Beşiktaş Futbol Takımı 2020/21 Sezonu
Beşiktaş Futbol Takımı 2020/21 Sezonu

Beşiktaş Forum|Beşiktaş Futbol Takımı 2020/21 Sezonu Beşiktaş'ın 2020/21 sezonuna ait lig ve kupa mücadelesi bu başlık altında konuşulacaktır. Üyeler transfer konusu hariç Beşiktaş ile

0 Üye ve 262 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Beşiktaş Futbol Takımı 2020/21 Sezonu  [Okunma sayısı 1174854 defa] Beşiktaş Futbol Takımı 2020/21 Sezonu
Anket
Beşiktaş ligi kaç puanla tamamlar?
95+
10 [%8.5]
86-95 arası
48 [%41]
76-85 arası
42 [%35.9]
65-75 arası
9 [%7.7]
65-
8 [%6.8]

Toplam Oy Verenler: 117

Çevrimdışı Sir Alex Ferguson

Ghezzal mükkemel oynadı mükkemel  ben bayıldım. Hırsı takımı yönlendirmesi bana yıllar önceki prime sosayı hatırlattı. Ljajicten onu beklerken ghezzal yaptı bunu.

Çevrimdışı MUSTAFA_

Ghezzal mükkemel oynadı mükkemel  ben bayıldım. Hırsı takımı yönlendirmesi bana yıllar önceki prime sosayı hatırlattı. Ljajicten onu beklerken ghezzal yaptı bunu.
Ben Ljajic ile paslaşırken mutlu olduğunu da gözlemledim. Ljajic form durumunu arttırsa iyi bir ikili olabilirler. Ghezzal'ın oyun dilinden anlayan birisi çünkü Ljajic  :tabe:

Beşiktaş Tarihi
Asıl aşık biziz mecnunun sadece adı var...
★★★

Ben Ljajic ile paslaşırken mutlu olduğunu da gözlemledim. Ljajic form durumunu arttırsa iyi bir ikili olabilirler. Ghezzal'ın oyun dilinden anlayan birisi çünkü Ljajic  :tabe:

Takımı bugün sahiplendiğini gördüm. Ben bu takımın sahibiyim dedi. Yıllardan beri oğuzhan ve ljajicten beklediğimizi yaptı. Pankart yaramış galiba hahaha  :lol:

Çevrimdışı Erman1903

Zaten öyle bir planlamamız var ki stoper bölgesinde sadece 3 oyuncumuz var. Birine bir şey olsa tercih hakkımız kalmayacak. Ben o oynasın bu oynamasın diyemiyorum ama tek isteğim sahadaki bombacıların sayısının az olması. Nsakala yetiyor bize bir de Welinton fazla diyorum sadece  :tabe:

Her şey dönüp dolaşıp planlamaya geliyor, derine inersen bizim her taşımızda bir sorun var. Bireysel olarak bir oyuncuya baktığında iyi olabilir ama işin bütününe baktığında o iyi oyuncu bile kadronda bir zaafiyet yaratabilir. Biz mühendislikte baya ortaçağ seviyesindeyiz. Bir de bunu kabul etmiyor ve iyi olduğumuzu düşünüyoruz...

Çevrimdışı MUSTAFA_

Her şey dönüp dolaşıp planlamaya geliyor, derine inersen bizim her taşımızda bir sorun var. Bireysel olarak bir oyuncuya baktığında iyi olabilir ama işin bütününe baktığında o iyi oyuncu bile kadronda bir zaafiyet yaratabilir. Biz mühendislikte baya ortaçağ seviyesindeyiz. Bir de bunu kabul etmiyor ve iyi olduğumuzu düşünüyoruz...
Sezon başı ile aynı noktadayım. Oyunculardan çok planlama hala canımı sıkmakta. Planlama o kadar sıkıntılı ki yedeklerle as oyuncular birbirini muadili değil. As oyuncuya bir şey olsa oyun tarzımız değişiyor. Rıdvan sakatlandığından beri eksikliğini hissediyoruz ve Nsakala üstünden konuşuyoruz.

Beşiktaş Tarihi
★★★

(Tweet silinmiş ya da erişime kapatılmış)
Duygulanmamak elde değil...

Çevrimiçi Necmi

Ljajic ve Ghezzal'ın ısı haritası bunlar. Takımın tamamının ısı haritasında ceza sahası da doludur  :tabe:
yoo buz gibi bunu kastetmemişdim az önce youtube de takımın ısı haritasını gösterdi onun üzerine bunu görünce yorum yazdım 🧐

Çevrimiçi Necmi

zaten şampiyonluk böyle maç maç karakter koyan oyuncularla  gelir takım kötü olduğunda biri çıkıp karakter koyar
Fener maçındada bize karşı ozan çıkıp karakter koymuşdu ama karakteri yetmedi 😂

Çevrimiçi Necmi

(Tweet silinmiş ya da erişime kapatılmış)
Duygulanmamak elde değil...
takım maçı çok istemiş bazen istersin ama ters teper zorlanırsın buda öyle bir maçtı tekrar çıkışa geçmek istiyorlar hepsinin halinden belli bu üç puan öylesine bir üç puan değil takımı ayağa kaldıracak cinsten bir maç oldu

Çevrimdışı Alper1903

Ghezzal’in artik farkli rollerde kullanilmasi gerektigini dusunuyorum. Mesela 10 numarada oynamasi gibi. Kapali savunmalara karsi kilit paslarla mac cozebilir lijajic’ten bence bu konuda daha iyi. Lijajic kanatlarda denenebilir o bolgelerde daha etkili. Nkoudu’yu neden uyarmiyorlar iceri kat et q7 gibi kenarda bekleme diye onu da anlamadim.  tek planla her zaman sonuc alinmaz 5 puani tek plan yuzunden kaybettik biraz. Cok gereksiz zor mac oldu konya cok kotu takim 10 kisiye karsi bile zorlayamadilar. Nsakala sasirtmadi kapasitesi bu zaten. İlk sari kartini is bilmezligi yuzunden yedi mesela. Welinton’da farksiz. Bu mac hata yapmadi sadece. Antalya macinda golde hata net onda. İlerleyen haftalarda oynarsa (ki mutlaka oynar) kesin bi yerlerde bombalar. Bu iki arkadas hep boyleydi, boyle kalacaklar bari ileri hattin hucum seklini duruma gore degistirebilelim. Abu olsun, larin olsun hatta ilerleyen gunlerde cenk olsun cok pozisyon harcayacaklar. Hicbiri net golcu degil. bu yuzden pozisyon sayisini arttirmak sart bunun icin de maca gore, mac icine gore mevkilerin pozisyonlarin degisiklik gosterebilmesi gerekiyor ki mac sıkıstıgında pozisyona girmek kolaylassin.

Çevrimiçi ferdi1903

oğuzhan utanıyor mudur acaba
mensah yok dorukhan yok atiba bitik yine de tercih edilmiyor
yazık şu yeteneğe insanın azıcık işine saygısı olur be !

Oguzhani unutalim artik o is biteli 2 sezon oluyor, sözlesmesi ne zaman bitiyor bilmem ama insallah takas veya biraz para getirisi yaparda gider

Çevrimdışı Erman1903

Sezon başı ile aynı noktadayım. Oyunculardan çok planlama hala canımı sıkmakta. Planlama o kadar sıkıntılı ki yedeklerle as oyuncular birbirini muadili değil. As oyuncuya bir şey olsa oyun tarzımız değişiyor. Rıdvan sakatlandığından beri eksikliğini hissediyoruz ve Nsakala üstünden konuşuyoruz.

Bizde Josef, aslında 1. Santrafor olarak yola çıkılmaması gereken Abou ve şansımızın yaver gittiğini başkanın da belirttiği Rosier dışında nokta atışı transfer bana göre yok.

Mesela Ghezzal bile çok iyi oynadığında bir gol tehdidi değil. Takımında forvetlerin formsuz olursa onun asistçiliğinden iyi faydalanamazsın. Kendisi formsuz olursa zaten gol yapmaz. Takımında fazla gol ayağı olmayan bir planlamacı gidip bu tarz kenar adamını tercih etmezdi, Ligin sonu geldiğinde iyi performans vereceğini söyleseler bile gol atma potansiyeli olan bir kenar 10 numarası vb mi baksam diye düşünürdü. Kaldı ki oraya Töre-Atakan almıştın, gerçi biri sakatlanıyor diğeri kirada onlar da ayrı hikaye. Bunlar sadece bir pozisyon için yapılanlar 10 tane daha var.

Sergen hoca bu planlamayla çok zor bir işi beceriyor, kendisi de aslında parçası ama biz bu konuda uzman olsaydık böyle bir yükü de olmayacaktı. Hiç konuşulmayacaktı şu bu oyuncuyu kendisi getirdiği için mi oynatıyor veya oynatmıyor diye. Biz işler kötü giderse bunların tartışılacağını, bize zarar vereceğini en baştan söyledik, bir sürü negatif yönü var hocaya oyuncu bul getirelim demenin.

Bu iş profesyonelleşmediği sürece bunların önüne geçemezsin, kaç gün geçmiş hoca Cenk'le konuşmadık diyordu. Transfer ve planlamada iki tarafın da birbirine net  güvensizliği var, doğal bir şey bu inkar etmenin âlemi yok. Yöneticilerin biz bu işleri biliyoruz, yapıyoruzları bırakıp acil olarak bu konuda bir yapılanmaya gitmeleri lazım her geçen gün geleceğimizden kaybediyoruz.

Çevrimdışı Sinan23

Oyuna sonradan giren atiba yaya toure gibi geldi gözüme. Bu arada TRT deki eski hakem benim dediğim gibi bizim penaltiya kırmızı dedi. Maçı o noktadan sonra çok farklı alırdık.

Çevrimdışı Sinan23

Larin bugün 15 defa gelip solbek tarafını faal olarak savundu. Hatta maçın sonlarında offside olan bir pozisyonda savunma arkasına atılan topu da o kovaladı. Sonra da 90. dakika da 3 kişinin arasından slalom yaptı.

Çevrimdışı Erman1903

Larin bugün 15 defa gelip solbek tarafını faal olarak savundu. Hatta maçın sonlarında offside olan bir pozisyonda savunma arkasına atılan topu da o kovaladı. Sonra da 90. dakika da 3 kişinin arasından slalom yaptı.

Ljajic hariç herkes iyi mücadele etti. Oyuncumuz atıldı, hakem faktörü vardı lakin biz daha bu maçlardan çok oynayacağız, sezon başı gibi underdog değiliz. Her maç bu kadar zorlanacaksak bitmez lig. Takımdaşlığımız iyiydi ve oyundan çok 3 puan önemliydi. Geçen maçta da rakip bir kişi eksikti alamamıştık istediğimizi.

Biz olduk kafaları Beşiktaş'a yaramıyor bu konsantrede devam etmek önemli. İşleri raddeye getirmeden çözmek lazım, bir şey doğru gelmiyorsa ne de olsa kazanırım demeyeceksin. Örnek Atiba kestin ve sonradan alıp fayda gördün bu kadar tepesine binmeye gerek yoktu bu adamın, hazırlık maçlarından beri sahada en çok o kaldı 38 yaşında. Son saniyede Hasiç alıyoruz falan ne gerek var yani bunlar hep kötü karma bizde çok oluyor, biraz dikkat etmek ve işleri oranlı yapmak lazım.
[ Son Düzenleme: 08 Şubat 2021, 03:44:03 Erman1903 ]

Çevrimiçi tolga1903

Valentin rosier attığı gol haricinde gerçekten maçı en çok isteyen oyunculardan biriydi. Son nwakaeme ızdırabı sonrası acaba yedeğe mi çekilmeli soruları sorulmaya başlanmıştı ama böyle bir ciğer yok arkadaş durmadan hücuma katılıyor bu maçta geri de döndü ts maçından farklı olarak. O ghezzal sürekli başka mevkilere kendini atabiliyorsa sebebi bu adamın önündeki koridoru resmen tek başına forse etmesiydi. İnanılmazdı gerçekten inanılmazdı yönetim bu adamı almak için transferin son haftasını falan bekliyorsa kusura bakmasın avcunu yalar. Ne yazık ki sol bekimiz oyun zekasına bağlı olarak dakika 20'de bizi eksik bıraktı ama takım maçı bırakmadı herkese tek tek teşekkür ediyorum eleştirdiğim welinton maçın en iyilerinden biriydi mesela.

Tek eleştiri noktam aboubakar'a. Kendisi çok fazla pozisyon heba etmeye ve maçın içinde eskiye oranla fazla gözükmemeye sorumluluk almamaya başladı eğer böyle devam ederse önümüzdeki maçlarda larin cenk ghezzal 3'lüsü görmemiz olası. Hocanın kenara alınacaklardan larin/abou tercihi de son derece doğruydu bence. Kupa maçında cenk'in durumunu görmek dileğiyle başarılar takım.

Çevrimiçi Necmi

Rosier bek arkadaşlar maçın yüzde seksenini sol açık oynuyor bu doğru değil zaten etkide olmuyor maçın sonuna doğru bek olduğunu anladı daha az çıktı ama çıkışları etkili oldu etkili olduğu dönemde böyleydi bu maçta son çeyreği es geçersek geri dönmüyordu nkoudou bile daha fazla savunma yapıyor atılana kadar nsakalada aynı oynadı hep ilerde sol tarafımız bomboştu stoperler bu oyunda çok yıpranıyor az pozisyon veriyoruz ama ters rakip olduğunda puan uçuyor birde ilerde bu kadar çoğalırsan rakipde kapandıkça kapanır rakibe genişleme alanı bırakmıyoruzki sağ açık iki kişi sol açık iki kişi önde abuş gibi azrail var arkasında ljajic kötüde oynasa rakip için tehdit rakipde iyice duvar örüyor akşam youtube de bir video yorum izledim beşiktaş böyle yüklenirse rakipler açılmazki gol yeselerde açılmazlar dedi haklı ligin ikinci yarısını oynuyoruz her puan değerli gol yediklerinde kapanalım başka yemeyelim belki bir tane atarız kafasında rakipler birde kendimizi çok yoruyoruz rakip diri kalıyor böyle

Çevrimdışı Liquidator

Günaydın büyük Beşiktaş ailesi. Ne maçtı ama. Hakikaten büyük karakter koydular ortaya futbolcular. Böyle hırs, böyle karakter koyulursa karşımızda kimse duramaz. İyi oynamadık evet amma müthiş mücadele etdik. Takımı kutluyorum. hepimize iyi bir hafta diliyorum. Beşiktaş kazanınca hafta güzel başlıyor benim için.  :sevinc
Порой, даже о самом тёмном, остаются светлые воспоминания...

Çevrimdışı tuncaboylu

birde şöyle bak attığı pasların %40 ı başarısız olmuş yani nerdeyse yarısı rakibe avantaj sağlamış artı takımın o topları kapmak için harcadığı eforda düşünüldüğünde çok kötü rakam bu
N'sakala yüzünden 75 dakika bir kişi eksik oynadılar, onun için harcadıkları efor bunun 50 katı olabilir.

Onu da tolere edeceksin, takım olmak böyle bir şey.

Çevrimdışı tuncaboylu

Diyorum ki Stoperde Montero sol bekte de Rıdvan oynayınca zaten bu oyunu oynayabiliyorsun Kaleci handikapına rağmen

Ridvanin sakatlanmasi oyun yapımızi da sekteye uğrattı , Larinin bile verimi düştü

Nsakala , Welinton , Ersin ayni anda sahada olunca da kombo oluyor sıkışıp kalıyorsun 30 tane pas yapıp anca orta sahaya geliyorsun

Daha da açık anlatılmaz heralde , gerci yine anlamayacaksın ama neyse :money:

Welinton ne kadar iyi olursa olsun iste tamda bu yüzden Montero sahada olmalı , çıkamıyoruz topla CI-KA-MI-YO-RUZ !!!

Hocanın stoperde birinci tercihi Welinton, Montero değil.

Seson başında da sol bekte de birinci tercihi N'sakala idi.

Demek ki hocanın aklındaki oyun planı senin düşündüğünden farklı.

Senin anlattığın şeyi sorun olarak görmüyor ki, Rıdvan iki maçtır olmamasına rağmen Montero yerine Welinton ile başladı.

Demek senin kafandaki oyunla hocanın kafasındaki aynı değil.

Çevrimdışı tuncaboylu

Abi anlatamıyorum bunu Onur abiye

Cok sabit fikirli
Sabit fikirli olan sensin Yunus'çum.

Bur futbolcuyu değerlendiriken, artılarına ve eksilerine bakarsın.

Bu çocuğun artıları:
Fiziği çok iyi
20 yaşında
Yan toplarda başarılı
Karşı karşıya pozisyonlarda iyi
Refleksleri yeterli
Kolay kolay basit gol yemiyor.
Neredeyse bedava oynadığı için, limitte yer harcamıyor.
Yerli olduğu için, yabancı kontenjanını da harcamıyor.

Eksisi:
Geri pasları iyi kullanamıyor.

Kardeşim, bu kadar artısı olan genç bir kalecin varsa; o eksiyi tolere edeceksin bir şekilde.

Daha iyisini bulacak kapasiteye sahip yönetimin yok, bütçen mevcut değil, şaş keza bulsan bile uyum sağlayacağı kesin değil.

Çevrimdışı MUSTAFA_

Sabit fikirli olan sensin Yunus'çum.

Bur futbolcuyu değerlendiriken, artılarına ve eksilerine bakarsın.

Bu çocuğun artıları:
Fiziği çok iyi
20 yaşında
Yan toplarda başarılı
Karşı karşıya pozisyonlarda iyi
Refleksleri yeterli
Kolay kolay basit gol yemiyor.
Neredeyse bedava oynadığı için, limitte yer harcamıyor.
Yerli olduğu için, yabancı kontenjanını da harcamıyor.

Eksisi:
Geri pasları iyi kullanamıyor.

Kardeşim, bu kadar artısı olan genç bir kalecin varsa; o eksiyi tolere edeceksin bir şekilde.

Daha iyisini bulacak kapasiteye sahip yönetimin yok, bütçen mevcut değil, şaş keza bulsan bile uyum sağlayacağı kesin değil.

Ben artı saydığın bazı maddelere katılmıyorum. Bence geliştirmesi gereken sadece ayakları değil. Ersin biraz hantal bir kaleci. Bize daha çevik bir kaleci lazım. Bazen golleri izlemek ile yetiniyor. Bire bir pozisyonlarda etkili ama özellikle yan toplar konusunda yetersiz. Yan toptan çok gol yiyoruz. Parasal değerleri benim için bir şey ifade etmiyor mevcut takım için. Çünkü limitimizin tamamını kullanmıyoruz. Hatta kadro dışı ve gönderip maaşının bir kısmını ödediğimiz oyuncular bile var. Ersin'den kıstığımız limiti artıya çevirmemişiz. Limit benim için bir kıstas olamaz bu durumda.

Beşiktaş Tarihi
★★★

Çevrimdışı MUSTAFA_

Hala takımın en çok yük bindirdiğimiz oyuncularından bir tanesi. Çoğu kişi için büyük oyuncu değil ama büyük efsane. Umarım bir şampiyonluk daha görür.

Beşiktaş Tarihi
★★★

Çevrimdışı underworld

Hala takımın en çok yük bindirdiğimiz oyuncularından bir tanesi. Çoğu kişi için büyük oyuncu değil ama büyük efsane. Umarım bir şampiyonluk daha görür.

Benim nazarımda büyük büyük oyuncu... Hatta okullarda ders niteliğinde okutulmalı.
Neyseki yaşı daha 25 oldu. Uzun yıllar daha bizimle

Çevrimdışı tuncaboylu

Ben artı saydığın bazı maddelere katılmıyorum. Bence geliştirmesi gereken sadece ayakları değil. Ersin biraz hantal bir kaleci. Bize daha çevik bir kaleci lazım. Bazen golleri izlemek ile yetiniyor. Bire bir pozisyonlarda etkili ama özellikle yan toplar konusunda yetersiz. Yan toptan çok gol yiyoruz. Parasal değerleri benim için bir şey ifade etmiyor mevcut takım için. Çünkü limitimizin tamamını kullanmıyoruz. Hatta kadro dışı ve gönderip maaşının bir kısmını ödediğimiz oyuncular bile var. Ersin'den kıstığımız limiti artıya çevirmemişiz. Limit benim için bir kıstas olamaz bu durumda.

1.95 kaleci, boyuna göre çevik. Ne yapacaksın çok çevik kaleciyi ayrıca, rakiplerin ayağına hoplayıp top mu alacak?

Yan toplardan gol yiyoruz dediğin, sene başından beri Antalyaspor maçı dışında yediğimiz yan top golü yok adamın. Trabzonspor maçındaki de kalecinin hatası değildi.

Cidden gerçeklikten kopmuşsunuz, eskiden uzun boylu, süratli, teknik, yan topa hakim, lider, tatlı sert oynayan ama az kart gören stoper fetişi vardı.

Şimdi de kusursuz kaleci fetişi başlamış.

Cordoba'dan beri 20 sene geçmiş, Ersin'den daha iyi diyebileceğin bir Fabri'yi bulmuşsun işte. Onun da yan toplarda zaafı vardı bu arada.

Ayrıca limit konusunda da yanılıyorsun. Önümüzdeki sene hesabında 2017-18 şampiyonlar ligi gelirleri silinecek, senelik limitimiz en az 100 milyon lira azalacak.

Montero'yu alır mıyız, Rosier'i alır mıyız diye düşünüyorsunuz ya, kiralayabilir miyiz o da belli değil.