14.Hafta / Beşiktaş - Akhisar Belediyespor
14.Hafta / Beşiktaş - Akhisar Belediyespor

Beşiktaş Forum|14.Hafta / Beşiktaş - Akhisar Belediyespor Tarih : 21.12.2014 Saat : 19:00 Stadyum : BAŞAKŞEHİR FATİH TERİM - İSTANBUL Hakem : Süleyman Abay Yayın : Lig TV İLK 11 :

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

14.Hafta / Beşiktaş - Akhisar Belediyespor  [Okunma sayısı 60684 defa] 14.Hafta / Beşiktaş - Akhisar Belediyespor

Çevrimdışı Çağrı

Courtis neuer muslera handanovic cordoba de gea

Neuer'i hesinden ayırmak gerek o topstar.

Diğerleri onun altında 2. sınıf olarak geçer bence
Varlığımız; Marakeş'te fiyatları rastgele konmuş bir dükkan gibi. İncik boncuk fahiş fiyatta, değerli taşlar indirimde.
Batmamız an meselesi.

Twitter/cagriasarli

Çevrimdışı Anil

Neuer'i hesinden ayırmak gerek o topstar.

Diğerleri onun altında 2. sınıf olarak geçer bence
Neuer bence gelmiş geçmiş en iyisi. Diğerleri de mükemmel tabi

Çevrimdışı Çağrı

Neuer bence gelmiş geçmiş en iyisi. Diğerleri de mükemmel tabi

Bilemiyorum çok iddaalı olur o :)

Buffon , Schmeichel ve Köpke gibi adamlar vardı. Ama inanılmaz bir kaleci gerçekten.
Varlığımız; Marakeş'te fiyatları rastgele konmuş bir dükkan gibi. İncik boncuk fahiş fiyatta, değerli taşlar indirimde.
Batmamız an meselesi.

Twitter/cagriasarli

Çevrimdışı ALI RIZA

Courtis neuer muslera handanovic cordoba de gea
tolganın yediğini neuer çıkartamaz muslere gördük cacık... cortıs boyu belki çıkartır sol ayak düzgün istediği yere vurulan vuruş... hızı bile belli

Çevrimdışı Anil

Bilemiyorum çok iddaalı olur o :)

Buffon , Schmeichel ve Köpke gibi adamlar vardı. Ama inanılmaz bir kaleci gerçekten.
Neuer in kaybettiği tek şey ismi. Karizma bi ismi olsaydı şuan herkes severdi :D

Çevrimdışı Anil

tolganın yediğini neuer çıkartamaz muslere gördük cacık... cortıs boyu belki çıkartır sol ayak düzgün istediği yere vurulan vuruş... hızı bile belli
Muslera cacık mi :D muslera cacık sa Tolga dan olsa olsa hıyar olur :D hakaret anlamında söylemiyorum :D

Çevrimdışı Çağrı

O belli olmaz Ali Rıza Neuer bu  :biggrinking:
Batmamız an meselesi.

Twitter/cagriasarli

ysariusta

• Ziyaretçi

acımasız eleştirilerinizi okudum; :evillol: :evillol:
 İsmail çok iyi değildi, Sosa da kötüydü, takım yorgun. Ozi tutuk, güçsüz, Töre bencil. Hepsine katılırım. Ancak hiçbiri için "bu Beşiktaş'ın oyuncusu değil" diyemeyiz. İsmail 1 sezon top oynamadı. Ersan da halen ilk sakatlığının öncesindeki haline gelmedi. Yine de bunu söyleyenlere de ancak biraz insaf edin derim, başkada bir şey söyleyemem. Asıl takıldığım konu şu oldu. "Kupadan vazgeçelim" denmemeli. Biz o zaman Fenerle neden dalga geçtik. 30 sene alamadılar diye? Armanın mücadele ettiği her yerde iddialı olması, o yarışmayı domine etmesini istemez miyiz? O zaman Avrupa Ligini de boş verelim. Para mı kazandırıyor. Seneye direkt gidersin ŞL ne çok daha fazlasını kazanırız. Kupa da önemlidir. Süper kupa da önemlidir. Her kupa her yarışma önemlidir. Zaten gücüne göre yedeklere şans veriliyor. Sarıyer maçını gençlerle oynadık zaten. İyi de sonuç alındı. Evet takım düşüyor, yoruluyor, Ozi gibi adamalrı çok geri götürüyor bu. Hepsine katılıyorum ama bu sene gelecek yılın provası. Seneye ŞL de biz turları kovalarken ligi ve kupayı oynayacağız. 

Çevrimdışı Çağrı

Muslera cacık mi :D muslera cacık sa Tolga dan olsa olsa hıyar olur :D hakaret anlamında söylemiyorum :D

Muslera 1. sınıf kaleci değil. Çok abartmamak gerek.

Daha önce getirdikleri Mondragon Muslera'dan daha iyi kaleciydi. Çok fit ama sezgileri çok iyi değil.
Batmamız an meselesi.

Twitter/cagriasarli

ysariusta

• Ziyaretçi

Bu arada Ertem Şener Twitterdan Mario Pasalic'in Chealseden kiralandığını yazmış. 19 yaşında orta sahada. Çift ayaklı bir oyuncu. Tam pozisyonunu bilen var mı? Oyun kurucu mu? Önlibero mu?

Çevrimdışı ALI RIZA

yediği golleri gördük...! Dersen defans hatası biz de de  aynen öyle... Bayern neuer getir bu defans ile nasıl gol yiyormuş görelim  :evillol:

Çevrimdışı Çağrı

Bu arada Ertem Şener Twitterdan Mario Pasalic'in Chealseden kiralandığını yazmış. 19 yaşında orta sahada. Çift ayaklı bir oyuncu. Tam pozisyonunu bilen var mı? Oyun kurucu mu? Önlibero mu?

Abi adam ortasaha ön libero. Üstelik zaten Elche'de kirada.

Sıkılır da bu kadar sıkılmaz haber yapacağız diye.
Batmamız an meselesi.

Twitter/cagriasarli

Çevrimiçi murat

şunu da yazmak gerek. atiba da korkunç bir form düşüklüğü var veya sözleşme imzalanmadığı için işi ağırdan alıyor. sahadaki en kötü oyuncumuzdu. bence orta sahaya takviye çok çok önemli,
aynı maçı seyretmedik galiba :alala: atiba bildiğimiz atiba sınırları içinde on numara oynadı benim gözümde.atibanın sınırlarını yeterli görmüyorsan ona birşey diyemiyeceğim.

Çevrimdışı Çağrı

aynı maçı seyretmedik galiba :alala: atiba bildiğimiz atiba sınırları içinde on numara oynadı benim gözümde.atibanın sınırlarını yeterli görmüyorsan ona birşey diyemiyeceğim.

@MURAT  Abi bana da pek formda gözükmedi bugün biraz düşüş var gibi Veli varken sırıtmadı ama Veli çıkınca çok battı gözüme  :alala:
Batmamız an meselesi.

Twitter/cagriasarli

Çevrimdışı Geovani

valla tvden farklımı gösterdi murat abi :D anlamadım kendi topunu gayet iyi oynadı
BEŞİKTAŞA ADANMIŞ HAYATLAR

Çevrimiçi murat

@MURAT  Abi bana da pek formda gözükmedi bugün biraz düşüş var gibi Veli varken sırıtmadı ama Veli çıkınca çok battı gözüme  :alala:
valla tvden farklımı gösterdi murat abi :D anlamadım kendi topunu gayet iyi oynadı
haklısın ufuk biz tribünde 3 tane adam saydık biri atibaydı.

Çevrimiçi murat

neyse olcay çok iyi oynadı demiyelim şimdi :D

Çevrimiçi Necmi

tam tersi takımın bence en iyisiydi sahada ayak basmadık yer bırakmadı bir ara keşke bundan bir tane daha olsa diye düşünüyordum atibadan sonra olcay iyiydi sosa kötüydü daha uyum sağlayamamış takımda ona uyum sağlayamamış kerim kötüydü veli çıkınca değeri anlaşılıyor çıktığı andan itibaren ortasaha düştü Veli bizim için çok değerli oyuncu Töre adam kılas çime ayak basar basmaz varlığını hissettiriyor biraz daha kollektif oynasa onu burda kimse tutamaz diğerleri vasatı aşamadı ama yürüyerekte maç kazanabiliyoruz artık forvetsiz geçen onca yıldan sonra bu kadar iyi forvetler bende gaz yapıyor :D cenk ayakların dert görmesin Ba nın yokluğunda takımı iyi taşıdın

Çevrimdışı Yakup

Maç için yola çıktığımızda sıcaklık değerleri sürekli düşüyordu. Sanki bir dağın eteğindeyiz ve yukarı doğru tırmanıyoruz hissi gibi. İçimizi ısıtmaya sevgiliye doymaya gidiyorduk pek sorun değildi bu durum bizler için.
Stadyuma vardığımızda diğerleri için sürpriz bizim için sıradanlaşan elektrik kesintisi ile karşılaştık. 2014 Türkiye'sinde bu kesintiler bizim için bir moda halini aldı.

Takımlar ısınmak için sahaya çıktığı andan itibaren bizlerde karşılaşma moduna yavaş yavaş girmeye başladık. Takım sınıyordu ama demba ba ısınmaya gelmemişti. Takım ısınırken en çok kanat ortalarını merak ettiğim için gözüm hep serdar ve ismail'in üzerindeydi. Ama ne yazık ki bir tane bile düzgün orta gelmiyordu. Zaten en son bu ikiliden herhangi birinin ortasını ne zaman bitirmiştik ki :alala:. Diğer taraftan ceza sahası vuruşlarında sosa ve cenk tosun ustalıklarını gösteriyordu.Akhisar ısınırken de gekas yıllara meydan okurcasına süper bitirici vuruşlar yapıyordu. zaten maçta en çok gekas ve bilal'den çekiniyorduk. Sonra takımlar ısınmayı bitirip içeri girdiklerinde sahayı düzelten görevlilerin botlarıyla sahayı düzeltmelerini gördük ki bu daha çok zarar vermiyor mu diyerek takımları sahaya bekledik.

Maç başladığında her şey çok güzeldi. Ayaklar sağlam basıyordu yere golün geleceği bariz bir şekilde haykırıyordu. Derken olcay harika çalımlarıyla orta değil adeta pas atarak cenk tosuna takımı 1-0 öne geçirdi. İlk yarı 2 hatta daha fazla olabilirdi fakat kerim frei adeta takımın el freni görevini her zaman ki gibi yapıyordu. İkinci yarı beni çıkar hoca diye bağıran ilk isimdi. Bu arada maç devam ederken tolganın yaptığı bir kaç kurtarış ile soyunma odasına giriyorduk. İkinci yarı başladığında sosa harika bir vuruşla ülkemizde ki ilk golünü bu golleri yemeye alışık olan oğuz'a atınca içimizden bir tebessüm geçiyordu  :D zaman ilerliyordu bilal harika bir vuruşla maçı 2-1 e getiriyordu ama bu golden öte öncesinde gekas'ın karşı karşıya kaçırdığı olsa tribünlerde yine depresyona girecektik. Gekas demişken bu maç takım olarak son bölgede iyi kontrol ettik hep geri gelmek zorunda kaldı 1 kere pozisyona soktuk onu da atamadı. Yediğimiz golde zaten ceza sahası dışından yani beşiktaş takım olma yolunda emin adımlar ile yol almaya devam ediyor. Son dakika da kimse beklemiyorken törede o açıdan 1 gol daha sıkıştırınca 3 ü bularak rahatlıyorduk.

Son cümlemde kısaca özetleyeyim. Maçın adamı olcay şahan. 1. golde ki asistti 3. golde topu kapması falan mükemmeldi. Tvde ekrana yansıdı mı bilmiyorum fakat sahada takım arkadaşlarına da iyi telkinlerde bulunuyor. pas , bas , koş tarzı işaretleri var. hani şu neciple konuşurken takım arkadaşına bağırması gibi. Maçın kötüsü kerim frei. Maçın kadrosunda olup maçın içine giremeyen isim sosa. Maçın dönüm noktası gekasın karşı karşıya kaçırdığı aşırtma. (beşiktaş adına velinin oyundan çıkması benim için bir dönüm noktası olmaya adaydır.) Unutmadan biz taraftarız yani tarafımız belli. madem taraftarız stadyumlarda olmalıyız sonra takım anadoluya neden gidiyor diye kimseye kızmaya hakkımız yok 17.000 kişilik stadyumu dolduramamak ne olursa olsun bize yakışmadı. 23 nisan törenleri de demba ba 3 lüsü ile bitti sonra ki hafta görüşmek üzere.  :eyes
Haber sitemizdeki köşe yazılarım için

http://haber.besiktasarena.com/author/yakup

Hayat kadar güzel işte BEŞİKTAŞ, BEŞİKTAŞ kadar güzel işte hayat....

Çevrimdışı Kemal

Kötü Noktaları söyleyelim ki, belki biyere gider ve düzelir ;

1- Tolga her degajı rakibe ve bize karşı atak , böyle gitmez bu iş.

2- Ersan yine son dakika 2-1 ken yaptın yapacağını Allah kurtardı . Ben Atınçı yazarım kadroya .

3- Ozi, ruh gibi yürüyosun , topa vurmaya halin kalmamış (dk 90 demba ba nın çıkarttığı pozisyondan bahsediyorum.)

4- Cenk Tosun daha fazla çalışmalısın , resmen maçı çıkaramadın ilerde her topu kaybettin ve bize karşı karşı atak oldu , Bilic Allahtan bunu engelledi çıkarttı. Gol için zaten Olcaya yazılmalı o gol.

5- Sosa , Ozi yüzünden sanırım bıraz coolluk gelmiş , her topa basmadın - hafta içi halbuki 45 dk oynamıştın Rize maçında.

[ Son Düzenleme: 22 Aralık 2014, 09:13:46 Kemal ]

Çevrimdışı Yakup

Kötü Noktaları söyleyelim ki, belki biyere gider ve düzelir ;

1- Tolga her degajı rakibe ve bize karşı atak , böyle gitmez bu iş.

2- Ersan yine son dakika 2-1 ken yaptın yapacağını Allah kurtardı . Ben Atınçı yazarım kadroya .

3- Ozi, ruh gibi yürüyosun , topa vurmaya halin kalmamış (dk 90 demba ba nın çıkarttığı pozisyondan bahsediyorum.)

4- Cenk Tosun daha fazla çalışmalısın , resmen maçı çıkaramadın ilerde her topu kaybettin ve bize karşı karşı atak oldu , Bilic Allahtan bunu engelledi çıkarttı. Gol için zaten Olcaya yazılmalı o gol.

5- Sosa , Ozi yüzünden sanırım bıraz coolluk gelmiş , her topa basmadın - hafta içi halbuki 45 dk oynamıştın Rize maçında.

tolga konusunda artık bende karşısındayım tolganın. trabzonspordan geldiğini unut artık. bir tane topu hızlı ve olumlu oyuna sok. ya degaj oda yok.

ersan konusunda tribünde söylediğim gibi atıncın ayaklar yavaş olduğundan gekasa karşı mecburduk ersana.

son 3 cümlene harfiyen katılıyorum  :ok: :ok:

birde ekleyeyim. topu alan herkes hücumda demba bayı arıyor. araya top atacak sosa atıyorda cenk tosun pozisyon almak için depara kalkıyor çünkü alışmış pozisyon alacak top ona öyle atılacak. demba ba gibi koşarken topla pozisyon alma yolunda ilerlemesi lazım.

Çevrimdışı panic13

Günaydın Arkadaşlar,

İLk defa Bşakşehir'de maç seyrettim. Kullanışlı, kompakt bi stad. Keşke anadolu'ya yapılan stadlarda 30000-40000 kişilik devasa  değil de, bu stad gibi olsa. Eminim gelen 3000-5000 kişi bile ambians katacaktır. Zaten 3 büyüklerin maçları dışında Bursa, TS ve biraz Es Es hariç maç izleyen adam yok.

Her İstanbul maçından sonra aynı şeyler söyleniyor, haklı olarak maça gidenler tepki gösteriyor "neden istanbul dolmuyor?". Neden dolmadığı ortada. Geçen forumda birisi yazmıştı, ben de destekliyorum: GS ve Avrupa Ligi maçları dışında bütün maçlar Anadolu'da oynanmalı olabildiğince. Matematik bu, Anadolu dolduruyor, İstanbul dolduramıyor. Baykuşluk olmasın ama gelecek sene de derbiler, Avrupa maçları ve ilk açılıştan 5-6 maç sonra Vodafone Arena'nın da dolacağını düşünmüyorum olumlu düşünenlerin aksine. Sebepleri ortada.

Maça gelince, zaten TS maçından sonra bizim için kalan maçların kolay geçeceği ortada idi. Gençler ve Torku maçından da rahat galibiyet gelecek yine 3-0, 3-1, 4-1 gibi. Kimsenin şüphesi olmasın.

- Ozzy; git kendini çok sevdirmeden :( TV'den nasıl bilmiyorum ama canlı gözler hiç hoşnut değil ozzy'den. Çok potansiyelli bu gerçek. Böyle oynamaya devam ederse 5 yıl sonra da potansiyelli kalmaya devam edecek :(

- Sosa; kredin var hala bizde :) Biraz daha ısır be abicim yoksa tepeden tırnağa kalite ve zekasın belli.

- Cenk; çok top ezdin ama yazdın yine. Benim için golcü, gol attığı müddetçe tolare edilebilir. Bence Cenk de Pektemek gibi bir şeylr yapma hırsının kurbanı oluyor.

- Ersan, senin de kredin var genco :) Topla kendini biraz cesur yürek.

- Veli, Olcay, Atiba ve hatta Serdar. Müptalayım size, zarar verseniz de arada sırada bize :D

Takımımız tam anlamı ile sistem takımı. Sistemimiz için asgari gereklilikler;

- Formda, asgari oyun kurma becerisi olan bir adet defans (Pedro)
- Oyun kurabilen, box to box oynayabilen bir adet orta saha (atiba)
- Kanatları açabilen, top kontrolü, asist becerisi ve skor katkısı istikrarlı en az bir kanat (bizde 2 adet var: Olcay&TÖre)
- Demba ba :D

Bu dört pozisyondan standart katkı aldığımız hiçbir maçı kaybetmemiz mümkün değil. Pedro ve Atiba müthiş bi form tutturdu. Töre'nin olmadığı maçta Olcay, Olcay'ın olmadığı maçta Töre kanatları kotarıyor. Ayrıca Kerim gibi istikrarlı ve yavaş yavar potansiyelini ortaya koyan bir hamle oyuncumuz var. Forvetlerimiz istikrarlı. Ba'nın yokluğunda Cenk müthiş iş yapıyor. Geçen sene Ömer'den beklediğimiz katkı buydu, bir iki maçta da bunu gördük ama hem sakatlıktan hem de takımda bir türlü denge bulunamadığından yeterince katkı alamadık. Kaldı ki, Cenk bence Pektemek'ten de, Ömer'den de, Umut Bulut'tan da ve STSL'de Burak Yılmaz hariç diğer tüm Türk forvetlerden de iyi bir golcü. Bizde olması büyük şans.

Avrupa ligi, STSL ve Türkiye kupası için son derece yeterli ve dengeli bir kadromuz var. ŞL'de bir yere gelmek ve STSL'de istikrarlı bir başarı istiyorsak Pedro'nun yanına Hummels ve Luiz tarzı bir stoper, ortasahaya ise Sosa&Veli karışımı box to box bir orta saha lazım (Ernst'in biraz daha fazla hücumcusu). İki tane daha verimli transfer yaptığımız zaman bu noktalara, herkesin hemfikir olacğaı gibi bu yıl dahil en az 3 yıl önümüz alınmaz gibi duruyor. Zaten istikrarlı takım böyle olunuyor. İskelti ve oyun mantalitesini kurup, eksik kalan her yeri onararak ve yamayarak.

Gelecek maçları için, Atınç'ın mutlaka takıma iyice monte edilmesi gerek. Ersan'ın istiktarsızlığını tölare edemeyeceğimiz maçlar geliyor, kaldı ki Atınç Rize maçında hem hız olraka hem fizik olarak Lua Lua gibi bir adamla gayet başa çıktı. Olacak o çocuk.

TOlga için, çok yıkıcı eleştiriler okudum. Curtiye, Noyer, Buffon, Çeh gibi kalecilerle kim kıyaslanabilir ki Tolga kıyaslansın. Tamam, bazen basit hatalar oluyor da her futbolcunun formsuz dönemleri olabiliyor. Kaldı ki oynadığı son 3-4 maçta ben beğeniyorum. Eski güven veren görüntüsünü yakalamak üzere. Yediği gol, kesinlikle çıkmayacak bir gol. E Noyer veya Curtiye çıkarsın artık onları. Herifler yılda 3-4 milyon yuro maaş alıyor ve dünyanın en iyi takımlarında ve en kaliteli liginde oynuyor. Daha iyi tavsiyeniz varsa (çeh demeyin, darılırım), duyalım.
[ Son Düzenleme: 22 Aralık 2014, 09:58:14 panic13 ]
Bizler, ne olursa olsun Beşiktaşlıyız.

https://medium.com/@kasimpasacanavari

Çevrimdışı Kemal

araya top atacak sosa atıyorda cenk tosun pozisyon almak için depara kalkıyor çünkü alışmış pozisyon alacak top ona öyle atılacak. demba ba gibi koşarken topla pozisyon alma yolunda ilerlemesi lazım.

Evet Tosun hakkında tamda demek istediğim bu, Tosunun sorunda bu zaten , bu yüzden top atılınca depardayken sırtı dönük yakalandı zaten .

Birde Sosayla topu kaleye aynı anda vurmaya çalışmaları tamamen elinin ayagının birbirine girmesiyle endeksli.

Çevrimdışı Yakup

yazı yazarken atladığım noktalar olmuş.

* pedro franco bu adam bildiğin 4 maç oynamışsın ve oranı 1.10 yapan banko kupon yada halk adıyla simitçi kuponu kadar banko kupon gibi oynuyor sahada. bunu alandan bulandan uçağa bindirenden her şeyinde olandan allah razı olsun.

* atiba diyorlar bende pogba diyorum  :lol: bütün forum benim pogbacı olduğumu biliyor ama ben ısrarla yazmaya devam edeceğim. Gelmez biliyorum ama biz rengimizi belli edelim.

* tolga dün akşam yediğin golde tribünde ivesa kadar boyun olsa çıkarırdın diyordum. Eve gelip izleyince gördüm ki ivesa olsan top gerçekten çıkıyormuş. venja ivesa 2.05 tolga zengin 1.92

Çevrimdışı Çağrı

yazı yazarken atladığım noktalar olmuş.

* pedro franco bu adam bildiğin 4 maç oynamışsın ve oranı 1.10 yapan banko kupon yada halk adıyla simitçi kuponu kadar banko kupon gibi oynuyor sahada. bunu alandan bulandan uçağa bindirenden her şeyinde olandan allah razı olsun.

* atiba diyorlar bende pogba diyorum  :lol: bütün forum benim pogbacı olduğumu biliyor ama ben ısrarla yazmaya devam edeceğim. Gelmez biliyorum ama biz rengimizi belli edelim.

* tolga dün akşam yediğin golde tribünde ivesa kadar boyun olsa çıkarırdın diyordum. Eve gelip izleyince gördüm ki ivesa olsan top gerçekten çıkıyormuş. venja ivesa 2.05 tolga zengin 1.92

Şuan Pogba'yı istemek 10 sene önce Nedved'i istemekle aynı şey Yakup gelmez demek bir yane neyle alacaksın arpayla mı  :kop: :kop: :kop: :kop:

Titre ve kendine gel Türk  :saeek:
Batmamız an meselesi.

Twitter/cagriasarli

Etiketler: