Vodafone Arena Stadyum Projesi 6 (Şeref Bey Stadyum Projesi)
Vodafone Arena Stadyum Projesi 6 (Şeref Bey Stadyum Projesi)

Beşiktaş Forum|Vodafone Arena Stadyum Projesi 6 (Şeref Bey Stadyum Projesi) Vodafone Arena Stadyum Projesi (6) 1360 sayfaya ulaşan Arşiv niteliğindeki diğer konumuzu (1) incelemek isterseniz;

0 Üye ve 58 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Vodafone Arena Stadyum Projesi 6 (Şeref Bey Stadyum Projesi)  [Okunma sayısı 5528046 defa] Vodafone Arena Stadyum Projesi 6 (Şeref Bey Stadyum Projesi)

Çevrimdışı ErsinA.

tek onlar yapuyor galiba bu isi ama saka bi yana fransizlar izin vermiyor kaldirisa iz insaatla bi alakasi yok geceyi bi bekleyelim bakalim neler olacak gece gec saatlerde :)

aynen öyle. kaldırma işi tamamen Fransızların kontrolünde.

Çevrimdışı empisayn

aşırı yük biniyormuş olaya bak , çıldırırsın .

20 cm kalktığından beri 8 gündür kontrol yapılmıyor mu , şimdi mi akıllara geldi aşırı yük binmesi ? fransız firma kontrol ediyoruz ayağına çatıda denize karşı batak mı atıyor bu nedir ?
İTÜ Asırlardır BEŞİKTAŞLI !

Çevrimdışı Efe

kale arkalarındaki halatlara aşırı yük bindiğinden kaldıramıyorlar.
alakasi yok bence fransizlar ah fransizlar :icool:
Şampiyon Beşiktaş JK

Çevrimdışı halvetifarazi

ben de yazılıma çevireyim

while (cati!="kalkti")
{
  if (DateTime.Now.Day == 2)
      durum="cumaya kadar kontroller yapılacak";
  else if (DateTime.Now.Day == 5)
      durum="pazartesi devam edilecek";
  else if (DateTime.Now.Day == 1)
      durum="son kontroller, yarın kalkacak";
  else if (DateTime.Now.Day == 2)
      durum="sessiz bekleyis"
}

sonsuz döngü :lol:
ben de yazılımcıyım. daha anlaşılır olsun diye akış diyagramını çıkarttım :)

Çevrimdışı ahmetx

Ama sıkıntı büyük ihtimalle o kısımda çünkü zaten ortadaki halatlarda hidrolikler yok  birde halatları açı kaybına uğrayan hidrolikler var dolayısıyla yük o bölümde belli sayıdaki halatlara biniyor.
40903 kapasite/2019 koltuklu 147 loca/2493 vip koltuk/Küfeki Taşlı Dış Kabuk/BJK müzesi/KRTLYVS/Moda Merkezi/VIP Restoranlar/Açılır Kapanır Raylı Koltuklar/İklimlendirmeli SIS Hibrit Çim/Atex 5000 Trl&Fiberflon Ptfe Mesh membranlı,EFA Asma Germe Çatı/Huawei Stadium Vision/Yeşil Stadyum

Çevrimdışı Serhat Akkaya

tek onlar yapuyor galiba bu isi ama saka bi yana fransizlar izin vermiyor kaldirisa iz insaatla bi alakasi yok geceyi bi bekleyelim bakalim neler olacak gece gec saatlerde :)
Dünyada başka firmalarda var ya bu tür işleri yapan. Konu bizim stat olunca herşey tekmiş gibi konuşuluyor dile getiriliyor de pek öyle değil durumlar. En ufak örneğinden Türkiye'deki ilk kendi elektriğini üreten stat olacaktık elde patladı bunun gibi başka örneklerde veririm :)
Korku akıl katilidir.

Çevrimdışı ErsinA.

Çevrimdışı Ersoy

Fransızları tenhada sıkıştırsak bence faydalı olabilir :) Bi de neden fransızlar? Tarihteki en kompleksli ve iş yapması en zor güruh. Almanlar filan olsaydı şimdiye kadar 10 kere kalkmıştı çatı.

Harbi ya getir Almanları mis gibi çatın olsun,hem zamanında hem kaliteli.
Bundan sonra her sene!

Çevrimdışı ahmetx

dünyada 2 firma yapıyor bu tarz çatıları.
40903 kapasite/2019 koltuklu 147 loca/2493 vip koltuk/Küfeki Taşlı Dış Kabuk/BJK müzesi/KRTLYVS/Moda Merkezi/VIP Restoranlar/Açılır Kapanır Raylı Koltuklar/İklimlendirmeli SIS Hibrit Çim/Atex 5000 Trl&Fiberflon Ptfe Mesh membranlı,EFA Asma Germe Çatı/Huawei Stadium Vision/Yeşil Stadyum

Çevrimdışı Erdem Çözer

:lol:
Beşiktaş için bir şey yapmak istiyorsanız kimsenin adamı olmayın! Süleyman Seba

Çevrimdışı Kartal1903

BEŞİKTAŞ

Çevrimdışı ahmetx

@FARUK ne der bilmemde bizim 4 lü ringi oturttuğumuz iskeleyi halatların açı kaybına uğramaması için daha yukarı kurmamız lazımdı diye düşünüyorum.

Çevrimdışı ahmetx

dünyada stadyum asma germe çatı mühendisliğini iki firma yapıyor .

1.Schlaich Bergermann and Partner ALMANYA
Estádio Maracanã,National Stadium Warsaw,Bao'an Stadium Shenzhen,National Sports Complex Olimpiyski,Mercedes-Benz Arena (former Gottlieb Daimler Stadium),National Stadium Bucharest,BayArena Leverkusen,Jaber Al Ahmad Stadium Kuwait,Commerzbank-Arena Frankfurt,Incheon Munhak Stadium,AOL Arena,Olympic Stadium Seville,NSC Roof Outdoor Stadium Kuala Lumpur,Cape Town Green Point Stadium

2.RFR FRANSA
Vodafone arena,Stade Fonte Nova Salvador da Bahia,AWD-Arena Hanover,Emam Reza Stadium
[ Son Düzenleme: 27 Ekim 2015, 17:31:03 ahmetx ]

Çevrimdışı ErsinA.

Kaldırmayı başlatacak butonu arıyorlarmış  :evillol:

Çevrimdışı Serhat Akkaya

Estádio Maracanã,National Stadium Warsaw,Bao'an Stadium Shenzhen,National Sports Complex Olimpiyski,Mercedes-Benz Arena (former Gottlieb Daimler Stadium),National Stadium Bucharest,BayArena Leverkusen,Jaber Al Ahmad Stadium Kuwait,Commerzbank-Arena Frankfurt,Incheon Munhak Stadium,AOL Arena,Olympic Stadium Seville,NSC Roof Outdoor Stadium Kuala Lumpur,Cape Town Green Point Stadium

2.RFR FRANSA
Vodafone arena,Stade Fonte Nova Salvador da Bahia,Emam Reza Stadium
Referanslara bakınca Almanlar ağır basıyor..
Korku akıl katilidir.

Çevrimdışı Erdem Çözer

2.RFR FRANSA
Vodafone arena,Stade Fonte Nova Salvador da Bahia,Emam Reza Stadium

Almanların tecrübesi çok iyiymiş.. neden o seçilmedi acaba?
Beşiktaş için bir şey yapmak istiyorsanız kimsenin adamı olmayın! Süleyman Seba

Çevrimdışı FARUK

@FARUK ne der bilmemde bizim 4 lü ringi oturttuğumuz iskeleyi halatların açı kaybına uğramaması için daha yukarı kurmamız lazımdı diye düşünüyorum.

açı kaybı derken tam olarak neyi kastediyorsun abi
eger yerden yüksek olmasını kastediyorsan çatı yükseldikçe halatlara binen yük artıyor açı daraldıgı için

çatı iç halkası gerilmeden çatı havalanamaz ve bir kez gerildikten sonra daha fazla dışarı açılamayacagı için fiziken  çatı yükseldigi müddetçe yatay düzlemde açı degişikligi söz konusu degil zira

Çevrimdışı mayan

ÇATI:

yat diyorlar anne kalk diyorlar
beynimi yiyorlar anne beynimi yiyorlar
kapat televizyonu anne seni de kandırıyorlar
kapat televizyonu anne seni de kandırıyorlar

Çevrimdışı Serjo

Alaman olsun çamurdan olsun
Şu an Beşiktaş ile şampiyonluğa odaklanmış durumdayım.

Çevrimdışı ahmetx

açı kaybı derken tam olarak neyi kastediyorsun abi
eger yerden yüksek olmasını kastediyorsan çatı yükseldikçe halatlara binen yük artıyor açı daraldıgı için

çatı iç halkası gerilmeden çatı havalanamaz ve bir kez gerildikten sonra daha fazla dışarı açılamayacagı için fiziken  çatı yükseldigi müddetçe yatay düzlemde açı degişikligi söz konusu degil zira
2.katın korkuluklarında halatlarda açı kırılması oluyor ya kale arkalarında ondan bahsediyorum.

Çevrimdışı Tolga

Gece çalışmak riskli değil miydi nasıl kalkacak anlamadım :)

Yine Pazartesi gününe kalmasın :D
Beşiktaş'ım Benim Biricik Sevgilim...

Çevrimdışı Efe

Dünyada başka firmalarda var ya bu tür işleri yapan. Konu bizim stat olunca herşey tekmiş gibi konuşuluyor dile getiriliyor de pek öyle değil durumlar. En ufak örneğinden Türkiye'deki ilk kendi elektriğini üreten stat olacaktık elde patladı bunun gibi başka örneklerde veririm :)
baska kimler yapiyormus
Şampiyon Beşiktaş JK

Çevrimdışı ahmetx

İz inşaatla ilgili olabilir Fransızlarla çalışıyorlar .

Çevrimdışı FARUK

Referanslara bakınca Almanlar ağır basıyor..

amerikada da yaptıkları proje var gayet zor bir proje oda ahmet abi eklememiş sadece sitede yazanı almış sanırım

Çevrimdışı cursedofdragon

Ben yazılımcı değilim çok anlamam ama 2 kodun arasına msgbox 'fatal error' mesajını verin  :D