Beşiktaş Futbol Takımı 2019/20 Sezonu
Beşiktaş Futbol Takımı 2019/20 Sezonu

Beşiktaş Forum|Beşiktaş Futbol Takımı 2019/20 Sezonu Beşiktaş'ın 2019/20 sezonuna ait lig ve kupa mücadelesi bu başlık altında konuşulacaktır. Üyeler transfer konusu hariç Beşiktaş ile

0 Üye ve 42 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Beşiktaş Futbol Takımı 2019/20 Sezonu  [Okunma sayısı 1651434 defa] Beşiktaş Futbol Takımı 2019/20 Sezonu
Anket
Beşiktaş ligi kaç puanla bitirir?
65-68
31 [%23.8]
60-64
75 [%57.7]
60'tan az
24 [%18.5]

Toplam Oy Verenler: 134

Çevrimdışı Erman1903

Oyuncularla direkt alakası var mı tartışılır. Milli takımı bu akşam izledik herkes yüksek orta yapıyor. Caneri bu sene beşiktaşta izliyoruz hiç taç çizgisine yakın yerden orta yapıyor mu ? Bunlar hep hocaların tercihine göre değişir. Bu akşamdan çıkan sonuç şu ; Güneş kapanan takımlara karşı yüksek ortaları özellikle istiyormuş çünkü başka bir opsiyon düşünmüyor. İhtiyaç hissetmiyor. Biz bu futbolu tam 1.5 sezon oynadık

Umut'un Ümraniye'ye attığı ilk gol direk yerden gelen orta, ikinci korner golü ise orta yükseklikteydi. Bu sene mutlaka faydalanır Avcı kendisinden.

Biraz oyuncularla da alakası var ama ağırlıklı olarak Şenol hocanın sistemi bu şekilde. Sosa varken daha farklı bir oyun oynuyorduk, aslında Şenol hoca da formasyonu değiştirmiş, orta sahada bizimkine benzer bir mantık uygulamaya çalıştılar ama olmadı. Zaten Çalhanoğlu gibi bir topçuyla olması pek mümkün değil. Kanatlar bekler yine bildiğimiz Şenol hoca mantığı.

Şenol hoca yine Terimden iyidir, Allah korusun o geçerdi de milli takıma futboldan başka her şeyi konuşurduk yine. Bu bitik haliyle Gs'ye vereceği çok şeyler var hem futbol hem karakter anlamında...

[ Son Düzenleme: 08 Eylül 2019, 01:32:19 Erman1903 ]

Çevrimdışı Yunus Emre Dökmeci

onların taraftarı kendi başkanlarıyla değil uğraşmaları gereken şeylerle uğraşıyor.
bizim gibi sabah akşam kendisini dövmüyor bütün enerjisini kendisiyle kavga ederek harcamıyor.
hala farkı anlamıyorsunuz değilmi. Baksana çokmu mutlusun şu taraftarın görüntüsünden
sosyal medyada on mesaj okusan dokuzunda kendi başkanlarına küfreden dalga geçen bir taraftar
topluluğu olduk böylemi arayacaksın hakkını. tepki vermese başkana saldırılır tepki verir yine başkana saldırılır.
her şey yoluna girer biraz rahatlık gördüğünde hemen içimizden birilerini yemeye başlarız
biliyormusun içimizde sosyal medyada biraz mücadele eden insanlarıda hep taraftarımız yedi tüketti
mesela ankaralı atiba şu hakem tepkisini başlatan flodlar yayınladı adam o zamandan beri bazı büyük Beşiktaş
hesaplarının saldırısında renkliler mesele değil onlarla mücadele edebiliyorsun ama kendinden olanla mücadele edemiyorsun. sen Beşiktaşı savunacak  bir şeyler yapmaya çalışıyorsun anında ilk saldıran senden olan oluyor.
Düşün burda Beşiktaşı güçlü göstermeye çabaladığım için birileri sürekli bana saldırıyor.
insan hakkı yense bile mağrur olur erkekliğe bok sürdürmez. Mücadelesinide erkek gibi sürdürür.
Buda doğru
Kopar Kıyamet Çöker Karanlık
Allah Bizi Affetmez Çok Günah Aldık
Sevenler Ayrılmaz Biz Bir Plan Yaptık
Tüm çArşı Cehenneme Kombine Aldık

Çevrimiçi Necmi

Orta sahadan da bu oyuna destek gelmeli abi. Ceza sahasında 6 7 rakip oyuncu varken sen 2 oyuncuyla bulunuyorsan nkoudou çizgiye inip dışarı çıkarsa bile anlamı kalmıyor. Ljajic oynarsa oğuzhan burak ve diğer kanat oyuncusu bulunmalı ceza sahasında mutlaka. Bizim talisca'yı içeri atıp yüksek ortaya kafa vurdurma planından beri öyle bilinçli şekilde ceza sahasına oyuncu sokma gibi arzumuz olmadı.
ama işde o oyunu alışkanlık eden kimsede kalmadı takımda ozi zaten oynamadı o oyunu
dorukhanda oynamadı yarım devre oynadı zaten burak desen oda ocak ayında geldi oda oynamadı bu oyunu
biz ikinci yarı bu orta oyununu oynamadıkki şimdiki oyuna yakın bir oyun oynadık
takımın zorlanacağını sanmıyorum.
zaten oynanan oyun oyuncuların istediği oyunmuş bunu oyuncular söylüyor.
bu oyuna itiraz eden tek kişi vardı şimdi kasımpaşada istediği oyunu oynayabilir ilk maç
sonunda hocayı eleştirmişdi. bir caner risk bu oyun için oda adapte olmuş gibi görünüyor
ama orta açmaya meilli

Çevrimiçi tolga1903

Rize maçını gördükten sonra bence zor olmaz yerleştirmek hoca oynatmak istediği oyunu 3. Maçında uygulamayı başardı tabi eksiklikler falan vardır ama o oyun bile bu ligin üzerinde işte özel nkadou gelmesi çizgiye basarak oynaması falan bunlar bir kurgu dahilinde yapılıyor ve başarı yüzdesi artacaktır elnenynin gelmesi ile ozi ljajic çift 8 gibi ceza yayı çevresinde etkili olacaklar burada ozi daha rahat edecek ve ben kendisinden bu sezon iyi bir performans bekliyorum serbest 8 rolünde defansı fazla düşünmeyerek oynayacak işte geçen sene hepimizin saydığı Caner 2 haftadır verilen rolü çok iyi oynuyor gereksiz uzun atmıyor yerden oynuyor ve bu Caner çok maç çözer bizim ligde oziyşde hoca sisteminde daha değerli hale getirecektir

Rize maçındaki skordan bağımsız etkili ve güzel futbolu skoru almaya başlayarak önümüzdeki 3 maçta sürdürürsek bizim önümüz açık zaten. O futbolun biraz da rakipten mi kaynaklandığı konusunda tereddütlerim var ancak dediğin gibi oyuncular bu sistemi sevmeye başladı gibi hepsinin performansı artacaktır inanıyorum

Çevrimiçi Necmi

Umut'un Ümraniye'ye attığı ilk gol direk yerden gelen orta, ikinci korner golü ise orta yükseklikteydi. Bu sene mutlaka faydalanır Avcı kendisinden.

Biraz oyuncularla da alakası var ama ağırlıklı olarak Şenol hocanın sistemi bu şekilde. Sosa varken daha farklı bir oyun oynuyorduk, aslında Şenol hoca da formasyonu değiştirmiş, orta sahada bizimkine benzer bir mantık uygulamaya çalıştılar ama olmadı. Zaten Çalhanoğlu gibi bir topçuyla olması pek mümkün değil. Kanatlar bekler yine bildiğimiz Şenol hoca mantığı.

Şenol hoca yine Terimden iyidir, Allah korusun o geçerdi de milli takıma futboldan başka her şeyi konuşurduk yine. Bu bitik haliyle Gs'ye vereceği çok şeyler var hem futbol hem karakter anlamında...

nkoudou nun ceza sahasından yaptığı orta sayılmaz artık gol pası oluyor o
orta sahada birşeyi değiştirmemiş yine bıkmaz usanmaz şekilde yan pas yaptık
tek farkı sahada rakip yoktu o nedenle daha ileride yaptık bunu bu oyunu moldova karşısında oynarsak kayıpla döneriz

Çevrimiçi 38life

Atalay arkadaşımızın en çok taktığı konuydu bu. Sanırım low cross pas diye geçiyordu bizim takım o kadar yapmıyorduki şunu, avrupa'da en az bu şekilde gol atan takım olabiliriz geçtiğimiz 2 yılda. Mesela başakşehir ise atak organizasyonlarının çoğunu visca üzerinden bu sekilde sonuçlandırıyordu. Low cross ve cut back pas hep bahsederdi bundan atalay ve gerçekten de bizim takımın bilmediği, yapmadığı yapmaya tenezzül bile etmedigi organizasyondu. Tabi hayatı boyunca yüksek orta harici esprisi olmayan kenar oyuncusu ile bu kadar. Simdi nkoudou boyd ve sağda şans verilirse diaby ile bu şekilde çok atak sonlandırabiliriz ama takımın hafızasında olmayan, bilinçli şekilde mahrum bırakılan bu atak şeklini kolay kolay yerleştirebilir mi hoca soru işareti işi çok zor.

Aynen öyle. Low cross, biz alçak orta ya da yerden orta diyebiliriz. Hedefsiz orta, hedefli orta, alçak orta, yüksek orta, uzaktan orta, yakından orta, çizgiden orta, çizgiye inmeden orta vs. uzar gider. Bunların hepsini "orta" başlığında toplayıp ortaya bir istatistik koymak istatistik hakkındaki meşhur sözü hatırlatıyor. İstatistik çok tehlikeli bir şeydir. Doğru kullanıldığında fayda sağlanabilen bir araç olur istatistik. Yanlış kullanıldığında sizi tamamen yanıltan bir noktaya götürür. Futbol sahası 7000 metre kareden daha büyük bir alan. O yüzden istatistik basketboldaki kadar keskin bir değere sahip değil.
[ Son Düzenleme: 08 Eylül 2019, 01:43:27 38life ]
Gençliği yetiştiriniz. Geleceğin aydınlığına onlarla kavuşacaksınız.

Çevrimiçi Necmi

Yok abi oynatırdı bence ya ama hoca kafasındaki oyun ezberiyle ne kadar verim alabilirdi bilemiyorum:) bakalım şu an daha çok katkı yaptığı söylenemez zaten nkoudou'nun ancak boyd nkodou diaby üçünden de çok umutluyum. Lens biraz daha performansını artırırsa güzel kanat rotasyonu yakaladık yıllar sonra
boydun zamana ihtiyacı var. ama olacak oda.

Çevrimdışı Erman1903

nkoudou nun ceza sahasından yaptığı orta sayılmaz artık gol pası oluyor o
orta sahada birşeyi değiştirmemiş yine bıkmaz usanmaz şekilde yan pas yaptık
tek farkı sahada rakip yoktu o nedenle daha ileride yaptık bunu bu oyunu moldova karşısında oynarsak kayıpla döneriz

N'Koudou bu senenin flaş adamlarından bana göre, süre aldığı ilk dakikadan beri beğeniyorum kendisini. Şenol hoca biraz formasyonla oynamış modernize etmeye çalışmış arkada Emre önüne iki oyuncu ile. Biraz hibrit bir şeyler çalışmış ama olmadı yani direk klasik Şenol hoca oyununa döndük.  Çalhanoğlu çok gereksiz bir adam oldum olası sevemedim, Zeki de hiç bu seviyenin oyuncusu değil gibi. Gökhan'ı almadığına pişman olmuştur hoca, neyse o da ligde diri kalacak iyi yönden bakmak lazım.

Çevrimiçi tolga1903

Aynen öyle. Low cross, biz alçak orta ya da yerden orta diyebiliriz. Hedefsiz orta, hedefli orta, alçak orta, yüksek orta, uzaktan orta, yakından orta, çizgiden orta, çizgiye inmeden orta vs. uzar gider. Bunların hepsini "orta" başlığında toplayıp ortaya bir istatistik koymak istatistik hakkındaki meşhur sözü hatırlatıyor. İstatistik çok tehlikeli bir şeydir. Doğru kullanıldığında fayda sağlanabilen bir araç olur istatistik. Yanlış kullanıldığında sizi tamamen yanıltan bir noktaya götürür. Futbol sahası 7000 metre kareden daha büyük bir alan. O yüzden istatistik basketboldaki kadar keskin bir değere sahip değil.

Bu orta şekillerini tek potada eritip tamamına "orta işte" diyenler kimler acaba orasını kaçırdım:) Teknik adamlar en azından bu işe önem verenler mutlaka ayrımını yapıyorlardır bunun diye düşünüyorum en azından yapmaları gerekir yani. Dediğin gibi hepsini birleştirip orta istatistiği şeklinde veri sunmak mantıklı değil ki verdiğin iki örnek bunların aynı şey olmadığını ispat ediyor zaten.

Çevrimiçi Sir Alex Ferguson

İyisiyle kötüsüyle teknik direktörümüzdü Şenol hoca, bizi şampiyon yaptı. Gayet ligdeki en güzel futbollardan birini oynuyorduk lakin son sene çok yıprandı, kendi performansı da düşmüştü. Bir değişim gerekiyordu takıma ve bu doğrultuda adımlar atıldı. Yeni hocamız da görünüyor ki en doğru oyunlardan birini oynatıyor ligimizdeki, eksik oyunculara rağmen düşündüklerini takıma yansıtabildi. Bu tartışmalar artık bizi hiçbir yere götürmez, faydadan çok zarar sağlıyor.

Son zamanlardaki okuduğum en doğru ve en güzel yorumlardan biri.
İmzalı +1903

Çevrimiçi Necmi

fikstür fena ayarlanmamış deplasmana gittiğimiz maçlarda 5 gün önce oynuyoruz
iki içerde olan maç milli araya denk geliyor sanırım pazartesi maç yok pazar oynayacağız ama içerde içerde olacağı için yıpranmayız
bir gs maçı perşembe pazar yapacağız oda içerde içerde olacak ama gs iki gün fazla dinlenecek ama içerde realle oynayacak biz içerde braga ile oynayacağız
fena değil olabileceğin en iyisini yapmışlar sanırım çalışılmış üzerinde.

Çevrimiçi levitate

Morty, Morty! Hey morty!!! Morty garaj garaja gel Morty
Tezgahın üzerindeyim morty Turşuyu ters çevir Hadi turşuyu çevir morty pişman olmayacaksın çok faydasını göreceksin

Kendimi turşuya dönüştürdüm Morty, bum! Büyük sürpriz! Bir turşu oldum, buna ne diyorsun bakalım? Kendimi turşuya dönüştürdüm!

Çevrimdışı Erman1903

Son zamanlardaki okuduğum en doğru ve en güzel yorumlardan biri.
İmzalı +1903

Sağ ol :). Şenol hoca Trabzondan sonra rüştünü ispat etme isteğindeydi. İlk sene zaten çok odaktı ve futbola ilgi duymayan insanlar bile Beşiktaş'ı konuşuyordu. İkinci şampiyonlukta da yine hocanın düşüncesine yatkın bir kadro vardı o kadar iyi bir oyunla olmasa da bileğimizin hakkıyla şampiyon olduk. Daha sonra büyü bozuldu, milli takım muhabbetleri olduğunda zaten sona gelindiği belli olmuştu. Gerek milli takımın oyunu gerek bizim oyunumuz gösteriyor ki değişim doğru tercihmiş.

Fakat şimdi böyle diye Şenol hocayı da kara görmemize gerek yok, zamanına göre iyiydi, bize çok faydaları da oldu. Farklı meziyetleri vardı örneğin  Talisca orta saha oynatılan bir topçuydu, Gomez gole hasretti, bugün görüyoruz ki bizden sonra Cenk premier ligde neredeyse futbolu unutmuş. Millet abuk subuk teknik direktörlerine sahip çıkıyor, biz de kendisini güzellikleriyle hatırlayalım fakat şu an hocamız Avcı ve kendisi futbolun doğrularını uygulamaya çalışıyor, asıl gündemimiz o olmalı.
[ Son Düzenleme: 08 Eylül 2019, 03:22:17 Erman1903 ]

Çevrimiçi mellfred

diaby i unutmuşsun onun çok katkısı olacak
bence diaby ve elneny en iyi transferlerimiz olacak
nkoudou hızlı ama ona cevap verebilecek bir diaby var takımda
diaby in oyunu takım için daha ilaç olacak gibi geliyor bana
nkoudou nun en sevdiğim yanı top rakipteyken pres yapması.
orta sahamızda bu yok. ozi ve ljajicinde bunu yapması lazım.
Diaby elzemdi zaten. Golcü kanat forvet şart oğlu şarttı
Ancak,  esirgesinler bırakın olmadığı maçlarda forvete geçtiğinde kanatta lensi göreceğiz i. Bu iki pozisyonda birden  sıkıntı olacak

Çevrimiçi Necmi

Sağ ol :). Şenol hoca Trabzondan sonra rüştünü ispat etme isteğindeydi. İlk sene zaten çok odaktı ve futbola ilgi duymayan insanlar bile Beşiktaş'ı konuşuyordu. İkinci şampiyonlukta da yine hocanın düşüncesine yatkın bir kadro vardı o kadar iyi bir oyunla olmasa da bileğimizin hakkıyla şampiyon olduk. Daha sonra büyü bozuldu, milli takım muhabbetleri olduğunda zaten sona gelindiği belli olmuştu. Gerek milli takımın oyunu gerek bizim oyunumuz gösteriyor ki değişim doğru tercihmiş.

Fakat şimdi böyle diye Şenol hocayı da kara görmemize gerek yok, zamanına göre iyiydi, bize çok faydaları da oldu. Farklı meziyetleri vardı örneğin  Talisca orta saha oynatılan bir topçuydu, Gomez gole hasretti, bugün görüyoruz ki bizden sonra Cenk premier ligde neredeyse futbolu unutmuş. Millet abuk subuk teknik direktörlerine sahip çıkıyor, biz de kendisini güzellikleriyle hatırlayalım fakat şu an hocamız Avcı ve kendisi futbolun doğrularını uygulamaya çalışıyor, asıl gündemimiz o olmalı.
iyi hatırlayalımda o bizi çoktan unutmuş :D
baksana adımızı hatırlayamadı :alala:

Çevrimiçi Necmi

Diaby elzemdi zaten. Golcü kanat forvet şart oğlu şarttı
Ancak,  esirgesinler bırakın olmadığı maçlarda forvete geçtiğinde kanatta lensi göreceğiz i. Bu iki pozisyonda birden  sıkıntı olacak

ben boyddan çok umutluyum
biraz marka isimler gelince herkes boydu bir kenara attı.

Çevrimdışı Erman1903

iyi hatırlayalımda o bizi çoktan unutmuş :D
baksana adımızı hatırlayamadı :alala:

Herkes kendinden sorumlu abi yapacak bir şey yok, bu tip şeylere enerjimizi tüketemeyiz. Kişiler geçici, Beşiktaş kalıcı. Şu an hocamız Avcı, başkalarının bizi düşünmesine ihtiyacımız yok. O da sonsuza dek kalmayacak takımda, her zaman önümüze bakmamız lazım.
[ Son Düzenleme: 08 Eylül 2019, 04:10:07 Erman1903 ]

Çevrimdışı cursedofdragon

fikstür fena ayarlanmamış deplasmana gittiğimiz maçlarda 5 gün önce oynuyoruz
iki içerde olan maç milli araya denk geliyor sanırım pazartesi maç yok pazar oynayacağız ama içerde içerde olacağı için yıpranmayız
bir gs maçı perşembe pazar yapacağız oda içerde içerde olacak ama gs iki gün fazla dinlenecek ama içerde realle oynayacak biz içerde braga ile oynayacağız
fena değil olabileceğin en iyisini yapmışlar sanırım çalışılmış üzerinde.

saatlerine baktın mı bir de ?

6 ekim pazar

Beşiktaş - Alanya 
saat 16:30

19 ekim cumartesi

Ankaragücü - Beşiktaş
Saat : 18:00

Çevrimiçi murat baltacı

Hocanın sistemi oturunca çok tehlikeli takım olcaz özellikle öne geçtiğimiz maçlarda ozi elneny adem ve ruiz in atacağı toplar ile nkodu Burak diabi çok gol atar farka götürür bizi.

Abdullah avcıya sonuna kadar destek bu yıl gelecek şampiyonluk Şenol hocanın ilk senesinde ki şampiyonluğa benzer o zaman fener bitti bu sefer gs biter simarmazsak ligi domine etme fırsatı tekrar geçer elimize.
BeŞiKtAşK

Çevrimiçi Samet Demir

6 ekim pazar

Beşiktaş - Alanya 

19 ekim cumartesi

Ankaragücü - Beşiktaş
Ne güzel işte. Dışarıdan gelmek isteyenler rahat rahat gelirler maça.

Beşiktaş'lı olmak yolda Beşiktaş formalı birini görünce kardeşinmiş gibi gülümsemektir...

Çevrimiçi Samet Demir

Hocanın sistemi oturunca çok tehlikeli takım olcaz özellikle öne geçtiğimiz maçlarda ozi elneny adem ve ruiz in atacağı toplar ile nkodu Burak diabi çok gol atar farka götürür bizi.

Abdullah avcıya sonuna kadar destek bu yıl gelecek şampiyonluk Şenol hocanın ilk senesinde ki şampiyonluğa benzer o zaman fener bitti bu sefer gs biter simarmazsak ligi domine etme fırsatı tekrar geçer elimize.
Ligi domine falan etmeyelim. Bu seneyi bir alalım da. Sonrasını seneye düşünürüz.

Ligde derler ya maç maç gitmek diye. Aynen öyle sağlam adımlarla gidelim.

Beşiktaş'lı olmak yolda Beşiktaş formalı birini görünce kardeşinmiş gibi gülümsemektir...

Çevrimdışı Dr.Zeck

6 ekim pazar

Beşiktaş - Alanya 

19 ekim cumartesi

Ankaragücü - Beşiktaş

ben bi anormallik göremiyoruım .. hatta özlemiştik gündüz maclarını keske daha cok olsa.. benim işim müsait oldugu zaman bursadan rahat rahat gelebilirim mesela

Çevrimdışı Arthur Dayne

ben bi anormallik göremiyoruım .. hatta özlemiştik gündüz maclarını keske daha cok olsa.. benim işim müsait oldugu zaman bursadan rahat rahat gelebilirim mesela
Özellikle kendi sahamızda oynuyorsak,21.45 maçlarına tercih ederim.Hem bir değişiklik olmuş olur :D

Çevrimdışı ilhan mansız

ben boyddan çok umutluyum
biraz marka isimler gelince herkes boydu bir kenara attı.
her takıma lazım bir oyuncu, mücadele gücünü çok beğendim, mutlaka fayda sağlayacaktır, takıma, hocaya, yönetime veya hiç uzatmadan yazayım bir bütün olarak Beşiktaş’a destek olursak inşallah biz şampiyon olacağız.🦅

Çevrimdışı ilhan mansız

Kocaeliden gelen arkadaşların bile çok sıkıntı yaşadığını biliyorum. Maç saatinin c.tesi ve Pazar günleri 17 olması bence çok mantıklı,,