Vodafone Arena Stadyum Projesi 6 (Şeref Bey Stadyum Projesi)
Vodafone Arena Stadyum Projesi 6 (Şeref Bey Stadyum Projesi)

Beşiktaş Forum|Vodafone Arena Stadyum Projesi 6 (Şeref Bey Stadyum Projesi) Vodafone Arena Stadyum Projesi (6) 1360 sayfaya ulaşan Arşiv niteliğindeki diğer konumuzu (1) incelemek isterseniz;

0 Üye ve 93 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Vodafone Arena Stadyum Projesi 6 (Şeref Bey Stadyum Projesi)  [Okunma sayısı 5522410 defa] Vodafone Arena Stadyum Projesi 6 (Şeref Bey Stadyum Projesi)

ysariusta

• Ziyaretçi

Buyrun size komplo teorisi. Semerlerin büyük çoğunluğu yeni ve eski açık üstünde. Numaralı ve kapalı içeriden bitirilip ötekiler dışarıdan mı takılacak acaba? Kedi yolları içeriden yapılır mecburen semer ve membran dışarıdan.

Çevrimdışı cagdas44

Başkan dün stadaymış sanırım Ali Engin'in instagram paylaşımı dün akşam üstüne doğru saatlenmiş

"Abi nezaman bitecek demiyoruz artik:)"

Çevrimdışı ahmetx

40903 kapasite/2019 koltuklu 147 loca/2493 vip koltuk/Küfeki Taşlı Dış Kabuk/BJK müzesi/KRTLYVS/Moda Merkezi/VIP Restoranlar/Açılır Kapanır Raylı Koltuklar/İklimlendirmeli SIS Hibrit Çim/Atex 5000 Trl&Fiberflon Ptfe Mesh membranlı,EFA Asma Germe Çatı/Huawei Stadium Vision/Yeşil Stadyum

ysariusta

• Ziyaretçi

az kaldı son 12 m

3 er metreden 4 gün. Perşembe akşamı eski açığa bakmak lazım

Çevrimdışı Kartal1903

daha yeni serdiler
park bahceler yapıyo sanırım hep bunları mersın-antalya-sıvas-bursa he kötü görünüyo  :alala:
BEŞİKTAŞ

Çevrimdışı Efe

Efe V hayatların sabitl3nmesini gösteren video falan yok mu
abi youtube ta arat germe cati sabitleme diye cok basi t bi islem zincirlerle yerine takiuorlar
Şampiyon Beşiktaş JK

Çevrimdışı Efe

25dk önce iyi gidiyoruz
gercekten iyi gidiyoruz nazar degmesin persembe cuma tam havada olur
Şampiyon Beşiktaş JK

Çevrimdışı ahmetx

park bahceler yapıyo sanırım hep bunları mersın-antalya-sıvas-bursa he kötü görünüyo  :alala:
her şeyin bir ilmi var amsterdam arenayada çim seriliyor ama ertesi gün top oynanıyor.

40903 kapasite/2019 koltuklu 147 loca/2493 vip koltuk/Küfeki Taşlı Dış Kabuk/BJK müzesi/KRTLYVS/Moda Merkezi/VIP Restoranlar/Açılır Kapanır Raylı Koltuklar/İklimlendirmeli SIS Hibrit Çim/Atex 5000 Trl&Fiberflon Ptfe Mesh membranlı,EFA Asma Germe Çatı/Huawei Stadium Vision/Yeşil Stadyum

Çevrimdışı Burak Akay

Kırmızı elipsle işaretlediğim ana taşıyıcı halat bu projede gördüğümüz gibi belli bir açıylamı duracak yoksa kirişle 4 lü halat arasında dümdüz mü olucak
İyi Günde Kötü Günde

Çevrimdışı ahmetx

Kırmızı elipsle işaretlediğim ana taşıyıcı halat bu projede gördüğümüz gibi belli bir açıylamı duracak yoksa kirişle 4 lü halat arasında dümdüz mü olucak
aynen böyle duracak

Çevrimdışı cadavra

sivasin su an oynadigi stadin zemini turkiyenin sayili bi kac zemini ayni islemi bu yeni stadada da uyguladilar daha dun bitti serim islemi zaman lazim oturmasi icin sivasta yasiorum ordan biliorum.ayrica o stad cewre duzenlemesi ve altyapi kanalizasyon yapilmadigindan seneye acilacak.

Çevrimdışı Efe

ayni boyle duracak tam paralel olamaz zaten yukseklik kotunu asiyor o sekilde alta megilli olacak
Şampiyon Beşiktaş JK

Çevrimdışı Burak Akay

aynen böyle duracak
Ama Ahmet abi bu açıyla halatlara sürekli daha aşırı yük binmezmi 90 derece açıyla duruyor olsa 42 noktadan halatlar daha az zorlanır diye tahmin ediyorum
İyi Günde Kötü Günde

Çevrimdışı hakan77

arkadaşlar herkeze merhaba öncelikle görüyorum ki dünkü son dk golüyle gelen 3 puan ve liderlik herkesin yüzünü güldürmüş tüm Beşiktaşlılar bugün işe güler yüzlerle gittiler sanırım forumu uzun zamandır takip ediyorum stad ile ilgili kazadan sonra açıkçası benim bu sezona yetişmesi ümidim yok denecek kadar az artık kafayada takmıyorum ya bu sezon sonu yada önümüzdeki sezon açılacak bittiğinde de muhteşem olacak dünkü bursa maçını lig tv den izledim gördüğüm kadarı ile stad doluydu tribünler kale arkalarında korner köşeleri hariç sahaya uzak gibi geldi yoksa yanılıyormuyum ayrıca sanki taraftarın baskısına rağmen sanki akustik falan çok iyi değildi konunun uzmanı değilim ama bizim trübünlerin dikliği sahaya yakınlığı belki doğru kelimeler ile açıklayamıyorum ama bizim stadda daha iyi görüş açıları ve akustik ve daha baskılı bir yapı oalacağını düşünüyorum lafın özü şu bizim stad daha fazla kafa yorularak hazırlanmış bir mimari yapı ve rakip takımı daha iyi baskılayan görsel bir şölen olacak diyorum

Çevrimdışı Sezer94

Bunu bende merak ediyorum cati borunun en alt kismi yani 4 lu halatlarin oldugu yer kirisle ayni hizada durmayacak galiba biraz daha alt hizasinda duracak
Her zaman her yerde en büyük kartal.

Çevrimdışı Efe

bizim hesap yanlismis necmi abi  :D hic aklimiza gelmedi cati projesinden uzunluk olcmek ahmetx  akilli adam net olcu suan 12 metre kaldi :)
Şampiyon Beşiktaş JK

Çevrimdışı Efe

Buyrun size komplo teorisi. Semerlerin büyük çoğunluğu yeni ve eski açık üstünde. Numaralı ve kapalı içeriden bitirilip ötekiler dışarıdan mı takılacak acaba? Kedi yolları içeriden yapılır mecburen semer ve membran dışarıdan.
valla nerden takilirsa takilsin problem yok yeterki cati yerine asilsin
Şampiyon Beşiktaş JK

Çevrimdışı ahmetx

Ama Ahmet abi bu açıyla halatlara sürekli daha aşırı yük binmezmi 90 derece açıyla duruyor olsa 42 noktadan halatlar daha az zorlanır diye tahmin ediyorum
önemli olan halatların o yükü kaldıracak biçimde yapılması ,tüm asma germe çatılarda bu halatlar aşağı doğru meyilli.

Çevrimdışı İhsan

bu v halatların kirişlere sabitlenmesi olayı kafamı karıştırıyor. çatı iskeletine ilk yükü verdiğimizde bazı civatalar zarar görmüş ve değiştirilmişti. kiriş ve halatları birbirine sabitleyecek olan civatalarda benzer sıkıntı yaşar mıyız? sabitleme işini bilen biri anlatsa güzel olur :)

SJler gerektiğinden biraz fazla çekecekler. Böylelikle V Halatlar kolaylıkla kirişe monte edilebilecek. Orada tek bir tane 'delikli cıvata' kullanılacak. ( http://www.gardette.com.tr/catallar/delikli-civata )
Bence torklama işlemi olmadığından diğer cıvatalarda (bulonlarda) olan sorun burada yaşanmaz.

V-Halatlar bağlandıktan sonra SJlerden yükler dengeli bir şekilde azaltılacaktır ve V Halatlar yükü taşıyacaktır.
Akabinde Çatının diğer parçaları monte edilecek ve şu an gerilmiş olan düz Halatlar 'çokgen' (kavisli) halini alacak. Ne demek istediğim bu projede görebilirsin (LRC olarak belirtilen halatlar)
( http://besiktasarena.com/vodafone-arena-stadyum-projesi/vodafone-arena-catisi-hakkinda-her-sey/?action=dlattach;attach=55886;image. )

Benim şahsi tahminim halat, kiriş ve çatı konstrüksyonda toleranslar olmasına rağmen ÇATI kendi dengesini bulacaktır. Bazı Çapraz halatlarda ayar yapılması gerebilir ama hatalı imalat/dizayn olmadıkça sorun olmaz)

Bizde burada dokuz doğuracağız herhalde  :duman: :duman: :duman:

Come to Beşiktaş

Çevrimdışı Burak Akay

önemli olan halatların o yükü kaldıracak biçimde yapılması ,tüm asma germe çatılarda bu halatlar aşağı doğru meyilli.
hepsi böyleyse tamam abi ben fiziken bi sıkıntı olurmu diye sordum sağol cevap için.
İyi Günde Kötü Günde

Çevrimdışı FARUK

Fizik olarak öyle değil hocam o halatlar ne kadar paralel konuma yaklaşırsa üzerine binen yük artar
Halata en az yük bindiği an iskeleden ilk yükseldiği andı  her yükselme anında yük artıyor
Şöyle örnek vereyim elinizle 5lt lik suyu vücudunuzdan hafif ayrık şekilde birde tam omuz hizasına kaldıracak şekilde tutun farkı hemen anlarsınız

Çevrimdışı İhsan

Çatının diğer parçaları monte edildikçe  ve ağırlık 2500 tona yaklaştıkça belli (kavisli) olacak
http://besiktasarena.com/vodafone-arena-stadyum-projesi/vodafone-arena-catisi-hakkinda-her-sey/?action=dlattach;attach=55886;image
Come to Beşiktaş

Çevrimdışı warofpoet

resimdeki gibi durmazsa zaten çatının üst kotu izin verilen yüksekliği geçer. ayrıca çatı ne kadar yüksekteyse halatlar o kadar gergindir diye düşünüyorum. gerdikçe yükseliyor zaten. senin dediğin gibi daha yüksekte olsa çok daha gergin olur ki halatın gerilmesi yükün arttığını işaret ediyor.
Sahte aşklara siyah beyaz darbe , Beşiktaş aşkı yeter bu kalbe...

Çevrimdışı Kartal1903

sivasin su an oynadigi stadin zemini turkiyenin sayili bi kac zemini ayni islemi bu yeni stadada da uyguladilar daha dun bitti serim islemi zaman lazim oturmasi icin sivasta yasiorum ordan biliorum.ayrica o stad cewre duzenlemesi ve altyapi kanalizasyon yapilmadigindan seneye acilacak.

inşllh dedıgın gıbıdır hocam mersın-antalya gıbı olmasını kimse istemez
BEŞİKTAŞ

Çevrimdışı Sergen Nalcakar

@FARUK hocam peki en üstteki seyircinin görüş açısını biraz daraltmazmı ? Projeye göre 4lü halat o hizaya geliyor