kadar kendine güvenip o parayı istersen eyvallah ama dere'nin ortasında iken böyle sebeplerden dolayı takıma zarar veren adamlardan nefret ederim.

İmza parası düşüldüğü zaman öyle aman aman bir uçurum yok maaşlar arasında, zaten bir sonra ki iç transfer döneminden sonra 1700+ seviyesine çıkacağını düşünüyorum maaşların.
Yani ister tükürelim ister dövelim, adam bunu düşünüp oynamadıktan sonra performansı düşüp huzursuzluk çıkarttıktan, şampiyonluğa etki ettikten sonra istediğimiz yapalım. Ben kendi açımdan elimden geldiğince yanlış gördüklerimi söylemeye çalışıyorum. Babel transferi bu paralara çok ve algıda kaybeden topçunun başına neler geldiğini abou olayında gördük. Misal abou 1.7 maaş alıp gelmiş olsaydı şu kaçırdıklarına hemen bu kadar tepki verilmezdi. 3.3 alınca herşeyi daha çok batıyor çünkü yıldız parası alıyor. Babel için de aynı şeyler söz konusu olabilir. Çok iyi performansla başlaması şart. Vurdumduymaz 1-2 tavır yaparsa sıkıntı olur gibime geliyor.

Çevrimdışı Ergin1903

Vida ile anlastigimiz haberleri dolasiyor.

Yak Gel bildiğin ne varsa @F.Torres9 :halay:

Çevrimdışı caner.eryigit

Seni hiç sevemedim umut güner hem de hiç...vida mida aman sakın ha!

Çevrimiçi Necmi

Vida ile anlastigimiz haberleri dolasiyor.
bende duydum ama net değil.

Çevrimdışı mylife1903

Umut guner gene yerini almis imza toreninde. Kimdir bu arkadas, necidir, ne uzmanidir, ne is yapar. Sivil hayatta umrumda olmayacak bir tip ama besiktas yoneticisi olunca biraz ilgimi cekiyor. Uzun zaman once tipinden dolayi azicik killandigimi belirtmistim. Neyse

Metin albayrak bana yetiyor. Besiktasin super yoneticisi. Sef skat, basin sozcusu peh peh peh

bende duydum ama net değil.
Bir Rakistky degil tabiki ama Vida da olumlu abi @Necmi

Çevrimiçi BJKTÜRK23

Babel hayırlı olsun tipleme olarak nokta transfer, maliyeti Orman kanunlarına göre oldukça yüksek olmuş idman saatleri ileri alınır Babel in katılımı sağlanırsa başarılı olur. Tabi resmi olarak Beşiktaş lı sayılması için zaruri yaşayacağı sakatlığın süresi de önemli olacak.
Ne Mutlu Türk'üm Diyene...Kemal

Çevrimdışı cursedofdragon

Bu arada takımın kamp yaptığı otelin sahibi Antalyaspor başkanı Ali Şafak Öztürkmus...

Çevrimiçi Necmi

Bu arada takımın kamp yaptığı otelin sahibi Antalyaspor başkanı Ali Şafak Öztürkmus...
babası fikret öztürk

Etiketler: