Beşiktaş JK - Lokomotif Moskova / UEFA Avrupa Ligi H Grubu 4. Maçı
Beşiktaş JK - Lokomotif Moskova / UEFA Avrupa Ligi H Grubu 4. Maçı

Beşiktaş Forum|Beşiktaş JK - Lokomotif Moskova / UEFA Avrupa Ligi H Grubu 4. Maçı Skor : Beşiktaş 1-1 Lokomotif Moskova Tarih : 05.11.2015 Saat : 19:00 Stadyum : Atatürk Olimpiyat Stadı Hakem : Felix Zwayer (Almanya)

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Beşiktaş JK - Lokomotif Moskova / UEFA Avrupa Ligi H Grubu 4. Maçı  [Okunma sayısı 69744 defa] Beşiktaş JK - Lokomotif Moskova / UEFA Avrupa Ligi H Grubu 4. Maçı

Çevrimdışı cursedofdragon

Olcay'ın istatistikleri mi?

Bazı şeyleri çok yanlış anlıyorsunuz ya da değerlendiriyorsunuz. 2 haftadır Quaresma'nın analizini vermemdeki amaç devam yaptığı tercih hataları gibi gözüken ama aslında onun karakteri olan şeylerdi. O karakter bu takıma uymuyor diye tabiri caizse göze soktum.

Olcay'ın ben neyini paylaşayım? Olcay bir maçta 4 pozisyon öldürüyorsa 1'i tercih hatasından 3'ü yeteneksizlikten olur. Doğru düşünür ama yapamaz, ayakları yetmez. Benim oyuncunun yapamadıklarıyla işim yok ki. Bile isteye yapmadıklarıyla sorunum var bunu anlaman gerek.

Ligde ne ara çözüldük ya da nasıl kolay kazanamıyoruz? Kasımpaşa maçından sonra mı oluştu bu durum? Her maçta 10 tane net pozisyona giriyoruz bu mu zorlanmak? O kadar skor odaklı bakıyorsunuz ki yanlış yorumlamanıza sebep oluyor.

10 pozisyona girersin 3 pozisyon verirsin maç 3-3 biter bu zorlanmak mı? Ya da Eskişehir 9-0 bitecek maç 2-1 biter bu mu zorlanmak? Takımın zorlandığı filan yok. Bazen girdiklerimizi atıyoruz o zaman 5-0 bitiyor bazen atamıyoruz o zaman 2-1 ya da 3-3 bitiyor.

Zorlanmak Fener'inki gibi olur. 2 pozisyona girer maçı 1-0 kazanırsın ertesi maç kara kara düşünürsün. Oyunda hakimiyet kuramazsın budur zorlanmak 10 net pozisyona girmek değil.

1-)Quaresma takım'a uymuyorda olcay mı uyuyor ? Quaresma şut atsa ordan şutmu çekilir,orta açsa ordan ortamı açılır,adam geçse ne gereksiz hareketler bunlar.

2-)Olcay 1 maçta 4 pozisyon öldürüyorsa 1'ini tercih hatasından 3'ünü yeteneksizliğinden bak kendi ağzınla söylüyorsun ne farkı kalıyor olcay'ın Quaresma'dan ? Olcay en son ne zaman kaleye şut çekti ? Varsın Quaresma batırsın Quaresma'da hiç değilse teknik var hız var şut atıyor.Varsın quaresma yanlış yerde dursun varsın quaresma basit oynamasın.

3-)Bugün tolga zengin kendisi söyledi rakipler bizi çözdü artık dedi bursaspor maçında hep beraber otururu bakarız nasıl bir bursaspor olucak karşımızda ? Ligde yenersek kalitemizden yeniyoruz avrupada görüyoruz hiçbir rakip yemiyor artık bu taktikleri ? Lizbon'u yenemedik lokomatif'i hem dışarda hem içerde yenemedik ? Lizbon'u mu evinde yenicez ? Sizde hayal kuruyorsunuz lizbonu yenilmezsek 32 ye kalıcaz diye kendimizi kandırmayalım.

4-)Bize karşı rakipler nasıl oynaması gerektiğini bilmiyorsa zorlanmayız tabi.Antalyaspor'a 5 atarsın açık oynadı.Niye kasımpaşaya atamadık ? Niye gençlerbirliğine atamadık ? Niye ts'ye yenildik ? Hadi ts maçında takım oturmadı hadi gençlerbirliği maçındada takım oturmadı.Kasımapaşa ?

NOT : Bu arada quaresma fanı değilim.Quaresma oyuna girmesi gerekiyor ama hiç istekli değilim yazdım.Yalnız sürekli burda her mağlubiyette Quaresma'yı gömmeniz."Orta saha almadık aferim başkan 4 milyon € cepte kaldı" demeniz.Bi siz görmüyorsunuz herkes görüyor.
[ Son Düzenleme: 05 Kasım 2015, 21:59:58 cursedofdragon ]

Çevrimdışı Mehmet Ali C.

Adamlar, kötü de oynasa-hakem filan yediriyor puanı alıyor.

Bizim kötü oynayıp kazandığımız maç yok nerdeyse.

İiy oynayıp son anda kaybettiklerimiz çok.

Bunu bir şekilde düzeltmeliyiz.
10 maçta 10 puan takacak halimiz yok ki 4 puan fark gayet iyidi Kasımpaşa maçını iş kazası olarak değerlendiriyorum ben hatta 1 1 gb maçında 2.yarı tek kaleydi gayet iyiyiz aslında

Çevrimdışı EMİR EMRE

Benim naçizane bu maç ile ilgili yorumum;

Üst üste 2 maçta iyi oynayan futbolcu sayımız çok az, malesef ki en zayıf noktamız defansa çok ağır kalmamız. Pozisyonları önceden sezip  hamle yapmak lazım. Rhodolfo iyi bir oyuncu, ama fazlasıyla ağır kalıyor herkesin artısı eksisi var tabi. Şu takımda 10 üzerinden minimum 9 bir defans lazım. Mesela Benfica maçında Luisao dediğin adam 34 yaşında ama pozisyon almada ve sertlikte inanılmaz iyi. Ağırsa o da ağır vasıta ama hamleleri çok iyi. Ersan bu konuda kendini çok geliştirdi. İsmail defansif anlamda çok başarısız zaten onu takımda tutan tek şey takımı iyi ya da kötü ileri taşıyabilmesi.

Konuşacak şeylerin hepsi defansif kurgular üzerine. Mesela böyle bir hücum oyunu oynayacaksak Motta da bu takımda aktif olarak kullanılmalı, İsmail kadar da oynayacağını düşünüyorum. Şenol hoca gerçekten çok iyi hücum oynatıyor ama defansif sorunları artık çözmenin vakti geldi. Böyle 3 şut 3 gol, 1 şut 1 gol olacaksa 5-6 tane atmamız lazım her maçta.

Gruptaki şansımıza gelince iki tane yolumuz vardı; bu maçı almak veya bu maçta berabere kalırsak Lizbon'a da yenilmemek. Artık 2. seçeneğe kaldık tabi bir de Moskova'nın Lizbon'a yenilmemesi var...

Çevrimdışı can1903

10 maçta 10 puan takacak halimiz yok ki 4 puan fark gayet iyidi Kasımpaşa maçını iş kazası olarak değerlendiriyorum ben hatta 1 1 gb maçında 2.yarı tek kaleydi gayet iyiyiz aslında

İşte diyorum ya abi, kalite belli sirk burası.

Vurup geçmeliyiz.
Kimleri sevdik kimleri sildik.. Sil baştan yenisini yaparız yenisini yazarız dostlar yanımızda oldukça..

Çevrimdışı Çağrı

• Kara Kartal
  • *
  • 05 Kasım 2015, 22:11:29
  • Beşiktaş / Bodrum
  • 2015/16 (✔) - 2016/17 Sezonları Şampiyonu Beşiktaş
1-)Quaresma takım'a uymuyorda olcay mı uyuyor ? Quaresma şut atsa ordan şutmu çekilir,orta açsa ordan ortamı açılır,adam geçse ne gereksiz hareketler bunlar.

2-)Olcay 1 maçta 4 pozisyon öldürüyorsa 1'ini tercih hatasından 3'ünü yeteneksizliğinden bak kendi ağzınla söylüyorsun ne farkı kalıyor olcay'ın Quaresma'dan ? Olcay en son ne zaman kaleye şut çekti ? Varsın Quaresma batırsın Quaresma'da hiç değilse teknik var hız var şut atıyor.Varsın quaresma yanlış yerde dursun varsın quaresma basit oynamasın.

3-)Bugün tolga zengin kendisi söyledi rakipler bizi çözdü artık dedi bursaspor maçında hep beraber otururu bakarız nasıl bir bursaspor olucak karşımızda ? Ligde yenersek kalitemizden yeniyoruz avrupada görüyoruz hiçbir rakip yemiyor artık bu taktikleri ? Lizbon'u yenemedik lokomatif'i hem dışarda hem içerde yenemedik ? Lizbon'u mu evinde yenicez ? Sizde hayal kuruyorsunuz lizbonu yenilmezsek 32 ye kalıcaz diye kendimizi kandırmayalım.

4-)Bize karşı rakipler nasıl oynaması gerektiğini bilmiyorsa zorlanmayız tabi.Antalyaspor'a 5 atarsın açık oynadı.Niye kasımpaşaya atamadık ? Niye gençlerbirliğine atamadık ? Niye ts'ye yenildik ? Hadi ts maçında takım oturmadı hadi gençlerbirliği maçındada takım oturmadı.Kasımapaşa ?

1) Aynen öyle Olcay uyuyor. Tempoyu kesmiyor. Ayağında top tutmuyor. Oyun geçişleriyle takımı atağa çıkarıyor. Çapraz koşularla Gomez'in Oğuzhan'ın önünü açıyor. Quaresma şut atarsa, boşta adam yoksa mantıklıysa hiçbir zaman kızılmaz. Ama 30 metreden pervasızca vurursa yerin dibine sokarım. Tek oynayabileceği varken adam geçip hücumu öldürürse yerin dibine sokarım. Çünkü bu yaptıklarının takıma hiçbir yararı yok.

2) Ne mi farkı kaldı? Birisi tüm bu yapamadıklarının yanında deli gibi koşuyor, mücadele ediyor, topsuz oyunda Türkiye'denki en iyi oyunculardan biri. Biriyse topsuz oyunda biz hücum ediyorken bile yok geçtim ben defans yapmasını. Top alamyınca kendini çizgiye atıyor ve eli belinde bekliyor. Olcay'ın yapamadığı takımı etkilemez çünkü gereksiz iş yapmaz. Quaresma'nın yapmadığı direk hücumu öldürür. Paşa maçında kaç tane örneğini koydum buraya tekrar mı koyayım?

3) Ne taktiğini yemiyor Avrupa'da? Ne oynuyoruz biz uzay mekiği mi inşa ediyoruz? Futbol oynuyoruz futbol çok basit. Tolga'nın dediğini ne yapayım ben gördüğüme bakarım. 8 net pozisyona giren takım var mı sahada? Var. Neyin çözmesinden bahsediyorsun?

Bursa maçı tabi ki zor olacak deli gibi efor koyduk sahaya. Ama göreceksin yine pozisyonlara gireceğiz. Tek fark 60-65'ten sonra oyundan düşeceğiz bu tempo yüzünden.

4) Hala çok yanlış bakıyorsun ve hiç araştırmadan yazmışsın. Kasımpaşa'ya karşı girdiğin net gol pozisyonu sayısı Antalya'dan daha fazla biliyor musun bunu? O maçta Antalya'nın bize karşı girdiği gol pozisyonu sayısı da Kasımpaşa'dan daha fazla bunu da biliyor musun? Antalya 7 şut atmışken bize Paşa sadece 3 attı. Anlamak zor olmamalı bunu o maçta attın bu maçta sokamadın. O maçta Antalya atamadı bu maçta Kasımpaşa ne vurduysa gol oldu. Yaptığın tam olarak skor yorumculuğu biraz istatistiklere bak maçları tekrar izle bizi çözdüler yargılarına varmadan önce.

Kasımpaşa? Nedir. Kasımpaşa maçında daha ne oynamayı planlıyordun? Yahu 8 net pozisyon ne demek? O maç 5-0 da bitebilirdi bunun farkında mısın bunu yazarken? Donk 30 metreden füze yollar, Eren'in önüne düşen top gol olur. Dünyaları kaçırırız ama rakip bizi çözdü Kasımpaşa süper oynadı biz battık öyle mi? Şu yorumuna kadarhakikaten daha geniş baktığını düşünüyordum ama şu yorumunla hele Kasımpaşa maçına yaptığın atıfla büyük hayalkırıklığı yarattın bu açıdan.

Varlığımız; Marakeş'te fiyatları rastgele konmuş bir dükkan gibi. İncik boncuk fahiş fiyatta, değerli taşlar indirimde.
Batmamız an meselesi.

Twitter/cagriasarli

Çevrimdışı Çağrı

• Kara Kartal
  • *
  • 05 Kasım 2015, 22:16:06
  • Beşiktaş / Bodrum
Beşiktaş çok berbat girseydi sezona yine 6 maç kazanırdı öyle böyle. O zaman 18 puanı olacaktı. Ne diyecektik?

Bu kadar kötü oynamamıza rağmen 2 puan var aramızda sadece diye mi bakacaktık olaya?

Züğürt tesellisi yapıyor adamlar yiyorsunuz. Bunu başlatan da algının Allah'ını yapmaya çalışan Rıdvan'dır. Bu kadar kolay gelmeyin bu olaylara hepsini amacı belli.

Bunu oyuncuların üzerine de empoze edip siz ne yaparsanız yapın şampiyon olamazsınız baskısı oluşturmak.
Varlığımız; Marakeş'te fiyatları rastgele konmuş bir dükkan gibi. İncik boncuk fahiş fiyatta, değerli taşlar indirimde.
Batmamız an meselesi.

Twitter/cagriasarli

Çevrimdışı fatih e.

ilk 15 dakikalık bölüm haricinde ilk yarı çok iyi baskı kurduk. kaptırdığımız toplarda da defans orta saha uyumu çok iyiydi. moskovayı yarı alanına hapsettik. hatta tıkır tıkır paslaşarak kale önüne gelmemize rağmen gol atamadık.

ancak

bugünkü oyunuyla 1 milyon etmeyecek töre, geçen yıllardaki tercihleri ve son vuruşlardaki becerisi mazide kalan olcay, oyunda olmayan gomez ile ileri hattımız çöktü.

ikinci yarı ise olcay-q17 değişikliğiyle beraber bambaşka bir oyun oynadık. bana göre olcayın 45 te çıkması yanlış bir karardı. biz de moskova da orta sahayı çok rahat geçmeye başladık.

tamam belki gol attık ama ilk yarıda daha düzenli bir oyun oynarken ikinci yarı daha düzensiz oynadık. sürekli ileri geri gitmemiz de takımı yıprattı haliyle. ozi nin çıkması da bana göre yanlış bir karardı.

moskova guruptan çıktı artık. lizbon maçları belirleyici olacak.

Çevrimdışı 38life

Golde tolganın hatası var mı ?

Tolganin bir hatası olmasına gerek yok! Tolganin artık maç kurtarması lazım maç!! Yeter ya! Yeter artık! Çıldıracam kafayı yicem neden kimse bunu konuşmuyor . kaleci denen insan üzerine gelen topları tutan bir yaratık değildir. Golleri çıkartan insandır kaleci. Muslera gibi, Volkan gibi. Tolga mükemmel bir insan olabilir. Bu berbat ötesi bir kaleci olduğu gerçeğini değiştirmez. Superligdeki 18 kaleciden bi iki tanesi hariç hepsi Tolgadan iyi. Burada bi kaç tane basit top çıkardı diye göklere çıkardınız. Topu attığı yeri görmeyen, gücü kuvveti tükenmiş 50 yaşındaki adamdan daha güçsüz ve refleksleri çok zayıf onsezisi olmayan cesaretsiz, hiçbir zor topu çıkaramayan berbat bir kaleci. Şenol Güneşin evladı diye biz onu seyretmek zorunda değiliz. Yeter artık , Günay denensin.
Gençliği yetiştiriniz. Geleceğin aydınlığına onlarla kavuşacaksınız.

Çevrimdışı Çağrı

• Kara Kartal
  • *
  • 05 Kasım 2015, 22:29:17
  • Beşiktaş / Bodrum
Tolganin bir hatası olmasına gerek yok! Tolganin artık maç kurtarması lazım maç!! Yeter ya! Yeter artık! Çıldıracam kafayı yicem neden kimse bunu konuşmuyor . kaleci denen insan üzerine gelen topları tutan bir yaratık değildir. Golleri çıkartan insandır kaleci. Muslera gibi, Volkan gibi. Tolga mükemmel bir insan olabilir. Bu berbat ötesi bir kaleci olduğu gerçeğini değiştirmez. Superligdeki 18 kaleciden bi iki tanesi hariç hepsi Tolgadan iyi. Burada bi kaç tane basit top çıkardı diye göklere çıkardınız. Topu attığı yeri görmeyen, gücü kuvveti tükenmiş 50 yaşındaki adamdan daha güçsüz ve refleksleri çok zayıf onsezisi olmayan cesaretsiz, hiçbir zor topu çıkaramayan berbat bir kaleci. Şenol Güneşin evladı diye biz onu seyretmek zorunda değiliz. Yeter artık , Günay denensin.

Tolga hakkında maalesef haklısın. ANcak Günay'da da fazlası yok üstüne tecrübesi eksik. İkisi de olmaz.

Devre arasına kadar böyle gidecek.
Batmamız an meselesi.

Twitter/cagriasarli

Çevrimdışı Ersoy

Handanovic Muslera gibi olur mu ?

Discovery II Mini cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bundan sonra her sene!

Çevrimdışı legendmaster

tolga ne yapsın takım savunması beş para etmez hücum etmek isteyen takım beşiktaşın üstüne çok rahat gelebiliyor bilic döneminde önde baskı vardı en azından o da kalmayınca defolar iyice ortaya çıktı

Çevrimdışı Çağrı

• Kara Kartal
  • *
  • 05 Kasım 2015, 22:33:49
  • Beşiktaş / Bodrum
Takım top ayağındayken şimdi ki gibi, top rakipteyken Bilic zamanındaki gibi oynaması gerekiyor.

Hedeflenen de bu zaten aslında. Ama şuan buna tempo yetmiyor. Hocanın da bu konuda eksikleri var. Rotasyon da kısıtlı olunca her 5 maçın 1 veya 2'sinde böyle şeyler oluşuyor.
Batmamız an meselesi.

Twitter/cagriasarli

Çevrimdışı Kadir G.

Takım top ayağındayken şimdi ki gibi, top rakipteyken Bilic zamanındaki gibi oynaması gerekiyor.

Hedeflenen de bu zaten aslında. Ama şuan buna tempo yetmiyor. Hocanın da bu konuda eksikleri var. Rotasyon da kısıtlı olunca her 5 maçın 1 veya 2'sinde böyle şeyler oluşuyor.

Bu rotasyonla öyle oynamaya çalışırsak tel tel dökülürüz.

Ben birşey yazmıyorum bundan sonra formsuz töre'yi olcay'ı izleyelim hep beraber.Kerim,Quaresma hep yedek olsun hiç girmesinler hatta oyuna.Yetti artık sıktı bu konu.

Çevrimdışı Mehmet Ali C.

Handanovic Muslera gibi olur mu ?

Discovery II Mini cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
fazlası olur hatta yan toplarda daha iyi handanovic

Çevrimdışı 38life

Tolga hakkında maalesef haklısın. ANcak Günay'da da fazlası yok üstüne tecrübesi eksik. İkisi de olmaz.

Devre arasına kadar böyle gidecek.
Günayı çok fazla izlemedik ama izlediğimiz maçlarda ben Kalede Tolga varkenkinden daha rahat ve güvenliydim. Günay amatör bir görüntü vermiyor. tecrübesizliği beceriksizlige yeğlerim. Hiç değilse bir yan top keser, bir topa uçar, bir tane güzel degaj atar.  Elindeki topla takımı kontraya çıkaracağına rakibi kontraya çıkartmaz!..
Gençliği yetiştiriniz. Geleceğin aydınlığına onlarla kavuşacaksınız.

şunu şöyle bırakayımda bu gece 23:05'te İskenderbey-S.Lizbon maçına bakabilirsiniz.Bu gece 3.cü oluyoruz.Lizbon Moskova'yı yeniyor 10 puan oluyor biz 9 puanda.
Son maç'a kalır artık herşey.Ya lizbon'u evinde yeneriz yada yeneriz adamlara beraberlik bile yeticek.

Rakip 10 kişiyken yenemiyoruz.11 kişiyken öne geçincede yenemiyoruz Avrupadan bahsediyorum.

Çevrimiçi mellfred

maçın tamamının linkini paylaşan olursa çok sevinirim

Çevrimiçi Nartallo

Şu son dakikadaki pozisyonda yatıp alabileceği topu ayakla karşılıyor, ikinci pozisyonu yine alabilir ama kornere çeliyor...

Sene başı biraz canlandı dedik ama o direği tekmelemesinden anlaşıyor ki, yine bir haller oldu bizim kaleciye, o mutsuz, negatif haline geri dönüyor...

Çevrimdışı legendmaster

Çevrimdışı Çağrı

• Kara Kartal
  • *
  • 05 Kasım 2015, 23:20:50
  • Beşiktaş / Bodrum
Batmamız an meselesi.

Twitter/cagriasarli

Etiketler: