Beşiktaş Futbol Takımı 2021/22 Sezonu
Beşiktaş Futbol Takımı 2021/22 Sezonu

Beşiktaş Forum|Beşiktaş Futbol Takımı 2021/22 Sezonu Beşiktaş'ın 2021/22 sezonuna ait lig ve kupa mücadelesi bu başlık altında konuşulacaktır. Üyeler transfer konusu hariç Beşiktaş ile

0 Üye ve 66 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Beşiktaş Futbol Takımı 2021/22 Sezonu  [Okunma sayısı 363470 defa] Beşiktaş Futbol Takımı 2021/22 Sezonu

Çevrimdışı caner.eryigit

5 maçta 11 gol yemişiz kabul edilebilir değil. Nasıl olacak her maç 2 şer yemeye devam mı edeceğiz

Çevrimdışı worns

Maalesef, @Erman1903 abinin dediği gerçek oluyor hoca hakkında. Hakkımızda hayırlısı, hızlı reaksiyon almamız gereken zamanlar olabilir. Bu oyun üst üste kabul edilebilir değil.

aksiyon alırlarsa alkışlarım, geçen sene boyunca hocayı öve öve bitiremedim ama malesef falan da demem. bizim hocalara güç yaramıyor. geçen sene hocanın doğruları çok fazlaydı ama eksikleri de vardı. iyi bir başlangıç yaptım ama yapıyı ideale yaklaştırmak için almam gereken çok yol var demeliydi. takımın geçen sene de düzgün bir kontrol oyunu yoktu, defansif geometrisi önde basamadığı anların tümünde bozuktu. elinde kullanabileceği kadro olduğu anlarda da yaratıcı denemeleri azdı, sonuç alamadığı arızaları denemelerde ısrarı fazlaydı. buna rağmen artıları ağır bastı kazandı. bunu fırsat olarak görüp eksik yanlarının analizini yapmalıydı. ama ne oldu? bir anda sergen her şeyin üstündedire dönen bir psikolojik iklimle kendini sorgulamak bir tarafa dursun, bir şekilde çözerim, olay benim, modunda bir yaklaşım izlemeye başladık. bu ilk kez sergen'in başına gelmiyor malesef. başarılı addedilebilecek türk hocaların hepsi aynı şeyi yaşıyorlar.

şu an ortada zaten bir yapı falan yok. pjanic gibi ligin çok üstünde bir oyuncu olmasa kurulan orta saha bildiğin kötü. kalite yüksek olsa da bir çok detay iyi hesaplanmamış. ben zaten pjanic'i dışarıda bırakırsak yaz boyunca orta saha merkezli çok hata yapılıyor olduğunu düşünüyordum. hoca değişecek de yeni bir yapı hangi ara kurulacak diye kaygılanılacak bir durum yok kısacası.

takım bence ne olursa olsun ligin üzerinde. yamuk yumuk yanları var ama yine de ligin üzerinde. sergen'in şu havalarına rağmen hala olabilir, ligi kazanabilir de. ama kararlı, kendinden emin bir yönetim olsa şu an yapacağı iş bu seviyede bir kadroyu şansa bırakamam demek olurdu. bu kadro tam da sezon ortasında deneyimli birinin gelip sonuca götürebileceği türden bir kadro.

Çevrimdışı Zafer55

Sene 2013 : Atiba çıkıyor Necip giriyor.
Sene 2021 : Atiba çıkıyor Necip giriyor.

Çevrimiçi Samet Demir

Can bozdoğan diye birçocuk var. Neden oynatma sın ki. Salih var.

Ama giren oyuncu necip. Çıkan oyuncu atiba. Bu değişiliği yapınca hoca ne olacağını düşündü ki..

M2007J3SY cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Beşiktaş'lı olmak yolda Beşiktaş formalı birini görünce kardeşinmiş gibi gülümsemektir...

Çevrimdışı almanci

aksiyon alırlarsa alkışlarım, geçen sene boyunca hocayı öve öve bitiremedim ama malesef falan da demem. bizim hocalara güç yaramıyor. geçen sene hocanın doğruları çok fazlaydı ama eksikleri de vardı. iyi bir başlangıç yaptım ama yapıyı ideale yaklaştırmak için almam gereken çok yol var demeliydi. takımın geçen sene de düzgün bir kontrol oyunu yoktu, defansif geometrisi önde basamadığı anların tümünde bozuktu. elinde kullanabileceği kadro olduğu anlarda da yaratıcı denemeleri azdı, sonuç alamadığı arızaları denemelerde ısrarı fazlaydı. buna rağmen artıları ağır bastı kazandı. bunu fırsat olarak görüp eksik yanlarının analizini yapmalıydı. ama ne oldu? bir anda sergen her şeyin üstündedire dönen bir psikolojik iklimle kendini sorgulamak bir tarafa dursun, bir şekilde çözerim, olay benim, modunda bir yaklaşım izlemeye başladık. bu ilk kez sergen'in başına gelmiyor malesef. başarılı addedilebilecek türk hocaların hepsi aynı şeyi yaşıyorlar.

şu an ortada zaten bir yapı falan yok. pjanic gibi ligin çok üstünde bir oyuncu olmasa kurulan orta saha bildiğin kötü. kalite yüksek olsa da bir çok detay iyi hesaplanmamış. ben zaten pjanic'i dışarıda bırakırsak yaz boyunca orta saha merkezli çok hata yapılıyor olduğunu düşünüyordum. hoca değişecek de yeni bir yapı hangi ara kurulacak diye kaygılanılacak bir durum yok kısacası.

takım bence ne olursa olsun ligin üzerinde. yamuk yumuk yanları var ama yine de ligin üzerinde. sergen'in şu havalarına rağmen hala olabilir, ligi kazanabilir de. ama kararlı, kendinden emin bir yönetim olsa şu an yapacağı iş bu seviyede bir kadroyu şansa bırakamam demek olurdu. bu kadro tam da sezon ortasında deneyimli birinin gelip sonuca götürebileceği türden bir kadro.

Çok yerinde tespitler bunlar. Temel sorun Sergen Hoca'nın genel olarak Oyunculara aşırı mesafeli olması ve hemen hemen hiç hükmetmemesi. Bunun avantajları da olsa Orta yolu bulmak gerekiyor ancak Sergen'in oraya henüz ulaşamaması kendi Kişiliği ile alakalı. Bunlar çok ince işler. Düzeltmeye çalışırken Samimiyetini kaybedersen Oyuncuları hepten kaybedersin. Sergen bunun bilincinde ve temkinli davranıyor ancak bir yerde işi sonuca çevirmek gerekiyor.

Çevrimdışı caner.eryigit

Buz gibi 2 penaltımızı yediler neden hakemi de yenmek zorundayız biz abi öne geçeceğimiz maç ne hale geldi.
Yönetim kanadı aman ali rıza bey ağzımızın tadı bozulmasın modunda.
Kötü oynayabilirim abi versene benim penaltılarımı haram zıkkım olsun haramzadeler.

Çevrimiçi sEuL

Sene 2013 : Atiba çıkıyor Necip giriyor.
Sene 2021 : Atiba çıkıyor Necip giriyor.

Giren ve cikanlardan ziyade, bu maca nasil hazirlandigimiz sorgulanmali. Mac basligindada yazdim ama takim ne fizik nede mental olarak maca hic ama hic hazirlanmamis. Oyuncularin ayakta duracak, ikili mucadeleye girecek hali yoktu. Atiba ilk 45 dakikada top ile dribblingi biraktim iki adim atamadi, Josef bile yanindaki takim arkadasina pas atmaktan acizdi. Savunma oyuncularimiz sanki hayatlarinda ilk defa birbirleri ile oynuyormuscasina acemi hatalar ve top kayiplari yaptilar. Sakatliklar falan derken 9. haftaya geldik ve halen bu takimin sahada ne yapmaya calistigi hakkinda en ufak bir fikrimiz yok. Sezon boyunca sanirim Pjanic'in ayagina bakacagiz ve gecen sene Ghezzal'in yaptiklarini bu sene Pjanic'ten beklyecegiz anlasilan. Teknik kadro maalesef sinifta kalmaya devam ediyor.

Çevrimdışı caner.eryigit

Anlamadığım işler: Beşiktaş'ın 2 net penaltısı verilmemiş. Buna rağmen rakip takımın başkanı çıkıp hakemler hakkında konuşuyor, bizimkilerden çıt çıkmıyor... Cidden çok merak ediyorum: Verilmeyen 2 penaltı ve buharlaştırılan 3 puandan daha önemli ne meşguliyetiniz var abiler?
Neredesin yönetim daha ne olacak her hafta doğruyorlar bizi göz göre göre diğerlerini de ittiriyorlar

Çevrimdışı goktasoktay

Anlamadığım işler: Beşiktaş'ın 2 net penaltısı verilmemiş. Buna rağmen rakip takımın başkanı çıkıp hakemler hakkında konuşuyor, bizimkilerden çıt çıkmıyor... Cidden çok merak ediyorum: Verilmeyen 2 penaltı ve buharlaştırılan 3 puandan daha önemli ne meşguliyetiniz var abiler?
Neredesin yönetim daha ne olacak her hafta doğruyorlar bizi göz göre göre diğerlerini de ittiriyorlar
Ben hep söylüyorum. Maç sonu konuşmaları lazım. Sonrasında hiçbir etkisi yok. Tesislere gidince de kime ne söyleyecek, neyi eleştirecekse de eleştirirler. Oyun başka, hakemlerin kasıtlı hataları başka. İkisi de net penaltıydı. Başkan çıksın, hakemler ve var sistemi için bahsedilen saçma sapan puanlama sisteminden bahsetsin biraz mesela. Adamlar kasıtlı yapmıyorsa bile puan kaybetmemek için var da çağırmıyor artık kolay kolay. Saçmalığın daniskası!

Çevrimdışı Erman1903

Maalesef, @Erman1903 abinin dediği gerçek oluyor hoca hakkında. Hakkımızda hayırlısı, hızlı reaksiyon almamız gereken zamanlar olabilir. Bu oyun üst üste kabul edilebilir değil.

Kadro mühendisliği, transfer, planlama bu tip abukluklar ziyadesiyle mevcut ama her şeyden önemlisi sana Allah yardım edecek bu yoksa dünyaları döksen olmaz, o yardım ediyorsa baştakilerin önemi azalır. Senin kadronda geçen sezon Ljajic ve Mensah gibi iki bidon oynadı koca yıl 10 kişiyle maç yaptın o zaman da şimdikinden doğru değildin Kalecilerin düşük performans verdi, sezon sonuna doğru iyice bir avuç futbolcuyla şampiyon oldun. Önce ben demeyip fedakarlık yaptığın için oyuncuların da sana benzedi Allah da yürü kulum dedi, senden daha geniş kadrolara karşı başarılı oldun.

Sanki Sergen gitmiş yerine Erol Bulut gelmiş gibi bir hava var takımda. Transferleri de alo ben Sergen abin yapmış. Bu havayı yaratan şeylerin bir kısmından artık geri dönüş zor. Rakiplerinden Fener tecrübesiz oyunculardan bek yaptı, ne senden daha kaliteli bir kadrosu var ne de mühendisliği iyi. Ama Vitor'a Allah yardım ediyor, neden: Çünkü adam gibi çalışan, korkmayan, cebine bakmadan star peşinde koşmayan ve oyuncularını kendine inandırmış olan hoca bu sezon bence o.

Bazı şeyler değişebilir fakat bazılarının da artık geri dönüşü zor, her şeye rağmen bu kadro ligin üzerindedir. Bütün bu transferlerin üzerine lig başından Sergen'i yollayıp Büyük Mustafa falan getirseydin şimdi rakibinle kafa kafaya yada 2 puan falan temizinden öndeydin.

[ Son Düzenleme: 16 Ekim 2021, 00:50:33 Erman1903 ]

Çevrimdışı Erman1903

Pjanic gibi takımından çok daha üst kalitede oyuncu getirdiğin zaman sahadayken de sahada değilken de bazı dezavantajları da olur. Oyuncular onun ayağına bakar, özellikle Salih ve Ghezzal gibi içine kapanık tipler üzerlerinde baskı hisseder. Pjanicsiz puan alınamadığı zaman sonraki Pjanicsiz maçların ayrı tribi olur - oyun olmazsa kötü, iş normalleşir takım babası yokken oynayamamaya başlar. Pjanic sahada yürüse de kötü gözükmeyeceği için başka eksikleri görmezsin iyiliğin fazla real bir şey olmaz çünkü kaliteyle her maçı kazanamazsın makinenin kuvvetli olması da lazım ki çiğneyesin, her lokma her zaman yutulmaz. Bu takıma Pjanic gibi oyuncudan önce merkeze defansı kuvvetli bir dinamo 8 lazımdı, Atiba yerine Bozdağanın iyisi, oyunu oturmuşu gibi.

Her şey bir yana geçen sezon da bu takımın matah bir merkezi yoktu, hatta Pjanic'ler Texieralar bunların hiçbiri bulunmuyordu ama bu sezonki Pjanic'li takımdan çok daha iyi maçlar oynadık. Yapı sağlıklı değil, o amatör ruh teknik heyette gözükmüyor, oyuncuların da azında var. Serdar zaten oynamıyordu, Rıdvan yedeğe düşmüştü, biraz Montero, biraz Güven, Her ne kadar taktiğe pek uygun gözükmese de Bats, gol asist yapmadan sezon bitiren Pjanic, sakatlanmadan önce ikinci adam N'Koudou; bir şeyler göstermek isteyen, çıkış arayan futbolcular. Ersin var tabi bir de, onun da geçen sezon performansı ortalamanın altında.  Geçen sezon ara sıra Töre bile sahneye çıkıyordu şimdi bekliyoruz Pjanic oynasın acayip bir pas, duran top falan yapar diye.
[ Son Düzenleme: 16 Ekim 2021, 03:19:20 Erman1903 ]

Çevrimdışı almanci

Aşırı yüklemenin de ağrısını çektik. Yakında meyvesini toplarsak işler düzelebilir. Geçen sezon da öyle oldu ama bu sezon durum farklı. Temel sorun Takımdaki Arkadaşlık ortamı ve Sergen hocaya olan Güvenin kaybolması sonucu Takım Oyunu diye birşey kalmaması. Diğer eksikler telafi edilir. Genel olarak Sergen Takıma karşı biraz daha sıkı ve sert bir tutum göstermeli. Töre ve Oguzhan Takımın hırsını düşüren oyuncuların başında geliyor. Bunların kulağı çekilmeli gerekirse de kadro dışı bırakılmalı.

Oyuncu tercihlerine gelirsek Töre ve Oguzhan harici Mert, Welinton, N'Sakala ve Atiba'yı mecbur kalmadıkca oynatmamalı. Gerekirse Serdar'ı bile Welinton'a tercih etmeli. Larini kanatta veya tek forvet olarak görevlendirmemeli. Kanatlarda eksiklik varsa formasyon değişikliğine gitmeli. Ocak'ta mümkünse Pjanic ve Batshuayi'yi kulüplerine erken gönderip daha uygun bir orta saha ve forvet Transferi yapılmalı. Stoper, yedek bek ve kanat Transferleri zaten şart.Şimdilik en önemlisi bunlar.

Çevrimdışı kahyaoglueren

Ne diyebiliriz ki? Dün hakem Beşiktaşa kıyak yapmış iki tane. Eski yönetim eski yönetim diye dolaşacağımıza keşke şunlarla uğraşsak biraz.

?s=19

Çevrimdışı 'TaNeR'

Aga tamam Beşiktaş iyi oynamamış olabilir, ama 2 pozisyonumuzda VAR'a gidilmedi, bu böyle devam edemez.

Hakem + VAR'a karşı oynuyoruz, nereye kadar?

[ Son Düzenleme: 16 Ekim 2021, 12:58:06 'TaNeR' ]
Biz cahil dediğimiz zaman, mektepte okumamış olanları kastetmiyoruz. Kastettiğimiz ilim, hakikati bilmektir.
Yoksa okumuş olanlardan en büyük cahiller çıktığı gibi, hiç okumak bilmeyenlerden de hakikati gören gerçek alimler çıkabilir.
Mustafa Kemal Atatürk

Çevrimiçi Samet Demir

Aga tamam Beşitkaş iyi oynamamış olabilir, ama 2 pozisyonumuzda VAR'a gidilmedi, bu böyle devam edemez.

Bu sene bizi şampiyon yapmayacaklar. Geçen sene içinde durum böyleydi fakat oyuncular ve teknik ekip iyi tepki göstermişti bu sisteme.

Bu sene böyle devam ederse şampiyonlar ligi sevdasına ligi vereceğiz.

Dipnot 1: Hoca rotasyon olayını son maçlarda hep yanlış algılıyor. Sen as kadron ile çık. Maçı kurtar. Sonra yap rotasyonunu.

Dipnot 2: Hocam atibayı artık zorunda değilsek 11 e alma. Mümkünse necibi de. Özellikle yenik duruma düştüğümüz maçlarda necibi alma.

Beşiktaş'lı olmak yolda Beşiktaş formalı birini görünce kardeşinmiş gibi gülümsemektir...

Çevrimdışı Erman1903

Aga tamam Beşiktaş iyi oynamamış olabilir, ama 2 pozisyonumuzda VAR'a gidilmedi, bu böyle devam edemez.

Sen de haklısın Taner abi. Bu sezon operasyon erken başladı. Takımın eski havası olmayınca benim gözüm başka şeyi görmüyor.

Çevrimdışı goktasoktay

Bakın arkadaşlar şu unutuluyor: takım kötü olabilir, hoca yanlışlar yapabilir yönetimin eksikleri vardır vs vs. Bunlar hakemlerin sahada dürüstçe görevlerini yapmasına engel değildir. Sezon başında kötü olmakla hakemin senin iki penaltını vermemesi arasında hiç ama hiç bağlantı yok. Şöyle kıyaslayın, renkliler çok mu iyiler? Kötüyken de puan ve puanlar aldılar hem de hiç haketmedikleri maçlarda. Dün bizim iki penaltı verilse skor tersine dönüyor. Ben puan sıralamasındaki yerime bakarım. Oyuncular form tutup takım oyunu oturunca da işler rayına girer. Ligin başında kaybedilen bu puanlar çok kıymetli. Adana maçında bedavadan gitti 2 puan. Dünyanın her yerinde faul olan pozisyonu çalmadılar el birliğiyle. Yine penaltımızın verilmediği ve 0-0 biten bir maç vardı, hangisiydi anımsayamadım. 2 puan ordan gitti. Büyük takımlar kötüyken de maç kazanabilir, bunu hakemlerin engelleme hakkı yok..

Oyunu eleştirelim elbet ama art niyetli hakemleri de konuşmazsak bu devran böyle devam edecek. Sosyal medyanın gücünü kullanmak lazım. Mesela Bülent Uslu üzerinden gidilebilir. Baya takipçisi var ve gündem oluşturabiliyor..

Çevrimiçi Samet Demir

Geçen haftalarda gündem olmuştu. Hakemlerin puanlama konusu. Çabuk gündemden düştü. Var hakemi, orta hakemi pozisyonu izlemesi için çağırdığı zaman sonuc var hakemin dediği doğrultuda olunca orta hakeme eksi puan, tam tersinde var hakemine eksi puan saçmalığından dönülmesi gerekir.

Ayrıca hakemleri her türlü sonuçta destekleyecek lobi de bizde olmadığı için hakemler hiç bir şekilde bizim maçlarda kendilerini riske atmıyorlar.

Çevrimiçi levitate

?t=5KjLIc_3xrLYdf9TEcOKAw

cidden bu kadar salmak akıl kârı değil
Morty, Morty! Hey morty!!! Morty garaj garaja gel Morty
Tezgahın üzerindeyim morty Turşuyu ters çevir Hadi turşuyu çevir morty pişman olmayacaksın çok faydasını göreceksin

Kendimi turşuya dönüştürdüm Morty, bum! Büyük sürpriz! Bir turşu oldum, buna ne diyorsun bakalım? Kendimi turşuya dönüştürdüm!

Çevrimiçi levitate

atibaba sakatlanmış 10 gün yok
Morty, Morty! Hey morty!!! Morty garaj garaja gel Morty
Tezgahın üzerindeyim morty Turşuyu ters çevir Hadi turşuyu çevir morty pişman olmayacaksın çok faydasını göreceksin

Kendimi turşuya dönüştürdüm Morty, bum! Büyük sürpriz! Bir turşu oldum, buna ne diyorsun bakalım? Kendimi turşuya dönüştürdüm!

Çevrimdışı Erman1903

Bakın arkadaşlar şu unutuluyor: takım kötü olabilir, hoca yanlışlar yapabilir yönetimin eksikleri vardır vs vs. Bunlar hakemlerin sahada dürüstçe görevlerini yapmasına engel değildir. Sezon başında kötü olmakla hakemin senin iki penaltını vermemesi arasında hiç ama hiç bağlantı yok. Şöyle kıyaslayın, renkliler çok mu iyiler? Kötüyken de puan ve puanlar aldılar hem de hiç haketmedikleri maçlarda. Dün bizim iki penaltı verilse skor tersine dönüyor. Ben puan sıralamasındaki yerime bakarım. Oyuncular form tutup takım oyunu oturunca da işler rayına girer. Ligin başında kaybedilen bu puanlar çok kıymetli. Adana maçında bedavadan gitti 2 puan. Dünyanın her yerinde faul olan pozisyonu çalmadılar el birliğiyle. Yine penaltımızın verilmediği ve 0-0 biten bir maç vardı, hangisiydi anımsayamadım. 2 puan ordan gitti. Büyük takımlar kötüyken de maç kazanabilir, bunu hakemlerin engelleme hakkı yok..

Oyunu eleştirelim elbet ama art niyetli hakemleri de konuşmazsak bu devran böyle devam edecek. Sosyal medyanın gücünü kullanmak lazım. Mesela Bülent Uslu üzerinden gidilebilir. Baya takipçisi var ve gündem oluşturabiliyor..

Benim bunlara hiçbir itirazım yok senelerdir aynı. Maalesef Beşiktaş'ın çok iyi olmadan şampiyon olduğu bir sezonu hatırlamıyorum, orta ayar olmak bile yetmediği için daha iyi olma adına zorluyoruz ama ne iç ne de dış faktörler şu an için pek olumlu durmuyor.

Çevrimiçi Samet Demir

atibaba sakatlanmış 10 gün yok
Belliydi sıkıntısı olduğu. Sakat olmasa hoca da kesmedi.

Çevrimdışı Erman1903

Bu takıma 3 sezondur falan ciğersiz ileri geri iş hacmi yüksek 8 konuşuluyor gidip 90'lar model yıldız 10 numara ve regista alıyorsun, önce bir çarkı döndür de ondan sonra hangi süperstar lazımsa alır yaparsın şovunu.

Çevrimiçi Samet Demir

Bu takıma 3 sezondur falan ciğersiz ileri geri iş hacmi yüksek 8 konuşuluyor gidip 90'lar model yıldız 10 numara ve regista alıyorsun, önce bir çarkı döndür de ondan sonra hangi süperstar lazımsa alır yaparsın şovunu.
Bence dünkü maçta çarkın işlememesinin ana nedeni oydu. Kanat var forvet var stoper var orta sahada iş yapacak adam yok.

Çevrimdışı Erman1903

Bence dünkü maçta çarkın işlememesinin ana nedeni oydu. Kanat var forvet var stoper var orta sahada iş yapacak adam yok.

Baba benim de hoşuma gidiyor bu kadife kramponlar mesela Teixeira'ya özellikle bayılıyorum ama öncelikli ihtiyacım çimentoyken gidip sanat eserine para veremem. Oyuncular istedikleri kadar iyi oynasın bu adamlar varken takımın geçen sezonki kadar işlemiyorsa planlaman eleştiri alır, sende geçen sezon bir tanesi bile yoktu. Ljajic ya da Mensah 10 kişi ile top oynadın ama ihaleyi kaldırdın. Orada mühendislik dışı faktörler de var oyuncular birlik oluyor o yüzden hataları tolere ediyorlar şimdi o hava olmadığı için eksikliğin ne kadar büyük olduğu meydana çıkıyor.

Etiketler: