Beşiktaş Futbol Takımı 2015/16 Sezonu
Beşiktaş Futbol Takımı 2015/16 Sezonu

Beşiktaş Forum|Beşiktaş Futbol Takımı 2015/16 Sezonu Beşiktaş Futbol Takımı 2015/16 Sezonu ile ilgili her şeyi bu başlıkta konuşabiliriz.

0 Üye ve 78 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Beşiktaş Futbol Takımı 2015/16 Sezonu  [Okunma sayısı 6658320 defa] Beşiktaş Futbol Takımı 2015/16 Sezonu

Çevrimiçi Necmi

:kop: :kop: :kop:
@Necmi abi @ZEKI hocam ortalıkta yok saat 12 geliyor yarın sabah dersi de vardır karşı da bir yerde  :kop: :kop: meydan da boş yazayım bari  :halay: :halay:
@ZEKI  online @ALI RIZA   :bandit:

Çevrimdışı ALI RIZA

Çevrimiçi Necmi

Çevrimdışı TØLGA

Böyle bir aşk yok
beşiktAŞK

Çevrimdışı ALI RIZA

Çevrimdışı Yusuf Tekeli

Önümüzdeki 3 hafta, şuanki puan durumuna göre sırasıyla 8nci, 7nci, 6ncı sıradaki takımlarla oynuyoruz.

Rize, Antalya, Kasımpaşa.
Vakit varken tomurcukları topla. Zaman hala uçup gidiyor. Ve bugün gülümseyen bu çiçek, yarın ölüyor olabilir.

"I don't know if we each have a destiny, or if we're all just floatin' around accidental-like on a breeze. But I, I think maybe it's both."

Çevrimdışı Çağrı

• Kara Kartal
  • *
  • 06 Ekim 2015, 01:10:00
  • Beşiktaş / Bodrum
  • 2015/16 (✔) - 2016/17 Sezonları Şampiyonu Beşiktaş
Önümüzdeki 3 maçın 2'si deplasman (Lokomotif,Antalya) 1'i iç saha (Rize)

Bu 3 maçı geçtikten sonraki 6 maçın 5'i iç saha 1 deplasman o deplasman da Bursa.

Demem o ki şu 9 maç, ki 3'ü Uefa maçı büyük sükse yapacağız hata yapmazsak bittiğinde Aralık'ı vuracak takvim.

O sükse bizi ligde 4-5 puan farkıyla liderliğe Uefa'da gruptan çıkmaya götürür. Çok önemli periyoda giriyoruz ve fikstürümüz inanılmaz avantajlı.
Varlığımız; Marakeş'te fiyatları rastgele konmuş bir dükkan gibi. İncik boncuk fahiş fiyatta, değerli taşlar indirimde.
Batmamız an meselesi.

Twitter/cagriasarli

Çevrimiçi mellfred

Tolgay en erken Mart sonu rehabilitasyonu tamamlar. Nisan Mayıs'ta son 6-7 maç oynatabilirse kar sayarız.
bu adam yerine ben sakatlanaydım :s20:. çapraz bağlarımdan haberim de yoktu,eksikliğini hissedeceğimi bile sanmam.
barcalılar messi'nin sakatlığına, tolgay'a üzüldüğümüzden fazla üzülmemiştir  :duman:

Çevrimiçi Necmi

Önümüzdeki 3 maçın 2'si deplasman (Lokomotif,Antalya) 1'i iç saha (Rize)

Bu 3 maçı geçtikten sonraki 6 maçın 5'i iç saha 1 deplasman o deplasman da Bursa.

Demem o ki şu 9 maç, ki 3'ü Uefa maçı büyük sükse yapacağız hata yapmazsak bittiğinde Aralık'ı vuracak takvim.

O sükse bizi ligde 4-5 puan farkıyla liderliğe Uefa'da gruptan çıkmaya götürür. Çok önemli periyoda giriyoruz ve fikstürümüz inanılmaz avantajlı.
evet fikstür avantajlı ama takımdada acayip lakayitlik var bu hafta 4-5 yapmamız gereken maçı az daha 2-2 bitiriyorduk
arkadaşına pas versen kolayca olacak gol kalkıp sen vurmaya çalışıyorsun bunların bir tarafı kalmaya başlamış sporting maçınıda
bu nedenle alamadık en az bencilce harcanmış 3 pozisyon var birde bu senenin modası kutuda birbirine ikram oldu ne tuhaf bir durum var
atmaları gerekeni atmıyorlar atmamaları gerekenide atmaya çalışıyorlar sporting maçında oğuzhanın quaresmaya pas vermemesi bizi muhtemel bir golden etti
bir sıkıntı daha var quaresmanın yaptığı ortalar kavisli oluyor soldan atınca sürekli kaleciye doğru kavis alıyor sağdan atınca kaleye doğru gidip
sonra dışarı doğru çıkıp tam kafalık orta oluyor yani quaresma solda olmuyor Törenin solda quaresmanın sağda olması lazım asıl mevkileri bu olmalı
 Törede solda olunca daha rahat çizgiye inip paralel pas yapabiliyor @Çağrı  quaresmayla oynayacaksak azami faydalanacak şekilde oynamalıyız
buda sağda quaresma solda Töre şeklinde olacaktır bir şeyi kabul edelim şu formsuz haliyle bile içeri en çok orta yapan oyuncu Quaresma devre arası
hazırlığından sonra ikinci yarı quaresmadan faydalanırız. şu ana kadar gösterdiği eskisinden daha fazla takım için oynadığı

Çevrimdışı Çağrı

• Kara Kartal
  • *
  • 06 Ekim 2015, 02:12:15
  • Beşiktaş / Bodrum
evet fikstür avantajlı ama takımdada acayip lakayitlik var bu hafta 4-5 yapmamız gereken maçı az daha 2-2 bitiriyorduk
arkadaşına pas versen kolayca olacak gol kalkıp sen vurmaya çalışıyorsun bunların bir tarafı kalmaya başlamış sporting maçınıda
bu nedenle alamadık en az bencilce harcanmış 3 pozisyon var birde bu senenin modası kutuda birbirine ikram oldu ne tuhaf bir durum var
atmaları gerekeni atmıyorlar atmamaları gerekenide atmaya çalışıyorlar sporting maçında oğuzhanın quaresmaya pas vermemesi bizi muhtemel bir golden etti
bir sıkıntı daha var quaresmanın yaptığı ortalar kavisli oluyor soldan atınca sürekli kaleciye doğru kavis alıyor sağdan atınca kaleye doğru gidip
sonra dışarı doğru çıkıp tam kafalık orta oluyor yani quaresma solda olmuyor Törenin solda quaresmanın sağda olması lazım asıl mevkileri bu olmalı
 Törede solda olunca daha rahat çizgiye inip paralel pas yapabiliyor @Çağrı  quaresmayla oynayacaksak azami faydalanacak şekilde oynamalıyız
buda sağda quaresma solda Töre şeklinde olacaktır bir şeyi kabul edelim şu formsuz haliyle bile içeri en çok orta yapan oyuncu Quaresma devre arası
hazırlığından sonra ikinci yarı quaresmadan faydalanırız. şu ana kadar gösterdiği eskisinden daha fazla takım için oynadığı

@Necmi abi lakayıtlık olduğunu düşünmüyorum ben. Pozisyonlar öyle gözüküyor ama tüm pozisyonları tek tek tekrar izledim.

Sosa ve Quaresma'nın atmaya çalıştığı topuk pasları dışında, Töre ve Oğuzhan asıl net pozisyonları harcayanlar, onlar da lakayıtlıktan değil tercih hatasından yapmış hep.

Bu oyuncularda bu sıkıntı 2.5 yıldır var final pası yapamıyorlar. Bu da gelişecektir her maç böyle olmaz. 2 hafta sonra bir maçımız 7-0 bitebilir o zaman da Şenol hoca kulakları çekmiş diyecekler.

Aslında bu durum yok. Soğukkanlı olup doğru olanı yapmakta sıkıntı yaşıyorlar. Hele ki Töre 5 tane harcadı normalde bu adam atmaktan çok attırmayı sever yani bencil değil asist konusunda.

O yüzden maç sağlam uyarı olsa da sorun bitirmek. Maç 8-0 da bitse kimse nasıl oldu bu iş diyemezdi o kadar iyi oynadık aslında.
Varlığımız; Marakeş'te fiyatları rastgele konmuş bir dükkan gibi. İncik boncuk fahiş fiyatta, değerli taşlar indirimde.
Batmamız an meselesi.

Twitter/cagriasarli

Çevrimdışı Tolga

Puan kaybı olabilecek maçlar ;

İçeride, Gs ve Kasımpaşa

Dışarıda, Bursaspor ve Osmanlıspor maçları.

Bu maçlarda fazla puan kaybı yaşamazsak ki bu sefer inanıyorum Gs'yi yeneceğiz, ilk yarıyı en kötü 39-41 puanla bitirebiliriz.

Beşiktaş'ım Benim Biricik Sevgilim...

Çevrimiçi Necmi

@Necmi abi lakayıtlık olduğunu düşünmüyorum ben. Pozisyonlar öyle gözüküyor ama tüm pozisyonları tek tek tekrar izledim.

Sosa ve Quaresma'nın atmaya çalıştığı topuk pasları dışında, Töre ve Oğuzhan asıl net pozisyonları harcayanlar, onlar da lakayıtlıktan değil tercih hatasından yapmış hep.

Bu oyuncularda bu sıkıntı 2.5 yıldır var final pası yapamıyorlar. Bu da gelişecektir her maç böyle olmaz. 2 hafta sonra bir maçımız 7-0 bitebilir o zaman da Şenol hoca kulakları çekmiş diyecekler.

Aslında bu durum yok. Soğukkanlı olup doğru olanı yapmakta sıkıntı yaşıyorlar. Hele ki Töre 5 tane harcadı normalde bu adam atmaktan çok attırmayı sever yani bencil değil asist konusunda.

O yüzden maç sağlam uyarı olsa da sorun bitirmek. Maç 8-0 da bitse kimse nasıl oldu bu iş diyemezdi o kadar iyi oynadık aslında.
şu an trt sporda sporting maçı var :bandit: şu maçta nasıl galip gelemedik anlamıyorum gomezde çok acemice gol kaçırıyor
top ayaklarına dolanıyor sanırım çok fazla maç eksiği var ve hiç form olarak hazır değil sanırım esas şovunu ikinci yarı yapacak
sen yirmi diyorsun ya ben 30 dan aşağı gol beklemiyorum kötü haliyle leblebi gibi atıyor :D yalnız en iyi transferimiz beck

Çevrimdışı atalay

Son maçlarda final hareketlerini yapamamamızın sebebi laubalilik değil; oyun keyfi.

Son 3,5 yıldır yapamamamızın sebebi ise oyun tercihi ve tercih hataları.

Beşiktaş bu ligin Aybaba döneminden bu yana en kolay pozisyon bulan takımı. Hücum geçişlerinde ki başarı, oyuncu profili gibi sebeplerden ötürü. Direkt hücumu sürekli tercih eden bir oyuncu grubu olunca oyunun her anında net fırsatlar yakalayabiliyoruz. Skoru ele alınca 0-0'da ki oyun konsantrasyonunu korumak, teslim bayrağını sallayan rakiplere karşı oldukça zor.

Bu arada Q17'i içinde şunu söyleyeyim. Oyunu 3.bölgeye yığdığımız ve skor üretmek zorunda olduğumuz bölümlerde yerleşik savunmayı açmak adına kanat organizasyonlarında ve ortalarında onun birebirlerini kullanabiliriz. Bu daha çok oyunun son bölümleri için geçerli elbette.

Çevrimdışı TØLGA

oğuzhan ve ersan sarı sınırında uygun bir zamanda arada çıkmalı bu ceza
Böyle bir aşk yok
beşiktAŞK

Çevrimdışı atalay

Attığımız gollerde takımın alan kullanımı; %22,6 sol kanat, %17,8 sağ kanat, %59,6 merkez.

Yediğimiz gollerde rakibin alan kullanımı; %37,7 sol kanat, %4,9 sağ kanat, %57,4 merkez.

Dramatik bir fark var. Sebebi de belli.

Çevrimdışı Gökhan Güvenç

Attığımız gollerde takımın alan kullanımı; %22,6 sol kanat, %17,8 sağ kanat, %59,6 merkez.

Yediğimiz gollerde rakibin alan kullanımı; %37,7 sol kanat, %4,9 sağ kanat, %57,4 merkez.

Dramatik bir fark var. Sebebi de belli.

Beck'in Serdar'dan ne fazlası var diyenlere bu istatistiği göstermek lazım. Geçen sene yediğimiz gollerin belki yarısı sağ kanattandı.
Be the change you want to see in the world.

Çevrimdışı Çağrı

• Kara Kartal
  • *
  • 06 Ekim 2015, 03:59:26
  • Beşiktaş / Bodrum
Beck'in Serdar'dan ne fazlası var diyenlere bu istatistiği göstermek lazım. Geçen sene yediğimiz gollerin belki yarısı sağ kanattandı.

Maalesef futbola bakış açımız çok düz ondan underrated yapıyoruz çoğu oyuncuyu.

Atiba gol atamıyor at gitsin.

Beck orta yapmıyor at gitsin.

İstiyoruz her adam Zidane performansı versin. Hiç düşünmüyorlar ki Atiba ortasahadaki son kale. Niye dribling yapmıyor diyorlar adam topu kaptırsa kapan Ersan ile birebir kalacak.
Batmamız an meselesi.

Twitter/cagriasarli

Çevrimdışı Tolga

Alındığı zamanda söylemiştim Beck gerçekten çok iyi transfer.

Atiba da hep iyiydi ama bu yıl daha da iyi oynuyor nazar değmesin.

Tolga'da da bu sezon iyiye doğru bir gidiş var.
Beşiktaş'ım Benim Biricik Sevgilim...

Çevrimdışı Çağrı

• Kara Kartal
  • *
  • 06 Ekim 2015, 04:07:33
  • Beşiktaş / Bodrum
Şuan 1 tam 3 yarım zayıf noktamız var.

Tam zayıf Tosic.

Yarım zayıflar Ersan, Tolga ve Sosa.
Batmamız an meselesi.

Twitter/cagriasarli

Çevrimdışı Yusuf Tekeli

Son maçlarda final hareketlerini yapamamamızın sebebi laubalilik değil; oyun keyfi.

Son 3,5 yıldır yapamamamızın sebebi ise oyun tercihi ve tercih hataları.

Beşiktaş bu ligin Aybaba döneminden bu yana en kolay pozisyon bulan takımı. Hücum geçişlerinde ki başarı, oyuncu profili gibi sebeplerden ötürü. Direkt hücumu sürekli tercih eden bir oyuncu grubu olunca oyunun her anında net fırsatlar yakalayabiliyoruz. Skoru ele alınca 0-0'da ki oyun konsantrasyonunu korumak, teslim bayrağını sallayan rakiplere karşı oldukça zor.

Bu arada Q17'i içinde şunu söyleyeyim. Oyunu 3.bölgeye yığdığımız ve skor üretmek zorunda olduğumuz bölümlerde yerleşik savunmayı açmak adına kanat organizasyonlarında ve ortalarında onun birebirlerini kullanabiliriz. Bu daha çok oyunun son bölümleri için geçerli elbette.

Quaresma sahadaysa mutlaka ama mutlaka sağda oynamalı diyorum ben.

Sağda oynadığı zaman oyunu ve tercihleri daha da basitleşiyor, önceden de böyleydi.
Vakit varken tomurcukları topla. Zaman hala uçup gidiyor. Ve bugün gülümseyen bu çiçek, yarın ölüyor olabilir.

"I don't know if we each have a destiny, or if we're all just floatin' around accidental-like on a breeze. But I, I think maybe it's both."

Çevrimdışı Yusuf Tekeli

Tam zayıf Tosic.

Bu zamanı iyi değerlendirmeliler. Özellikle de Sosa.

Şenol Hoca da farkındadır formsuz olduğunun. Yüklenilmeli.

Çevrimdışı Çağrı

• Kara Kartal
  • *
  • 06 Ekim 2015, 04:10:19
  • Beşiktaş / Bodrum
Quaresma sahadaysa mutlaka ama mutlaka sağda oynamalı diyorum ben.

Sağda oynadığı zaman oyunu ve tercihleri daha da basitleşiyor, önceden de böyleydi.

O zaman da sağdan topu çekip sol ayağıyla şut atıyor.

Quaresma sıfıra inecek yapması gereken bu oraya inince illa ki iş yapıyor. Yaya doğru girdiği her şey zaiyat.
Batmamız an meselesi.

Twitter/cagriasarli

Çevrimdışı Gökhan Güvenç

Tam zayıf Tosic.

Sosa toparlar bence. Geçen sene de sakat sakat oynadığı zamanlarda Space Jam filmindeki yeteneği çalınmış basketbolculardan farksızdı ama ligin final haftalarında ayakta kalan tek oyuncumuzdu.

Bu sene hem kampı kaçırdı, hem de saha içindeki rolü biraz çalındı başka oyuncular tarafından. (Quaresma'nın her duran topa atlaması, Oğuzhan'ın beklenmeyen yükselişi vs.) Versatil bir oyuncu olduğu için takımda kendine yer açar diye düşünüyorum. Milli maçlardan sonra bomba gibi dönerse şaşırmam.
Be the change you want to see in the world.

Çevrimdışı Yusuf Tekeli

O zaman da sağdan topu çekip sol ayağıyla şut atıyor.

Quaresma sıfıra inecek yapması gereken bu oraya inince illa ki iş yapıyor. Yaya doğru girdiği her şey zaiyat.

Aynen öyle yapmalı abi ama ben önceki sezonlarında sağdayken daha çok orta yapmayı tercih ettiğini hatırlıyorum.

Bikaç asisti de vardı bu şekilde.

Çevrimdışı atalay

Sosa toplu oyun dışında gayet iyi. Sahipsiz topların önemli bir bölümünü kazanıyor; savunmaya yardımcı oluyor. Aynı zamanda bu kadar kötü Sosa Avrupa'da kazanılan 4 puana direkt etki etti.

Asıl sorun Beşiktaş'ın takım savunmasındaki arızalar. Tekrara düşecek defalarca yazdım, yeniden yazayım. Ozzie yada Necip kimi tercih edersek edelim hamle oyuncusu olarak yine bir diğerini kullanıyoruz. Çünkü yamalar, kaymalar, baskı merkezleri ve topun kaptırıldığı yerde alan savunması yetersiz. Üstelik Sosa sahipsiz topları alıyor, Ozzie temas oyunlarından kaçmıyor ve ikili mücadele kazanıyorken...

Hatta Ersan orta alandaki boşlukları kapatmak için sürekli orta saha oyuncusu gibi rakibi önde karşılıyor. Böylelikle ya topu uzaklaştırıyor yada yerini kaybettiği için pozisyon vermemize sebebiyet veriyor. Rhodolfo'nun geride bekçi gibi durmasının sebebi de bu.

Oyun kurgusu ve savunma stratejileri Beşiktaş'ın geri dörtlüsü üzerine büyük yük bindiriyor.
[ Son Düzenleme: 06 Ekim 2015, 04:28:17 atalay ]