Beşiktaş 1-0 Çaykur Rizespor / Ziraat Türkiye Kupası Son 16 Turu
Beşiktaş 1-0 Çaykur Rizespor / Ziraat Türkiye Kupası Son 16 Turu

Beşiktaş Forum|Beşiktaş 1-0 Çaykur Rizespor / Ziraat Türkiye Kupası Son 16 Turu Skor : Beşiktaş - Çaykur Rizespor Tarih : 13.01.2021 Saat : 20:45 Stadyum : Vodafone Park Hakemler : Sarper Barış Saka - Kerem Ersoy - Yusuf

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Beşiktaş 1-0 Çaykur Rizespor / Ziraat Türkiye Kupası Son 16 Turu  [Okunma sayısı 23298 defa] Beşiktaş 1-0 Çaykur Rizespor / Ziraat Türkiye Kupası Son 16 Turu
Anket
Turu hangi takım geçer?
Beşiktaş
7 [%87.5]
Çaykur Rizespor
1 [%12.5]

Toplam Oy Verenler: 8

Çevrimdışı worns

Utku-Necip-N'Sakala-Welinton-Montero-Dorukhan-Mensah-Ljajic-N'Kodou-Hasic-Güven

çıkalım. Bölüm bölüm yumuşak kalsa da Rize'yi yener bu kadro.

Çevrimdışı Çağrı Öz

Yarından tek beklentim ljajic'in geri dönmesidir. 1 gol 1 asist yapsın da geçmişe çekelim bir sünger.

Çevrimiçi MUSTAFA_

Yarından tek beklentim ljajic'in geri dönmesidir. 1 gol 1 asist yapsın da geçmişe çekelim bir sünger.
Ljajic Rize'yi sever  :D Daha önce 2 gol 3 asistlik performansı da vardı  :)

Beşiktaş Tarihi
Asıl aşık biziz mecnunun sadece adı var...
★★★

Çevrimiçi sEuL

Tek istegim yarin ki macta Ridvan'in oynamamasi.

Sergen hoca N'Sakala'yi Gs macinda oynatip Ridvan'i yedek olarak alirsa buyuk haksizlik olur. Ridvan oynadigi hemen hemen her macta takimin sivrilen oyuncularinin basinda geliyordu. Tecrubesizde sayilmaz, 2-3 yildir A takimla birlikte antrenmanlara cikiyor ve gecen seneden beri A takimla maclara cikiyor.

Rosier kadroda yok, keske Josef ve Abou'da olmasaydi.

Ljajic ve Tore'yi sonunda kadroda gormek sevindirici, umarim ilk 11 baslar ve maci alan isimler olurlar. Onlara bu sikisik fiksturde ihtiyacimiz var.

Çevrimiçi MUSTAFA_

Beşiktaş Tarihi
★★★

Çevrimiçi Necmi

Rize maci tam bir Oguzhan'i bitirme maci olacak sanirim. Biz yedek agirlik/hazir olmayan oyuncularla cikacagiz galiba, bunlarin arasinda Oguzhan'dan yine cosmasini bekleyecegiz.
Rakip nasil cikacak bilmiyorum, ama benim beklentime gore as kadroyla sapina kadar motive olmus sekilde cikacaklar, hem 6-0'in rovansini almak icin hem buyuk bir takimi elemek icin.
Tam bir elenme ve yenilgiyi Oguzhan'in uzerine yikip onu iyice bitirme maci olacak.

Oguzhan'in yerinde olsam hic ugrasmam artik. Gerekirse kontratimdan vazgecerim, gider Trabzon veya GS'ye imza atip keyfime bakarim. Bizde olacak gibi degil yani.
Rize ve Hatay maclari da bunu tam olarak gosterdi. Agziyla kus tutsa olmayacak. Gitsin onu begenmeyen taraftar da kurtulsun, kendi de kurtulsun.

Necip, Mensah, Atiba'nin yedegi olmasi futbol adina bir utanc.
oğuzhan biteli yıllar oldu
bence istediği yere gidebilir boşa maaş ödememiş oluruz
herkes ozi düzelecek diye bekliyor nesi düzelecek 5 yıl oldu
mensaha 10 hafta tahammül edemeyenler oziye 5 yıldır tahammül ediyor
adamın limiti bu işde

Çevrimiçi levitate

(Tweet silinmiş ya da erişime kapatılmış)
kadro göze hoş geliyor :D
Morty, Morty! Hey morty!!! Morty garaj garaja gel Morty
Tezgahın üzerindeyim morty Turşuyu ters çevir Hadi turşuyu çevir morty pişman olmayacaksın çok faydasını göreceksin

Kendimi turşuya dönüştürdüm Morty, bum! Büyük sürpriz! Bir turşu oldum, buna ne diyorsun bakalım? Kendimi turşuya dönüştürdüm!

Çevrimiçi MUSTAFA_

adamın limiti bu işde
Aldığı maaşla kalması zor zaten. Kalması için maaşında indirime gitmesi gerek.

Beşiktaş Tarihi
★★★

Çevrimiçi MUSTAFA_

Bu kadronun turu geçmesi lazım.

Beşiktaş Tarihi
★★★

Çevrimdışı Sir Alex Ferguson

Bu kadroyla çıkarsa helal olsun.
Çift 8i denemiş olur.
Yenilecekse bu kadroyla yenilsin ağzımı açmam.
Hem yeni bir oyun şablonu, hem oyuncuların bazılarını, hem uyumlarını falan deniyeceğiz, hemde oyuncularımızı dinlendirmiş oluruz. Bence okey.
Haftasonu kadrosu da belli olmuş olur.

Çevrimdışı mourinho1903

Çift 8i denemiş olur.
Hem yeni bir oyun şablonu, hem oyuncuların bazılarını, hem uyumlarını falan deniyeceğiz, hemde oyuncularımızı dinlendirmiş oluruz. Bence okey.

Cogunlukla katiliyorum soylediklerine. Bence de guzel kadro, Dorukhan ve Guven haric. Dorukhan ve Guven'i begenirim bu arada taraftarin genelinin aksine, ama biri 6 degil (Konya macinda gorduk bence), biri de tek basina 9 degil). Ama bu 11 GS macina Josef-Atiba-Mensah cikacak demek oluyorsa ben yine memnun kalmam. Ha, Atiba-Necip-Josef'ten iyi tabii, ama yine defansif. Atiba icin agir konusacagim, ama sezon sonuna kadar hicbir macta ilk 11 baslamamali ve sezon sonu sozlesmesi uzatilmamali. Bu sene artik iyice gosteriyor ki artik olmuyor, niye anlamsiz sekilde zorluyoruz anlamiyorum. Josef-Dorukhan/Mensah-Oguzhan'a ben raziyim, benim o memnun eder.

Ridvan-N'Sakala elestirisi baya yapiliyor da, ben bu noktada Sergen'i hakli buluyorum. Ikisi arasinda devasa fark yok, N'Sakala da bence o kadar kotu oyuncu degil. Super bir bek tabii degil, ama o amacla alinmadi zaten. Ridvan'la rotasyona girsin diye alindi, giriyor da zaten. Ridvan'in ust ligde ilk sezonu oldugunu unutmamak lazim gecen seneki 10 maclik periyot disinda. Alt ligden bir anda ust lige cikti, maclarin 90%'inda oynayacagina bu oranin 50-60'ta kalmasi bence normal.
[ Son Düzenleme: 13 Ocak 2021, 16:59:26 mourinho1903 ]

Cogunlukla katiliyorum soylediklerine. Bence de guzel kadro, Dorukhan ve Guven haric. Dorukhan ve Guven'i begenirim bu arada taraftarin genelinin aksine, ama biri 6 degil (Konya macinda gorduk bence), biri de tek basina 9 degil). Ama bu 11 GS macina Josef-Atiba-Mensah cikacak demek oluyorsa ben yine memnun kalmam. Ha, Atiba-Necip-Josef'ten iyi tabii, ama yine defansif. Atiba icin agir konusacagim, ama sezon sonuna kadar hicbir macta ilk 11 baslamamali ve sezon sonu sozlesmesi uzatilmamali. Bu sene artik iyice gosteriyor ki artik olmuyor, niye anlamsiz sekilde zorluyoruz anlamiyorum. Josef-Dorukhan/Mensah-Oguzhan'a ben raziyim, benim o memnun eder.

Aboubakar gs maçındaki en önemli silahımız formda olmayan bir luyindama falan olacak karşısında. gs defansını yıpratacak kişi kesinlikle onun dinlenmesi doğru karar, güven böyle maçlarda şans bulamayacaksa başka hiç bir maç bulamaz.

Çevrimdışı mourinho1903

adamın limiti bu işde

Gecmise detaylica girmeye gerek yok. Bence gecmiste onu kullanacak ortami da pek saglamadik. Ya alakasiz bir mevkide (forvet arkasi) oynatildi, ya bir oynadi bir yedekti, ustelik takimin oynadigi futbol (at Caner veya Quaresma'ya ortalasin) da kendisine pek uygun degildi. Son 3 sene takima katkisinin kisitli olmasini sadece kendi performansi/istegi uzerinden aciklamak haksizlik bence.

Bu seneye gelecek olursak, Oguzhan 553 dakika oynamis, Atiba 1411, Mensah 1044, Dorukhan 953. Bu dakikalara bakinca adil diyorsan bilemem, bence adaletsizligin daniskasi.
Antep macinda takimin en iyisiyken 46'da oyundan alindi. Bence Rize macindaki oyunu bu sezon tum orta sahalarimiz arasindaki kisisel olarak en yuksek performans'ti, bir sonraki macta yedek kaldi.
Atiba 4-5 mactir cok kotu, hic 46'da ciktigini ve 1 mac dinlenme haric yedek kaldigini gormedim. Mensah'in da performansi iyi sayilmaz, catir catir oynuyor. Oguzhan gayet iyi maclardan sonra bile hemen yedek kaliyor. Hayir, madem oyle o zaman Oguzhan vasat olsa bile her mac 80'e kadar oynasin, her mac ilk 11 ciksin, Atiba veya Mensah sikisan maclarda son 25 dakika oyuna atilsin, sonra maci tek basina kurtarsin diye beklenilsin, bakalim yapabiliyorlar mi. Cunku Oguzhan'a boyle bakiliyor bence.

Su dakikalari, oyuncu tercihlerini antrenman performansi, forma adaletiyle vs aciklayamazsin bence. Bence aciklamasi su:
"Oguzhan'cigim sen klas bir topcusun, sapina kadar topcusun, ama biz sahaya futbol oynamak icin cikmiyoruz. Hedefimiz top oynamak degil, kaliteli futbol degil, gol atmak da degil. Hedifimiz sahada rakiple gures yapmak, bol bol yan pas yapmak, topu ayagimizda dusuk tempoda eveleyip gevelemek, gol yememek ve Aboubakar'in, Ghezzal'in ayagina ve duran toplara bakip sansa 1-0 maci almak. O yuzden sen bu sisteme uymuyorsun, gule gule sana."

Maas konusunda haklisin. Maasi absurt, Dorukhan'da oldugu gibi makul seviyeye insin ya da gitsin. Ama kontrati da oynamamasini aciklamiyor. Vida'da oldugu gibi bu oyuncuyu kenari atinca birsey cozulmuyor. Satamadigimiz veya kontrati bitmedigi surece esek gibi oduyoruz parasini. O yuzden katki saglayacaksa her turlu oynamali. Zaten gorduk ki Vida da bizim acik ara en iyi stoperimiz, mecburen sarildik yine kendisine. Maasi ister 1 milyon euro olsun ister 6 milyon euro olsun, maasini oduyorsa ve yeterliyse oynayacak tabii.

[ Son Düzenleme: 13 Ocak 2021, 17:19:31 mourinho1903 ]

Çevrimdışı mourinho1903

Aboubakar gs maçındaki en önemli silahımız formda olmayan bir luyindama falan olacak karşısında. gs defansını yıpratacak kişi kesinlikle onun dinlenmesi doğru karar, güven böyle maçlarda şans bulamayacaksa başka hiç bir maç bulamaz.

Yok, ben zaten Aboubakar oynasin kafasiyla yazmadim onu. Daha cok Guven normal sartlarda 9'da verimli olmaz dusuncesiyle yazdim. Yoksa Aboubakar ve Larin dinlensin tabii, baska adam olmadigina gore de mecburen Guven oynayacak. Tipki GS macinda Atiba-Josef-Mensah oynayacagina gore Dorukhan'in 6'da cikmasinin mecburi olmasi gibi.

Çevrimiçi levitate

Bu kadronun turu geçmesi lazım.

Çift 8i denemiş olur.

+1903

bu 11 hafta sonu kadrosu belli etmiş bence

ersin
rosier-vida-montero-rıdvan
josef
ghezzal-atiba-mensah-larin
abou
Morty, Morty! Hey morty!!! Morty garaj garaja gel Morty
Tezgahın üzerindeyim morty Turşuyu ters çevir Hadi turşuyu çevir morty pişman olmayacaksın çok faydasını göreceksin

Kendimi turşuya dönüştürdüm Morty, bum! Büyük sürpriz! Bir turşu oldum, buna ne diyorsun bakalım? Kendimi turşuya dönüştürdüm!

Çevrimdışı can1903

Şu kadronun amacı ne ki? Hafta sonu derbin var. Hasici falan oynat bari.
Kimleri sevdik kimleri sildik.. Sil baştan yenisini yaparız yenisini yazarız dostlar yanımızda oldukça..

Çevrimiçi MUSTAFA_

Bu kupayı önemsiyorum demek oluyor.

Beşiktaş Tarihi
★★★

Çevrimiçi sEuL

Ghezzal ve Abou hic olmamis. Derbi var ve bu oyunculari kart cezasi yada sakatlik yuzunden oynatamazsak bizim icin cok buyuk bi eksiklik olur.

Umarim kisa surede farka gider mac ve bu oyunculari sadece ilk yarida kullaniriz.

Oguzhan ve Mensah orta sahasida cok yumusak olacak ama cikip alsinlar artik su maci.

Çevrimiçi 38life

Hasic bu maçta bile 11 başlamıyor  :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Çocuk sonradan oyuna girip 2 hafta üstüste gol atıyor. Sonra bir daha forma yüzü göremiyor. Kupa maçında bile... Bana kimse Sergen hocanın forma adaleti olduğunu falan anlatamaz bu saatten sonra. Zaten yoktu, artık tescillendi.
Gençliği yetiştiriniz. Geleceğin aydınlığına onlarla kavuşacaksınız.

Çevrimiçi MUSTAFA_

Hasic bu maçta bile 11 başlamıyor  :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Çocuk sonradan oyuna girip 2 hafta üstüste gol atıyor. Sonra bir daha forma yüzü göremiyor. Kupa maçında bile... Bana kimse Sergen hocanın forma adaleti olduğunu falan anlatamaz bu saatten sonra. Zaten yoktu, artık tescillendi.
Hasic bence kiralık gidecek. Onun için oynatılmıyor  :tabe:

Beşiktaş Tarihi
★★★

Hadi git hoca işine ya
Bildiğimiz bütün duaları maç boyunca okuyacağız. Örnek kadro ne güzeldi.

Çevrimiçi 38life

Hasic bence kiralık gidecek. Onun için oynatılmıyor  :tabe:

Daha doğrusu kiralık olarak "gönderilEBİLmesi" için oynatılmıyor. Çirkin...
Gençliği yetiştiriniz. Geleceğin aydınlığına onlarla kavuşacaksınız.

Çevrimiçi kahyaoglueren

Rakip full yedek. Skodayi kadroya bile almamış yanlış görmediysem.

Daha doğrusu kiralık olarak "gönderilEBİLmesi" için oynatılmıyor. Çirkin...

Tam olarak böyle yorumlayamam ama oynatılmamasını yanlış buluyorum bende.
Yedek oyuncular için cennet olabilecek bir ziraat kupasında nasıl yedekler oynamaz anlamıyorum ???

Acaba şöyle bizde yedek kavramı yok, herkes her maç oynayabilir vs mesajı gbi bir şey mi ???

Çevrimiçi yorgo_d(geodem)

Yorgo