Beşiktaş Futbol Takımı 2015/16 Sezonu
Beşiktaş Futbol Takımı 2015/16 Sezonu

Beşiktaş Forum|Beşiktaş Futbol Takımı 2015/16 Sezonu Beşiktaş Futbol Takımı 2015/16 Sezonu ile ilgili her şeyi bu başlıkta konuşabiliriz.

0 Üye ve 132 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Beşiktaş Futbol Takımı 2015/16 Sezonu  [Okunma sayısı 6704461 defa] Beşiktaş Futbol Takımı 2015/16 Sezonu

Çevrimdışı Çağrı

• Kara Kartal
  • *
  • 31 Ekim 2015, 03:19:28
  • Beşiktaş / Bodrum
  • 2015/16 (✔) - 2016/17 Sezonları Şampiyonu Beşiktaş
gollerde kaleci tolga'nın hatası var mı sizce?

Hata değil yetersizliği var.

İlk gol yakından sert şut. Ama refleksi iyi olan kaleci çıkarır onu. Cenk Gönen'in en iyi çıkardığı top tiplerinden biriydi.

İkinci gol 25 metreden. İyi pozisyon almıyor. Rakip orta-sağ konumdaysa solunda defanslar varsa kalecinin de sol iç direğe yakın durması gerek. Tam ortada kaldığı için uçsa bile çıkaramazdı.

Üçüncü gol çok ani gelişti yine suçu yok ama sezgileri iyi olsa orada 1 saniye bile erken gelse yatarak kapatabilirdi önünü Eren'in. Bu da konsantrasyon eksikliği.

Varlığımız; Marakeş'te fiyatları rastgele konmuş bir dükkan gibi. İncik boncuk fahiş fiyatta, değerli taşlar indirimde.
Batmamız an meselesi.

Twitter/cagriasarli

Çevrimdışı Kadir G.

gollerde kaleci tolga'nın hatası var mı sizce?

Hatası tartışılır çok talihsiz gollerdi lakin konuşulan mandanda olsa bir gol az yerdik diyebilirim.

Çevrimiçi Gökhan Güvenç

Bu arada bugun 3 kez veriye dusup 3 kez geri dönme basarisi gosterdik.
Bu son derece zor ve son derece önemli bir durum.

Tam oyun dengeleniyor ,kendi oyunumuzu oynamaya basliyoruz derken pat top adamlarin onune dusuyor ve gol yiyoruz.zor bir psikoloji.gercekten rakibin şans faktörüne yeterli olmasa da idare edecek bir reaksiyon gosterebildik ve 1 puani aldik.

Kolay kolay skoru kabul etmeyen bir takım olma yolunda ilerliyoruz.eksiklerle yanlışlarla da olsa devreyi lider olarak kapatmaliyiz.

2 puan kaybettik ama 94. dakikada penaltının santrasının ardından maç yeni başlıyormuş gibi pres yapan oyuncuları görünce şampiyonluğa inancım bir kat daha arttı.

Öyle bir korku salmışız ki düşünün, orada hakem en fazla 1-2 dakika oynatacak oyunu ama Kasımpaşalılar gol yeme korkusuyla santrada bile vakit çalmaya çalıştılar 30 saniye boyunca.

Maç başlığına da yazdım, 3 şuta 3 gol gibi sinir bozucu bir şekilde 3 kez geriye düştüğü maçtan puan almak dünyanın en iyi takımlarının bile kolay kolay yapabileceği birşey değil. Seyirci köstek olacağına destek olsaydı belki galip bile gelebilirdik.
Be the change you want to see in the world.

Çevrimdışı Ensar

Hala başım ağrıyor arkadaş.
Aslolan hayattır , hayat da Beşiktaş !

Çevrimdışı Kemal

Bu takıma ne yapıp yapıp yabancı / winner kaleci ve yine aynı tarz stoper almalı yönetim . Şampiyonlugun anahtaridir bu.

Çevrimdışı Ensar

Dün oğuzhan çok iyiydi , özellikle duran topları çok etkili kullandı. Tam altıpasın içine karambolluk toplar attı. Sağdan soldan her türlü duran topu oğuzhan kullanmalı , ne sosa ne gökhan , topu kaldırmaktan acizler.

Çevrimdışı Mehmet Ali C.

Dün oğuzhan çok iyiydi , özellikle duran topları çok etkili kullandı. Tam altıpasın içine karambolluk toplar attı. Sağdan soldan her türlü duran topu oğuzhan kullanmalı , ne sosa ne gökhan , topu kaldırmaktan acizler.
oğuzhan her anlamda gelişti darbeler aldı yılmadı 90 dk da oyundaydı yayı zorladı sürekli
Bayağı ileri gitti

Çevrimdışı mellfred

dünkü maçta kasımpaşa belki 50 maçta görülen bir hücum istatistiği yakaladı, maalesef bu da bize denk geldi.
eren derdiyok asla bu kadar bitirici forvet değil. donk'un golü desen bildiğin efsunlu
bu maçı izleyen her anadolu antrenörü benzer taktikle bizi kitlemeye çalışacaklar ama her defasında kasımpatı şansı işlemez.
ben oyuncularımızın oyunu kurtarmak adına verdikleri insan üstü mücadeleye hasta oldum.
kaldı ki bu maçı çevirseydik büyük bir "unstoppable"  psikolojisi oluşturacaktık. yine de direncimiz isteğimiz şapka çıkarılacak türden. bu maç bize yol haritası olsun, ders olsun
ismail'e, tolga'ya, querasma'ya güvenilip uzun yola çıkılmayacağını hoca da gördü, camiada.

Çevrimdışı Ensar

Bende gayet iyi bir oyun oynadık , tam baskıyı kurduk şimdi gol geliyor dediğimiz an yedik golü ve bunu tam 3 kere yaşadık 3 kere geri döndük , kasımpaşanın attığı goller gerçekten ayda yılda bir olacak türdendi , bireysel olarak hatalar vardı ama oyunu beğendim. töre hala formsuz , böyle 25m olmaz , istikrar lazım aynen oğuzhan da olduğu gibi , istikrarlı bir şekilde daha iyiye gidiyor oğuzhan , kerim mutlaka şans bulmalı. necip'e kızanları da hiç anlamıyorum , kasımpaşa ortasaha da öyle bir baskı kurdu ki atiba bile çok tekledi , necip kötü değildi kasımpaşa çok zorladı o bölgeyi , ısmail tolga milo da kötü değillerdi adamlar YETERSİZ !

Bu maçta nasibimiz yoktu bence. Nazarlık olsun sağlık olsun.
Şampiyon BEŞİKTAŞ !

Çevrimdışı cisse557

Milosevic i hiç beğenmedim

GT-I9301Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı OrhanAker

Bu takıma topu iyi kullanacak ,sertliği yerinde net bir 6 numara şart-Leiva veya Flamini

Çevrimdışı Ensar

oğuzhan her anlamda gelişti darbeler aldı yılmadı 90 dk da oyundaydı yayı zorladı sürekli
Bayağı ileri gitti

Kesinlikle. Tolgay ile beraber oynasa ligin tozunu attırırlardı :)

Çevrimiçi Fatih_

Hoca gercekten formsuzdu. Enazindan Sosa ile baslamasi gerekirdi, Kasimpasanin onde bastigini, baskiyi kiramadigini gordugun andada oyuncu degistirebilirsin koca bir 45. Dk. Cope gitti. Birde Ozi tam 10 numara oynuyamiyor, orta sahada topu alicak o zaman farkini ortaya koyabiliyor donusu oyunu acisi kosan adama paslari daha etkili oluyor.

Çevrimdışı Ersoy

Milo gerçekten kötüymüş be.
Bundan sonra her sene!

Çevrimdışı Ensar

Milo gerçekten kötüymüş be.
Valla bence dün kendi potansiyeline göre iyi bile oynadı öyle diyim ben sana , neyse herkes görmüş oldu nasıl bir oyuncu olduğunu.

Ayrıca 3 4 civarı teklif geldiği söyleniyordu , bu oyuncuyu böyle bir fırsat gelmesine rağmen satmayan yönetim çok büyük bir hata yapmıştır. Hatta yeri gelmişken 2 3 m teklif gelen franconun da gönderilmemesi çok büyük bir hata.

Çevrimdışı Ersoy

Valla bence dün kendi potansiyeline göre iyi bile oynadı öyle diyim ben sana , neyse herkes görmüş oldu nasıl bir oyuncu olduğunu.

Ayrıca 3 4 civarı teklif geldiği söyleniyordu , bu oyuncuyu böyle bir fırsat gelmesine rağmen satmayan yönetim çok büyük bir hata yapmıştır. Hatta yeri gelmişken 2 3 m teklif gelen franconun da gönderilmemesi çok büyük bir hata.

Devre arasında güzel bir temizlik şart.Pedro ile Milo'yu 3'er M'ye satabiliriz.En azından ikisinden birini.Sol bekte alacaksak Motta'yı da şutlayalım.
Bundan sonra her sene!

Çevrimdışı celiker1

Kasımpaşa oyunu 20-25 metrede oynamaya çalışarak orta sahada bizden hep kalabalık ve fizikli kaldı..Aslında tam istediğimiz oyun tarzıydı ama golü bulamayıp şansşız goller yeyince skoru eşitlemek için hep ekstra efor sarfetmek zorunda kaldık.Bir öne geçebilseydik eminimki 5-10 dakika içinde 10 kişi hatta 9 kişi kalacaklardı kırmızı kart görüp.Neyse nazarlık olsun bu sonuçta👍🏻
Hayatta Beşiktaş

Çevrimdışı src35

bir maçta 3 kez geriye düşüp yılmadan geri dönmekte önemli bir meziyettir.

dün akşam k.paşanın da şans yanındaydı seken toplar önüne düştü gol oldu, 20 kez vursa belki biri çatala gider gitti..

son değişikliği yapması hata oldu şenol hocanın son değişiklikten önce sahadaki takım harika oynuyordu. sanırım golü yedikten sonra bi anlık panikle karar verdi.. çıkması gereken oyuncu olcaydı cenk girerken.

Çevrimdışı Ensar

Mario Gomez gibi dünya yıldızı , tartışmasız dünyaın en iyi 3 forvetinden biri olan bir oyuncumuz var ve bu adamı kesinlikle besleyemiyoruz !!! Hücum varyasyonlarımız çok kısıtlı.

-Uzaktan şut yok !
-Güzel orta açmak yok !
-Duran top yok denecek kadar az !

Dünkü maç özelinde değil genel görüntü üzerinden yorum yapıyorum. Bir maçta takımı gömüyor denmesin.

Çevrimdışı celiker1

Birde maçta olduğum için bakamadım ama uzatmalar penaltıda oyunun durmasından dolayı az oynandı gibi geldi.Hesaplayan arkadaş oldu mu biz penaltıyı 90+hangi dakika-saniyede kazandık?Penaltıdan sonra kaç dakika-saniye oynandı?
Hayatta Beşiktaş

Çevrimdışı Ensar

Devre arasında güzel bir temizlik şart.Pedro ile Milo'yu 3'er M'ye satabiliriz.En azından ikisinden birini.Sol bekte alacaksak Motta'yı da şutlayalım.
O iş devre arası olmaz , ayrıca ikisini toplam 3e satarsak büyük iş yapılmış olur. Motta sene sonu yolcu zaten.

Çevrimdışı Ensar

Birde maçta olduğum için bakamadım ama uzatmalar penaltıda oyunun durmasından dolayı az oynandı gibi geldi.Hesaplayan arkadaş oldu mu biz penaltıyı 90+hangi dakika-saniyede kazandık?Penaltıdan sonra kaç dakika-saniye oynandı?
92 de penaltı oldu 93.45 gibi kullanıldı , 94.10 gibi oyun tekrar başladı , iki dk eksik oynattı.

Çevrimdışı atalay

Dün oyuncularda ki istek ve arzuyu beğendim. Şampiyonluk ruhu var. Fakat panik hallerinde daha sakin kalmak lazım. Teknik heyette bile anlamsız bir telaş vardı.

Beşiktaş kendisine karşı "high pressing" uygulayan her takıma karşı zorlanıyor. Kasımpaşa'nın önde baskı kuracağını maç öncesi defalarca yazdım. Ki orta seviye bir pres uyguladılar. Bu baskıyı ancak geriden uyan kurarak kırabilirsiniz. O yüzden Necip tercihi yanlıştı. Özellikle İsmail ve Milosevic geriden oyun kurmakta zorlanınca Tolga'nın kısa düşen toplarıyla birlikte deorganize bir takım izledik.

Ersan'ın önde karşılama becerisini Milo gösteremeyince sekenleri rahatlıkla alıp, dönüp, vurdular. Ön alan presini kırmak için Atiba stoperlerin arasına girip ayaktan daha çok top alabilirdi. Ayrıca Ozzie kesinlikle Atiba'nın yanında oynamalı. Geriden topla katederek gelebildiği zaman daha etkili ve sahanın tümünü daha iyi görebiliyor. Zaten Şenol Güneş ona oyun özgürlüğü vermiş durumda. 3. bölgede çok fazla topla buluşuyor.

Geriden topla çıkarken bu takımın 3 oyun kurucusu; Atiba, Beck, Rhodolfo'dur.

Tüm bunların dışında gollerde Milo'nun iki, Rhodolfo'nun net bir hatası var. Tolga ilk golde o topu bir şekilde bloke edebilirdi. Attığımız ikinci golde Olcay'ın alan yaratıp savunmayı üzerine çekişi, Gomez'in kusursuz pozisyon alışı ve Sosa'nın harika pası gayet iyiydi.

Milo; timing, alan oyunu, pozisyon bilgisi, sezgileri bir tarafa bu agresyon derecesi ile zaten bu ligde oynayamaz. Tosic neden tercih edilmedi, anlamadım. Cenk hamlesi kağıt üzerinde doğruydu lakin dün son 15 dakika hiçbir şey üretemememizin ana sebeplerinden biri.(Girer girmez bulduğu pozisyon dışında) Oyunu ve orta sahayı rakibe verdik. Özellikle Donk fark yarattı. Bunda Atiba'nın dün sallanmasının da büyük payı var ki çok normal sürekli yüksek tempo oyunu vücut bir yerden sonra kaldırmıyor.

Dün yine sahanın en iyilerinden biri Beck'ti. En kötüsü de açık ara İsmail'di. Sol bek planlamasını niye eleştirdiğimizi sezonun başından beri görüyoruz. Oyun aklı ve ezberi gerçekten çok kısıtlı. Hayırlı bir puan kaybı olmuş olabilir şayet oyunda ki kusurları ve bazı oyuncuların performansları iyi analiz edilirse...

Quaresma ile ilgili ne yazayım bilemedim, özellikle sarı kartı var iken dirsek atan birine ne yazılır, bilmiyorum.

edit: Bu takım 3 kez geri döndü. En önemlisi bu.
[ Son Düzenleme: 31 Ekim 2015, 13:10:28 atalay ]

Çevrimdışı celiker1

Miloseviç'i görünce hoca keşke Pedro'yu bu kadar kenara atmasaydı diye düşündüm.Bırak defansif anlamdaki oyununu,top ayağındayken bomboş pozisyonlarda bile artık heyecan mı yaptı bilmiyorum pas bile veremedi.Sol taraftan Milo-İsmail hiç oyun kuramadı😔Ayrıca dün orta sahada bu kadar ezildiğimizi görünce M'Bia gibi bir orta saha  olması gerektiğini düşünüyorum Atiba'nın yanına.
Hayatta Beşiktaş

Çevrimdışı Yunus Emre Dökmeci

Tam +5 te bitirdi , Uzatmalarda 2-3 Sefer oyun durdu bunu Bu süreye ekelemeliydi ama eklemedi ama şaşırmadım Cuneyt bu !
Kopar Kıyamet Çöker Karanlık
Allah Bizi Affetmez Çok Günah Aldık
Sevenler Ayrılmaz Biz Bir Plan Yaptık
Tüm çArşı Cehenneme Kombine Aldık