2016/17 Transfer Sezonu
2016/17 Transfer Sezonu

Beşiktaş Forum|2016/17 Transfer Sezonu Sadece Beşiktaş'ımızın 2016/17 sezonu için transfer sezonu hamlelerini bu başlıkta konuşacağız. Rakiplerin transferlerini bu başlıkta

0 Üye ve 330 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

2016/17 Transfer Sezonu  [Okunma sayısı 11321818 defa] 2016/17 Transfer Sezonu

Çevrimdışı mylife1903

tolga konusunda cok elestirilmemeli senol gunes, adamin bildigi kaleci, dilinden anliyor.bazen odunla dovuyordur bazen sirtini sivazliyordur ve bir sekilde verim aliyor ondan.benim ilginc buldugum ispanyok kaleci olayi. yahu ispanyadan futbolcu tutmuyor iste, zorlamanin alemi yok. ispanyadan tutan futbolcu hatirlayan var mi bizim ligde? juan frani almistik cok begendigim bir oyuncuydu mesela hocasi bile ispanyoldu herifin olmadi. ajaxa kiralik gitmisti galiba sonradan. Gutiyi camia sevdi ama daha cok baska islerle gundeme geldi o. alexis belli eli ayagi titredi burada.

ayagi duzgun kaleci lazim bize. kaleciliginden ote libero olsun. zaten 3 tane kaleci de koysak kaleye biz gol yemenin bir caresini uretiriz. topu iyi oynasin bari.

Çevrimdışı mylife1903

Tolga ile rekabet edecek kaleci aramak çok büyük bir hata . Rekabet etmek ne demek ayrıca ? Rekabet etmeyen rahat tavırlarda bir adamın takımda ne işi olur , nasıl barınmasına izin verirler ? Rekabet sporun doğasında vardır zaten , rekabet olmadan bir parça eksik kalır sürekli.
Rekabet rekabet derken burada asıl söylenmek istenen Tolga'nın seviyesine yakın vasat bir kaleci. Rekabet değil , asıl söylenmek istenen bu . Bu ülkenin kültüründen, insanının kafa yapısından uzak vasat , yabancı bir kaleciyi kulüp içinde ilişkileri iyi olan Tolga ile rekabet ettirmeye kalkışırsan olacaklar bellidir .
Kısaca bir yanlışı sürekli zorlamaya gerek yok . Ya seviyesi belli bir kaleci alınsın ya da Boyko takımda kalsın . Boyko'ya ilk 11'de fazla şans verilsin , özgüveni yerine gelen kalecinin performansı artsın , piyasa yapsın ve uygun fiyatı gördüğünde elden çıkarılsın . Elden çıkarılsın çünkü Boyko bizim oyun yapımıza uygun bir kaleci değil.
yahu iki gundur dusunuyorum bu cocugu mundar ettik biz. bunu alip oynatmak, pazarlamak lazim. cocuga da yazik, anaokulu seviyesinde ingilizce bilgisi var bu cocugun mesela rusca tercuman tutuldu mu bu cocuk icin yoksa soylenenleri dogaclama anlamaya mi calisiyor garip?
ukrayna dilini ogrenmeye calisitigini ve basarili oldugunu biliyorum boykonun ama anadili desem sinirlenir simdi ogrenim gordugu dil rusca cocugun, bir  tercuman tutulmadiysa buyuk ayip.
slavlar gidip bahane uretmez, bu cocuk simdi cikip ben adapte olamadim da bana tercuman vermediler de gidip mac oncesi urfa kebab istedim bana acili adana verdiler midem yandi demez.
bu fabrio mudur nedir bilemedim simdi bunlarin yerine yarim sezondur takimla beraber olan futbolcunun elde tutulmasi bana daha bir mantikli geliyor.
baskana muhalif olanlar bu olaydan cok ekmek cikartir ve hakli olurlar. neresinden tutsan elinde kaliyor transfer.

Çevrimdışı TANERCAN

Hocam bu kadar savunucu mesajlar atmayın sayfayla bağlantınız var diye düşüneceğim.

Bağlantım var evet. Sıkı takipçiyim. Oradan başkasına da inanmıyorum şahsen. Samimiler en azından. Mesajda yazdığım şeylerde sayfada şahit olduğum şeyler.

Çevrimiçi MUSTAFA_

hayırlı olsun
Bu twitter sayfaları çok sallıyor. Daha doğru haberlerini görmedim. Bir mevkiye 10 isim yazıyorlar, sonra tutturduk diyorlar. Resmi sayfada görmeden kimseye inanmam  :tabe:

Beşiktaş Tarihi
Asıl aşık biziz mecnunun sadece adı var...
★★★

Çevrimdışı tangaz

Biznm baskan su ukraynanin hocasina bir sakal atsa da son mac oynasa boyko. Biraz piyasa yapar.

oynayıp bir de 3-4 yerse tümüyle içimizde de patlayabilir  :evillol:
Fenerbahçe ve Galatasaray'ı tutanların taraftarlık hikayeleri popülerlik, başarılar, şampiyonluklar ve egemen ideolojileriyle örtüşür. Beşiktaşlılık, anlatılması zor bir damara bağlıdır...

"Ben belli bir takıma karşı değil, yenilgiye karşı oynarım" Eric Cantona

Çevrimdışı BavyeraKartali

senin yapman gereken blog kurmak ve takipci almak ! önce ben gelirim seve seve :) Üslup mesaj sentezini bu kadar guzel yapiyorsun. okurken keyif aldigim bir kisi daha var o da feyyaz ucar !  bence kesinlikle bir yerlerde yazmaya baslamalisin ... takipcinim .... :claps: :photo: :halay: :D :super: :ok: :biggrinking: :sevinc :eyes
yahu iki gundur dusunuyorum bu cocugu mundar ettik biz. bunu alip oynatmak, pazarlamak lazim. cocuga da yazik, anaokulu seviyesinde ingilizce bilgisi var bu cocugun mesela rusca tercuman tutuldu mu bu cocuk icin yoksa soylenenleri dogaclama anlamaya mi calisiyor garip?
ukrayna dilini ogrenmeye calisitigini ve basarili oldugunu biliyorum boykonun ama anadili desem sinirlenir simdi ogrenim gordugu dil rusca cocugun, bir  tercuman tutulmadiysa buyuk ayip.
slavlar gidip bahane uretmez, bu cocuk simdi cikip ben adapte olamadim da bana tercuman vermediler de gidip mac oncesi urfa kebab istedim bana acili adana verdiler midem yandi demez.
bu fabrio mudur nedir bilemedim simdi bunlarin yerine yarim sezondur takimla beraber olan futbolcunun elde tutulmasi bana daha bir mantikli geliyor.
baskana muhalif olanlar bu olaydan cok ekmek cikartir ve hakli olurlar. neresinden tutsan elinde kaliyor transfer.
Bir Beşiktaş atasözü: ''Oğuzhan'ın yeri, Atiba'nın yanı..''

Çevrimdışı Delirgen

Sebastian frey bursa yönetimi çok para alıyor diye göndermek istedi şenol hocada oynatmayacağım git dedi oradaki yönetimin tasarrufuydu adam bir sene yattı parasını aldı.bu düşünce iyi bir kaleci gelmedikçe değişmez sen olsan kimi oynatırdın diceksin tartışma bitecek.adama sonunu getiremeyen hep fenere kaybeder damgası yapıştırmışlar hemşerimi dinler yerlimi dinler

C6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
aslinda bende bunu demek istemistim. ornegin forzada bir ara butun basliklarda senol hocanin hemserici ve bu konuda cok tutucu oldugu yaziliyordu. sonra bir kac trabzonsporu yakindan takip eden uye senol hocanin trabzon gibi tutucu bir yerde tolgayi kesip izmirli onuru oynattigini yazdi, bu hemserici yazanlar azaldi. boyle ithamlar sacma ve temelsiz. yani soylense de pek bir sey olmaz ama bu ithamlarin dogru olmadigini dilimiz dondugunce anlatmaliyiz.

cunku diyelim senol hoca son konya macinida kazanip 82 puan topladi ve fenerbahcede 82 puan toplayip ikili averajla sampiyon oldu. o zaman taraftarin geneli ne diyecekti senol hoca icin?

1- loser
2- hemserici
3- yabanci boykoyu oynatmadi
4- tolgay'i tore'yi kusturdu sampiyonlugu kaybetti
5- vesaire

simdi adam 79 puanla sampiyonlugu kazandi, bu dedikodulari yapanlar hala var ama cok az. onlarda fantezisi genis ve daha marjinal dusuncelere sahip olan arkadaslar. yani bu sacma dedikodularin simdiden onune gecip hocamizi yem etmesek daha iyi olur. malum aziz'in tapelerinde nasil baglantilar kurup trabzonun sampiyonlugunu elinden aldigi cok acik. adam yasadisi dinlemeden yirtmaya calisiyor. sonra loser olan senol hoca oluyor.
lan victoria sana nostradamus

Çevrimdışı Mehmet Ali C.

tolga, fabri, ali şaşal vural; bu üçünü toplasan yarım kaleci etmiyor. tolga'nın yıllardır bizi nasıl kanser ettiğini biliyoruz iki defa uefa'dan etti bir defa da az kalsın şampiyonluktan ediyordu akhisar'ın direği korudu bizi. ali şaşal desen eskişehir'in yedek kalecisi bizde de üçüncü kaleci olarak düşünülüyor. fabri dediğimiz adam da 28 yaşına kadar ispanya'nın alt sıra takımlarında toplam 64 maça çıkmış, geçen seneyi de full ön çapraz bağ sakatlığı sebebiyle tek bir maç oynamadan geçirmiş bir kaleci. fabri'yi as kaleci olarak düşünüyorsak rezillik, tolga'ya yedek alıyorsak apayrı bi rezillik bu transfer. ciddi anlamda bu transfer döneminde en çok sinirlendiğim konu bu fabri konusu. gomez'li sosa'lı quaresma'lı oğuzhan'lı hücum hattının kalesine layık gördükleri kaleci fabri. inanılır gibi değil.
ben o yüzden inanmıyorum fabri gelemez gelmemeli böyle kalsın daha iyi o geleceğine...

Çevrimdışı tangaz

Öncelikle alegorik gönderme vardı, onu ıskalamışsın. Ayrıca Amerika kıtası Vespucci'den de Colomb'dan da önce biliniyordu. Colomb (Kolombiya) Amerigo (Amerika) isimleri ana karayı buldukları için. İşin garibi ana karayı ilk gören de Colomb değil, gemisindeki mürettabatlarından biri. Colomb, çıkarma yaptığı Haiti ve Küba taraflarını hayatının sonuna kadar Hindistan sandı. +Vikingler Colomb'dan 500 yıl önce Amerika kıtasına ayak basmıştır. @tangaz

gönderme, üstelik de alegorik olanı varsa asla ıskalamam. hatta verdiğin pasla gol attım die seviniyordum. yoksa hakem ofsayt bayrağı mı kaldırdı :bawling: şimdi kıta keşfinden çıkardığım sonuç: vikinglerin aptal olduğu şeklinde. sen 500 sene önce keşfet elin amerigosu elinden alsın düpedüz ben yemedim buyur sen ye durumu  :biggrinking: @atalay
Fenerbahçe ve Galatasaray'ı tutanların taraftarlık hikayeleri popülerlik, başarılar, şampiyonluklar ve egemen ideolojileriyle örtüşür. Beşiktaşlılık, anlatılması zor bir damara bağlıdır...

Çevrimdışı TANERCAN

Cidden Fabri ve Adan ın geleceğine inanan var mı? Sürekli Fabri gelmiş gibi mesajlar atiyorsunuz. İnanmayın kendini ispatlamamis yabancı kaleci gelmez. Rahat olun.

Lenovo TAB 2 A7-30HC cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı Onur Küçük

Şans verilirse , özgüveni yerine gelirse meramını daha iyi anlatır , daha iyi bir diyalog kurabilir yönetici ve teknik ekiple.
Boyko'yu almak bir hataydı ama bu Fabricio haberleri doğruysa Boyko'yu gönderip yerine Fabricio seviyesinde bir kaleci almak daha büyük bir hata .
Fabricio,Serdar Aziz gibi oyuncular neden yönetimin transfer konusunda hocaya oranla daha baskın olmasının gerektiğini açıklayan güzel örnekler.
Yönetimin istediği Gustavo Gomez , N'Koulu , Glik gibi stoperler doğru tercihler iken Serdar Aziz gibi pozisyon bilgisi , oyun zekası , topu oyuna sokma gibi konularda Beşiktaş'ın  ihtiyacı olan üst seviyede olmaktan uzak vasat bir oyuncuda gereksiz aşırı ısrarın açıklaması sadece Türk statüsünde olması olamaz. Hızlı , hamleli stoper arıyorum demek ' Defansımı pozisyon bilgisi , futbol zekası yüksek oyunculardan kurmayacağım , uygun savunma stratejileri üretmeyeceğim ;o nedenle benim amacım hatayı olmadan önlemek değil hata olduktan sonra o hatayı kapatacak defans oyuncusu ve buna uygun bir oyuncu arıyorum' şeklinde . Büyük takımların stratejisi hata oluştuktan sonra önlemek değil hatanın oluşmamasını sağlayacak stratejiler üretmek ve bu stratejiye uygun olacak oyuncuları takıma kazandırmak şeklinde. Kısaca Serdar Aziz büyük takım oyuncusu değil , bizim ihtiyacımız olan bir stoper değil , gereksiz aşırı bir ısrar etme durumumuz var ve bu şekilde Bursa tarafına da malzeme veriyoruz .
[ Son Düzenleme: 20 Haziran 2016, 13:11:00 Onur Küçük ]

Çevrimdışı Mehmet Ali C.

forma satışları hakkında bilgisi olan var mı ?

Çevrimdışı tangaz

bence boykoyu iyi paraya elden çıkarıp ospina ve ayarında kaleci alınabiliyorsa alınmalı, aksi halde tolga+boyko ile 1 sene daha yola dewam edip, seneye 7-8 milyonluk su götürmeyecek bir kaleci almak daha mantıklı. şimdi kalkıp 1-2 milyonluk kaleci alıp hop oturup hop kalkmaktansa bu sene idare edilip seneye ffp kısıtlamaları azalınca alalım. yıllardır hep düşük bütçeli transferlerden çekiyoruz. başkan kalkıp 5 adam alacağım diyor bütçeyi 5e bölüp sıradan adamlar almaktansa aynı bütçe ile 2-3 soru işareti almayan adamlar alalım daha fazla katkı sağlar. yıllardır yapılan hataya bir yenisi eklenecek gibi duruyor.

Çevrimdışı pascal26

Bu bizim rakipleRin taraftarinin ortalama iqsu nedir arkadas, adamlar oguzhani gomuyor. Yahu gomulecekse en iyi biz gomeriz bknz. Ismail, tolga, mustafa

Daha ilk maçta yazmıştım burda. Takım içinde devrecilik var resmen, şebeke var,şaka gibi. Caneri, Selçuğu, Ardası, Burağı, birbirine oynuyor.  Ozi'nin liderliğini kabul etmek is-te-mi-yor-lar. Selçuk, Ozan top alıp kafayı kaldırdığında, öndekiler  Ozinin top alması içinalan açıcı gerekli koşuları değil, kendilerinin topu alabileceği koşuları yapıp orta sahayı çorbaya çeviriyorlar. Onların yapması gerekeni de Ozi yapıyor.

Emre Mor bile isyan etti pas alamıyorum diye anlayın artık. Çocuğu konuşturmuşlar en son çare.

Çevrimdışı COB

Bence Fabricio haberleri ismarlama haber, daha dogrusu yönetim algiyi Fabricio'ya getirip baska biriyle anlasmanin pesinde. Surpriz bir kaleci de olabilir. Tabi gonul Ospina-Sirigu istiyor ama ne olacak gorecegiz.

Ayrica EURO 2016 da Etrit Berisha'da iyi is cikartti bence.

Defansa da nekadar da imza parasina karsi olsamda N'kolou iyi transfer olur. Glik treni kacti gibi.

Nkolou-Marcelo-Rhodolfo- ??? Son isim hangisi olur, Serdar mi, Gomez mi? Baska biri mi?.

Gokhan Gonul meselesi artik bitsin, geliyormu gelmiyormu belli olsun. Sol bek'e de adam akilli biri olsun, Kolarov gibi.

Çevrimdışı mylife1903

gönderme, üstelik de alegorik olanı varsa asla ıskalamam. hatta verdiğin pasla gol attım die seviniyordum. yoksa hakem ofsayt bayrağı mı kaldırdı :bawling: şimdi kıta keşfinden çıkardığım sonuç: vikinglerin aptal olduğu şeklinde. sen 500 sene önce keşfet elin amerigosu elinden alsın düpedüz ben yemedim buyur sen ye durumu  :biggrinking: @atalay
bunlar hep pazarlama abi, o ne o alegorik bu arada, ben anlamadim kufur mu o?

hic unutmam bu heriflerle calisiyoruz mac yapildi bunlar kaybetti, hemen el ilani yaptilar 2 takimin katildigi cok onemli turnuvada amerigan takimimiz elinden gelen butun gayretle mucadele etmesine, terinin son damlasina kadar akitmasina ragmen turnuvayi tek yenilgi ile ikinci sirada tamamladi. not bad.

Çevrimdışı mylife1903

abi bu ruslarin bir sozu var

dobra torba byl byl rirko bir bir rrrr 
yani
risk almayan sampanya icemez

Çevrimdışı Mehmet Ali C.

bence boykoyu iyi paraya elden çıkarıp ospina ve ayarında kaleci alınabiliyorsa alınmalı, aksi halde tolga+boyko ile 1 sene daha yola dewam edip, seneye 7-8 milyonluk su götürmeyecek bir kaleci almak daha mantıklı. şimdi kalkıp 1-2 milyonluk kaleci alıp hop oturup hop kalkmaktansa bu sene idare edilip seneye ffp kısıtlamaları azalınca alalım. yıllardır hep düşük bütçeli transferlerden çekiyoruz. başkan kalkıp 5 adam alacağım diyor bütçeyi 5e bölüp sıradan adamlar almaktansa aynı bütçe ile 2-3 soru işareti almayan adamlar alalım daha fazla katkı sağlar. yıllardır yapılan hataya bir yenisi eklenecek gibi duruyor.
bende bunu düşünüyorum iyi adam almadıktan sonra almayalım alınca seneye de oyuncu arıyoruz bir de elimizdekini elden çıkarmak da ayrı bir sorun kaleye ospinayı aldığımızda 7 8 sene kaleci aramayız abi  :bandit:

Çevrimdışı tangaz

yani

rusları çözemedim abi ben

Çevrimdışı Mehmet Ali C.

yani
abi senin oralara yaz geldi mi votkaya devam mı  :evillol:

Çevrimdışı tangaz

bende bunu düşünüyorum iyi adam almadıktan sonra almayalım alınca seneye de oyuncu arıyoruz bir de elimizdekini elden çıkarmak da ayrı bir sorun kaleye ospinayı aldığımızda 7 8 sene kaleci aramayız abi  :bandit:

aynen öyle şimdi aldığımız ucuz 3 stoperi düşünelim pedro, miloş, alexis. bu arkadaşları gönderme ile uğraşıyoruz, mali boyutu yıpratıcı, kontenjan boyutu ona keza. hersene 4-5-6 adam almayalım 3 senede 2şerden 6 adam alalım inanın daha çok şampiyon oluruz... ucuz 3 adam bir işe yaramaz ama pahalı 1 adam seni şampiyon dahi yapabilir...

Çevrimdışı tangaz

abi senin oralara yaz geldi mi votkaya devam mı  :evillol:

sscb hudutlarında vodkanın güneşi batmıyor die biliyorum  :bandit:
[ Son Düzenleme: 20 Haziran 2016, 13:39:22 tangaz ]

Çevrimdışı Onur Küçük

Şöyle bir durum da var:
Olur da 3-4 yer ve kaleyi sonraki maçta da verirsek performansı katlanır . Duygusal bir oyuncu , bu belli . Siz bana güvenirseniz , o duyguyu bana hissettirirseniz ben de karşılığında elimden gelenin en iyisi yapmaya çalışır daha az hata yapmaya çalışırım diyecek , çabalayacaktır.
Üst seviyede bir kaleci yerine Fabricio tarzı vasat bir kaleci gelecekse hiç gelmesin . Lüzum yok başka başka yanlışlar yapmaya .

Çevrimdışı Atkar

Bu Beşiktaş taraftarındaki duygusallık artık beni çok fazla sıkmaya başlıyor.Bunaldım böyle taraftarlar yüzünden.Tolga ve İsmaille sözleşme yenilemek intihar etmektir.Tolga yüzünden 3 senedir kanser olmuyor muyuz? Ne çabuk unuttunuz Tolga yüzünden 2 yıldır uefadan eleniyoruz seneye ise CL.Şampiyonlar liginde 2.tur yapan türk takımı tek gittiği için yayın geliri dahil 40-45,çeyrek finale çıkar ise 60Ma yakın para kazanıyor.Kusura bakmayın Clye ne Fabri ile gidilir ne Tolga ne İsmail ne yedeğinde Veli ne 3.forvetin pektemek olur.Bizim kadromuz fenerden bile yetersizdi sene başında hatta hala öyle Atiba hiç sakatlanmadan insan üstü performans sergiledi ama hala orta saha bile bakılmıyo.Fikret Ormana güveniyorum fakat 3 doğru iş yapıp 2 yanlış transfer yapma senesi değil bu sene eksiklerimiz belli,alınacak adamlar az çok belli.Parayı bastırıp alma zamanı

Çevrimdışı tangaz

Bu Beşiktaş taraftarındaki duygusallık artık beni çok fazla sıkmaya başlıyor.Bunaldım böyle taraftarlar yüzünden.Tolga ve İsmaille sözleşme yenilemek intihar etmektir.Tolga yüzünden 3 senedir kanser olmuyor muyuz? Ne çabuk unuttunuz Tolga yüzünden 2 yıldır uefadan eleniyoruz seneye ise CL.Şampiyonlar liginde 2.tur yapan türk takımı tek gittiği için yayın geliri dahil 40-45,çeyrek finale çıkar ise 60Ma yakın para kazanıyor.Kusura bakmayın Clye ne Fabri ile gidilir ne Tolga ne İsmail ne yedeğinde Veli ne 3.forvetin pektemek olur.Bizim kadromuz fenerden bile yetersizdi sene başında hatta hala öyle Atiba hiç sakatlanmadan insan üstü performans sergiledi ama hala orta saha bile bakılmıyo.Fikret Ormana güveniyorum fakat 3 doğru iş yapıp 2 yanlış transfer yapma senesi değil bu sene eksiklerimiz belli,alınacak adamlar az çok belli.Parayı bastırıp alma zamanı

hangi para?

Etiketler: