Beşiktaş Futbol Takımı 2016/17 Sezonu
Beşiktaş Futbol Takımı 2016/17 Sezonu

Beşiktaş Forum|Beşiktaş Futbol Takımı 2016/17 Sezonu 2016/17 Sezonunu bu başlıkta konuşacağız.

0 Üye ve 126 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Beşiktaş Futbol Takımı 2016/17 Sezonu  [Okunma sayısı 8371036 defa] Beşiktaş Futbol Takımı 2016/17 Sezonu

Çevrimiçi Necmi

Abi sizin eski açıkta çok nezih insanlar olduğuna kanaat getirmeye başladım artık.

Veya Yeni açık ile Eski açık bambaşka bir dünya.
Bursa maçında yaşanan mevzuların aynısı bizim maçtada yaşandı yine sen uzak olduğun için göremedin belli ki.
Yabancı madde desen gırla, saha'ya giren mi var desen var, küfür zaten maç boyu sürekli AAKFB diye bağrıldı onlar sadece tezahurat konusunda bizden daha organize ve istikrarlıydılar.
gel bir gün yanımıza seyret öyle fikir yürüt bence :D
yeni açık gençlerin ve antipatinin olacağı tribün olduğu belli ordan kombine almak iki maçta bir ceza almak demektir.
yoksa eski açıkta sağlam tribün yapıyor ama gençler değilde daha oturaklı insanlar olduğu için fark var boşalmak için bir taraflarını yırtmıyorlar
buda gerektiğinde etkili olmak demektir. Seba dönemi tribünleri gibi o zamanda sahaya sağlam baskı olurdu sonra şovlar hakim oldu tribünlere
saha baskısını kaybettik YD döneminin zararları işte biletler peşkeş çekildiği için tribüne gelen taraftarın kaliteside çok düşükdü. şimdi gelen parası olan Beşiktaş taraftarı sanıyorsunuzki tribünler gelince her şey iyi olacak ben söyleyeyim bu gelen taraftar çekilir ve yarısı dolu stada gidersiniz artık.
bazı şeyler çabuk unutuluyor önemli maçlar haricinde inönü ne zaman doluyordu. Benim tanıdığım başkan böyle bir hataya düşmez.
kimse lay lay lom yapmak istiyor diye şu anki tribünü bozacağının ihtimali bile yok çarşının etkisinin kalmadığını anlamıyorsunuz basit bir örnek
fener maçından önce küfürsüz tribün diye anons ettiler. Küfür edilmeyecekti doktirin verildi forzada maçta 40 bin kişi doksan dakika küfür etti
eskiden çarşı küfür yok derse stadda küfür olmazdı.
Çarşıyı severim ama onlar Beşiktaş taraftarının kalbini kırdılar. gönül almadan fonksiyonları bitti taraftar dinlemez onları tribün birliği bu şekilde olmaz
eski tribün yok eskiden onların gözünün içine bakan gençler doldururdu tribünü istedikleri gibi yönlendirirlerdi şimdi 150 lira bilete gelemez onlar gelende onların gözlerinin içine bakmaz ikna edilmeleri gerekiyorki. Şimdiki tribündeki taraftar sırtını döndü onlara ben bunları stad açılmadan söyledim bu olacak dedim çok kişi güldü çarşı hakim olur tribüne dedi geçen zaman gördük tribünde pankartları bile yok artık belliydi böyle olacağı tepki vardı bunuda yaratan kendileri çözecek olanda onlar olacak ama bu parklarda toplanıp biletleri ucuzlatın bize bölüm verin demekle olmazikibin kişiye yer ayırsan ne olur diğer tarafta 35 bin kişi var hükmedemedikten sonra karagümrükde tam önümüzdeler ama tribüne hiç bir etkileri yok dediğim gibi şu anda bir antipati varlığını sürdürüyor. onlarda 3 yıl takımı dışarda yanlız bırakmayarak taraftarın saygısını hak ettiler. Birde başlarında tribüncülüğü bilen biri olsa sürekli kendini tekrarlamasa olacakta hiç yaratıcı değiller.

Çevrimiçi Necmi

Takımın iyi gitmesi de taraftarı rahatlatıyor abi bence.Eskiden anadolu takımını bile yensek sandalyeler havada ucusurdu şimdi hep beraber alkıslıyoruz kahvede EPL gibi olduk :D
eskiden son on dakika sıtresten maçı seyredemezdik kalp güm güm atar el ayak titrer
şimdi yavaş yavaş seba dönemine doğru dönüyoruz. olgunlaşıyor taraftar. sürekli gürültü iyi bir şey değil
baskı yapmıyor. onun yerine gerektiği anda yapılan işler çok daha etkili bir pozisyonda oooo demek doksan dakika bağırmaktan çok daha baskın oluyor
aslında. Ne zaman rahatlarsın farka gidersin rakip düşer o zaman marşta söyler geyikte yaparsın sağ olsun takım yapmıyor öyle bir şey
ilk yarılar direk çöpe gidiyor biz 45 dakika maç izliyoruz şimdi sen kendi sahanda bitmez usanmaz yan paslarla vakit geçirirken
tribün nasıl havaya girsin sıkılıyor insan gir ilk yarı rakibe dağıt maçı al ikinci yarıda şovla geçsin oyuncularda tribün gücünü kullanmayı bilmiyor
onlarada ders vermek gerekiyor.

Çevrimdışı Eray_Steiermark

Umarım biletler daha da pahalı olur da goygoycular hiç gelemezler kapalıya. Bir de utanmadan indirim talep etmişler sanki ucuz biletli tribün yokmuş gibi. Dertleri tamamen eskiden olduğu gibi stadın en güzel yerine çöreklenmek başka bir şey değil. Beşiktaş'ın stad gelirleri kimsenin tribüncülük egosuna kurban edilemez. Şahsen benim gücüm yetmez kapalıdan bilet almaya ama zerre dert etmem aksine mutlu olurum çünkü alan elbet çıkar ve kulübüm kazanır. İlla şarkı türkü söylemek isteyen varsa da kale arkalarından alır biletini ne yapmak istiyorsa yapar.

Çevrimiçi underworld

Biletler ucuzlar mi bilemem ama kombineler pahalı olacağı kesin.

Çevrimdışı mylife1903

durumu güzel betimlemişsin bence @Gokhan-  örneğin dün fener maçında bursanın tek blok kale arkası resmen ağırlığını koydu maça, çirkeflikte yaptılar ama maça etki ettiler
Adamlar catir catir penalti kazandirdilar takima

Çevrimdışı ferdi1903

eskiden derken :alala: neyi bastırıyorduk şakamı bu söylediğin inönüde lay lay lom yüzünden her çıktığımız iki maçtan birinde puan bırakıyorduk baskı sıfır şov zirveydi. ligin baskı açısından en kötü tribünüydük stad açıldıda saha baskısının avantajını gördük. her giren rakip yaka silkerek çıkıyor tribünden
bu baskıdan puan alabilmek başarıdır diyen gs yöneticisi ben değilim. yıllarca uyuttular yok van için soyunduk yok atkı attık elbette sosyal mesaj olmalı iyidir ama
sadece bunları yapıyorlardı gerisi şov desibel rekoru kırmak yok bilmem ne yapmak sahayı düşünen yoktuki
şimdiki dertleride kombineler satılırken olimpiyatta gelmemek için boykot edenler kapalıyı kaybettiler hepsi kombine olarak gitti.
şimdi bahane yaratıyorlar kapalıya tekrar yerleşmek için Beşiktaşı çok düşünüyorlarsa alacaklardı satıştayken kombineyi
3 yıl Beşiktaşı dışarda yanlız bırakırken neden düşünmediler desteği stad açılıncamı akıllarına geldi. Beşiktaş.
tamam boykot edersin saygı duyarım 3 yılda hep saygı duyduğumu söyledim taki stadın açıldığı gün boykotu bitirdiler
iki yüzlülük dedim. 3 yıldır boykot yaparken passo vardıda şimdi kalktımı neden sürdürmüyorsun stadın açıldığı gün bırakıyorsun
nerde kaldı senin inandırıcılığın. yıllardır lay lay lomun adını Beşiktaşa destek olarak koydular sıfır başarı sıfır baskı
inönüde hakemler tarafından doğrandık erman yıllarca söyledi Beşiktaş taraftarının baskısı falan yok diye bak şimdi demiyor.
ıslık başlayınca dikkat et rakip 3 pas yapamıyor top ya taça çıkıyor yada kapıyoruz bizim oyuncularda ıslıkla birlikte var güçleriyle topu
kapmaya uğraşıyor.bize hiç verilmeyen penaltılar nerdeyse her maç verilmeye neden başladı sanıyorsun. Penaltıların çoğunu tribün alıyor
fener maçı dışında açıldığından beri hakemin etkisi olan tek bir maç hatırlıyormusun fener maçıda dediğim gibi eski inönü tribünleri
gibiydi sahaya etki edemedik. Anca doksan dakika küfür edildi aralıksız. Bununda etkisini sahada aldık Fener maçını eleştirirken bile
aslında eski tribünleri eleştiriyorsunuz farkında değilsiniz. fener maçında ıslık yoktu bir tek maçın başında bir iki denendi sonra tribünleri gruplar yönetti
bolcana küfür ve lay lay lom sonucu malubiyet. o gün maçda olanlar yalan olduğunu çıksın söylesin işte istediğiniz eski tribün fener maçında vardı.
karşılığı malubiyet bizi ezen bir hakem bir maç saha kapatma rakibe gösterilmeyen kırmızı kartlar bize verilmeyen fauller eski inönüye geri döndük.
çaylak bir hakem bile baskı altına girmeyince gördük ne olduğunu. Biz vodafone arenada Bülentten iki penaltı almış tribündük aslında
bülente baskı kurmanın hiçde kolay olmadığını geçmişdede maçlara gidenler iyi bilir.

basdan sona katiliyorum necmi abi  :claps:

Çevrimdışı emre_1978

Gece tribün konusu baya konuşulmuş, eski tribünü yerin dibine sokmuş @Necmi abi :)
2004'e kadar tribünler muhteşemdi, eski derken oraya kadar gidiyorsan asla katılmıyorum.

2004'te kapalıya eklenen localar ve kombine fiyat ayarlamasıyla ahenk bozuldu. Çarşı'nın kemik grubu - yaklaşık 150 kişi - kapalıda kalmakta ısrar edince birlik dağıldı.
2005'te YD ilk defa sözünü tuttu ve kongrede dediği gibi kapalı orta kısımdaki locaları kaldırıp kendi deyimiyle Çarşı'ya geri verdi. Çarşı'nın kapalıya bu şekilde dönmesi sonun başlangıcı oldu aslında, bedava biletin suyu çıktı. Çarşı içinde tartışmalarla başlayan dönem birbirlerini vurmaya kadar gitti. Detaylandırmaya gerek yok, bilen biliyordur.
O günden bugüne birkaç istisna maç dışında kapalı asla eski kapalı olmadı zaten.

Şu anda hala kapalıda kalma ısrarlarını çok yanlış buluyorum. Çarşı için de en hayırlısı yeni açığa geçmeleri Mustafa'nın saçma sapan yönlendirmelerinden kurtulmuş oluruz tüm stat olarak, söylenen tezahüratlar daha aklı başında olur en azından.
Stadın geri kalan 3 tribünü de ıslığa, uğultuya devam eder. Ara ara da yeni açığa katılır.
Zaten şu anda kapalıda 100 kişi kaldılar, o kadar kombinesiz koltuk vardır yeni açıkta.

Bu arada, @Necmi abi geçen seneden beri defalarca Olimpiyat Çarşı'ya uzak geldi, zor geldi maçlara gitmediler yazdın ama Şevşek Ali'ler falan sürekli gidiyordu, kombineleri de vardı. Bir kısmı uzun süreli tribüne giriş yasağı almıştı zaten geçen sene ortasına kadar süren. Bir kısmı da pasolig'i protesto ediyordu gerçekten, son mahkeme kararına kadar beklediler. O da geçen sene belli oldu.
Adamaların yıllarca gitmediği deplasman kalmamış, Olimpiyat mı uzak gelecek :)

Çevrimdışı tangaz

Adamlar catir catir penalti kazandirdilar takima

penaltı kazandırmaktan daha önemlisi 10 kişilik takımlarını ayakta tuttular sahada iteklediler takımlarını biz 10 kişi pısırık oyunu tercih ettik buna reaksiyon verecek ne hoca ne de tiribün yoktu o gün...
Fenerbahçe ve Galatasaray'ı tutanların taraftarlık hikayeleri popülerlik, başarılar, şampiyonluklar ve egemen ideolojileriyle örtüşür. Beşiktaşlılık, anlatılması zor bir damara bağlıdır...

"Ben belli bir takıma karşı değil, yenilgiye karşı oynarım" Eric Cantona

Çevrimdışı Serhat Akkaya

penaltı kazandırmaktan daha önemlisi 10 kişilik takımlarını ayakta tuttular sahada iteklediler takımlarını biz 10 kişi pısırık oyunu tercih ettik buna reaksiyon verecek ne hoca ne de tiribün yoktu o gün...
Bir yanda Benfica maçının ikinci yarısı bir yanda FB maçının 2.yarısı. Hakemin tavırları hem oyuncuları hem hocayı hem de tribünleri geri itti baya. Ha keza GS maçında da 2.yarı çok iyiydi tribünler.
Korku akıl katilidir.

Çevrimdışı tangaz

maçı tekrar seyret atılanlara bak bakalım pet bardakmı? maçları karıştırıyorsun sanırım pet bardak bizim maçda atıldı bolcana
karşılığı saha kapatma bir maç bursa maçında çimlerin üzerinde yok yoktu. sahaya cisim atmanın savunulması asla kabul edilebilecek bir şey değil
bunun Beşiktaşa vereceği zararları düşünmeden konuşmak bile cidden vahim.
buraları okuyan bir çok genç taraftara bunun doğru olduğunu savunmak bile ciddi suça teşviktir.
baskı o şekilde alınmaz
o şekilde sadece takımına zarar verirsin. sahaya bir şey atmak sahaya girmek ve küfür etmek asla yapılmaması gereken
3 şeydir. faydasıda yok rakipde oturur seninle oynar tıpkı fenerin bize yaptığı gibi.
Bursa seyircisi o kadar iyi baskı yaptıda o nedenlemi hakem on kişi bırakıp sonuna kadar ezdi kolayca penaltı çalabildi
son anda hakem akıl tutulması yaşamasa fener 3 puani cebine koyup gidiyordu nasıl baskıysa zararlı çıkan bursa oldu.
taraftarla değil son anda kıl payı şansa berabere kaldılar. Başkanları bile ilk defa çıktı hakeme ver yansın etti.
trabzonun stadına gidip her seferinde yenen feneri o şekilde baskı altına alamazsın. Adamlar tam tersi o baskıyı kendi leyhlerine
çevirir ts de yaptıkları bizim stadda yaptıkları gibi bursa buna örnek değil bursadada başarıyorlardı hakem akıl tutulması yaşayıp o saçma penaltıyı çalmasaydı.

sen ya okumuyorsun ya da okuduğun halde olmayanı varmış gibi göstererek algı oluşturuyorsun. ülkedeki bu rüzgar seni de etkisi altına almış. ben yazımda çirkefliği tasvip etmediğimi 2 ayrı iletimde de ısrarla belirtiyorum ama sen sanki savunuyormuşum gibi algı oluşturuyorsun. bu yaptığın çok yanlış! sahaya atılan binlerce ıvır zıvır var çoğuda bozuk para ve türevi ufak tefek şeyler bunlar görünmüyor tv.ye yansımıyor ama su dolu pet bardak sahaya düşünce patlıyor su sıçrıyor ve göze batıyor bunu dahi idrak etmemen çok daha ilginç. ülkede hangi maçta sahaya yabancı cisim atıldı die 4 maç saha kapanmış tek örnek veremezsin çünkü yok! olmayanı varmış gibi gösterip üyelere yanıltıcı bilgi vermemelisin. yanlış üstüne yanlış yapmış oluyorsun böyle. bursa tiribünü o maçta 10 kişilik takımını yüreklendirdi oyunda tuttu itekledi geri yaslanmayın mesajını verdi sen bu mesajı alamazsın çünkü yeni stadımızda elinde telefon takılan taraftar profilini tasvip eder hallerdesin...
Fenerbahçe ve Galatasaray'ı tutanların taraftarlık hikayeleri popülerlik, başarılar, şampiyonluklar ve egemen ideolojileriyle örtüşür. Beşiktaşlılık, anlatılması zor bir damara bağlıdır...

Çevrimdışı tangaz

Bir yanda Benfica maçının ikinci yarısı bir yanda FB maçının 2.yarısı. Hakemin tavırları hem oyuncuları hem hocayı hem de tribünleri geri itti baya. Ha keza GS maçında da 2.yarı çok iyiydi tribünler.

bir gerçek var taraftar profili malesef elinde telefon takılmanın ötesine gitmiyor. takım iyiyken saldırırken aksiyon doluyken şahlanıyor olabiliriz (gs maçı 2.yarısı gibi) yani takım taraftarı olaya dahil etmiş oluyor, oysa bizlerin burada ifade etmeye çalıştığı şey taraftarın takımı iteklemesi gerektiği yönünde...

Çevrimdışı Serhat Akkaya

bir gerçek var taraftar profili malesef elinde telefon takılmanın ötesine gitmiyor. takım iyiyken saldırırken aksiyon doluyken şahlanıyor olabiliriz (gs maçı 2.yarısı gibi) yani takım taraftarı olaya dahil etmiş oluyor, oysa bizlerin burada ifade etmeye çalıştığı şey taraftarın takımı iteklemesi gerektiği yönünde...
Yani aslında abi olay yumurta tavuk hikayesi biraz. sen o kadar paraya bilet satarsan taraftar karşılığında bişi bekler ve buna göre reaksiyon gösterir öbür tarafta ucuz yaparsan daha farklı tepki gösterebilir, burada ucuz olsun demiyorum yanlış anlaşılmasın ama genel tribün anlayışı takımla birlikte olaya müdahil olma yönünde ilerliyor takımda oyun anlamında ışık görmedikçe tribünde dahil olmuyor maalesef.
Korku akıl katilidir.

Çevrimdışı mylife1903

Bu deplasman tribunu olayina fazla takiliyorsunuz. Once belirteyim bence de altli ustlu olmaliydi o tiribun.
Simdi oraya girtlagi kuvvetli fbli holigan tiribuncu cocuklar geliyor ve organizeler. Tek ses ve tek yurek oluyorlar ve seslerini duyurmalari normal. Biz de 2500 kisi organize kadikoye gitsek sesimizi duyururuZ ve bastiririz fb taraftarini. Hatta o 2500 kisi ile ben ordaki 50bin sari renkli ike gozum kapali kavgaya bile girerim  40bin tane ayri insanla tek yurek deplasman tribununu bastirmak kolay degildir.

Ne yapilmali. Mekanik onlem alinmali. Simdi o tribunun etrafini ses emici yapar izole edersin, koltuklarini bile degistirir baska malzemeden yaparsin.

Ayrica o deplasman tribununun etrafindan yayinci kurulus mikrofonlarini da kaldirirsin iki tane kolon koyar yuzlerine uflersin.

Simdi dimkst cekmek istedigim bir konu daha var. gs macina bakin azicik taraftar var ama super bir ses cikiyor stadtan o herifler kesin taraftarin kalabalik oldugu yerden sesi alip tekrardan stada veriyorlar. Yoksa o kadar gsliden oyle ses cikmasi mumkun degil. Sonra bu cehennem algisi olarak geri donuyor.

Bizim stadta ise boguk bir ses var tribunden duyulan bu konunun isin uzmanlari tarafindan incelenmesi lazim. Ingilizler iyidir bu akustik konusunda o stada 8-10 hareketli panel yaparlar butun sesi sahaya verirler.
Rakipler de benim gibi tvden seyrettigi icin cehennem algisi yapamiyoruz. O stadtan cikan ses ve enerji tvden daha iyi yansitilmali ve pazarlanmali.

Ayrica bu laylom ve makara isi de biraksin artik. Mac 3-0 olur goygoy yaparsiniz.

Çevrimdışı tangaz

Yani aslında abi olay yumurta tavuk hikayesi biraz. sen o kadar paraya bilet satarsan taraftar karşılığında bişi bekler ve buna göre reaksiyon gösterir öbür tarafta ucuz yaparsan daha farklı tepki gösterebilir, burada ucuz olsun demiyorum yanlış anlaşılmasın ama genel tribün anlayışı takımla birlikte olaya müdahil olma yönünde ilerliyor takımda oyun anlamında ışık görmedikçe tribünde dahil olmuyor maalesef.

sadece tiribünde değil hayatın her anında telefona yapışık yaşayan bir nesil oluştu işin garip tarafı genci yaşlısı hemen her kesim böyle.

Çevrimdışı Serhat Akkaya

Bu deplasman tribunu olayina fazla takiliyorsunuz. Once belirteyim bence de altli ustlu olmaliydi o tiribun.
Simdi oraya girtlagi kuvvetli fbli holigan tiribuncu cocuklar geliyor ve organizeler. Tek ses ve tek yurek oluyorlar ve seslerini duyurmalari normal. Biz de 2500 kisi organize kadikoye gitsek sesimizi duyururuZ ve bastiririz fb taraftarini. Hatta o 2500 kisi ile ben ordaki 50bin sari renkli ike gozum kapali kavgaya bile girerim  40bin tane ayri insanla tek yurek deplasman tribununu bastirmak kolay degildir.

Ne yapilmali. Mekanik onlem alinmali. Simdi o tribunun etrafini ses emici yapar izole edersin, koltuklarini bile degistirir baska malzemeden yaparsin.

Ayrica o deplasman tribununun etrafindan yayinci kurulus mikrofonlarini da kaldirirsin iki tane kolon koyar yuzlerine uflersin.

Simdi dimkst cekmek istedigim bir konu daha var. gs macina bakin azicik taraftar var ama super bir ses cikiyor stadtan o herifler kesin taraftarin kalabalik oldugu yerden sesi alip tekrardan stada veriyorlar. Yoksa o kadar gsliden oyle ses cikmasi mumkun degil. Sonra bu cehennem algisi olarak geri donuyor.

Bizim stadta ise boguk bir ses var tribunden duyulan bu konunun isin uzmanlari tarafindan incelenmesi lazim. Ingilizler iyidir bu akustik konusunda o stada 8-10 hareketli panel yaparlar butun sesi sahaya verirler.
Rakipler de benim gibi tvden seyrettigi icin cehennem algisi yapamiyoruz. O stadtan cikan ses ve enerji tvden daha iyi yansitilmali ve pazarlanmali.

Ayrica bu laylom ve makara isi de biraksin artik. Mac 3-0 olur goygoy yaparsiniz.
Abi mevcut şartlar dahilinde oraya kondu ama gerçekten çok kötü bir yer konum ve hakimiyet olarak. Stada gelsen anlarsın. Ya size bir yer vericez tribünden hangisinde oturmak istersiniz diye sorsak tüm takımlara herkes aynı yeri gösterirdi, biz orayı deplasman tribünü yapmışız. O tribün alt katta olsa şu an ki etkisinin yarısını zor gösterir.
Korku akıl katilidir.

Çevrimdışı mylife1903

Abi mevcut şartlar dahilinde oraya kondu ama gerçekten çok kötü bir yer konum ve hakimiyet olarak. Stada gelsen anlarsın. Ya size bir yer vericez tribünden hangisinde oturmak istersiniz diye sorsak tüm takımlara herkes aynı yeri gösterirdi, biz orayı deplasman tribünü yapmışız. O tribün alt katta olsa şu an ki etkisinin yarısını zor gösterir.
Sistem bellidir, bol parcala yonet. Yap islet devret gibin.
O tribunu bolmek lazim eger mumkunse. Yok bolunemiyorsa mekanik onlemler sart.

Çevrimdışı tangaz

o tiribün altlı üstlü ikiye bölünmeli 1100 yukarda 900 aşağıda. hem o zaman Necmi abinin dediği gibi stadın yıkılıp yeniden yapılmasına da gerek yok aynı yerden girer aynı yerden çıkarlar bunu yapmak hiç zor değil üst kat önüne ses emici bariyeri de koydun mu alt üst bütünlüğü de yakalayamazlar olur biter. bunu düşünmek için de fizik profesörü yada toplum bilimci olmaya gerek yok. tribünün sağına soluna da beton duvar şey edersin varsın o civardaki üç beş koltuk C90 olmayıversin sanki her maç 41.903 koltuk doluyor. daha şu ana dek maçda açıklanan seyirci sayısı 40bini görmedi bu sezon.

Çevrimdışı Yunus Emre Dökmeci

sen ya okumuyorsun ya da okuduğun halde olmayanı varmış gibi göstererek algı oluşturuyorsun. ülkedeki bu rüzgar seni de etkisi altına almış. ben yazımda çirkefliği tasvip etmediğimi 2 ayrı iletimde de ısrarla belirtiyorum ama sen sanki savunuyormuşum gibi algı oluşturuyorsun. bu yaptığın çok yanlış! sahaya atılan binlerce ıvır zıvır var çoğuda bozuk para ve türevi ufak tefek şeyler bunlar görünmüyor tv.ye yansımıyor ama su dolu pet bardak sahaya düşünce patlıyor su sıçrıyor ve göze batıyor bunu dahi idrak etmemen çok daha ilginç. ülkede hangi maçta sahaya yabancı cisim atıldı die 4 maç saha kapanmış tek örnek veremezsin çünkü yok! olmayanı varmış gibi gösterip üyelere yanıltıcı bilgi vermemelisin. yanlış üstüne yanlış yapmış oluyorsun böyle. bursa tiribünü o maçta 10 kişilik takımını yüreklendirdi oyunda tuttu itekledi geri yaslanmayın mesajını verdi sen bu mesajı alamazsın çünkü yeni stadımızda elinde telefon takılan taraftar profilini tasvip eder hallerdesin...
Yanlışın var

Gecmiste son 10 - 15 yilda Gs - Ts ve biz 4 mac ve daha üstu saha kapatma cezalari aldık Saha kapatmadan kasit SEYİRCİSİZ mactan bahsediyorum Ts 6 mac Gs de iki kez falan 4 veya 5 mac seyircisiz oynama cezasi aldi bizde 3 veya 4 mac aldik diye hatırlıyorum :alala:
Kopar Kıyamet Çöker Karanlık
Allah Bizi Affetmez Çok Günah Aldık
Sevenler Ayrılmaz Biz Bir Plan Yaptık
Tüm çArşı Cehenneme Kombine Aldık

Çevrimdışı Serhat Akkaya

o tiribün altlı üstlü ikiye bölünmeli 1100 yukarda 900 aşağıda. hem o zaman Necmi abinin dediği gibi stadın yıkılıp yeniden yapılmasına da gerek yok aynı yerden girer aynı yerden çıkarlar bunu yapmak hiç zor değil üst kat önüne ses emici bariyeri de koydun mu alt üst bütünlüğü de yakalayamazlar olur biter. bunu düşünmek için de fizik profesörü yada toplum bilimci olmaya gerek yok. tribünün sağına soluna da beton duvar şey edersin varsın o civardaki üç beş koltuk C90 olmayıversin sanki her maç 41.903 koltuk doluyor. daha şu ana dek maçda açıklanan seyirci sayısı 40bini görmedi bu sezon.
Bu sene şu deplasman tribünü olayı kaldırılmasaydı 6-7 puan farkla öndeydik kupada da yolumuza devam ediyorduk bence. Tabi bu benim görüşüm.
Korku akıl katilidir.

Çevrimdışı tuncaboylu

Dostum ben bahis şirketleri kimi favori görürse onu favori kabul ederim. Gs'nin bizi yenmesi 3 ihtimal içinde en olası sonuçtur. Ama biz buna izin vermeyeceğimize inanacaz. Buna inanarak çıkıcaz sahaya ve tribüne bu ayrı birşey. İnanç ayrı birşey rasyonalite ayrı birşey. Ben inancıma göre yorum yaparsam sezon sonu 80+ puanla şampiyon oluyoruz. Ama ben genel rasyonel değerlendirme yapıyorum. Herzaman en iyi ihtimalleri düşünerek yorum yapmayı sevmiyorum ben. Sen de o şekilde yorum yapmayı seversin. Birbirimizin düşünce şekillerini birbirimize dayatmak ve kabul ettirmek zorunda değiliz ki, ısrarını anlamıyorum yani. Ben tahmin yaparken umduğum, inandığım şeyleri değil en rasyonel olanı düşünmeye çalışırım. Hatta kendimi biraz da kötü olana hazırlanırım ki rehavet olmasın, ciddiyet diri kalsın. Fazla hava'nın takıma neler yaptığını defalarca gördük. Geçen sene biz havaya girerek şampiyon olmadık mesela. Hep zorluk psikolojisi hakimdi üstümüzde ama bununla birlikte ölümüne bir inanç vardı. "Zoru başaracağız, stadsız şampiyon olacağız" inancıydı bu. Ama şimdi "biz şampiyonuz rahatız arkaya yaslanın." havasına girersek bu bizim aleyhimize olur.

Velhasıl kelam ben bahis şirketlerinin favori gösterdiği sonuçların gerçekleşmesi "ihtimal"lerine dayanarak değerlendirme yapıyorum, sen de inandığın sonuçların gerçekleşeceğini düşünerek yapıyorsun. Birbirimizin düşünme biçimlerini birbirimize kabul ettirmek zorunda değiliz.

Hiç bir maç oynanmadan kazanılmaz.

Bahis şirketlerine bakıyorsak, zaten şampiyonuz. Şampiyonluk için bize 1.55 verirlerken, rakiplerimize 3.50 veriyorlar.

Sistem bellidir, bol parcala yonet. Yap islet devret gibin.
O tribunu bolmek lazim eger mumkunse. Yok bolunemiyorsa mekanik onlemler sart.
Abi Baskana ve Yönetime iletmek lazim bu durumu Mutlaka gereken onlemi alirlar :tabe:

Çevrimdışı tangaz

Yanlışın var

Gecmiste son 10 - 15 yilda Gs - Ts ve biz 4 mac ve daha üstu saha kapatma cezalari aldık Saha kapatmadan kasit SEYİRCİSİZ mactan bahsediyorum Ts 6 mac Gs de iki kez falan 4 veya 5 mac seyircisiz oynama cezasi aldi bizde 3 veya 4 mac aldik diye hatırlıyorum :alala:

fener stadı yıktı yandaki benzin istasyonunu yaktı yıktı bırakın taraftar isyanını terör eylemi yaptı 5 maç aldı daha ötesi mi var?

ben pet bardak ya da yabancı cisim atıldı die 4 maç kapanan saha yok diyorum. elmayla armutu karıştırmayın!!!

bana muhalif olmak için böyle mesajlara girdiğinde başına neler geldiğini hatırlatırım  :bandit:

Abi bu Seyirci sayisi olayi gercekten cok ilginç gecen sezon bile stad full+Full ken bile 38.000 verildi rakam bu sadece bizde degil butun stadlarda ayni

Mesela Bursa-Fb macinda Stad neredeyse Fulldu Bursanin kapasite 43.500 ama aciklanan seyirci sayisi 34.000 eger Kapasite 43.500 ise o stadda o gun 38.000 ve uzeri seyirci vardi görüntülere gore

Deplasmandaki Fb derbisinde de rakam 40.000 açıklandı ama En fazla 2-3.000 kisilik bos yer vardi 50.000 kisilik stadda

Biseyler eksik ama ne :alala: ya sponsor biletlerilni sayima eklemiyorlar yada Localari falan :alala:
[ Son Düzenleme: 13 Şubat 2017, 10:48:42 Yunus Emre Dökmeci ]

Çevrimdışı tangaz

Abi bu Seyirci sayisi olayi gercekten cok ilginç gecen sezon bile stad full+Full ken bile 38.000 verildi rakam bu sadece bizde degil butun stadlarda ayni

Mesela Bursa-Fb macinda Stad neredeyse Fulldu Bursanin kapasite 43.500 ama aciklanan seyirci sayisi 34.000 eger Kapasite 43.500 ise o stadda o gun 38.000 ve uzeri seyirci vardi görüntülere gore

Deplasmandaki Fb derbisinde de rakam 40.000 açıklandı ama En fazla 2-3.000 kisilik bos yer vardi 50.000 kisilik stadda

Biseyler eksik ama ne :alala: ya sponsor biletlerilni sayima eklemiyorlar yada Localari falan :alala:

bursa fb maçında kapalı ve bilhassa numaralıda çoook boşluk vardı sayı normal. bizim maçda da boşluklar göze çarpıyor yeryer özellikle belirli bölümlerde bir miktarda bedavacı ekle sen ona. bu ülkede bedavacı bitmez e bilet pasolig falan hikaye giren girer 2 tane güvenlikçiyle olmaz o işler akıllı izleme falan hikaye.

Buyur abi kapalı fulldu , Sadece 1 kale arkasında deplasman tribunu nedeni ile 1000 kisilik falan yer bos bırakılmış onun haricinde stad Full.. Kesinlikle 34.000 den fazla kisi var orada..

Bizim gecen sezon son 3 macta tribünlerde iğne atsan yere düşmüyordu merdivenler bile görünmüyordu ama aciklanan rakam 37-38.000 oluyordu :alala: @tangaz

Etiketler: