Vodafone Arena Stadyum Projesi 5 (Şeref Bey Stadyum Projesi)
Vodafone Arena Stadyum Projesi 5 (Şeref Bey Stadyum Projesi)

Beşiktaş Forum|Vodafone Arena Stadyum Projesi 5 (Şeref Bey Stadyum Projesi) Vodafone Arena Stadyum Projesi (5) 1360 sayfaya ulaşan Arşiv niteliğindeki diğer konumuzu (1) incelemek isterseniz;

0 Üye ve 44 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Vodafone Arena Stadyum Projesi 5 (Şeref Bey Stadyum Projesi)  [Okunma sayısı 5717315 defa] Vodafone Arena Stadyum Projesi 5 (Şeref Bey Stadyum Projesi)

Çevrimdışı Easthanbool

kardeşim insanların elinde sihirli değnek yok ki hepsini aynı anda yapabilsinler. bunlar biter elbet onlar da yapılır.

Hakkı yeten tesisleri uzun zaman önce yenilendi zaten.Sadece saha zeminine bakım gerekiyor ve bunun içinde sihirli değnek olmasına gerek yok.Kaç tane insan var yönetimde alt yapıdan sorumlu.Herkes işini yapacak sadece
" H a s t a l ı k l ı  k o n g r e l e r d e n  s a ğ l ı k l ı  y ö n e t i m l e r  ç ı k m a s ı  b e k l e n e m e z "

Çevrimdışı mert_

Hakkı yeten tesisleri uzun zaman önce yenilendi zaten.Sadece saha zeminine bakım gerekiyor ve bunun içinde sihirli değnek olmasına gerek yok.Kaç tane insan var yönetimde alt yapıdan sorumlu.Herkes işini yapacak sadece
yapacak boşta insandan çok parayla ilgili, öylesine yapınca çim kısa sürede bu hale geliyor işte. bunlar bitsin oraya da sağlam bir zemin yapılır. ayrıca o tesisler bu yönetim döneminde açıldı elbette zeminini de yapacaklardır. tesisi yaptıklarına göre alt yapının önemini senden benden daha iyi biliyorlardır.

Çevrimdışı ahmet türker

malum sorunların daha süreceği düşünürsek sezonun 2.yarısı bu stad açılmalı.Son sezonlardaki iyi kadro yapılanmasının sonucunu stadsız 1 yıl daha bekletmek hüsrana yol acıkcaktır.Şampiyonluk hasrestinin 7.yılına girerken bu camia o sene bu sene söyleminden çıkarak bu yıl kesinlikle şampiyon olmalı.Elimizdeki yetenekli oyuncuların vodafone arena ya çıkması ve gücünü bu muhteşem stad dan almalı.Hiçkimse artık mayıs ayında tv de diğer takımlarının şampiyonluk gösterisini seyretmek zorunda bırakılmasın.

Gereken insiyatif alınarak bu sezon bu stad açılmalı.
zaten 2. yarıdan önce açılamazdı . daha tarihi duvarın bile yarısı taşlarının sökülmesini bekliyor , localar koltuklar vs vs .

Çevrimdışı ahmetemre

zaten 2. yarıdan önce açılamazdı . daha tarihi duvarın bile yarısı taşlarının sökülmesini bekliyor , localar koltuklar vs vs .
abi çatı bitsin stat bitmiştir diğerleri peyderpey halledilir.
ne çatıymış arkadaş mühürüydü kazasıydı inşaallah başka sorun çıkmaz da bittiğini görürüz...
Vodafone Park
Nüfus : 41.903
Rakım: -5 metre

* Başkalarının kusurunu örtmede gece gibi ol.
* Hiddet ve asabiyette ölü gibi ol.
* Tevâzu ve alçak gönüllülükte toprak gibi ol.
* Hoşgörülülükte deniz gibi ol.
* Ya olduğun gibi görün, ya göründüğün gibi ol.
                               Hz. Mevlana

Çevrimdışı ErsinA.

Halatlarda bir hasar yok...
Burkulmada soz konusu degil.
4 halat birbirine kelepcelerle bagli.
Burkulma olmasi icin, beyaz borularin ic tarafa dogru degilde dis tarafa dogru yatmasi + kelepcelerin olmamasi + tek halat olmasi gerekiyor.

Bizde yasanan durum: beyaz borular ic tarafa dogru yatti, disa degil.. + kelepceler vardi, yani halatlar burkulmadi, yan yatti..
Teknik arkadaslar icin: halatlarin  ekseni kaymadi! burkulma olmasi icin eksenin kaymasi gerekiyor.. halatlar yan yatti, kelepce olmasaydi eksen kayardi, yani halat ic taraftan zarar gorurdu..halatlar uzerine donme sirasinda agirlik neredeyse binmedi cunku halatlar da yan yatti. Agirlik binmesi icin halatlarin havaya kalkmamasi gerekiyor..

Sadece zaman kaybediyoruz.   Iz muhendislik GS li bir firma kasten bile sabotaj yapmis olabilirler, bir sampiyonluk 30-40 milyon euro..

Çok paranoyakça olmuş son cümle.

Adamlar bir an önce işi bitirip gitmek istiyorlar.  Emin ol biz ne kadar çabuk bitsin istiyorsak onlarda öyle.

Patron gs li diye.  GS li firma yakıştırması da abartı olmuş. Adam loca satın aldı Vodafone Arena'dan.

Çevrimdışı ErsinA.

Ben resimde işaretlediğim bölümde bir hasar olabileceğini düşünüyorum. İnşallah olmaz ama olursada bu bölgede olur.

Çünkü devrilmenin olduğu bölüm ile devrilmeyen bölümün kesiştiği noktada halatlara bir birinin tersi kuvvet uygulanmış oldu.

Islak bir havlunun suyunu sıkmak için nasıl sıkarlar??  Mevcut halatlara da bu tarz bir kuvvet binmiş olabilir devrilme sırasında.

Çevrimdışı quentine83

bu boşlukta eski açık tahtalar uzun halatlar  ve strand jackları neden yerleştirmiyorlar.en azından eldeki işler biterdi.hasar yok devam dediklerinde de hemen boruları takıp kaldırırdık çatıyı...
İsmet Yarkın ONUR

Çevrimdışı Efe

bu boşlukta eski açık tahtalar uzun halatlar  ve strand jackları neden yerleştirmiyorlar.en azından eldeki işler biterdi.hasar yok devam dediklerinde de hemen boruları takıp kaldırırdık çatıyı...
strand jackler hazir o demir bolumler saha icine alinmis yerlerine kaldirilacaklar heralde baslalrlar yakinda onlara hala şok atlatilamamis sahada belli borularin sokumuyle ugrasiyorlar yakinda strand jackler baslar
Şampiyon Beşiktaş JK

Çevrimdışı ahmet türker

abi çatı bitsin stat bitmiştir diğerleri peyderpey halledilir.
ne çatıymış arkadaş mühürüydü kazasıydı inşaallah başka sorun çıkmaz da bittiğini görürüz...
bu kaza olmasaydı çatı eylül ortasından önce bitmezdi gibime geliyor . şimdi çimine koltuğunada 3 ay koy yine aralık ayını bulacaktık  . halatlara birşey olmadıysa 1 ay gecikme ile aralık sonu ocak ayı açılma ihtimali yüksek . halatlarda hasar varsa tarih tahmini oldukça zor @ahmetemre .

Çevrimdışı Hasan Tahsin

bu kaza olmasaydı çatı eylül ortasından önce bitmezdi gibime geliyor . şimdi çimine koltuğunada 3 ay koy yine aralık ayını bulacaktık  . halatlara birşey olmadıysa 1 ay gecikme ile aralık sonu ocak ayı açılma ihtimali yüksek . halatlarda hasar varsa tarih tahmini oldukça zor @ahmetemre .

Çatının havaya kalkmasından bir süre sonra çim ve koltuk işine başlanılacaktı. Yani Bunların süreci birlikte devam edecekti.
Tek Büyük Beşiktaş

Çevrimdışı onurturan

Her işte bir hayır vardır kimsenin enseyi karartmasina gerek yok bence..
Çatı haricindeki çalışmaları bize aktarabilecek degerli forum üyelerini bekliyoruz..

Çevrimdışı ahmet türker

Çatının havaya kalkmasından bir süre sonra çim ve koltuk işine başlanılacaktı. Yani Bunların süreci birlikte devam edecekti.
iyi ya işte .resimlerde strand jack ler için bir takım demir öteberileri bile daha yeni kuruluyor . bir takım halatlar da serilecek , çatının havaya kalkması için 25 - 30 gün lazım demişlerdi gibi hatırlıyorum .  şimdi her şey hazır olsaydı bile ,eylül ayına kadar çatı anca havaya kalkacaktı .@Hasan Tahsin. (söylenilenleri veya tahminleri hatırladığım kadarı ile böyle .)

Çevrimdışı mehmetthedum

Benim de aklım almıyor,

Bu 4'lü halatlar belli aralıklarla birbirine kelepçelerle bağlı. Halatlar tek başlarına dönmediler ki, telleri kavlasın, kırılsın. 4'lü düzlem olarak döndüler. Yani aslında dönmekten ziyade yana yattılar gibi. Bence de darbeye dayalı bir hasar yoksa 4'lü halatların bu işten sağlam çıkmış olması gerekir. Kesilen boruların yeniden yapılması işi vardır sadece diye umuyorum.

Şahsi fikrim bu kaza stadın bitim tarihi baskısını yönetimden aldı. Artık havalar bozana kadar olimpiyat bizim evimiz. Hadi bakalım, kaldırımda izlerim diyenleri bekleriz.

Yanlız, maçları gene  pazartesiye denk getirirlerse çok fena küfredeceğim.
Beşiktaş her zaman mahallenin büyük abisidir.

Çevrimdışı YunusEmre

Ben resimde işaretlediğim bölümde bir hasar olabileceğini düşünüyorum. İnşallah olmaz ama olursada bu bölgede olur.

Çünkü devrilmenin olduğu bölüm ile devrilmeyen bölümün kesiştiği noktada halatlara bir birinin tersi kuvvet uygulanmış oldu.

Islak bir havlunun suyunu sıkmak için nasıl sıkarlar??  Mevcut halatlara da bu tarz bir kuvvet binmiş olabilir devrilme sırasında.

işaretlediğn bölümde hiç bir cm bile yatma olmasa sen haklısın.. ama orda da yatma var tabi başlangıç kısmına göre daha az... halatlara en çok kuvvet başlangıç noktasında oldu köşeye gelene kadar kuvvet azaldı ve bence bükülme içe olduğu için herhangi bir sıkıntı olmayacak. halatlat içe eksenli bir şekilde açılmıştı çünki...

Ümraniye ile ilgili son durum nedir, bilen var mı?

Onun dışında @Necmi abi sana çok kızıyordum, insanları terslediğin için vs ama bugünde gördüm ki o kadar mantıksız bir şekilde yorum yapılıyor ki..
Hak veriyorum abi.  Kusura bakma, hakkını helal et abi.

Çevrimdışı Hunter1987

Benim de aklım almıyor,

Bu 4'lü halatlar belli aralıklarla birbirine kelepçelerle bağlı. Halatlar tek başlarına dönmediler ki, telleri kavlasın, kırılsın. 4'lü düzlem olarak döndüler. Yani aslında dönmekten ziyade yana yattılar gibi. Bence de darbeye dayalı bir hasar yoksa 4'lü halatların bu işten sağlam çıkmış olması gerekir. Kesilen boruların yeniden yapılması işi vardır sadece diye umuyorum.

Şahsi fikrim bu kaza stadın bitim tarihi baskısını yönetimden aldı. Artık havalar bozana kadar olimpiyat bizim evimiz. Hadi bakalım, kaldırımda izlerim diyenleri bekleriz.

Yanlız, maçları gene  pazartesiye denk getirirlerse çok fena küfredeceğim.

uefa maclarindan sonra pazartesi oynamamiz kacinilmaz. en fazla ic saha maclarindan sonra pazar oynayabiliriz.
Bana ne abi, en büyük BESIKTAS !

Çevrimdışı idil

geçen senelerde de gördük, dün de... uzun süre de böyle olacak... bir türk takımının şampiyonlar liginde yer alabilmesi için tek çare şampiyonluk. Orası farklı bir aşama. ne bjk ne gs ne fb ön elemeleri geçebilecek güçte değil... şampiyonluk için ne gerekiyorsa yapılmalı, hem saha içinde hem de SAHA DIŞINDA. tabiki biz elimizden geleni yapıyoruz sosyal medyada ama nereye kadar? Yöneticilere ve iş adamlarına çok iş düşüyor burada. Lobimiz, baskınlığımız yok ne yazık ki. Stat da bir an önce açılmalı, İnönü'nün etkisi çok göz ardı ediliyor. Buraya İnönü'de oynamamıza rağmen kaçırılan şampiyonlukları koymanın bir manası yok. Yeni stat da eskisi gibi olmayacak bunu hepimiz biliyoruz. Yeni stati yeni kan, popülerite, isim, marka, avrupa da başarı, bir başarısızlığın ardından çabuk ayağa kalkma, kenetlenmeyi de beraberinde getiriyor, her zaman da böyle oldu... ama şubat ama mart ama nisan... hedef bu sezon olmalı...
O ''hafta'' gelsin artık be kardeşim.

Çevrimdışı TALAT

geçen senelerde de gördük, dün de... uzun süre de böyle olacak... bir türk takımının şampiyonlar liginde yer alabilmesi için tek çare şampiyonluk. Orası farklı bir aşama. ne bjk ne gs ne fb ön elemeleri geçebilecek güçte değil... şampiyonluk için ne gerekiyorsa yapılmalı, hem saha içinde hem de SAHA DIŞINDA. tabiki biz elimizden geleni yapıyoruz sosyal medyada ama nereye kadar? Yöneticilere ve iş adamlarına çok iş düşüyor burada. Lobimiz, baskınlığımız yok ne yazık ki. Stat da bir an önce açılmalı, İnönü'nün etkisi çok göz ardı ediliyor. Buraya İnönü'de oynamamıza rağmen kaçırılan şampiyonlukları koymanın bir manası yok. Yeni stat da eskisi gibi olmayacak bunu hepimiz biliyoruz. Yeni stati yeni kan, popülerite, isim, marka, avrupa da başarı, bir başarısızlığın ardından çabuk ayağa kalkma, kenetlenmeyi de beraberinde getiriyor, her zaman da böyle oldu... ama şubat ama mart ama nisan... hedef bu sezon olmalı...

tek çare şampiyonluk değil aslında. şampiyonlar ligine elemeden katılabilmenin şartı öncelikle uefa kupasında çokça puan toplamak. türk takımları olarak hem puan toplayamıyoruz (dönemsel hariç) hem de çok fazla avrupa kupasına katılamama cezası alıyoruz. böyle olunca da elemelerde seri başı olma durumu olmuyor. son beş sene sadece uefa da olup her sene çeyrek final yarı final yap sen de seri başı olabilir elemelerden rahatça çıkabilirsin.

beyond the horizon of the place we lived when we were young
in a world of magnets and miracles

Çevrimdışı TALAT

yaa hakkı yeten diyorsun da para olmadığı için 2 sene ümraniyede bir sürü şey ertelendi. başkan kendisi diyor yapacak çok şeyimiz var ama para yok. stadı bir açabilsek o zaman görün neler yapılıyor. sence vodafone arena daha bitmemişken yeni spor salonu projesini çizdiren adamlar altyapı tesislerini görmüyorlar mdıır _?

Çevrimdışı Hasan Tahsin

yaa hakkı yeten diyorsun da para olmadığı için 2 sene ümraniyede bir sürü şey ertelendi. başkan kendisi diyor yapacak çok şeyimiz var ama para yok. stadı bir açabilsek o zaman görün neler yapılıyor. sence vodafone arena daha bitmemişken yeni spor salonu projesini çizdiren adamlar altyapı tesislerini görmüyorlar mdıır _?

Alt yapıdan birinin geldiğini de göremez olduk. Eğer bu alt yapıya gidenlerden ücret alınıyorsa devam edilsin ama sanki devir başkaları ucuza üretsin biz alalım devri gibi
Tek Büyük Beşiktaş

Çevrimdışı Armağan Bozkurt

Çevrimdışı Altuğ

Benimde hoşuma giden renk @Armağan Bozkurt koyu daha hoş duruyor bencede.

Çevrimdışı TALAT

Alt yapıdan birinin geldiğini de göremez olduk. Eğer bu alt yapıya gidenlerden ücret alınıyorsa devam edilsin ama sanki devir başkaları ucuza üretsin biz alalım devri gibi

abi sen üretsen daha güzel olur.
ama türkiyedeki altyapılarla malesef şans eseri bir kaç oyuncu çıkar. bence fulyada altyapı olmaz. altyapı da ümraniyenin yanında olmalı hatta ümraniyeden daha büyük ve güzel bir kompleks olmalı. okula sen götüreceksin, okuldan sen alacaksın, idman sahaları en iyilerinden ve bolca olmalı. hocaları sistemleri falan saymıyorum pek bilgim olmadığı için ama çok iyi altyapı hocalarına aldıkları paranın 2-3 katını verip getireceksin ve 5-10 yıl takımda tutacaksın. bu adamların ilk hedefi oyuncu yetiştirmek olmamalı. önce bize hoca ve sistem yetiştirsinler ki ileride yetiştirilen hocalar bize hizmet etsin. anca böyle sistematik olarak altyapıdan oyuncu yetiştiririz.

Çevrimdışı Eagle1520

Herkes bu ana halatlarin bütün yükü taşıdığını kopunca kafamıza düşeceğini hesaplıyor ama asıl yük bu borular değil mi? Yanı Allah esirgesin bi kopma olsa başımıza düşeceği düşünülen borulardan müteşekkil platform henüz yerde yatmakta olan sağlıklı halatlarla çelik yüzüğe baglanmayacak mı? Kopma olması istediğim birşey değil ama başımıza düşeceğini düşünmek biraz garip. Neticede halatlarin hepsi kopsa da birbirine borular, capraz halatlar ve semerlerle bağlanmış (ki daha çatıyı birbirine bağlayacak çok malzeme var) bir platform seyirci üstüne düşer mi? Bir düşünün bakalım, bu arada halatlarin her türlü testten geçirilmesi gerektiğini düşünüyorum ama paranoyak olmaya da gerek yok
Beton yığını değil, yeşil stat

Çevrimdışı kralkartal

Stad 16-17 sezonunda acilsin baska ihsan istemem.