28.Hafta / Beşiktaş - Karabükspor
28.Hafta / Beşiktaş - Karabükspor

Beşiktaş Forum|28.Hafta / Beşiktaş - Karabükspor Skor : Beşiktaş - Karabük Tarih : 27 Nisan 2015 (Pazartesi) Saat : 20.00 Stadyum : Ankara Osmanlı Stadı Hakem : Bülent Yıldırım Yayın

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

28.Hafta / Beşiktaş - Karabükspor  [Okunma sayısı 136912 defa] 28.Hafta / Beşiktaş - Karabükspor

Çevrimdışı GÖRKEM

Cenk'i ben de beğeniyorum tamam ama Cenk ile de şuan Ba'yı aynı kefeye koyamayız bu haksızlık olur.

Ba, Chelsea gibi bir takımla çok daha yüksek seviyelerde maç oynadı ve büyük takım forveti nasıl olunur bunu hem taktik hem de psikolojik olarak çok iyi biliyor.

Cenk daha fazla süre alırsa bunu seviyeye çıkabileceğine inanıyorum ama sezona Cenk ile başlamış olsaydık gerçekten de bu psikolojiyi kaldırabileceğine inanır mıydınız o zamanda :)

Bilic yönetiminde olmayabilir. iyi bir TD ile coktan seviye atlamisti belki.

Çevrimdışı Ersan

Abi pp de o armayı görmesem troll sanıcam seni harbiden bak kusura bakma da :iscrewy:

@Yusuf Tekeli abicim almeida çıtayı o kadar aşağıya çekmişki sizde azıcık sallananı aldık kral ilan ettiniz 4. sınıf bi forvet işte bana şu özelliği muhteşem de son vuruşları mı harika, harika dripring mi yapıyor, adam mı eksiltiyor, çok güçlü ayakta kalıyor koydumu omuzu stoper mi eskitiyor, hava toplarında mı çok iyi. patlayıcı özelliği mi var. çok sert şutları mı var. neyi çok iyi yapıyor. diğer 17 takımın forvetlerinden daha iyi yaptığı bişey göster bana. yapma abicim Allah aşkına yukarda Allah var göz var nizam var fernandao dan buraktan cardozo dan gekastan sivasta chahechouhe dan daha iyi yaptığı ne var boş beleş penaltıdan attığı bir kaç fazla gol mü. cenk 3 kere ipten aldı bu sene bizi. aylarca kötü dediğimiz olcay kendi çabalarıyla bişeyler yapıp ceza alanı içerisinde düşürüldü penaltı oldu ba kullandı kahraman o oldu. çıtayı bu kadar düşürmeyin gözünüzü seveyim ya almeida kötüydü bu kötünün iyisi bize direkt iyi bile demiyorum standart olanı gerekli birkaç özelliği olan birisi. bundan ben saydıklarımdan hiçbirini göremedim dedim ben mi yanlış bakıyorum. 100 kişiye sordum bir popüler cevap aldım bizde göremedik birader diye  :D
Bazıları Kupalara, Bazıları Şampiyonluğa, Bizim Bu Büyük Aşkımız Sadece BEŞİKTAŞ'IMIZA

Çevrimiçi Samet Ç

Ba'dan daha iyi forvetler yok mu ? Var tabi.

Gignac 5m maaş
Van Persie 5m maaş.
Lukaku 40m artı 5m maaş.
Babacar (belki) 20m + 2m maaş.
Gignac'a 5 milyon maaş veren kulübü kapayıp gitsin Ba'dan 1 tık daha iyi  abartmayalım.

Çevrimdışı fore_kazık

arkadaşlar Ba yı sezon sonu satmak konusunda bende size katılıyorum. 15 milyon euro verirlerse satılsın...

töre ye de varsa 20 milyon euro veren anında satılsın. hatta kampanya yaparım 23 ver francoyuda hediye edelim derim  :D

Çevrimdışı Tolga

Bilic yönetiminde olmayabilir. iyi bir TD ile coktan seviye atlamisti belki.
Tamam ama sonuçta sezona Bilic ile başladık ayrıca bence çok da farketmezdi. :)

Gaziantep'ten direk bizim gibi büyük bir kulübe gelen bir oyuncuya hemen ilk senesinde böyle bir sorumluluğu yüklemek de çok yanlış olurdu bence.
Beşiktaş'ım Benim Biricik Sevgilim...

Çevrimdışı Neco

bakın ben Ba'yı satalım demiyorum korkmayın. Ben sadece bazı şeylerin farkında olalım ve kötü örneklerle kıyas yapacagımıza daha iyi örneklere odaklanalım istiyorum. Ba'dan daha iyi forvetler oynadı Beşiktaşta bu kadar gözünüzde büyütmeyin. Daha iyisini bulmak sadece para meselesi de degil ayrıca. 30 milyon verip getirirsin hayal kırıklıgı olur bilemezsin.

Biz neyi tartışıyoruz ya, bizim sorunumuz Ba değil ki. Senin de dediği gibi @eski inönü daha iyisini alabiliriz ama kimin yerine? Bence öncelik Ersan, Franco, Necip, Pektemek, Serdar, Tolga, Cenk Gönen, Motta'nın yerine olmalı. Say say bitmiyor ki  :D

Çevrimdışı talha

Gignac'a 5 milyon maaş veren kulübü kapayıp gitsin Ba'dan 1 tık daha iyi  abartmayalım.

Ya ne zannediyorsunuz beyler. Bu lig katar liginin 1 tık üstü. Gignaz bile bu paraları ister. Onun üstünü düşünemiyorum bile.
Protest eylem düşüncüleri genişletir.
İnsanlar tekil fikirlerle diğer canlılardan farkı kalmaz.

Aynı masal bu sefer farklı olacak diye tekrar tekrar okunmaz.
Eğer bir tesadüf birden fazla nüksediyorsa asla tesadüf olamaz.
Subjektif savunma topluma ve bireye zarar getirir.

Çevrimdışı fore_kazık

Günay havalanına girerken çok fena sekiyordu inşallah ciddi birşeyi yoktur :(((

Çevrimdışı GÖRKEM

Tamam ama sonuçta sezona Bilic ile başladık ayrıca bence çok da farketmezdi. :)

Gaziantep'ten direk bizim gibi büyük bir kulübe gelen bir oyuncuya hemen ilk senesinde böyle bir sorumluluğu yüklemek de çok yanlış olurdu bence.

Tamamda bir yerde herkesin baslamasi gerekiyor. Ba'yi genc yaslarda o gerekceyle devamli yedek tutsalardi belki onu bugün kimse tanimazdi.

Antepte 1 sezon degil ki 4 sezon oynadi hem atip hem attirarak. o kadar tecrübesiz de degil yani.

Çevrimdışı eski inönü

Biz neyi tartışıyoruz ya, bizim sorunumuz Ba değil ki. Senin de dediği gibi @eski inönü daha iyisini alabiliriz ama kimin yerine? Bence öncelik Ersan, Franco, Necip, Pektemek, Serdar, Tolga, Cenk Gönen, Motta'nın yerine olmalı. Say say bitmiyor ki  :D
tabiki de oyle. şu an belki de en iyi mevkimiz forvet.

Çevrimdışı eski inönü

mesela ben şöyle bir soru sormak istiyorum. Bu sezon Ba'nın aldıgı sureyi Cenk Tosun alsaydı kesinlikle Ba'dan az gol atardı diyebilir mi kimse? tabiki de diyemez. belki daha fazlasını atacaktı. Belki daha az atacaktı ama daha kritik goller olacaktı. Demem o ki Ba'nın attıgı gol sayısı ve sempatikliginin sizi sarhoş etmesine izin vermeyin. Her zaman daha iyileri bulunur. Ama tabiki de şu an ki önceligimiz o degil. Çok daha öncelikli problemler var.

Çevrimdışı Yusuf Tekeli

@Yusuf Tekeli abicim almeida çıtayı o kadar aşağıya çekmişki sizde azıcık sallananı aldık kral ilan ettiniz 4. sınıf bi forvet işte bana şu özelliği muhteşem de son vuruşları mı harika, harika dripring mi yapıyor, adam mı eksiltiyor, çok güçlü ayakta kalıyor koydumu omuzu stoper mi eskitiyor, hava toplarında mı çok iyi. patlayıcı özelliği mi var. çok sert şutları mı var. neyi çok iyi yapıyor. diğer 17 takımın forvetlerinden daha iyi yaptığı bişey göster bana. yapma abicim Allah aşkına yukarda Allah var göz var nizam var fernandao dan buraktan cardozo dan gekastan sivasta chahechouhe dan daha iyi yaptığı ne var boş beleş penaltıdan attığı bir kaç fazla gol mü. cenk 3 kere ipten aldı bu sene bizi. aylarca kötü dediğimiz olcay kendi çabalarıyla bişeyler yapıp ceza alanı içerisinde düşürüldü penaltı oldu ba kullandı kahraman o oldu. çıtayı bu kadar düşürmeyin gözünüzü seveyim ya almeida kötüydü bu kötünün iyisi bize direkt iyi bile demiyorum standart olanı gerekli birkaç özelliği olan birisi. bundan ben saydıklarımdan hiçbirini göremedim dedim ben mi yanlış bakıyorum. 100 kişiye sordum bir popüler cevap aldım bizde göremedik birader diye  :D

Abi bu adamın en büyük özelliği bana göre son vuruşları ama özellikle ceza sahası içerisinde pozisyon alışıdır :)

Seneye Vodafone Arena'da leblebi gibi gol atacak diye boşuna demiyorum. Baskılı oynıcaz, taraftarla birlikte büyük bir coşkuyla oynıcaz.

Rakibi ceza sahasına hapsedicez, bu adamın pozisyon bilgisi üst düzeyde bu kesin. O yüzden üst düzey bir oyuncudur benim gözümde.

Top rakipteyken sürekli oyunu takip eden bir oyuncu. Feyenoord'a attığı 3. golü ve bugün ki kırmızı kart pozisyonunu hatırlayın.

Defansla kaleci arasına girip topa hamle yapıyo. Bu bile büyük bir artıdır. Kafa topunda %100 değil evet ama etkilidir yinede.

Ayakları bana göre oldukça iyi. Hızı tartışılır ama zaten kontra atak oynamıyoruz. Bizim oyun tarzımız set oyunuyla ceza sahası çevresinde etkili olmaktır. O yüzden bu sene 25 gol attı Demba Ba :)

Aslında sadece kafacı veya yırtıcı bir forvetten ziyade hem ondan hem ondan özellikleri barındırması bana göre çok önemli bişey :)
Vakit varken tomurcukları topla. Zaman hala uçup gidiyor. Ve bugün gülümseyen bu çiçek, yarın ölüyor olabilir.

"I don't know if we each have a destiny, or if we're all just floatin' around accidental-like on a breeze. But I, I think maybe it's both."

Çevrimdışı Tolga

Tamamda bir yerde herkesin baslamasi gerekiyor. Ba'yi genc yaslarda o gerekceyle devamli yedek tutsalardi belki onu bugün kimse tanimazdi.

Antepte 1 sezon degil ki 4 sezon oynadi hem atip hem attirarak. o kadar tecrübesiz de degil yani.
Ba genç yaşlarda oynarken Hoffenheim gibi iddiası olmayan bir takımda oynadı.

Cenk tecrübesiz bir oyuncu demiyorum ama ilk senesinden bir oyuncuya böyle bir sorumluluk yüklemek bence hata olurdu.

Ba ya da başka bir oyuncu transfer etmeden sezona başlasaydık Cenk-Pektemek-Ömer olacaktı kadroda.

Bu 3 lü ile buralara gelebilir miydik gerçekten buna inanıyor musunuz. :)

Çevrimdışı GÖRKEM

Ba genç yaşlarda oynarken Hoffenheim gibi iddiası olmayan bir takımda oynadı.

Cenk tecrübesiz bir oyuncu demiyorum ama ilk senesinden bir oyuncuya böyle bir sorumluluk yüklemek bence hata olurdu.

Ba ya da başka bir oyuncu transfer etmeden sezona başlasaydık Cenk-Pektemek-Ömer olacaktı kadroda.

Bu 3 lü ile buralara gelebilir miydik gerçekten buna inanıyor musunuz. :)

olabilir de olmayabilir de.

Gökhan Töre'ye sorumluluk yüklemedik mi? önceden cok mu basariliydi?

Çevrimdışı Tolga

olabilir de olmayabilir de.

Gökhan Töre'ye sorumluluk yüklemedik mi? önceden cok mu basariliydi?
G.Töre geçen sene çok iyi bir sezon geçirmedi bu sezon üzerine koydu yani hemen bu seviyeye çıkamadı işte.

Planlama yaparken Cenk'i aldım başka oyuncu almama gerek yok diyerek böyle bir riske giremezsin eğer hedefin şampiyonluksa.

FEDA döneminde Cenk alınsaydı o zaman haklısın söylediğinde nasılsa o sezon kimsenin şampiyonluk beklentisi yoktu :)
[ Son Düzenleme: 28 Nisan 2015, 00:26:34 Tolgaozkhrmn ]

Çevrimdışı GÖRKEM

G.Töre geçen sene çok iyi bir sezon geçirmedi bu sezon üzerine koydu yani hemen bu seviyeye çıkamadı işte.

Planlama yaparken Cenk'i aldım başka oyuncu almama gerek yok diyerek böyle bir riske giremezsin eğer hedefin şampiyonluksa.

FEDA döneminde Cenk alınsaydı o zaman haklısın söylediğine nasılsa o sezon kimsenin şampiyonluk beklentisi yoktu :)

gecen sezon sampiyonluga oynamadik. pek iddiali degildik. yani Töre icin de yeni bir tecrübe oldu bu sezon.

hem illa Cenk olsun da demiyorum. baska Transfer de yapabilirdik

Çevrimdışı murat_

Ben töre'nin oynatılmasını yanlış buluyorum bu hafta daha dinlendirilmeli ve karabük'e götürülmemeliydi yıllardır birlikte olduğu evlenme arefesinde olduğu nişanlısından ayrıldı psikolojik olarak iyi bir durumda değil aynı durumun benzerini motta'da da yaşadık o atlatmış gibi görünüyor bir kaç haftadır.
sen once macin nerede oynandigini ogren sonra gel salla isin gucun sallamasyon demba dun buragin kacirdigi gollerin ceyregini kacirsa adama suikast yapacaksin herhalde bugunku fulbol igrencti ama bu kadarda olmaz ayip besiktasin attigi 25 golude sen gidip attin deyilmi 

Çevrimdışı GÖRKEM

sen once macin nerede oynandigini ogren sonra gel salla isin gucun sallamasyon demba dun buragin kacirdigi gollerin ceyregini kacirsa adama suikast yapacaksin herhalde bugunku fulbol igrencti ama bu kadarda olmaz ayip besiktasin attigi 25 golude sen gidip attin deyilmi

kime karsi atmis. ona da bakmak lazim.

en önemli olan kritik maclarda golü yok. Arsenal, Liverpool, Brugge, Derbiler vs.

Çevrimdışı murat_

@bobo ile aynı ayardalar. everton da oynayan lukaku bize level atlattırır.
sana level atlatan futbolcu evertonda bu sezon ciktigi 32 premier lig  macinda  8 gol 4 asist yapmis  o beyenmedigin yerlere gomdugun demba ba 24 lig  macinda 16 gol 5 asist yapmis senin gibi taraftara almedia gibi futbolcu yarar bu zihniyet yuzunden besiktas bu durumda

Çevrimdışı Ersan

sen önce bir koşu git sözlük kurcala "deyil" yerine "değil" yazılacağını öğren sonra gel öyle yaz bana tamam mı. hadi git kumda oyna evlat. karabük maçına yeterine karabük'e yazmışım hepsi bu yani. daha sağlam yerlerden gel. atacak tabi işi o adamın. 2 aydır olduğu gibi yürümeyecek sahanın içinde aldığı paranın hakkını verecek. ba futbolculuk kariyerinin hangi yılında burak yılmaz kadar gol atmış. burak'ı günahım kadar sevmem ama son yıllardaki performansları ile ba'nın çok üzerinde.

Sent from my iPhone 6 using Tapatalk
Bazıları Kupalara, Bazıları Şampiyonluğa, Bizim Bu Büyük Aşkımız Sadece BEŞİKTAŞ'IMIZA

Çevrimdışı ilhan

Abi bu adamın en büyük özelliği bana göre son vuruşları ama özellikle ceza sahası içerisinde pozisyon alışıdır :)

Seneye Vodafone Arena'da leblebi gibi gol atacak diye boşuna demiyorum. Baskılı oynıcaz, taraftarla birlikte büyük bir coşkuyla oynıcaz.

Rakibi ceza sahasına hapsedicez, bu adamın pozisyon bilgisi üst düzeyde bu kesin. O yüzden üst düzey bir oyuncudur benim gözümde.

Top rakipteyken sürekli oyunu takip eden bir oyuncu. Feyenoord'a attığı 3. golü ve bugün ki kırmızı kart pozisyonunu hatırlayın.

Defansla kaleci arasına girip topa hamle yapıyo. Bu bile büyük bir artıdır. Kafa topunda %100 değil evet ama etkilidir yinede.

Ayakları bana göre oldukça iyi. Hızı tartışılır ama zaten kontra atak oynamıyoruz. Bizim oyun tarzımız set oyunuyla ceza sahası çevresinde etkili olmaktır. O yüzden bu sene 25 gol attı Demba Ba :)

Aslında sadece kafacı veya yırtıcı bir forvetten ziyade hem ondan hem ondan özellikleri barındırması bana göre çok önemli bişey :)
@Yusuf Tekeli ne büyük meziyet demi rakip savunmanın yaptığı geri pası hatasını gole çevirmek, Ba forvet olsaydı eğer bu maçta o topu kalecinin önünden ıska geçmez, söker alır götürüp golünü atardı. Adam önündeki topa müdahale edememiş sen kalecinin gördüğü karttan bahsediyorsun o günah kalecinin değil Ba'nın, ya eline değmeseydi kalecinin veya hakem kırmızı vermeseydi.
Ba ununu elemiş eleğini asmış derler bizim memlekette öyle bi forvet, secdeye yatması gönüllere taht kurabilir ama BJK'nin forveti asla ve asla olamaz.

Çevrimdışı Yusuf Tekeli

@Yusuf Tekeli ne büyük meziyet demi rakip savunmanın yaptığı geri pası hatasını gole çevirmek, Ba forvet olsaydı eğer bu maçta o topu kalecinin önünden ıska geçmez, söker alır götürüp golünü atardı. Adam önündeki topa müdahale edememiş sen kalecinin gördüğü karttan bahsediyorsun o günah kalecinin değil Ba'nın, ya eline değmeseydi kalecinin veya hakem kırmızı vermeseydi.
Ba ununu elemiş eleğini asmış derler bizim memlekette öyle bi forvet, secdeye yatması gönüllere taht kurabilir ama BJK'nin forveti asla ve asla olamaz.
Abi tamam bişey demiyorum ya valla :)
Vakit varken tomurcukları topla. Zaman hala uçup gidiyor. Ve bugün gülümseyen bu çiçek, yarın ölüyor olabilir.

"I don't know if we each have a destiny, or if we're all just floatin' around accidental-like on a breeze. But I, I think maybe it's both."

Çevrimdışı Ersan

sana level atlatan futbolcu evertonda bu sezon ciktigi 32 premier lig  macinda  8 gol 4 asist yapmis  o beyenmedigin yerlere gomdugun demba ba 24 lig  macinda 16 gol 5 asist yapmis senin gibi taraftara almedia gibi futbolcu yarar bu zihniyet yuzunden besiktas bu durumda

sen o elemanın yaşına bak bide. belçika liginde gencecik yaşında gol krallığı yaşadı o çocuk. özellikleri de çok sağlam. istastistikler mini etek gibidir. çok şeyi gösterir ama asıl göstermesi gereken şeyi göstermez. demiştir ferguson sen çok istatisklere aldanma. yeni kurla 6-7 milyon lira kazanan ba yerine 35 yaşında gekasta atardı aynı golleri.

Sent from my iPhone 6 using Tapatalk

Çevrimiçi Samet Ç

Arkadaş herkes Demba'yı eleştiriyor bu adam ne yaptı size. Biri Burak ile karşılaştırır aynı tip adamlar değil. Saçmalık üstüne saçmalık. Bu takımın adam gibi iki tane beki olsa Demba bugün şu anda ligde 25 tane atardı. Koy Bursa'ya 25 atar koy Fenere 25 atar rahat. Adama sağdan soldan top gelmiyor ceza sahasında tek kalıyor rakip stoperler tamamen Demba'ya konsantre adam toplam 25 gol atmış yine kötü neden koşmuyor basmıyor tek sorun bu mu ?
[ Son Düzenleme: 28 Nisan 2015, 00:51:34 Samo1903 ]

Çevrimdışı ilhan

Arkadaş herkes Demba'yı eleştiriyor bu adam ne yaptı size. Biri Burak ile karşılaştırır aynı tip adamlar değil. Saçmalık üstüne saçmalık. Bu takımın adam gibi iki tane beki olsa Demba bugün şu anda ligde 25 tane atardı. Koy Bursa'ya 25 atar koy Fenere 25 atar rahat. Adama sağdan soldan top gelmiyor ceza sahasında tek kalıyor rakip stoperler tamamen Demba'ya konsantre adam toplam 25 gol atmış yine kötü neden koşmuyor basmıyor tek sorun bu mu ?
Kötü demiyorum, yeterli değil.

Etiketler: