Beşiktaş Futbol Takımı 2016/17 Sezonu
Beşiktaş Futbol Takımı 2016/17 Sezonu

Beşiktaş Forum|Beşiktaş Futbol Takımı 2016/17 Sezonu 2016/17 Sezonunu bu başlıkta konuşacağız.

0 Üye ve 105 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Beşiktaş Futbol Takımı 2016/17 Sezonu  [Okunma sayısı 8364626 defa] Beşiktaş Futbol Takımı 2016/17 Sezonu

Çevrimdışı ProjectOrigin

Antalya maçında puan kaybı bekliyorum. Rıza hoca faktörü,formda olan antalya ,transfer döneminde eto'o yuzunden çıkan gerginlikler falan antalya ekstra motive olacaktır.zaten ilk maçta aboubakarin ekstra golü ve antalya nin kırmızı kartı olmasa puan kaybı olacaktı.galatasaray maçında da ekstra bisey olmadığı sürece maçı kazanamayiz.bizim takım derbi kazanamıyor.bunlari dediğim için yine bana denilmedik laf kalmayacak ama fener maçından önce dediklerim çıktı. Gs maçında 1 puani öpüp başımıza koyalim

Sırasıyla Beer-Sheva'dan 10, gsden 11, antalya'dan 12 yeriz

Koyu bölüme hiç girmiyorum  :money:

Çevrimdışı ardiles

geçmişte gerek bizde gerek diğer takımlarda yerli ve yabancı hocalar oldu maç günlerinin kötü planlandığı eleştirisini getiren.

ben mesajlarında yerli yabancı die ayrıştırıcı bir üslup görüyorum bence böyle ayrımlar bize fayda getirmez takımımızda kiralık gidenlerle birlikte 17-18 yabancı oyuncumuz var, şuan dewam ediyor mu hala bilmiyorum ama şenol hocanın kondisyoneri de yabancıydı. geçen sene şampiyon olurken takımımızın gol ve asist kralları gene yabancılardı. yerli yabancı kavramından çok beşiktaşa yakışır ve seviye atlatır kriterleri kanımca daha doğru olacaktır.

ayrıştırıcı üslup kullanmadım, neden böyle anladınız bilemedim. yerli/yabancı hocaların avantaj-dezavantajlarından ufak bir örnek vermiştim.

asıl ayrıştırıcı üslubu sizin şu sözünüzde gördüm  :bandit:

"hoca seçimi konusunda ben hiç bir yerli hocanın 1-2 sene sonraki çizgimize yetemeyeceğini düşünüyorum (şenol güneş dahil). saha da gerek taktik gerek atletizm gerek geometri anlamında fark yaratacak hocalar lazım."

Çevrimdışı Karabay

Bugün bazı tahlil ve kondisyon testleri yapılacaktı dün paylaşıp sonuna doğru geldiğini yazmıştı çalışmalarının

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

sağlam atmışım :)
Ne bileyim yıllar önce ispanya milli takım oyuncularının böyle bi reklam çekimi vardı. Vücutlarında bunun gibi garip cisimler vardı ona gitti aklım

Çevrimdışı Şükrü Yılmaz

Sırasıyla Beer-Sheva'dan 10, gsden 11, antalya'dan 12 yeriz

Koyu bölüme hiç girmiyorum  :money:
Beşiktaş yensin bana kapak yapsın razıyım.ama görünen köy kılavuz istemiyor.gecen sene son yılların en kötü gs ye karşı zorlandık. Yasin ve ya emre çolak karşı karşıya atsaydı maç farklı olacaktı.son yıllarda deplasmanda kaç derbi kazanmışız ayriyeten.vodafone arenadaki maçtan önce de böyle yeneriz muhabbeti yapiyorduk ne oldu? Derbilerde bizim takıma bu şeyler oluyor.ayriyeten antalya maçı da öyleydi yani.ilk yarı taliscanin frikiği harici pozisyonumuz yok.antalyanin 2-3 pozisyonu vardı.abou nun golü olmasa bal gibi de puan kaybedecektik.ben fark yeriz muhabbeti yapmıyorum zaten.beklentiyi yüksek tutmayın diyorum gs maçı için.son 10 yıl da deplasmanda derbi galibiyet sayımız 2(iki).evet yalnızca 2.. neyse bu gönderi burada dursun. Inşallah yenersek burada herkes istediği lafı bana söyleyebilir.. ben kötü oynayacağımız için yeniliriz demiyorum tecrübesizlik acemilikten dolayı kazanamayiz diyorum

Çevrimiçi Kapkarakartal

O zaman Noah'la bir üçlü çekelim :D

833383236067852289[/tweet]](Tweet silinmiş ya da erişime kapatılmış)[/url]

Çevrimdışı Librarius

Antalya maçında puan kaybı bekliyorum. Rıza hoca faktörü,formda olan antalya ,transfer döneminde eto'o yuzunden çıkan gerginlikler falan antalya ekstra motive olacaktır.zaten ilk maçta aboubakarin ekstra golü ve antalya nin kırmızı kartı olmasa puan kaybı olacaktı.galatasaray maçında da ekstra bisey olmadığı sürece maçı kazanamayiz.bizim takım derbi kazanamıyor.bunlari dediğim için yine bana denilmedik laf kalmayacak ama fener maçından önce dediklerim çıktı. Gs maçında 1 puani öpüp başımıza koyalim

Antalya kirmizi gormese puan kaybi olacakti demissin. Hem de cok kesin bir dille. Mac 11 e 11 oynanirken 1-0 one gectik. Kirmizi almasalar bile Antalya'yi yerdik. Derbi icin 1 puan bence de iyidir.
Beşiktaş Senol Gunesle güzel...

Çevrimdışı tangaz

ayrıştırıcı üslup kullanmadım, neden böyle anladınız bilemedim. yerli/yabancı hocaların avantaj-dezavantajlarından ufak bir örnek vermiştim.

asıl ayrıştırıcı üslubu sizin şu sözünüzde gördüm  :bandit:

"hoca seçimi konusunda ben hiç bir yerli hocanın 1-2 sene sonraki çizgimize yetemeyeceğini düşünüyorum (şenol güneş dahil). saha da gerek taktik gerek atletizm gerek geometri anlamında fark yaratacak hocalar lazım."

iyi göremiyorsunuz belli ki  :bandit:

şöyle örnelendirerek göstereyim öyleyse şuan hiç bir türk atlet 100 metre finali koşamaz o seviyede değildir bunun adı da ayrıştırmak değil yeterliliği sorgulamaktır. td konusu da böle pek çok mevzuda olduğu gibi eğiticinin eğitimi yönümüz maalesef zayıf. sözün özü; ben yeterliliği sorgularken sen farklı bir çerçeveden bakmıştın mevzuya :)
Fenerbahçe ve Galatasaray'ı tutanların taraftarlık hikayeleri popülerlik, başarılar, şampiyonluklar ve egemen ideolojileriyle örtüşür. Beşiktaşlılık, anlatılması zor bir damara bağlıdır...

"Ben belli bir takıma karşı değil, yenilgiye karşı oynarım" Eric Cantona

Çevrimdışı tangaz

bu arada hapoel rövanş maçımızı trt şifresiz verecekmiş
Fenerbahçe ve Galatasaray'ı tutanların taraftarlık hikayeleri popülerlik, başarılar, şampiyonluklar ve egemen ideolojileriyle örtüşür. Beşiktaşlılık, anlatılması zor bir damara bağlıdır...

Çevrimdışı ardiles

Bu dediğiniz sizce yanlış değil mi elimizde ne gibi iyi teknik direktörler var?? Ersun Yanal'ı beğeniyorum ben fakat bence böyle kendimizi kısıtlamamız lazım.İsmi Şenol olsun yada ismi Jorge olsun farketmemesi lazım yeter ki 'a katkı versin.

katkı konusunu biraz açalım, öncelikle saha içi ve saha dışı iki kısma ayıralım

saha dışında;

mesela advocaat ve ş.güneş gibi iki kariyerli t.direktörü kıyaslayalım.

** medya advocaatı etkileyebilir baskı altına alabilir hata yaptırabilir harcayabilir. ş.güneşe aynı şekilde davranamaz duraksar önünü ilikler. hatta şenol hoca medyaya ayar verir.

** "önceliğimiz lig" açıklamasını başkanda ş.hoca da yaptı. federasyon şenol güneş in açıklamasını daha ciddiye alır zira kendisi bu takımın teknik direktörüdür. aynı sözü advocaat söylese aziz in sözü kadar ciddiye alınmaz.

** yerel mimariyi dikkate almak konusunda ş.güneş bir adım öndedir. advocaat bu konuda irade sahibi olsa da alışması zaman alır, bu işler hemen pat diye olacak işler değil. bazen koca bir sezonu alır götürür....

buna benzer sayısız örnek verilebilir. mevcut yapının mimarı ben değilim benimki sadece gözlem

Çevrimiçi ferdi1903

Beşiktaş yensin bana kapak yapsın razıyım.ama görünen köy kılavuz istemiyor.gecen sene son yılların en kötü gs ye karşı zorlandık. Yasin ve ya emre çolak karşı karşıya atsaydı maç farklı olacaktı.son yıllarda deplasmanda kaç derbi kazanmışız ayriyeten.vodafone arenadaki maçtan önce de böyle yeneriz muhabbeti yapiyorduk ne oldu? Derbilerde bizim takıma bu şeyler oluyor.ayriyeten antalya maçı da öyleydi yani.ilk yarı taliscanin frikiği harici pozisyonumuz yok.antalyanin 2-3 pozisyonu vardı.abou nun golü olmasa bal gibi de puan kaybedecektik.ben fark yeriz muhabbeti yapmıyorum zaten.beklentiyi yüksek tutmayın diyorum gs maçı için.son 10 yıl da deplasmanda derbi galibiyet sayımız 2(iki).evet yalnızca 2.. neyse bu gönderi burada dursun. Inşallah yenersek burada herkes istediği lafı bana söyleyebilir.. ben kötü oynayacağımız için yeniliriz demiyorum tecrübesizlik acemilikten dolayı kazanamayiz diyorum

bende gassarayi yenecegimizi düsünmüyorum, ne hikmetse derbilerde ve kritik maclarda (kiev maci) birseyler oluyor, ya hakemdir ya kendi topcumuzdur mutlaka biseyler oluyor mac bi sekilde bizim istedimiz gibi sekilenmiyor, pazartesi ne olur bilmiyorum ama yenemiyorsa yenilmeyelim maci olsun

Çevrimiçi 38life

Ben Atınç'ı çok beğendim. Normalde varlığı beni tedirgin ederdi, bugün güven verdi. Pas oyununda hiç sırıtmadı, aksine doğru yerlere, doğru şiddette paslar attı. Sade ve akıllı oynadı.

Akhisar'ın yakaladığı pozisyonlara ve attığı gole baktığımızda da Atınç'tan puan kırmamızı gerektiren ciddi bir durum olduğunu düşünmüyorum. Kısaca bakalım...

Burada soldan gelen etkili ortada çok kritik bir müdahale yaptı, bir anlamda golü önledi.

Golde top takibi ve vuruşu çok iyiydi. İlk andan itibaren pozisyonu çok iyi izledi, çok iyi yer tuttu, iki savunmacı arasında boyunun avantajını çok iyi kullandı.

Oğuzhan'ın kaptırdığı toptan oluşan bu net pozisyonda yerleşim hatası yoktu. Tepki vermekte ve pozisyonu süzmekte geciken Marcelo'ydu.

Yediğimiz golde çok yalnız kaldı. Gökhan İnler iyi basmıyor, Adriano uzak kalıyor, Atınç tek başına. Oyuncu kaleye şut da çekebilirdi, pas da verebilirdi, ikisinin sorumluluğu da Atınç'a kaldı. Olcan'a daha yakın dursaydı ve kaleye şutla golü bulsalardı 'neden kaleyi kapatmadın' denebilirdi. Bence burada da kişisel bir pozisyon hatası yok, genel bir hata var.

Akhisar'ın bir diğer önemli pozisyonunda da Gökhan Gönül oyuncuyu kaçırıyor. Atınç'ın yeri gayet doğru.

Bu olgunlukla oynarsa Galatasaray maçında gözüm arkada kalmaz.

Kesinlikle katılıyorum. Özellikle ilk yarıda tribünden güzel bir şekilde seyretme şansım oldu. Çok güzel işler yaptı. Ama maç eksiğine bağlı bazı hatalar da yaptı.
Gençliği yetiştiriniz. Geleceğin aydınlığına onlarla kavuşacaksınız.

Çevrimdışı ardiles

iyi göremiyorsunuz belli ki  :bandit:

şöyle örnelendirerek göstereyim öyleyse şuan hiç bir türk atlet 100 metre finali koşamaz o seviyede değildir bunun adı da ayrıştırmak değil yeterliliği sorgulamaktır. td konusu da böle pek çok mevzuda olduğu gibi eğiticinin eğitimi yönümüz maalesef zayıf. sözün özü; ben yeterliliği sorgularken sen farklı bir çerçeveden bakmıştın mevzuya :)

şu yukarıdaki son yorumda saha dışından örnek vermiştim saha içine örnek için sizin mesajınızdan alıntı yapayım.

saha içinde;

bir td nin oyuncu değişikliği, oyun görüşü, planı kısaca td lik konusundaki hünerlerini ölçmek değerlendirmek çok zor iştir @tangaz

100 metre koşucusunun aldığı sonuçlar kronometreyle ölçülebilir.

td hakkında tesbitlerimiz yüzeysel kalır. bilinmeyen çok şey var nasıl ölçelim? oyuncu değişikliği olacak diyelim, giren oyuncunun form durumu diğer oyuncularla oyun anlamında uyumu rakibin oyuncu değişiklik hamleleri... sayısız bilinmeyenler sonsuz ihtimaller var.

* herşeyden öte kulüpler oyuncuların alacaklarını ya hiç yatırmıyor ya uzun zaman sonra yatırıyor. oyuncu oynamıyor vs vs bir dünya problem... bizim hocalar bunca yıldır kulüplerde td lik mi yapabiliyor da hünerlerini ölçebilelim allah aşkına.

Çevrimdışı ardiles

@tangaz sanırım @mylife1903 e ilk yazdığım cevabı biraz sıkıntılı buldunuz o yüzden konu buraya geldi.

haklısınız, okuyunca bende üslubumu beğenmedim.

sizi ikiniz nasıl ki forumun kürekli gömücülerisiniz bende baltalı ormancıyım, sosyal medyada beşiktaşın menfaatini savunurken balta nacak dalıyorum. bazen burayada ufak parça sirayet edebiliyor. büyük kısmını twitter ve spor sitelerinde kemik sesleri çıkabiliyor  :tabe:

özür/pardon demeyeceğim gerek olduğunu sanmıyorum. sonuçta hepimiz biriz ve imzanızda yazdığı gibi, aynı damardan besleniyoruz  :ok:

Çevrimiçi 38life

Demba Ba geliyor :) bı yandan seviniyorum bı yandan da Aboubakar için üzülüyorum. Artık forma şansı bulması iyice zorlaşacak.

Gençliği yetiştiriniz. Geleceğin aydınlığına onlarla kavuşacaksınız.

Çevrimdışı Kuntz

Bu sene büyük ihtimal ligde kalırız. Buda kafidir. O kadar karartma derim enseyi. Galatasaray ve Fenerbahçe'nin her maçı kazandığı gelene geçene 5 attığı bir ligde böyle şeylere üzülmeyip gerçekleri kabul etmemiz gerekiyor. Şimdilik potansiyelimiz bu kadar zamanla düzeleceğiz. Önümüzdeki sene hedef ilk 10, sonra Avrupa kupaları ve en sonunda bizde Şampiyonluğa oynayacak ve derbi kazanacak bir takım yaratacağız inşallah. Mesela geçen sene Feneri ve Galatasaray'ı şansla sahaya otobüs çekerek yenmiştik, inşallah bundan sonra böyle şeyler olmayacak. Geleceğe umutla bakmak lazım.

Çevrimdışı tolga1903

Bu sene büyük ihtimal ligde kalırız. Buda kafidir. O kadar karartma derim enseyi. Galatasaray ve Fenerbahçe'nin her maçı kazandığı gelene geçene 5 attığı bir ligde böyle şeylere üzülmeyip gerçekleri kabul etmemiz gerekiyor. Şimdilik potansiyelimiz bu kadar zamanla düzeleceğiz. Önümüzdeki sene hedef ilk 10, sonra Avrupa kupaları ve en sonunda bizde Şampiyonluğa oynayacak ve derbi kazanacak bir takım yaratacağız inşallah. Mesela geçen sene Feneri ve Galatasaray'ı şansla sahaya otobüs çekerek yenmiştik, inşallah bundan sonra böyle şeyler olmayacak. Geleceğe umutla bakmak lazım.

Hocam arkadaşın 10 yılda deplasmanda sadece 2 derbi kazandık argümanını neden böyle ti'ye alarak savuşturuyorsunuzki? Var mı karşı görüşünüz? Mesela hayır yanılıyorsun 10 yılda 5 kez kazandık diyebiliyor musunuz? Kimse fenerle gs uzay takımı falan demiyor ama öz eleştiride mı yapılmayacak artık yani.

Akhisar maçında bile çok övmemize rağmen adamlara net 3 gol fırsatı verdik, takımın deplasmanlarda derbi sonuçları siz kabul etmesinizde meydanda, istemesekte olası bir puan kaybına hazırlıklı olmakta sakınca yok. Çok güvenli olup yıkılmaktansa(tıpkı içerdeki gs ve fb maçı gibi) bu daha mantıklı değil midir?

Bu puan kaybını zaten gs'nin büyüklüğünden veya müthiş takım olmasından değil bizim futbolcularımızın ne oluyorsa derbi maçlarda sıfir özgüven, kendi oyununuyla alakası olmayan ve pas hatalarıyla dolu futbolu çerçevesinde bekliyoruz. Taraftar yenilgiyi kabullenmiş futbolcu ne yapsın gibi bir karşılık verirsiniz diye ekleyeyim onlar futbolcu onlar biz gibi amatörce düşünemez milyonlarca euro alan profesyonel sporcular her büyük maçta özgüven kaybı yaşarsa kusura bakmayın da taraftar burada korkmakta haklıdır.

Hepimiz Beşiktaşlıyız herkes gidip arenada gsyi darmadağın etmek ister şahsen ben böyle bişey olsa sevincimden uyuyamam gece. Ama gerçekçi konuşan arkadaşlara da böyle alaycı tavır olmuyor hocam aynı renklere gönül veriyoruz biz sonuçta.

Çevrimdışı Kuntz

Hocam arkadaşın 10 yılda deplasmanda sadece 2 derbi kazandık argümanını neden böyle ti'ye alarak savuşturuyorsunuzki? Var mı karşı görüşünüz? Mesela hayır yanılıyorsun 10 yılda 5 kez kazandık diyebiliyor musunuz? Kimse fenerle gs uzay takımı falan demiyor ama öz eleştiride mı yapılmayacak artık yani.

Akhisar maçında bile çok övmemize rağmen adamlara net 3 gol fırsatı verdik, takımın deplasmanlarda derbi sonuçları siz kabul etmesinizde meydanda, istemesekte olası bir puan kaybına hazırlıklı olmakta sakınca yok. Çok güvenli olup yıkılmaktansa(tıpkı içerdeki gs ve fb maçı gibi) bu daha mantıklı değil midir?

Bu puan kaybını zaten gs'nin büyüklüğünden veya müthiş takım olmasından değil bizim futbolcularımızın ne oluyorsa derbi maçlarda sıfir özgüven, kendi oyununuyla alakası olmayan ve pas hatalarıyla dolu futbolu çerçevesinde bekliyoruz. Taraftar yenilgiyi kabullenmiş futbolcu ne yapsın gibi bir karşılık verirsiniz diye ekleyeyim onlar futbolcu onlar biz gibi amatörce düşünemez milyonlarca euro alan profesyonel sporcular her büyük maçta özgüven kaybı yaşarsa kusura bakmayın da taraftar burada korkmakta haklıdır.

Hepimiz Beşiktaşlıyız herkes gidip arenada gsyi darmadağın etmek ister şahsen ben böyle bişey olsa sevincimden uyuyamam gece. Ama gerçekçi konuşan arkadaşlara da böyle alaycı tavır olmuyor hocam aynı renklere gönül veriyoruz biz sonuçta.

Neden tiye aldığımı memnuniyetle izah edeyim Tolga. Böyle ağlak tavırlardan ve ezik üsluptan haz etmiyorum. Her şeyi söylemenin bir adabı vardır. Ara ara bu arkadaşın mesajlarına denk geliyorum ve sürekli bir ağlama sızlanma hali görüyorum ve bu beni rahatsız ediyor. Beşiktaş'ın büyük takım olduğunu kavrayamayan anlayamayan söylem ve yazı gördüğümde cinlerim tepeme çıkıyor  :evillol:

Şimdi senin yazdıklarına ve üslubuna adam gibi cevap veririm. Ağlaklık yok. Somut tespit var. Ben zaten kalkarız gideriz 4-5 atarız demiyorum. Ben olaya bütünlük içinde bakıyorum. 1 puan işimizi görür. Bunu maç başlığında yazdım. Takımı rahat bırakmak lazım. Gerginliği kaldıramıyoruz. Bunu son Fener maçında da gördük. Hedef Şampiyonluk. Deplasmanda derbi kazanmak değil. Araya oda kaynarsa güzel olur. Olmasa da olur. İstatistiklere çok takılıp, asıl olanı unutmak benim sevdiğim bir şey değil. Son 10 yılda 2 derbi galibiyeti aldık deplasmanda diye ağlak ağlak yazmak bardağın boş tarafına bakmaktır. Feda sezonundan sonra yeni yapılanmaya gitmişsin. Bu deplasman galibiyetlerinden birini geçen sene almışsın. Son 4 derbi de Galatasaray seni yenememiş. Geçen sene ligdeki 2 derbiyi de kazanmışsın. Doldursana bardağı artık. 10 sene 10 sene diye neye niye ağlıyorsun. Bu arkadaş ya bizimle kafa buluyor. Ya da kendine eziyet etme konusunda master yapıyor.

Beşiktaş büyük taştır. Bunu bizim kuşak ve bizden büyük abilerimiz iyi bilir. Yeni nesil bunu sürekli anlatmamıza rağmen kavrayamıyorsa, bırakın da kızmak yerine tiye alalım. Dediğim gibi şu an 2. şampiyonluk çok önemli. Bu maçta yenilmemek benim için kafi. Sonra zaten ambargo geliyor. Bunu renkliler görmüş sağda solda her yerde veryansın ediyor. Bizim gençler derbi galibiyeti diye ağlak ağlak ortada geziyor. Bunu kabullenmemizi kimse beklemesin. Herkes nihai sonuca odaklansın. Önümüzdeki seneden itibaren Milne'li yıllardaki derbi rahatlığını da görürsünüz. Her şey adım adım, tek tek. Öyle toptan olmuyor her şey

Çevrimdışı ozankarakoc

Haftaya Pazartesi gecesi görmek istediğimiz tabloyu şuraya bir bırakalım da...

"Ben; sporcunun, zeki, çevik ve ahlaklısını severim." - Mustafa Kemal Atatürk

Çevrimdışı tolga1903

Neden tiye aldığımı memnuniyetle izah edeyim Tolga. Böyle ağlak tavırlardan ve ezik üsluptan haz etmiyorum. Her şeyi söylemenin bir adabı vardır. Ara ara bu arkadaşın mesajlarına denk geliyorum ve sürekli bir ağlama sızlanma hali görüyorum ve bu beni rahatsız ediyor. Beşiktaş'ın büyük takım olduğunu kavrayamayan anlayamayan söylem ve yazı gördüğümde cinlerim tepeme çıkıyor  :evillol:

Şimdi senin yazdıklarına ve üslubuna adam gibi cevap veririm. Ağlaklık yok. Somut tespit var. Ben zaten kalkarız gideriz 4-5 atarız demiyorum. Ben olaya bütünlük içinde bakıyorum. 1 puan işimizi görür. Bunu maç başlığında yazdım. Takımı rahat bırakmak lazım. Gerginliği kaldıramıyoruz. Bunu son Fener maçında da gördük. Hedef Şampiyonluk. Deplasmanda derbi kazanmak değil. Araya oda kaynarsa güzel olur. Olmasa da olur. İstatistiklere çok takılıp, asıl olanı unutmak benim sevdiğim bir şey değil. Son 10 yılda 2 derbi galibiyeti aldık deplasmanda diye ağlak ağlak yazmak bardağın boş tarafına bakmaktır. Feda sezonundan sonra yeni yapılanmaya gitmişsin. Bu deplasman galibiyetlerinden birini geçen sene almışsın. Son 4 derbi de Galatasaray seni yenememiş. Geçen sene ligdeki 2 derbiyi de kazanmışsın. Doldursana bardağı artık. 10 sene 10 sene diye neye niye ağlıyorsun. Bu arkadaş ya bizimle kafa buluyor. Ya da kendine eziyet etme konusunda master yapıyor.

Beşiktaş büyük taştır. Bunu bizim kuşak ve bizden büyük abilerimiz iyi bilir. Yeni nesil bunu sürekli anlatmamıza rağmen kavrayamıyorsa, bırakın da kızmak yerine tiye alalım. Dediğim gibi şu an 2. şampiyonluk çok önemli. Bu maçta yenilmemek benim için kafi. Sonra zaten ambargo geliyor. Bunu renkliler görmüş sağda solda her yerde veryansın ediyor. Bizim gençler derbi galibiyeti diye ağlak ağlak ortada geziyor. Bunu kabullenmemizi kimse beklemesin. Herkes nihai sonuca odaklansın. Önümüzdeki seneden itibaren Milne'li yıllardaki derbi rahatlığını da görürsünüz. Her şey adım adım, tek tek. Öyle toptan olmuyor her şey

Abi sizin haklı olduğunuz tarafı çok iyi anlıyorum. Biz Beşiktaşız ağlaklık korkaklık yakışmaz bize. Ben forumda yeni sayılırım arkadaşın yazısını ilk kez okudum sizin cevabınız o yüzden ilginç geldi belkide bana.

Şunu söylemek istiyorum benim içinde bulunduğum kuşağın Beşiktaş'ı tuttuğu dönem malum gs'nin gerçekten hem ligde hem avrupada estirdigi dönemdi çok zordu aslında o zaman o yaştaki çocuğun Beşiktaşlı olması çünkü tüm yazılı görsel medya sarı kırmızı olmuştu, şükür ki doğruyu zor zamanda gördük:) Milne zamanındaki rahat derbi galibiyetlerini biz göremedik birazda bundan kaynaklı bizdeki tedirginlik sanırım. Bizim tedirginliğin de siz ve sizden sonraki kuşağa ağlaklık gelmesi sanırım bizim en güçlü zamanımızı görüp, yaşamış olmanız. Büyükler her ne kadar bize anlatsa da kendi gözlerimizle bir kez daha yaşamak istedik heralde o altın çağı olmayınca da isyan ettik:)

Abi her derbide muhakkak bir oyuncumuz kırmızı kart görürdü, alacağımız çoğu maçı ya yanlış bir penaltıyla ya bizim sakar defans oyuncularının atağa kalkarken top kaybetmesiyle ya da eksik kalmanın getirdiği özgüven kaybıyla bi sekilde verirdik. Delgado "biraz önce aynı hareketi ben yaptığımda kart gösterdin" dedigi için atıldı ya. O zamanlar (2005 - 2014 arası tek istisna 2009) zaten ligden de takım sağolsun şubat dedin mı koptugumuz için derbiler falan ızdırap oluyordu.

Şimdi yenilsekte en güçlü şampiyonluk adayı biziz. Önümüzdeki iki maç içerde mütevazı ekiplerle. Arenada yalan yok puan kaybı bekliyorum ama eğer yenersek sanırım bizim kuşak için en görkemli Beşiktaş senesi bu sene olacak. Ne diyelim şans bizimle olsun.

Çevrimdışı ozankarakoc

Takımların ikinci devre performansları (16. haftadan itibaren)

BEŞİKTAŞ

(G) Osmanlıspor 2-0
(G) Alanyaspor 4-1
(G) Konyaspor 5-1
(M) Karabükspor 1-2
(G) Akhisar Bld 3-1

12 Puan // 15 attı, 5 yedi

BAŞAKŞEHİR

(G) Kayserispor 5-0
(M) Fenerbahçe 0-1
(G) Bursaspor 1-0
(M) Kasımpaşa 0-4
(B) Gaziantepspor 0-0

7 Puan // 6 attı, 5 yedi

GALATASARAY

(G) Konyaspor 1-0
(M) Karabükspor 1-2
(G) Akhisar Bld 6-0
(M) Kayserispor 1-2
(B) Rizespor 1-1

7 Puan // 10 attı, 5 yedi

FENERBAHÇE

(B) Adanaspor 2-2
(G) Başakşehir 1-0
(M) Kayserispor 1-4
(B) Bursaspor 1-1
(B) Kasımpaşa 1-1

6 Puan // 6 attı, 8 yedi
"Ben; sporcunun, zeki, çevik ve ahlaklısını severim." - Mustafa Kemal Atatürk

Çevrimdışı Kuntz

Abi sizin haklı olduğunuz tarafı çok iyi anlıyorum. Biz Beşiktaşız ağlaklık korkaklık yakışmaz bize. Ben forumda yeni sayılırım arkadaşın yazısını ilk kez okudum sizin cevabınız o yüzden ilginç geldi belkide bana.

Şunu söylemek istiyorum benim içinde bulunduğum kuşağın Beşiktaş'ı tuttuğu dönem malum gs'nin gerçekten hem ligde hem avrupada estirdigi dönemdi çok zordu aslında o zaman o yaştaki çocuğun Beşiktaşlı olması çünkü tüm yazılı görsel medya sarı kırmızı olmuştu, şükür ki doğruyu zor zamanda gördük:) Milne zamanındaki rahat derbi galibiyetlerini biz göremedik birazda bundan kaynaklı bizdeki tedirginlik sanırım. Bizim tedirginliğin de siz ve sizden sonraki kuşağa ağlaklık gelmesi sanırım bizim en güçlü zamanımızı görüp, yaşamış olmanız. Büyükler her ne kadar bize anlatsa da kendi gözlerimizle bir kez daha yaşamak istedik heralde o altın çağı olmayınca da isyan ettik:)

Abi her derbide muhakkak bir oyuncumuz kırmızı kart görürdü, alacağımız çoğu maçı ya yanlış bir penaltıyla ya bizim sakar defans oyuncularının atağa kalkarken top kaybetmesiyle ya da eksik kalmanın getirdiği özgüven kaybıyla bi sekilde verirdik. Delgado "biraz önce aynı hareketi ben yaptığımda kart gösterdin" dedigi için atıldı ya. O zamanlar (2005 - 2014 arası tek istisna 2009) zaten ligden de takım sağolsun şubat dedin mı koptugumuz için derbiler falan ızdırap oluyordu.

Şimdi yenilsekte en güçlü şampiyonluk adayı biziz. Önümüzdeki iki maç içerde mütevazı ekiplerle. Arenada yalan yok puan kaybı bekliyorum ama eğer yenersek sanırım bizim kuşak için en görkemli Beşiktaş senesi bu sene olacak. Ne diyelim şans bizimle olsun.

Siz Beşiktaş'ın duraklama dönemine denk geldiniz biraz. Böyle bir dönemde Beşiktaş'a gönül verdiğiniz için normalde daha ayrı bir seviyorum sizin yaş grubunu. Yani aklı başında olup durumu ve kendini adam gibi ifade edenleri. Her büyük takımın durakladığı zamanlar olur. Yüzlerce örnek verilebilir buna. Seriler olur. Biz sizler yaşındayken pozitif serilere denk gelmiştik. Ama bunların hepsi bir bütündür. Bizim durakladığımız dönemi Galatasaray çok iyi değerlendirdi. Farklı sebepler de var işin içinde ama o dönemlerde öne çıktılar. Ama sizin döneminiz yeni başlıyor. Bu lafımı unutma. Bizim sizin yaşlarınızda gördüklerimizden daha şaşalı dönemler yaşayacaksınız. Stat, artan gelirler ve arka arkaya gelen şampiyonluklar ve kıvranan rakipler. Bundan 20 yıl sonra da, sen büyük ihtimal durakladığımız başka bir dönemde o dönem ki daha genç Beşiktaşlılara bizim anlattığımız gibi durumu anlatıyor olacaksın  :evillol: Bir nevi nöbet değişimi olacak. Tabi bir daha YD dönemi gibi bir dönem hiç bir Beşiktaşlı görmesin dilerim. Orası işin ayrı boyutu.

Çevrimdışı tangaz

@tangaz sanırım @mylife1903 e ilk yazdığım cevabı biraz sıkıntılı buldunuz o yüzden konu buraya geldi.

haklısınız, okuyunca bende üslubumu beğenmedim.

sizi ikiniz nasıl ki forumun kürekli gömücülerisiniz bende baltalı ormancıyım, sosyal medyada beşiktaşın menfaatini savunurken balta nacak dalıyorum. bazen burayada ufak parça sirayet edebiliyor. büyük kısmını twitter ve spor sitelerinde kemik sesleri çıkabiliyor  :tabe:

özür/pardon demeyeceğim gerek olduğunu sanmıyorum. sonuçta hepimiz biriz ve imzanızda yazdığı gibi, aynı damardan besleniyoruz  :ok:

özürlük bir husus görmedim bende zaten @ardiles donanımlı arkadaşlarla karşılıklı yazışmak fikirlerini öğrenmek başta ben hepimize artı değer katar.  tek amacımız tek sevdamız BEŞİKTAŞ

Çevrimdışı tangaz

maç başlasa da izlesek Beşiktaşımı özledim.

Çevrimdışı Serhat Akkaya

maç başlasa da izlesek Beşiktaşımı özledim.
Abi bi gün atla gel beraber izleyelim statta ben bırakırım seni akşam yine Ankara'ya :)
Korku akıl katilidir.

Etiketler: