Beşiktaş Futbol Takımı 2019/20 Sezonu
Beşiktaş Futbol Takımı 2019/20 Sezonu

Beşiktaş Forum|Beşiktaş Futbol Takımı 2019/20 Sezonu Beşiktaş'ın 2019/20 sezonuna ait lig ve kupa mücadelesi bu başlık altında konuşulacaktır. Üyeler transfer konusu hariç Beşiktaş ile

0 Üye ve 38 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Beşiktaş Futbol Takımı 2019/20 Sezonu  [Okunma sayısı 1651414 defa] Beşiktaş Futbol Takımı 2019/20 Sezonu
Anket
Beşiktaş ligi kaç puanla bitirir?
65-68
31 [%23.8]
60-64
75 [%57.7]
60'tan az
24 [%18.5]

Toplam Oy Verenler: 134

Çevrimdışı worns

https://www.transfermarkt.com.tr/vicente-guaita/profil/spieler/64399
https://www.transfermarkt.com.tr/asmir-begovic/profil/spieler/33873

bunlara bi göz atmak lazım.

begovic iyi kalecidir de sene başında onu azerbaycan'a hangi motivasyon götürdü nasıl oldu hiç anlamadım. 1-2 senedir ne durumda haberim yok ama temel kalecilik meziyetleri çok yukarıda bi arkadaştı. 

[ Son Düzenleme: 29 Şubat 2020, 15:34:46 worns ]

Çevrimdışı worns

Takım olmak

hakikaten dün orta sahada tam verimle oynayan tek adamdı ve buna karşın rakibe orta sahada üstünlük kurmayı başardık. klasik 6 rolüyle çok büyük verim vereceği görülüyor.

seneye kalmasını istediğim az sayıdaki oyuncudan biri takımda. zor ama belki kiralık olarak uzatılabilir.

Çevrimdışı Erman1903

https://www.transfermarkt.com.tr/vicente-guaita/profil/spieler/64399
https://www.transfermarkt.com.tr/asmir-begovic/profil/spieler/33873

bunlara bi göz atmak lazım.

begovic iyi kalecidir de sene başında onu azerbaycan'a hangi motivasyon götürdü nasıl oldu hiç anlamadım. 1-2 senedir ne durumda haberim yok ama temel kalecilik meziyetleri çok yukarıda bi arkadaştı.

Begovic'in Azerbaycan'a gittiğini bilmiyordum, ilginç olmuş. İkisi de üst düzey adamlar ama Guaita devamlı olarak forma şansı buluyor, pek mümkün olmaz sanırım. Begovic olabilir sanki, iyiyse gelmesini ben de çok isterim.
[ Son Düzenleme: 29 Şubat 2020, 23:13:13 Erman1903 ]

Çevrimdışı Erman1903

hakikaten dün orta sahada tam verimle oynayan tek adamdı ve buna karşın rakibe orta sahada üstünlük kurmayı başardık. klasik 6 rolüyle çok büyük verim vereceği görülüyor.

seneye kalmasını istediğim az sayıdaki oyuncudan biri takımda. zor ama belki kiralık olarak uzatılabilir.

Tam klasik de sayılmaz aslında, son derece hızlı düşünerek & ne yapması gerektiğini bilerek oynadı ve çok düzgün paslar attı. Defansif rolle oynayan bir derin oyun kurucusuna örnek textbook iş yaptı.
[ Son Düzenleme: 29 Şubat 2020, 15:58:38 Erman1903 ]

Çevrimdışı mylife1903

Su daire icindeki kim arkadas
El kol yapacagina az daha kos kafayi vurdurma yani
Bilmiyon mu kalede karyus var

Çevrimdışı Onur Küçük

Cenk'in kaybı çok büyük bir gerileme yaratmamış fakat Fabrinin gidişi ile her maç 0.17 fazladan gol yemeye başlamışız. Bunun 34 maça vurduğunuzda neredeyse 6 gol yapar. Bir sezonda fazladan yediğimiz 6 gol şampiyonluğa direkt olarak etki eder. Fabri ne olursa olsun satılmamalıydı veya yerine daha iyi kaleci alınmalıydı. Çok büyük stratejik hata yapılmış.
İstatistiklere bakıldığında Fabri ile aralarında 6-7 gol fark var gibi çıkabilir ama o fark aslında 6-7'den çok fazla. Örneğin Ts ile 2-2 berabere kaldığımız maçta Ts'nin ilk golünde Karius sağ direkte pozisyon alıp kaleyi Sorloth'a açmak yerine  düzgün yerde dursa Sorloth şut atmak yerine topu durdurup orta sahadan destek gelmesini bekleyebilirdi. Yani Karius'un kaledeki duruşu oyunun akışını da etkiliyor. Bunlar da  gol beklentisi istatistiklerinde çıkmaz. Bu istatistik çok yaklaşık sonuç verse Fabri ile Karius'un ligde 1 sezonda yediği goller arasında 6-7 fark olması lazımdı. Karius'un yediği gol sayısına bakmadım ama kaledeki duruşu Fabri ile arasındaki farkın 6-7'den daha fazla olması gerektiğini söylüyor.

Çevrimiçi mellfred

Kart sınırında çok oyuncumuz var gs öncesi Ankaragücü maçında kartlar havada uçuşur
Burak Atiba Caner nkudu boyd umut kart sınırındalar
 atiba Burak nkoduya kart vermek için fırsat arayacak haftanın düdüğü
Dün Atiba ve nkodu kart görebilirdi
İçeride Ankara’yı her türlü geçeriz zaten

Çevrimdışı Egos

Su daire icindeki kim arkadas
El kol yapacagina az daha kos kafayi vurdurma yani
Bilmiyon mu kalede karyus var

burak ağabey o, "boş kaleye ben de atarım" diye isyan ediyor.

Çevrimdışı mrred

İstatistiklere bakıldığında Fabri ile aralarında 6-7 gol fark var gibi çıkabilir ama o fark aslında 6-7'den çok fazla. Örneğin Ts ile 2-2 berabere kaldığımız maçta Ts'nin ilk golünde Karius sağ direkte pozisyon alıp kaleyi Sorloth'a açmak yerine  düzgün yerde dursa Sorloth şut atmak yerine topu durdurup orta sahadan destek gelmesini bekleyebilirdi. Yani Karius'un kaledeki duruşu oyunun akışını da etkiliyor. Bunlar da  gol beklentisi istatistiklerinde çıkmaz. Bu istatistik çok yaklaşık sonuç verse Fabri ile Karius'un ligde 1 sezonda yediği goller arasında 6-7 fark olması lazımdı. Karius'un yediği gol sayısına bakmadım ama kaledeki duruşu Fabri ile arasındaki farkın 6-7'den daha fazla olması gerektiğini söylüyor.
Sayısal veri anlamında 6 7 fakat işin psikolojik boyutuna da eklersen 10 gol fark vardır katılıyorum. Ne taraftar ne oyuncular kaleye pek güvenmiyor. Hem Karius hem Tolga duygusallar . Kaleci duygusal olmasın mümkünse vurdumduymaz Lens karakerinde falan olsun.
The great gig in the sky

Çevrimdışı mrred

:D
The great gig in the sky

Çevrimdışı mylife1903

Hehe 68 yasinda kosup gelmis nekodu nabiyormus o aralar onu merak ettim simdi
Cimbizlayinca ne guze de mi
Lens nerede acaba ekran da yok

Çevrimdışı mrred

1.29 gol yememiz beklenirken 1.57 gol yiyoruz. Aradaki farka bak 0.28 şimdiye kadar 8 gol fazla yemişiz. Bunun yarısında Kariusun direkt hatası vardır. Böyle ufak ufak farklar şampiyonu belirliyor işte.
The great gig in the sky

Çevrimdışı Egos

Herkesin yanıldığının aksine hem 2017-2018 sezonunda hem de 2018-2019 sezonunda maç başı gol beklentimiz 1.72 attığımız gol ise 17/18 sezonunda 2.02 ve 18/19 sezonunda ise 2.04 yani Burak Yılmaz'ın gelişi bize "fazladan" 0.02 kadar gol katkısı yapmış. ...

burak maç başına 2.02 golü olan takıma değil, 1,65 olan takıma geldi. ilk yarısında 28 golümüz olan ligi 72 golle bitirdik. 2018/19 sezonunda 106 dakikada 1 golle (2'si penaltıdan 11 gol-1 asist), içinde bulunduğumuz sezon ligde şimdiye kadar 117 dakikada 1 golle (5'i penaltıdan 10 gol-3 asist) katkı yapmış. ofsayt ortalamamızı yükseltmesini, penaltılardaki başarısıyla bertaraf etti; ama kaçırdığı pozisyonlar için panzehiri henüz bulamadık. geçen sene dorukhan, kagawa, ljajic, güven gedikleri kapatıyordu.

Çevrimdışı mrred

Anında görüntü yapalım o halde.
Kuvarejma (18/19 sezonu
Lens (18/19 ve 19/20 sezonu)
Nkoudounun (19/20 sezonu) defansif aksiyon istatistikleri. Buyrun
[ Son Düzenleme: 29 Şubat 2020, 16:30:20 mrred ]
The great gig in the sky

Çevrimdışı mrred

burak maç başına 2.02 golü olan takıma değil, 1,65 olan takıma geldi. ilk yarısında 28 golümüz olan ligi 72 golle bitirdik. 2018/19 sezonunda 106 dakikada 1 golle (2'si penaltıdan 11 gol-1 asist), içinde bulunduğumuz sezon ligde şimdiye kadar 117 dakikada 1 golle (5'i penaltıdan 10 gol-3 asist) katkı yapmış. ofsayt ortalamamızı yükseltmesini, penaltılardaki başarısıyla bertaraf etti; ama kaçırdığı pozisyonlar için panzehiri henüz bulamadık. geçen sene dorukhan, kagawa, ljajic, güven gedikleri kapatıyordu.
Doğru ilk yarı ve ikinci yarı olarak ayırmam gerekiyordu fakat genel olarak şampiyonlar ligindeki başarılı olduğumuz yıl olan 2017/2018 ilk sezonu ile Burak'ın geldiği 2018/2019 yılı ikinci yarı arasında "sezon ortalaması dikkate alındığında gol beklentisi olarak bir fark yok. 2017/2018 sezonunda genel problemiz istatistiklere göre de "santraforsuzluk" değil. Gs'nin o sezonu 2.25 gol ortalaması ile oynaması. Rakibi de es geçmemek lazım biz hep kendimize bakıyoruz bir de rakip var. O sezon şampiyonlar liginde 14 puan yaparken ligde 30 puan toplayınca şampiyonluktan olduk. Ertesi sezonda Fabri yerine Karius gelince iyice sendeledik.
[ Son Düzenleme: 29 Şubat 2020, 16:49:16 mrred ]
The great gig in the sky

Çevrimdışı Egos

Hehe 68 yasinda kosup gelmis nekodu nabiyormus o aralar onu merak ettim simdi
Cimbizlayinca ne guze de mi
Lens nerede acaba ekran da yok

ben iki kişiyi bizim ceza alanımızda görmeye korkuyorum: biri lens, diğeri güven. güven'in orta sahayı geçen, lens'in de ceza sahasına giren adamın peşini bırakması lazım.

golü uzun pas ile hazırladılar, defansı orta sahaya çekmiştik. lens ve nkoudou taç atışında kaldı; gökhan, boyd, elneny pozisyona dahil oldu; atiba ve burak depara başladığında iş işten geçmişti. iki hızlı oyuncu ileride kalıyorsa bunun direktife bağlı olarak yapıldığını söylemek mümkün. pozisyonda adam eksiğimiz yok, müdahalede problem var.

Çevrimdışı mrred

Lens Nkoudu defansif parametrelerde "top kaybı" dışında Kuvarejmadan daha iyiler. Top kaybı istatistiğinde pas hataları yok o ayrı bir parametre. Bu birebir top sürerken yaptıkları kayıp sanırım
The great gig in the sky

Çevrimdışı mylife1903

ben iki kişiyi bizim ceza alanımızda görmeye korkuyorum: biri lens, diğeri güven. güven'in orta sahayı geçen, lens'in de ceza sahasına giren adamın peşini bırakması lazım.

golü uzun pas ile hazırladılar, defansı orta sahaya çekmiştik. lens ve nkoudou taç atışında kaldı; gökhan, boyd, elneny pozisyona dahil oldu; atiba ve burak depara başladığında iş işten geçmişti. iki hızlı oyuncu ileride kalıyorsa bunun direktife bağlı olarak yapıldığını söylemek mümkün. pozisyonda adam eksiğimiz yok, müdahalede problem var.
En buraktan da hatta genel olarak santrafordan korkuyorum
Gazla daliyorlar hata yapiyorlar genelde
Hic gelmesinler gerek yok karyus golu yiyerek rakip ataklari sonlandiriyor zaten

Çevrimdışı cursedofdragon

Kart sınırında çok oyuncumuz var gs öncesi Ankaragücü maçında kartlar havada uçuşur

ümit öztürkü verirler o maça.

En az 3 tane oyuncuyu cezalı duruma düşürür.

Çevrimiçi murat

Sayısal veri anlamında 6 7 fakat işin psikolojik boyutuna da eklersen 10 gol fark vardır katılıyorum. Ne taraftar ne oyuncular kaleye pek güvenmiyor. Hem Karius hem Tolga duygusallar . Kaleci duygusal olmasın mümkünse vurdumduymaz Lens karakerinde falan olsun.
takım gol yemiyelim diye diken üstünde ileri çıkıp gol aramak ileride pres yapmak vs vazgeçip kaleyi savunursan az pozisyon verirsin az da gol atarsın. Fabri ve karius dönemini iyice bir irdelersek muhtemelen daha az pozisyon vererek daha fazla gol yediğimiz ve daha az hücüm denemesinde bulunduğumuz ortaya çıkacaktır. Kalede kaleci olmayınca gönlünce hücumada çıkamazsın aklın hep geride.

Çevrimiçi levitate

Karius'dan Liverpool'a:

"Bonservisimi bedelsiz verin, Beşiktaş'da kalayım."

(The Sun)
3 kilo bulgura oynarsan kabul
Morty, Morty! Hey morty!!! Morty garaj garaja gel Morty
Tezgahın üzerindeyim morty Turşuyu ters çevir Hadi turşuyu çevir morty pişman olmayacaksın çok faydasını göreceksin

Kendimi turşuya dönüştürdüm Morty, bum! Büyük sürpriz! Bir turşu oldum, buna ne diyorsun bakalım? Kendimi turşuya dönüştürdüm!

Çevrimiçi yaço58

Rize attı tsye ts puan kaybederse bizde önümüzdeki iki haftadan 4 puan çıkarırsak kalan 8 haftada şampiyonluk yarışı için fikstürümüz on numara bu ümidi bize verende Sergen hoca başak Trabzon alanyaya karşı oynanan muazzam oyun. Bu oyunu Anadolu takımlarına karşı sürdürürsek kolay kolay puan kaybetmeyiz fener maçıda 33.hafta içerde full tribün ve çoşkulu oyunla geçeriz ben gs deplasmanında sürpriz bir sonuç bekliyorum bakalım neler olacak hep beraber göreceğiz

Çevrimdışı AvrupaKartalı

Aynen katiliyorum, atibada nkoududa kart görmeliydi, böyle ince detaylari malesef hicbirzaman camia olarak hesap etmiyoruz, etikdir degildir benim zerre kadar umrumda degil, burda önüne firsat gelmis evinde kolay gecebilcegin bir mac önesi sari kart sinirinda olan bazi oyuncularimiz ceza yiyip sarilari sifirlamalilar, burda sadece gs maci degil, önümüzda daha cok zor maclar olacak.
Hiç biri yokken BİZ vardık ! ! !

Çevrimdışı Egos

Doğru ilk yarı ve ikinci yarı olarak ayırmam gerekiyordu fakat genel olarak şampiyonlar ligindeki başarılı olduğumuz yıl olan 2017/2018 ilk sezonu ile Burak'ın geldiği 2018/2019 yılı ikinci yarı arasında "sezon ortalaması dikkate alındığında gol beklentisi olarak bir fark yok. 2017/2018 sezonunda genel problemiz istatistiklere göre de "santraforsuzluk" değil. Gs'nin o sezonu 2.25 gol ortalaması ile oynaması. Rakibi de es geçmemek lazım biz hep kendimize bakıyoruz bir de rakip var. O sezon şampiyonlar liginde 14 puan yaparken ligde 30 puan toplayınca şampiyonluktan olduk. Ertesi sezonda Fabri yerine Karius gelince iyice sendeledik.

santraforsuzluk problemini ortalamaya bakarak, daha doğrusu sezon ortalamasına bakarak görmek mümkün olmuyor.

2017/18 sezonu ilk yarı: 1,70 gol ortalaması
2017/18 sezonu ikinci yarı: 2,35 gol ortalaması

biz 2015/16 sezonunun ilk yarısında 18 gol yedik, 2017/18'de kalede fabri varken bu sayı 16'ydı. ilkinde attığımız 41 gol, aldığımız 41 puan; ikincisinde 29 gol ve 30 puan olmuş. 2 beraberliğin yerini 6 beraberlik almış. doğru maçlarda yazılacak dört gol ile sekiz puan geri alınabilirdi, iki gol şampiyonluk için yetiyordu (o sezon +30 puanla bile şampiyon olacağımıza inanmıyorum, o başka mesele). o zaman karius gibi bir problemimiz de yoktu.

diğer sezon için de farklı bir bakış açısıyla değerlendirme yapmak mümkün.

2018/19 sezonu ilk yarı: 1,65 gol ortalaması - 26 puan - yenilen gol: 23
2018/19 sezonu ikinci yarı: 2,6 gol ortalaması - 39 puan - yenilen gol: 23 (aslında 2,59: burak ve kagawa ile oynayan takımın gol ortalaması)

defansın ilk yarı ile ikinci yarı performansı arasında fark yok; ama takım 13 puan fazla toplamış. karius başarısızlıktaki en büyük payın sahibi olabilir; ancak bu veriler aslında gol yollarında yaşanan probleme bulunan çözümün birçok ayıbımızı örttüğünü gösteriyor. sadece bir hakem, sadece bir başkan, sadece bir santrafor 2018/19 sezonunun sonucunu değiştirebilirdi. onlara gelene kadar taraftarın 30'uncu dakikada takımını ıslıklamaya başlamaması bile yeterdi.

Çevrimdışı AvrupaKartalı

ümit öztürkü verirler o maça.

En az 3 tane oyuncuyu cezalı duruma düşürür.
Bunun hic şakasi yok, mhk'nin kim bilir ne seytanliklar geciyordur simdi kafasinda, böyle birsey yapacaklar zaten, ama yönetimde susmamali artik, bu saha disi oyunlara tepkisini herseferinde vermeli
Hiç biri yokken BİZ vardık ! ! !